Nebezpečné zbraně proti Covidu - zpět na článek

Počet komentářů: 112

 1. Co mi na těch černých vláknech z respirátoru i z testu připadá podivné, že nejde o nějaké standardní vlákno textilního typu. Ale připadá je takové podivně ploché. Spíš tjako by to byla nějaká mikroskopická kovová špona.Jako když vezmete vázací ocelový plocháý drát, zmačkáte ho a pak ho 100x zmenšíte.

  Odborníci mě neuspokojili. Pokud tvrdí že jde o nějaké běžné textilní vlákno, tak bych předpokládal, že dokáží i analyzovat o jaký typ vlákna a z čeho by mohl být.
  Taky tu máme policejní forenzní specialisty. A to nejsou žádní pitomci. Ti by měli umět identifikovat co je to za typ vlákna.

 2. Záverečná věta článku je naprosto PRECIZNÍ vystižení celého problému. Právě velký počet těch, co „ohnou hřbet“ před jakoukoliv vládní krávovinou a jdou dokonce ještě až ZA (nošení roušek v přírodě, anebo když jdou po liduprázdné ulici), je povzbuzením pro vládní psychopaty zkoušet co dalšího si mohou dovolit!

 3. Z estébáka Kůže se vyklubala svině, která se miluje a ráda poslouchá, fakt extrémní hnusnej slizoun. A takovou svini lidi rádi poslouchaj, to mi hlava nebere.

  https://twitter.com/PArenberger/status/1393220994878291971

  1. Pokud někdo vezme místo MZ v této vládě, musí to být svině, blb nebo světec. Žádné „klubání“ netřeba, s kým tančíme je jasné po pár prvních interviích a po té co vyplave jeho činnost z minulosti :D

   1. Zajimave je, ze ackoli spotreba ministru v tomto odvetvi za posledni cas silne vzrostla, stale mame nevycerpatelne rezervy podobnych typku.

 4. „Největší zlo vidím v povinném nošení roušek a respirátorů u dětí ve škole. Zmenšení přístupu kyslíku, nemá zrovna pozitivní vliv na vývoj mozku. Opětovné vdechování vydechnutého oxidu uhličitého může po čase vést k překyselení organismu a nastartovat některá závažná onemocnění.“ – těžko, počítal jsem to s proměnnýmy obsah plic, obsah v roušce, složení „vzduchu“. Ten zmenšený příjem kyslíku a zvýšený příjem CO2 byl marginální. Horší to bude s těmi plísněmi a jinými breberkami v dlouhodobě používaných respirátorech.

  1. Zvyšování koncentrace CO2 nad 1000 ppm ve vdechovaném vzduchu není úplná marginalita, potvrzují to i vědecké studie.

   1. Zajímavé, dle stavebních specifikací nesmí být koncentrace CO2 v pobytových místnostech vyšší než 1500 ppm
    https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2012-20

    1. Už se to tu řešilo, při delších expozicích nad 1000 ppm se u vnímavých osob dostavují různé neduhy, jsou na to různé studie, na limit 1000 ppm CO2 v prostoru se většinou nastavují regulátory průtoku ve VZT jednotkách. Za druhé nevím jak jste počítal, ale já jsem spočítal zvýšení až na cca až 5000 ppm CO2 ve vdechovaném vzduchu. Zmenšený přísun kyslíku v tomto nehraje roli, to bych s Vámi souhlasil – protože zemnšení příjmu je mizivé.

     1. Mě to tehdy u roušky vyšlo cca 2700 ppm u respirátoru to může být o něco víc. Specifikace „u vnímavých osob“ se mě zdá dost ošidná, takto se s reakcí na jakoukoliv látku dostanete na hodnoty které většinově nepůsobí problémy.

      1. Už nevím kde jsem to viděl a jestli si to pamatuju dobře, ale při expozici 2000 ppm po pár hodinách vykazovali kosmonauti bolesti hlavy, poruchy koncentrace atd. A zrovna kosmonauti jsou podle mě celkem zdravácí.

