Novela zákona o zbraních - zpět na článek

Počet komentářů: 24

 1. Přijde mi, že tenhle zákon zákonodárci záměrně „zprasili“ protože se ani jim nelíbí, ale protože je ze „Svaté EU“, tak ho přijmout musí – ale udělá se tak bezzubý, jak to jen je možné.

  Proto také třeba je povolení na nadlimitní zásobníky nárokové – člověk o něj požádá, úřad při splnění definovaných podmínek ho pak musí vydat.

  1. Tak nejak. Sledoval jsem to celou dobu a myslim si, ze diky aktivnimu boji opravdu mnoha lidi od LEXu, Myslivcu, atd. atp. se podarilo z toho hovna nejen uplest bic, ale jeste s nim i hlasite zapraskat. Nemyslim, ze se mohlo podarit vic.

   1. Tak jen do Parlamentu nenavolit eurohujery, kteří by zákon chtěli měnit v „evropském duchu“. Stejně čekám nějakou pirátskou nebo topáckou krysu, která nebonzuje, že jsme to implementovali špatně. Pak to bude zajímavé.

    1. Každý zákon, který v ČR napíšeme, musí být poslán na revizi Říšskému Protektoru patřičnému odboru Evropské Unie který přezkoumá, jestli je náš český zákon v souladu s Unijním bezprávem a zda dostatečně přísně dodržuje Unijní směrnice – a pokud se mu náš zákon nelíbí, hodí nám jej k přepracování jako ta nejvyšší instance, vyšší než Senát i prezident.

     MVČR dokázalo zákon protáhnout touto unijní revizí, takže teď už je na výhrady pozdě.

     Bohužel na co není pozdě jsou iniciativní „domácí“ změny „v evropském duchu“ od progresivních stran.

 2. TO SLUŠŇÁK:
  hele, Slušnáku, tímhle článkem střelecké komunitě v ČR vůbec nepomáháš. Pomáháš tomu, aby se EU domákla, že impelemetace směrnice zde v České republice je navoko. Dále viz úplně první příspěvek od ROVID.

  detailněji: jestli se ti zdá, že nový zákon je nepřehledný, nesleduje směrnici, protiřečí si výjimečně a občas obsahuje pár jakoby zbytečných pokynů, tak se ti to nezdá, ale je to tak. Je to proto, aby se unijní vlk nažral (= směrnici bylo splněno), a koza (česká) zůstala celá (můžeme mít zbraně jako předtím popř. s papírem navíc). I pro mě je to také trochu nepřehledné. Autoři novely vč. těch co pomáhali s textací (LEX, Liga Libe), si zaslouží metál. Tohle se povede ve státě tak jednou za 200 let.

  1. Osobně si myslím, že autor článku upozorňuje na to, že celá směrnice je jen lež, přetvářka a že ze sebe děláme úplně zbytečně kretény.
   Ale ty zlé nadlimitní zásobníky 29.1. pro sichr do zbraně dejte. Nejlépe za přítomnosti svědků a notáře.

   EU to samozřejmě už dávno ví (už se toho domákla). Ale co dělat s x-tisíci nasraných lidí, kteří drží 1 mio zbraní…

   1. Nu co asi? Ještě jde zariskovat, že se naserou ještě víc a…

    1. Každou hru lze hrát pouze do té doby, dokud to baví většinu zúčastněných.

  2. Další chytrák, co netuší jaký je celý pozadí problému, kdo co všechno udělal pro to, aby to dopadlo jak to dopadlo. Nezná souvislosti, ale hlavně že do toho reje. Škoda, že se víc lidí nezajímá, co by mohli udělat užitečnýho. Radši píšou rozbory, který jsou o hektar mimo :-(

   1. Zkuste prosím přesně definovat celé pozadí problému, souvislosti. A pak také všechny, co pro „to něco udělali“.

 3. Z článku mám dojem, že pan autor je EUrohujer křížený s nějakým neziskovým dobroserem.
  Právě „nabil“ EK jak utáhnout šrouby po pravidelném vyhodnocení účinků směrnice. Článek je zbytečný. Kdo se o problematiku zajímá, sleduje události průběžně a ví kdo / co/ proč. Ostatním (např. dobroser služebnípivo) jen pomáhá v argumentaci jak legálním držitelům zbraně sebrat.
  (To že směrnici sepsali sami vůdcové teroristů na zakázku, o tom není pochyb. :-/ )

 4. Mno nevím proč vysypávat střelný prach z patrón, když se dá určitý druh prachu dají koupit po kilech bez zbrojáku.
  Ale kdybych chtěl vyrobit výbušninu, tak se dají silnější slože vyrobit doma z volně prodejných látek na internetu či v drogerii.
  Sice jsou některé látky jako prekurzory výbušnin již pár let prodejné jen na IČO, ale to je asi tak veškeré omezení a celá řada jich je dál volně prodejných a asi je nereálné je zakázat. Ne že bych po tom tedy volal. Jsou to absolutně zbytečná omezení.

