Pohádky tisíce a jednoho pracovního pohovoru - zpět na článek

Počet komentářů: 238

Přidat komentář
  1. „… obvodnímu doktorovy… vyděl…“

    – – –

    Hm.

    *

    1. vydrží alespoň jeden den nabytý. Twl.

      1. taky doktorovy, a tak nejak všeobecně teda nevim, že by na posunovača papíru v kanclu chceli kartotéku vod felčara, ale holt co vod tohodle magora čekat…půlka článku dlouhýho jak písnička sou naprostý bláboly a sračky, a pak teprve sem-tam nejaká užitečná informaca, vyplněná spoustou vaty, je to fakt běsný

        BTW kdyby se ten dement pět let neflákal, ale třeba si jenom domluvil menší úvazek, ale furt nejak byl v procesu a akorát si nekam hodil nejaký ty plky, tak by mu nabídky posílali sami. Dyž se dobrovolně stal flákačskou lemrou odtdrženou od reality, tak to pak byl trochu náraz do zdi, surprise surprise.

        Každopádně teda dělat zaměstnaneckýho vohrndíru je neco, se divim, že tolik lidí to dělá dobrovolně, já usem hodně dlouho nejaký kokotpisy nedělal a vůbec mně to nechybí.

    2. A je toho o dost víc, také mě pobavilo toto: ztrhnout Vám podíl z výplaty… Autor by měl příště použít třeba chatgpt, aby mu text opravil. Word tyto věci nenajde.

  2. TL;DR
    Možno zajtra, ak budem príliš túžiť prokrastinovať…

  3. To Zirafa

    Teda Ziro, tvoje moralizovani, kde by lidstvo mohlo bejt, kdyby se neflakalo, to je teda sila :-) Hele zvazoval jsi nekdy standup comedy? Plazme zdar a dik za dalsi super clanek, byt se teda nedal docist.

    1. To jeho moralizování, je to takový poměrně jednoduchý pisálkův argumentační vzorec, jak naplnit odstavec. Zmíní nějaký osobní detail, dojem, a hle (!), rychle následuje kontextová přesmyčka na nějaký celospolečenský závěr, pseudosociologování. Nebo obráceně. Každý cca druhý odstavec, tohleto. Číst se to pak moc nedá.

      Druhak, tyto autorovy indukce/dedukce jsou poplatné jeho světonázoru. A co my tady s tím, s vlastními žitými zkušenostmi, které se mohou rapidně lišit od těch autorových? Je to tragédie, nebo komedie. Nebo obojí.

      Nemám chuť mu to vyvracet :)

  4. To je nejaka tajna soutez s Vymazalem?

  5. Jako (maly) kapitalista konstatuji, ze rezervu se snažím vytvaret taky a chci se “vyparit” z trhu Arbeitgeberu a byt schopen prezit bez kooperace s lidmi.
    Ta verbez, co se ti dneska hlasi, to se neda.
    Neumi to s kalendarem, neumi to s hodinkama, neumi se to chovat…
    Remeslo bychom je naucili, penize bychom jim dali. Jenže kdyz ta hovada neumi do ty prace ani prijit…
    Od zacatku roku vydano 40+ sad ochranych pomucek. Nechal jsem si dva. A to jednoho s vyhradama.

    Prace je vsude dost.

    1. Fura lidi ale praci nehleda. Hleda zamestnani.

      1. A taky to podle toho zacina vypadat. V hospodach cekas na piti pul hodiny, pri nakupu dvou vysoustruzenych krouzku v cene ojete Dacie (sem se zenil) na tebe kunda prezvykuje jak kdybys chtel Branik v nadrazce, servisy na zarucni opravy davaji terminy stylem kdo si pocka, ten se docka…
        Nase nejvetsi, a vlastne uz postacujici, konkurenci vyhoda je, ze dodavame vcas a vyrobky odpovidajici normam :)
        Ale toe dost malo.
        Jak rikal fotr, komunisti vydrzeli 40 let protoze meli delniky vycviceny od Nemcu. Nas si muze Konecna znarodnit klidne zejtra. Nedozije konce kvartalu.

