Naivní myšlenka stvořit decentralizovaný internet - zpět na článek

Počet komentářů: 107

Přidat komentář
 1. Mimo téma, tak jsem si tak při té naší legislativní nouzi vyhlášené skrzevá důchody, vzpomněl na ty Mrcasíkovy litanie, kterak nás naše dokonalé zákony chrání před nedobrovolným narukováním do cizí války.

  1. Naproste presne

 2. Naivní myšlenka to asi bude, ale tisíckrát lepší než sedět u piva nebo televize a nadávat, jak je všechno k hovnu. Restepk. Momentálně mám až dost práce se studiem a diplomovou prací, ale kdyby se to přece jen podařilo někam dotáhnout, rád bych se přidal.

 3. Působí to na mě, jako když ti doma vypadnou pojistky a ty tu prdel nezvedneš a budeš sedět při svíčkách.A navíc to trochu zavání paranoidem.Toť můj dojem.Absolutní souhlas se Sandstormem, jen byl rychlejší.

  1. Tak nějak.

   Prakticky je to naprostá hovadina. Co je suvérénně největší problém s přístupem do lžinternetu? Áno, asi jak s distribuční soustavou na vodu, eletriku, plyn – ta fyzická infrastruktůra. Nahradit to znamená nebetyčný bambiliardy.

   Pokud tě něgdo pustí do své existující sítě, už tam můžeš relativně tunelovat atd. a prostě fungovat. Von to samozřejmě na své straně může nějak omezovat. Ale pokud by došlo na tvrdý vypínání a kontrolu, jak to některý země zkouší, co jako ten hňup předpokládá, že udělá s pojítkama ve vysokejch frekvencích za desítky tisíc kus? Leda pěknou piču. Kdo bude pořizovat infrastrukturu za statisíce, aby to pak místně routoval? A kdo to bude routovat nad ním? A nad ním? A nad… …a kdo to pak propálí ven do světa?

   A co dyž režim povolí provozování vysokofrekvenčních pojítek jenom na povolení proti ovčance? Aha ty vole :D

   Jedinej smysl má tvrdě bojovat proti omezování síťové neutrality. Takže špinavý svině jako NICky začít drtit jakejmakoli způsobama, že todle, co předvádí, si prostě nesmí dovolit.

   Kolik velkejch bojovníků z gauču jim poslalo aspoň e-majl, že sou smradlavý prodejný kurvy, co porušujou neutralitu a zaslouží si zdechnout na rakovinu? Žádnej, že? :D

   1. Tak to zase prr. Jeden z vrchních smradlavců žije u nás ve vsi. Jistej přeceda rady NICu a Comguardu. Snažil sem se ho konfrontovat, ale vyhejbá se odpovědím a teď už i akcím s ovčany – dřív dokonce byl zastupič, tak byl viděn často, teď nic, uvidím jestli ho potkám na letní akci, kde jezdí na kole, tam byl pravidelně (domů se mu tlačit nebudu). Tlačil se na zastupiče, kvůli ovlivnění D43, prže si ten kokot postavil barák hned u plánované trasy (PS vedle v dědině žije jiný kokot, jistý Blatný, nojo Brno venkov). Dopadlo to tak, že nám nadělilo ŘSD sjezd a kamioňácké odpočívadlo. Super.

    1. co prr? seš byjec z gauča?

