Pičuga a Mišukin: Rudá mikina zasahuje

Featured Image

Tovarišč Pičuga, govorili što u vas specialnyje obučenije dlja agentov gé er u.

Da.

Tovarišč Pičuga, govorili što vy znajete projebať dub chujom.

Da! Ja znaju!

Kak éto sdělat?

Ěto potomu što muj chuj dubovyj i dub chujovyj!

Myslel jsem, že ta socdemácká bondovka o útoku agentů Pičugy a Mišukina na zbrojní sklad ve Vrběticích je tak hloupá, že už další díl nebude. Ale to jsem podcenil autory scénáře. Na scénu se totiž dostal superagent. James Bond a Jason Bourne byli oba teplí, strávili spolu noc a oba otěhotněli. Vyrostlo z toho jedno dítě, opak siamského (=čínského!) dvojčete. Nebylo třeba ho rozdělit na dvě části, ale naopak z nich jedno sešít. Vznikl Jan Hamáček. Seznamte se, nemíchat, netřepat, pít jen přes roušku, Al Hamajda, speciální agent bez budoucnosti.

Příběh následuje. To se nedá vymyslet, to musí nějakej blbec zrealizovat.

Místopředseda vlády, ministr vnitra a čerstvě potvrzený předseda latentně neparlamentní strany agent Hamajda je ten nejdrsnější vyjednavač, před kterým kapitulují velmoci jedna za druhou. Nikdo si na něj nepřijde. Je zušlechtěný, popuštěný i vykalený vyjednáváním se svým koaličním partnerem, kterého nahnal do kouta těmi nejdůraznějšími ústupky.

Nekompromisní vyjednavač Hamajda celý život nedělal nic jiného než politiku, přičemž virtuózně kombinoval dvojici přístupů. Usilovně lízal řitě těm mocnějším a ještě usilovněji šikanoval všechny ostatní, čímž se pasoval do role nekompromisního koronavirového jestřába. Hamajdův excelentní leadership přivedl jeho vlastní vládu do situace, že jí důvěřuje asi jeden občan z deseti podle oficiálních průzkumů, tedy prakticky nikdo. Je to prémiový hovnař a zoufalec.

Ruské diplomatické kruhy, zocelené krizovým vyjednáváním při různých formách otevřených i méně otevřených konfliktů, které jejich impérium v posledních desetiletích vyvolalo a v jejichž managementu je na rozdíl od Západu čím dál úspěšnější, sere strachy už jen při představě, že si na ně dojde došlápnout bývalý viceprezident Světové organizace socialistické mládeže. Před takovým kalibrem samozřejmě esa ruské diplomacie raději sbalí čemodán a ujéchají na dáču. Ministr zahraničí Lavrov sebral láhev vodky a kus špeku a zamířil na záchod, kde hodlal zůstat zamčený, dokud zase neodletí ten brutální politik, kterému leži u nohou celá Evropa a část lidového domu.

Hamajda jde rusákům nabídnout deal, na který se neříká nět. Chce vyměnit díru v zemi za milion vakcín, které chce následně napíchat do lidí, tedy do nás, aby se zvýšila proočkovanost, což je v Hamajdových očích kruciální game changer pro volby. Je těžké pochopit, co vlastně chtěl tenhle agent zobchodovat, protože ještě máme v živé paměti hlášku agenta Kůže, že mu Rusko nabídlo asi třetinu toho množství i bez exploze a především k čemu je dobrá vakcína, která není schválená a z hlediska legálnosti aplikace lidem je na tom asi stejně jako piko od Vietnamců? K tomu hodlá Hamajda vydealovat, aby se v Praze odehrál summit nejmocnějšího agenta KGB s nejmocnějším gerontem světa, což je opět něco, po čem jeho voliči, tedy těch posledních padesát, při svých nákupech v Kauflandu povědomě prahnou.

Agent Hamajda stáhne z Moskvy velvyslance, co je jeho kámoš, a to udělá bez vědomí ministra zahraničí, co není jeho kámoš. Poruší tak všechna pravidla, ale viděli jste někdy Jamese Bonda, že by dodržoval nějaké zásady diplomacie? K tomu Hamajda publikuje vysvětlení, že musel tohoto amatéra zavolat do Prahy, protože s ním potřeboval probrat něco, co se nedá řešit po telefonu. Skutečně nemá česká diplomacie žádné zabezpečené komunikační kanály?