        1. Mozna je to cele soucasti promyslene obranne politiky proti imigraci. Kdyz sionista uvidi, ze tu mame stejny bordel a lemply, jake zna z domova, tak pujde o stat dal.

          1. Thojo, ale radsi bych slouzil v Rime nez byl kral mongolských hord.

        2. No jo, však v protektorátu ten bez ochranky/nevzpomenu si před frankem povídal proč by na mne češi stříleli? Májí klid na práci a všechno. To od postrků kmotrů teď nehrozí. :-)))

    2. @ Stepan

      Při slově řemeslo se mi vybaví práce rukama. To se nesmíte divit, že k Vám dorazí jenom ta nejnižší možná společenská vrstva. Společnost si tak nějak vštípila, že práce rukama je to nejhorší, co může být. A tak všichni schopnější jdou po těch zbývajících kategorií: práce hlavou a management.

      Na tohle téma mě napadá jedna malá historka, co se mi už do článku nevešla: narazil jsem na test pro potencionální skladníky. Nejtěžší otázka byla: na paletě jsou dvě krabice na šířku, 5 na délku a 5 na výšku. V každé krabici je 20 piv a jedna krabice chybí. Kolik je na paletě krabic?

      Docela by mě zajímalo, kolik procent uchazečů tuhle otázku zvládne a kolik z nich má oficiálně ukončené základní, či dokonce středoškolské vzdělání.

      1. Zirafo, pripominam ti, ze se obcas zivis darovanim plazmy, takze by bylo dobry, kdybys neopovrhoval poctivejma manualama, co aspon umi neco konkretniho a praktickyho. Neco mi rika, ze ty si fakt zasuvku neposunes, koupelnu nevydlazdickujes a zradlo nevypestujes. Skromnost, laskave! Na tu bidu, cos nam o sobe naserviroval ses neprijemne a nehezky nadutej.

  6. I když my, africká fauna, musíme držet při sobě, ty hrubky v textu nemohu Žirafovi odpustit.

    Dnes se na pravopis na základních školách příliš nedbá, mladí ho ovládají jenom vyjímečně.

    Důležitý je přeci obsah, nikoli forma. Počítač hrubky přece opraví…

    Jako malý harant jsem zažil na prvním stupni ZŠ výcvik v pravopisu – při diktátu jedna hrubka za tři, dvě hrubky za pět…dodnes si pamatuji, jak při vyhodnocování diktátu úča dehonestovala a pranýřovala spolužáka M. za slovo prázniny, za vynechání písmenka dé…

    Maturitní písemku na téma „Ochrana životního prostředí“ jsem v roce 1978 vyseknul za jedna.

    1. Hroch
      Ne vyjímečně, ale výjimečně. Dneska by to na výbornou nebylo.

      1. :-)
        Pobavilo.
        Je to častá chyba, ale prý budou povoleny oba tvary.

    2. @ Hroch
      Přiznám se, že mě nikdy pravopis ve škole nenaučili. Na základce si pamatuji nějakou tu obecnou teorii o shodě přísudku s podmětem, že se čárky v souvětích dávají tam, kde se nadechneme při čtení a nějaké ty vyjmenované slova. Ale co se týče praxe, tak to probíhalo tím nejhorším možným způsobem: diktát. Ať jsem dělal, co jsem dělal, vždycky bylo za 5. Což o to, 5 by mi ani nevadila, ale spíš kdyby někdo se mnou ten diktát probral a vysvětlil mi, proč to či ono bylo špatně. Místo toho byl další diktát a zase za 5.

      A na gymnasiu nebyla čeština jako pravopis vůbec, místo toho jsem se musel biflovat, že existoval Karel Havlíček Borovský a že měl despotickou matku a co to bylo národní obrození. Takže místo češtiny to byl ten nejnudnější druh dějepisu. Protože alespoň při dějepisu je občas válka. A co mě zpětně štve nejvíc je, že mě ani nenaučili o čem ty knihy byly.

