Pane Andreji, vydržte! - zpět na článek

Počet komentářů: 76

 1. No vy si děláte legraci, ale mezitím na parlamentních listech: http://imgur.com/JBr27z2 To je prostě neskutečný.

  1. Jo, Parlamentní listy jsou brutální, ta diskuse tam, tak se hrabou Novinky…

 2. Baba je zrovna ten typ, co kdyz se zacnou lidi zoufalstvim veset, tak koupi fabriku na provazy.

 3. Andrej je poctivý, nekrade a maká, podniká, od něj by se měli učit všichni ostatní podnikatelé a živnostníci, kteří jen okrádají na daních a je třeba je hlídat na každém kroku. Andrej je takový náš poslední mohykán. A jak trefně napsala jedna paní jinde, nikdy bych nechtěla žít ve státě, kde si děti miliardáře nemohou požádat o 50mil. dotaci. :-)

  1. Lze zahajit svatoreceni s jeste zivou osobou?

   1. nelze, to je možné pouze ve výjimečných případech. Vlastně se to může stát jen jednou za milion let a co čert nechtěl, je to zrovna teď v případě Andrejka našeho čestného, pravdomluvného, který nekrade, protože nikdy sám osobně nikomu druhému do kapsy ruku nestrčil, vždy to za něj udělal někdo jiný. Tu Unie, tam stát . . . :-D

    a závist je hrozná věc, takže někteří neschopní závistivci tvrdí, že prej si Andrejko na noc svazuje ruce, aby v noci neokradl sám sebe. Taková hloupost!! Vždyť ten člověk by si raději ruku usekl než by sáhl na peníze někoho jiného.

    1. Tu ruku by si sekat nemel. Az koupi Vatikan, at ma cim mavat na svoje volice z balkonu apostolskeho palace. Pokud vim, tak je potreba kynout obema.

   2. Lze, Václav Havel je toho důkazem…

    1. Havel je mrtvý, Dave. (A za svýho života zas tak glorifikovanej nebyl)

  2. Coto? To jako fakt? Byl jsem v lihu na Moravě v Lednici, asi mi něco uniklo???

 4. Jen se smějte! Na váš na všechny už má Bureš složku…

  1. … a pěkně tlustou!

 5. Bravo! Takové počteníčko připomene našinci, že být Čech má i svoje výhody.

 6. Smutné počteníčko.

  Cesta do hlubin voličovy duše…

 7. Sice to není žádná nadsázka a je to velmi smutné, ale i tak jsem si po ránu málem učůrnul.

 8. Tak a teď mi poraďte kdo by byl podle vašeho názoru nejlepší premiér? Sobotka, Babiš, Bělobrádek, Fiala, Kalousek, Filip nebo Okamura? Nepočítám s tím, že by některá strana která má pod 5%, vyhrála volby.

  1. Ani jeden. Fakt, že ostatní strany malou hodně malou šanci neznamená, že z těch předchozích jmenovaných mohl být menší zlo :))

   1. Pokud nevyberete ani jednoho, znamená že nejdete volit nebo volíte stranu která nemá šanci. To pak hrozí, že ostatní vyberou toho nejhoršího. I z blbců se dá vybrat ten nejmenší blbec který toho zkazí nejmíň :) Tak schválně, kdo to podle vás je?

    1. Malá strana hned nemusí dostat 5 %, stačí, že dostanou malé jednotky a dosáhnou aspoň na prachy, aby měli aspoň na malou kampaň do příště. Pořád lepší, než když ty prachy dostanou nějací barevní komunisti, krom toho je snad zřejmé, že bez peněz se kampaň dělat nedá, a bez kampaně není nic.

     1. Peníze na kampaň jsou detail. Dejme tomu, že by teď měli Svobodní k disposici miliardu. Oblepili by stát billboardy, zaplavili TV a noviny insercí na téma „konce přerozdělování, budete se o sebe starat sami a my vám do toho nebudeme kecat“. Jaký by to asi tak mělo úspěch? I drahá volební kampaň se musí strefit do nějaké poptávky. A poptávka po svobodnějším uspořádání je v současné době v českých zemích minimální.

