Podporujeme soudružku premiérku! - zpět na článek

Počet komentářů: 588

Přidat komentář
 1. Než jsem si přečetl tvůj článek, považoval jsem finskou premiérku za hloupou a nevzdělanou s ohledem na její zbytečné školy (jakkoliv to, že studenti vytvoří generátor prací, které jsou přijaty, o jejich hackerské kvalitě svědčí) a za panikářku brutálně porušující lidská práva v absurdní covidomanické hře. Toliko s tím souhlasím.

  Po přečtení článku bych jí – nevěda o jejích kvalitách – začal fandit. Posuzovat původ a způsob trávení volného času politika včetně požívaných substancí je nechutné a bulvární svinstvo.

  K přečtení doporučuji https://onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.1002/ejsp.2827

  1. To je přesně ono! Čím víc chlastu a koksu, tím víc chytrosti a politické prozíravosti! Notabene státnického umu. A nyní, když víme, že paní premiérka se ke svému postu dostala jen kvůli svému původu, pohlaví a pozitivní diskriminaci jí fandíme ještě víc!
   Díky za odkaz. Já myslel, že vyprankováním marxistů panem Lindsayem a jeho zabanování v akademickém životě už nemůže být nic lepšího. A jak ukazuje obsah Vaší neomarxistické knihovny, tak může! A kdo prospěšnost honění popírá, podporuje Putina!
   Piráti v čele se zednářem Bartošem děkují za věrné a pevné ideové postoje. Konzervativnímu tmářství neuhnem!

   1. Jakej koks, ty vocasi?

    1. Je pěkná, mladá a paří!Užívá si.Víc bych za tím nehledal.

   2. Mně je koks úplně ukradený, natož jakékoli tanečky nebo sexuální sklony. I kritika může mít úroveň a měla by být zaměřena proti opravdovým problémům.

    Neomarxistou mě asi ještě nikdo nenazval. A tykáme si (nikoli protože soudruhu, ale od minule). :)

    1. Dobře, jste to jeden z těch chytřejších, a za link na tu perlu s International Journal of Social Psychology vám dlužím jednu odpověď. Dělám chybu ale bude poslední.

     1) To špatně chápete, my nekritizujeme, my se bavíme. Koneckonců, pro nás, konzervativní příznivce zlého Putlera, nemůže být lepší situace, než když v čele Finska stojí takováhle blbá nekompetentní kráva. Dá to ale fušku rozvrátit fungující stát jejich předků, kteří – tedy ti předci – (nikoli tahle neomarxistická lůza, která ten stát vyžírá) dovedli Finsko navzdory nedostatku zdrojů k extrémnímu bohatství a prosperitě a za tu zemi umírali, nemyslíte?
     2) Humoristický článek se především vysmíval tomu, že kvalifikací pro premiéra je ve Finsku píča mezi nohama a homosexuální rodina a nikoli dostatek kompetence, jak se od začátku jejího mandátu prokázalo. Pokud je mi známo, tak to jako přednosti především prezentovali sami ti, kdo tuto nekompetentní osobu do čela finského státu instalovali. Říká se tomu affirmative action, kterou severské země dovedly k dokonalosti, kvůli čemuž jsou tam příkladmo i no-go zóny.
     3) Na rozdíl od vás si myslím, a jsou k tomu četné sociobiologické důkazy, že neproduktivní trávení volného času chlastáním a užíváním drog význačně koreluje s nedostatkem kompetencí a nedostatkem přirozené inteligence. U finské premiérky se nejedná o exces. Čili pokud uklízí ve školce, je chlastání její věc. Pokud dělá premiérku, pak chlastání její věc není – viz. kauza Boris Johnson.
     4) nenapadlo vás, že když chlastá a divoce šuká Boris Johnson, tak je velký tlak na jeho odstoupení, kdežto, když totéž dělá tahle paní (ve Finsku je téměř prohibice), je to předmětem zlehčování a glorifikace? To má na svědomí white-knight syndrom, čehož příkladem jsou ti dva indoktrinovaní ubožáci nad vámi a pod vámi.
     Když se excesu dopustí tahle blbá koza, je tendence to posuzovat jinak. To ostatně vidíme i u trestných činů vraždy, jak jsem psal v minulém článku. Navzdory tomu, že feministky mají plné huby rovnoprávnosti, tohle jim vyhovuje a ještě mají pocit, že je na měkčí kritéria mají právo a že ta jejich svěcená kráva je utlačovaná patriarchátem a misogynií, když se po ní chce odpovídající chování a práce. Dle mého názoru zaslouží poslat do prdele a ať tam dají klidně jinou lesbu, když už to musí být, ale ať je kurva kompetentní a dělá co má.

     Tahle neomarxistická lůza vyžírá tento stát a ještě si dovolí to vydávat za projev euroatlantické kultury tradice. Kdyby chtěli poznat, co je to euroatlantická tradice, která nás dovedla tam, kde jsme, kdysi byla, to by se – dle parafráze z Kurvahošigutntag – to by se museli ináč starať, ináč obracať! Ty skupino! Místo toho jenom kradou a mají vizi krádeží maximálně na 4 roky. Putin má v tomhle naprostou pravdu, tohle je to, co Evropu přivede do hoven a mě s ní.
     A co se týče Vašeho neomarxismu – jste to, čím argumentujete. Sám jste se tak nazval, já jsem pouze mluvil o kousku z neomarxistické knihovny, nikoli o vás. Vás neznám.

     1. Dobry vole, samozvany respektive implikovany yntelygente vole.

      Tak priste kritizuj jeji politicky pusobeni a vodpust si vole ty sracky ohledne pici mezi nohama. Pusobi to jako bys trpel necim jako pussy envy nebo mel podobne dopicenej mozek jako alien/ladick.

      Nikdo nikoho neglorifikuje. Jediny co se deje ze ty ji demonizujes. |

      Anyways, you’re getting too hot under the collar. Heed my advice gratuitously granted hereinbelow.

      1. Pokud je to, co má mezi nohama její jedinou kvalifikací na funkci, je dobré to zmiňovat. Neustále. :-P

     2. Třeba bude mít Finsko nakonec kliku a rusové si ho vezmou zpátky. Po speciální demilitarizační a debuzerantizační operaci.
      Ostatně Finsko stvořili právě rusové. Předtím to byla země nikoho, v podstatě takové kolonie jeho západních sousedů.

      1. To nevím, jestli by zrovna pro Finsko byla klika. Přes všechnu náklonnost k Putlerovi a zejména jeho konzervativní ideolgii eurasianismu, Putler je imperiální a kdyby z toho měl prospěch, tak nás kliddně vojensky dobude a sežere. Není to kámoš. Jenže mě to vychází tak, že z nás Putler má větší prospěch, kdyý s náma bude obchodovat. Co by měl ze spálené země, kde není nic.
       Tuhle jsem se pokusil diskutovat na Telegramu s anglofonníma Rusákama o situaci, byli to milí kluci a o komunikaci s druhou stranou měli zájem. Mimochodem jejich představa o self-righteousness je úplně stejná, jako ta naše. Tak rychlou a efektivní cenzuru nemá ani neomarxistický debil Cukrberg na ksichtoknize. Kompletně zabanován do 5 minut, ani jsem si neškrtnul. A to jsem pořádně nic neřekl, jen to, jaký je rozdíl mezi životem v ČR, jak bych si představoval život v Rusku, jak je to v Británii.
       Co řtu RT.com tak musím říct, že jejich propaganda je hodně lepší a taky maj vícekrát pravdu, než my tady. Rus vás utáhne na vlastních rozporech mezi slovy a činy. Putler vždy důsledně oslovuje západní země „naši západní partneři“, myslím, že se ještě nevzdal obchodování s Evropou, kdedžto u nás slyším „ruští vrazi“ ruSSáci atpd., chováme se jako póvl. Páchání teroristických činů rovněž svědčí o tom, jak jsou UKáčka v prdeli. Pokud by nebyli, tak nedělají takové zbytečnosti (tedy pokud to nemají od někoho nařízené, což si myslím, že nemají).

       Třeba tohle video je propagandisticky naprosto excelentní:
       https://www.bitchute.com/video/cscdFjW6pWIg/

       V Anglii na UKáčka serou, plakátky že UKáčka jsou welcome zmizely. Angažmá Anglie je jen záležitostí několika idiotů v deep state, co si myslí, že se zalíbí Američanům. Anglie je snad ještě víc v prdeli než my, aspoň co se týče ekonomiky. Ještě že mají ty daňové ráje a remitence ze závislých území a zbytky vlastní produkce. Většina lidí jsou v hajzlu, drahota je jak sviň. UKáčka tam nejsou téma any more.