Co mu Hamajda chtěl? Hamajda mu asi chtěl sdělit, že má tamty „důkazy“, tedy jakousi kolekci denunciací vyprodukovaných českými bezpečnostními složkami. Ty „důkazy“ samozřejmě nelze nikomu ukázat, je třeba se spokojit s tím, že někde existují a po sedmi letech od události mají velkou váhu.

Hamajda si tedy sežene letadlo a že poletí do Ruska jim to tam vytmavit. Škoda že mu nebylo dopřáno to dokonat, připomínalo by to misi jiného levicového politika v myšlenkové krizi, totiž Rudolfa Hesse. Ten si taky vzal letadlo a odfrčel do Anglie, protože si myslel, že tam má spoustu přátel, kteří mu rovněž pomohou zrealizovat jeho politickou vizi, která byla zhruba stejně reálná jako ta Hamajdova. Bohužel se ukázalo, že Britská strana sociálně fašistická nebo jak se ten spolek jmenoval existuje jen na papíře a její představitelé rekrutující se ze zchudlé provinční šlechty svoje reporty o své činnosti ve prospěch nacionálního socialismu silně nadsazují, aby jim zůstala ruka páně, tedy ruka Adolfova otevřena. Místo triumfálního přijetí brtitskými mocenskými špičkami Hesse strčili do basy, odkud už do konce života nevylezl. V případě Hamajdovy mise zabránilo odletu pravděpodobně jen to, že na rozdíl od německého socialisty neumí řídit letadlo, protože se ve svém dosavadním životě soustředil pouze na trdlování v různých socanských organizacích.

S přípravou mise pomáhal Hamajdovi slovenský proruský užitečný idiot Andrej Danko. Na internetu se dá najít video, jak se tento slovenský šašek klaní Putinovi. Slovenský kolaborant, kterého Hamajda označuje za svého přítele, mu měl domluvit setkání s předsedou nejvyššího Sovětu Volodinem, který je někde nahoře v sankčním seznamu Čtvrté říše velkoevropské. Kolaborant se také zná s nejvyšším komisařem pro Sputnik továryščem ministrem Manturovem, což se Hamajdovi skvěle hodilo.

Pokud to vypadalo, že agenti Mišukin a Pičuga nebyli zrovna moc profesionální, pak to není nic proti tomu, co předvedl agent Hamajda. Asi si vzal do hlavy, že si zase nandá červenou mikinu a udělá nějaké další hrdinské skutky.

Hurónský smích z Kremlu musí být teď slyšet až k mauzoleu Vladimíra Iljiče. Rusáci vůbec asi ani nedoufali, že by jim někdo nadělil takový bonus a dovolil jim z celé šlamastyky tak skvěle vybřednout. Chybělo málo a sjednotila by se proti nim celá střední Evropa, tedy oblast, o kterou se právě přetahují s Čínou. Hamajda jim pomohl z průseru, jako nikdo druhý.

Jaké to asi je v dnešní době, být kariérní diplomat a sledovat úpadek svého oboru skrze nějaké vidláky v červených mikinách. Musí to být děsivé, musí to být asi jako sledovat pád letadla v přímém přenosu.

V posledních dnech se agent Hamajda jeví zcela dezorientovaný a ztratil už zcela přehled o tom, co komu navykládal. Také si nadělal nepřátele i v tam, kde byl jindy pevný v kramflekách. Zjevně nasral svoje kamarády fízly a nasral také Seznam Zprávy, které čím dál méně fungují jako zpravodajství a čím dál více připomínají ABL Víta Bárty. Taková to mohla být krásná synergie. Koronaalarmistický server Seznam Zprávy a koronavirový jestřáb Hamáček, pro kterého není žádné opatření dost přísné a žádné „rozvolnění“ dost bezpečné.

Někdy si říkám, v jaké zemi to vlastně žijeme a zda je vůbec ještě možné dosáhnout nějakých nových horizontů. A ono se vždy ukáže, že ano a že existuje nějaké nové dno, na které lze spadnout z toho předchozího dna.

 


07.05.2021 D-FENS

12345 (519x známkováno, průměr: 1,28 z 5)
20 406x přečteno
Updatováno: 7.5.2021 — 23:56
D-FENS © 2017