Oflastruj dědka, oflastruj bábu! - zpět na článek

Počet komentářů: 30

 1. Sorry jako, ale dobře jim tak.
  ANO volí 43% doochodců, dalších min. 20% komanče a socany a ten zbytek si bude muset dát majzla…

  1. Mozna by mohla verchuska v ramci tradic u motoristu obnovit vpletani do kola, treba teprve pak by se prihlizejicim rozsvitilo.

  2. Jo, to je fakt. Celých 25 let od plyšáku tady rozumné a k občanovi vstřícné vlády dělaly pro řidiče první poslední, ale potom přišlo ANO a s ním dopravní fašismus, represe, zpřísňování a zavádění směšných skutkových podstat. Předchozí vlády ODS, ČSSD, TOP09, ty se nikdy k ničemu podobnému nesnížily. Jak by taky mohly. Vždyť ODS a TOP09 volili vždycky mladí, vysokoškolsky vzdělaní lidé z velkých měst.

   1. Ko-za: Lidovci. Zapomněl jste na lidovce. Většinu dopravní represe vynalezli a protlačili Lidovci. Proto nikdy nebudu volit KDU, ačkoli v době „kulturních válek“ z podstaty musí být jako takřka jediní na straně konzervativcům proti levicovému progresivismu (poté, co ODS zradila a usiluje o koalu s TOP09, která dělá Koaly se Zelenými = je to progresivistická extrémní levice).

    1. Jan Mrcasik:
     Ano, KDU-ČSL je vysoce koncentrovaný ksindl. Zejména Jurečka, který chtěl zavádět nové úpravy pravidel, i.c. pro autonomní řízení.
     A ODS – ta nezradila, je to od počátku strana postavená výhradně na zlodějsko-podvodnickém základu. Výstupy z ní budou vždy prospěšné výhradně zločineckému póvlu, zabalené do svobo-demo kydů…

     .

    2. Stačí si jen vzpomenout, jak dlouho byla Praha baštou ODS..
     On má ten zmrd pravdu. „Zplodily mě praktiky ODS“.

     1. servisdok: dokud byla Praha baštou ODS, stavěla se dopravní infrastruktura a nikdo nikoho neotravoval se zelenou represí.

      Korupce a represe/ideologie jsou dvě zcela oddělení problémy. Sám sebe se zeptej, co má na kvalitu tvého života větší vliv: pokud někdo rozkrade řekněme klidně 50% rozpočtu města/kraje, nebo pokud někdo využije rozpočet města/kraje cíleně k šikaně, omezování a okrádání tebe?

     2. Však já se nehádám.
      Zatímco ODS, později ruku v ruce se socany kradli, až se blýskalo, tak ale obyčejný občan měl klid. Nikdo do něj nevandroval.

  3. Sorry jako, volím sice SPD, ale s dědky na silnicích nesouhlasím. V mém bydlišti jezdi dva dědci, jeden 89 let a jezdí si, ten borec není schopen si bez hulky dojít do lékarny necelých 500m od bydliště, ale autem si jezdí jak pán? A když dostane infarkt za volantem nebo něco tak smete mě, maminku s kočárkem a sohu lenina.
   Druhej dědek, 75let, nevidí neslyší, brejle nenosí a všaďě jezdí popaměti jak to tam dřív bejvalo. Ale auta se nevzdá. Už byl desetkrát ve škarpě, ale vždycky si to nějak opraví a jezdí dál.

   Jenže já se jim nedivím, výrobci invalidních vozíků mají zlaté časy a prodávají krámy za statisíce.
   Padám na prdel a na hubu když vidím vozík se dvěma autobateriema připojenýma na elektromotr na kterým ej sedátko a řidítka a chtějí za to 50-70 tísíc ???? To jako myslí někdo vážně??? Kdyby tady byla snaha starým lidem poskytnout nějaký takový stroj na baterky za třetinovou cenu, domnívám se, že by se tito lidé těchto aut vzdali. Nebo kdyby jim někdo prodával za slušnej peníz ty malý autíčka pro náctileté s maximálkou do 45kmh aby je to dovezlo do LIDLu a zpět aniž by přitom vytvořili armageddon na silniích.