      1. @ Zirafa
        Existují takové papírové věci, geronti jim říkají „knihy“. Předtím, že se pařily počítačové hry na mobilu, lidi ty knihy četli. To jde, když se to umí.
        No a člověk, kterej těch knih přečte pár set, už pravopis fakt neplete.
        Mimochodem učit se, o čem ta kniha je, je kokotina. Je potřeba to přečít. Ne zadat AI „napiš mi, o čem je Princ Bajaja“. Číst.
        Geronty a jiné dezoláty to dost baví, ale to je vedlejší.

        1. …než se pařily… přečíst…
          Sorry za překlepy.

        2. Jo a co se tejče samejch 5 z dikátu, možná by se s tím dneska na gympl dalo dostat, kdyby měl někdo exceletní matiku. Jenže lidi, kteří mají excelentní matiku, ji obvykle použijí ve studiu a nemají pak problém sehnat místo, pokud nejsou úplní ichtylové.
          Na konci gymnázia se dělá maturita, z češtiny je povinná. Součástí je vždy slohová práce. Pokud někdo naseká sloh plný hrubek (ne, počítařová kontrola povolena není), tak neprojde.
          Sorry, ale jako nadsázka možná. Realita ne.

          1. Pokud budes Ukr, tak ti to dost mozna projde. Uvidime, co bude. Kdyz je mozny, aby u prijimacek jedni meli zkousku z jazyka a druzi jen pratelsky pohovor…

            1. Že by byl Žirafa až tak mladej?

              1. Žirafa si z nám dělá pérdel. Zajímavý na něm je jen, proč to dělá.

        3. Tak nevim zda jsem dezolát nebo ještě ani ne 40 letej geront. Čtu rád a knihy hromadim. Hrubky na mě z textů doslova blikají a vyskakujou.

          1. Takže je poznáte, no a to se počítá.
            Jinak dřív ty hrubky v knihách prakticky nebyly, vydavatelé zaměstnávali korektory, kteří texty četli a opravovali. Pak je v rámci costcuttingu zrušili, holt pokrok. Asi by to dnes zvládla AI.

      2. esli voni tak náhodou trochu nekecajou

  7. To jako vážně někdo v roce 2025 nemá internet v mobilu a nepamatuje si heslo na email? Kde jsi trávil ten tvůj důchod? V jeskyni???
    Jako článek docela zajímavej ale tohle mě teda dostalo..

    1. Tohle nejni reálnej příběh, je to pouze fikce.

    2. Mit emajl a nepamatovat si heslo je upadek.

      Ale nemit internet po kapsach vidim spis jako projev svobody.

    3. Já taky nemám Internet v mobilu, používám tlačítkový.

      Bez Internetu vydržím v klidu čtyři, pět dní i týden, pak se připojím, něco zaplatím, skočím třeba sem, zkontroluju mail.

      Kdo mi něco chce, zavolá nebo pošle SMS.

      Na sociální sítě prdím, jsem samotář. Jistě, chytrý mobil si budu muset již brzo pořídit, tlak je velký ze všech stran.
      Naposledy aplikace nahlášení dopravní nehody, opravdu to vypadá jednodušší, než to smolit na papíře…jenom není zaručeno, že v místě bude právě signál…

      1. cože kde nemáš bo jak??

    4. Tak mám občas klienty řekněme 60+, kteří nemají email vůbec.

      Sám mám chytrý mobil dva roky (ne vždy ho nosím u sebe, primární je tlačítkáč), takže nedávno to platilo i pro mě. Kamarádka mě chce ukazovat po poutích, protože jsem jí řekl, že jsem v životě neplatil mobilem a nechystám se k tomu.

      1. tak třeba jsou manuálně lempli a používajou služby lakýrníka/natěrača?

    5. A proč by to měl každý mít? V práci sedím u počítače, doma občas taky, chytrý mobil mi zhola nic nepřináší. Nehledě na to, že nosit s sebou šestipalcovou mastnou placku, která slouží akorát jako lux na data prostě nehodlám. Mám staré dobré blackberry, kde mě krom telefonu zajímá akorát aplikace na ukládání hesel a foťák, když se mi nechce něco opisovat. Jo, email tam přes 2g taky dojde, když se chci podívat třeba na pin do nějakého boxu.

