ODS volební sliby dodržuje, to jen vy špatně čtete.

Featured Image

Vyskytly se ve společnosti takové nepříjemné hlasy, že ODS nedodržela své volební sliby, když chce všem zvýšit daně. Tak jsem se na to podíval a prosím pěkně, není to pravda. Je to ošklivá dezinformace. Weby, co šíří tento nebezpečný narativ, by se měly povypínat.

Stačilo být pozorný a pořádně číst. Oni je plní, jen jsme si toho tak nějak většinově nevšimli.

Podívejme se, co o zvyšování daní tvrdila před volbami „koalice“ SPOLU.

Doslova tam stojí „nezvýšíme žádné daně“. Přečtěme si to pozorně. Píše se tam tohle: Pokud nás zvolíte, nebude žádná, ani jedna daň, kterou bychom nezvýšili, tedy zvýšíme všechny daně. A to přesně teď chtějí udělat, vládní záměr je totiž zvýšit úplně všechny přímé daně. Kdyby chtěli napsat, že nezvýší daně, tak by prostě napsali „nezvýšíme daně“. Tak jednoduché to je. Je to ten problém s dvojím záporem, který je v češtině všude. Nevím, jestli tady po voličích SPOLU nechci moc, ale už to popsal nějaký pan Boole a bere se to na střední škole.

Hodně lidí si také myslí, že ODS slíbila, že nebude zavádět cenzuru a omezovat svobodu slova. Pak jsme se dočkali takových věcí, jako vypínání nepohodlných webů bez opory v zákoně, trestná komanda politických neziskovek a provládních velkých médií, které kádrují lidi podle názorů a zařazujíí je do kategorií, jako třeba „dezoláti“, „dezinformátoři“, „chcimírové“ a podobně. Lidé křičeli, to je zrada! Podívejme se, co univerzitní hňup přesně sliboval:

„Budeme bránit omezování svobody projevu ve veřejném i digitálním prostoru“.

Dokonce to Fiala podepsal, tak to musí být pravda, ne? Ano, přesně tak to je a přesně tak to i plní. Pokaždé, když se zrodí nějaká nová údernická iniciativa na potlačování nevhodných a „škodlivých“ názorů, ODS ji začne zuřivě bránit proti kritice, kterou tyto praktiky u části veřejnosti vyvolávají. Dá se tedy říci, že ODS brání jakoukoli snahu o omezování svobody, projevu, a to dokonce velmi úporně. Kdyby chtěli napsat, že nedopustí omezování svobody slova, tak by prostě napsali „nepřipustíme omezování svobody slova“. Pokud někdo tvrdí, že ODS omezování svobody slova nebrání, ten jí ohromně křivdí, protože ona ho brání a dokonce všemožně podporuje.

Máme tu i další sliby. SPOLU třeba slibovala, že dá zemi dohromady. To také řada lidí zpochybňuje. Nicméně i zde ODS svoje sliby velmi důsledně plní.

Já zažil konec toho předchozího socialismu, takže vím, že v obchodech chyběly nejrůznější věci. Třeba banány, mandarinky, rozinky a toaletní papír, když vyhořela ta fabrika na něj. Nikdy se ale nestalo, že by nebylo možné dostat antibiotika nebo léky na kašel. Protože jsem patřil k populačně silným ročníkům, taky se za nás řešilo, že nejsou místa ve školách, ale nakonec se to nějak vlezlo. Sice se každý nedostal úplně přesně tam, kam chtěl a musel třeba někam dojíždět nebo přestoupit později. Ano, sype se jim to na hromadu a po čase to bude na hromadě, takže se to konečně dá do hromady. Kdyby chtěli dát zemi po Babišovi do pořádku, tak by prostě řekli „dáme to do pořádku“.

Je to prostě změna, které můžete věřit, ale k tomu musíte pořádně číst.

Pro další samostudium a procvičování dekodéru SPOLUspeaku doporučuji tento výtah z programu Pětidemolice. Některé předvolební proklamace prostě zrají jako víno.


21.05.2023 D-FENS

12345 (387x známkováno, průměr: 1,19 z 5)
15 976x přečteno
Updatováno: 21.5.2023 — 22:33
D-FENS © 2017