       UKáčka válku prohrají, to je zjevné (i když jistě to nevím). Mimochodem, je to v našem zájmu, protože alternativou je globální jaderný konflikt. Je jen otázka, kolik to Rrusáky bude stát. Ukrajinu to bude stát území, které je už nyní obsazeno, možná celé černomořské pobřeží a území na levém břehu Dněpru, to taky nevím. Čím dýl to bude trvat tím horší to bude ukončit a tím víc budeme v prdeli. Možná právě tohle ten zmrd Fiala chce. Napakovat se na válečné inflaci a svést to na Putlera. Zatím o tom svědčí všechny red flags.

       1. Njn, ty nejses jenom debil, ty jses jeste k tomu naprostej kokot.

        1. Si tacuisses, philosophus mansisses.

        2. Aha, Ukrajinec se ozval… :-D

       2. Zmrd Fiala chce hlavně přežít a užít si ceremoniálních funkcí v EU. Typický člověk, který dosáhl funkce, na kterou nestačí.

        1. A co kdyz ne? Co kdyz treba Fiala pracuje na necem takovymdle?

         https://www.voltairenet.org/article217442.html

        2. Pevne doufam, ze se Fijala u moci udrzi dost dlouho na to, aby ho odtamtud nakonec odnesla ‚ulice‘.

       3. Já vás nechci nijak podceňovat Challengere, ale to co se u nás myslí pod pojmem „normální debata o Rusku“ bývá ve skutečnosti většinou neomalené hulvátství. Protože za ty dekády totální rusofobie které tu pěstují (západní) média a politici, to máme hodně posunuté.
        Je třeba fakt, že to co my si myslíme o 2.světové a Rusku, je pro rusy urážení jejich hrdinných předků co zahynuli při obraně vlasti, a je to asi jediná věc na kteou jsou opravdu hodně alergičtí.
        Čili se jim ani nepokoušet podstrkovat tu naši západní verzi o dementních mužicích kteří umlátili nacisty čepicemi. Jednak je vylhaná, druhak velmi urážlivá.

        To že je čech takový vohnout, že si nechá rozkrást zemi před očima a ještě leze do prdele těm západním zlodějům jako správný lokaj a pucflek, to rus nikdy nepochopí. Pro něho je to naprosté poplivání našich předků, jejich snahy a práce nám zanechat prosperující zemi.
        A v tomhle má pravdu.

        Já mám zkušenosti s diskusí s anglofonními rusáky na webu dobré, ikdyž je trochu prudím, tak se mi snaží trpělivě a slušně vysvětlit že je to poněkud jinak, případně mi odpoví s takovým nadhledem, že se pak trochu stydím za to šťourání. Nepamatuju si že by mě nějaký poslal do prdele. Hulvátství není jejich styl. Ikdyž blbci se samozřejmě najdou i tam.
        Ale takovéto české prudění a vysírání českých lokajíčků jako je na českém internetu, to oni rozhodně nemají ve zvyku.
        Vážně by mě zajímalo co jste jim napsal, že se tak nakrkli. Ono je to možná i zakázané u nich zákonem, mluvit určitým způsobem o současné situaci u nich. SVO se tam nesmí kritizovat.

        Na závěr, podle mě Putin žádné imperiální ambice nemá. Jen potřebuje kolem ruska bezpečnostní koridor, to znamená NATO nejmíň tisíc kilometrů od hranic Ruska.
        Protože odvěkým problémem Ruska je obrovská země a málo lidí. Čili oni potřebují lidi, nikoliv území, ještě k tomu s problematickým obyvatelstvem, které jim bude klást bomby do škol a nákupních center.

        1. A co teprve ty dekády totální rusofobie, kterou tu pěstovali Rusové…

         Mimochodem, k těm mužikům, co mlátili čepicí, tak čepicí opravdu nemlátili, ale podívejte se na ztráty v těch slavných vítězstvích, zejména v připravené obraně, jako Kursk a konec konců i Stalingrad. To nemluvím o těch místech, kde ani značná početní převaha nestačila (Brody, Kiev, například).

         1. Mě za minulé totality nikdy žádný rus neublížil. Na rozdíl od kariéristických českých kurev co se snažily být papežštější než papež a ve své lokajské povaze si mysleli že komunistickým terorem polezou rusákům do prdele, nakloní si je, a vyšplhají se karierně výš.

          Jedna taková komoušská kurva se třeba na vedoucím místě v podniku nikdy dlouho neohřála, protože ten teror co tam rozpoutala, začal vadit i místním komunistům z přesvědčení, a snažili se jí co nejdřív zbavit.

          Z těchto se pak po revoluci stali lusknutím prstu velcí kapitalisti a kdemohkradi.
          Z proslulé brněnské čtvrti komunistických papalášů a lampasáků se tak stala čtvrť kapitalistických prominentů. Leckde se tam blýská zlatá cedulka s nápisem JUDr.

          1. To mohu podepsat. Komunisti z přesvědčení tak sem tam eliminovali papalášské choutky, které hrozily pošpinit v očích veřejnosti ideový obraz rodné strany.

       4. Fialova vláda teď páchá měnovou refromu, jako byla ta v roce 1953. Rozdíl je jen v tom, že ne přes noc, ale rozložili to do delšího období.

        1. Taky mi to tak připadá.Doufám, že Plzeňáci nezklamou.Sice to ve výsledku nic neznamenalo, ale dneska by třeba policejní zákrok v tomhle objemu mohl něco nastartovat.Ale asi bude prd.Ti Plzeňáci z 53tího jsou pod drnem, anebo v důchodu.

        2. To jste docela trefil…

       5. RuSSaci je ale vzdavani holdu RuSSku. Rossija je prece s dvema ‚s‘. Ze ma nekdo potrebu lezt Rusum do zadnice a zdvojovat bukvy je jeho problem…

     3. Challenger: Ad „Čili pokud uklízí ve školce, je chlastání její věc.“
      Vůbec vás, kolego, nechci chytat za slovíčka.
      Ale mírně bych to upravil na: Pokud uklízí v poblité hospodě páté cenové. Děti ve školce si zaslouží normální kvalifikovanou uklízečku bez alkoholických, promiskuitních a příp. nedej bože lesbických apod. sklonů.
      No a co se týče původu, to je složitější. Tady bych asi vzal věc od příčiny. Holka sice dnes dělá kurvárny a bordel, ale reálně je to původně obět´ feministického/lgbt teroru posvěceného státem, kde chudák dítě vyfasuje dvě pošahané buzny místo svých milujících rodičů. To je zločinná tragédie.
      Tohle jsou věci, kde se mi chce blít a to mám silný žaludek. A taky jsou to věci, kde jsem ochoten vyrazit s kolegy řešit to se Systémem nesametovou cestou.
      Protože tam, kde začínají malé děti, končí veškerá sranda a přestávám být ten laskavý, shovívavý, tolerantní dobrák a humanista.
      *
      Co se týče řešení něčího života.
      On by to asi nikdo neřešil, kdyby nepřišly excesy.
      Ale jak už jste v důležité veřejné funkci, kde teoreticky rozhodujete o milionech lidí, je důvodný kvalifikační předpoklad, že se podle toho musíte chovat nejen ve funkci, ale i v soukromém životě.
      I proto, že to má přímou souvislost.
      Do určité doby platilo, že kdo je nevěrný nebo se rozvede, zpravidla skončí… A dneska budeme hájit trochu jiné prohřešky, které neprojdou ani učitelce na vesnické základce?
      To není o bulváru, hejtu nebo stalkingu, které tvrdě odsuzuju. Ale o kvalifikačních předpokladech na důležitou státní funkci.
      Za mě, ženy nemají co v politice dělat, mají se starat doma o děti a domov, tečka. Jinak je to spíš diagnosa.

      1. Zeny delaji politiku veselejsi. Kterej, i nejblbejsi, chlap, na dotaz, jak ma resit energetickou krizi, doporuci navlect svetr?

       1. Když bude podle poslední módy…

       2. Až na to, že tohle individuum je schopné k to těm dvěma svetrům reálně dotáhnout.

        1. No ona urcite ne. Ale vsem ostatnim to naridi, o tom zadna.

    2. A co jsou podle vás „opravdové problémy“?

   3. Mam obavu ze tvoje literarni ejakulace jsou cim dal vic hystericky murdci. Zkus vzdycky nez literarne ejakulujes dat predmetny ejakulat ulezet a pak si to precti jeste jednou s chladnejsi hlavou. Treba zjistis ze ty sracky je lepsi nepublikovat. Maybe you won’t, but it’s worth trying. Give it a shot.

