Odložme roušky! - zpět na článek

Počet komentářů: 37

 1. Mně se ten článek nelíbí. Ještě si to tady přečte některý z dobroserů a pochopí to jako návod.

  1. Treba to brať pozitívne. Len nech to zoberú ako návod.
   Ja som sa napríklad strašne tešil, keď začali hovoriť o testovaní výtermi z konečníka. Všetci kolegovia dovtedy argumentovali, že im nevadí testovanie z nosa, však to nie je také hrozné. Trochu sa nechať pošprtať v nose predsa vydržia a robia to preto, lebo sú zodpovední a bojujú proti tej hnusobe. To predsa nie je zásah do slobody. To je ZODPOVEDNOSŤ. Tak som sa ich pýtal, prečo zrazu pravidelný výter z konečníka vždy v pondelok ráno na recepcii v robote by im mal vadiť? Prečo zrovna tu už je tá čiara, kde už aj oni vidia zásah do slobody? Možno keď sa začne hovoriť o povinných tampónoch v nose, tak sa nejaká kritická masa ovečiek začne prebúdzať.

 2. Kdybys tak autore věděl, že nosní filtry opravdu existují… :-D
  (UTFG „Nosk, nosní filtr“)
  Uvažoval jsem o nich před začátkem pandémie jako o nenápadné variantě ochrany. A pak nařídili náhubky, což celou záležitost odsunulo do zapomění.

 3. Víte že ve Španělsku zavedli ve městech rychlost 30 km/h ? To je další krok k likvidaci automobilizmu. Viz:
  https://aeronet.cz/news/globaliste-v-madridu-predstavili-agendu-2050-konec-osobniho-vlastnictvi-movitych-a-nemovitych-veci-sdileni-bytu-a-aut-zdaneni-jizdy-autem-podle-kilometraze-zdaneni-vlastniku-nemovitosti/

  A naši poslanci se v této agendě taky činí:

  Ano, dnes poslanci odhlasovali novelizaci stavebního zákona, který /pokud ho senát zpečetí/ umožňuje naprosto LEGÁLNĚ:
  – BYDLET V MÍSTNOSTI BEZ OKEN A PŘÍMÉHO VĚTRÁNÍ.
  – BYDLET V MOBLINÍM DOMĚ I V PAMÁTKOVĚ CHRÁNĚNÉ OBLASTI.

  Cit:
  “To, co prošlo, vrací poměry do předminulého století. Jestliže může být za bytový prostor považována místnost, která nemá ani přímé větrání, ani přímé osvětlení, myslím si, že tohle do 21. století nepatří,“ řekl předseda komunistů Vojtěch Filip.”

  A také:

  “Vadí mu obytné mobilní domy, které mohou být vyňaty ze schvalování a hyzdit krajinu i v plochách památkově chráněných. „Takže abych řekl příklad, v lednicko-valtickém areálu se nám může objevit takovýto obytný dům s tím, že je vyňatý ze schvalování,“ protestuje ministr kultury.”

  Už vídíte tu zářnou budoucnost po Great Resetu ?
  Bydlení ve sklepních kamrlících, v mobilhousech jako kočovní cikáni.

  Ale zpět do Španělska ke globalistické resetové agendě:

  „PROGRAM ESPAŇA 2050“ počítá i se sdílením bytů k bydlení v rámci tzv. komun, tedy bývalé pavlačové bydlení, kterému se dnes noblesně a moderně říká co-housing, posměšně nazývané jako “společné ustájení”. Co-housing je obvykle bydlení řešené jako X+4, to znamená na X soukromých ložnic s malou plochou připadají 4 společné prostory, a to 1 společná kuchyně, 1 společný záchod, 1 společná koupelna a 1 společná prádelna, což je myšleno jako 1 místnost s pračkou a případně sušičkou.

