Pár otázek pro rouškofily, čaulidi, presstituty a podobnou verbež… - zpět na článek

Počet komentářů: 85

 1. Krásný článek, za 1. Akorát k té poslední větě – „jak dlouho si to necháme líbit?“ – položím řečnickou protiotázku.

  Kdo bude ten první, kdo se dobrovolně hlásí buď ke třímilionové exekuci; nebo k deseti letům vězení až doživotí za souboj s policejním orgánem který se s ním střetne za COVID-represi; nebo k popravě ochrankou za to, že naběhne na Prymulu se sprejem v pokusu nasprejovat mu na sako obří rudý nápis „Diktátor“?
  Obávám se, že já to nebudu a autor také ne. A vo tom to je, přátelé.

  Historie střední a západní Evropy nás učí, že ve vysoce organizované, integrované a civilizované společnosti je takřka vyloučen vznik spontánního povstání. I když šli nacisté na Židy a odvlékali je z domů do koncentráků, stejně nikdo neměl koule vzít pušku a pár SSmanů nebo Říšských policistů zastřelit. To totiž vyžaduje přepnout do válečné mentality „už teď jsem fakticky mrtvola, tak než ji ze mně udělají i prakticky, vezmu jich co nejvíc s sebou“. Jenže civilizovaní lidé, civilisté, nechtějí být mrtvolami – ani fakticky a už vůbec ne prakticky. Proto se žádný z těch popravovaných Židů nevymrštil a nezkusil SSManovi vydlabat oči když přebíjel – to by totiž byla jistá smrt (a patrně exemplárně odporná), zatímco nepřitahovat pozornost ve frontě na popravu mělo hypotetickou naději, že si to SSman třeba možná rozmyslí nebo mu dojdou náboje.

  Aby civilizovaný člověk natvrdo povstal proti autoritě a vzal na sebe riziko tvrdé represe, to jej nejprve opravdu musí málem zabít hlady či plynem v koncentráku nebo ghettu jako bylo to Varšavské – a i tam povstane jen hrstka jedinců, zatímco ostatní doufají že když nebudou zlobit, snad se jim represe a smrt zázrakem či štístkem osudu vyhnou. Není to zbabělost ani ničí vina, je to přirozený pud sebezáchovy a odvrácená stránka té samá civilizovanosti, díky které neřešíme každou urážku na cti nebo nesouhlas bitkou na nože jako necivilizované národy Blízkého východu a Afríky (ty také povstávají na první brnknutí).

  V našem případě se samozřejmě nejedná o povstání s puškami a trest smrti, ale princip zůstává: ten, kdo si to nenechá líbit a jako první proti tomu něco zkusí reálně udělat a změnit cinknutý systém, čelí jistotě existenční likvidace parním válcem třímilionové pokuty a nepodmíněným trestům za „Nouzového stavu“. Kdežto ten, kdo jen mrmlá a nosí roušku s drátky ohnutými aby to foukalo kolem nosu a nebylo to navenek vidět, existenčně „přežije“.

  Jediné, co se v ČR dá reálně očekávat, jsou demonstrace. Legální. Malé. A teď si nalejme čistého vína – jaký efekt měly statisícové demonstrace proti Babišovi za téma, na kterém by i většina občanů vyjma ANOnisty souhlasila? A jaký efekt asi tedy mohou mít pártisícové demonstrace proti opatřením, s nimiž 100% médií a 75% národa nadšeně souhlasí a považuje je za jedinou záchranu svého života před smrtícím COVIDem?

  Jediné řešení je propagandistické – argumentačně a mediálně rozsekat PíÁrko, manipulaci a dezinterpretaci statistik COVID-represefilních. Argumenty a informacemi přetáhnout na svoji stranu většinu a usvědčit média, že jsou to prolhané svině – potom by Babiš sám jako vždy otočil o 180° a vykopnul Prymulu s Hamáčkem po balistické křivce.

  Jenže jak přesvědčit někoho, kdo si vysloveně libuje ve strachu a utahování šroubů a nechce slyšet nic, co by mu rozbilo obraz Armageddonu?

  1. Volba ze střechy je skoro naprosto anonymní a veskrze bezpečná věc.

   1. Ano?

    1) a čeho si myslíš, že bys tím dosáhl? Vítězství nad COVID-represí, nebo naopak ještě utažením šroubů o dalších 720°, mediální smršť že každý kdo nesouhlasí s COVID-represí je povstalec a potenciální vrah a jako takový by měl být odvlečen do CPZ, vyhlášení stanného práva a plošné zabavení všech legálních zbraní? Děkuji pěkně, jsi génius.