  Hlavně že budou podléhat registraci 7J flobertky, ale např. 16J vzduchovky ne, stejně jako například perkusní gladiatory atd. Opět další zbytečná buzerace.

  1. Technická: gladiator je podle mě C-I – dvouranová palná zbraň určená pro dělené střelivo

  2. No tak naposled teď akorát zakazujou prodávat kyselinu sírovou. Příště asi zakážou vodu, ne?

 5. Stará pravda: Opravdu vaše je jen zbraň, o které stát neví. Ať se jdou se svými pravidly klouzat. Jak říkal tuším Feynman: Pravidla která ti nevyhovují pro tebe neplatí (volně citováno).

  1. Tak.
   I za toho předchozího bolšána, měli lidi doma tolik plně funkčních kvérů, že dnes byste z toho padli na záda. Další úspěšně získávali už od okamžiku, kdy se sovětská armáda dověděla, že odsud bude muset pryč. A není to tak, že by rozkradené zbraně sovětské armády zůstávaly jen v rukou drbanů. Právě naopak. Vlastní je lidi, do kterých byste to nikdy neřekli.

   1. Tak ono AKcko tehdy stalo prumernej plat a bezni lidi spis setrili na Kuponovy knizky…

    1. Kdyby věděli, co se bude dít, brali by spíš ta Ákáčka :-)

 6. Jedna moje bývalá kolegyně dělala kdysi na vnitru na zbraních. Říkala, že máme obrovskou kliku, že tam máme tyhle úředníky. Měli bychom si toho vážit. Říkala, že jsou tam všichni rovný a že s nima dělala ráda.

  1. To je dost obecně známý fakt ve střelecké kultuře: (zatím pořád) je vnitro v zásadě na naší* straně a dělá, co jen zákonně může**, aby nám pomohlo. Tedy nejenže jsou „rovní“; navíc ještě jsou „vstřícní“.

   Začalo to už kdysi díky Baudyšovi, dej mu Pámbu věčnou; a udržuje se to stále (nejen, ale hlavně) díky LeXu. Pokud někdo z přítomných není jeho členem, měl by se jím neprodleně stát — nebo, pokud snad má obsesivní alergii na oficiální členství v organisacích (což chápu), přinejmenším občas anonymně přispívat.
   ____
   * „My“ v tomto kontextu zhruba znamená něco jako „svobodomyslní vlastníci zbraní, střelci a členové střelecké kultury“;
   ** Což je v současném bezprávním hnoji Čtvrté Říše trochu problém. Můj osobní názor je stále nezměněný: měli bychom Čtvrtou Říši poslat s jejími zhovadilými nápady do háje temného, zhruba ve smyslu slov klasika „on tě poslal na rajóny, ty ho pošli do prdele, a jste si kvit“. Kdyby to mělo vést k Czexitu, tím jen lépe. Nicméně na to je — možná bohužel, ale každopádně je — MVČR moc malý pán.

   1. Před pár lety, když jsem si udělal zbroják, jsem se pídil po tom, co konkrétně Lex pro držitele zbraní dělá a nikde jsem nic konkrétního a hmatatelného nenašel. Pak jsem to přestal sledovat.

    Pokud jde o čtvrtej rajch, tak si myslím, že Czexit bude z bláta do louže. EU je natolik silná, že každý, i ten, kdo není jejím členem, je lehce vydíratelný (snad s výjimkou Běloruska). Koukněte na Švýcarsko, Norsko nebo Island. Všichni skáčou tak, jak EU píská, přestože jsou to bohaté země. Ani jedna z nich totiž není ekonomicky nezávislá a hospodářsky neutrální. EU zkrátka drží všechny za koule. Jedinou možností je rozložit ten moloch zevnitř. Brusel je Moskva západu.

    1. Z poslední doby namátkou třeba prodloužení platnosti ZP na deset let.

     A to, že ta současná novela je, jaká je, že jen velmi málo toho oproti dosavadnímu stavu reálně omezuje a naopak leccos fakticky uvolní (noctovisory, tlumiče, expanse) je z valné části právě důsledek práce LeXu.

 7. Osobně si myslím, že to není jen důsledek práce LEXu a o zbytku neříkáte zcela pravdu.
  Stav se mění velice podstatně (i když především v důsledku směrnice).
  Co se týká expanzních zbraní, přesunuly se z kategorie D do C-I, tj. mimo jiné je musíte nahlásit na policii.
  Tlumiče-k čemu? Na střelnici o ničem, z důvodu KN a NO tlumič nepotřebujete. Nehledě na to, že většina stávajících zbraní na jejich upevnění není připravena. Spíš tak nasadit protestujícím občanům.
  Noktovizor. To samé. Využití vidím tak u myslivců.

  1. Á zase jeden pan kádrovák co ví všechno nejlíp jak mají vostatní žít svoje životy.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017