      1. Ada
        moderní telefon už mít musím, protože dotáhl do dokonalosti to, co bylo tenkrát za tím blackberry. Můžu s tím normálně pracovat – schvalovat faktury, procházet docházkové aplikace podřízených, pročíst doručenou poštu. Mám tam karty, takže kdykoli zaplatím + vezmu auto z půjčovny, provedu booking a nákup letenek, auta z půjčovny, check-in. Podívám se na investiční portfolio, přesunu co kam chci, nebo mám náladu.
        Navigace – spojím s autem nebo moto, nastartuju Carplay a jedu. Všude po světě.
        Ovládání termovizí a dálkoměrů + balistickýho kalkulátoru na flintách přes Hikmicro aplikaci. Hranice revíru přes Hunterru, včetně výseče pro bezpečnou střelbu a kruhy s odhadem vzdálenosti.
        Jízdenky na MHD, parkování.

        To je jen to hlavní, na co potřebuju smartfoun. Samozřejmě že bych to zvládnul i bez něj, ale stálo by mě to o dost času a snahy víc…
        Už bych se bez chytrýho telefonu obejít nechtěl.

        Jo, a sociální sítě mi můžou tak leda políbit prdel.

        1. Nemam k tomu apriori odpor, byl jsem nadsenec palmu, v dobe, kdy meli vsichni tlacitkove nokie. I to blackberry jsem užíval k plné spokojenosti. Pak ale přišel pan Jobs a za mě zkurvil celé odvětví.
          Zcela chápu proč to lidi maj, dokonce jim na tom dělám i admina. Ale neustálým kontaktem alespoň vím, proč to nechci :-)

          1. Já jsem odsouzenej k iPhone, neb nikdo nenabízí telefon s Androidem rozumné velikosti (do 5″) a obrovské pádlo tahat nechci. Takže iPhone řady SE, ten vyhovuje. Hry na něm nehraju, sociálním sítím se vyhýbám a na ostatní je to akorát.

            1. Dtto. Teď mám patnáctku, vyhovuje.

            2. Kdyby mě okolnosti donutily, tak bych tam asi taky skončil. Ale stále hýčkám naději, že musí existovat víc lidí, pro které je 4palec max a kteří nechtějí místo telefonu terminál pro sběr dat a jednou nějaký podnikatel ucítí příležitost a vyrobí to.

              1. co KaiOS, 30+ a tak, že by

    6. Internet v mobilu nemám. Na počítači jsem pracovně několik hodin denně. Internetový bankovnictví jsem měl mezi prvníma, ale mobilem nebo hodinkama platit odmítám.
      Pravda, třicet mi už bylo.
      A mimochodem, tlak na to, aby se všechno dělalo přes mobil, je mi silně podezřelej. Kvůli nám to nedělají.

      1. Bahnak: tlak na mobil všude je primárně zájem businessu. Ono je skvělé vědět, kdy se kde ten který (potenciální) zákazník nachází, dá se pak mnohem lépe cílit a tahat z lidí a jejich slabé vůle peníze. Provázanost informací a de facto stalking je pak velmi výkonný, když zákazník používá apku místo webu, zvlášť, když neřeší nastavení oprávnění (ale jak už dávno psal Mrcasik, spoustu věcí vývojáři obchází co to jde, takže zakázat oprávnění nemusí jít nebo stačit). Takže než něco nainstaluju, dvakrát přemýšlím, jestli to fakt chci, oprávněním se věnuju (hlavně všechno nepotřebné zakázat) a sem-tam dokonce i něco smažu.

        A některé věci jsou prostě dobrá služba zákazníkovi – třeba placení přes QR kódy.

        1. Ja bych se nebal to upravit na „tlak na mobil vsude je primarne zajem fasismu“, protoze ona EU nam ted dobrovolne nabidne digitalni identitu (tusim od Noveho roku) a pak tak po dvou trech letech se zacne tlacit na pilu. Tak, jako dneska nedostanes ovcanku bez otisku prstu, tak bude tlak na to, abys mel vsechno pekne v matlafounu a nejlepe porad u sebe. Mozna se i doziju pokuty za nenoseni matlafounu, pokud System zjisti, ze neumozneni nekterych sluzeb mam na haku.

