Podporovatelem terorismu snadno a rychle - zpět na článek

Počet komentářů: 259

 1. Tak jestli financni podpora Palestiny ze strany EU neznamena, ze EU ovladaji islamisti, tak nevim uz co.

  1. Čtěte Hampla, tam to všechno je.

   https://www.databazeknih.cz/knihy/prolomeni-hradeb-dvojka-498927

   Islámské země mají ropu a plyn a pátou kolonu, kterou se „nová aristokracie“ bojí naštvat.
   Porovnejte to a arogancí vůči Rusku vybavenému největším jaderným arzenálem na světě.

  2. V druhém gardu po globálních lichvářích.

  3. Tak ono asi jde o to, aby proboha nedoslo k nejake zmene podpory, ktera probihala doposud:

   https://www.newstream.cz/nazory/lukas-kovanda-eu-za-patnact-let-dala-palestine-desetinasobne-vic-penez-nez-cesku

   1. Karel Hanzelka oznámil, že skupina Agrofert kupuje největšího distributora vody v pásmu Gaza. :-)

 2. Problém západní Evropy je ten, že v ní žije obrovská komunita Arabů, kteří jsou víceméně propalestinští. I oni jsou voliči, a tak je tamní politické strany nemohou ignorovat, takže kdyby se prohlásilo, že se stopnou všechny platby Palestincům, došlo by k obrovským nepokojům. Arabové mají totiž něco, co my jsme ztratili, totiž že pokud se nadchnou pro některou věc, dokážou se pro boj za tuto věc spojit.
  Co se podpory Hamásu na palestinských územích týče, těžko říct jaká ve skutečnosti je, protože tam nikdy nikdo žádný nezávislý výzkum na toto téma neprovedl, nehledě na to, že tamní lidé by se mohli bát takovému člověku říct, koho vlastně podporují.
  Co se mého názoru týče, podpora Palestincům v Gaze ze strany EU měla být stopnuta už tehdy, když se v Gaze dostalo k moci hnutí Hamás, protože to představuje nebezpečí nejen pro Izrael, ale i pro Evropu samotnou. Tehdy by to ještě EU ustála relativně bez problémů, dnes, s tou obří komunitou Arabů, nevím, nevím.

  1. Logiku v tom nehledej. Stejně jako záchrana nebohých uprchlíků, ačkoli je na Zemi řada superbohatých ropných islámských zemí.

   1. Protože být v tom logika, tak by nebyl problém uznat, že jako se lidem tady nelíbí příchod jiných a z toho vyplívající riziko, že časem získají převahu, tak se to tenkrát nelíbilo lidem v Palestině, obzvlášť, když nebylo tajemství, co je tím cílem.

    1. Jakým lidem v Palestině? Kdo tam v té poušti bydlel?

    2. kozomrdi tehdy to uzemi prodali (cimz se te zminovane prevahy sami vzdali). Kdyz ho novy majitel zurodnil, chteji ho zpatky. Nic slozitejsiho v tom nehledejte.

  2. Zdaleka ne ve všech zemích EU je veliká komunita Arabů, respektive muslimů. Například u nás vůbec, že jo. A i přes to navýšení financování prošlo. Na tom je krásne vidět, že někdo rozhoduje za celou unii, ostatní můžou tak akorát držet hubu a krok.

   1. EU nas chrani pred spatnymi rozhodnutimi. To protect against bad decisions. Protektorat.

 3. Podle mnohých automatu koruna asi ot. (funguje ještě?)
  Pták tak tak :wacko:
  https://www.facebook.com/100007574418196/videos/539138384751190/

 4. Já se nejvíc nasmál, když jel přiblblej Lipavský leštit prdel šejkům do Ománu a cestou domu se zastavil pro nějaký Čechy v Izraeli, což vyvolalo šílenou oslavnou tirádu napříč libtardí grupou, která měl svého hrdinu, který zachránil Čechy přes teroristy. Těmi samými teroristy, které sponzorují ti, jimž před několika hodinama lezl do prdele.

  1. :-))) brutopýrace akcelerovaná bajonetizací?