  Ložnice mají na dveřích zámky, ty jsou čistě soukromé, ale zmíněné 4 místnosti jsou společné. Toto bydlení je moderní hlavně v Šanghaji, kde kvůli enormně vysokým cenám bytů se zmenšují ložnice pouze na malé buňky, aby se do co-housů vešlo co nejvíce lidí. Vlastníky co-housů jsou obvykle korporace, které se specializují na nabídky sdíleného bydlení.

  1. To omezeni rychlosti plati jen pro auta, nebo pro vsechna motorova vozidla (elektromoped, etc.)?

   1. https://www.czechcrunch.cz/2021/05/spanelsko-plosne-snizuje-rychlost-ve-mestech-rychleji-nez-30-km-h-v-nich-pojedete-uz-jen-vyjimecne/
    Kdyby jsi kliknul na ten odkaz, tak by ti ale bylo jasné, že co se děje ve španělských městech tě prakticky nemusí zajímat, protože za rok už ti nikdo do španělska nepovolí letět, ani jet autem.

    Budoucnost dopravy je v elektrokolech 250W 25 km/h. To myslím už každý soudruh musel pochopit. Nějaká elektroauta a buržoazní přežitek jako elektroskůtr jezdící 45km/h bude jen pro pracovníky magoostrátu, politiky a ostatní vyvolené, kteří dle výše sociálního kreditu a správného ideologického postoje, budou mít povolení.

    Ale podstata mého příspěvku byla jinde. Prakticky vzato bych doporučil, pokud máš nějakou malou kůlnu či chlívek, tak ji ihned začít přestavovat do obytného stavu se záchodem. Až ti za pár let do tvé „nadbytečně velké chalupy“ nastěhují 10 migráčků, a tebe odsunou do kůlny bez oken (dle nového stavebního zákona), tak ať aspoň nemusíš sdílet záchod v chalupě s migráčky uvnitř, ani s tou další stovkou jim podobných v mobilhausech a karavanech na tvých pozemcích.

    Tohle totiž tak nějak vyplývá z té agendy „PROGRAM ESPAŇA 2050“, který stoprocentně není určen jen pro Španělsko, ale jako pilotní projekt pro celou Evropu.
    U nás se to rozjede hned jak Piráti vyhrají volby a vytvoří koalici s podobnými ideologickými podvraťáky.

  2. To s tím bydlením mi připadá jako jednoznačně pozitivní krok, který zlepší dostupnost bydlení. Co je komu do toho, co někdo považuje za byt? Kdybych chtěl nebo byl nucen bydlet v garáži, tak mi může nějaká úřednická mrdka na základě toho sebrat děti. A mobilhouse taky super. Když se stavební povolení vleče leta, tak je to super možnost jak bydlet hned. A čím míň pravomocí o tom má úředník, tím lépe.

   1. Nojo, ale myslel u toho taky nekdo na Alenku Silerojc? Jak ted chudak holka naplni kasu? Dane z mezd skrouhli, ted nektery pokuty odpadnou… dyk to aspon do tech voleb nejak doklepat musi.

   2. Přesně tak. Je spousta dost slušnejch prostor kerý i mají vokna a píčoviny, ale nějaká kokotina je nepřekonatelná překážka, aby to úřednická svoloč ráčila přerazítkovat na obytnej prostor.

    1. Chápu regulaci třeba nějaké hlučné nebo smradlavé výroby, aby to nevadilo okolí, ale zrovna bydlení je celkem snesitelná činnost, takže pokud chce někdo bydlet ve sklepě na uhlí nebo ve skleníku na dvoře, tak proti gustu…
     Akorát to kokotům s razítkama nezapadá do škatulek.

   3. Naivka si myslí že se zvýší dostupnost bydlení. Zkušený skeptik ví, že naopak, plesnivý kamrlík se stane standardem, a normální bydlení jaké máme dnes, naprosto nedostupným luxusem.
    Ještě zbývá zavést „obecní pastoušku“ a chudobince, aby ten návrat životní úrovně pár set let nazpět, dle „Great resetu“ byl dokonalý.