    1. jacq: Nejhorší/Nejlepší na tom je, že když to vláknový systém kvalitně seřadí, je tvá úžasná glosa směrována na někoho úplně jiného. :))
     Proto se v jakémkoliv typu diskuse zpravidla pro jistotu používá na úvod ten nick, na který reagujeme. Chápu, že ti to přijde jako zbytečnost, ale funguje to.

   4. Milý Challengere,
    čtu Vaše články velice rád, je vidět, že se s psaním a dohledáváním faktů pářete víc než já. Reagovat na zde instalované neomarxistické trolly je ale fakt ztráta času. Článek je hezký a vtipný, pobavil, ode mne máte jedničku, jestli Vás to potěší.
    A na Lojzu i Dissentera se vyserte. Nestojí za reakci.

    1. Souhlasím. Je to dobrý článke.

  2. Hm, a já bych ji kopnul do prdele. Posuzovat původ a způsob trávení volného času politika, který všem ostatním naordinuje těžký lockdown, a navíc má sama nastoupit do karantény, a která místo toho jde pařit za státní peníze, je rozhodně VELMI POTŘEBNÉ, A NAVÍC JE NUTNO Z TOHO VYVODIT DŮSLEDKY! :-P

  3. Dissenter 24.8.2022 v 20:25

   Dnes ráno jsem při poslechu stanice ČRo plus zaslechl dlouhé vyprávění o tom, že finská premiérka je nesmírně úspěšná a kritizovaná oslava je kampaň ultrapravice, kterým je paní jakožto žena v politice trnem v oku (velmi, velmi stručný výtah). Komentátorka se ve svém textu snažila podsunout posluchači, že oslava se konala u premiérky doma.

 2. Autore autore…Co ty jses za cloveka…A co sem vsechno za kokoty muze pise clanky….to by me docela zajimalo, jestli to neni nejaky zamer…
  A jinak, ted si ty vocasi predstav, co za narod jsou ti prisrni Finove, kdyz si tam navolej politiky, kteri si vyberou TAKOVOUHLE premierku!!!!
  Sodoma Gomora, soudny den se blizi a nastane DOOOOM….
  Ach jo, kdysi to tu byl server proti zmrdum, dneska sem pisou clanky.

  1. A co je tady teprve za kokoty, co píšou příspěvky do diskusí, že, Lojzo? :-D

 3. Mne je teda naprosto u pici jestli se Finska premierka zkourila a delala pak u toho kopulacni pohyby. Spis ji v tomhle ohledu fandim.

  Co me na vyblitku mudrc. challengera zaujalo je jeho familiarita s inserci drog do konecniku nebo predkozky a dalsich podobnych praktik.

  Chapu ze mudrc. challenger nema rad zeny, podobne jako magor Alien/LaDick, ale rekl bych ze by mohl prekonat svoji compulsion takovydle hovna publikovat.

  1. Když to máš úplně fpíči, proč tady bleješ, debile?

   1. To neres, nejakej debil Jacq neni zajimavej. Res tvoji mysoginistickou podstatu a obsesi s tim jak si nekde nekdo strka drogy do prdele, do pici, nebo do predkozky. To tak nejak vic vypovida vo tobe mudrci nez vo objektu tvoji obsese.

    Jeden by rekl ze blejes spis ty, ale to je asi vec nazoru.

    1. Strč si svoje doporučení do řiti

 4. Tak jsem nasel to udajny ostrasujici video, teda predpokladam ze je to vono:

  https://www.youtube.com/watch?v=2Jv-9Fz3cVs

  Ty vole kvuli tomudle se nekdo posira?

  1. Taky mi to nepřijde jako bůhvíjak drsná kalba, možná kdyby ji na starostenské párty foukali koks do análu a po ránu zakončila jízdu s několika promilemi nabořením do školního autobusu … tohle se spíš blíží „brutální pařbě informatiků“ https://www.forum24.cz/jak-dopadli-chlapci-z-brutalni-parby-informatiku-2/

   1. Tak hlavne jak psal Dissenter nahore, to ze se zkourila na mejdanu (a vono to zas nebylo az tak hrozny) je irelevantni co se tyce jejiho pusobeni v politice. At teda mudrc. kritizuje nejaky jeji policies nebo cokoli co ma nejakej verejnej dosah, ale peskovat ji za to ze dela kopulacni pohyby je smesny.

    Pripomina mi to jak furt vomilaj ze Juste un Trou d’Eau a.k.a. the Turd (Justin Trudeau) si nekde na nejakym mejdanu namaloval drzku na cerno jako ze je cernoch a ze je to rasisticky. Za prvy na tom nic rasistickyho nevidim a za druhy i kdyby bylo tak je to to posledni co me na Fidel Juniorovi sere.

    1. jacq: Ad „to ze se zkourila na mejdanu (a vono to zas nebylo az tak hrozny) je irelevantni co se tyce jejiho pusobeni v politice“
     Ne, jacqu, fakt to irelevantní není. Je to naopak hodně relevantní diskvalifikační předpoklad pro jakoukoli řídící funkci. Natož, pokud tu trávu či jakoukoliv drogu neumíš používat nebo používáš déle. Leckde za to po testu v práci skončíš, zcela právem.
     Ten zmíněný koks do zadnice by pak asi nadělal menší škody.
     Ne, že bych byl nějakej antimarihuana nazi nebo chtěl něco zakazovat (jsem u drog pro efektivní prevenci, osvětu a distribuci státem tak, aby se minimalizovaly škody a odstavily mafie).
     Ale bagatelizovat zase drogy nebudeme jen proto, že nám nějakou legalizují, protože chlast už na debilizaci drzých gojim k poslušnosti nějak přestal stačit.
     Last but not least, pokud už člověk kandiduje na nějakou vyšší funkci, tak pokud je svéprávný a má sebereflexi, všechny své původní neřesti dost očeše, aby nebyl problém a nenahrával opozici i nepříteli. Což samozřejmě lze čekat jen od části zkušených, rozumných chlapů, ne od blbců, slabochů či protekčních pipinek.
     *
     Ps: Mám se na ni dívat nebo je krásná zhruba jako ta slovenská šereda? Já mám od svých holek určité minimální standardy.

  2. Se tu jitří emoce kvůli tomuto? Já čekal nějaký brutální gangbang… (na youtube teda asi ne, co…)

  3. Todle? Cywe, i na venkovský diskotéce se dějou větší divočárny.

   1. Kde vole, jedem tam … ha ha …

   2. Tak on je rozdíl asi přece jen to, že paní premiérka jako zdatná socialistka se pečlivě stará o to, aby ty párty platil stát, pokud to není ve státním baráku tak aby hotel platil stát atd.

    Jako jistě, nedělám si iluze že třeba Klaus si s tou letuškou recitovali básně, nebo že Topol si u toho Berlusconiho nevrzl. U ní je ale opravdu problém v tom, že je to mladá pitomá dylinka, která by bez pozitivní diskriminace na tom místě nebyla.

   3. hehe, ale ten „tata“ mne rozhodil…

 5. Nachal bych Finy ať si volí co chtějí, klidně teplého soba, horší je že u nás se povedlo taky nevolit blbé nevzdělané piče.

 6. Zvykejme si.
  Strážci tradičních hodnot (thx Aleff) vymírají a na jejich místa se dere levicová mladá generace. Nejspíš bych měl začít předstírat že jsem romský gay; jsem si jistý, že bych měl mnohem jednodušší život!

  1. Ne, jako STH jses uplne vybornej, fakt

  2. No nevim, jak to ma romsky gej, ale slusny Cikan nestoji o to, aby ho tahali nekde v pruvodech. Sporadane sedi v koutku a nikym nerusen uziva popdpory.

 7. Článek jsem si přečetl a pokýval hlavou.To je zase téma!

 8. Mě přijde spíš zvláštní, že taková mladá uvědomělá soudružka přivede neutrální Finsko k americkým imperialistům do NATO…

  1. Tak dáma je sličná, osazenstvo taky…nemůže to bejt jen stará dobrá závist? Chápu, že starý paprikové rodí ježka nastojato.

   1. Mudrc challenger is a slightly more sophisticated but much more rabidly misogynistic version of Alien/LaDick. Once you’ve been born with a pussy, he got no mercy!