       1. Já jsem teď strávil asi dvě a půl hodiny v kuse v respirátoru (vzal jsem děti do muzea,no) a makovice mě bolela děsně (k tomu ještě hoďku v MHD tam a hoďku zpátky). Ženě nebylo nic. Přitom kratší nošení mi nevadí.
        Je i dost možný že si na to tělo časem zvykne, nebo že záleží na víc faktorech.

        1. Mozna tam bude nejaka korelace mezi mirou rozumu a citlivosti na duseni pres respirator :-). Az budeme vsichni blbi jak bedna kytu, nebude na nas mit respirator zadnej vliv…

         1. Jo tohle je zatím (přidušování) nezmiňovaný faktor, dýchání je těžší a čím vyšší třída respirátoru tím hůř. Ale jaké to může mít dlouhodobé následky netuším.

          1. Napriklad moje zena mela dost velke problemy, kdyz zila asi tri roky vysoko v horach. Pripisovala to nizsimu tlaku, ale nakonec se ukazalo, ze problemem byl ridsi vzduch. Mela problemy s krvi, delaly se ji srazeniny. Jenze u jineho cloveka to zase muze byt jinak.

          2. To je zajímavý, zrovna na nmv jsem si myslel že funguje docela spolehlivě aklimatizace.

          3. Technická: nízký atmosférický tlak* a řidší vzduch je jedno a totéž…
           Pro petrolheady: stejně jako spotřeba uhlíku a emise CO2…

           * Nižší či vyšší tlak vzduchu v pro biotop člověka obvyklém rozmezí nemá sám o sobě žádný vliv na zdravotní stav; potíže můžou být z (rychlé) změny tlaku** při změně nadmořské výšky, no a právě z nižšího obsahu kyslíku…
           ** Zdravotní potíže při přechodu fronty zcela jistě nesouvisejí se změnou tlaku (není ani dost velká, ani dost rychlá), nejspíše jde o změny potenciálů emg pole*** – proto jsou největší potíže „před bouřkou“ zpravidla s úlevou po bouřce (vybití)…
           *** Za fyzikálně nepřesnou terminologii se hluboce omlouvám, samotnému mi to v jiných oblastech vadí…

        2. Asi by bolo dobré si ten pliešok okolo nosa nastaviť tak, aby mal vzduch kade voľne prúdiť.

        3. Zkuste si ho jinak nasadit, ci jinej typ. Dost casto za takovehle bolesti muze to, ze to nekde tlaci. Nejhorsi na tom je, ze to neni citit. Je to takovej mirnej tlak, ze to clovek nevnima. Ale po par hodinach se to projevi bolesti hlavy. Takhle jsme v jedne firme testovali headsety pres pul roku, nez se nasel nejakej, kterej vetsina lidi mohla mit celou smenu na hlave.

         1. @Acada
          Akupresura je svině :)
          Jinak je to asi fakt, u kořene nosu mám body který používám na zahnání bolesti hlavy. Ale že to může fungovat i naopak mě u respirátorů nenapadlo.

       2. Třeba podle https://vetrani.tzb-info.cz/vnitrni-prostredi/9595-hygienicke-pozadavky-na-vnitrni-prostredi-staveb je „maximální bezpečná koncentrace bez zdravotních rizik“ 5000 ppm, i když nežádoucí projevy se objevují i nižších koncentrací.
        Tak rozhodně není rouška žádný ideál, ale s nějakým vážným poškozením zdraví ohledně CO2 bych to tak horce neviděl.

        1. Tyhle veci nejsou binarni. Spis by to asi clovek musel srovnat s nejakou studii, kde skupina lidi ty respiratory nosi treba celou sichtu. A takovych profesi je docela dost.

        2. Ano, 5000 ppm Vás nezabije to je bez debat. Nicméně když je Vám 75 a pravidelně absolvujete v respirátoru hodinový výlet do krámu, kdy hodinu týráte plíce vysokou vlhkostí, vysokou koncentrací CO2, bakteriemi namnoženými ve vlhkém respirátoru, acetonem a nevím čim dalším, tak máte prostě zaděláno na problém a nedejbože když pak do takových plic vlítne nějaký schopný patogen. A z ukrojit z těch všech faktorů vysokou koncentraci CO2 jako bezvýznamnou se mi zdá příliš zbrklé, protože takhle byste to mohl potom okrájet celé a vyšlo by Vám, že vlastně není důvod proč umírat.