    Byty a domy – jen pro vyvolené státní zaměstnance. Pro ostatní kamrlíky bez oken, pro rodiny vepřovicové domky s jednou místností a kuchyní.

    Ovšem realně dle výše uvedené agendy „Program Espaňa 2050“ už vám nikdo žádné stavební povolení nevydá. Dostanete jen smlouvu na dobu určitou na umístění mobilhausu, a když budete zlobit, nebo vám sníží sociální kredit, tak pápá.

    Pamatujete? Anything As Service?
    Jenže v budoucnu to nebude volba, ale jediná možnost. Protože vlastnictví jako takové se plánovitě pomalu ruší.
    Když chcete mít kreditový systém, tak zrušení jakéhokoliv vlastnictví je základní podmínkou.

    1. A máš teda nějaký plán, jak s tím vším úspěšně vyjebávat?

     1. Vyjebat se dalo se systémem sovětským, který nás a priori nechtěl zlikvidovat ani nějak brutálněji zotročit. (byť tedy v praxi se děly různé věci, většinou přičiněním našich místních zmetků)

      Ten echtovní původní západní marxizmus se prakticky ojebat nedá. Protože tam je cílem z lidí udělat naprosto tupé poslušné negramotné a mentálně nevyvinuté zvířata.

      Někteří naivkové si myslí že ta nastávající totalita bude pohodová jako tehdejší socík kdy člověka nechali žít, když moc nevyčníval. Ale tak to není.

      1. Já myslím, že to půjde. Je to tady skoro tradiční dovednost. Skoro bych si troufl říct, že se dědí z otce na syna a matky na dceru.
       Počítám s tím, že některých nedůležitostí se budu muset vzdát, ale to bolet nebude. Hlavně si zachovat zdravou mysl, nenechat se tím umlátit. To půjde.

       1. To co se dědí z matky na dceru a z otce na syna, zhruba posledních 400 let je VOHNOUTSTVÍ.
        To ponížené šoupání nohama a žmoulání čepice před vrchností.
        Což není vlastnost která nám pomůže, ale naopak, vlastnost která nás po těch 30 letech dostala zpátky na pokraj totality.

        Je absolutně symptomatické, že si národ ovčanů zvolil za premiéra velkoagrárníka, pro kterého je šéfování milionům lidí totéž co „šéfování“ velkochovu jeho vodňanské drůbeže.
        Vohnou který se sebou nechá jednat jak s dobytkem, bez špetky sebeúcty nakonec skončí pod nadvládlou někoho,kdo ho za ten dobytek považivat bude.

        A že soudruzi ze Západu (co nám tu zavádí ten Great Reset) tradičně nepovažují slovany za lidi, je zcela zjevné.

        Opět zdůrazňuji: pro Rusy jsme byli něco jako mladší bratři které je potřeba poněkud vychovávat. Pro západ jsme spíš něco jako podlidi, dobytek.
        A v tom je rozdíl mezi totalitou sovětskou a tou západní great resetovou.

        1. Myslím, že tu dochází k záměně pojmů.
         Vohnout je typ, co je schopen v současné firmě existovat, pochopitelně na cizí účet, i hodně dlouho a v podstatě se mu nemá co stát.

         Za mých mladých let se takovým lidem říkalo jednoduše lempl. Mezi ostatními to vůbec neměli jednoduché a měli i krátkou „životnost“ – málokdo byl totiž ochoten vyžírat za lempla jeho lemplovství, u těch chytřejších i vychcanost. Mezi svými spolupracovníky jsem postupně pár takových zažil a tehdy nikdy nekončili dobře. Zvlášť jeden mladší, díky jehož tupému lemplovství a zčásti i aroganci, jednou došlo u zákazníka k fakt vážnému úrazu, navíc s doživotními následky.
         Tehdy byla -dnes trochu sporná- výhoda, že takovému lemplovi se to dostalo do papírů, takže na každé další štaci to měl těžší a těžší. Jeden z takových, naprosto typických lemplů byl třeba „disident“ Devátý, ale to je na dlouho. S překvapením jsem později zjistil, že skoro ze všech těch lemplů, co jsem znal, nebo s nimi přišel do kontaktu, byli po převratu rázem disidenti, co tím lemplovstvím vlastně bojovali proti režimu. No fuj, velebnosti.