    1. Pokud se nepletu, tak se pandoktor blbě oženil a ještě blbějc rozved. Tak to holt nevydejchal.

     1. The question is whether he harbored the kind of endlessly hateful attitude toward people who have „a cunt between their legs“ before he married a bitch and before she fucked him over, or whether his misogynistic attitude is the result of being thus fucked over.

      My guess is that the former is the case. My guess is that most of us have a bad experience with a member of the opposite sex who is an asshole (v pripade buzerantu by se jednalo o member of the same sex), but we get over it without projecting the negative experience onto other people of the sex in question, like women. Meaning that just because one woman is a bitch, it doesn’t mean that every person „with a cunt“ is the same kinda bitch.

      Challenger needs to let go of his hatred. He needs to pull his head out of his ass.

     2. @shane
      otázkou je, zda byl autor misogyn již před ženitbou nebo jím stal až po ní.
      Stran finské premiérky nejsem její party soft nikterak pohoršen, jediný kdo byl zasloužil anální fisting je ten kdo to natáčel, potažmo zveřejnil…

     3. shane: A co nám řekneš o sobě?
      Tys jsi dobré censored.
      A říkáš tohle chlapům do očí i tam venku v hospodě?
      Děs.

   2. nechcete nám taky předvést nějaký ten kopulační pohyb na instagramu, ať mám co závidět…:-)
    Nejlíp, když u toho budete ožralá jak dělo.

    1. Pane doktore, až s váma bude legrace a přestanete bejt tak nakyselo a nahořklo, tak vás ráda na nějakej mejdan pozvu. I když jako dělo, tam asi nebudu nikdo, pech, no… Zatím si tedy pojďme vystačit s tím, že až někam pocestujete, naleju vám čaj a kafe. Možná i s úsměvem, takovej já jsem grand.

     1. – nebude

  2. No jo Fiňáci.To je samá prohibice a tumáš guláš!

   1. Ale ono to tak je, je to už východní kořalková alkoholická kultura. Místo pravidelného kultivovaného popíjení piva či vína nepijou vůbec – a pak se ožerou do němoty.

    1. Skandinávci jsou mimo už dávno.Hrdí vlajkonoši tý prdelní vlajky.Ten sociální projekt selhává, ale voni stejně budou zpívat tu hymnu.Ve Švédsku jsem měl příbuzný, oba učitelé a důchod byla pohádka.No už jsou mrtví a pokoj jim.Dneska by asi srali ježky…

     1. Skandinávie byla vždycky jiná. Asi ty dlouhý zimy a tma.

  3. nu což, to je velký úspěch ruské diplomacie. S Finama to asi zas tak těžký neměli, od Zimní a Pokračovací války zas tolik času neplynulo, ale přimět Švédsko aby se po víc než 200 letech vzdalo neutrality, to je opravdový majstrštyk. Klobouk dolů, něco takového se nepodařilo ani SSSR.

   1. Kdo chce kam, pomozme mu tam. Je to sice zbytečné přilévání oleje do ohně, protože obě země de facto v NATO byly, ale dnes je v módě činit „gesta“, případně „vysílat signály“.

    Jen by mne zajímalo, jestli to dopadne jako u nás – když jsme v tom NATO, proč vyhazovat peníze za armádu…

    1. de facto v NATO nebyla ani jedna z nich, stejně jako v NATO de facto není Rakousko, ačkoliv je členem EU a se zeměmi NATO má rozsáhlé přátelské styky. Zrovna Švédům neutralita vydržela přes dvěstě let, od roku 1812 a ještě letos na jaře na tom valná většina Švédů nehodlala nic měnit. Asi jim Šojgu včas neřek, že jejich jedinou bezpečnostní zárukou je Rusko.

     1. Rakousko je přeci jen něco jiného, viz Vídeň – jedno z měst OSN.
      Finsko i Švédsko velmi úzce s NATO spolupracovaly a jsem si celkem jist, že hypotetický ruský útok by nezůstal bez reakce.

      Mít spojence je dobré, mít vlastní spolehlivou armádu je ještě lepší.
      Bedřich Veliký.

      1. Patrně nezůstal, ale zjevně nechtějí riskovat. On to Zeman řek dobře, i když typicky zemanovsky přehnaně, že „Napadení Ukrajiny pro Rusko znamenalo nezískat nic a ztratit prakticky všechno“ Z týhle lapálie není dobrá cesta ven

       1. Asi jako v roce 1916. Minimálně po Verdunu a Sommě muselo být jasné, že v téhle válce žádné vítězství nebude, nebo že zaplacená cena bude taková, že se z něj málokdo bude moci upřímně radovat. A stejně se válčilo další dva roky až do úplného vyčerpání, protože jediný, kdo měl opravdovou stahu ten masomlýnek ukončit, byl náč císř Karel.

        1. Ono to tenkrát moc nešlo. Jak se začnou přeměřovat pindíky, tak se blbě ustupuje. Navíc v roce 1916 ten výsledek rozhodně nebyl jistej. V roce 1916 fakticky padlo Srbsko, rok předtím dostali Britové v Gallipoli brutálně přes držku a v březnu 1918 kapitulovalo Rusko. Rakousko mělo v roce 1916 náskok v tom, že se změnila hlava státu a že se mu už začínala viditelně srát ekonomika.
         Dneska je zase problém, že když Evropa Rusku po tom nátlaku plynem ustoupí, tak nám to Putin dá stejně sežrat a bude na nás tlačit dál. Na druhou stranu, když se ukrajinská armáda zhroutí a Rusko ovládne Ukrajinu, tak zase nemá šanci to ufinancovat, ne s ekonomikou velikosti Itálie, když bude muset navíc ještě doplnit spotřebovaný válečný materiál a minimálně ruský zbrojní export bude v hajzlu, navíc EU a USA se v tomhle případě se zrušením sankcí zrovna nepřetrhne.
         V podstatě jediné zbývající jakžtakž bezbolestné řešení je palácový převrat v Kremlu, po kterém se všechno svede na Putina a jeho klaku. Což patrně nehrozí, takže zbývá opotřebovávací válka, jak horká, tak studená.

         1. Zapomněl jsi na finský scénář – ukrajinská vláda dostane rozum, odepíše Krym i Donbas a soustředí se na obnovu země za ozbrojené neutrality a hospodářské spolupráce se Západem.
          Ale to ti nacionalistické horké hlavy nejspíš neudělají.

          1. Neudělaj, protože to jsou západní Rusové a právě teď mají svou Velkou vlasteneckou válku. Oni na tom étosu Svjaščenoj vojny taky vyrostli a taky bojovali za druhý světový, bránili Stalingrad, Leningrad, bojovali v partyzánských oddílech a došli až do Berlína. Pokud je Rusové obsadí, tak budou mít kurva problémy je zpacifikovat. Stalin by to zvlád, ale dneska už tyhle metody použít nejde. A aby si je Rusové uchlácholili prudkým zvýšením životní úrovně, na to nebudou mít prachy (navíc všechny prachy co nacpou do obnovy Ukrajiny jim budou chybět ve zbytku Ruska, takže se začnou cukat i domácí). A cpát je tam budou muset, protože všechny nově dobytá území rozmlátili předtím na sračky

          2. Dokud budou dostávat ze Západu zbraně a peníze, tak budou bojovat. Nadšení a vlastenectví tanky nezastaví. Otázkou je, jak dlouho to západní země za vzrůstajících cen energií a kumulujících se hospodářských potíží i společenských pnutí bude bavit, vzhledem k tomu, že pro ně je ta válka jen zábavou, pro Rusko je to otázka života a smrti.

           A jsem celkem zvědav, jak se multikulturní společnosti osvědčí za špatného počasí.

          3. no, ona je spis otazka, co Rusko realne chce. V tuto chvili by meli mit zajistenou cestu a vodu na Krym, nove zdroje nerostnych surovin a pokud se jim povede nejak usolichat i jih Ukrajiny, tak ziskaji i pristavy a nejaky legracni fabriky. IMO uz ted dost mozna maji vic nez chteli. A podle vseho vsichni, kteri nechteji byt v Rusku z tech oblasti uz davno utekli.

           Jinak receno – v tuto chvili nebudou mit problem tato uzemi ovladnout, pokud se povede Finska cesta – tzn. Ukrajina to podepise, zachova si pristup k mori skrz Odesu a Rusko ziska Donbas, Krym a trochu z jihu – tak by tam ani nemeli strasit nejaci partizani.

