Genau. Všimněte si, že v čechistánu nikde neexistuje parkování s Parkuhr, bezplatnými parkovacími hodinami, které zdarma regulují dobu parkování. Problém je ve slovu zdarma. Nejde o parkování, ale o prachy. V tomto ohledu bych doporučil „Heim ins Reich“
vasek
Ale funguje to naprosto bezne, blabolile. Praha, zmrdi mekka, opravdu neni cely Cesko. Pouzivaji to napr hned vedle v Brandyse v ulicich u namesti, primo na namesti jsou automaty.
A kdyz sudetak mekta o cechistanu, to je prevelice zabavne, v dobe, kdy se v Rajchu navzajem na ulicich honi Erdogan Turci proti No-Erdogan Turkum…
A kdyz urcite berlinske ctvrti pripominaji Bejrut.
A kdyz clovek (napr. ja) prijevsi pracovne do Frankfurtu uvidi bileho Nemce za dva dny…
DonNight
Mimo téma, když je někde značka parkovacích hodin, musím mít nějaké schválené, certifikované s razítkem a podpisem soudruha Ťoka, nebo prostě stačí na kus papíru napsat čas, kdy jsem přijel, a dát ho viditelně za okno?
CNN
U nás v obci je rozdávají zadarmo a nijak nebazírují na používání právě jich, takže předpokládám, že i kus papíru by měl stačit.
zrg1
kdysi davno jsem mel ve starem aute provrtanou palubni desku nad schrankou spolujezdce, v ni pohon ze stareho budiku, pres tycku od male rucicky do parkovacich hodin, akorat tam logicky musela byt cisla pozpatku a jen do dvanacti a muselo to byt na jehlovych loziskach a nikoliv z papundeklu, ale z plastu. Problemy s tim teda byly, protoze se to porad zasekavalo :)
Nakonec to resila osoba blizka. Mozna by se ten design dal zase oprasit, ale chtelo by to lepsi provedeni, respektive vykonnejsi nahon, nez budik na jednu AA baterii.
Mne se zelen na prazskejch sidlistich libi, sam na jednom zarostlejsim bydlim. Pripomina mi to fakt, ze Praha je pekne roztazena a svuj milion a neco obyvatel muze pojmout i s tou zeleni.
h72
Nu, většina sídlišť ale byla v době svého vzniku a v době osidlování bezútěšným bahništěm s jednou sámoškou (někdy ani to ne).
Tzv. občanská vybavenost se řešila vždy expost a chodníky, trávníky, případně parky, patřily ku tomu poslednímu, co se budovalo. Na druhou stranu, po několika desítkách let, kdy jsou stromy již pěkně vzrostlé (a domy opravené zvenku i zevnitř), může být bydlení na sídlišti cekem prima. Pokud je ale vedle les, řeka, obora, park, louky, a ne dálnice nebo průmyslová čtvrť.
servisdok
h72, radím si to jít na týden vyzkoušet, to bydlení po několika desítkách let. Na ty krásné rozlehlé trávníky se ale budete moci jen dívat, vkročit na ně znamená pak nejméně hodinu zbavovat boty psích hoven a smradu.
Nějak si nevybavuju, že by za mého dětství bylo na trávnících aspoň nějaké, neboť jsme si tam běžně hrávali a nikdo nikdy zamazaný nebyl. Psi obvykle běhali volně okolo, pokud je někdo z děcek vzal sebou ven. Ale to bylo výjimečně, většinou byl pes ve dvoře, měl nějaké svoje úkoly, třeba hlídat barák a tak a nikoho snad ani nenapadalo psa cíleně „venčit“. Prostě se jenom vypustil – ale je v tomto místě zajímavé, že oni vypuštění psi jednak měli zaprvé nejvíc práce servat se mezi sebou, ale zadruhé se vysrali někde tak, že to člověk ani náhodou nenašel, vážně. Nikdy to prosím nebylo na trávník, kde se hrávaly děti, nedejbože na chodník neb někam, kde se běžně pohybovali lidé. Nevím, čím to bylo.
ygorek
Znám jen několik sídlišť, na jednom z nich jsem vyrostl.
V době, kdy jsme v zimě z požárního hydrantu v domě polili parkoviště a celou zimu ne něm hráli cosi na způsob ledního hokeje.
Psa tehdy v nejbližších čtyřech blocích nechoval nikdo.
Ze sídlištních spolužáků gymnazijních měl psal jeden.
Tím to asi bylo.
Dnes, na jiném sídlišti, vídám, jak děti s rodiči na trávníku hrají míčem, a to opakovaně.