        2. Btw, manzelcino auto mam pojistene u Pillow. Chteji po me kazdy rok snimek odometru, protoze pojistka je tak nastavena. Drive jsem jim foto posilal e-mailem, ale tomu se branili zuby nehty ve stylu „no tentokrat to jeste rucne ulozime, ale priste uz to reste sam“, pricemz link na upload poradne nefungoval a vzdy to odkazalo na jejich appku.

          Okay, naistaloval jsem na matlafoun jejich appku a – voila – pokud chci fotit, musim jim zapnout i urcovani polohy. Kurva proc?? Schvalne jsem pockal, az pojedu do Mnichova, tam jsem zapnul lokaci (mam defaultne off, navigace pouzivam origo v autech a jinak je kazdymu hovno po tom, kde jsem), vyfotil a poslal. Uplne normalne to appka prijala. Takze k cemu tam je to zapinani lokace? U cinskych sragor, kde je nejaka appka a vyzaduje zapnuti lokace okay, jsou to zluti smiraci. Ale Pillow?

          1. Sysop: poloha mě vytočila u Weberu (!!). Jako fakt, u grilu na dřevěné uhlí, resp. u jejich sady pro sledování teploty masa. Tu je ale možné vidět akorát v apce na mobilu. No tak zapni polohu, jinak nic. Co se dalo dělat, zapnul jsem to, ale nevím, jak se proti takovým sviňárnám bránit (stálo to tuším skoro 3k a že to potřebuje k funkčnosti polohu pochopitelně nikde nepíšou a když je to na grilu a jehly v mase, je pozdě něco řešit).

            V tomto mě štve i waze, protože bez polohy se ani nepodívám, jak by cesta trvala dlouho – takže když chci jen vidět, jak dlouho a kudy, dívám se přes gugl, tomu to zatím nevadí. Waze až když jedu.

            A u hodně aplikací už mě překvapilo, co všechno defaultně chtějí – přístup k telefonnímu seznamu, ke kontaktům… Některé jsem kvůli tomu ani nepoužil, protože bez udělení oprávnění je použít nebylo možné a oprávnění jsem jim zase na oplátku dát nechtěl (vždy po instalaci nové se nejdřív podívám na oprávnění a až pak to zapnu – a někdy to s vypnutými oprávněními řve, že když je nezapnu, nikam se nedostanu = uninstall).

            1. U kupovanych vyrobku mne to taky nebetycne sere. Melo by tam byt aspon varovani, ze pokud chci, aby ten kram plnohodnotne fungoval, musim udat svoji polohu a delku penisu. Kurva kde to jako jsme?

              U androidu okay, novy tydlifen vyzaduje novy Gugl ucet, no tak jo. Nejakej novej vypotim, necham zalozit a tim to konci. Nikdy na nic nepouziju, co jde, to zakazuju a s novym tydlifenem zakladam novy ucet. Samozrejme data narozeni chujoviny, pohlavi stridam, adresy vycucane z prstu, atd. Co je kurva komu do toho, kdyz shrabnul prachy za produkt.

              1. Prachy shrábnul číňan, co vyrobil ten krám. Google to dostane až z provozu.

              2. @ Sysop
                Dělám to stejně, ale myslím, že se k datům stejně nakonec dostanou. Ovšem ulehčovat jim to nebudu.

          2. tak proč takovó sračku použiváš tvl

            1. Nejlevnejsi vypalne.

              1. asi dost těžko, tydle kurvárny jsou nevyčíslitelná sračka, takže to máš nevyčíslitelně drahý, cbd

                1. Povinne vypalne na Grand Cherokee platim dvojku rocne. Nikdo mi to levneji neudelal. A stran te polohy mne to sice sere, ale pouze z principu. Nebezpici zadne nehrozi, vzdycky to fotim na random mistech hafo km od baraku.

                  1. Ked fotku aj posielas mailom (alebo upload na stranke), musis vycistit exif hlavicku :-) a to vacsina BFU nevie, co je ani ako to odstranit/vycistit.
                    Podobne metadata v dokumentoch (doc/xls ci pdf).