           Co se tyka ceny za valku, tak kazdou chvili nekde strasi, ze diky sankcim cena za komodity sla tak nahoru, ze jim staci prodavat i mirne pod cenou jinam a jsou porad vicemene na nule. Mimoto US ukazaly, ze neni problem sahnout na valutove rezervy, takze par dalsich rezimu prestane verit dolaru jako rezervni mene.

           Ted je spis otazka, co z Ukrajiny zbude po dodavkach. Zapadu uz dosly nadbytecne hracky a dodavky zacinaji klesat. Aktualne je drzi sliby US a je otazka, jak dlouho to US bude bavit, protoze ani tam to nevypada, ze bude hezky. A v Evrope za mesic zacne sychravy podzim a lidi zacnou mit starosti uplne nekde jinde.

           V podstate pokud Ukrajina chce neco uhrat, ma na to nejvys 2 mesice, pak se energeticka krize zacne projevovat na plny koule, protoze zacnou kolabovat firmy. Uz ted dost firem zira na ceny energii a to za predpokladu, ze jim nekdo podepise smlouvu o dodeji, protoze byt vlada tvrdi, ze plynu je dost, nekteri dodavatele se cukaji.

           A ja bych se osobne ani nedivil tomu, kdyby ted Rusko poslalo taktickou atomovku na nejaky vetsi vojensky objekt se zdvizenym prstikem ve smyslu – tak kluci, prestaneme chodit kolem horke kase, ne? Ostatne uz pres 2 mesice je ostreluji po vzoru WW1…

          4. UKckum dochazeji lidi, podobne, jako Rusakum. Takze ono se to nakonec zlomi v prospech toho, ci onoho.

           Uprimne… je mi celkem u prdele, kterej Russsak to tam vyhraje, jestli ten ruskej, nebo ukrajinskej. Jn bych rad, abychom se o tom nedozvidali jen lidovou slovesnosti od tech Cechu, kterym jeste nezmrzly drzky.

         2. pyčo že nendeš psát do nejakýho lžiznamu, tam by ti za tydle pohádky hulili péro vole; realita je, že jenom na surovinovým exportu mají tak narvaný účty virtuálníma dolarama a ojrama, že se to ani už snad nevchází na plotny, a zbraňovej export nějak nevidím proč by měl být v čemkoli

          na aktuálně osvobozenejch územích rozdávají ruský pasy a všichni sou tam nadšení…přičemž jízlivě je zřejmý, že takovejch novejch plátců berní…:D

          zapomínáš ty hňupe zmínit, že talijáni mají HDPčko umělej nafouklý inflačnía prachama na asi čtyřnásobek toho, co by odpovídalo reálnýmu výkonu hospodářství, takže na papíře je to jedna z nejbohatších zemí, a proti tomu cenová hladina v RF je míň než poloviční, takže pak už reálná parita kupní síly na hlavu vychází úplně jinde, než ty tvoje neustálý nic neříkající ad hominem štěky, co mají vypadat jako nějak strašně, že? i kdyby měli píčo blbá HDP jako Lichnštejnsko, ale tomu odpovídající cenovou hladinu zlomku zbytku světa, tak je to furt reálně bohatá zemňa, kam by se chtěly nastěhovat 2/3 světa; že v nějakejch virtálních inflačních papírkách to tak nevypadá je každýmu u prdele a hlavně je to pro ně obrovskej bonus, protože to negři z buše nechápou a tudíž se jim tam nesere miliarda netáhel, ale hlavně lidi ze zemí, kde opravdu pracovat (a vystudovat použitelný obory) umí, takže si můžou vybírat takový, který k něčemu jsou (srovnal s tím, jak to vypadá v uhniji, checht)

          1. Srovnavat EU s RF ani poradne nejde. Je to jinej svet, jiny hodnoty at moralni, ci hmotne. Rus nechape nas, proc si nechame zivot kurvit Bruseli a my nechapeme Rusa, proc si necha zivot kurvit Kremlem. Vzajemne se pak predhanime v tluceni historii po hlavach, kdo kde kdy udelal vetsi picovinu. Mezitim nam ovsem unika realita – Rusko zatim prezilo vsechny krize. A ze jich bylo. Protoze Rusko, i kdyz ho rozkrada kdekdo, ma porad hromady zdroju. Ty my nemame. Nase vyhoda bylo vzdelani – jeho uroven klesa na uroven zapadu. Dalsi vyhodou byl tezky prumysl – ten jsme rozprodali, nebo rozkradli. A posledni je lehky prumysl, ktery pohrbime predrazenymi energiemi. Takze chechtame se Rusakovi, jakej je to pitomec, ale mezitim se nam sere nase zeme pod nohama.

          2. Sysope, až na ten drobný rozdíl, že ten Kreml je Rusů podobně, jako Bílý dům Američanů.
           My máme mít Prahu, ale namísto toho máme Brusel.
           Tak kdo je tu píča, co?

          3. Kromě toho si vůbec nemyslím, že by Kreml kurvil život obyčejným Rusům tak, jako ho kurví Brusel nám.
           On někdo Rusovi nařizuje pěstovat okurky s předepsaným poloměrem? Kdo Rusovi nařizuje, čím má svítit, čím má topit, jak silným vysavačem uklízet, nebo jak velký zásobníky mohou mít držitelé a fandové zbraní?
           Rusovi někdo, současně s podobnými příkazy, podhazuje na trh spotřebního zboží neuvěřitelné mrdky, přímo už konstruované tak, aby vydržely co nejmíň?

           Sysope, za kokoty jsme tu my a Rusové to dobře vědí. Proto s námi i tak jednají.
           Nijak.
           S kokotama, co si nechají srát na hlavu od nikým nevolených hajzlů kdesi z prdele, se vlastně nevyplatí ani jednat, ani obchodovat.

          4. Jo, to ja samozrejme vim, ze nas Rusove nechapou a hlavne – si nas nevazi.

           Stran Kremlu – sice nevymysli picoviny, ale podporuje oligarchy, kteri tu zemi rozkradaji stejne, jako bylo Cesko rozkradeno v devadesatkach. Tak jsem to i myslel. Pred par lety jsem resil nejakou vec s jednim Rusem, kterej bezmala brecel, ze Moskva rozhodla o zruseni tovarny na elektricke motory v jejich meste a po case se ukazalo, ze za tim stal nejakej sulin, kterej mel rozjetej obchod s kopiema techto motoru z Ciny. Takze pak vsude srali ty cinsky motory a meli problemy se spolehlivosti. Samozrejme tu zrusenou a rozkradenou fabriku uz nikdo dohromady nedal. Myslim, ze v Cesku mame podobnych pripadu taky dost. A pravdu mas, ze zrovna tohle nebyla prace Brusele, ale Prahy. Brusel tomu celkovymu pruseru dava forsaz.

          5. servisdok:
           S většinou se dá souhlasit. I když, Kreml možná tolik nedicktuje lidem, ale IMHO ne proto,že by nechtěl, ale proto, že Rusko je na to příliš velké. Jako fanda zbraní všech kategorií ale vím, že zrovna zbraňová legislativa tam je postatně přísnější než u nás (ne jinde v EU). Krátkou zbraň běžný civil nedostane a dlouhá max poloautomat se zásobníkem do deseti ran(copyright Brusel). Navíc je třeba povolení i na některé typy útočných dýk a nožů.

          6. Jasne, ale porad je to tam volnejsi, nez treba v takovem Nemecku. My, Cesi jsme meli z prdele kliku, ze se podarilo hned na pocatku devadesatek nemozne.

          7. Btw, v praci byla rec o tom, jak to v Nemecku jde s osobni bezpecnosti do totalni prdele a ze asi reseni bude, nosit peprak na psy, kterej pri trose stesti funguje i na lidi. Na to jsem utrousil, at nosej odlamovaci nuz. Ostrej je jaxvina a pokud s nim clovek umi, tak nuz udela docela dost prace. Chvili na mne koukali a pak uznali, ze to ma neco do sebe, protoze vzdycky se da rict, ze to maji na balik z Posty, nebo ze neco pizlali a zapomneli v kapse, atd. Ono kdyz se to olame na max 8 cm cepele, tak fizl nic nenadela.

           Je to ale smutny, kam to dotahli.