         1. Ale já ji neukrajuji, jen jsem pochybuji že rouška u školáků způsobí to na co jsem reagoval v úvodním příspěvku.

          1. U dětské populace je výskyt alergií a astmatu u 5-15% jedinců, celodenní nošení roušek je snadná cesta jak to u dětí s dispozicí k těmto problémům urychlit.

           „Prokázán byl rovněž vztah alergických onemocnění s expozicí alergenům vnitřního prostředí tam, kde je špatná kvalita ovzduší.“

           Špatná kvalita ovzduší je technicky vzduch s vyšší koncntrací CO2, vlhkosti, pevných částic a VOC (lidově – smrad). Podle mě tuhle definici přesně splňuje to, co dýcháme pod rouškou/respirátorem.

          2. PS: obzvláště veselé mi to přijde ve vztahu ke skutečnosti, že se dětem v jídelnách odměřují přesné dávky bílkovin, tuků a sacharidů, dodává sem jim mléko do škol aby byly zdravé, v tělocviku se nedělá kotoul aby si něco nezlomily, ořezávají se osnovy aby si chudáčci nemuseli kloubit mozky, ustupuje se od známkování aby se moc nestresovali, za fyzické tresty se snad už chodí do kriminálu, když někomu v šatně sežerou svačinu a nadaj do čuráků, tak hned před školou parkuje auto s nápisem „stop šikaně“…atd. atd. Ale že teoreticky 5 z deseti dětí si vlivem těchle kokotin s hadrama na hubě začne pravděpodobně foukat do plic kortikoidy a žrát antihystaminika o pár let dřív než by je to dohnalo v normálním světě, tak to je úplně v pohodě.

          3. …5 ze 100 dětí…

          4. Tak nejak. Mam astmatickeho bratrance a kolikrat je proti logice, co mu dela zle. Pri nejvetsich zachvatech bylo potreba s nim ale fofrem mazat do zahulene hospody a byl zase ok. Na druhou stranu dlouhodobe dychani bordelu ten zachvat spoustelo.

          5. Ale jo souhlas, nikde netvrdím že vyšší koncentrace CO2 nemají vliv na kvalitu ovzduší.
           Špatná kvalita ovzduší je ale souhrnný pojem, a může klidně být i s CO2 v normě. To že namnožené patogeny (alergeny může naopak rouška zachytit) považuji za větší nebezpečí než „překyselení organismu“ vlivem CO2 jsem psal hned ze startu.
           Obecně považuji výuku v rouškách za hloupý nápad, pouze z jiných důvodů než udával autor.

          6. Co dýchají děti s nasazenou rouškou – respirátorem? Podívejte se:
           https://www.topcz.net/vdechujeme-nasazenou-rouskou/

          7. @Nobody
           Ono to chce při měření zřejmě zachovat nějakou metodiku. Pokud by hodnoty byly relevantní tak každého s respirátorem nebo roškou během pár minut veze rychlá.

 5. Super článek, závěr naprosto vystihuje celou krizi. Posun mentality uvědomování si sebe samého jako svobodného jedince do roviny vovcoidního přístupu dodržovat všechno co si naši zachránci vymyslí a nechat do sebe píchat a strkat všechno jen abych měl klid je jasně vidět. A taky zpochybnění pozitivního přínosu kašpaření s rouškami, testy a vakcínami je něco, co v mainstreamových médiích naprosto chybí. Sice to zní jako konspirační teorie, ale by před rokem zněl současný stav taky. Celá ta uměle vyhypovaná krize prostě smrdí. Proč nikoho nezajímají jiné způsoby léčby existujícími léky? Byly nějaké studie ale ty upadly v zapomnění a nikde se o nich nepíše a všude se jedou jen vakcíny. Proč je tady ten nepřetržitý mediální tlak, kdy noviny denně píšou očividně na zakázku ve stylu co nejvíc strašit a vydusit? Proč bylo nutné kupovat tuny sraček z číny a české firmy a vědce ignorovat? Proč, proč, proč ….