                    1. by jim dával ai výtěr z prdele a tvrdil, jak je všecko úplně fporžiatek, se z něj stává čímdál větší vůl :D

          3. V appce je funkce privolat asistenci v pripade nehody – asi vtedy to posila polohu.

        3. @ fatdwi
          Jasně, sledování, odposlech a následná reklama (ověřeno opakovanými pokusy).

  8. No v prvé řadě by měl uchazeč ze svého CV odstranit hrubky, páč to nesvědčí o vysoké úrovni vzdělanosti, případně napsat cizojazyčné CV.
    Ale jinak je to hezký článek o věcech, které jsem nikdy nezažil. Většinou jsem nehledal práci ale práce hledala mě. Jako absolvent jsem před 30 lety napsal asi 70 dopisů do 70 fakultních, krajských a okresních nemocnic stylem „brokovnivce“, z čehož se mi ozvaly 3-4 nabídky, z nichž jsem přijal první, páč byla v místě mého studia a s potencialitou nejlepšího kariérního rozvoje. Kontrakt podepsán ještě před převzetím lékařského diplomu. Plat byl všude stejný – určen zákonem o platu.
    Na Maltu jsem jel s tím, že zaměstnání je domluvené na základě dostatečně plausibilního doporučení autoritou na základě osobní zkušenosti. Po 2 letech nabídka trvalého kontraktu na konzultantské místo a permanent residence. Odmítnuto z rodinných důvodů. Do Anglie jsem jel rovněž na základě doporučení, ale dali mi 14 dní honorary contract (tedy zdarma), kdy jsem měl předvést své znalosti a zkušenosti. Po týdnu jsem dostal nabídku práce. Po 1 roce nabídka trvalého kontraktu a konzultantského postu, který jsem s díky odmítl kvůli rodinné situaci. V dalších 2 zemích víceméně jako flying visiting specialist na základě vzájemné známosti a GMC registrace, práce zcela bez dlouhodobjěšího kontraktu a za hotovku, ale to je víceméně výjimečná věc, která vás potká tak maximálně 1x za deset let, třeba si vás někdo vezme jako asistenta do soukromé nemocnice ve spřátelené zemi u výkonu, kde je třeba více odborností apod., ovšem v poměru cena výkon nejlíp placená věc.

    v ČR zatím 5 prací, z toho 1x substantive full time na začátku po studiu, následně po 25 letech 1x substantive full time na základě nabídky, která se nedala odmítnout na místo příslušníka „středního managementu“. 1x jako jednatel v soukromě vlastněném s.r.o. (jediná práce, ze které jsem byl „vypuzen“ svými bývalými „nejlepšími kamarády“ (odbvolání z místa jednatele došlo k porušení podmínek rovnosti garantovanými ve společenské smlouvě a tak jsem se na to soudruhům vyprd, pročež mě ještě měli tu drzost obvinit, že když jsem následkem jejich právních kroků nemohl pracovat, že jsem firmě způsobil škodu, 1x trestní oznámení za „zpronevěru pneumatik“, 1x výhrůžky občanskoprávním sporem), které jsem notabene s holou prdelí k podnikání přizval, no naštěstí jsme se pro mě přijatelně finančně vyrovnali po 10 letech soudních sporů – muselo to ty blbce stát tak trojnásobek toho, na čem bychom se byli schopni domluvit na začátku – to je tak, když máte za kamarády zamindrákované kokoty, co si myslí, kdovíjak nejsou chytří), 1x zero hours contract (a.k.a. DPČ s velmni dobrým poměrem cena-výkon), 1x part-time za zanedbatelnou částku peněz ovšem s dobrými nefinančními benefity (přístup k knowledge base, software apod.)

    Ani si není možné stěžovat, že by nebyla práce, práce je háfo, jen čas, ten chybí.

    1. Vybral jste si společensky i tržně atraktivní obor a jste v něm evidentně dobrej, pokud Vás to i baví a já věřím že ano, nezbývá než gratulovat.

    2. Práce je nekonečné množství, akorát že v kondominiu vás za ni zabijí ať už střečkujete jakkoliv – viz kovid chunta tours. Aneb yac řekl eugenic blilík když provedeme dobře očkování depopulujeme planetu o 15% nejméně.

Napsat komentář

D-FENS © 2017