Olympiáda v Pchjongčchangu, svátek – čeho vlastně?

Featured Image

Tak se nám to blíží, klání všech těch více oblečených sportovců na sněhu i ledu. Reklama za reklamou, hýkání komentátorů nad úžasnými výkony všech těch amatérských čestných chlapíků a chlapic a doma natřískané hospody s velkými placatými televizemi.

Ale časy jsou zlé, Kamile, a někteří z těch sportovců až tak čestní nejsou, svaly rostou pomalu, regenerace trvá dlouho a červených krvinek se vždycky hodí víc. A protože i s tím amatérstvím to už není tak slavné, vyhrávají prachy. Kdo má lepšího doktora, chemika a laborku. To v těch lepších časech. Kdo má koupenou antidopingovou agenturu a media, to když přituhuje.

A vůbec, kdo se má v tom dopingu vyznat, preparátů a možností přehršle a hlavní kvalifikací komisařů je nekompromisní úplatnost. Zdá se ale, že tato otázka byla vyřešena k téměř všestranné spokojenosti. Jednoduše vše, co má příbalový leták v azbuce, je doping.

Navíc ti chudáci sportovci kvůli naší gaučové či hospodské zábavě přicházejí o zdraví. Musí trénovat v ovzduší plném skleníkových plynů a čistý vzduch už není ani v ekologickém a zeleném Norsku, kde si běháním mezi topícími se ledními medvědy tři čtvrtiny norských reprezentantů uhnalo astma. No, pak ale ty léky brát musí, to dá rozum. Výhledově splyne olympiáda s paralympiádou, protože už žádní zdraví sportovci nebudou.

Taky je mi líto Ivánka a Nastěnky. Poklonili se až k zemi, ale nestačilo to. Kdybys nebyl medvědem, nedělali bychom z tebe hlupáka. Ale prý je stejně víc baví vybírání prezidentů po světě než sport.

Ještě že tolik disciplín na zimních hrách vyžaduje přilbu. Radil bych ji neodkládat ani na noc. Ke Kimovi to je jen 80 kilometrů a jak všichni stále více víme, je to bláznivý a zlý chlapík. Vůbec bych se nedivil, kdyby si nenechal ujít příležitost ten svátek všech čestných a spravedlivých narušit pár raketami. Proč by to dělal? Tihle blázni nepotřebují důvod, podívejte se na MH-17 a proruské separatisty.

No, a když nám, pokud možno už předem, pár nezávislých vyšetřovacích týmů a Severokorejská observatoř pro lidská práva z prádelny v Coventry potvrdí, že to fakt byly Kimovy rakety, OSN nám jistě povolí ho tak trochu ňůknout, pro radost MacArthurovi.

Takže kromě helem by si v tom Pchjongčchangu neměli sundávat ani kombinézy.

 


17.12.2017 Lolek

12345 (141x známkováno, průměr: 2,81 z 5)
8 248x přečteno
Updatováno: 17.12.2017 — 21:37

Reklama

D-FENS © 2017