     1. Většinou jooo, do Pha na demo se mi nekce, písat emaily Blyštivému Péťovi se mi nekce, ale tadytoho kokůtka vím, kde najít a naženu si ho. Nejlépe zoči do voči. Není nad to vidět ty ksichty.
      Pravda, když začla ta hystéryja se slámou uKravína, tak sem napsal do ABRY, kerá vypnula IS/ERP sberbance, že jako dodavatel ERP pro mého klienta SKONČILI, pokud budu mít u něj IT na starosti, ať se jejich generální rozmyslí jestli chce dělat business nebo politiku. U klienta me mladej od majitele, co dělá reditela (kterému to ABRA obratem přeposlala, jakože co si dovoluju..) jebal, s tím že je potřeba vysvětlit že můj názor není názorem jeho „skupiny firem“. Tak sem napsal druhej @, který začínal slovy „Pokud jste snad pochopil z mého předchozího emailu, že sdělení o vašem konci u klienta je názorem klienta, pak je to s vámi ještě horší, než se zdálo.“ Tóčo trvalo další 3 dny než to mladýmu seplo a naznal, že se to dost přehání s tou slámou uKravína.
      Totéž Jablotron a Děděk, kdy mi jako registrovanému u Jabla začali chodit sračky. Upozornil jsem je, že takhle ne a ať nezneužívají servisní DB a firmu k politice. A díky vypnutí appky pro Rusa a Belorusa mají odemne fšude kde to pude zajištenou adekvátni „publicitu“, „doporučení“ a kde můžu tam „pomůžu“.
      Jinak toho moc nenabojuju. Tedy vlastně ani nenasedím na gauču. Bo néni čas a hokny plno.

      1. Takhle kdyby se zachoval aspoň 1 z 10 českých vohnoutů, tak tu nemáme žádnou covidiocii ani slámu u kravína a ani následnou emerickou okupaci, na kterou už vláda schválila 40stránkový zvací dopis.

       ps: Je to marný. Z ajťáků se stali „digitální fašisti“. Nevím kdy přesně k tomu došlo, ale odevšad slyším že je to tak.
       Možná proto že je systém uplácí nehoráznými platy a oni to tak nějak tuší.

       1. Za covidu jsem v kanclu prohlásil, že gdo se nechá opíchat, tak ať si udržuje odstup. Za uzávěry byla sranda jezdit ve vláčku a fuckovat hlídky. 3x mě stavěl orgán. Dostal stožek papírů, s tím že ať si patřičnou povolenku na trasu najdou. Nehrabal se v tom ani jednou. Byla to legrace, ty pocity diverzanta :-).
        Ještě taková perlička – DOTAZ na INVESTIGACE.CZ – Pandora papers – Proč jen Bureš a proč v tom termínu – náhoda?:
        ne 17. 10. 2021 v 22:27 odesílatel Gorgussien napsal: Dobrý den, volby jsou za námi, proto Vám píši a táži se zdali a kdy můžeme čekat pokračování seznamu českých jmen v kauze Pandora Papers. Jistě chápete, že zveřejnit jediné jméno – premiéra ČR, před volbami by na Vás mohlo vrhnout stín podezření, že bylo zveřejněno účelově. To byste jistě neradi. Projevuji tímto „veřejný zájem“. Zajímá to mne i mé sousedy. Asi Vám napíší také email. Pokud by na „veřejný zájem“ byl tento dotaz nedostatečný, pak bych zdvořile prosil uvést množství tázajících se, které se za dostatečné „veřejno-zájmové“ dá považovat. Zkusil bych pak Vaším směrem dostatečný počet dotazujících zařídit. Třeba přes startovač a petiční weby. Předem děkuji za zodpovězení dotazů.
        ODPOVED:
        Od: investigacecz
        Komu: Gorgussien
        Datum: 18. 10. 2021 9:10:05
        Předmět: Re: Pandora Papers – zveřejnění zbytku jmen ve veřejném zájmu
        Dobrý den, nemůžeme jen tak zveřejnit seznam Čechů v databázi, protože to, že se tam objevuje jejich jméno, neznamená, že dělali něco nezákonného nebo podezřelého. Dokonce ani to, že měli offshore. Proto od začátku opakujeme, že seznam nezveřejníme. Více to vysvětlujeme zde: https://www.investigace.cz/prohlaseni-investigace/ Koluje mylná představa o tom, co jsou vlastně dokumenty zač a proč jsme zveřejnili dosud jen Andreje Babiše. Dokumenty jsou naprosto různorodé, od smluv, scanů pasů, výpisů z katastrů po excely se stavy elektroměrů. Tyto tisíce dokumentů procházíme, analyzujeme a z nich vychází příběhy, které budeme postupně zveřejňovat. Andrej Babiš byl prioritou, protože s jedná o jednu z nejvlivnějších osob v dokumentech vůbec, proto jeho příběh vyšel k datu globálního deadlinu, přebírala ho i ostatní média v projektu. Ostatní příběhy dotahujeme, budou vycházet na našem webu, kdy přesně, vám neřeknu, z podstaty naší práce se to nedá přesně na den odhadnout, ale vězte, že na tom aktivně pracujeme.
        Typ novinařiny, co děláme, není sprint, ale maraton. Pokud ji chceme dělat poctivě, znamená to taky bohužel pomalu. Prosím o trpělivost a důvěru v integritu našich novinářů. Takto postupně postupujeme standardně ve všech větších projektech, což si můžete ověřit na našem webu. Nikola
        Nakonec se tam objevilo pár jmen, ale ta honba na Bureše byla jasná.
        https://www.investigace.cz/tag/pandora-papers/