 2. Nejsem si jistej, jestli nevolit {kohokoliv} problém vyřeší. Maximálně poukázání na dostatečně zajímavou zvířeckost pomůže vyhrát bitvu, ale ne válku. A je to takové pyrrhovo vítězství, protože příště se použije emotivní argument, případně se to zatají – prostě vylepší se technika boje. Tohle se táhne jako červená nit napříč politickým spektrem a je jedno, kdo tam aktuálně sedí, problém je úřednickej kanonenfutr, co tam sedí a kterej dostane za úkol ten záměr zpracovat a pak vyhodnocuje připomínky. A není to jen v dopravě, bohužel. Sledoval sem vývoj pár zákonů na MŽP a MMR a kupodivu MV tam figurovalo jako ten „příčetný“ a třeba naprosto běsný byl SMO, kterým už asi definitivně hráblo.
  Jen mě nenapadá způsob, jak to řešit, protože jako vždy se najde 80 procent debilů, kteří řeknou, že „pokud to nejsem já, tak jim to patří a jen přísněji“.

  1. Ano, SMOČR je v zákonodárném procesu zdrojem té největší perverze.

 3. Postihy za nedodržerní vzdálenosti jsou velká „sranda“. V podstatě se jedná o pokutu za vyjetí na silnici. Aspoň ve velkých městech.

  1. Vite, nejsem zastance represi, ale mezery a zip jsou jeden z hlavnich duvodu kolon (nejen) ve mestech. Proc musi vsichni jezdit nalepeni na kufru (vratech navesu) mi neni jasne. Ale tohle bude těžké vykorenit a pokuty k tomu nepomuzou. A obtizne prokazovatelne pretupky stejne nikdo nepostihuje.

   1. Jasně, zatímco pokud mezi sebou ta šňůra aut bude mít 20 metrů, tak se kolona zkrátí.

    Ty seš asi taky absolvent nějaké alternativní matematiky, co?

    1. Ne, myslel jsem v mistech, kde se sjizdi treba dva pruhy. Typicky v uzavirce. Protoze plynulost. Kdyz tam poskakujes tak to fakt neni rychlejsi. Ty matematiku.

   2. Nejde vůbec o to, zda mezery dobré nebo mezery špatné. Jde o to, že NENÍ MOŽNÉ nebýt potrestán, protože pokud vás někdo předjede a zařadí se vám 2m před kapotu, VY jste pirát který „nedodržel bezpečný rozestup“ a dostanete pokutu.

    Ode dne nabytí účinnosti této úchylné novely bude existovat jen jediná obrana: archivovat VEŠKERÉ záznamy z palubní kamery po 2 roky, aby bylo možné doložit že bezpečný rozestup byl vyzmizíkován tím před vámi, nikoli vaší vinou.

    1. Jan Mrcasik:
     „… nebýt potrestán, protože pokud vás někdo předjede a zařadí se vám 2m před kapotu, VY jste pirát…“
     – – –
     Nech té „motorkařiny“…

     Ale jinak OK, jsem proti změně pradiel v tomto bodě.
     Osobně jsem pro návrat k pravidlům z roku 1990…

     1. Ja bych to dal pred rok ’67. Povinnost pasu je picovina.

      1. Pánové, v kterém roce se řidičský průkaz naposledy jmenoval VŮDČÍ list? :-/ ;-)

      2. To by mě i zajímalo, dám se poddat :D

       1. Ode mne to byla otázka, protože se mi to nepovedlo dohledat.

    2. To není motorkařina, to je naprosto běžná myškařina dementů, co nemají dost silný vůz, nebezpečně předjíždějí v nepřehledným místě a hoří jim čas z protisměru, tak vám to vlepí ne 2m, ale klidně metr před čumák.
     Mezitím vy stojíte na brzdách a současně jedním okem prosíte zrcátko, aby ti chudáci za vámi ubrzdili taky.
     Toto pokládám za jednu z nejhorších situací na cestě.