  1. „proc, proc, proc“ odpovedi, odpovedi, odpovedi ty nikdy nenajdes – otazky, otazky, otazky te jednoho dne zabijou.
   V dnesnim depresivnim ovcoidnim svete kde je nezakonne myslet jako jedinec si muze clovek budto odpovedet sam, nebo si otevrit vratka do ohradky a becet se stadem.

  1. minsc 17.5.2021 v 5:54

   Odkaz na otevření mysli sem dával před časem Behemot a po jeho neopatrném otevření jsem zjistil, že jde o vskutku luxusní zdroj informací. V Behemotem odkazovaném článku autor v textu poskytl podpůrné odkazy na vědecké studie, které jeho článek popírají. To se jen zřídka potkává.

   V cirkuse jsem viděl člověka, kterému na hrudi drželo pět nerezových lžic bez magnetu a vpichu. Videa zobrazující tento jev jsou k vidění v záhadologických televizních pořadech.

   1. Ty svobodnenoviny.eu z odkazu v článku jsou taky výživné. Že já debil vždycky nalítnu a kliknu na to. Zvědavost mě jednou zabije.

   2. Bacha, na tom serveru o rozglabeni sve mysli maji i videa o tom, jak na vpichu drzi magnet. Tedy, ta videa jsem ani neotviral, ale hned jsem tusil, kde prave jsem. Nicmene jeden clanek, rozhovor s vyvojarem vakcin, tam je zajimavej a prisel mi celkem rozumne napsanej bez senzaci. Uz jsem ho tady nekde linkoval. I slepe kure obcas zrno najde.

    1. Eeeeehhh… zacinam se v tech diskusich ztracet, ted jsem zmercil, ze ten link je zrovna v tomto vlakne. No tak teda sorry jako… :-/

   3. Pokud data jasně ukazují poměrně vysokou smrtnost, tak si tam může napsat co chce vo neprůkaznosti, nicméně že se tam něco děje je zjevný, takže v čem se furt chcete nimrat?

    1. Behemot 17.5.2021 v 17:37

     1) Data v článku, na který jste odkazoval, poměrně vysokou smrtnost neukazují a jasně teprv ne.
     2) Autor si tam nenapsal, co chtěl, ale dal odkaz na dvě vědecké studie, které pravděpodobně nečetl.
     3) Pokud už se „v tom“ nimrám, tak ono „to“ je hledání důvodu, proč píšete o něčem, čemu buď ani za mák nerozumíte, nebo jste to pro jistotu nečetl.

    1. Nobody 17.5.2021 v 20:10

     Dávat mi odkaz na videa je zbytečné, nesleduji je, výjimkou jsou pouze čísla hudební.
     Jinak: není ani tak moc lidí z cirkusu, jako výrobců videí a jejich kompilací, ty potvory vám vlezou všude a strašně rychle se množí.

     Relevantní by byl výpočet nebo experiment ukazující složení průzračné tekutiny schopné v množství 0,5 ml udržet magnet. Stačilo by ji kápnout na houbičku. Běžné ferromagnetické kapaliny jsou z pochopitelných důvodů tmavé.

  2. Zde je i možné logické zdůvodnění, proč tam ten magnet drží:
   https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24715289/
   Ve zkratce: superparamagnetické nanočástice oxidu železa (tzv. SPIONs) je možné použít ke zvýšení efektivity DNA vakcín.

   Pouze nás jaksi zapomněli soudruzi informovat o tom, co všechny tyto „moderní“ vakcíny obsahují. V oficiálním letáky (https://www.fda.gov/media/144414/download) je popsáno asi 10 složek (o SPIONs samozřejmě ani slovo), nicméně kdesi v mainstreamu jsem zaslechl informaci, že nedostatek vakcín je způsobem mimo jiné tím, že obsahují cca 200(!) ingrediencí (takže složitá logistika). Z toho by se i ovečkám mohla zatočit hlava.