      2. jabko sem zcela zvrhl v momentě, kdy začli všecko centrálně klačit na te svoje pulte, už tam bylo jasný, že je zle, a že je jenom otázkou času, než k nějaké podobné kurvárně dojde…došlo…; zabezpečovačky sem nakonec pořádně ani dělat nezačal, ale kdyby, tak výhradně konkurence, třeba Satel není úplně zoufalej

      3. jinak berou bludišťáka :D

   2. Jak že to plánovali ti internetoví idealisti?
    Že se odkoupí nějaký vyřazený ropný tanker a zaparkuje se v mezinárodních vodách ? Či ropná plošina tamtéž ?
    A tam se umístí hen ty svobodné servery.

    Což je podle mě jediné řešení na nezávislý internet. Jo a ještě by to chtělo crowdfundingovou kampaň na síť satelitů, přes které ten internet půjde.
    Což je nemyslitelné, v populaci, kde průměrný dement za posledních 10 let vydal částku přes 50 000 za šmírující ajfouny a podobně předražené sráče s androidem. Teď si vemte, že by se za toto mohla pořídit celá taková flotila tankerů a ta satelitní síť kdyby každý takový průměrný dement vydal tuto částku na tento projekt.

    A nenacpal ty prachy do chřtánu Apple a Google, čímž získali stovky miliard na budování ještě efektivnějšího světového digitálního koncentráku.

    1. The Boat That Rocked :)
     a ani tam to nedopadlo bůhvíjak…

 4. …člověk si k počítači připojí bezdrátový vysílač…
  Přestal jsem číst přesně tady.

  1. cajky přímo do UŽBé (portu) nigdá neviděl?

  2. Tak jsou wimaxy i na 30.km místo wifi které na panelák stačí. No ale ta radiační zátěž z nemoci až z ozáření tam bude.

  3. Ale jo, o wifinách do USB portu samozřejmě vím, ale píše tam, že chce vyvíjet vlastní železo. Proč autor nemá v plánu radši použít existující wimaxy nebo levné čínské optické switche, na to se mě neptejte.

   Proto jsem chtěl ukázat BFUčko, které vám bude
   1) něco takového kupovat nebo dokonce stavět;
   2) montovat anténu na barák a seřizovat;
   3) instalovat nějaký spešl sw a ovladače.

   Jestli by neměl schůdnější to jeho šifrované a anonymizované DC++, nebo co to má vlastně být, provozovat pod existující infrastrukturou, protože by s tou alternativní byl přesně tam kde je teď, jak ostatně Behemote píšeš o pár postů výše.

   1. no dyk

    co se týče wimaxů a jinejch canop, nechcíplo to tak trochu, s n-kovejma a ac-čkovejma wifňama?