        2. kaBrnak: udělat si rodokmen 400 let zpět a zjistit, že se u Vás dědí z otce na syna vohnoutství, to naštve. Zase na druhou stranu, můžete vyzdvihnout aspekt tradice. Vohnouti už 20 generací, kdo z vás to má, soudruzi? Tady kaBrnak teda rozhodně.

    2. Ty seš facht piča ty kakokote. Vopravdu už dost je dost toho tvýho zasírání, další kretén do igňoru.

 4. Achtung! U Brna vyroste nová „progresivní“ čtvrť bez aut, v duchu „Great resetu“. Cykloaktivisti korzující na pražské Náplavce se sojovým lattéčkem v ruce musí blednout závistí!

  https://www.czechcrunch.cz/2021/05/ctvrt-chytre-lichy-zna-viteze-projekt-od-studia-pelcak-sazi-na-zelen-a-komunitu-s-durazem-na-stavajici-obyvatele/

  Povšimněte si zejména tě „středověkké“ dlažby kočičich hlav uprostřed. Nějak mi není jasné, jak na tom budou drncat s elektrokoloběžkama. Asi nás „soudruzi Great resetisté“ chtějí dostat do fáze středověku, bez té mezifáce elektromobility a elektrokoloběžkami a elektrokoly.

  1. Krasne domy. Jak neotrele. A ty strechy. Uzasne.

   Budou take obyvatele vsech barev?

  2. …nemuzu se na ten obrazek vynadivat. Uplne vidim, jak ti mladi lide si jdou zarizovat sve nove domy. Strudl kol a voziku, na nich nabytek, mycky, lednice,… krasa.

   1. A popelnice budou popeláři tahat na rudlu půl kiláku ke kukavazu.

    1. Běžná praxe na Jadranu. Páč kukavůz se jim nevejde do historického centra středověkých městeček, tak se popelnice vozí na první větší silnici kam se vejdou.

    2. Prosimte, kde by zdrava mladez pojidajici ekozeleninu vubec generovala odpad? Predpokladam, ze v baraku se vsechno recykluje, vcetne detskejch plinek.

     1. Jablka i s ohryzkama, melouny i se slupkama, banány a pomeranče budou na příděl dle systému socialního kreditu jen pro některé vyvolené. A těm bude dovoleno vlastnit i popelnici.
      Kam se hrabou socialistické fronty na banány. Tu stačilo jen vystát. Povolenku jsi nepotřeboval.

      Jo a lisovaní EU červi na příděl taky nezanechávají odpad. Žádné odřezky, žádné kosti.

   2. A prečo? Normálne pekne autom po chodníku až ku dverám. Žiadny problém. Neviem o tom, že by bolo paušálne zakázané ísť autom mimo komunikáciu. Ale zase na druhej strane. Keď si tam niekto ten byt dobrovoľne kúpi, tak čo ma je po ňom. Nech si to užije.

    1. Hm, no, staci se podivat k takovemu Tescu, kolik lidi by nejradeji parkovalo autem uvnitr. Uz vidim, jak tim autem jede ‚jen obcas‘ nekdo k baraku, jak ‚tam dlouho nezavazi‘, nebo jak v zime s usmevem jde denne kamsi 150 metru od baraku skrabat auto, zatimco ten neekologicky soused vodvedle vyjizdi v backorach v aute z garaze.

