Očista veřejného prostoru od dezinformačního narativu - zpět na článek

Počet komentářů: 62

 1. Rozsvítíme slunce štěstí, pro každého bude hřát, poručíme větru, dešti, kdy má pršet a kdy vát. Proměníme celou zemi v rudých květů záplavu, dokážem to všichni s všemi od východu k západu!

  1. Perfektní. Také jsem takto psával …. Moc hezké ….

  2. soudruhu! dávej si na to bacha! tentokrát ti to projde, ale…

   fixl’d:

   Rozsvítíme slunce štěstí, pro každého bude hřát, poručíme větru, dešti, kdy má pršet a kdy vát. Proměníme celou zemi v rudých květů záplavu, dokážem to všichni s všemi od západu k východu!

 2. Opět jede na plné kule sračkomet No.1:
  https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-po-ukrajine-vyhlasime-valku-evrope-tvrdi-solovjov-40425552

  Citace Solovjova:
  „Co se stane následně? Až se vypořádáme s Ukrajinou, naše armáda bude bez pochybností nejlepší na světě a s největšími zkušenostmi v boji,“ uvedl Solovjov na ruském Prvním kanálu, který slouží jako hlavní hlásná trouba kremelského režimu.
  „A budeme konfrontováni Evropou a jejími vyčerpanými možnostmi vojenské výbavy a bojových schopností,“ dodal.

  Citace sračkometu No.1:
  „Samo Rusko přitom čelí masivním ztrátám svých vojáků i techniky, zejména na východě Ukrajiny, a v zemi častěji zaznívají hlasy, že Putin přistoupí k další mobilizaci.“

  Jakkoli jsou Solovjov i se svou ženou, Olgou Skabejevovou propagandisti a tak trochu fanatici, tak i přesto:

  A jak to kurva v těch sračkometech tak jistě víte, jakým „masivním ztrátám“ Rusko čelí?
  Není to náhodou přesně naopak?
  Že těm masivním ztrátám naopak čelí ukravina, když mají sračkomety tak nutkavou potřebu, zdůrazňovat ony „masivní Ruské ztráty“?
  O kterých notabene nevědí o nic více, než my sami, protože ruská armáda své ztráty zásadně nekomentuje?
  Jak masivní ztráty ruská armáda asi má, když tam týden co týden, letí na důležitá místa okolo stovky, ale i víc plnotučných raket, z toho i nějaké hypersonické Kinžaly, případně přesné Kalibry, které jedním vrzem zlikvidují venkovní rozvodnu, nebo plynovou regulační stanici městské části, na hromadu kouřících trosek?
  A zatím vůbec nic nenaznačuje, že by měly v brzké době Rusům ty raketky dojít.
  Takto masivní raketový nálet, v tomto případě přímo na Charkov, resp. cílený na jeho energetickou infrastrukturu, je už asi tak desátý, možná i početnější v řadě. Sračkomety se ale už loni v říjnu dušovaly, že co nevidět musí všecky ty raketky Rusům dojít a potom teprv, po přísunu další západní techniky, zbraní a žoldáků, hrdinná ukravínská armáda zvítězí na celé čáře.
  Ale ještě mezitím, prý provede hrdinná ukravínská armáda, řízená odborníky z NATO, takzvaný „ústup bojem“ do předem připravených pozic :D Kde já už tohle slyšel..? Nevíte?

  Místní sračkomet No.1 kromě toho, že je už zoufale trapný („ústup bojem“), prostě ovčanovi podsouvá jednoznačnou dezinformaci (nebo neověřitelnou informaci) a čeká, že tomu průměrný Pražák uvěří.
  Kór, když to bude vyztuženo těmi „správnými“ názory v následné řízené diskusi, odkud jsou pravidelně mazány „závadné“ názory.

  1. Ony by ty zpravy vypadaly vic verohodne, kdyby se uvadely udajne ztraty obou stran. Ale na to u nas nema nikdo odvahu.

   1. A kde bys je chtěl brát, ty odvaho?

    1. Tos byl ty, s tím zetkem a medvídkem na batohu?
     A řekli ti, proč tě legitimují, nebo proč je problém s používáním velkého písmene Z ve veřejném prostoru?
     https://www.novinky.cz/clanek/domaci-na-vaclavskem-namesti-se-protestuje-proti-bide-40425569

    2. No, novinar se stara, novinar ma. Od toho ten novinar je. On tu neni od toho, aby papouskoval Ukrajinskou propagandu, ale aby tzv. hlidal tu demokracii. A tu nebude hlidat tak, ze bude nepokryte adorovat jednu ze stran konfliktu. Kuprikladu – vydava-li Ukrajina informace o mrtvych vojacich protivnika, ale nikoliv uz o svych vojacich, tak nezverejnim zadne, pripadne zacnu tim, ze Ukrajina sve ztraty nezverejnuje a tim padem jeji cisla nejsou duveryhodna, nicmene zde je mame. A ne – Rusko ma masivni ztraty, podle Ukrajiny…. a za 2 odstavce – informace se ndaji overit. To je proste postup napicu, jenze oni vi, ze do konce ty clanky cte malo ctenaru a delaji to prave proto :o)

     Ale kuprikladu zverejnit odhady ze zapadnich zdroju by asi slo, ni?