    2) takže bys osobně šel příkladem?

    E-svaly mne dosti vytáčejí.

    1. Ad 3) tam nekdo oddela Babise. Ok. A co si jako mysli ze se stane? Ze nastupce okamzite otoci o 180 stupňů? A proc by to jako mel delat? Aby ho vzapeti odstrelil nejakej rouskar?

    2. Vydržte. Na jaře mám jít na komplexní vyšetření.

  2. Především tedy – koho potenciálně smáznout?
   Toho strejdu, co mi vystavuje řidičák na úřadě, protože je to byrokrat?
   Starostu z naší vesnice, protože je to představitel establishmentu?
   Cajta, kterej mi dal pokutu za rychlou jízdu?
   Babiše, Hamáčka, Ovara, který rázem nahradí někdo jinej a stejnej?
   Kdepak, z tohohle marastu je jedinej možnej únik – vnitřní emigrace a čekání na Armagedon.

   1. Ze všeho nejvíc mi vadí právě ta média. Přitom většinu z nich, krom jednoho či dvou, estébák za to hysterčení neplatí; dělají to úplně sama a to proto, aby lidi četli sračky a sledovali reklamy, což obojí pokládám za zvlášť zavrženíhodné pohnutky.

    1. Shodou okolností jsem novinář :) Sice jen lokálního, internetového plátku, ale dostávám za to zaplaceno a tak to dělám. Osobně mám názor stejný, jako autor textu, jejž komentujeme. Snažím se, seč mi mé omezené možnosti dovolují, hysterii mírnit a nepřiživovat.
     Neznám ale nikoho dalšího z mé profese, kdo by smýšlel stejně a konal podobně.

    2. A, ano, ze Seznam zpráv, například, je mi regulérně na blití. Zdaleka ne jen kvůli hlásání coronalismu.

   2. „vnitřní emigrace a čekání na Armagedon“

    tudíž osmedesátky v plné parádě :-)

  3. Jasne, a Povstani Varsavskeho ghetta, vzpoura Sonderkomanda v Osvetimi nebo kde, ruzne zidovske partyzanske skupiny a podobne veci jsou jenom zidacky vejmysl, zejo.
   Proste to byly vovce a rozhodne to nemohlo bejt dany tim, ze drtiva vetsina az do okamziku kdy za nimi zaklaply dvere plynovy komory vubec netusila co je čeká.

   1. A vubec nebyli nemocní, podvyziveni a zeslablí, takze zmáknout dobre zivensho po zuby ozbrojenýho esesaka by byla normalni brnkacka, nebejt vovce.

  4. Btw, to o cem pises neni zadna Česká, Středoevropska nebo Evropska specialita, to je proste lidská vlastnost. Jsme potomci tisicu generaci úspěšných prezivsich. Pol Pot vyvrazdil tretinu vlastního naroda. Nikdo se mu nepostavil. Mao Ceckung vyhubil v nekolika vlnach desitky milionu Cinanu. Nikdo se mu nepostavil ani poprvy, ani v dalsich vlnach. Stalin zlikvidoval desitky milionu Rusu, vcetne vysoce postavených a mocnych soudruhu a generalu. Nikdo se mu nepostavil. Atd.

   1. A nebylo to náhodou tím, že nešlo prostě zabít hlavu toho všeho?
    Že po zabitém esesákovi v ghettu, by ihned přišel další, ještě nasranější o zabitého kolegu?
    Dtto PolPot, Mao, Stalin. Zabiješ Stalinova komisaře a zítra přijede dalších deset, co zabijou 3x tolik lidí, než měli původně v úmyslu.
    Je nutný zabít toho, kdo tím vším hýbe, hlavu a mozek, odkud jdou neurony směrem dolů. Tyhle příšery mají jen jednu hlavu. Kdyby se povedlo zabít třeba Hitlera už při prvním štvaní proti Židům /nevěřím, že by to západní tajné služby a za židovské peníze nesvedly/, možná k válce vůbec nemuselo dojít. Nebyla by hlava.