   3. No, ked sa to urobi spravne, nemusi to byt vobec zle. V niecom podobnom som byval. Tu v Kanade. Ano, nastahovat sa tam bol problem, pretoze nakladiakom sa nedalo dostat dost blizko k nasemu „unitu“, ale inak to bolo extremne pohodlne. Parkovalo sa v podzemi, kazda jednotka mala dve parkovacie miesta. Do domu sa dalo vojst rovno z podzemneho parkoviska. Cize dazd, sneh, mraz nerobil ziaden problem. Odpad sme v den zberu ukladali pred nase parkovacie miesto a odtial ho vyviezli von. Spolocne priestory kosili zamestnanci, etc. Takisto ocistili chodnik od snehu az pred dvere

    1. Tu v tej Kanadě, kde bylo prakticky zrušené osobní vkastnictví bydlení a ve městech větsinu bytů vlastní realitní korporace a pronajímatelské firmy?

     Mě to dlouho vrtalo hlavou, proč se po celém světě stávají nemovitosti zcela finančně nedostupné pro běžného člověka. Od Španělska, přes ČR, Německo, GB až po Japonsko, Kanadu a USA.
     Nedává to žádný smysl.
     Dokud si neuvědomíme že je to první krok ke zrušení osobního vlastnictví a zavedení systému sociálního kreditu a bydlení jako dočasné odměny pro poslušné.

     1. Tipuju si ze Kanada bude prvni zeme ktera pujde do prdele. Uz jsem tam sice pomerne dlouho nebyl, ale podle toho co pisou spoluzaci, tak maj totalne vymyty mozky. Vetsina populace je naprosto v hajzlu, totalne malleable, docile sheeple.

      1. To je i v Západní evropě, USA, prakticky všude tam, kde neomarxisté udělali „velký pochod institucemi“ a zejména školstvím.
       Jako nebarevný a nepřistěhovalý nemuslim v Kanadě neseženete místo ve státní správě, ani kdybyste měl 3 tituly.
       Raději na to místo vezmou černošku s IQ80.

       Ne nadarmo se říká, „chceš-li někoho ovládnout, vychovej jeho děti“.

       1. Tak to uz do jisty miry bylo kdyz jsem byl kluk. I kdyz tenkrat spis lidi sralo ze musi umet francouzsky.

        Problem zemi jako je Canada nebo UK je obludny konformismus, totalni poslusnost (nedokazou si predstavit ze by je stat vojebal). Lidi kteri se odmitnou podvolit jsou excommunicated, crowded out, fall by the wayside.

        Na to aby clovek pracoval pro government musi bejt totalni konformistickej curak nebo pica a podle toho to taky vypada. Jsou naprosto neoblomny, neexistuje ze by nejak primhourili voko – jako treba v CR – jsou to automatony kteri poslusne vykonavaji rozkazy vrchnosti.

        Driv jsem si myslel ze kdyz bude ve svete nejakej pruser, tak vyhrabu pas zezadu ze spodniho supliku a utecu nekam do Northwest Territories do lesa, ale dneska je asi nejlepsi utect do Ruska.

    2. Za kolik měsíců tam to auto shnilo na sračku? Nebo garáž nebyla vytápěná?

   4. Další nášup architektonického marxizmu:
    https://www.czechcrunch.cz/2021/04/ctvrt-udrzitelnosti-dobrych-sousedskych-vztahu-a-mene-aut-chytre-lichy-se-chteji-stat-vzorem-spokojeneho-bydleni/

    Vyhrál to samozřejmě nejblbější návrh. Vypadá to že to fakt snad navrhoval nějaký přiteplený neziskovkář z Prahe.
    Protože tak nějak nedořešil jak se lidi dostanou těch 30 km do Brna do práce. Bo on sám to v Prahe má mezi kvartýrem, neziskovkou, Náplavkou a gayklubem, na dojezd elektrokoloběžkou.
    Vlastně se tam s komunitními centry (gaykluby?) počítá už v návrhu.

    Kromě toho se nepočítá s dešťovou kanalizací, bo udržení vody v krajině, takže od října se to tam promění v bažinu.
    Taky se prý počítá s úsporou vody 50% oproti normálnímu bydlení. Takže se asi vedle baráků postaví kadibudky.
    A nebo lidi budou chodit s kbelíkama do té bažiny, aby spláchli záchod.
    To bude frmol ráno v 7 hodin.

