Pohádkový příběh čtyř letadel

Featured Image

Než usneš, povím ti, Pepíčku, příběh čtyř letadel, který se stal v královské říši zvané Usámie. Jednoho dne tam vzlétla dvě letadla. Na obzoru zahlédla dva móóc vysoké mrakodrapy. To jsou takové betonové paneláky, které máme i v našem království, ale oproti mrakodrapům v Usámii jsou strašně prťavé. Ta dvě letadla se mezi sebou domluvila, každá si vybrala svůj mrakodrap a šup to do něj.

To ti byly, Pepíčku, takové rány, že se z toho oba trefené mrakodrapy úplně zhroutily. Poblíž nich stál ještě jeden mrakodrap. Byl to menší bratříček těch dvou vysokých. No, ten když tu spoušť zahlédl, tak se z toho sám zhroutil taky.

A to si představ, milý Pepíčku, že v Usámii měli letadlo, jaké svět neviděl. Ve stejný den, kdy si obě letadla vybrala svoje cíle, se tam zřítilo velké dopravní letadlo s nápisem The Big Mole. A tak se ti zahrabalo pod zem, že po něm nezůstal trčet ani ocas.

Poslední, čtvrté pohádkové letadlo, které v ten osudný den vzlétlo, mělo také nadpřirozené schopnosti. Během letu zmenšilo rozpětí svých křídel z 38 m tak, že prorazilo nedobytnou zeď královského opevnění zvané Pětiúhelník, udělalo v ní pětimetrový otvor, tajnou chodbou proniklo do tajných místností a spálilo všechny královské tajné dokumenty.

Trosky spadlých mrakodrapů ještě doutnaly, ale hbití policisté z Usámie stihli vypátrat viníka, který na dálku řídil všechna čtyři letadla. Byl to zloduch Usáma z Ropastánu. Zloduch Usáma se tou dobou ukryl v Afgastánu, tak mu tehdejší král Usámie Monkeybush vyhlásil válku. Krvelačného Usámu nakonec zastřelili v Pakostánu.

Pepíčku, už chodíš do školičky, tak věz, že od té doby se v hodinách matematiky začaly v Usámii vyučovat tak zvané pravdivé pohádkové výroky, které dnes už zná celý svět. Příběh o letadlech se tam pilní žáčci učí takto:

Jestliže 11/9=true, pak 1 barák+1 barák = 3 baráky a/nebo 1 letadélko =0 letadélek a/nebo 38 m = 5 m.

Pravdivé pohádkové výroky nejdou logicky odvodit, žáci se je musí naučit nazpaměť a je zakázáno o jejich pohádkové pravdivosti pochybovat.

Budeš-li se, Pepíčku, u nás hezky učit, pošleme tě na další studium třeba do sousedního Gemánistánu. Mají tam školy natřeny krásnou zelenou barvou. Abych tě trochu navnadil, naučíš se zde spoustu pokrokových pravdivých pohádkových výroků, např. tento:

CO2 + 0,000001% = oteplení planety +10°C/15 let

Není to krásné? A kdybys to těžké studium náhodou nezvládal, můžeš se na čas připojit ke svým mentálně postiženým inkludovaným spolužákům a pak, jako záškolačka Gréta ze Severního království, můžete cestovat po celém světě a rozdávat radost všem nevzdělaným lidem poutavým vyprávěním naučených pravdivých pohádkových výroků.

Budeš-li chtít rozvíjet své znalosti i v Usámii, musíš se nejprve poklonit majestátnosti Jeho Veličenstvo Bideta, krále Usámie. Všichni jeho obdivovatelé se pravidelně setkávají v Aspirín institutu, kde se pod vedením moudrých vzdělanců z Usámie učí, jak nejlépe uzdravit naše malé české království a nenávidět zlého krále Východní říše Vladimíra Kazimíra, který chce speciální operací kokainovému králi sousední Okrajiny Zelenovi, vyříznout jeho hnisavý vřed. Král Zelen je velký hrdina a zadržuje hordy divokých válečníků, které by jinak zle vyplenily i naše lidumilné království. Sláva Okrajině!

Tak, milý Pepíčku, teď už zavři očička a pořádně se posilni zdravým spánkem. Tu trávu, co máš pod polštářem, si vykuř raději až zítra, ať se ti v noci neudělá špatně. Král velké Usámie už určitě také spinká.

 


V Kocourkově 11.9.2023 Terbo

12345 (389x známkováno, průměr: 3,07 z 5)
16 805x přečteno
Updatováno: 24.9.2023 — 21:58
D-FENS © 2017