    1. V ty dobe uz asi neslo. Hitler byl hlava, byl důležitý, ale ne nenahraditelný. Ne v dobe kdyz uz byli naciste u moci. Bez Hitlera by se naciste k moci nikdy nedostali, ale jakmile tam byli tak uz nebyl potřeba. Kdyby umrel, vzal by to někdo jinej a jelo by se dal. U moci byla strana, ne Hitler. Vlastně podobny to bylo v SSSR. Bez Trockeho a Lenina by se bolsevici k moci nejspis nedostali, ale jakmile moc upevnili, tak uz Trockij ani Lenin nebyli nepostradatelni a system i bez nich fungoval dalsich skoro 70 let.

     1. Ono tech momentu kdy bylo mozno zmenit beh historie je pomerne malo, dejinne udalosti jsou obvykle pevne zakotvene v predchozich udalostech a je temer nemozne hypoteticky vyrazne zmenit dějiny.

     2. Určitě, samotní generálové ho chtěli sundat, že je vymatlanej magor a žene národ na jatka, ale ne, vono by to jelo dál a na frontě by pochcípali všichni. Cos dneska bral?

     3. O komunistech tohle platilo, ale o nacistech ne. Hess to říkal jasně: strana je Hitler, nyní je ale Hitler Německo stejně jako je Německo Hitler. Bez něj by se všechno zastavilo a taky ho Říše přežila jen o týden.

    2. No Hitler býl spíš symbol, hlava aní moc né, takové nástěnkář.
     Dyby ho bévali zabili, tak kolem něho bylo dosť jinéch nácků, tí by se upnuli k jeho vodkazu, mučedník, svó voběťó ukázál cestu, krvó zavázaní pokračovat… a podobný kecy a jelo by to dál.
     Po Stalinové smrti se taky nic moc nezměnilo, akorát na uzavřeným jednání ho Chruščov v projevu zkritizovál za chyby a kult vosobnosti a to bylo celý.

     1. Velký omyl. Třetí říše by se jistě po úspěšném atentátu v roce 1938 nezhroutila, ale válka byla čistě Adolfův projekt. Bez AH by byla Třetí říše něco jako Salazarovo Portugalsko.

      A SSSR bez Stalina sice zůstával totalitou a říší zla, ale už to nebyl mlýnek na maso.

      1. Mňél sem na mysli a nenapsál Dyby ho bévali zabili za války po napadení SSSR.
       Atentát v roce 38 to bylo hodně brzo a asi by to vypadalo všecko dosť jinak.

       1. Jenže bez AH by se patrně zkusili dohodnout s východními Slovany. Ukrajinci mohli zmobilizovat statisíce mužů, A jak by reagovali Rusové, kdyby jim Němci poctivě nabídli možnost bojovat proti (žido)bolševikům…

      2. Jihocech Honza: K temu SSSR bez Stalina, navenek to bylo furt to samý. Vykládéte Maďarom vo co býl Chruščov věčí mňekota…

  5. Mrcasik: Proto se žádný z těch popravovaných Židů nevymrštil a nezkusil SSManovi vydlabat oči když přebíjel …
   No vono to nebylo až tak jednoduchý, ty popravy byly vod SS dobře zvorganizovaný, aj dyš né tak dokonale jak to měla zmáklý NKVD.
   Popisuje to kniha vod americkýho historika:
   Snyder, Timothy D: Bloodlands

   1. Jo. Stačí vysvléct člověka do naha.

  6. Dvacet let předtím transfer do ghett haličské Židy zachránil od frontového běsnění. Továrny na smrt byly něco z jiného vesmíru, kdo to mohl čekat?

 2. Tleskal bych ve stoje, kdybych se už neválel v betli :o)

  Jinak ovšem začíná být fakt zle, pokud celkem zdraví, mladí lidi, co by měli být v plné síle, mi říkají, že už to začíná být na nervy, jak se na ně valí nejenom sračky z práce atd., ale do toho 24/7 shitstorm ze všech médií a vodevšad, a dyž do toho začnou vládní zmri strašit stanným právem, tak na ně seriozně jde drsná depka…

  To zas bude semevražd, domácích zabijaček a lidí uchlastanejch a ufetovanejch xmrti…

  1. Treba plukovnik vyhlasi prohibici, aby narod uchranil.

   1. Ty vaďo! Von to tady ten lamprasák snad čte!
    Příště si ty dobré nápady raději nechte pro sebe…
    :-)

 3. Pár odpovědí.

  1. To, že si Covid zatím nevyžádal relativně vysoký počet obětí, je do značné míry právě zásluhou přijatých opatření, díky kterým se podařilo zpomalit jeho šíření. Nicméně už se to začíná vymykat kontrole a za dva tři měsíce si povíme, jaký byl jeho vliv na počet zemřelých.

