ODS volební sliby dodržuje, to jen vy špatně čtete. - zpět na článek

Počet komentářů: 251

 1. Tak ja teda nevim. Som volaaky zmeteny. U nas se fasuji tresty za schvalovani genocidy, ale pritom mame schvalovat plany a postupy nasich ukrajinskych pratel, jako je napriklad fyzicka likvidace 3 milionu Rusu na Krymu. Jako jo, uz jsme drive souhlasili s bombardovanim Jugoslavie, schvalovali jsme zabijeni civilistu v Afganistanu, ale tri mega uz jsou docela dost a tak nevim, jestli to mam schvalovat a nebo ne. Kdyz to neschvalim, tak schvaluju ruskou genocidu a kdyz to schvalim, tak ukrajinskou.

  https://rumble.com/v2phvzi-kyrylo-budanov.-ukrajina-chce-fyzicky-zlikvidovat-3-miliony-civilist-na-kry.html

  1. Tak urcite :-D :-D :-D

  2. A když padají tresty za schvalování genocidy, neměla by někde nějaká probíhat? Když dle OSN početně nejvíc Ukrajinců uteklo do Ruska, to je tam všecky postříleli na hranici? A jak soudruh prokurátor pozná hentu genocidu, neměl by na to někdo jako OSN dávat razítko „certifikovaná originální genocida“?

 2. Ty sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce a dnes v konfrontaci s realitou neobstojí.
  Kdo to řekl? :)

  Ne, vážně. Každé zvýšení daní je hovadské, přestože je o něco malinko přijatelnější danit spotřebu a majetek než práci a podnikání, radovat se ze zvýšení daní druhého je stejné, jako když otrok na plantáži nepřeje útěk svému spoluotrokovi.
  Protiruského postoje si vážím a v podstatě je to dneska asi jediný benefit 5K proti chaotům typu Rajchla.
  Prodávat zboží je záležitost obchodníků (a to včetně léků a vzdělání) a čím méně se do věci bude plést nějaký Válek nebo jaxemenuje ten Mikuláš na školství, tím líp. Krom toho míst na středních školách všeobecně vzdělávacích je přespříliš.

  Vláda je pitomá jako troky, promarnila první rok k ořezání státu a v podstatě představuje light verzi socdem. Ale koho jiného máme na skladě?

  1. Co je na protiruském postoji hodno úcty? Nemám je dlouhodobě rád jako lidi, které jsem potkal a hlavně jako jejich stát, ale to mi z vlády kamarády nenadělá.

   1. Vážit si někoho za něco ještě neznamená kamarádit. A protiruský postoj je hoden úcty především proto, že není prvoplánově zbabělý.

    1. Protiruský postoj je asi stejně odváźný jako protiamerický postoj v roce 1977.

  2. @ deserter

   cit „Protiruského postoje si vážím a v podstatě je to dneska asi jediný benefit 5K proti chaotům typu Rajchla.“

   Nezdá se ti z hlediska výrokové logiky ta věta trochu mimo?… pokud z řady možných benefitů má 5demolice jediný zbývající benefit, tak například Rajchl který tímto benefitem podle tebe údajně neoplývá, by měl disponovat řadou jiných benefitů, neb je ve velkém kontrastu k 5demolici… jaký smysl potom má Rajchla dehonestovat označením za „chaota“? (technická: nejsem fanoušek Rajchla)

   vzhledem k dalším pitomostem, které ze sebe jako obvykle soukáš, snad ani nepředpokládám, že pochopíš, o čem vůbec píšu

   1. ten dement je nejspíš rád, dyž si veme fusekle stejné barvy a zalepí si škrpále na suchej zip…

  3. Řekl to Sobotka v roce 2003a jako munici, že takto se čestní a upřímní politici nechovají, to používal Fiala v roce 2014. A to to ještě spojil s výrokem Špidli, který byl ale směřován na financování obchvatu Prahy. Takže za mne křivárna Fialy, ačkoliv demagog.cz tvrdí něco jiného.
   Ostatně, když běželi předvolební spoty, tak jsem to SPOLU viděl, když jsem byl na návštěvě u mé mámy. Fiala tam odříkal, co všechno dokážou a já se s úsměvem podíval na mojí mámu a ta celá rozzářená řekl: „A teď už jen dodá, protože máme tento prsten kouzelníka Viga.“ Všichni normálně uvažující, co mají alespoň trochu ekonomické myšlení, museli vědět, že ty kecy/sliby jsou nereálné a to i v době, kdy to říkal. Válka neválka.