     1. Otazka je, proc stojis na brzde a ohrozujes ty za sebou kvuli dementa vedle sebe. Proste ho tam nepust, idealne, kdyz je v protismeru nalozena Tatra 815 anebo Scania R730. Ergo, kdyz je to dement, at si nasere do textilu. Kdyz bude chytry, skoci do skarpy v protismeru a prezije. Kdyz bude hloupy, skonci pod kamionem. Jeste se muze pokusit te vytlacit do prikopy, tudiz je na to treba mit neco adekvatniho, kde budou hmotnostni pomery na tvoji strane.

      1. Kolikrát jste to už takhle udělal, tj. dementa prostě nepustil?

       1. Žádná odpověď, tudíž to od zrg1 byly nejspíš kecy v kleci.

 4. Kdyby přiletěl roj meteoritů a čirou vesmírnou náhodou proměnil MDČR včetně všech detašovaných pracovišť (vyjma ŘSD) v doutnající krátery, chybělo by reálně někomu něco? Mělo by to jakékoli negativní následky (neopravování silnic apod.?)

  1. Nikoli Jene. Veškerá jejich práce, spočívá toliko v úporné snaze, obhajovat jen jeho existenci. Všecky výstupy jsou touto úpornou snahou podepřené stylem „vidíte, že nás potřebujete“.

 5. Chápu o co v článku jde, stupňující se šikana řidičů a nesmyslně velké tresty. Podělím se ale o případ, který jsem viděl. Po hlavní příjíždělo auto, jelo rovně, mělo přednost, ničemu nevadilo, s ničím se nekřížilo. Z vedlejší silnice, které se v pravém úhlu napojovala na hlavní, vjížděl nějaký děda ve feldě a odbočoval vpravo. Obě auta si nijak nevadila, nekřížila si dráhu, křižovatka tvaru T přehledná. To ale nebránilo felicii, aby vzala zatáčku poněkud šířeji a přídí narazila do auta projíždějícího po hlavní. Škrtla o bok toho auta, pak najela na chodník, sjela z něj, zase najela na chodník a zastavila. Děda ve felicii (odhadem 70 let) byl na první pohled zmatený, dávno neměl mít řidičák, nebo neměl v takovém stavu vůbec sedat za volant, protože ohrožoval všechny kolem sebe.

  1. No a co jako? Viděl jsem mladíka v Puntu, jak v husté odpolední špičce předjíždí šňůru aut po jednom – styl plný plyn – brzda – nalepení na další auto – a tak furt dokola. Dámu ve středním věku, co najede na kruhový objezd a ani se nepodívá… atd. Když sedám za volant, počítám s tím že ne vždy dostanu přednost, že každý můžeme udělat chybu, něco přehlédnout nebo se špatně zorientovat. Žádné drastické pokuty s tím nic nevyřeší a já je fakt nechci.

  2. Dneska jsem jel za pomalu jedoucim, ruzne klickujicim autem. Nespechal jsem, takze jsem nepredjizdel a radeji si drzel odstup. Auto chtelo najet na hlavni silnici, pricemz krizovatka siroka jako krava (T-cko) a auto hrde uprostred. Zadnej blinkr. Ok, asi pojede doleva. Takze jsem za nim projel zprava (mezi nami 3 metry mista), najizdim si k hlavni, odbocuju doprava a samozrejme mrknu vlevo, jestli neco nejede. A hele – auto se vydalo taky doprava. Za volantem nejaka stara babka, uces po natackach, pred ocima popelniky, volant drzi „za deset dve“, hlavu skoro na volantu a vydeseny vyrazve tvari. Dupl jsem na plyn a zmizel driv, nez zacala resit, kde jsem se tam vlastne vzal a ktery ze tri pedalu ma seslapnout.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017