Paralely

Featured Image

Původně jsem chtěl napsat příspěvek s názvem: “Až ďábel bude v pekle rozdávat metály”, ale pořád jsem nevěděl jak to uchopit, abych vyjádřil, co mi leželo v žaludku. Tak jsem to nazval takhle.

Mimořádně mne totiž zaujal D-FENSův příspěvek, a to hlavně jeho začátek. Jmenovitě to byla tato slova:

Předně je třeba vzít v úvahu, že nic není navěky a pokud se estébák vzteká, že neodstúpí, nikdy, nikdy, ani za čapí prdel, tak vyjadřuje pouze zbožné přání, které se zcela jistě nesplní. Vzpomeňme na dlouhé období bipartismu, které praktikovala ODS a ČSSD. Fungovalo to tak, že jsme měli deklarativní pravici ODS a levici ČSSD, a ty jednaly ve shodě tak, že maximalizovaly zisk. Jeden čas na to měly dokonce smlouvu. Tento model byl velice pevný a taky se zdálo, že ho nic nemůže rozbořit, protože vyhovovoval stakeholderům. O robustnosti tohoto modelu vypovídá i to, že některé jeho následky trvají dodnes a jeho vedlejší produkt je právě Bába. Nakonec ale bipartismus zanikl, rozleptaly ho osobní ambice jednotlivců. Někdy tomu říkáme overbastarding a je to jediné, na co se dá skutečně spolehnout. Jmenovitě tenkrát šlo o zmr. Topolánka, který se rozhodl to dělat bez ČSSD a integrovat ji doBabišovy spolustraníky začne po čase pálit bydlo a začnou mít nejrůznější plány, ve kterých už Andrej nebude figurovat. Čili opět tradiční overbastarding, ten co funguje vždy. Dobrý počáteční bod by mohly být nadcházející eurovolby, které bývají z podstaty věci trochu „out of the box“ a volební výsledky ANOfertu v nich budou trochu slabší. ODS, kterou proto otočil doleva podle doktríny „all catch party“. Byl to vlastně prototyp ANO. Berme to jako inspiraci.

Ten odstavec je bez ironie napsaný naprosto geniálně s ohledem na to, ze jsem skoro podobným způsobem chtěl popsat něco úplně jiného, a než jsem na to při ranní stolici přišel, tak jsem si to tady přečetl. Nenapsal bych to lépe. Akorát s tím, že já v tom vidím podobnosti politiky trochu jiného státního útvaru. S trochou asociací zkusme ten text přeparafrázovat:

Je třeba vzít v úvahu, že nic není na věky. Co když si “někdo někde” založí stranu mírného xenofobního pokroku v mezích zákona, a bude se tomu říkat třeba UKIP, tak, že by asi neočekával, že programový cíl reálně někdy nastane. Co ale když proarabský nejvyšší labourista neodhadne, že jeho ovečky budou v referendu volit jinak než očekáváno. Co když ani populistický konzervativec, který to referendum navrhnul neodhadne, jak pár zapšklých staromilců s voličským právem zprasí ekonomické výhledy své vlasti.

Nikdy nikdy by jeden nečekal, že přes pochybný a nelegalní sponsoring volebního procesu onoho “referenda”, že přes lži o penězích které pry potom zbudou na zdravotní systém, protože se usetří tím, že se nebude přispívat do evropského rozpočtu, že přes manipulace na FB a hlavně přes masový nezájem voličů onoho referenda zvítězí ti, od kterých se to nečekalo.

A to neřešme to, že chrabrý “eurobijec” Nigle Farage, toho času hlava UKIP, strávil nějaký ten rok v Europarlamentu prosazujíce myšlenku kingdomu mimo EU. Z hlediska Bruselu taková malá tolerovaná veš, která ale teď povyrostla. Ano, je to ten, co potom také řekl, že se nebude stydět nechat si dobu, kterou strávil v Bruselu “zapsat do zápočťáku”, aby za to jednou bral z EU důchod. Ano, on, který vedl antiEU stranu. Veď všeci kradnú, nie? Je to tentýž pán, který letos v létě veřejně tvrdil, ze nikdy nikomu nesliboval, že po Brexitu se Britové budou mít lépe. Fuj ty hajzle!

Jak to celé začalo? Fungovalo to před tím tak, že “tu” “vždy” byli nějací konzervativci a nějací labouristi, a ti to vždycky nějak ušlajfovali mezi sebou, jakože každý chvilku tahá pilku. O robustnosti tohoto modelu svědčilo to, že to takto fungovalo nějakých sto let, i přesto, že se vítězstvím v 2WW zadlužili tak, že to splatili až v roce 1996(??…to hádam, ale snad to jde dohledat), a s tím, že si potupně museli brát půjčku od MMF, když bylo místní hospodařství v osmdesátkách v prdeli.