  2. Moje oblíbené dezinformační zdroje ( https://www.okoun.cz/boards/russia_countdown_trucklub https://www.okoun.cz/boards/russia_countdown ) uvádějí takovéhle ruské ztráty – přičemž to roste den za dnem a celkem se to zdá docela uvěřitelné – hlavně proto, že na „zajímavější“ události, které tam propírají s několikadenním odstupem reagujou jak naše oficiální dezinfo, tak i ruské oficiální dezinfo (s „uváděním na pravou míru“, které je očekávatelným způsobem nedůvěryhodné). A taky k podobným hodnotám (200k, 250k, 100k …) docházejí i další různé zahraniční zdroje s různou metodikou.

   Takže to beru jako jakýsi hrubý odhad, který by se mohl od skutečnosti lišit jen o nějaký víceméně konstantní násobek. Což mi přijde jako důvěryhodnější, neý oficiální ruské zdroje, které uvádějí sestřely techniky, která ještě na Ukrajinu ani nebyla dodána, jen odsouhlasena.

   Co se války týče, tak popisujou spousty drobných úspěchů (a taky neúspěchů) a daří se jim držet konzistentní dojem. Třeba u toho Bachmutu popisujou, jak se obě přetahujou o každý kousek předměstí a každou louku v okolí (se střídavými úspěchy) na rozdíl od oficiálních ruských zdrojů, které Bachmut kompletně dobyly už několikrát, aniž by o něj mezitím přišly.

   Takže i moje odhady, jak by se to asi tak mohlo vyvíjet se celkem rámcově časem potvrzují. Ten „ústup bojem“ od Bachmutu se tam diskutuje už hodně dlouho, zatím to vypadá, že k němu ještě hned nedojde, ale na stole je pořád.
   Masivní ztráty tam mají obě strany, ale prý u Bachmutu mají mít rusáci asi 5x-7x vyšší ztráty než ukrajinci, takže to ukrajincům vyhovuje pořád držet. Navíc tam prý rusové valí čím dál, tím horší a starší techniku.

   1. Nějak se mi vysypalo formátování – místo odkazu přez celou půlku článku měl být vložený obrázek https://opu.peklo.biz/p/23/03/11/1678516965-0356c.JPG

   2. Šálí mě zrak, nebo je ten obrázek opravdu ukravínsky??
    Děláš si prdel? Je to jen to formátování, co se ti vysypalo?

    1. Ano, je ukrajinsky. Je jeden z dlouhé série a v té sérii jsou jasně vidět věci, které byly později plus/mínus potvrzené oběma stranama. (Ono se tam mydlí hlavně rusové s ukrajinci (a pokud vím, tak ani jedni nezveřejňujou průběžně vlastní ztráty). Takže primární zdroje budou nejspíš všechny bukvicema, latinkou budou spíš zdroje převyprávěné …)

     A samozřejmě, že ho neberu jako 100% pravdu (viz „oblíbené dezinfo“) ale jako něco, co s pravdou koreluje asi tak nejvíc ze zdrojů, které mám. Jestli máš lepší poděl se.
     Ruským oficiálním prohlášením o celkových 20 zabitých na jejich straně prostě věřím výrazně míň. (Stejně jako ohlašovaným zničeních techniky, která ještě v té době na Ukrajině v§bec nebyla a mnoha dalším zajímavým úkazům …)
     Zvlášť když další zdroje (americké, anglické …) uvádějí dlouhodobě řádově podobná čísla.
     A jestli ty ztráty jsou několikrát větší, nebo menší, pro mě nehraje až zase takovou roli (taky záleží na tom, jak to kdo počítá). Ale jako trend to docela dává smysl. A jako jeden střípek do skládačky taky.

     I tak sleduju i rusáky, ono se dá na spoustu věcí usuzovat i z narativu a z vyložených lží. (Jen je občas důležitější co a proč zkreslujou, než co doslovně říkají.) A i mezi nima jsou víc uvěřitelné zdroje a míň uvěřitelné … Jenže to už není na plácnutí někam bez obsáhlého kontextu.