   1. re: Panek

    Což nic nemění na tom, že sliboval a použil to jako prostředek pro dosažení moci, i když i on musel vědět, že nebude ochoten škrtnou výdaje, resp. ty nasliboval také. Tedy za mě, pokud nemá čest pruského důstojníka, vidím to na demisi vlády a předčasné volby. Ne, že by něco vyřešili, ale kdo něco řekne, měl by se minimálně vážně pokusit tomu dostát, u čelních funkcí odejít v případě neúspěchu tak či tak.

    1. Tak Špidla v roce 2004 podal demisi. Takže za mne je to furt Fialův faul.

    2. Já bych řekl, že sliby nebyly zasazeny do politického rámce – nejdřív bylo třeba vyhrát senátní a pak prezidentské volby a pak můžeme něco zkoušet…

     1. 5K svého presidentského kandidáta nepostavila. Akorát se na konci kampaně vlísli k Pavlovi a Nerudové. Ti si mimochodem potřebné podpisy k nominaci sehnali sami, na rozdíl od ostatních kandidátů (s výjimkou Diviše).

      1. Btw, Pavel oficiálně ohlásil kandidaturu 6. září 2022, měsíc před parlamentníma volbama. Neoficiálně o dost dřív. Strany pětikolky to vesměs ignorovaly.
       Ale chápu, určitě byli tajně domluvený.

       1. Priznam se, ze nemam zdaleka takovy prehled, jako vy, panove, protoze si chci zachovat travici trakt bez vredu. Nicmene, vubec bych se nedivil, kdyby se treba, ciste nahodou, musel vyvolat nejaky mimoradny stav, ze by se volby musely posunout. Ne, nejsem Aeronet, ale od Fialy cekam uplne cokoli a potkat ho na ulici, rozhodne se k nemu neotocim zady. Odplivnout a odcouvat.

        1. Si to ještě pamatuju, je to pár měsíců. A to datum jsem si vygooglil. To, že strany 5k nemaj vlastního kundidáta se jednu dobu probíralo. Pokud mě paměť neklame, tak snad ani nikoho ze začátku nepodpořili. Až na konci, když ofiko přistoupil Babiš a začal mít v průzkumech slušný preference. Ale i tak jednotlivě podporovali spíš Nerudovou, než se znemožnila v diskuzích.

         1. Na und? Hlavně, aby tam neměli Babiše nebo nějakého jeho poskoka.

   2. Správně, byla to Sobotka.

    Ony by ty sliby 5K/ODS byly reálné, kdyby se ODSka odvážila osekat většinu dávek a dotací, zjednodušila stavební (především) právo tak, jak to začal Babiš a tím efektivně zabránila moci různých kontrolních a dozíracích úřadů a neziskovek. Nejmíň půlka úřadů by se mohla jít pást a nevyléčitelně nezaměstnaní by holt museli makat.
    Jenže to bychom potřebovali alespoň Drábka a Kalouska, když ne Margaret Thatcherovou.

 3. Todle bylo taky v těch volebních slibech, naprosto zrujnovat lidi i firmy, a pod sebe hrabat až se to tam nevende a zatímco budou krást bambiliardy, tak veškerý řízení předat do brusele?

  https://www.michalapetr.com/map-1692-totalni-konec-suverenity-cr-brusel-se-chysta-sam-podepsat-za-cr-mezinarodni-pakt-s-usa-ktery-bude-pro-cr-pravne-zavazny/
  Všichni Češi jsou si rovní! Ale Piráti jsou si rovnější! Převzal Lipavský od Orwella z Farmy zvířat, a postavil Fialovu vládu v otázce snižování úřednických platů před hotovou věc. Na platy úředníků na pirátském ministerstvu zahraničí se šahat nebude! Všem ostatním českým úředníkům určitě!