    1. Nevím, nedělám do toho, ale je to dost možné, už to acčko by mělo být rychlé zhruba stejně. Otázkou je jak je to s dosahem na kilometry.

 5. Uplne sem nepochopil proc to vsechno kolem. Proc nepouzit existujici infra (hezky klidne zustat treba na tcp/ip). Existuji preci komunitni site, kde cenzura neni. Kdo mi zabrani si se sousedem natahnout krizenej kabel? Kdo zabrani v bytovce rozjeti vlastniho dns (pripadne jinych) serveru? Pripadne sidliste ci mesta? Dokud to neni public, myslim ze je to ok.

  1. No, po baráku ještě jakž takž. Už po ulici problém. Po městě? Fantazie. :-(

   1. No, lowcost poskytovatele nechavaji klienty na sebe videt v RFC rozsahu. Jeden z mesta rozjede vlastni DNS, vsichni si ho daj do nastaveni sveho ipv4. Nekdo muze poskytovat http/https, nekdo ftp server, dlna, cokoliv. Ostatni internet je nam sumak, nedostanem se ani na hlavni router ISP s „retension“ – a je vymalovano… Samozrejme resit vlastni infra – to uz radsi mistniho ISP koupit…

 6. Asi by sis měl prostudovat CZFree.NET a Ronja pojítko.
  V podstatě řešili dost podobný problém a relativně úspěšně.

  1. taky jim to trvalo asi 20 let a nějaká ta desítka, ne-li stovka míčů do toho padla, žejo?

   1. Asi tak…

   2. Trvalo to 20 let, ale výsledkem jsou sítě ne plné nějakého meshe, ale plné optik a profi spojů kde 10 Gbps na páteřích je naprostá komodita a běžná věc a hlavnější páteře už jsou i rychlejší. Podívejte se na NFX. Ve špičkách tam teče cca 250 Gbps což je pro porovnání cca 10% celého českého NIXu (špička cca 2,3Tbps).

  2. Tak, otázka zda je už ten čas a vlastně potřeba znova vymýšlet kolo a kdo to bude ochoten zaplatit. Teorií kolem je jistě hromada, zabezpečit to můžeš zkusit třeba na blockchainu… :D

   https://www.mdpi.com/1424-8220/20/3/698

  3. Freenet byl vynikající v tom, že zpočátku filtroval jen lidi, kteří o konektivitu opravdu stáli. A nemuseli to být žádní linux guruové, „blbejch a silnejch“, co montovali antény a tahali kabely, nás tam bylo taky dost. Pak ale vlivem nadšení a honbou za rozšiřováním sítě se začali vézt i lidi, kteří to brali jako providera za tři stovky, vyžadovali nesmyslné garance a hrozně se čílili, že musejí chodit nahazovat vypadlé jističe o dvě patra výš. Pak se síť celkem zákonitě měnila na místní firmičky, protože otce zakladatele to po deseti letech dřiny a sklízené nevděku přestávalo bavit a chtěli tu svou snahu aspoň částečně zpeněžit, docházelo ke sporům mezi nimi a punkery, a takhle přesně si myslím že dopadne jakýkoli komunitní projekt (pokud je dostatečně zajímavý, aby trval několik desetiletí, což CZF bylo).

   Takže fajn, nezávislá konektivita je bezva, ale zatím jako perspektivní spíš vidím radioamatéry a jejich paketový přenos – nikoli technicky, samozřejmě, ale spíš z pohledu že tam je ta bariéra, přes kterou se konzumenti nedostanou – a celý systém zůstane v rukou sice mála, ale odborně zdatných a nasazeníochotných lidí.

   Koneckonců, jak si legendárně povzdechl jistý ajťák: „Internet byl bezva, než nám tam začali chodit lidi“.

