Poděkování za vaše hlasy

Featured Image

Vážení přátelé, děkuji těm z vás, čtenářům www.DFENS-cz.com, kteří se rozhodli dát straně Svobodných svůj voličský hlas.

Vím, že podpora této politické strany byla v našich řadách skutečně vysoká. Celkový výsledek této strany vyjádřený 0,78% hlasů v celostátním měřítku, jistě není oslnivý a nejen já se ptám sám sebe, zda bylo možné udělat více.

Realita je však taková, že program strany Svobodných, založený na naprosté svobodě volby jednotlivce, je pro mnohé lidi – ano, i Ty obyčejné lidi, kterými si politici tak rádi proplachují huby – dosud utopií. Možná nenašli dostatek motivace o tom přemýšlet, protože jsou v přerozdělovacích modelech provozovaných vládami, včetně té právě vznikající, na straně příjemce (anebo si aspoň myslí, že jsou na straně příjemce). Možná na přemýšlení o něčem podobném nenašli dost vůle. Možná o tom přemýšlet nechtěli, protože měli prostě jiné věci na práci. Obávám se však ještě něčeho dalšího. Že některé „naše lidi“ matrix pohltil a nedovedou si představit jinou existenci než současnou podobu občana jako živé baterie, ze kterého bizarní mechanismus sice neodebírá elektrickou energii jako v legendárním filmu, ale odsává mu kreativitu a touhu po seberealizaci. Což je ve svém principu ještě mnohem horší. Prostě si myslí, že takhle je to správně, a pokud má .sys nějaký problém, lze jej opravit drobnou změnou konfigurace tak, aby zase fungoval uspokojivě. Budou muset čekat na další „reformy“ a další „baličky“, aby ještě názorněji viděli, jak opět nepodařilo systém zalátat a že ucpáním jedné díry vzniklo pět dalších.

Právě nyní jsme svědky ukázkové přípravy jedné sady látacích záplat. Komické těleso na pomezí bezpečnostní služby a politické strany zvané Věci veřejné se hrdlí se svými budoucími koaličními partnery o zavedení institutu, který svým názvem silně připomíná padesátá léta. Říká se tomu „agent provokatér“ a měl by to být všelék na korupci. Co je to jiného, než záplata na současný děravý systém? Příští volby budou voličí jásat nad myšlenkou, zavést superagenta provokatéra, který bude provokovat agenty provokatéry, zda sami neberou úplatky od těch, které úspěšně vyprovokovali k braní úplatků. Snahy systému „opravit se“ a učinit se přijatelným aspoň pro 30% z těch 60% občanů, kteří přijdou k volbám, jsou čím dál více křečovité už jen tím, jak pořád někomu vyhlašují války ve snaze vyvolat dojem urgentního snažení. Aktuálně probíhá „boj s korupcí“, „boj s klimatickou změnou“ (globální oteplování bylo zrušeno) a několik paralelních bojů podobně jako probíhaly současně „boj o zrno“ a „boj s imperialismem“.

38 894 lidí pochopilo, že tohle opravdu opravit nejde. Že je nutné obnovit a použít přirozené základy dané lidskou kreativitou, odpovědností, schopností dobrovolně sdílet informace i hodnoty. Viděno takto, je to úspěch. Tito lidé by naplnili dvě okresní města.

Mě kromě uvedeného vedla k podpoře a následně volbě Svobodných ještě jedna velmi osobní motivace. To, co se děje v posledních letech a to, co se začalo dít po podpisu Lisabonské smlouvy, je nepochybně špatně. Není to trochu špatně a trochu amorální, je to úplně špatně a je to úplně zmrdské. Nedá se s tím ani udělat kompromis, protože je to tak špatné, že to nejde akceptovat ani trochu. Je to zavrženíhodné prznění ústavy a kurvení zákonů, které nemá v naší zemi obdobu ani v době, kterou jsme si navykli označovat jako totalitní. Fízlování občanů kamerami, slídění v jejich poštovních schránkách a telefonních hovorech, monitorování jejich pohybu a mapování jejich sociálních sítí. Okrádání slušných poctivých lidí ve jménu ochrany přírody a planety, zavádění poplatků, daní na paliva, biosložek, biopaliv, zelených energií, neúčinných, drahých a ohyzdných větrníků a solárních panelů a všech těchle sraček. Pozitivní diskriminaci, podporování neschopných, vzdělávání nevzdělatelných, povinnou solidaritu s neschopnými a lenivými. Tohle je tak velká pakárna, že to nelze dlouhodobě tutlat. Jednou se na to přijde a nebude to pro naší generaci hezká vizitka. Následujícím generacím budeme muset podat vysvětlení, proč jsme to nechali zajít tak daleko. Zhruba od 1.6.2009 se obávám, že se mnou bude zúčtováno a tak využívám volných chvil k tomu, abych vrátil zlého psa do boudy nebo mu alespoň zkrátil řetěz. Podpořit Svobodné bylo pro mne v logice věci.
 
Pokračujme.
 
Dále přidávám článek p. Jindřicha Pilce, který byl na základě jeho svolení převzat z webu Strany svobodných občanů. Obsahuje všechno ostatní, co se do mého článku již nevešlo.