Trochu mi to s vaším tvrzením koliduje, ledaže by byly tak velké rozdíly v místních zvyklostech.
ygorek
Jen malé upřesnění:
V době osídlování sídliště(!) se dokončené domy zprovozňovaly průběžně, což bylo neplánované, ale odpovídalo to tlaku na lepší bydlení.
Školy a školky se pak řešily také průběžně, směnováním nebo dojížděním, což bylo zcela pochopitelné.
Chodníky a parky bylo možné budovat až na konec také zcela pochopitelně, po likvidaci zařízení staveniště, staveništních komunikací a jeřábových drah.
Hezký dobový dokument je Zablácené město (Václav Táborský, Praha, 1963).
moussa
v naší MČ si tím radnice těžko kupuje voliče, zóny jsou u nás dlouho, parkování nestojí za nic, ale dojde k výraznému zdražení. Jen si „naši“ zastupitelé našli čas i na něco jiného než zóny, protože zóny nadirigoval Magistrát. Takže naše MČ je „pokroková“ a zakládá OPBH, jen se to jmenuje Správa nemovitostí Prahy 2 a.s., radní to považují za významný krok správným směrem, ročně se prý ušetří milióny, údajně se zlepší efektivita a taky prej společnost bude vstřícná k přáním a potřebám nájemníků, navíc se zvýší transparentnost, protože stávající systém najímání externích firem se podle Jana Recmana (ODS) již přežil.
Radní se buď úplně zbláznili nebo se snaží místní pobavit. Naštěstí se tomu můžu smát, protože nebydlím v bytě, který vlastní MČ. Jen jsem se naivně domnívala, že se ODS tak nějak sbírá ze dna, zjevně je to úplně jinak, když průkopníkem nového OPBH je právě odéesák. :-(
foxtrot
Pokud vím, tak letošní modré zóny spíš protlačily městské části proti vůli magistrátu. Jedním z důvodů pravděpodobně je to, že se zaváděly i na P6 kde bydlí Dolínek. I socan je dost chytrej na to, aby mu došlo co to znamená pro něj osobně.
Na P3 zas založili něco, co se jmenuje nějak jako „správa zbytkového majetku a.s.“. Účel má byt podobný jako Vámi zmiňovaná OPBH na P2. Důvodem pro založení prý byla neschopnost a lenost úředníků kteří měli byty (garáže, nebytovky,..) v majetku MČ. Předseda představenstva je Tomáš Kalivoda z ODS. Takže je to asi teďka trendy. Co se stalo s těmi línými a neschopnými úředníky kteří teď nemají co na práci nevím. A docela by mě to zajímalo. Takže pokud má někdo z P3 info, sem s ním.
Hans-Paul
Dolínkovi je to úplně jedno, ten se o sebe postará. Četl a viděl jsem pár rozhovorů s tímto ….(doplňte si libovolné sprosté slovo) a jednoznačně mi z nich vyplývá, že se mu ten zprasek náramně hodí. Socánci se k veslu na P5+6 tentokrát nedostali, takže při příštích volbách do MČ+magorátu mohou vykřikovat, jak to stávající vedení MČ podělalo. Že ty návrhy současní pitomci zdědili po předchozím soudružském svazku ODS+ČSSD taktně opomenou. Dopadnout volby do MČ jinak, tak máme zóny stejně, ale Dolínek je bude hájit horem dolem.
Z jeho strany je to ryzí alibismus(magorát ty zóny musel MČ odkývat, protože právě on je vyhlašuje) a vychcanost.
moussa
možná to bylo u těch nových modrých jinak, ale u stávajících modrých zón diktoval Magistrát pravidla, přesněji řečeno, poslal MČ k vyjádření svoje pravidla, totiž „vylepšení“ tím, že se ještě zmenší parkovací okruh a ten bude stát méně. Každá MČ se rozdělí na více oblastí a podle toho se budou prodávat karty, budete parkovat před domem nebo za rohem a zaplatíte méně nebo budete parkovat v celé MČ a zaplatíte více s tím, že rozdělení MČ dirigoval Magistrát. Některé MČ to připomínkovaly a požadovaly, že si samy rozhodnou o tom, jakým způsobem vyřeší parkovací zóny ve svých MČ, to Magistrát smetl ze stolu a odmítal připomínky MČ akceptovat. Výsledkem je zdražení pro všechny, ačkoliv MČ zcela oprávněně namítaly, že na území MČ je situace odlišná. Jednoznačně jedou zóny na vlně oholit občany ještě o další peníze a MČ z toho žádný výrazný příjem podle všeho nemají. Takže zakopaný hund bude někde jinde.