Pak ale po delší době přišel k lizu jeden konzervativní nevýrazný populista, kterému asi ďábel našeptal, že s referendem o EU, v jehož členství se dostali z ekonomických sraček zmíněných osmdesátek, by to jeho strana možná u voličů zase dala. A populistova strana tu koblihu voličům udala. A na této koblize udělala v referendu své vítězství strana jiná, strana jménem UKIP. A na základě této “vůle lidu” se pak začalo jednat a jedná se doteď, i když vůle lidu je teď bezpochyby úplně někde jinde. Z totoho pohledu to bylo IMHO vítězství superoverbastardingu.

Jediné na co se teď lze spolehnout, je se z toho nějak tradičně (po anglicku) vylhat, aby se vlk nažral, a kozy zůstaly celé.

Jak tady týden před oním referendem zmiňoval DFENS, že ať se zvolí jak se zvolí, tak nic se nestane, tak sám DFENS asi uplně netušil, jak budou proudy v řece směřovat, aby se skutečně něco (ne)stalo, nebo aby to tak alespoň co nejdéle vypadalo, než se ti, co skutečně tahají za nitky domluví o tom, jakou barvu má mít teď tráva, obloha a tak, a co se pak vnutí plebsu.

Nad míru je jasné, že i na tomto někdo vydělá, i pokud to nedopadne. Těch nových imigračních úředníků, celníků, kontrolorů, dalších státních příživníčků, kteří pouze zamění ty bruselské. Těch zprostředkovatelů, těch nových přeprodejců v celních skladech, těch oportunistických zlodejíčků, než se ustaví a zaužívá nová legislativa a co nebude přivázané nepůjde ukrást (ah ty vzpomínky za české devadesátky). Nezapomeňme také na pašeráky zboží a lidí, kteří na zákazech a omezeních vždy vydělají nejvíce. Jen ten obyčejny Brit to bude mít při nákupu vetšiny životních komodit výrazně dražší. A že se toho přímo v UK moc nevyrábí. Ale Britove asi rádi trpí, zvolili si to, tak jim to neberme.

Nějaký štastný konec? Ať už to dopadne jak dopadne, tak asi nejpravděpodobněji Britové ve jménu národní hrdosti také omezí přístup dalších Evropanů do země, kteří ještě jako jediní mohli ve větším meřítku probělit současný vývoj genofondu a posílit původní postkřestanské tradice, když bílym Britům nejen že se nechce moc dělat, ale nechce se jim ani moc šoustat a mít děti. A ta hrdě proklamovaná současná kulturní diverzita? Já to citím jako čím dál větší z nouze ctnost.

Berme to jako inspiraci, pokud by někdo po hypotetickém Czecheatu stavěl na omezovaní přístupu do ČR třeba Slovákům, Rumunům, či Ukrajincům, zatímco by na kamiónech s banány přijížděli po stotisících z Afriky a Asie nepřizpůsobiví a nekvalifikovaní imigranti tak, jako si to Britové nechávají líbit už od konce druhé světové války, aniž by to nějak komentovali, zatímco kritika imigrace z EU je teď “vůlí lidu”.

_____________________________

Pokud pánbůh dá, a DFENS vydá, tak slibuji, že příště napíšu o tom, jak se má můj bývalý kolega Jacek, bývalý polský instalatér, nyní sádrokartonář, o kterém jsem tu psal před skoro dvěma lety. Jen napovím, že už týden ma britské občanství. Nechává si teď říkat Jack a celý Brexit ho zajíma už jen z toho titulu, aby se to v kingdomu nezvrhlo podobně jako žluté vesty u Mikrona. Jack si ješte velice dobře pamatuje, jak létě 2011 v ulicich kingdomu rabovali negři, když jednoho z nich před tím utratili fízlove. Jack-Jacek už je sice teď “Brit” ale jako no-niga ex-východoevropský untermensh a nemuslim by ve vřave ulice dlouho nevydržel, než by mu někdo prolustroval peněženku, zapálil auto, znásilnil mu manželku, nebo ho přinejmenším “v sebeobraně” neumlátil nějaký bastard jako jistý Raymond Scully řetězem k smrti.

Přeji příjemný víkend.

_____________________________


09.12.2018 Neznámý vojín

12345 (107x známkováno, průměr: 3,71 z 5)
9 313x přečteno
Updatováno: 9.12.2018 — 21:18
D-FENS © 2017