          8. Tos to vymňouk!Počítám, že brzo přijde zákaz odlamováků!

          9. V Nemecku. A budeme jim je za tezky hrachy na care prodavat.

          10. Jseš slizkej kšeftař!!!!

          11. To vis, zakaznik v nouzi je nejlepsi zakaznik. Baruch ata Adonaj Elohejnu melech ha-olam.

          12. Ale ke každýmu noži povinně jeden sádrový trpaslík!Nebuď sobec!

          13. Nebudu podporovat prihranicni mensiny. Pekne kazdej za sebe. Obchody nejdou, vsechno je drahy, doba je zla…

          14. Proč odlamovací nůž? Kolegové zřejmě nejen nemají fantazii, ale ani neznají zákony vlastní země. Nevystřelovací nůž s jednostrannou čepelí, kratší než (tuším) 11cm, rozhodně není v Německu problém. Chce-li mít nositel jistotu, tak nejvhodnější je model „Schweizer Messer“, který nesmí být „einhandig“, tedy otevíratelný jednou rukou. Taky existuje Kleiner Waffenschein, který si může za úplatu pořídit každý bezúhonný občan a který umožňuje „nosit“ plynovku. Není to nic moc, ale určitě lepší než holé ruce.

          15. Oni zakon znaji (ta cepel je tusim 8 cm max), ale ten rezak je proste vyrazne ostrejsi, nez beznej nuz. Navic je to opriori nuz pracovni, takze az dojde k vyslechu, proc to u sebe meli, lip se keca. To je cely.

           Malej zbrojak je pro dost kolegu problem, protoze maji sramy z mladi za Marjanu :-) A ja osobne si myslim, ze nuz je lepsi, nez plynovka.

         3. Přestaňte už fabulovat s ekonomickou sílou země přes pitomé HDP. Že má Rusko HDP jako Itálie je sice pravda, ale HDP je ukazatel úplně vo hovně.
          Se podívejte na STRUKTURU toho HDP Itálie. Ze 76% je to tvořeno službami. A říkám Vám, že kavárníci, kadeřnice, dentální hygieničky a kurvy zemi nezachrání ani neobnoví.

          Se podívejte na ČR, kde podíl služeb na HDP je 62% a přitom se vždy všichni třesou hlavně z toho, aby se nestalo něco s průmyslem, který má jen 30% z HDP. Jenže právě, že ten průmysl (v ČR) generuje prachy, které pak lidi můžou utrácet za kurvy, kadeřnice a dentální hygienu.

          Rusové mají jednu velkou finanční nezávislost, kterou mají uloženou v zemi a můžou jí pomalu, rychle, nebo regulovaně čerpat a přitom se dívat, jak se Evropský průmysl pohupuje nad propastí a Evropani díky tomu sice mají na vodu, teplo, bydlení a jídlo, ale už nemají na ty další serepetičky.

          1. Neco jako treba hlinikovy prumysl, ktery se ted v cele Evrope zavira a hlinik bude zaviset na Rusku a Cine? :D

          2. hnilík a eště tak asi celej zbytek periodické tabulky, tos myslel? :o)

          3. No veď o tom písali už aj „nezávislé média“ na Slovensku – cena komodít nakúpených z Ruska razantne narástla (asi vieme prečo), síce došlo k prepadu predaja tých komodít, ale Rusko má aj tak vyššie zisky. Takže tak sme ich vytrestali – rovnaký resp. vyšší zisk za menej predaného produktu. Sen všetkých kapitalistov.

          4. ale je to vole tamto, šetrný přírodě, ne? sen všech zelenejch mozků

          5. Behemot: však nikdo neříkal, že ekologie je zadarmo. Pořádně Rusákům zaplatit za to, že vytěží míň. Akorát s ohledem na aktuální situace u kravína není dobré tomu říkat „dotace“ a tak tomu říkáme „sankce“.

           Podobně, jako spousta hlupců si myslí, že smyslem policie je „pomáhat a chránit“ jim, tak zde si logicky ti stejní myslí, že „sankce“ jsou to proti Rusku. Funguje to, proč to měnit?

          6. Jsem trochu zmetený. Chcete dneska se dohrával ligový zápas 1. ukrajinské fotbalové ligy mezi FK Inhule Petrove a Oleksandrija. A to prosím na domácím stadionu Futbolʹnyy Stadion „Inhuletsʹ GPS: 48.34103948961401, 33.26524595670024

           To jako chudáci Ukrajici hrají svoji nejvyšší fotbalovou ligu 160 km od fronty? To jako, kdyby se u nás válčilo na uzíme Brna, tak se bude v Praze klidně hrát derbi?

          7. *Derby jsem měl napsat.

          8. Panek: No histórija zná ešče podivňéší věci. Třeba dyš vypuklo povstání ve varšavským ghettu a střílalo se tam tak vedle enom za zďó byla póť a točily se tam kolotoče.

          9. Zábava!

          10. Ted by to ale chtelo, aby se potvrdilo to narceni, ze teroriste z UA byli cviceni v Cesku. Tim padem bychom se z ‚nepratelske zeme‘ rovnou vysvihli na ‚teroristickou zemi‘ a tim bychom to Rusakovi konecne nandali. Jako prvni v EU bychom se timto definitivne odstrihli od ruskych zdroju ihned.

    2. Nejspíš nedopadne, protože jednak se geopolitická situace dost změnila a jednak jsou první na ráně. Většina Evropy teď začne zbrojit a posilovat armádu.

     1. No jsme zvědav, jak budou chudnoucím a mrznoucím voličům vlády v EU vysvětlovat, že je potřeba utrácet za lampasy, fedrpuše, pozamenty, kyrysy, šavličky.

      1. Hodí se to na Rusáky, samozřejmě.

       1. Uz i na Hovinkovych diskusich se zacinaji vic a vic ozyvat hlasy, ze ty problemy byly uz pred unorem, ze to asi bude trosku jinak…

        1. No samozřejmě že byly. Inflace se začala viditelně projevovat už v roce 2021, někdy touhle dobou. V listopadu už byla oficiálně kolem osmi procent, s prognózou dalšího růstu. Nedostatek a nárůst ceny stavebního materiálu se začal projevovat někdy na jaře 2021. Válka na Ukrajině to sice poněkud akcelerovala, ale rozhodně nezapříčinila.
         Všechny tyhle sračky nastartovalo to covidový magoření. Nejde roky dusit ekonomiku bez toho, aby se to celý posralo. jediný, co je na tom pozoruhodný je to, že se to začalo ve větší míře srát až v létě 2021, po roce a čtvrt.

         1. Ja to vim, Ty to vis, ale on si zacina vzpominat i BFU, coz je docela pozitivni vyvoj.

      2. TOP na 09 °C, ODStraň žárovky ze světel, v obýváku si postav STAN, který si na noc zadýcháš. Tvá vlast potřebuje F-35!

       1. Panek: :-D

       2. To nekde dobre prodam… :-D

   2. shane: Co byste navrhoval vy? Řešení, které Rusku zajistí jejich zájmy a zároveň nezpůsobí hysterický záchvat v jiných zemích, máte nějaké?

  4. no já osobně si nemyslím, že zrovna ona na to má vliv. Ona je jenom ksicht. Navíc vstup do NATO v postatě nic neznamená.
   Osobně vidím akvizici Finska jako nepříliš efektivní. Zvýší to trochu koncentraci ruských sil na vzájemné hranici, spíš z důvodu, aby se neřeklo – odtud úder na Rusko s největší pravděpodobností nepřijde. Ani Rusko nemá toho času co získat tím, že by začalo dobývat Finsko. Hodnota Finska je toho času daná maximálně jeho ekonomikou ta pod vedením neomarxistů půjde beztak brzy do kytek – Finsko pod vládu neomarxistů se raketově zadlužuje a ekonmický růst není od 90. let nic moc. Jejich největší chlouba Nokia šla díky korporátnímu neomarxismu taky rychle do řiti. Surovinově nemá Finsko nic, co by v Rusku neměli abudnantně, geopoliticky je Finsko rovněž bez větší hodnoty. Jedině, co by byl velký problém je, kdyby nějaký idiot napsal zvací dopis a USA by si chtěly ve Finsku udělat vojenskou základnu poblíž finsko-ruských hranic, to by byl asi fičák, ale aktuálně to určitě nehrozí, protože v rozhodovacích strukturách množství neomarxistů v decision makingu zatím spíš budde řešit humanitární roli Finska v přijímání uprchlíků než že budou radikálně protiruští.
   Z mezinárodně – právního hlediska je Finsko natolik integrováno v EU a tzv. partnerství pro mír že to jestli je formálně neutrální nebo je formálně v NATO de facto znamená jen minimální rozdíl (jak řekl jeden americký generál, je to rozdíl tlušťky jednoho papíru, na kterém se to členství podepíše). U Švédska je to mimochodem stejné.
   Čili jestli ty dva státy budu v NATO nebo nebudou neznamená pro Rusko bezprostřední hrozbu a ani příliš velkou mezinárdně-právní změnu. Jsou to stabilní režimy a lidi tam nebudu chtít jít do války

   To taková akvizice Ukrajiny, popř. Gruzie, to je věc jiná. Tam chápu, že mají Rusáci pupínky – zkorumpované oligarchické režimy de facto rodinných klanů, které jsou schopny si s Američany domluvit cokoli včetně hybridní proxy války a osud obyvatel je a země jim u prdele. To je z geopolitického hlediska dost nestabilní situace.