Praha 2 má naopak neuvěřitelně schopné úředníky, protože správu nemovitostí odejme soukromým firmám a sama to bude provozovat lépe, radostněji, levněji, akorát že na MČ Praha 2 sedí několik babic, které tam seděly už za OPBH, takže to bude opravdu peklo. Lidem, kteří mají pronajatý obecní byt, vůbec nezávidím, protože zase budou běhat od čerta k ďáblu, sebere jim to čas a obecní byty se budou pozvolna propadat do neudržovaných a prakticky neobyvatelných prostor. Ale jen houšť a větší kapky, ať se zase co nejdříve odrazíme od dna. :-(
Hans-Paul
Tak tentokrát to bylo naopak …. na šestce už zóny jak duchy léta vyvolávala Kousalíková, a furt radnice MČ ve svém místním plátku brečela, jak jí to magorát kazí a zdržuje. Což v případě P6 dávalo jakýsi smysl, protože ač parkování dole v Dejvicích nebyla vyloženě pohoda jazz, hlavním problémem byli fakt nájezdníci s „eSkem“(nejen) k metru. A následně se samozřejmě očekávané stalo skutkem, tedy s novými stanicemi Áčka se ten problém přesunul výš, takže začalo řvát následně víc lidí.
Zásadní problémy jsou dle mého soudu na „tomto konci“ Prahy dva, první je idiotské prodloužení metra na Motol, se kterým ale už nikdo nic neudělá, a prodloužení na Řepy, kde by se v polích dalo nějaké fakt velkokapacitní P+R postavit, se my dva asi sotva dožijeme …. i když vy aspirujete na tu stovku, takže u vás jistá šance je:-). Druhý problém je ten, že na zóny je potřeba začít nahlížet z pohledu Prahy jako celku, protože Praha je jeden celek, je tím jedinečná, a stávající systém, který ji mění na slepenec izolovaných vsí je prasárna neskutečná. Jenže to je hezká myšlenka, ale to je tak všechno, protože i kdyby někdo vymyslel fakt slušný a rozumný a optimální model, tak po uvedení do praxe prostřednictvím té sebranky na magorátu a MČ to bude opět k zblití. Já se omlouvám za defétistický pohled na svět, ale mám velmi silnou obavu, že v Praze už líp bylo.
Genau. Všimněte si, že v čechistánu nikde neexistuje parkování s Parkuhr, bezplatnými parkovacími hodinami, které zdarma regulují dobu parkování. Problém je ve slovu zdarma. Nejde o parkování, ale o prachy. V tomto ohledu bych doporučil „Heim ins Reich“
Ale funguje to naprosto bezne, blabolile. Praha, zmrdi mekka, opravdu neni cely Cesko. Pouzivaji to napr hned vedle v Brandyse v ulicich u namesti, primo na namesti jsou automaty.
A kdyz sudetak mekta o cechistanu, to je prevelice zabavne, v dobe, kdy se v Rajchu navzajem na ulicich honi Erdogan Turci proti No-Erdogan Turkum…
A kdyz urcite berlinske ctvrti pripominaji Bejrut.
A kdyz clovek (napr. ja) prijevsi pracovne do Frankfurtu uvidi bileho Nemce za dva dny…
Mimo téma, když je někde značka parkovacích hodin, musím mít nějaké schválené, certifikované s razítkem a podpisem soudruha Ťoka, nebo prostě stačí na kus papíru napsat čas, kdy jsem přijel, a dát ho viditelně za okno?
U nás v obci je rozdávají zadarmo a nijak nebazírují na používání právě jich, takže předpokládám, že i kus papíru by měl stačit.
kdysi davno jsem mel ve starem aute provrtanou palubni desku nad schrankou spolujezdce, v ni pohon ze stareho budiku, pres tycku od male rucicky do parkovacich hodin, akorat tam logicky musela byt cisla pozpatku a jen do dvanacti a muselo to byt na jehlovych loziskach a nikoliv z papundeklu, ale z plastu. Problemy s tim teda byly, protoze se to porad zasekavalo :)
Nakonec to resila osoba blizka. Mozna by se ten design dal zase oprasit, ale chtelo by to lepsi provedeni, respektive vykonnejsi nahon, nez budik na jednu AA baterii.
velmi oblíbená věc v Německu http://www.skladovani.levneonline.eu/parkovaci-hodiny-elektricke-c9/parkovaci-hodiny-s-hodinovym-strojkem-i18/
Mne se zelen na prazskejch sidlistich libi, sam na jednom zarostlejsim bydlim. Pripomina mi to fakt, ze Praha je pekne roztazena a svuj milion a neco obyvatel muze pojmout i s tou zeleni.
