Podnikáme s Jirkou

Featured Image

Na jihu čech se v posledních dnech celkem diskutuje projekt Podnikání s Jirkou, jehož hlavní tváří je snowboarďák Jiří Mádl, a Online Milionáři, což je alternativa toho samého produktu. Nyní si v pár odstavcích uděláme exkurz do toho, o co by mělo jít. Zároveň, pokud někdo jednou bude chtít vydělat bez práce mraky peněz, tady je nástřel chyb, kterým je radno se vyvarovat. Ať nejste pro smích. Obecně je asi dobré nemít potenciálního zákazníka za uplného idiota.

Začnu stejně jako autoři. Tento projekt je prostě skvělej. Jeho podstatou je, že dva hodní údajně milionáři, pánove Furiš a Steiner, kteří jsou jedinými společníky společnosti MEGABIZ s.r.o. a na základním kapitálu participují každý rovnou pětitisícovkou (CZK, nikoli EUR), už mají ze svého podnikání prostě tolik, že nastal správnej čas předat své know how dál, a sice prostřednictvím online kurzu za férovou cenu (asi) vylítaný dvojkový fábie, lidovejch 77 000,-. V prvních videích, která jsou ještě zdarma, se dozvíme o Kiyosakim, pasivních a aktivních příjmech, že klucí jsou obyčejní klucí budějčáci, mají rádi rychlý auta, dobrá jídla, peníze, a když zrovna nepodnikají, tak tráví čas na jednom ze svých sta letních sídel v Karibiku. Až potud nikterak extra nevybočují z průměru ostatních bezvýznamných mentorů a lifekoučů.
Ta pravá zábava však přichází až s jejich do nebe volajícím amatérstvím a diletantstvím prostupujícím celé promo. Já sám jsem tuhle srandu zaregistroval poprvé, když Mádlův bratr sdílel video „Podnikání s Jirkou“ na facebooku do skupiny „České Budějovice -> Praha, spolujízda tam a zpět“ a pod kterým záhadně mizel jakýkoli nesouhlasný projev ať již s obsahem sdělení, či vhodností jeho místní příslušnosti. Video, jehož podstata jde shrnout do věty „Můžeš bejt na párty, na dovolenej, nemusíš dělat nic a budeš mít mraky peněz, když budeš podnikat s náma“, jak to ostatně v podnikání dobrým zvykem bývá, samozřejmě odkazuje i na web, kde je pro získání více informací o tomto parádním penězovodu potřeba zadat svou emailovou adresu, jinak se k žádné jiné informaci jakožto zájemce nedostanete. Ve světle tohoto jednání se svým přístupem jeví i OVB férové jako řád sester Sv. Voršilky, nicméně pojďme dál! Ono totiž těchto spektakulárních varovných signálů je víc. V dalším videu odehrávajícím se na golfovém hřišti se pan podnikatel právě chystá na parádní odpal, když v tom ho vyruší zpráva o tom, že vydělal další Tatrovku plnou peněz. Smát, až se budete za břicho popadat, se budete především díky jeho revolučnímu obrácenému přístupu k držení hole alá koště, prostě jednou jseš milionář, hraješ golf. Žádnej fake. Zase je ale fajn, že neodpaloval putterem, anebo rovnou třeba krumpáčem. Za zálohu videa díky Petru Jeníkovi.

V dalším videu se pak tento boss, kromě jiného, nechal slyšet, že za minulý rok vydělal na dvou produktech ze svého tříproduktového portfolia 1,75 milionu, což mu upřímně přeji. Pokud by se tak však skutečně stalo, musel by se samozřejmě registrovat jakožto plátce DPH, neboť by jeho obrat za období posledních 12ti po sobě jdoucích měsíců přesáhl rozhodnou částku právě 1 milionu. Co nám v této věci říká registr plátců DPH ohledně jeho fyzické osoby či právnických osob s ním spojených? Inu, že ani zde pšenka ověření pravdivosti výroku nepokvete. Samozřejmě nelze vyloučit možnost, že ačkoli se dotyčný z pohledu české jurisdikce nejeví zrovna bonitně, tento tyto finance alokuje jinde, například že je přiznává v Hong Kongu či na Vanuatu. To však lze, s přihlédnutím ke komplexní propracovanosti celého projektu, myslím si zcela vyloučit.

17.9. pak vyšel adorující článek v MF Dnes, ve kterém kromě jiného zazněla informace o marži na jedno švihadlo, která činní 10 EUR při ceně jednoho švihadla blížící se trojnásobku této marže. Kromě toho, že v MF Dnes může očividně vyjít každej bullshit, je zajímavé, že konkrétně na švihadlech údajně činil zisk přes 1 000 000 CZK, což znamená přes 3,7tis prodaných švihadel ročně, tedy 15 kousků každý pracovní den, což asi může být reálné, ale určitě to nebude bez práce jen tak lusknutím prstů. K tomuto švihadlu pak existuje review video na youtube, a ačkoli se prodává výhradně ve Spojených Státech a Západní Evropě (prý převážně Německu), youtuber dělající review, mající na svém kanálu pouhopouhá dvě videa, mluvící anglicky s příjemným českým přízvukem, v něm hned v úvodu tvrdí, že si jej objednal pouhý „one day ago“ na Amazonu, a dnes už skáče. Ačkoli video natáčí v Českých Budějovicích a prokazatelně se nezdržuje v žádném ze zmíněných států (protože jakožto spolumajitel jednoho z fitnesscenter v Českých Budějovicích, v tomto pravidelně předcvičuje různé programy). Zpátky ke švihadlu – vůbec je z něho celej takovej lehce vlhkej. Kolem a kolem, ani tenhle frajer nezískává Oskara za svojí vedlejší roli v tomhle cirkuse, a příště by možná stálo za zvážení angažování se v podobných projektech, kde se tak trochu lže.

Mrzí mne, že tímto článkem možná pánům snížím life budget a důvěryhodnost v očích obchodních partnerů, nicméně když něco dělám, tak pořádně, ne?


20.9.2015 Vladislav H.
 


Související články:


12345 (9x známkováno, průměr: 1,44 z 5)
3 486x přečteno
D-FENS © 2017