   Tam rozumím tomu, že z hlediska Ruska je asi lepší vést tam dlouhý vyčerpávající konflikt, než si nechat dát postupně nůže na krk. Ten sice vyčerpá obě strany, ale UKáčka víc. Za půl roku tam dementní geront utopil 4 miliardy dolarů a nevím nevím, jestli to UKáčka kdy splatí. Stačí jedny americké volby a bude možná vymalováno. Uvidíme.

   Západní evropské země už víceméně dávají od UKáček ruce pryč a chtějí se domluvit s Ruskem. Nejvíc Německo, kde dohodě brání němečtí zelení neomarxisté, protože v tomhle vidí výhodu realizovat Velký reset a green deal a přitom negativní externality hodit na Rusáky. To si uvědmuje i Putler a proto ten plyn tak dávkuje – pokaždá když ho vypne, cena skočí hodně nahoru a neschopné nemarxistické prase Fiala se může posrat. Brzy nastane to, že Putler bue mít občanské nepokoje v Čechách na klik myší. Klikne – nepokoje začnou. Klikne – nepokoje skončí. Protože soudruzi – ať už je ukronáckofilní optimismus a fangličkářství jak chce velké a propaganda jak chce silná, nejste Ježíš Kristus a zástupům nezatopíte a ani je nenakrmíte, kdežto Putler ano. Veškeré sympatie u Ukráčkům skončí, když bude zima a nebude co do huby. Předpovídám, že pokud se něco nestane, tak brzy nebudu moct novinářské vonuce vyjít svobodně na ulici, aby je tam někdo neinzultoval. Tak opatrně s tím fangličkářstvím.

   Nejhorší je, že existuje řešení: smotat modrožluté fangličky a pokorně přijít za Putlerem. Ten si se samotnýma UKáčkama snadno poradí a válka bude rozhodnutá do měsíce. A můžeme mít plynu, kolik jen chceme. Jenže tohle to ti Eurokriplové nikdy neudělají, protože strejda Biden by pozvedl pravé obočí. Čili se v krátkodobém horizontu o České republice a jejím osudu rozhodne v Německu, protože ti se eventuálně na odpor vůči USA zmohou. Buď otevřou Nordsteam 2 a přiznají prohru s Putlerem (což bude jen ztráta prestiže ale nikoli ztráta ekonomická) nebo ne a bude ztráta jak ekonomická tak ztáta prestiže. Mimochodem, pokud dobře sledujete projevy pana Putlera, tak on si myslí, že Němci Nordstream nepustí, čemuž také přizpůsobuje svoji strategii.

   Ještě nikdy na celém světě a v celé historii lidstva nebyli takoví píčusové, kteří by se tak nádherně sami střelili do nohy a pak pomalu krváceli na vlastních sankcích jako Evropa – zejména ta východní.

   1. Akorát si to my odneseme i s těmi pičusy. Podstatně zábavnější by to bylo z dálky to sledovat, ale bohužel jsme přímo uprostřed bouře. Stejně by mne zajímalo, jak chce tahle vláda zároveň přezbrojovat armádu, integrovat desetitisíce uprchlíků, podporovat Ukrajinu a zároveň se zřekla levné energie.

    1. Já si myslím, že oni dlouhodobou strategii nemají. Oni prostě budou tisknut prachy a zadlužovat se a oddalovat nevyhnutelné. Teď si ten ksindl Fiala nechal natisknout dalších 177 miliard, a ještě se tím ten hajzl zlodějská chlubí.
     Ať tak či onak, jsme v prdeli. Ještě nikdy jsem neměl takový strach.

     1. A ještě to stihnul před volbami. Fiala: „Buď my, nebo populisté!“ :)

     2. „takovy strach“

      The only fear one should fear is fear itself, tovarish challenger. Everybody who has their head screwed on right can see that the world is at an inflection point where just about any fucking thing is possible. It’s highly plausible if not certain that whatever is coming will bear little semblance to the world as we’ve known it thus far. It’s quite possible that people the world over, the occident in particular, will lose everything. Clinging to the status quo and being scared shitless that it might go down the tubes, while you can already observe that it’s on the way down the tubes, the faster the closer it’s getting to the drain, is endlessly naive. Now is a good time to look for ways to survive, as unscathed as possible, to find yourself a desert – figuratively speaking – to take refuge in, shit like that. Worrying about the government racking up debt is useless. The chances are pretty fucking high that the present financial system will soon disappear.

     3. Challenger: měl byste se vyjadřovat přesně. To, co pociťujete, není strach, ale pouhá obava. Určitě Vám s tím nějaký kolega s patřičným vzděláním dokáže pomoci a kdyby to bylo příliš paralyzující, něco Vám předepíše.

     4. Nebojte, Challengere, bude hůř. Tedy pokud je pravda tohle:
      https://aeronet.news/video-ceska-republika-byla-obvinena-ze-na-svem-uzemi-cvici-dustojniky-ukrajinskych-tajnych-sluzeb-k-provadeni-teroristickych-utoku-v-dlr-jeden-z-agentu-dezertoval-a-predal-uradum-dlr-bombu/

      Ovšem pokud máte nějaký domek a v něm petry na uhlí a nějakou zahradu, tak to budete mít dobré. V hajzlu budou ti co to nemají, a to už velmi brzy.

      1. „Navíc tím totiž ČR riskuje obrovské sankce, kdy Rusko vyloučí ČR z dodávek veškerých surovin a materiálů, a to nejen přímo, ale i zprostředkovaně. Rusko zakáže přeprodávat své zboží a suroviny Česku ze třetích zemí. Pokud by Rusko uvalilo sankce na ropu a plyn za to, že ČR je zemí podporující terorismus, nedostal by se do ČR už ani kubík plynu, ani litr ropy, ani přímo z Ruska, ani z Německa, ani od nikoho jiného. Rusko zatím takovou sankci na žádnou zemi na světě neuvalilo. Česko má našlápnuto, že se stane první zemí. A protože veškerý plyn v Evropě má dnes ruský původ, naprosto veškerý plyn, tak to znamená, že Fialova vláda riskuje, že ČR zůstane natrvalo bez plynu.“

       1. Nevím nakolik je tahle situace reálná a ne že bych to chtěl vidět na vlastní oči, ale docela by mě zajímalo jak by to pak vláda jak se říká „komunikovala veřejnosti“ jako že bratři němci nám bohužel nemůžou prodat plyn protože jim to rusko zakázalo. To by mohlo být ještě zajímavé.

        1. Ta situace je realna velmi. Rusku se bude hodit nejakej demac pro svoje obchodni partnery. Jak v EU, tak v Asii. ‚Podivejte se, jak dopadnou ti, kdo se do nas serou‘. Protoze na USA Rusko proste nema. V pdostate nema ani na EU, kdyby (nejakym omylem) tahla za jeden spagat. Ale Cesko – plivanec v mori, kterej Rusko nepotrebuje a kterej ho dlouhodobe akorat sere. Ja myslim, ze jsme celkem dobrej kus pro demonstraci skutecne ruske sankce.

         Soudruzka Pekarka nam pak vysvetli, ze to cele vyresi par svetru a Pyjati se zaraduji, ze konecne muzeme budovat ten zeleny prumysl od piky.

         1. Teď jste mne tedy opravdu nijak neuklidnil… :-(

         2. No takže čech bude bez plynu a němec vedle se chytí za nos a přece jenom se na nějakých dodávkách z ruska domluví. A právě ten moment mě zajímá, protože jako mlejt píčoviny vo svetru v srpnu umí každej, ale vyprávět to samý v lednu vychladlýmu Jižáku, to už bude o něco složitější na rétoriku.