Nu, většina sídlišť ale byla v době svého vzniku a v době osidlování bezútěšným bahništěm s jednou sámoškou (někdy ani to ne).
Tzv. občanská vybavenost se řešila vždy expost a chodníky, trávníky, případně parky, patřily ku tomu poslednímu, co se budovalo. Na druhou stranu, po několika desítkách let, kdy jsou stromy již pěkně vzrostlé (a domy opravené zvenku i zevnitř), může být bydlení na sídlišti cekem prima. Pokud je ale vedle les, řeka, obora, park, louky, a ne dálnice nebo průmyslová čtvrť.
h72, radím si to jít na týden vyzkoušet, to bydlení po několika desítkách let. Na ty krásné rozlehlé trávníky se ale budete moci jen dívat, vkročit na ně znamená pak nejméně hodinu zbavovat boty psích hoven a smradu.
Nějak si nevybavuju, že by za mého dětství bylo na trávnících aspoň nějaké, neboť jsme si tam běžně hrávali a nikdo nikdy zamazaný nebyl. Psi obvykle běhali volně okolo, pokud je někdo z děcek vzal sebou ven. Ale to bylo výjimečně, většinou byl pes ve dvoře, měl nějaké svoje úkoly, třeba hlídat barák a tak a nikoho snad ani nenapadalo psa cíleně „venčit“. Prostě se jenom vypustil – ale je v tomto místě zajímavé, že oni vypuštění psi jednak měli zaprvé nejvíc práce servat se mezi sebou, ale zadruhé se vysrali někde tak, že to člověk ani náhodou nenašel, vážně. Nikdy to prosím nebylo na trávník, kde se hrávaly děti, nedejbože na chodník neb někam, kde se běžně pohybovali lidé. Nevím, čím to bylo.
Znám jen několik sídlišť, na jednom z nich jsem vyrostl.
V době, kdy jsme v zimě z požárního hydrantu v domě polili parkoviště a celou zimu ne něm hráli cosi na způsob ledního hokeje.
Psa tehdy v nejbližších čtyřech blocích nechoval nikdo.
Ze sídlištních spolužáků gymnazijních měl psal jeden.
Tím to asi bylo.
Dnes, na jiném sídlišti, vídám, jak děti s rodiči na trávníku hrají míčem, a to opakovaně.
Trochu mi to s vaším tvrzením koliduje, ledaže by byly tak velké rozdíly v místních zvyklostech.
Jen malé upřesnění:
V době osídlování sídliště(!) se dokončené domy zprovozňovaly průběžně, což bylo neplánované, ale odpovídalo to tlaku na lepší bydlení.
Školy a školky se pak řešily také průběžně, směnováním nebo dojížděním, což bylo zcela pochopitelné.
Chodníky a parky bylo možné budovat až na konec také zcela pochopitelně, po likvidaci zařízení staveniště, staveništních komunikací a jeřábových drah.
Hezký dobový dokument je Zablácené město (Václav Táborský, Praha, 1963).
v naší MČ si tím radnice těžko kupuje voliče, zóny jsou u nás dlouho, parkování nestojí za nic, ale dojde k výraznému zdražení. Jen si „naši“ zastupitelé našli čas i na něco jiného než zóny, protože zóny nadirigoval Magistrát. Takže naše MČ je „pokroková“ a zakládá OPBH, jen se to jmenuje Správa nemovitostí Prahy 2 a.s., radní to považují za významný krok správným směrem, ročně se prý ušetří milióny, údajně se zlepší efektivita a taky prej společnost bude vstřícná k přáním a potřebám nájemníků, navíc se zvýší transparentnost, protože stávající systém najímání externích firem se podle Jana Recmana (ODS) již přežil.
Radní se buď úplně zbláznili nebo se snaží místní pobavit. Naštěstí se tomu můžu smát, protože nebydlím v bytě, který vlastní MČ. Jen jsem se naivně domnívala, že se ODS tak nějak sbírá ze dna, zjevně je to úplně jinak, když průkopníkem nového OPBH je právě odéesák. :-(
Pokud vím, tak letošní modré zóny spíš protlačily městské části proti vůli magistrátu. Jedním z důvodů pravděpodobně je to, že se zaváděly i na P6 kde bydlí Dolínek. I socan je dost chytrej na to, aby mu došlo co to znamená pro něj osobně.