   1. Pokud se to podělá, tak radioamatéry zaříznou jako první. Nebo nevíte, jak to za minulého režimu fungovalo? :-(

    1. A co teprv ten předminulý režim: poslech cizího rozhlasu se trestá smrtí.

     1. No tak v tom případě by to chtělo nějakou brutálně rozprostřenou modulaci v pásmu ISM, tam snad nikoho nenapadne zkoumat jestli tenhle šum je šum nebo spread spectrum nebo něčí streamování filmu do televize… ono by to bylo i odolnější proti rušení… nevím už přesně jak to funguje, ze školy jsem třicet let. Wifinky si nedovedu představit že by nějak centrálně zařízli, to by se spousta lidí ani nedostala do garáže nebo baráku :) , to by teprve byly nepokoje, když by se ty pytle brambor zvedly od svých počítačů!

      1. Nenapadne? Ale prosím vás…

     2. Jo, to je taky pravda.

   2. No nekde to skoncilo tak, ze jsou clenove a pak jsou zakaznici, ktery si za podporu priplati a jede se furt dal…

 7. Tohle tady bylo už skoro před 20 lety CZfree.net se to jmenovalo.
  https://www.jklir.net/czfree.htmly.
  Účastnili se toho i lidi v Brně a jiných městech. Mělo to docela podporu. Měli dokonce vymyšlené bezdrátové optické pojítka.
  A skončilo to tím, že tam nějaký zmetek zcizil údaje lidí kteří se toho účastnili.
  Člověk by řekl, že v tom měly prsty tajné služby.

  Každopádně by mě zajímalo jak má autor vyřešenou právě bezpečnost, jak by vyřešil DNS, root servery a podobně.
  Myslím že autor si to představuje jako hurvínek válku.

  1. CZfree stále funguje, viz https://nfx.cz/

   Fórum CZfree.net umřelo na tom, že lidi co něco řešeli to začali řešit jinde (ať už na v NFX nebo fóru https://telekomunikace.cz/ – původně ips.net nebo nějak podobně) plus zatímco wifi anténu na střechu si může dát každý a může o tom pak „fundovaně“ psát, tak jak řešit právní otázky, ekonomické otázky či technické otázky provozu větší sítě, tak to už jen tak někdo nemůže, protože lidí s tím mají zkušenosti bude málo.

   Jinak v počátcích CZFree se také fantazírovalo na např. volném wifi spojení např. Praha – Ostrava pomocí spousty propojených wifi spojů a lokálních sítí než někdo spočítal, než někdo spočítal že by do té Prahy prakticky nic nedoteklo. Pro nějakou rozumnou kapacitu sítě protě potřebujete pořádné páteře, ne spoustu „mesh“ sítí.

   1. Tak ono by třeba stačilo kdyby šlo poslat pár menších obrázků v rámci třeba krajského města.
    Když člověk dívá co předvádí třeba CZ.NICky tak to chce nějakou nezávislou komunikaci.
    Mít takovou osobní štvavou protistátní vysílačku :)

    1. To už je jednodušší, usadit se pro přenos dat s kódovaným analogem na konci FM CCIR pásma.
     Nebo podle potřeby, na těch 108.00 MHz už vysílací anténa, která umí +3dBm není tak nápadná, se 100W koncem a výslednými 200W ERP lze nadělat spoustu parády a přijímač má skoro každý doma.
     Vysílací časy a jejich distribuce je potom „klíč“ k tomu, aby zařízení na místě vydrželo co nejdéle a nepřijeli hóšové od ČRa a aby se ty správné informace dostaly těm správným lidem.
     Ostatně hóšové mají dneska úúplně jiné starosti, než nahánět nějaké piráty s dosahem „malé město“. Od rejžáka se sem tahají kvanta necertifikovaných zařízení, která jsou schopna svým rušením např. zlikvidovat datový spoj z velké trafostanice. Neodrušený a plně zatížený spínaný zdroj s výkonem třeba 5kW dokáže něco podobného i sám, navíc „svítí“ zpět do sítě a venkovní vedení to ochotně valí do luftu.
     FM vykrývače pro menší města, nebo i skupinu bližších vesnic nemívají přes 100W výkonu. A rejžák prodá komukoliv cokoliv, tomu prachy za takový zařízení nesmrdí. Když už se to vyrábí pro jiné (např. autokina apod.), tak ať se na tom vydělá co nejvíc. Je na tom zajímavé třeba to, že do RDS lze vložit i celou stránku textu, kterou pak displej přijímače postupně přehrává :D