 6. „Spousta lidí, která se nechá očkovat proti Covidu jen a jedině proto, aby jim vrchnost trochu povolila uzdu a mohli tedy činit to, co je ve svobodné společnosti samozřejmým a nezadatelným právem…“

  To jsem si teda nějak nevšiml. Moje babička se nechala jako správná ovečka očkovat už někdy v únoru. Když se otevírala kadeřnictví a ona se do jednoho objednala, musela jít stejně na test. Mimochodem, ani trochu jí to nepřišlo divný, vůbec se tím nezabývala. Nic jako „kurva, jsem očkovaná a musím na test… musím nosit respirátor… o co tady kurva…“ Tak kde je ta povolená uzda?

  1. Mr. Mr.:
   „…….. aby jim vrchnost trochu povolila uzdu a mohli tedy činit to, co je ve svobodné společnosti samozřejmým a nezadatelným právem…“

   – v tejto vete je jeden hoax : My nežijeme v slobodnej spoločnosti. Takže všetka tá tyrania je v súlade s našou tyranskou spoločnosťou. Presne toto – inými slovami – povedali dvaja slovenskí ústavní právnici. Aj nejakí českí, možno nie ústavní.

 7. Na Arschenbergera nesahat. Je to hodnej pan, kterej netouzi po majetku, penezich, nebo funkci. Staci se podivat na jeho predminule a predpredminule danove priznani.

  1. Sysop 17.5.2021 v 7:10

   Máte na mysli daňové, nebo majetkové příznání?
   Pokud by šlo o přiznání daňové, pak by sledování daňové kontroly a citace následného výměru byly pro investigativní novináře skutečnou lahůdkou.
   Pokud jde o přiznání majetkové, tak jmenovaný pouze prokázal, že jest politikem na svém místě. Což není pochvala, kdepak.

   1. Dle jeho vizaze soudim, ze rypani se v jeho vyrocich za ucelem hledani pravdy by mohlo byt povazovano za utok na Izrael :-)

    1. Já jsem Áron-bergera neviděl, netuším jakou má vizáž. Ale to jméno mi bohatě stačilo, abych si udělal podobný obrázek jako ty.
     Skoro mi to připadá jako reakce na veřejné fňukání Arona Gunsbergera u Dana Vávry, ohledně toho, že se na respirátorech a celém koronašvindlu pakují estébácké klany okolo Bureše, zatímco jeho pejzatí soukmenovci se k lizu nedostanou:
     https://www.youtube.com/watch?v=pf3BbOEW8p0
     Je to fakt pražská postavička, něco jako Kohn s Roubíčkem dohromady a ještě na druhou.

     Jako by pražská pejzataá obec vyslala svého zástupce veřejně fňukat, a Bureš si prostě tuhle sociální skupinu nechtěl znepřátelit, tak tam jmenoval jejich soukmenovce, který bude přihrávat státní zakázky i jim.

    2. Sysop 17.5.2021 v 10:36

     Pokud nesoudím podle jeho vizáže či jména, ale podle jeho rýpání v kůži (odstranění zvětšujícího se znaménka a následných kontrol), nemohu říci jediné křivé slovo.
     Jojo, překvapilo mě, jak velký kus kůže taková pikantní pižka proroste.

 8. Už viac ako rok sme médiami masírovani strašným covidom, najprv sa presstitúti predháňali počtom mrtvych, teraz prebieha masírka s očkovaním, začínajú riešiť covid pasy, je mi z toho na grc jak sa zbavujeme slobody.

  1. Vzdycky jsem rikal, ze nejvetsim spojencem teroristu jsou presstituti. Ze bryskne svoje portfolio doplni i o tyrany a totalitu, je pro mne nove zjisteni.

  2. Takže se o těch věcech nemá psát?

   1. Tak skúste tu a povedzte mi, či bolo potrebné takúto demagógiu písať?:
    https://www.aktuality.sk/clanok/890913/koronavirus-ockovanie-pandemia-amazonski-indiani/

    1. – písať dčemagogiu je vždy pre kohosi potrebné. Inak by ju nepísali.

     Blbé nie je písanie demagogie. Blbé je, že ovčania jej veria.

    2. Pathy 17.5.2021 v 11:25

     Článok je platený, čiže som čítal len úvod a odhadujem, že je to hlúposť.
     Ako ste prišli na to, že je to demagógia?

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017