     Ale jestli máš nějaké lepší zdroje čísel, sem s nima …

     1. Nemám.
      Sleduju nepravidelně web Aktuální Konflikty (AK), ale ani tam se tomu moc nevěnují. Však se podívej sám.
      Spíš tam zpracovávají údaje od insiderů a UA civilistů, s nimiž jsou v nějakém spojení, o polohách stran konfliktu, dění v oblastech atd. Dost místa tam je věnováno UA energetice, která je ve skutečnosti diametrálně víc poničená a nefunkční, než jak opatrně uvádějí sračkomety – pokud se vůbec zmíní.
      Např. celý západ Charkova je komplet bez elektřiny, vody, plynu a dálkového vytápění – a ne, že základní infrastruktura jim tam údajně funguje díky úsilí opravárenských čet. Ty už nemají čím opravovat, protože technologie jsou převážně sovětské a ruské.

      1. Díky, podíval jsem se, vypadá to zajímavě a vykreslují to dost podobně, jako ty moje zdroje (pomineme-li kdo jsou ti dobří a ti špatní a příslušné narativy, tak to vypadá, že obojí mluví o téže situaci ze svého pohledu – takže asi na tom něco bude).
       Zkusil jsem se tam zaregistrovat (aby mi to pamatovalo přečtené/nové, oblíbené diskuze a tak), ale nedokážu to najít, vidím jen „Přihlásit“ a to mě vyhodí, že nejsem na seznamu uživatelů. Netušíš, v čem by mohl být problém, nebo kudy na tu registraci?

  3. Mě spíš zaráží že to vůbec čteš. Proč jim dávat kliknutí v první řadě.

   Pravdu se dozvíme za 10 let

   1. Tak proto usiluje tolik tuzemců o co nejdelší válku na Ukrajině…aby si konečně pořádně zakohabitovali. Žádné vznešené ideály, jen přemnožení bičíkovci.

    1. No přiznávám, že ač prďola, kterému stojí jednou do měsíce a to ještě fyziologicky ráno :D jsem kriticky pár kousků, asi mezi 25-30 zhodnotil, jako velmi kvalitní řezivo. Nebyly zmalované jak kraslice, tak nějak od přírody pohledné a tipuju, že ráno by se jich jeden nepolekal.
     Tuhle jsem viděl jednu naši holku, tak okolo 20 – no tyvole, plesknout s ní párkrát o bílou stěnu, máš kvalitní váleček a možná i s tím leskem :D

     1. To je ovšem pravda. Když před rokem pětikolka vyhlásila místní variaci „wir schaffen das“ a chochlíci masově dorazili za lepším, také jsem musel uznat, že jejich dívky a ženy jsou jaksi…jiné. Především skutečně připomínají ženy. Dbají o sebe, alespoň naoko se snaží děkovat, plus pár dalších pozitiv. Jsem nicméně pamětliv legendární knihy Josefa Hausmanna, v níž se vysmívá naivní mužské představě o permanentně vděčné chudé imigrantce z Východu.

  4. I kdyby jim nakrásně ty raketky docházely, tak jim „tovární babosed“ s předdůchodovýma údernicema (co jsou zvyklé celý život tvrdě makat na směny) vychrlí kvanta nových raketek.
   A tentokrát se nebudou stěhovat rusové za Ural, ale náckové za Karpaty.

   Nasrat 150milionový národ odolných a vysoce motivovaných lidí se silným pudem sebezáchovy, to je fakt blbej nápad.

   Naštěstí jsou američani tak chytří, že to dělají pomocí evropských mopslíků, ochotných zradit a obětovat vlastní národ.
   Tomu se říká „lovit hady cizíma rukama“.
   Jenže had ti nevybouchne v rukách silou desítek kilotun.

   1. Jak se vlastně člověku dýchá s hlavou zařazenou po krk v ruské prdeli?

    1. Neumíš ani psát, ale nešť.
     Proč myslíš, že má hlavu v ruské prdeli?
     Nemůže to být jen realista? Co říká, že fakt nasrat 150M vlastenecký národ (motivovaný vlastním přežitím) tou skutečností, že brzy bude mít za humny NATO, fakt nebyl dobrý nápad.