  2. Zrovna Omán je docela slušná země, nejednalo se spíš o Katar? Který provozuj Al-Jazeeru a vydatně podporuje Hamás a jim podobné? Ruský plyn holt ideologicky smrdí, džihádstický je OK.

  3. Libtardi mají standardně obřezaný mozek.
   To snad není žádná novinka ?
   To proizraelské hýkání je patrné i mezi libtardy na Dfensu.
   Nicméně je od ministra Lipánka šlechetné že zachránil pár čechů před sionacistickými teroristy. :-)))

   Vím o jedné židovské rodince co za války i s dětmi prchala z nacisty obsazené evropy do Izraele. Aby o pár let později opět prchla s dětmi (+1 přírůstek) ze sionacistického Izrahelle do mrazivé kanady.
   Pod heslem „bezpečnější 10 ledních medvědů a -40°C ,než jeden fanatický militantní sionista“.

  4. Když vono to Lipavský je takové přerostlé otylé pyjrádské dítě s lehce retardovaným výrazem…. a nedostatečným vzděláním na danou funkci, což ostatně správně poznamenal president Zeman. Jako debil vypadal už v té neprůstřelné vestě s blbě nasazenou přilbou.

   1. Notičky shora z emerické ambasády ale Lipánek číst umí. I plnit rozkazy . A to jim stačí, víc ani netřeba.
    O tomto Zeman samozřejmě nemluví, bo nechce skončit sebevraždou pomocí 5 bodnutí dýkou do zad, nebo sebevraždou oběšením s rukama svázanýma za zády.

  5. Tak on Pribináček s tím eroplánem „JEL“??? Tak to asi byl ten Luftbus, co čekal na výměnu nějakých dílů, co nejsou v ČR naskladněný, a nedostal povolení ke startu……
   Každopádně nic nezachránil, jen gratis přepravil pár zpovykanců, v tu chvíli se náhodou vyskytujících celkem v komfortním bezpečí v Tel Avivu, kterým z nějkého skrytého důvodu vznítila koudel u prdele. Některým určitě vytrhl trn z prdlele, páč měli plánovanou cestu z nějakého privátního důvodu a panika s hysterií, částečně důvodnou, způsobila zastavení komerčního leteckého provozu v Židaleli.
   Jinak souhlasím. O absolutní nekompetentnosti Lipánka si povídají už i holky z naší školky. Šláfenberg sice chrápal, sotva sednul, ale byl majestátní všeobecně respektovaná osobnost, měl přehled a měl výbavu se všemi pokecat. Né, že by příležitostně ČR a jejím občanům neškodil, ale nebyla to státní ostuda vnímaná jako adolescentní šašek k rozveselení a křoví na fotku nějakého politika s praporem jeho státu vedle vlajky ČR, do jehož pozornosti se pokouší vetřít infantilními kydy, případně replikací jeho názorů. Za celou dobu ministrování z něj nevypadla jediná zajímavá samostatná myšlenka. Jen prázdné telecí fráze v duchu nasrativů zhulených pirátských řídících důstojníků a odečítání ze rtů deep state.

   1. škoda že sem letos nejak zazdil VH LEXu, zajímalo by mě, vo by ten magor vod pyjátů, co tam dycky chytračí, blekotal letos – eště loni se dušoval, jak to lipánek dělá úpa zůpa sqěle, no považ, všichni ho teď plácají po zádech, tak to určitě dělá úplně dobře a kam se na něj hrabali burešovo melody boyz!

    co na tom, že to je proto, že panáčkuje jak poslušnej vořech, hezky vrtí vocáskem a skáče po zadních dokolečka, čili ho plácají za to, jakej je to přiblblej srandapejsek k pobavení…

 5. Samozřejmě ideální by bylo zastavit veškerou „humanitární pomoc“.
  Teď trochu utopie: pokud chudáci v Gaze hladoví a mrznou, mohly by EU a USA vytvořit fond, který od nich bude vykupovat zbraně (pistoli za 500 dolarů, samopal za 1000, útočnou pušku za 2500, kulomet za 4000, PTŘS za 10000 atd). Z takto získaného kreditu by bylo možné kupovat pouze potraviny, léky a palivo, jen toto zboží by mohlo projít blokádou. Zároveň by mocnosti musely garantovat bezpečí, ale vzhledem k nulové pravděpodobnosti takového řešení to není třeba rozvádět.

