Mužské neřesti mají „vědecké“ vysvětlení

Featured Image

Všechna vaše tušení, že opravdový muž si po návratu z práce válí šunky na gauči a většinu dne myslí jenom na sex jsou a vždycky byla správná.

David Gruber napsal knihu Muži, muži – ženy, ženy určenou pro ženy, jejíž přečtení ovšem potěší hlavně muže. Sám autor to přiznává: „Kniha leckdy vysvětluje ušlechtilými motivy takové mužské jednání, které jinak bývá hodnoceno jako špatné, neférové ba i prasácké.“ A již předem předjímá typické reakce žen, které budou uvedeným faktům oponovat „je to absurdní, postavené na hlavu“, zatímco muži budou knize přitakávat slovy „po mracích literatury plné předstírání, pokrytectví a lakování věcí narůžovo to někdo napsal syrově a bez servítků“ a ujišťovat své drahé polovičky, že „tam není nic extrémně přehnáno nebo zveličeno“. Tuto větu si prosím zapamatujte. A doporučuje, aby knihu četli muži společně se svými partnerkami a nad překvapivými fakty kultivovaně diskutovali. Hned také čtenáře poučí, čím se liší typická hádka, přecházející od diskuze o rozdílných názorech na konkrétní věc do osobního osočování, od kultivované diskuze.

Není tam nic extrémně přehnáno nebo zveličeno

Hned v další kapitolce je rozdílnost mužů a žen představena největším možným zveličením zvaným absolutizace, jejíž princip autor popsal v knize Konec manipulace – podrobnosti zde. Autor například popisuje mužskou konverzaci na frojdovskou otázku „Co žena vlastně chce“ jako typickou vědeckou disputaci. Muži s kamennými tvářemi, bez jakékoli viditelné známky emocí, vážně shromažďují příklady ženských reakcí na určité téma. Pokud se objeví ženská reakce, která neodpovídá již shromážděným příkladům, jsou muži kamenných tváří zmateni a nejsou schopni dojít k žádnému jednoznačnému závěru. Hmmm. Autor tu popisuje muže roboty, v jejichž programovém vybavení chybí příkazy IF, WHEN nebo CASE vyjadřující podmínku. Tito muži navíc neznají elementární základy statistiky, včetně definice statistické chyby. Natož základní principy sestavování a vyhodnocování sociologických dotazníků. Protože potom by k závěru došli snadno a rychle. Schválně si tipněte, jak autor popisuje konverzaci na stejné téma mezi ženami. Jako slepičí sněm. Na rozdíl od mužů totiž ženy vyjadřují emoce, ba i nějaká ta empatie se přitom objeví. K žádnému závěru, natož pak jednoznačnému nedojdou. Něčeho takového ženské mozky totiž nejsou schopné. No není to boží kniha? Ještě před sto lety vedli muži debaty, že ženám není možné dát volební právo, protože jejich mozek nemá dostatečnou kapacitu, aby si správně vybraly lepšího ze dvou kandidátů.

No a tak to jde celou knihou. Pro zjednodušení a dokonalé vysvětlení rozdílů mezi muži a ženami jsou popisovány krajní póly mužského a ženského jednání. André Breton popisoval surrealizmus s nadsázkou jako náhodné setkání deštníku a šicího stroje na operačním stole. David Gruber popisuje v rámci svých ilustrativních mini příběhů většinou setkání matematického génia s emocionálně neukázněnou prudimírou. Účel světí prostředky.

Rozhovor čtyř

Zhruba třetinu knihy tvoří rozhovor dvou mužů a dvou žen, týkající se rozdílných očekávání mužů a žen především v oblasti erotiky a sexu. Vždy jeden z dvojice je ve svých názorech konzervativnější, druhý radikálnější, oprsklejší až nestydatý. Slušňák jménem Mirek působí jako pozitivní alter ego, které David Gruber prezentuje ve všech svých knihách, vyjma této. V Mirkových promluvách zaznívají věty a názory notoricky známe z mnoha ostatních knih Davida Grubera. Radikálnější a mužnější Radek je zase autorovo nemravné alter ego. Radkovy erotické názory jsou proto bohatě rozvedeny a podpořeny pečlivě vybranými příklady ve zbytku knihy.

A o čem si ti čtyři vlastně povídají? V první části rozebírají, kdo to má při navazování vztahu těžší. Asi nepřekvapí, že Radek požaduje, aby měli chlapci již od raných teenagerských let neomezený přístup k sexu. Navíc každý den s jinou dívkou. Mirek si zase stěžuje, že jemu, hodnému slušnému klukovi, nedávají opravdu hezké holky. A že má na vybranou spokojit se s průměrnou buchtou, nebo makat mnoho let šestnáct hodin jako barevný a stát se tak pro ženy atraktivnějším. Inu, ještě před sto lety by chlapec makal šestnáct hodin denně jen aby přežil. Dále rozebírají mužskou spořivost a ženskou rozhazovačnost. Protože když si muž nakoupí autodoplňky za sto tisíc je to vždy ta správná investice. Pokud si žena koupí něco pro radost za pár stovek, je to rozhazovačnost nejvyššího řádu.