      1. Tak. V Cesku je stale jeste popularni vykrik „delejte nekdo neco“.

      2. V Čechách je poptávka po zadlužování a rozkrádání země a po halasných proklanacích v telce. Vždy se spolehlivě volí lidé, kteří lžou a kradou či pomáhají krást jiným. Tak to tady jest.
       Hleďte – Zeman pravděpodobně nic osobně nukradl a nějak velké majetky nemá. Ale nemá také žádnou vůli se postavit zlodějnám. Podepsal to v roce 1998? Podepsal. Vzájemná tolerance lží a krádeží. Dohoda o vytvoření stabilního prostředí pro tunelování a budoucí amnestii zločinců. Byl u toho Sobotka a Nečas? Ano, byli. Potrestali snad ČSSD nejaké svoje vlastní tuneláře a zloděje, dokonce vrahy? Nikoliv. Rath? Směšné – toho obžalovali jen proto, že mlaskal a byl drzý, ne proto, že kradl. Atd. … A takoví lidé jsou dvacet let voleni.
       Před pár lety byl velký fenomén kníže (mluvil jsem s ním cca půl hodiny osobně, mimo sledování telky a netu). Hmmm, nijak mu ty tunely a třeba Kalouskovo opilství a vysmátost v situaci, kdy by měl sedět, nevadily.
       Marnost.
       Čech si žádá nahoře šmejdy.
       A víte proč?
       Protože Čech nechce pracovat a budovat, chce jen kritizovat a mít svou pravdu – tu negaci.
       Tak jako já nyní …
       Já je nevolím, nejsem jako jiní voliči … ale smýšlím a chovám se stejně.
       Tož tak.
       Šáhněte si do svědomí.

       1. Mame v rodine cloveka, ktery dela do vysoke politiky. Kdyz jsem videl, jak se tyto veci pecou, bylo mi zle. Neprisel jsem o iluze, ale proste tak, jako nemusim videt operaci hemoroidu, tak proste nemusim videt, jak se domlouva, kdo potopi koho, aby naopak nekdo jiny se vysvihl tam, kde ho chteji mit.

        Na to nestaci byt persona.

        1. Mám je mezi spolužáky, spolutuláky po lesích, mezi sousedy a bývalými osobními kamarády. Selhali všichni. Lžou a kradou, někdo víc, někdo míň. Někdo jen lže (to je čirá perverze), nekrade. Většina spíše krade a lží se snaží vyvarovat (kupodivu to lze), někteří dělají obé rovným dílem. Jsou nemocní. Jako děti to ale neprojevovali, resp. si toho nešlo povšimnout, nebyli v podmínkách, které by to umožňovaly. Na druhou stranu – všichni se tam hrnuli sami (byť měli plnou kvalifikaci v jiném oboru a uplatnili by se) a cílevědomě to budovali, nikdo do toho „nespadl“ a není „obětí“ již zajetého systému.

       2. ale dyt nikdo jinej než šmejdi jak Vy řikáte do politiky nejde, proč taky ? Ano pak tam jdou také idealisté a snílci a to je to nejhorší, ta představa, že se dá něco tak složitého a náhodného jako společnost plná vztahů dokonale uřídit to pak vznikaj ismy a je to úplně v prdeli.

       3. jediná možnost je prostě stát minimalizovat, aby neovlivňoval úplně každý aspekt života obyvatele daného území kde se státní moc realizuje, pak se i minimalizuje vliv těch šmejdů, jiný řešení prostě neni možný, vždyt je to jasně patrné již stovky let co existují demokracie.

        Snaha o nějakou ideální společnost je prostě hovadská z principu, když je někdo línej je logický a správný, že se má hůř než někdo schopnej a všekerá snaha o to aby se měli dobře všichni je nespravedlivá.