  Lipavského hádka o platy diplomatů se Stanjurou jen ukazuje, jak hluboko česká politika za poslední dva roky klesla. Všichni Češi se mají kvůli krizi uskromňovat, jen ti rovnější ne. Všichni diplomaté celé Evropy se nyní předhánějí, aby získali pro své země moderní investice, které by vytvořily dobře placená pracovní místa. Španělsko se tak přetahuje s Británií, kde se bude stavět nová indická továrna na elektromobily TATA. Španělsko soupeří s Francií a s Německem, kde se bude stavět nová čínská továrna na elektromobily BYD. Španělsko si zajišťuje investici na výrobu baterií od slovensko-amerického konsorcia InoBat-Gotion. Španělsko si zajistilo továrnu na elektrobaterie od firmy Envison, která bude mít 3000 zaměstnanců. A samozřejmě Španělsko si zajistilo výstavbu továrny na elektromobily u německého VW. Čínský BYD je už největší světová automobilka, a VW je třetí. Tak vypadá světová diplomacie. Evropští diplomaté se stejně jako diplomaté USA nyní ze všeho nejvíc snaží, aby do jejich zemí proudily nové investice, které budou pro zaměstnance znamenat vyšší platy!

  Fialová diplomacie jde obráceným směrem. Místo shánění investic, které zastaralý český průmysl potřebuje jako koza drbání, se politici vyžívají v bezvýhradní podpoře Ukrajiny, slepé poslušnosti USA, v podlézání Bruselu, v útocích na Čínu (BYD), ve vyhrožování Indii (TATA) za podporu USA a v boji za své platy a prebendy. Lidu vyhlašují, že se musí uskromnit, že si žije nad poměry.

  západoevropských politiků, s jeho politikou zřízení železné opony proti Číně, je to ještě horší. Přes veškerý nátlak Washingtonu před jednáním ve švédském Luleå se podle několika zasvěcených diplomatů Západní Evropané rozhodly, že po ztrátě levných ruských energií si už další ekonomickou ztrátu dovolit nemohou, a hodlají sice vydat ostře protičínská mediální prohlášení, ve kterých je Ursula von der Leyen nedostižitelnou přebornicí, ale zároveň nepřijmout žádné opatření, nad kterým by Číňané s pochopením nemávli rukou, a nepřestali v Evropě investovat. Výsledkem této západní politiky má být faktické naplnění předvolebního hesla Piráta Bartoše – místo montoven, zařídíme mozkovny – jen v Západní Evropě. Kdežto v Česku bude platit nové povolební heslo Piráta Lipavského – místo montoven, zařídíme bombovny. Číňané se investicím v ČR vyhýbají jak čert kříži, a o to více investují v Západní EU. Čeští diplomaté místo shánění investic, což je každodenní náplň západních diplomatů, bojují za své platy, a za Ukrajinu, a to mají vyšší platy, než ti západní diplomaté.

  Perličkou jednání v Luleå má být schválení mezinárodní dohody s USA o daňových výjimkách pro producenty zelených energií a elektromobilů. Brusel chce tu dohodu podepsat sám, místo jejího schvalování všemi zeměmi EU. Proč? Protože smlouva je výhodná hlavně jen pro některé západní země, a hrozí tak, že jí některé východní země neschválí! Když se zamyslíte nad tím, že Lipavský v době, když se Brusel pokouší obejít právo českého parlamentu schvalovat mezinárodní smlouvy, se stará jen o členství Ukrajiny v NATO, o boj proti Číně, a o vysoké platy přemnožených českých diplomatů, je snadné si odpovědět na otázku, zda za této situace není nejlepší parlament zrušit, a politiky, diplomaty a úředníky vyházet na dlažbu, protože je vlastně do příštích voleb úplně jedno, jestli máme vlastní parlament a nebo ne, vždy to dopadne stejně, jen to stojí zbytečné miliardy! Proto volte příště nové politiky!

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017