          1. V lednu Pekarka zahreje nejakym teplym lidskym slovem. Vtip je v tom, ze zatimco Bundestag se zcela otevrene boji ‚socialnich nepokoju‘, nase vlada spoleha na to, ze ‚se to zase nejak udela‘. Tak, hlavne, aby to nasi vlade vydrzelo.

           Nemec je uz nejakej patek nasranej, protoze cim dal, tim vic jich vidi, ze proste tohle neni jen tak, rozesrat Nemecku zdroje. A zeme PIGS stoji frontu s natazenejma rukama, coz ted tahne euro cim dal tim vice ke dnu. Frantici si mastej kapsy na levny elektrice, ktery jim Nemci soupaj z ceskych elektraren, Italove s Rekama jen u kafe brecej, jak je vsechno hrozny a Nemec zacina prichazet o svoje jistoty. Takze pokud se lod zacne kejvat, Cesko proste poleti pres palubu und erledigt.

          2. @Jasan
           na vychladlým Jižáku nežijí žádní venkovští jelimani s vysokou školou života, nýbrž převážně inteligentní voliči pětikolky a ti jistě přivítají, že klepáním kosy u prasklýho radiátoru zasadili Putinovi definitivní ránu.

          3. Mozna pofrci i nejake nove internetove vyzvy, treba ‚kdo odstrani vice clanku z radiatoru‘, nebo ‚pojdme se vsichni v panelaku sejit okolo jedne svicky‘, ci ‚dnes vecer opet skupinove cteni o pozaru narodniho divadla‘.

          4. Myslim že výzvu: „kdo odstraní více článků“ už vláda přijala nedávno…

          5. @Sysop
           no spíš pofrčí výzvy k tomu, že s vesnickými balíky, co se připravili na grýndýl je třeba důrazně zatočit a jejich nemovitosti a zásoby paliva spravedlivě přerozdělit ve prospěch těch, co mají od Gréty nejvíc lajků.

          6. To jsem zvedav :-) Venkovsti balici maji dost traktoru a mechanizovanych vidli, aby prijeli vykydat ten Augliasuch chliv. To by byl dobrej tah, prikoupil bych bramboorky a Colu :-)

          7. Myslím že venkovský balík bude sedět u praskajícího krbu či kamen, se sklepem a spížírnou plnou plodin co sklidil na podzim, a bude se chlámat u ČT jak ti debilové v Praze a dalších městech co volili ODS Pětikolku, mrznou a chcípají na banální nachlazení.

           Ovšem zapomnělo se tu na nepříjemné doprovodné faktory:

           a) PŘEPLNĚNÉ KOLABUJÍCÍ NEMOCNICE protože lidi budou extrémně nemocní, zvlášť ti co si nechali napíchat likvidátor imunity

           b) BLACKOUT -nějak si nemyslím, že ty maminy se budou dívat jak jejich 2 nemocné děti ve vymrzlém bytu pomalu umírají, a zapojí přímotop. To bude mít za následek permanentní výpadky sítě v blocích domů, ale i celých čtvrtích.

          8. Kde zijes… to prece neni mozny, nase prenosova soustava je davno pripravena na kompletni elektrifikaci dopravy! :-) Mame jasne cile – od roku 2035 jiz zadne fuj fuj auto. A protoze do te doby neni mozne stihnout naprojektovat a hlavne zrealizovat prestavbu a posileni siti, tak je naprosto jasne, ze toto vsechno uz je davno hotove. Nase vlada prece nejsou zadni blbci.

          9. monday
           26.8.2022 v 9:38

           Já sem jeden z nich. Nevím, jak konkrétně s tím velkým přerozdělováním, ale mám takový pocit, že během krátký doby zase nastane takový to občasný pokoutný přerozdělování – krádeže se to menuje. Nevim jak jinde ale u nás ani v okolních vesnicích až na drobný excesy se už pár posledních let nic nevykradlo. Přitom pamatuju že ještě tak před deseti lety se kradly i popelnice u baráku, když je někdo nechal před vraty.

          10. Stat by mohl pro zacatek zvednout limit pro trestny cin tak na pul mice. Deset litru je malo, to by PCR nemusela stihat a kriminaly uz ted praskaj ve svech.

          11. Re: Monday

           To bude taktika, jak Putlera privest smichem k kardiovaskularnimu kolapsu: https://cdn.discordapp.com/attachments/850981799714488331/1009730707544879225/unknown.png

          12. JASAN: zas tak složité to nebude:
           – Zavřete lidi doma lockdownem (covííííííd, dvacatáááá vlnááááá)
           – Vyhlásíte nouzový stav z pohledu topení, spotřeby energie a limit na čerpání PHM na osobu a týden
           – Nasadíte komanda z řad greténů a podobné špíny, která bude mít na starosti domovní elektroměry a jednou týdně udělá odečet (minulý režim měl domovního důvěrníka, současný režim jich bude mít hned několik, takže kapacitně no problemo a stejně na lockdownu nebude v neziskovce co dělat) – drastické pokuty pro ty, kteří překročí limity (případně se to takovým rovnou vypne)
           – Začnete řešit ve sněmovně dva nové zákony:
           1) Zákon o nároku na bydlení a o tom, že kdo neplatí nájem, toho nelze vyhodit 12 měsíců – je potřeba solidarita bohatých majitelů nemovitostí s chudáčky nájemníky
           2) Zákon o zákazu hotovosti a solidární dani ve výši třeba 50% pro všechny milionáře, tj. pro lidi, co mají na účtu 100k a víc (daň se bude platit z částky nad tuto hodnotu)
           – Uděláte pár online reportáží ze zátahů na ty, kteří chtěli organizovat rebelii na fejsbůku a podobných platformách, vypnete pár serverů a donutíte lidi nedržkovat.

           To lidi zabaví docela pěkně, určitě líp než finská slepice na párty. A když to nebude stačit, výše zmíněné zákony schválíte ve zrychleném režimu plus zatčené rozvraceče ve stejně zrychleném režimu začnete soudit.

           Lidem bude tak horko, že na zimu ani nevzdechnou a kdo ano, ten se holt stane hlavním hrdinou v nějaké výše zmíněné kauze. Pak přijde jaro, teplo a další rok u koryta je v suchu.

          13. K tomu zákazu hotovosti – Viděl jsem debatu na DVTV, byla tam ta senátorka co chce právo na hotovost zanést do ústavy. Když tam argumentovala, tak úplná škoda že nezmínila tu letošní Kanadu, kde si demonstranti mohli s kreditkou tak maximálně setřít námrazu z vokna. Zajímalo by mě co by na to pan Veselovský pověděl.

     5. Tahle neschopna parta ani nema sanci resit tolik pruseru soucasne, plus nejakou diplomatickou cestou balancovat ceske zajmy proti zajmum Nemecka a USA. Jim nezbyva nic jinyho, nez ten pruser oddalovat a kazdej den se pocita.

   2. Mimochodem dost Finu proti vstupu do NATO prska, ona se jeste muze objevit nejaka petice a jiny legracky. Trocha toho prskani ubylo, kdyz vyslo najevo, ze valka je oskliva vec(jako kdyby hladomor v Jemenu zpusobeny blokadou bylo neco hezkeho). Jenze pak Finove zjistili, ze se vstup do NATO musi odsouhlasit a zacali prskat zase vic – ze kurva jsme partneri nejakou dobu a MUSI se to schvalovat takhle komplikovane?

    Jako asi ten vstup nikdo nezmari, ale mohly by se tam dit zajimave veci.

   3. jenom 4 miliardy? ta prdel potřebuje měsíčně asi 10, aby vůbec mohla vytvářet aspoň zdání, že funguje, odkud myslíš, že se to bere? tam se nasypaly desítky miliard inflačních prachů, a platí to bílej pracující heterosexuál

    1. Ty 4 miliardy dolaru sly jen z USA na zbrane. Dalsi 4 miliardy ojro sly mesicne z Uhnije, ovsem Mr. Kokso chtel 7 a ono se to nejak cely zaseklo, za srpen jeste z Uhnije neodeslo nic.

   4. Ja si myslim, ze o nas Nemci ani nemusi nijak rozhodovat. My jsme si ve volbach vybrali sibry, kteri nelzou a makaji na tom tak, ze i Nemec zira.

 9. Vážněji, ti všichni sližtí zmrdi co to tu vedou bůhví kam do kytek, ale za to se tváří jako andílci a nikdy nebyli na večírku wild, jsou v konečném důsledku pro nás o co lepší než tahle žena?

  1. Je to banda pokrytcov.

Napsat komentář

D-FENS © 2017