  2. Pokud se nemylim tak freenet kdysi monitorovala policie a byla tam nějaká zatčení za sdílení za dětskou pornografii.

   Ono je hlavně třeba si uvědomit že
   1) pokud dokážeš vyřešit problematiku anonymity pak to přitáhne pozornost podobných živlů.
   2) podobné živly přitáhnou pozornost fízlů
   3) fízlové budou chtít backdoor do systému, budou hrát na morálku „sdílí se tu toto a tamto“ za podpory mainstream médií
   4) pokud backdoor bude vytvořen, byť za dobrým úmyslem dát do basy pedofily, teroristy a podobnou pakaz, tak bude i dříve nebo později zneužít. Dnes je terorista ten kdo plánuje utok, zítra ten kdo nejde s námi.

   1. co když je to přesně naopak?
    1) fízlové dostanou befel z nadřízeného (zahraničního?) orgánu aby zařízli svobodnou občanskou iniciativu
    2) takže začnout hledat tu hůl na bití psa
    3) nějaká hůl (honimír co si ukládá nějaké ilegálnosti či prasárny) se vždy najde
    4) pokud se žádná hůl nenajde, pak se použije policejní provokatér, osvědčená to taktika

    Třeba je zajímavé, že dětské porno se nachází zcela pravidelně u nějakých závadových „pravicových“ osob, které systém potřebuje zničit, to je běžná praxe jak na policejní objednávku někoho zlikvidovat soudně i společensky. Ikdyž se pak nic neprokáže.

 8. V masovém měřítku jsou sítě, založené na meshování pomalé a těžce řiditelné. Alternativou na šíření informací mimo kontrolu státu může být APRS, LoRaWAN nebo podobné sítě, ale maximum co z toho datově jde dostat je textový chat. Přenos souborů už je naprostá utopie. Zajímavý projekt je třeba Meshtastic, kdy se pořídí LoRa/WiFi modul za 500 z Číny, nahraje se Meshtastic firmware a třeba v rámci města jde komunikovat i když není k dispozici mobilní síť. Původní účel byl pro komunikaci v rámci demonstrací, kdy se stát rozhodne vypnout mobilní sítě a LoRa je hodně těžko zarušitelná.
  Na legální vysílání v APRS zase člověk musí být registrovaný radioamatér, což je s pozice státu snadno řešitelné.

  1. přesně něco takového jsem měl na mysli, netřeba streamovat video, stačí komunikace na úrovni IRC.

  2. To je zajímavé, na to se musím podívat…

  3. LoRa, to je ta proprietární korporátní technologie, součást celosvětového digitálního koncentráku IoT ? Kde vás šmíruje vlastní elektroměr, vodoměr, otopný termostat, lednička i žehlička ?

   To je tedy alternativa jak řemen. Z téhle naivity dřevních dob internetu by po těch 20 letech bylo už záhodno vyrůst. Jinak se z člověka nakonec stane volič Bukanýrů, kteří pod zástěrkou zjednodušení a digitalizace zavádí celostátní digitální koncentrák.

   1. Člověče jakým způsobem má použitá modulace (LoRa) vliv na politické směřování společnosti?