  1. peetrich 15.10.2023 v 14:22

   Ona tam ale blokáda je již šestnáct let, námořní a vzdušná úplná a pozemní částečná, občas mohou projít Palestinci z pásma Gazy za prací do Izraele. Zbraně se pašují bez ohledu na blokádu.

   1. Co vím, Izrael posílal do Gazy vodu, palivo i elektřinu. Také vybíral cla a výtěžek posílal místní samosprávě (čili nějaký export a import tam existoval). Počet denních pendlerů za prací se zvyšoval. Kdysi jsem na netu viděl video z místních obchoďáků. Jejich životní úroveň jim mohla závidět většina Afriky. Počet sinekur v samosprávě nemá při přepočtu na obyvatele ve světě konkurenci.

    1. peetrich 15.10.2023 v 14:58

     Ano. Stejně tak Středočeský kraj, Ústecký kraj a Vysočina posílají do Prahy vodu, elektřinu a palivo, je to normální situace u všech aglomerací.
     Počet pendlerů se nutně zvyšoval, protože v místě je možné provozovat zemědělství a služby, investice do výrobních závodů prakticky neexistují, riziko ztráty je vysoké. Izrael tak mohl podle potřeby ekonomiku Gazy tlumit omezením propustnosti hraničních přechodů i ze dne na den.
     Vámi poukazovaný počet sinekur je nejspíš založen na dotacích z EU.
     Viděl jsem na netu také nějaká videa z uprchlických táborů v pásmu, žila v nich údajně polovina obyvatelstva a připomínaly romské osady na Slovensku, vidět byli hlavně mladíci zaobírající se vrtáním ve vracích automobilů nejrůznějšího stáří a původu.

    2. Tady sinekura obsadila stát. :-) Nejdřív převlékli kabáty ale pořád tam jsou stejné linie parazitů.

     1. A jak říká pjakin, rozšiřujte si pojmy a názvy ať se orientujete v dění.
      Samý „untyl. 😊 😊 😊 🤣🤣🤦‍♂️
      https://external-content.duckduckgo.com/iu/?u=https%3A%2F%2Fimages.vfl.ru%2Fii%2F1618229995%2F0c9e1e3c%2F34049692_m.jpg

      1. To tu říkáš lidem, kteří světonázorově, intelektuálně i vývojově zamrzli někde v roce 1993 ?
       Ti ještě doufají v ty světlé zítřky co jim před volbama v 93. nasliboval Klaus.
       Cadillac do každé rodiny a vilu s mramorovým bazénem dtto. 🤣

    3. Spíš jim tam sionacisti vodu a elektřinu permanentně vypínají.
     Zkus si představit kdyby nějaký zmetek obehnal Prahu plotem a 2 milionům lidí by vypínal elektřinu, dodávky vody, přerušoval dodávky potravin. A ještě jim znemožňoval dojíždění za prací při 50% nezaměstnanosti.

     To je standarní taktika sionacistů vůči palestincům, posledních 50 let.

     A ještě občas civilisty bombardují z letadel, ostřelují z tanků apod.

     Málem bych zapomněl zmínit jak sionacističtí „osadníci“ (=teroristi) zasypávají palestincům co tam po staletí žili, jejich studny, buldozery vyvrací a podpalují 300leté olivové háje (jejich jediný zdroj obživy) a vše oplocují plotem s žiletkovým drátem, takže se ti vesničani nedostanou ani do sousední vesnice (případně obeženou celou vesnici ostnatým drátem a nedostanou se nikam). A ještě na ně přes plot střílí vojáci.