       4. S těma Čechama pozor. Od té doby, co umím anglicky a komunikuji s lidmi ze zahraničí vidím, že všude je také velice rozbujený socialismus a populismus a politici, co slibují kraviny jako že někdo dostane něco zadarmo a že se vezme bohatým, mají nejvíce hlasů. V USA už mají taky celkem policejní stát.

        1. Za posledniho pul roku slysim hodne breku od pratel z Germanie. Kupodivu drive se z letargie probrali byvali vychodnari. Tem zapadnim to trva vyrazne dele. Myslim, ze socialismus pres vsechny svoje nevyhody nam zanechal jednu dobrou vlastnost: byt furt ve strehu.

         1. Řeším to s příbuznými z Bavorska. Nevychází z údivu, nad situací, oni jsou už v prdeli … a zároveň je v nich ta německá připosranost a loajalita … vůči čemu, ale?

     2. Jasně takhle to jde dělat, ale s jakým výsledkem? Kolika stranám se takhle podařilo prorazit od roku 1996 (první volby nepočítám)? Unie svobody, Strana zelených, Věci veřejné a Úsvit (ANO jsem vynechal protože to prachy od státu na kampaň nepotřebovalo). Kolik z nich tam vydrželo a kolik z nich mělo premiéra? Můžete volit vašeho ideálního kandidáta ale vliv na chod státu bude nulový, nebo volit „menší zlo“ a alespoň něco ovlivníte.

      1. Unii Svatých klidně taky vynech, to byla parta zavedených politiků co se za účelem udržení se u koryt odtrhla od ODS, když šla ODS poprvé do hajzlu.

       1. Jak to s těma US/DEU vlastně dopadlo? Zrušili to a nalezli k pánbíčkářům a do ťopky? Možná chvilkově do VV, a teď zase Nebudelíp?

        1. Leckteré ty tváře to myslely vážně a chtěly „spravedlivou společnost“. Některé nalezly … jiní se konečně nalezli … a nejsou v politice.

    2. Fakt nikdo. Radši nevolit. Nebudu dávat lístek lidem, kterým nevěřím a které tam v té politice nechci.

  2. Nejlepší premiér je žádný premiér, Vy to nechápete.

   1. Ale jo, ale já se snažím řešit reálnou situaci a ne sny o Liberlandu apod.

    1. V lete mne ceka nova kastle na meho UAZe. Sehnal jsem si temer vsechny nove plechy primo z fabriky, ale dva mi chybi. Asi jeste budou, ale kdyz jsem se poptaval mezi lidmi tady, tak mi vetsina rekla „shod to ze skaly a kup neco novejsiho“. Jenze ja nechci jiny auto. Ja chci tohle auto. A asi se z toho poseru, az to cely rozdelam a zacnu s tou plecharinou.

     Realna situace je tristni. Jiny by to cele smetl ze stolu a zacal znova a jinak. Muzu se mu divit?

     1. UAZy jsou docela dobře k mání, vloni v létě byl armádní výprodej dvou velmi pěkných za cca šedesát. Nějak jsi to změškal. A v Sojuzu toho musí být mraky.

      1. Armada je prodava v balicich, kde jeden je tak za tricet, ale jsou v zalostnem stavu, ty „ulozenky“. Komplet plecharina nova z fabriky vyjde na cca 17t. Jen jsem mel zrovna smulu, ze nemeli dva dily. Pry koncem qetna.

        1. To tam ani nemusim posilat. Znam osobne jak vsechny dovozce soucastni tady v Cesku, tak chlapy v Dubu. A k tomu furu Polaku, kteri take maji hodne veci a za dobre penize. To, co mi chybi, musim vzit od vyrobce. Tady se plecharina resi jen s dvermi, nebo blatniky. Ja delam novou vanu a to se tady v Cesku resi kuchanim z jineho kusu. Jenze… nove dily sedi lepe, jak dily z jineho auta, ktere uz nekdo „dopasoval“. Vyrobce dela porad vsechno, ale plecharina se dela jen jednou za cas, kdyz se sejdou objednavky.