    1. není převážná věčina korporátů inherentně levicová? a šíření korporátních, eště nejlíp proprietárních sraček, vohnouti posilujou jejich vliv?

     se tvl podivé na půgl, jak kurva protlačuje všecky svoje sračky ve všech směrech, už to dopadlo tak, že ai mrkvo$oft zahodil někerý svoje věci a začal používat řešení své (spíš asi bejvalé) konkurence, to je naprosto na palicu postavený, a je to čímdál horší

    2. A ten neomarxistický elektronický koncentrák jmínem EU, nejsou jeho technologickou páteří právě tito korporátní fašisti ?
     Kde by byli všichni ti euroúředníci se svýma trapnýma vyhláškama, nebýt obřích IT firem, které se jen třesou na to, až získají stamiliardové zakázky od států na implementaci toho EU-fašimu na technologické úrovni, od ID až po bankovní služby a platby ?

     A nejsou hlavními protagonisty digitálního koncentráku právě obří banky, které mají pod palcem všechnu tuhle elektronizaci a digitalizaci a jen se třesou až budou mít tu slavnou digitální měnu, kterou už za papírové peníze nevyměníte a budete zcela závislí na státu, systému a bankách ?

     Proto se tomuto systému známému už od dob Hitlera říká „korporátní fašizmus“. A stojí právě na kapitalistech a soukromých korporacích. Bez nich by si směšný pouřada mohl vymýšlet jakékoliv bezzubé vyhlášky leda pro srandu králíkům.

     Kdo umožnil šikanu řidičů na zcela jiném levelu? Směšný městapák s papírovým pokutovým bločkem? A nebo až všudypřítomný kamerový surveillance systém s OCR, propojený s centrálními databázemi vozidel ?

 9. 1. Government používání takové technologie zakáže.
  2. Government začne monitorovat využití frekvencí, na kterých bude ta vaše síť postavená.
  3. Government do sítě pronikne formou zrádců a kolaborantů a začne monitorovat aktivitu zevnitř.

  Řekl bych, že to co popisujete má dvě roviny, tj. hardware a software. Vybudování hardwarové infrastruktury bez intervence státem je velmi těžké, zejména pokud jí budujete natruc státu. Inspirovat se můžete příběhem tří králů během německé okupace Československa. Kromě toho, že byste musel tu síť nějak udělat, udržovat, šířit, byste se musel potýkat jak s neschopností uživatelů, tak s odhodláním státu vás zničit. A pak je tu software, který sám o sobě žádnou anonymitu nezajistí. Musel byste to celé chytře vymyslet tak, aby kompromitace jednoho nebo vícera uzlů v síti nemohla vést k odhalení identit provozovatelů takových služeb ve vaší síti, které budou trnem v oku governmentu. Inspirujte se P2P protokolem, koukněte se na Tor síť, zjistěte si jak funguje a jak přesně se podařilo americkým vyšetřovatelům chytit uživatele i přes to, že Tor používal a konečně, přečtěte si whitepaper k síti Monero, která de-facto řeší stejný problém, jako vy.

  1. Problém v it je ten že byť část softwaru je opensource hardware nikoliv. Proč intel i amd desky v sobě mají nainstalován http clienta, jeho komunikaci není možné sledovat přes os.

   Existuje konspirace kdy byl trump odposlouchavan přes jeho apple telefon, sec. Vulnerability na úrovni hardware.

   A s tím jak se ukazali konspirace ohledne migrační krize, covidu a Ukrajině pravdivé je jasné že to byla také pravda

   1. Kdyby jen http klienta. On je v dnešních procesorech x86 zakomponovaný z mě neznámých důvodů i malý procesor na bázi ARM.

    1. Ty důvody neznámé nejsou. Hlavní důvod je maintenance periférií, aby to nespotřebovávalo čas hlavního CPU. Jenže pokud je ten ARM z půlky utajený, tak v něm mohou běžet i špionážní viry a nikdo netuší odkud se to bere. A klasický antivir nemá šanci to zjistit.

Napsat komentář

D-FENS © 2017