      1. Na to aby se z filosemity stal zapřísáhlý antisemita, stačí shlédnout jedno video s Yuvalem Hararim.
       Toliko fanatickým příznivcem nuceného očkování gojimů.
       Tyhle odkazy zdejší fanatické příznivce Izrahelle stejně nepřesvědčí a slušnému myslícímu člověku to jen zkazí den.

     1. Mnooo obehnat prahu plotem a zavézt hnojem si přejou 2/3 republiky.

      1. Poprosím napřed dobudovat tzv. D0 (ta měla být tuším do 1995), kterou pepíkovou slavně bojkotují.
       Nepotřebuji se courat po jižní spojce.

    4. Co jsem osobne slysel v Libanonu, tak v Gaze se zidovska pitna voda prodavala kurva, kurva draho a s limitem snad 30 litru na osobu, nebo kolik. Podobne paliva.

    5. hm, a kolik tam toho posílal, a kolik jim toho pravidelně každej rok-dva rozbombardoval? naposled několi kdesítek kilometrů potrubí, dokonce rozmrdali svoje vlastní potrubí, kterým jim tam dodávali (samozřejmě za prachy) mrzkou trochu té vody (a zajímavý, že i uvnitř údajně židáci dostávali podstatně víc, jak čmoudi, surprise surprise)

     údajně už poměrně dlouho nefunguje JEDINÁ čistička, takže čmoudi posílají splašky přímo do moře, takže je už zamořený pobřeží a začíná být zamořená podzemní voda, i když to židákům nevadí, ti ju cucajou z takové hloubky, kam čmoudi nedosáhnou, a proto jim furt vysychají studně a jiný vrty :o) v tech svéch slavnéch kibucách produkujou nejaký rádoby bioeko předražený hovna a eksportujou to hipstrům do evropy

     1. Svyho casu ty sracky z Gazy odnesly morsky proudy na izraelsky plaze a bylo z toho mrzeni. Mam ten dojem, ze prave pote v Gaze Izraelci postavili cisticku. Palestinci ji postavit nemohli, ani kdyby chteli, protoze jsou pod totalni blokadou a technologie jim dodavaji vyhradne Izraelci.

      1. no a pak jim ju zas při nejakejch dalších odplatnejch bombardováních rozbombili na hadry :D

  2. …a mohli by ty zbrane poslat zpatky na Ukrajinu. Aspon by Zelenskij nemel pocit ze se na nej vsichni vysrali.

   1. On to není jen pocit. Na haličského žida se vysrali, UA už není sexy. Teď se jede Gaza.

  3. To je cenik, jako kdyz RA odchazela z CSSR/CSFR. Jeste tam chybi ‚granat za 60 a pila Husqvarna za 3000‘. Ale tehdy to bylo v Kc…

   1. Nabídka a poptávka. Mě tenkrát nabízeli kalacha za 7000,-. Nekoupil jsem.

    1. Kalacha nabizeli za 3500. Asi jina jednotka a rusti kuci si nesjednotili cenik.

     1. Byl v tom český prostředník. Tím je to vysvětleno. Jeden lampasák nabízel i dceru na provdání a Žigula k tomu. No, kdyby vypadala jako ta, co jsem v 89. viděl v Hostouni u Domažlic, tak bych to snad i vzal.

      1. U tech dcer bylo podstatny, odkud byly. On byl rozdil nafasovat Estonku a nebo Burjatku. Mame v sirsi rodine jednu Estonku, privdala se v osmdesatych letech. Pribuznymu se libila Estonka, vyrazil do SSSR/Estonska se predstavit rodicum a zpatky se vratil s jeji sestrou. Vystudovana VS, udelala si srovnavacky na Karlovce a vsechno dobry, ale mnoho mesicu trvalo, nez si zvykla, ze mydlo neni mena a ze kdejaka picovina z plastu nepatri do obyvaku, jako symbol bohatstvi, atd.

       Na druhou stranu, Ukrajina taky patrila pod SSSR a co jsem videl dve Ukrajinky mych dvou kamaradu, co si je vzali za zeny, tak bida, des a utrpeni. Sice na pocatku hezky,… ale to je vsechno. Jedne ta krasa opadala ve ctyriceti a od te doby se s ni deset let rozvadi (uz z nej vytahla i byt v centru Phy a porad malo). Ta druha nechala manzelovi deti a zmizela nekde v Anglii s nejakym Rusakem.