    2. Proč se ptáš tady, bolševiku z Brusele?

 3. Státní tajemník v Ministerstvu obrany nabízí:
  7.3.2023

  pracovní místo – zaměstnanec oddělení přípravy občanů k obraně státu sekce obrané politiky a strategie MO

  zaměstnanec v pracovním poměru – koordinační, projektový a programový pracovník oddělení přípravy občanů k obraně státu sekce obrané politiky a strategie MO

  https://mocr.army.cz/ministryne-a-ministerstvo/kariera-vzdelavani/pracovni-prilezitosti/default.htm
  Vůbec žádná válka se tu pro nás nechystá, a to vyvěšení ukrajinského banderovského hadru vedle české vlajky americkým lampasákem Pávkem, s tím nemá vůbec nic společného.

 4. White trash se dnes sešel na Václaváku. Jestlipak tam je Jaroš a jeho ostatní zmrdí stádo?

  1. To se pleteš, ti měli sraz před dvěma dny na Hradě.

   1. Pleteš se ty. Evidentně neúspěšný hloupý a zadlužený dementi, který sváděj svoji neutěšenou životní situaci na druhé. Na pohled zmrdi jako Jaroš a spol.

    1. Já viděl ty inženýry kulturní fronty v oknech Hradu. Každý máme o zmrdech a „úspěšnosti“ ve společnosti asi jinou představu…

     1. Jo, to určitě. Ty na hradě si nestěžují, že se mají špatně, nebo že by za jejich špatnou společenskou nebo ekonomickou situaci mohl někdo jiný než oni sami.
      Vidláci z Václaváku ale nejdřív ukazují prstem na Fialu. Nejdřív by měli začít u sebe.

      1. Oni si nestěžují, protože se v žádné špatné ekonomické situaci nenachází, debile. :-P

    2. Tpč (to mám už od puberty svých dětí), ty ale musíš mít těžký život..

     1. Naopak, na rozdíl o té lůzy z Václaváku se o sebe umím postarat. Neměj péči.

    3. Obávám se že ty zadlužení dementi typu vrabel sou kontrolovana opozice. Za par let se budeme divit az se ukaze ze byl na výplatní pásce ODS

  2. White trash stál a pokřikoval od muzea, včetně provokatérů se zetky, svatojiřskými stužkami apod. Průhlední jak kolečka kosteleckého salámu.

  3. White trash si zvolil pavka prezidentem, pac ma tyvogo motorků!

   1. :D
    +1

   2. Vzhledem k počtu motorkářů v republice ses sám usvědčil ze zmrdí lži.

    1. A umíš i něco jiného, třeba kouř ušima, nebo tak něco? Už je to k smrti nudné.

     1. Když Jaroš mele o zmrdech, to se ti líbí, když drzhý melou o zmrdech, to ti nevoní. Jsi klasickej zmrd.

      1. Takže neumíš.
       Okecávat netřeba.

 5. Copak nám to CIA v Gruzii peče za majdan ?

  https://protiproud.info/politika/7059-gruzinsky-majdan-mezi-protestujicimi-s-ukrajinskymi-a-bruselskymi-vlajkami-eu-je-i-tvrde-jadro-kyjevskych-banderovcu-tbilisy-plati-za-to-ze-neotevrelo-druhou-frontu-proti-rusku-molotovovy-kokteily-jsou-pro-usa-pokojny-protest.htm

  Mluvčí ministerstva zahraničí USA Ned Price nazval házení Molotovových koktejlů na policii pokojným protestem: “Pozorně sledujeme, co se v posledních hodinách děje v Gruzii. Náš signál lidem a vládě Gruzie je tento. USA podporují všechny, kteří pokojně prosazují svá základní práva svobodně vyjadřovat své názory a být slyšeni, aby volali svou vládu k odpovědnosti.”
  https://youtu.be/H3IiBuESwNA

  1. proč teda nelítaly nesa molotovky na strakofku?

   1. chceli strhnout ukrajinskou vlajku přeci, o ničem jiném se nemluví…

   2. Po dobrém už to nepůjde.
    Lidi budou muset mít v rukách železné trubky, být nasraní z hladu, budou muset hořet fízkáry, molotovy budou lítat na strakovku a fízlové, nebo ti uvnitř strakovky, budou muset mít strach.

    1. Kdepak.
     Zde bude vrácen zemi klid a řád. Bezdomovec bude v pohodě chcípat v roští, socka hákovat za minimum, oškubanej živnostník živořit, ouředník buzerovat a fízl to hlídat. Z daní bude živa pražská kavárna, žurnalistická pakáž a elita sedící ve funkcích. Upevňovat moc si může vrchnost – pohůnků se najde hodně. A Pokud nebude stačit místní síla, přijde výpomoc od přátel ze zahraničí – to třeba tehdy, když bude nutné nahnat socky coby kanonenfutr na východ a nebude se dařit jich dost pochytat. Sichrovat včasné potlačení náznaků opozice je již zmáknuté, žádná účinná se nekoná.

     .