  2. Opatření jsou často chaotická, nicméně jde o zcela novou situaci, se kterou nikdo nemá zkušenosti. Každý dělá chyby a zejména tehdy, když řeší něco, co ještě nikdo nikdy nezažil. Kdyby se však Covid výrazněji rozšířil, ekonomické náklady na léčení pacientů a uzavření ekonomiky kvůli nemocným pracujícím by mohly být ještě výrazně vyšší.

  3. Covid je odborné medicínské téma, nemá tedy smysl dialog laické veřejnosti, ten by měl asi stejný význam jako debata v hospodě u piva (podobně jako např. nemá smysl dialog laiků o jaderné energetice). Odborné debaty (které samozřejmě probíhají na celém světě) do běžných médií nepatří.

  4. V tom případě je nutné lidem vysvětlovat, jak mají správně roušky používat. Existují i studie, které prokazují, že nošení roušky má na šíření Covidu signifikantní význam.

  5. Bylo by snad pro tyto obory lepší, kdyby miliony lidí onemocněly a desítky až stovky tisíc skončily v těžkém stavu v nemocnici? To by pak tyto obory prosperovaly?

  6. Viz body 2 a 5. Jaké by asi bylo zadlužení, kdyby Covid prostoupil celou populací a bylo by třeba udržovat desítky tisíc lidí na plicní ventilaci a další statisíce by kvůli nákaze nemohly pracovat?

  Doporučuji k přečtení článek odborníka:

  https://www.osel.cz/11383-chripeckari-dosahli-sveho-cesko-se-nekontrolovane-promoruje.html?fbclid=IwAR2flF40nAW3EqVMLe3AnFBKR6Wolr2aa543FyuH4coMrgjQQ0k15qkqUS8

  1. Dopravní bezpečnost je téma pro dopravní experty, nemá tedy smysl dialog laické veřejnosti.

   Bude nařízeno plošné omezení rychlosti na 30km/h a pokud přesto nezačne dostatečně klesat počet obětí dopravních nehod, plošné omezení na 10km/h a zákaz vyjíždět motorovým vozidlem dále, než 10km od místa trvalého bydliště.

   Odborná debata se nebude vést, protože do běžných médií nepatří.

   Identická logika, jen jiné „expertní téma“ a „zplošťování“ jiných statistik mrtvých. Otázka pro předřečníka: fackuje vás teď hanba, nebo si stále odmítáte připustit, jak perverzní věc jste právě napsal?

   1. Odborná debata na téma Covid do běžných médií nepatří prostě proto, že by jí většina lidí nerozuměla.

    Experti na dopravní bezpečnost chtějí omezit rychlost na 30 km/h? Kteří?

    1. Mezinárodní experti:
     https://www.dobramesta.cz/aktuality/341/
     Bruselští experti, berlínští experti a spousta dalších dopravních expertů.

     Vtipná věc s experty totiž je, že stačí trochu zašátrat a vždy se najde milovník represe, který navrhne libovolně nepřiměřené represivní opatření ve jménu statistické politiky a „zplošťování křivky“.

    2. Vy nejste asi z Prahy, že? Bo jinak byste to o těch 30 km/h asi sotva mohl napsat.

    3. Nepodceňujte. I skladník si může přečíst Vergilia v originále. (A lidí, co mají zkoušku ze statistiky, imunologie, evolučky, genetiky, atd. se světem nepotuluje málo).

     Navíc pořád je možno a třeba vést debatu i o ostatních zasažených oborech.

     A navíc jsem přesvědčen o tom, že Kartágo… pardon, že nouzový stav musí být okamžitě zrušen. Lepší strašné měsíce, než hrůzná desetiletí.

     1. Někdo rozumí statistice, někdo má zkušenosti s laboratorní prací … a pokud každý najde v té části co rozumí nějaké chyby (záměna korelace a kauzality, chyby ve vstupních datech, chyby v metodice PCR …) a ty připomínky se dají dohromady tak je vidět hned jak jsou důvody pro ty opatření ve výsledku postavené na vodě.