       1. to měla ta první asi radost, ne? :DDD

     2. Docela by mě zajímalo, za kolik ho nabízejí „kluci ruští z okrajiny“ v čechách dnes.
      Prý se to sem vozí jako rohlíky. A pohraničník si s nima hraje na slepou bábu.
      Nebo by byl možná lepší příměr s těma třema opičkama: nevidím, neslyším, nemluvím.

      1. Dneska je to fuk. Kdo ma ZP, takovej kram nepotrebuje. Koupi v krame to, co presne chce a muze si s tim vystrelit, kdy a kde ho napadne. Kdyby se neco velkyho semlelo, bude i tady automatu dost. V jakymkoli valecnym konfliktu je zbrani jak nasrano.

       Na obranu baraku pred nenechavcema automat nepotrebujes. Lepsi tri rany z dobry odstrelovacky, kterou koupis legalne.

       A pokud se tim bude vybavovat underground, pak jedine dobre, ze je dost drzitelu ZP.

      2. U nas vraj 500euro.

 6. Já bych spíš věnoval pozornost tomu, že Izrahell dostane F-35 za poloviční cenu než my.
  Což člověka nutně vede k podezření, že jim tu slevičku zasponzorujeme my z našeho nákupu F-35. Respektive český doochodce co místo nákupu v obchodě půjde vybírat popelnice.
  Vzhledem k tomu, jak je naše vláda hluboce zabořena v izraelském zadku. A k tomu, jak jim jsou u zadku vlastní občané.

  Kromě toho, jen naprostý ignorant nevídí fakt, že tohle byla jen záminka k ukončení humanitárních dodávek, opět ze strany EU líbačů izraelských zadků.
  Důkazy žádné, ale máme podezření, tak jim odřízneme veškerou pomoc a napomůžeme tak k úspěšnosti genocidy, kterou tam spustil Izrahell.

  A v neposlední řadě, kam ty 2 miliony hladových a zoufalých palestinců utečou ? Ke strýčkovi Erdoganovi a odtud do EU.
  Plus k nim pašerácké organizace typu FRONTEX jako bonusový balíček připojí další miliony „dětských uprchlíků“ ve vojenském biologickém věku kolem 27 roků.

  Plán na islamizaci a rozvrat Evropy se rozjíždí nebývalým tempem, a idioti tomu ještě nadšeně tleskají.

  V neposlední řadě se z tohoto horkého regionu do EU přesunou i sionacisti z Izrahelle. Pokud tedy někomu nestačí, že nové příchozí ukrajinci nás tu mají za otroky a vláda za občany druhé kategorie, tak se židovskými imigranty toto zažíjí na druhou. To jsou úplně stejní náckové jako banderovci. Identická pakáž (viz. banderovec – nácek a žid v jedné osobě – Zelenský).

  1. Výrobci zbraní nejsou mecenášové a už vůbec ne filantropové ani typu gejtse a sereše kdy oni pustí chlup na zdebilizaci. To že profinancují řevnivost jinde „zkumáky je věc jiná a pro ně bytostně v prioritě.

  2. Obcas si vzpomenu na Krakatit a pamatnou vetu ‚…a ti blbci si to tam cpali do krabicek od sirek…‘

  3. Pise se to Izreal.
   Stihacky nedostanou, ale koupi. Ne za polovicni cenu nez my, ale za polovic, nez je koupi Ceska Republika. Coz nejsme my, ja nebo vy.
   A bude to souviset s dalsimi podminkami te dohody. Vlastne povazuji zminit pouze jednu cast, a vynechat tu druhou, ktera tu prvni dost osvetluje, za umyslnou manipulaci.

   To, ze je to slevicka, jste si vymyslel.A ze to budete sponzorovat vy, to uz je hodne krkolomna konstrukce. Ve skutecnosti je to tak, ze z vas stat ty penize vymlati, at uz F35 koupi nebo ne.