Další perličkou na dně je názor, že muž, když potká krásnou ženu, kterou by chtěl dostat do postele a netroufne si začít kontaktáž (protože je srab a bojí se odmítnutí), tak strašně trpí. A aby netrpěl, měla by mu dávat každá žena na kterou jeho oko spočine. Zajímavé je, že autor zde neuvádí, jak by případná žena radodajka měla poznat, že ji muž, bojící se neúspěchu, dokonale předstírající nezájem, chce. Kupodivu ani jedna z diskutujících žen nezmíní, že muž zbabělec a posera je nejméně atraktivní muž ze všech. Protože muž posera selhává v kritických situacích. Muž posera ženu neochrání, ani nezabezpečí a to ve všech významech tohoto slova. A tak milí čtenáři, následujte instinkt a chovejte se podle přísloví – Odvážnému štěstí přeje. A nebo – Trénink dělá mistra. Protože instinktivní odmítání mužů poserů chrání ženy a její budoucí děti před mnohem horším a dlouhodobějším utrpením, než je krátkodobé zklamání muže, že mu nějaká žena nedala.

Dávný lovec a strážkyně ohně

Autor zde na základě rozdělení mužských a ženských rolí v pravěku zavádí pojmy „Dávný lovec“ pro typického muže a „Strážkyně ohně“ pro typickou ženu. Zajímavé je, že autor zcela pomíjí základní archetypy „Žena matka“ „Muž otec“ nebo „Muž válečník“. Pojmy dávný lovec a strážkyně ohně vysvětluje vše rozdílné v chování mužů a žen. Vysvětluje to opravdu roztomile. Například. Veškeré mužské chování je cílové, má konkrétní cíl. Zatímco chování ženské je průběhové. Nemá konkrétní cíl. Není třeba se bát udělat chybu. Pro toto rozdělování autor bere pouze krátkodobý rámec jednoho dne. Zde jeho odvozování platí. Lov nebo bitva se obvykle odehrávají v průběhu jednoho dne. Zatímco přebalení dítěte údajně žádný cíl nemá. Jenže přebalení dítěte sleduje vzdálený cíl. Udržet dítě zdravé, naživu a vychovat z něj nového, platného člena tlupy. Sbírání potravy a vaření má také konkrétní cíl, který se dokonce vejde do jednoho dne. Nasytit muže a děti. A přikládání do ohně? Kdyby oheň vyhasl v dobách, kdy lidé sami oheň neuměli zapálit, mělo by to fatální následky. Jen si představte, jak by vám bylo, přijít po mnohahodinovém brodění se ve sněhu, namáhavém lovu a dalším broděním se ve sněhu s uloveným jelenem na zádech do jeskyně či brlohu kde by bylo pět stupňů nad nulou. A masitá večeře nejen studená, ale i syrová. Brrrr

Muž přemožen ledničkou či super marketem

Rozdělení na lovce a strážkyně ohně ilustrují další příběhy. Například tím, že muž má problém vyznat se v ledničce. Zajímavé je, že muž nemá problém vyznat se ve stejně velké skříni se stejným počtem poliček a šuplíků, jako má lednička, pokud obsahem skříně je jeho nářadí. Obdobným případem je tvrzení, že typický muž má hrůzu z nakupování v supermarketu, protože je rozsahem nabídky rozptylován a zahlcen. Jenže v hobby marketu žádnou hrůzu muž nepociťuje a přesně ví, kde má hledat šroubky a kde lak na opravu auta. Nemluvě o samoobslužné mototechně. Takže v počtu detailů a velikosti nákupních prostor to asi nebude. Ale můžete se na to milí čtenáři s poukazem na knihu Muži, muži – ženy, ženy do konce života vymlouvat.

Proč muž nemá dělat domácí práce

Nudné domácí práce opravdový muž díky své genetické výbavě dávného lovce také nemá dělat. Protože desetitisíce let po příchodu z lovu muž odevzdal ulovenou zvěř a pak už se nechal od žen, které se celý den zbůhdarma poflakovaly kolem jeskyně, jen obskakovat. Škoda, že tenkrát ještě nebylo pivo. Protože takový pečený jelen zapitý pěnivým mokem z žejdlíku, vyrobeného z vydlabané tykve, vychlazeného na sedmém šutru. To by bylo teprve to správné mužské blaho.

Tak toto je jen malá ochutnávka z bohaté tabule příběhů, vysvětlování a doporučení, jak pochopit a ve všech směrech lépe uspokojit partnerku či partnera a tím i sebe. Výše popisované se odehrává na prvních padesáti stranách z tří set třiceti tří. Takže pokud vás zajímá, co se odehrává v dalších čtyřech pětinách knihy Muži, muži – ženy, ženy klikněte sem a obratem obdržíte knihu i s autorovým věnováním. Garantuji vám, že nic podobného jste v oblasti seriózní literatury ještě nečetli. Obzvlášť propagovaný zenový přístup k sexu – hned, tady a teď se všemi ženami které muž náhodně potkává, jistě obohatí erotickou kulturu v Čechách a podle autora zajistí i prosperitu a světový mír.

Chlapi Sobě, Zenovému Sexu Zdar!

 


23.02.2020 Torrent

12345 (158x známkováno, průměr: 3,16 z 5)
21 692x přečteno
Updatováno: 23.2.2020 — 22:16
D-FENS © 2017