    Dost zajímavé je i to parkování 150m. Už vidím jak mamina v průtrži mračen se 3 děckama v noci utíká 150m k autu, protože potřebuje s jedním na pohotovost.

    Možná máš pravdu s těma menšinama a připrchlencama. Jen tu nevidím nikde buzerplac kde by mohli denně třískat hlavou o zem na koberečcích. Ani místo na halal porážky. Bez té kanalizace by to tam pak vypadalo jak o jakobínském teroru.

    1. Ta mamina bude mit krasne pevnej zadek, protoze pokud bude tech 150 metru v zime s nakupem, kocarem a dvema smradama okolo pekne skakat pres snezny zaveje, tak jinou figuru mit ani nemuze. Napodzim na tech kocicakach to nachcany listi si kazdej rad uklidi, aby si na tom na kole druhej den do prace nenabil tlamu. Aby ta travicka v tech kocicakach byla furt pekne zelena, tak se v zime nebude solit, ani se nebude sterkovat, protoze zjara by to z te travicky nikdo nedostal. Leda zeby ti bydlici vyrazili pekne s hrabema a kostatama s budovatelskou pisni na rtech a udelali to pekne ruco fuco.

     Ty plochy strechy jsou taky paradni, zrejme uz existuji technologie, ktery nezachcavaj ani po sto letech a taky ty firmy, to uz neflakaj, jako jsem to jeste pred par lety videl ty UKcka delat s ipou.

     Jako jo, ti, co tam budou bydlet, budou vecne mladi a zdravi. Asi nejlepe, kdyby tam bydleli ti archali od Pelcaka plus celej magorsrat.

     1. Co se týče architektů, tak ti si před plyšákem i po něm vždy postavili nějakou superluxus vilu ve městě i s výhledem, že jim to i místní tajemník KSČ záviděl.
      Ty hrůzy a králíkárny projektovali vyhradně pro ty ostatní.

      Ale už aspoň vím, proč se počítalo s tím že součástí komplexu bude občanská vybavenost a doktor. Toho budou často potřebovat, když si na těch zatravněných, 8 měsíců v roce klouzajících kočičích hlavách pravidelně nabijou držku :-)))

      A co se týče rovných střech, tak člověk je ještě rád, když mu ji povolí místo sedlové, a zvýší si tak užitnou plochu.
      Viděl jsem člověče takové zvěrstva, že ti obec nařídí přízemní baráček se sedlovou střechou, a ještě prý má pravomoc v regulačním plánu vymezit, že to musíš postavit 3,5 metru od hranice pozemku a od sousední nemovitosti.
      Čímž se ti smrskne slušný pozemek 400m čtverečních na něco, kde sotva postavíš 3+1 s podkrovím a na zahrádku už ti nezbyde místo.

    2. Že vraj dôraz na komunitné bývanie. To je také, kde sa musí človek povinne a slušne baviť so všetkými obyvateľmi tej komunity? No tak z toho by ma jeblo ihneď. Ja čo by som býval najradšej niekde na opustenom ostrove. Bývali sme asi 2,5 roka v takej bývalej komúne, ale preplávali sme to tak nejak, že o nás takmer nikto nevedel. Pri sťahovaní preč sa jedna ženská pýtala mojej drahej, že do ktorého bytu sme sa prisťahovali. A keď jej moja drahá povedala, že sa sťahujeme po 2,5 roku preč tak „suseda“ nechápala, že ako je možné že nás nepozná.
     Jo a v tých vizualizáciách je jedna zásadná chyba – deti, ktoré sa pokojne a kľudne hrajú na jednom ihrisku. To musel nejaký buzerant abo lezba nakresliť. Mali by sa ísť pozrieť na ihrisko plné deti, že ako to tam v skutočnosti vyzerá.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017