   Chtel jsem se pokusit jeste o jeden odstavec, ale vzdal jsem to.

   Clovece, jake to vlastne je, vystavet si svou vlastni realitu a pak v ni zit?

   1. Drž píču kokote. Píšeš sračky jen aby jsi měl do koho kopnout ale jinak jsi vlastně nic nenapsal, ale celé to mělo vyznat jako dehonestace kaBrnaka, s tím si jdi do nějaké zasrané nezsikovky.

    1. Proc pises svuj monolog k zrcadlu?

  4. K Erdoganovi ne. On ty arabáše model „palestinec“ nikdo ze souvěrců u sebe mít nechce.

   1. Keď som sa turka v Turecku opýtal, že či by chcel za suseda radšej cigána, alebo niekoho zo Sýrie tak odpovedal v zlomku sekundy, že radšej cigána. A to ten turek bol pomerne vzdelaný, šikovný a veriaci v alaha.

    1. A že jich musel poznat.Nebo jsi mu to vybarvil?

 7. Chce to trochu konzistence. Na Ukrajinu také posíláme veřejné peníze, jsou z toho akorát mrtvoly a rozmlácená země, pro nic. Problém je vůbec aktivistická zahraniční politika jako taková, ne konkrétní případy.

  1. To neni pravda. Ty mrtvoly na UA nejsou ‚pro nic‘. Jsou tam pro ‚zajem‘. A pro ‚system zalozeny na pravidlech‘. Pravidlo je, ze Ukrajinec musi umirat, protoze zapad si to preje.

   1. Tohle si nepřáli ani ti, kdo to způsobili největší měrou. Předpokládali, že západními zbraněmi a výcvikem vyfutrovaná AFU v kombinaci se sankcemi postačí. To není můj názor, to říká Mearsheimer.

    Jde mi spíše o to, že jediná zahraniční politika kompatibilní se svobodou národa je vyhnout se „foreign entanglements“ a samozřejmě hranice otevřené zboží. Jakmile začneme posílat peníze jedné ze stran, vznikne okamžitě zájem na potlačení vnitřních hlasů, kteří se tomu staví na odpor, nemluvě o tom, že ty peníze se lidem nejdříve musí vzít. No a protože stejně blbě postupují i další, konkrétně Izrael má velkou podporu ve Spojených státech, Hamas v řadě zemí v regionu, je z toho desetiletí trvající a krvavá řež, která nemá žádný rozumný smysl, jen zakládá na další a další nenávist.

    Na Ukrajině se stalo totéž. Lež, že se jedná o nevyprokovanou invazi, okatá podpora jedné straně, odříznutí se od ruských surovin a dalších obchodních kontaktů, naprostá neochota k diplomacii. Jediný rozdíl je zde v tom, že tady jsou zdroje a odhodlání druhé strany nepoměrně větší než „kolektivního západu“, a tak z toho nebude konflikt zamrzlý.

    J. Mrcasík se tady pasuje na „centristu“, ale ve skutečnosti je jen sofistikovanějším apologetikem katastrofické zahraniční politiky Spojených států. Centrismus jsou neutralita, hledět si svého (své armády), hranice otevřené zboží odevšud (ne však již lidem -{turisté}) a realistická zahraniční politika respektující, že když už existují gangy nazývající se vlády, že ty gangy budou mít určité zájmy a cíle, které nelze ignorovat.

    1. Drobnost – ty penize se lidem nemusi vzit ‚nejdrive‘. Uplne v klidu se nasekaji dluhy a penize se lidem vezmou potom, vsak dluhy je potreba platit, to prece kazdy chape.

     1. To je proto, že jsme dovolili „fiat“ měnu. Mimochodem, to je hlavně vinou první světové války, konfliktu, z něhož vítězně vzešly jen Spojené státy a Sovětský svaz, nikdo z těch, kdo jej rozpoutali. Bez komoditní kotvy je přirozená mez zadlužení státu přinejmenším hodně neefektivní, u větších států až nepřítomná, vlastně pak už jedinou mezí je naprostý kolaps měny. Je to jen další příklad toho, proč se nesmíme do sraček jako Ukrajina nebo Palestina nechat zatáhnout, každá krize je použita proti nám.