  2. Ad 2) … to platilo na jaře a do jisté míry to platí i dnes. Ale všeho moc škodí, Pokud vláda v Po vyhlásí nouzový stav, ve St oznámí a ve Čt vyhlásí další utahování šroubů (a z části jej rovnou realizuje), které má nastat v Po, a v Ne už avizuje, že po tom pondělním utažení přijde další ve St.
   To si buď dělají z lidí nepokrytě prdel, nebo absolutně netuší co a jak střílí to jak je napadne.
   Hlavně když všichni vykřikují, že jakákoli přijatá opatření se projeví za 2-3 týdny.

   Ad 3) … covid možná, restrikce nikoli. Zda to lidé chtějí do určité míry risknout, nebo ne, to je jejich rozhodnutí. Pokud se bude státní moci díky médiím a hrozbě represe většinu přesvědčovat, že tentokrát je to už vono, tak to bude jak vláda chce. Pokud ne …
   Jak to je a bude u nás je nicméně jasné.

   Ad 4) … čím víc bude vláda dělat z lidí blbce, tím víc bude těch, co si prostě jen vzpomenou a budou to ojebávat jak se dá. Od 39 do 89 měli velmi intenzivní tréninkové období. To není nevědomost, to je holt projev jednak nedůvěry … zase už nám kecaj … jednak občanského vzdoru.

  3. Ad. 1) Může být a nemusí, takže si fakt povíme.

   Ad. 2) Jde o situaci, se kterou lze navazovat na zkušenosti s jinými nemocemi. Každopádně na opatřeních je vidět, že vznikají chaoticky, nejsou podrobována oponentuře a není ujednocován jejich výklad. To mohu tvrdit s klidem nejen proto, že je občas pro svou orientaci vykládám a porovnávám, ale také proto, že mám celkem důvěryhodný zdroj, který mi referoval některé postupy vzniku.

   Ad. 2) znovu – Léčbu za takové prachy, které zaťala vláda na jednu potenciální oběť i podle doom scénářů Vám asi žádná pojišťovna neproplatí. Jaké škody by mohly být jiné je možno široce spekulovat, jisté není nic.

   Ad. 3) Covid je zdravotnické téma, bohužel přesahuje do politiky a ekonomiky, také pedagogiky, atd. a je to téma pro širokou diskusi, minimálně proto, že je otázky, kterou z těchto oblastí upřednostnit a kterou upozadit, jaké jsou přijatelné výdaje, jaké změny společnosti jako takové chceme připustit, atd. Nevidím důvod, proč by odborné debaty nepatřily do médií, zejména pokud se týkají veřejných výdajů a zásahů do těch práv, která jinak stále máme zajištěna.

   Ad. 4) Ano. Za určitých situací. Pamatuji si na jejich nošení v extraviálu, kde široko daleko nikdo nemusel být a pořád to bylo povinné. Rovněž nerozumím povinnosti jí nosit v řadě provozoven, kde jsem v podstatě sám a na chodbách DDM, kde jsou (tedy bohužel byly) desítky dětí, mnoho vedoucích a čím by jsem tedy situaci zhoršil já – podotýkám, že v té oblasti bylo v té době na cca. 10.000 lidí ani ne 20 zjištěných nakažených.

   Ad. 5) Klid, desítky tisíc lidí v nemocnicích prostě skončit nemohou, stovky tisíc už vůbec ne, maximálně hodně rozložené do času, prostě se nevejdou. Svého stylu by mohly prosperovat lépe, protože stále existuje dost lidí, kteří se nechtějí vzdát svého životního stylu i za cenu, že risknou zdravotní problém a ty by do těchto oborů něco přinesli.

   Ad. 6) Zadlužení nevzniká poklesem produkce. Zadlužení vzniká půjčováním si. Je to zvláštní, ale znám několik lidí, kteří (z domova) pracovali s potvrzeným covidem i s velmi důvodným podezřením (bez ochoty se testovat). Taktéž v dolech se ukázalo, že dost lidí tam chodilo i s lehkými příznaky. Pochopitelně známi i případy, které vedly k dvou až tří týdennímu vyřazení z pracovního procesu a jistě jsou i nějaké podstatně delší. Vzhledem k tomu, jak volají již promořené sportovní týmy po možnosti trénovat si myslím, že články typu „už nikdy se pořádně nenadechnete“ se netýkají velké části zasažených.

   Článek jsem četl.

