Plechovka z flotily - zpět na článek

Počet komentářů: 53

  1. Osobně mám s nákupem auta z flotily jednu pozitivní zkušenost. Kupoval jsem ho na přímo od firmy ve které pracoval můj otec. Jednalo se o Octavii I s motorem 2.0 MPI a nájezdem 226 000 km, stáří 10 let. Cena byla 36 000 včetně úplatku. Jezdí do dnes a za těch 7 let co ji mám jsem do ní investoval cca 5000,- když nepočítám benzín.

    1. investoval cca 5000,-
      To stála celou dobu ve stodole a tohle je za hadry na utírání prachu, ne?:-)

      1. Proto taky nepočítá benzín. ;-)

        1. Nejsou ty částky v polských zlotých?

          Teď vážně, kamarádův táta dostal loni na podzim od firmy nabídku na odkup Octavie II 1.6i s nájezdem 380 000 km za 20000 Kč. Koupili (syn, poněvadž otec nemá řidičák) a zatím to po třičtvrtiroce ani dle mechanika jako past nevypadá.

          1. Pánové, počítat vcelku umím. Čidlo teploty motoru 400 Kč, Spojková sada 2 600 Kč, ložisko pravého předního kola 1 050 Kč, lambda 900 Kč a kotouče s deskami sehnány pod rukou za protislužbu. Celková cena 4 950,- plus nějaký drobný spotřební materiál. Olej a filtry mám zadarmo – měním po ± 8 000km.

            1. Ale to nepopisujete obecny stav, ale svuj stav. Blahopreji, pochvalil jste se. A ted to zkuste s cenama a s dostupnosti pro cloveka z chodniku. To uz ta ochcavka za 20 takovej smysl nedava. :)

              1. At Tommmm 20.6.2017 v 15:52

                Ale to nepopisujete obecny stav, ale svuj stav.

                Což „morpeus“ v úvodním příspěvku vlákna také explicitně uvedl:

                Osobně mám s nákupem auta z flotily jednu pozitivní zkušenost.

  2. Koupe vyrazeneho fleetu dava smysl,pro specifcke pripady.
    Co je mme znamo, koncern navrhuje navrhuje zivotnost auta na cca 10 let a urcity pocet motohodin. Po prepoctu na km to vychazi na cca 250kkm u benzinoveho Pola a cca 360kkm u dehtopassatu.

    Coz znamena, ze koupe dehtopassatu 3 roky 150kkm za ucelem jednou tydne trasu 100 km panelak – chalupa a zpet, je rozumma volba. Pri najezdu cca 10kkm to auto bude slouzit jeste dlouho a spolehlive.

    Obecne jsou mlade ojetiny vhodne pro lidi, jejichz najezd zdaleka nedosahne po dobu 10 let navrhovou spolehlivost vozu.

    Zalezi ovsem na cene, je-li alikvotne ponizena. Dehtopassat se 150kkm ma za sebou tretinu zivota, tudiz tretinu z ceny dolu. Obcas jsou videt „rocni vozy“ v cene noveho auta po bezne dealerske sleve 10% z cenikove.

  3. Ad plechovka z flotily:

    Lockheed Martin about to close $37bn+ deal for F-35 jets

    :) Budte radi za ty vase plechovky z flotily, ze nestoji 80 milionu dolaru kus a ze jsou aspon trochu funkcni.
    Germani by mohli nahodit taky opacny postup ala USA, ze nejdriv neco prodaji, pak dodaji par nefunkcnich demo kusu, pak zvednou cenu o par desitek procent nahoru, pak zacnou teprve poradne vyvijet a vrsit jeden pruser na druhy a nakonec s desetiletym zpozdenim a za predrazenou cenu dodaji nejaky certifikovany humus, ktery nesplnuje ani polovinu puvodniho zadani, nicmene vsema certifikacema to nejak zahadne proleze. Dokonce to muze byt objektivne horsi, nez predchozi model. Vitejte ve svete MIC, lobbingu a defence spending.