         Dik za snahu.

     2. Buchanka… peklo. Měl jsem co do činění s úplně novým krásně šedivým dual cab exemplářem s motorem 2.7D a na to nikdy nezapomenu. Až dotehdy jsem myslel, že největší křáp je Land Rover, který zkonstruoval nejspíš nějakej zkouřenej hipík, ale Buchanka, to byl extrém. Možná by si ve výrobním závodě zasloužili trochu osvěty, že existuje něco jako výrobní tolerance a že by součástky z jednoho auta měly jít namontovat i do jiného auta téhož typu.

      1. Nu, asi neprošli tím testem jako američtí výrobci revolverů v devatenáctém století.

      2. Ja nemam bochnik, ja mam 469B. Nectnosti po strance motoru sice srovnatelne, ale kompenzuje to, ze to vypada aspon jako auto, v lete z toho jde udelat fajne kabrio, atd. Krome toho tato auta maji smysl jen s puvodnim benzinovym motorem, kdy to ma nizkou kompresi, jede na vsechno a fakt se to da natocit i bez baterky a altiku. Andorie uz tento for zcela ztraci. Navic v nem muzu zcela legalne jezdit bez pasu, coz mi pri jezdeni okolo te nasi prdele zcela vyhovuje. Pasy jsou zbytecny opruz.

       Defika jsem mel, je to jina liga, ale zase kdyz se neco ohlo na naprave, tak to hodne bolelo. UAZ se da opravit za par korun a tim padem to clovek posle do kazdych sracek bez zavahani. Ted mu dodam i uzaverky dopredu a dozadu plus zvazim kotouce. Ciste proto, ze se lip cisti a lip serizuji, jinak origo celisti brzdi do smyku.

       To nejsou auta o pohodli. Jeste zvazuju, ze nejde sezenu CJcko a dam si ho do pucu. Dokud se s timhle smi na silnice, tak si to chci proste uzit. Jsem rad, ze pamatuju dobu, kdy jsem na fichtlovi na prygl jel jen v plavkach a slunecnich brylich. Zadna helma, zadny hovadiny. Takhle jednou budu vzpominat i na toho UAZe, az ho na silnici neudrzim quli EU-faschos.

  3. krom babiše, filipa a okamury je to jedno, korupce a rozkrádání státních peněz a dotací je celkem vedlejší záležitost, takže jde jenom o to aby tam nebylo komunistický (= fašistický) hovado.

   Zásadní problém je existence idiotů, kteří se domnívají že společnost lze řídit do detailů. Nelze. Existuje náhoda.

   1. sleduju Okamuru na FB. Já to mu to zkusím hodit! Aspoň můžu říkat že jsem to nehodil Dinosaurum a nebo poslouchat že jsem nebyl u voleb tak si nemám na co stěžovat.

 9. Skvělé. Pravdivé. Smutné. Bezvýchodné? No Apollu 13 říkali, že „Failure is not an option“. My jsme tedy zfejlovali všichni slušně. Naše děti nám musí nakopat prdele a budou mít pravdu. Když já fakt ale řešení nevidím. Svobodní… to je dnes velmi smutná písnička.

  1. Nebuďte smutní, naši dědečkové nám naservírovali dvě světové války a dvě největší levicové úchylky – nacismus a komunismus. V součtu cca 100 milionů mrtvol a rozvrácených rodin a zničených existencí s dozvuky až do 21. století. Takže, snad k nám budou naše děti v soudech milosrdní.

   1. druhá světová válka ještě pořád neskončila. Těch publikací, pc-her, filmů, tv-dokumentů, rozborů, dodnes se stále nachází vybavení, válečné stroje, munice, kořistné poklady…

    1. No, spis bych rekl, ze jsme v Evrope prohrali uz tu treti.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017