   1. Ad 2) Zmatečná opatření vzniklá pofiderním způsobem
    Spousta lidí si myslí (případně doufají), že na úřadech, zvláště pak na těch důležitých jako ministerstva, pracují odborníci, jimž leží na srdci blaho lidí a národa.
    Nic není dále od pravdy. S úředníky jsem v kontaktu často už několik dekád. Na úřadech sedí velmi často lidé, kteří by měli problém se v soukromém sektoru rozumně uživit. Příslušné předpisy často neznají, problematice často moc nerozumí a zákony často překrucují v neprospěch občanů. To, co je publikováno na tomto webu ohledně dopravních přestupků, je jen špička ledovce. Na FÚ nebo stavebních úřadech je to často mnohem horší (a taky jde o řádově jiné peníze) než na dopravních odborech.
    Na ministerstvech to pak také není o moc lepší, zhoršilo se to zvláště během posledních pěti let. Když Bába nastoupil, vzal do státní správy (hlavně na MF) spoustu skutečných odborníků, kteří některé věci rozumně posunuli (některé ne, to je zase jiný příběh). Cca po dvou letech je vyházel, vyštípal nebo odešli sami a nahradili je aparátčíci, jejichž hlavní kvalifikací je přikyvování předsedovi.
    Takže tu máme bandu neschopnou koncepční činnosti, ale jinak všehoschopnou. A podle toho to vypadá…

  4. Boha jeho, co to sem zas vlezlo…

   Hele a vo Koblizkovi umis? Tu sem totiz uz dlouho neslysel.

  5. 2darkmonk:
   U té 2) si děláte nějakou sofistikovanou legraci, že? Jestli dobře počítám, tak tu máme tuto situaci po druhé. Tedy kolikrát to musí být, aby to dle Vás nebala nová situace?

   Ostatní co jste napsal ani nemá cenu komentovat. Ostatní to již udělali, a lépe.

 4. Tohle by si měl přečíst ten hloupej primář z televize, co vysvětloval, že na všechny ty infarkty i sezónní chřipky kapacity nemocnic běžně stačí, ale covid lůžka vydají náročností za 3 na ARO (to tu psal i hedonista) a kapacity tak docházejí v podfinancovaném zdravotnictví velmi rychle (počítejte navíc s offsetem 14 dní). Blbeček, vůbec tomu nerozumí. Měl by jít k lopatě a na jeho místo odborník z internetu… nebo třeba zubař :-D

   1. Dejme mu pár dní, najde nové vrcholy.

    1. No, v každém případě je asi málo lidí tak „u zdroje“ jako Balík … a rozhodně je víc v obraze než my tady všichni dohromady. I když samozřejmě, uvidí se časem … jako vždycky a všechno:-).

  1. Za prvé ti zubaři, kteří jsou MUDr. mají celkem solidní základ napříč celým oborem. Chápu, že kdo není epidemiolog, tak má být poslušným otrokem s vyříznutým jazykem, doba tak velí.

   Na druhou stranu, co když někteří nechtějí průběh epidemie tlumit, nebo jen nějakou malou měrou, protože důležitější problém vidí jinde? Kde je napsáno, že je to horší volba?

   1. Dnes již jen MDDr., což odráží fakt, že jejich „MU“ je dlouhodobě chabá.
    Lepší vs. horší volba, to je otázka na dlouho, protože musíš přijít i s tím, jak to chceš realizovat, abys nenechal břemeno „božství“ jen na doktorech. Co třeba schéma: Kdo má přezdívku na L, pojede s covidem rovnou do pavilonu L? U nás je to zrovna tuším márnice. Bereš tenhle klíč, nebo si vybereš pokrytecky takový, aby tě „náhodou“ selekce minula? :-))

    1. Ano, proto jsem psal o MUDrech.

     Břemeno božství na doktorech? Ale já ho na ně nekladu. Na nich letí to, co mají na hrbu mnozí další. Mají-li silničáři plán v jakém pořadí a z jakých zdrojů budou ošetřovat jaké silnice v jakém pořadí(rozhodně mívali, vídával jsem ho viset na zdi), existují-li pravidla pro třídění zraněných na místě nehody (několikrát mi byla přednášena), tak by snad měla – a to předem! – existovat pravidla pro postup, pokud se vyčerpá kapacita zdravotnického zařízení.