    1. no nekecam, oni je zase uzemnili, tentokrat (zase) kyslik a pridusena posadka …

      http://edition.cnn.com/2017/06/12/politics/f-35-grounded-indefinitely-oxygen-problems/index.html

      1. Jo, tu F-35 jsem si byl prohlídnout v AAA. Prý málo nalítáno, nové gumy a doplněná hydraulická kapalina. Ale čert jim věř, servisní knížka prý je „classified“, to ať si nechaj, takovej křáp.

    2. A to jste mozna jeste neslysel ty bombasticke parametry, ktere nasi americti pratele planuji u 6. generace stihacek:

      https://vtm.zive.cz/clanky/americky-stihaci-letoun-6-generace-uz-se-pripravuje-dostane-hypersonicke-a-laserove-zbrane/sc-870-a-188199/default.aspx

  4. Tak třeba u nás ve firmě se neberou auta v operáku, ale kupují. S přihlédnutím k preferencím konkrétního zaměstnance co se modelu a výbavy týká. Rozpočet je kombinací „hodnotnosti“ zaměstnance, jeho pozice a ksichtu.
    Prodávají se tak po různu podle stavu, stáří, nájezdu a ksichtu. Obvykle tak po 5 a více letech a nájezdu do 300tkm.
    Většinou je jezdí jediný člověk po celou dobu. Někdy se třeba v půlce přeřadí auto někomu jinému. Výjimečně se na autě vystřídá postupně více jak dva lidé.

    Většinou se prodají nějakému příslušníkovi rodiny zaměstnance, nebo nějakému známému zaměstnance. Málo kdy do bazaru.
    Pozoruhodné je, že o Oktávky s natočenejma 300tkm je obvykle vždy zájem, ikdyž se to prodává třeba s rozsypanou spojkou a setrvákem atd. a jsou to vybydlené auta po nějakém čuněti.

    Když se dávalo pryč moje předchozí auto, celkem hezky vybavená Astra H (psal jsem tady na ní něco jako recenzi) o kterou jsem se příkladně staral, uvnitř vypadala jak nová, mělo to 230tkm a byla krátce po výměně spotřebních věcí jako spojka+setrvák+alternátor+tlumiče, tak o to nikdo nejevil zájem. Nakonec to šlo do bazaru.

    Tím chci říct, že ta historie vozu, pokud to jde do bazaru se ztratí, ať byla špatná, stejně tak když byla dobrá. V bazaru je to anonymní kus.

  5. Námět na článek pro Dfense. Ryje sice do koncernových pleček, ale jeho oblíbená fušeřina nikoho nezajímá.
    Nojo, ten plebs je asi vážně hloupej, co? A nejen v Čechách. Jen Dfens je letadlo.
    http://www.auto.cz/katastrofalni-prodeje-alfy-giulia-nikdo-ji-nechce-107797?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  6. Omlouvám se za OT, ale když je tady diskuze o ojetých autech….
    V aktuálním speciálu Světa motorů je lehce oslavný článek o Cebii. Jako příklad jejich schopností uvádí VIN VF7UD6FYC45096321, který měl mít ojetý Citroën z roku 2004. Prověřením prý přišli na to, že se jedná zfalšovaný vin, ve skutečnosti patřící vozu z roku 2007.
    Ovšem v inzerátech se pod tímhle vinem vyskytuje modré Picasso z roku 2010.
    Legrace ovšem nastane, když se podíváte do databáze Citroënu pro nezávislé firmy, kde uvedený vin vůbec není. A na centrále tvrdí, že ani nikdy nebyl.

  7. Mám pouze jednu a dobrou zkušenost, Peugeot 308 SW, 2008, 1.6 hdi 80 kW, v téměř plné palbě, koupený ojetý přímo od distributora. V době koupě najeto 145 tkm, po pěti letech 252 tkm, za tu dobu to chtělo jen spotřebák, co vesnický servis vymění za pár šupů. Na pořizovací ceně jsem ušetřil cca 300 000 Kč a i kdyby zítra to auto chcíplo, věšet se z toho nebudu.

    Na druhou stranu je fakt, že dnes, jsa více „za vodou“, bych šel spíše do nového.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017