06.06.2010 D-FENS

 
38 894 tvrdohlavých beranů

Ve volbách do Evropského parlamentu se našlo 29 846 tvrdohlavých beranů, kteří věděli co chtějí a šli volit Svobodné, přestože šance na výraznější úspěch ve volbách byla malá. Ve volbách do Poslanecké sněmovny se našlo 38 894 tvrdohlavých beranů, kteří tou dobou už byli obeznámeni s předchozím výsledkem voleb do Evropského parlamentu (30 tis. hlasů, 1,26%), kteří viděli, jak vypadala předvolební kampaň všech politických stran, kteří věděli, jaké akce podnikali Svobodní, jaká vydávali prohlášení k aktuálním událostem a jak o těchto věcech informovala nebo neinformovala média. Přestože Svobodní byli a jsou v médiích téměř neviditelní, probíhá záměrná informační blokáda (nehodíme se nikomu do krámu), šance na výraznější úspěch byla opět mizivá, přesto všechno se 38 894 voličů rozhodlo jít k volbám a volit Svobodné (při vyšší volební účasti než ve volbách do EP poklesl procentuální výsledek na 0,74%).

Děkujeme našim voličům. Vážíme si jejich hlasů. Jsou to lidé, kteří mají vlastní názor, kteří si umí najít informace. Věříme, že věděli dobře, co dělají. Věříme, že své volby nelitují. Věříme, že to dělali především pro sebe. Děláme přesně to samé, co naši voliči. Bráníme se. Bráníme se proti narůstajícímu socialismu. Bráníme se proti narůstající byrokracii. Bráníme se proti narůstajícímu fašismu (korporativismu). Bráníme se proti všemocnému státu, jehož ruka se hrabe v naší peněžence. Klepněme ho přes pazouru!

Pan prezident Václav Klaus Straně svobodných občanů opakovaně popřál úspěch. Velice si toho vážíme. Měli jsme před sebou těžký úkol. Uspět ve volbách do Evropského parlamentu několik měsíců po vzniku Svobodných, uspět ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce dalším. Je těžké dokázat vybudovat úspěšnou politickou stranu za rok, nebo za dva roky, bez podpory lobbyistických skupin, bez perfektně zvládnutého marketingu. Ano, marketing je také důležitý, na tom možná také budeme muset zapracovat. Soustředíme se však na to, o čem by politika měla být: soutěž myšlenek. Slovem marketing nemyslím nic hanlivého, jedná se jen o umění prodávat, o umění dokázat šířit myšlenky. Soustředíme se na obsah, ne na obal (jak víme, především obal prodává, nějaká pěkná značka, nejlépe s poddodatkem, třeba „a bez namáčení“). Dělali jsme chyby, děláme chyby, ale učíme se.

Snažíme se oslovit především vás, 30 tisíc odvážných z voleb do Evropského parlamentu, 38 tisíc odvážných z voleb do Poslanecké sněmovny.

Vy jste pro nás naprosto klíčoví.

Jedině vy rozhodnete o tom, jestli ze Strany svobodných občanů bude jen debatní klub, nebo jestli se z ní v budoucnu stane významná politická strana.

Potřebujeme nutně vaší pomoc.

Potřebujeme nutně zvýšit počet členů Strany svobodných občanů. Potřebujeme více aktivních členů. Potřebujeme jakoukoli vaší pomoc. Potřebujeme váš členský příspěvek. Oslovování dalších lidí, oznamování existence Strany svobodných občanů stojí peníze. Potřebujeme podporu v šíření myšlenek svobody všemi komunikačními kanály.

Budoucnost Strany svobodných občanů bude záviset na počtu jejích členů.

Je nás zatím málo, práce je strašně moc. Budujeme politickou stranu zdola. V naší politické straně politici nejsou ONI, nejsou to elitáři. Jsme to MY, obyčejní lidé, o kterých tak rádi mluví socialisté.

Věděli jsme, že se bude jednat o běh na dlouhou trať. Jsme rádi, že došlo k nárůstu absolutního počtu našich voličů. Je tady trošku zklamání z procentuálního výsledku. Někteří do toho dali skutečně hodně práce. Tím slovem „někteří“ myslím to, že skutečně potřebujeme více aktivních členů. Každý jistě přispěl v rámci svých možností, někdo aktivní prací, svým časem, někdo finančním příspěvkem. Letos máme před sebou ještě senátní a komunální volby. Budeme se snažit uspět jak to jen půjde, co bude v našich možnostech. V následujících dvou nebo čtyřech letech máme slušnou šanci na prosazení našich myšlenek.

K prosazení myšlenek svobody, k vytvoření významné politické strany nestačí volit Svobodné. Jestli chcete, aby se prosadily myšlenky svobody, potřebujeme vaší aktivní pomoc.

Nejsou to noví členové po vyhraných volbách, které nutně potřebujeme. Jsou to noví členové po prohraných volbách, které nutně potřebujeme a kterých si nejvíce budeme vážit.

Budoucnost Svobodných záleží na vás.

Originál článku je zde.

12345 (1 561x známkováno, průměr: 4,98 z 5)
1 899x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:58
D-FENS © 2017