     Krizové plány snad nemají vznikat ve chvíli krize. Naopak, ve chvíli krize by měl mít každý povědomost, nebo alespoň obálku s rozkazy co činit, i kdyby se komunikace rozpadla, aby to chvíli jelo. Nepřišel do práce Franta, zastupuje ho Jarda, není-li Jarda, rozhoduje o zástupu Magda, není-li Magda, rozhoduje tak a tak určený člověk. Nelze-li zvládat A, B a C, omezí se C až na 1/2 a potom se začne omezovat B i C v poměru takovém a takovém. Zařil jsem s.r.o. kde tohle měli propracované opravdu do detailů a bylo dbáno na to, aby např. zastupující věděli o práci, kterou by měli zastupovat.

     1. LWG 12.10.2020 v 8:08
      Omlouvám se za OT, ale připomněl jsi mi:
      „…jsem voják! Dobře vím, co je to Taj.Dův.Mob.“
      (Pane, vy jste vdova!, Václav Vorlíček, Praha, 1970)

     2. No tak nějakej systém zkus navrhnout. Především jsem zvědav, jak se vypořádáš s klasickým problémem, kdo má přednost. Jestli špičkový padesátiletý odborník v dobré kondici, nebo pětadvacetiletá líná smažka. Protože nejalibističtější měřítko je věk, a tak to i dnes funguje. Je ovšem nasnadě, že ti padesátiletí odborníci, co třímají v rukou i nějakou moc, se takovému systému budou snažit vyhnout. Buď systémem protekce, nebo kroky, aby situace vůbec nenastala. No a jsme tam kde jsme.

     3. Toto tu ještě nebylo, lampasák v hlavním vysílacím čase. Budou to vysílat i všecky rádia?

     4. Mně hlavně přijde divný, že si kdokoli z vlády, bez předchozího souhlasu celé PS, jen tak, protože se něco domnívá, vymíní přístup do televizí.
      Je to divný už s ohledem na to, že se to nikdy předtím nedělo.
      Myslím tím, že by musel kdokoli z vlády, cokoli vysvětlovat a to ve všech televizích.
      Přijde mi to nepochopitelné zvlášť při pohledu zvenčí, z ulice.

      1. Zákon o rozhlasovém a televizním vysílání. „Provozovatel vysílání je povinen poskytnout v naléhavém veřejném zájmu státním orgánům a orgánům územní samosprávy na jejich žádost nezbytný vysílací čas pro důležitá a neodkladná oznámení v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu, stavu ohrožení státu, válečného stavu, stavu kybernetického nebezpečí, nebo opatření na ochranu veřejného zdraví; odpovědnost za obsah těchto oznámení má osoba, které byl vysílací čas poskytnut.“
       Na druhou stranu, tyhle věci vysílá z logiky věci každý broadcaster rád, lidi se na to dívají a nikdo nechce, aby přepínali jinam.

 5. A ještě něco. Flegr předpovídá desítky tisíc mrtvých. Peková (v odkazu na úvodní stránce) zase zmizení viru do Vánoc. Počkáme tedy do Vánoc a pak si řekneme, kdo z těch dvou měl pravdu.

  1. Flegr nemuze nevyhrat. Bud budou desitky mrtvych a kdyz ne, tak nebyly jen diky opatrenim.
   Pekova akorat blbe pindá. Kdyz ji to nevyjde do vanoc, tak to protahne do ledna s tim, ze virus i přesto slabne, coz dolozi tim, ze se nikde nevali hory mrtvol.

   1. Desitky tisic mrtvých, samozřejmě

   2. Do léta, ne do ledna. Kurva už.

   3. K čemuž bych jen podotkl, že hypotéza která není falsifikovatelná není vědou, nýbrž náboženstvím.

    A to, co předvádí Flégr, Prymula, Hamáček ad. je přesně nefalsifikovatelné a experimentálně neověřitelné z podstaty. Ergo náboženství.

    1. Ano. Je to proste tancování kolem totemu. Kdyz to nevyjde, tak jsme málo tancovali, kdyz to klapne, tak to bylo díky tomu tancovani.