     1. Ámen, přecedo. Vidím to podobně. Doochodci už pomalu začínají páchat sebevraždy, což za rok až jim přijde vyúčtování energií, bude narůstat exponenciálně o několik řádů.

      A peníze na prorežimní proamerickou propagandu vždycky budou – ty co seberou doochodcům z jejich živobytí. Stejně jako na Ukrajině. Kyjevská banderovská sebranka je vysmátá jak lečo.
      Zatímco z národa zbyly už jen trosky a za posledních 8+1 roků zdrhlo skoro 50% obyvatel do ciziny.

      1. Aspoň bude na důchody, když klesne počet příjemců. „exponenciálně a o několik řádů“ leda se základem 1.

    2. Me spis zajima, co udela Cina, svoji milionovou army trenuje a pripravuje na stret s USA. Pokud nezacneme rychle slapat na brzdu, jako lidstvo, tak tahle dekada je nase posledni za homo sapiens.

     1. To nemyslím, tak daleko to nezajde. V US ještě zbývá pár lidí, kteří si uvědomují, co všechno do číny předali, co si nechali ukrást, co číňan zneužil a taky vědí, že bez čínské spotřební produkce, je Amerika v řiti podobně, jako Evropa.

 6. A „vcumná dezorientčního a i dezinformačního narativu, užívaných vykuky, koho že? No trha religiózníků zdebilizovaných workoholiky jedno fachidiotů titulů prací druhými, děti. /// — ne ne ne, NE to by vám přeci neudělali když se na vás tak hezky smějí. Nebo snad zapřaženým kočími šílených vozků, aha. Bezmozci nečtěte to budete střečkovat brutopýrací kadlace užitečných idiotů „zhlupáctví. :-)))
  https://www.youtube.com/watch?v=UWzA_VGcOKw
  12.3.2023 03:16:37
  https://pravyprostor.net/?p=157428#comment-152732

  1. A netlačte na pilu. :-)
   Tak hlavně že na „václavském václaváku kam přijede každý debil na babetě je na českém národním muzeu ukrajinská vlajka, COŽE? Kdo to ještě nechápe a proč tam ještě není vlajka tibetu fanglisti, trestuhodné opomenutí. Takto nelze soudruzi politruci, to nebude důsledná občanská „výchova. Máte to za štyři mínus z mravů. B-)
   https://www.youtube.com/watch?v=nK8P4G89TZA

   https://www.facebook.com/janapeterkovaofficial/videos/770185134525944/

 7. Ještě že máme Vohnouta, kdo by nám tak krásně naservíroval ten správný russáckej zmrdí názor.

  1. Ano, jinak bychom tu měli jenom zmrdí názory od bolševiků z Brusele, jako jsi ty, soudruhu. :-D

 8. ad teorie her:
  teorie her je super a stojí alespoň za povrchní seznámení. Bartoňově důkazu teorií her chybí jediné: důkaz samotný, který by podpořil jeho žvanění. Opravdu bych rád viděl tu matematiku, ze které mu vyšlo: poškodím se, a tím donutím druhé, aby mi dali bonus. Protože toto je dost v rozporu s tím, co se v teorii her obvykle řeší a jak to funguje.

  Celé to připomíná covid a prohlášeních prestižního lékaře o virologii, imunologii a epidemiologii. Na což měl čas, protože už šel z ušního do důchodu, i odbornost, protože to jeden semestr před 40 lety brali.

  1. bohužel, všespásná teorie her je prostě jen nástroj a musí se umět použít. a výsledky lze cinknout vadným modelem, nesprávnou aplikací nebo třeba špatnou interpretací výsledku. srovnání s obdobím covidu se vskutku nabízí, protože se to tu také hemžilo (mimo jiné) samým „taky“ matematikem, co ale neuměl nakrmit svůj model daty.
   Bartoň nám svou metodu k přezkoumání nedá – správně by ji tedy jakýsi novinář vůbec neměl zmiňovat, protože bez oponentury je pro danou věc irelevantní. stejně tak to mohlo vyplynout z kávové sedliny.

 9. https://aeronet.news/budovani-kultu-osobnosti-zapocalo-casopis-materidouska-otiskl-komiks-s-petrem-pavlem-ve-forme-ideologicke-propagandy-z-50-let-minuleho-stoleti-prezident-pavel-je-pracovity-udeluje-vyznamenani/

  Budování kultu jako u Zelenského.
  Dočkají se čeští prvňáčci v září i nových ideologicky správných banderovských čítanek, jako před lety ti ukrajinští ?

  Jdu blejt, velebnosti.

  1. To je snad nějakej fejk? 8-o

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017