      1. Přesně tak, bohatě stačí, že tento stát vede válku proti vlastnímu obyvatelstvu podle řevu zasraných aktivistů a podporovaných kdejakou úřední vší, která si tím odůvodňuje existenci své vesměs škdolivé pozice.

    2. To je rozumný přístup. A Mrcasík jako centrista, jak už to tak bývá, čím vehementněji to o osobě prohlašuje, tím méně to platí. Ani bych se nedivil, kdyby po všech těch komnentářích o nepřípustném ruském revizionismu už sepisoval článek o tisíce let starém židovském územním nároku.

     1. A já bych se stejně tak „nedivil, kdyby qwertyz už sepisoval článek glorifikující Jandáka a Putnu“. Zrcadlově idiotský příspěvek, jako ten váš.

      Vy jste mnou člověče úplně posedlý, že si mě pořád berete do huby a snažíte se za mnou dolejzat a navážet se ať jsem online nebo ne, ať píši nebo ne. Měl byste to začít léčit, dokud to ještě jde.

    3. Kilmore: to, co popisujete vy, není centrismus nýbrž izolacionismus či neutralita – což není totéž. Jsou to tři zcela paralelní a rozdílné kategorie. Kupříkladu USA před vstupem do WW2 byly izolacionistické (odmítaly se zapojit do války), ale de iure nebyly neutrální proto, že dodávaly zbraně a munici Británii coby jedné z válčících stran*.

     Centrismus je pouze ochota nesklouzávat k extremistickým pozicím (jako úplné odříznutí diplomacie), naslouchat oběma stranám (což však neznamená, že se po pečlivé úvaze nemůže k jedné straně přiklonit) a používat Zlaté pravidlo jako lakmusový papírek, zda by diplomacie daného státu reagovala stejně i pokud by se role zrcadlově prohodily.

     ____
     *což, podotýkám, podle mezinárodního práva není účast ve válce, terminologicky „active participation in hostilities“. Ovšem podle zcela jiné kapitoly mezinárodního práva mohou účastníci konfliktu vyhlásit blokádu a zadržovat takové dodávky v mezinárodních vodách, popř. nutit k přistání letadla výhradně nad mezinárodními vodami – pořád aniž by se jednalo o účast konfliktu! Je to nádherně složité.

    4. Otázka: čím byla vyprovokovaná pokusná invaze na Ukrajinu v roce 2003?

     Otázka: jak přesně pomáhá anexe území na jiho-východě Ukrajiny oproti údajné hrozbě NATO na Západě Ukrajiny, a jak přesně pomáhá anexe jiho-východu Ukrajiny zabezpečit nárazníkové pásmo Moskvy, která je na sever od Ukrajiny?

     1. Rozhodně s ukrajinským územím a lidmi je Rusko silnější ne bez něj.

     2. No to se zeptej Putina, Gerasimova, Sojgua, nebo nekoho z te party. Silnejsi pes mrda, to tak je.

      Nas problem jen je, ze my nejsme ani malej pes, ani zadnej pes.

 8. Musím důrazně odmítnout autorovo znevažování epochálních témat: Více než invaze asijských sršňů (i sršní – oba tvary jsou v pořádku) mě znepokojuje už jen žalostný taneční výkon verbálně-mediálního cukráře Maršálka.

 9. Izraelsko-palestinský konflikt je podobná kapitola jako ten rusko-ukrajinský. Nalezneme u nás celou řadu politiků a dalších šmejdů, kteří z těchto válek uchcávají blahem a celé roky to podporovali, ať už na jedné či druhé straně, nebo rovnou na obou.

  1. Zaklad je, aby od nekud nekam tekly prachy. A pak si na ten penezovod rad nekdo sedne. Valka, to je supr motiv udelat nejaky penezovod. Podpora, zbrane, cokoli… cele se to zabali do nejake humanitarni omacky a uz to frci.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017