     1. A propos… Sokolí oko se ptá šamana, jaká bude zima.
      „Tvrdá, tvrdá, nasbírejte hodně dříví“.
      Sokolí oko se dře jak mezek, má týpí úplně obložené polínky, ale zima je mírná.
      Na podzim se zase ptá šamana, jaká bude zima.
      „Tvrdá, tvrdá, nasbírejte hodně dříví“.
      Sokolí oko zase freneticky sbírá dříví, jenže zima je opět mírná.
      Třetí rok se šaman už nechce ztrapňovat, tak se v převleku vydá do města za meteorologem. A prý, jaká bude zima?
      „Tvrdá, velmi tvrdá – indiáni již dva roky sbírají dříví jak vzteklí.“

  2. Nebyly to desítky tisíc nakažených?

 6. Nebyly to spíš desítky tisíc nakažených?

  1. Se to pomátlo…

 7. stoprocentně je také jisté, že Covid jen stěží pronikne do TOP 10 příčin úmrtí

  jak kde. V CR chranene komunistickymi vakcinami s 900 mrtvymi za pul roku zcela jiste COVID nepredstavuje zadny vetsi zdravotni problem.
  V USA je naproti tomu COVID19 ctvrta nejcastejsi pricina umrti.

  Cili bych s takovymi generalizovanymi zavery docela brzdil.

  1. Ale pronikne, minimálně dle statistik ano:

   „Počet úmrtí v souvislosti s onemocněním COVID‑19 po jednotlivých dnech zahrnuje všechna úmrtí osob, které byly pozitivně testovány na COVID‑19 (metodou PCR) bez ohledu na to, jaké byly příčiny jejich úmrtí, a k jejichž úmrtí došlo v rámci hospitalizace či mimo ni.“

   … měl sice zaražený sloupek karoserie v místě kde lidé obvykle mívají na krku hlavu, ale protože měl pozitivní test …. tak umřel oficiálně na covid

 8. Hele, tady někdo brání diskusi? My jsme tu v ilegalitě? Tak se prober a nežvaň, diskuse frčí o 106.

  A k té smrtnosti: jestli je nízká, nevím. Co ale vím, že brebera v nadstandardní míře posílá lidí na exkurzi na JIP. Ve zdravotnictví je z toho docela panika. Tak se zachovej jako chlap a až ti bude příště blbě, tak se vyser na doktora, protože jsi prostě chytrej. Oni ti doktoři a sestry mají jednu blbou vlastnost a to tu, že oni se na tebe prostě nevyserou. Jo, o Darwinově ceně jdi už slyšel?

  1. Ja k doktorovi lezu hlavne pro papiry (ktery si z 90 % stejne vymejsli rezim), protoze mi stejne skoro nikdy nepomuze (nebo je ta „pomoc“ akorat na picu).

   Zkus taky nebejt sracka…

 9. Nová úroveň – hlášení návštěv předem:

  https://echo24.cz/a/SbFYD/covid-ve-svycarsku-zacinaji-kontrolovat-i-domacnosti-lide-musi-nahlasovat-navstevy

  PS: Někdo se s někým potkal a z pochopitelných důvodů si ihned vypnuli telefony. Pak jeden z nich s povzdechem upozornil, že má instalovanou erouškou. Nicméně dobře to dopadlo, ten druhý měl úplně blbý telefon, přes deset let starý model.

  1. Dnes jsem narazil na plakát, který oranžovým fontem křičel: „Okamžitě si nainstaluj e-roušku!“

   Ti „datově analytičtí“ ajťáci jsou drzejší a drzejší.

   1. Kdyby to nezavis3lo na tom co do toho ten uzivatel zada, tak bych ver ze by to mohlo fungovat. Ale instalovat problematickej srac co ani nefunguje? Nasrat.

    1. eRouška by nefungovala ani za ideálních podmínek (t.j. kdyby to měli nainstalováno všichni a poctivě to používali)

     Viz první komentář hned tady kde vysvětluji proč: http://dfens-cz.com/u-mne-si-erouska-taky-neskrtne/?show=comments

     1. Dnes jsem se dozvěděl od sestry, co eroušku nainstalovala, jak to funguje: z cca 5 minutovým zpožděním dostane zprávu, že se setkala s nakaženým člověkem. Takže je to aplikace naprosto na hovno.

     2. Dcerka má šmatlafón taky, musela to odinstalovat. V jednom kuse to vypisovalo za á úplný blbosti, lidi, se kterými se ani teoreticky nemohla potkat a za bé, přetěžovalo to systém toho telefonu a zkracovalo výdrž akumulátoru, i tak dost mizernou oproti „hloupým“ telefonům.
      Když vidím všecky ty šmatlající lidi, jak jsou na tom doslova závislí /kdekoli, kde se na něco čeká/, je mi jich a jejich závislosti na tom krámu, líto.

      1. Jistě, pri čekani je lepší zírat do blba a nudit se. Nechal bych to na nich.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017