Na P3 zas založili něco, co se jmenuje nějak jako „správa zbytkového majetku a.s.“. Účel má byt podobný jako Vámi zmiňovaná OPBH na P2. Důvodem pro založení prý byla neschopnost a lenost úředníků kteří měli byty (garáže, nebytovky,..) v majetku MČ. Předseda představenstva je Tomáš Kalivoda z ODS. Takže je to asi teďka trendy. Co se stalo s těmi línými a neschopnými úředníky kteří teď nemají co na práci nevím. A docela by mě to zajímalo. Takže pokud má někdo z P3 info, sem s ním.
Dolínkovi je to úplně jedno, ten se o sebe postará. Četl a viděl jsem pár rozhovorů s tímto ….(doplňte si libovolné sprosté slovo) a jednoznačně mi z nich vyplývá, že se mu ten zprasek náramně hodí. Socánci se k veslu na P5+6 tentokrát nedostali, takže při příštích volbách do MČ+magorátu mohou vykřikovat, jak to stávající vedení MČ podělalo. Že ty návrhy současní pitomci zdědili po předchozím soudružském svazku ODS+ČSSD taktně opomenou. Dopadnout volby do MČ jinak, tak máme zóny stejně, ale Dolínek je bude hájit horem dolem.
Z jeho strany je to ryzí alibismus(magorát ty zóny musel MČ odkývat, protože právě on je vyhlašuje) a vychcanost.
možná to bylo u těch nových modrých jinak, ale u stávajících modrých zón diktoval Magistrát pravidla, přesněji řečeno, poslal MČ k vyjádření svoje pravidla, totiž „vylepšení“ tím, že se ještě zmenší parkovací okruh a ten bude stát méně. Každá MČ se rozdělí na více oblastí a podle toho se budou prodávat karty, budete parkovat před domem nebo za rohem a zaplatíte méně nebo budete parkovat v celé MČ a zaplatíte více s tím, že rozdělení MČ dirigoval Magistrát. Některé MČ to připomínkovaly a požadovaly, že si samy rozhodnou o tom, jakým způsobem vyřeší parkovací zóny ve svých MČ, to Magistrát smetl ze stolu a odmítal připomínky MČ akceptovat. Výsledkem je zdražení pro všechny, ačkoliv MČ zcela oprávněně namítaly, že na území MČ je situace odlišná. Jednoznačně jedou zóny na vlně oholit občany ještě o další peníze a MČ z toho žádný výrazný příjem podle všeho nemají. Takže zakopaný hund bude někde jinde.
Praha 2 má naopak neuvěřitelně schopné úředníky, protože správu nemovitostí odejme soukromým firmám a sama to bude provozovat lépe, radostněji, levněji, akorát že na MČ Praha 2 sedí několik babic, které tam seděly už za OPBH, takže to bude opravdu peklo. Lidem, kteří mají pronajatý obecní byt, vůbec nezávidím, protože zase budou běhat od čerta k ďáblu, sebere jim to čas a obecní byty se budou pozvolna propadat do neudržovaných a prakticky neobyvatelných prostor. Ale jen houšť a větší kapky, ať se zase co nejdříve odrazíme od dna. :-(
Tak tentokrát to bylo naopak …. na šestce už zóny jak duchy léta vyvolávala Kousalíková, a furt radnice MČ ve svém místním plátku brečela, jak jí to magorát kazí a zdržuje. Což v případě P6 dávalo jakýsi smysl, protože ač parkování dole v Dejvicích nebyla vyloženě pohoda jazz, hlavním problémem byli fakt nájezdníci s „eSkem“(nejen) k metru. A následně se samozřejmě očekávané stalo skutkem, tedy s novými stanicemi Áčka se ten problém přesunul výš, takže začalo řvát následně víc lidí.
Zásadní problémy jsou dle mého soudu na „tomto konci“ Prahy dva, první je idiotské prodloužení metra na Motol, se kterým ale už nikdo nic neudělá, a prodloužení na Řepy, kde by se v polích dalo nějaké fakt velkokapacitní P+R postavit, se my dva asi sotva dožijeme …. i když vy aspirujete na tu stovku, takže u vás jistá šance je:-). Druhý problém je ten, že na zóny je potřeba začít nahlížet z pohledu Prahy jako celku, protože Praha je jeden celek, je tím jedinečná, a stávající systém, který ji mění na slepenec izolovaných vsí je prasárna neskutečná. Jenže to je hezká myšlenka, ale to je tak všechno, protože i kdyby někdo vymyslel fakt slušný a rozumný a optimální model, tak po uvedení do praxe prostřednictvím té sebranky na magorátu a MČ to bude opět k zblití. Já se omlouvám za defétistický pohled na svět, ale mám velmi silnou obavu, že v Praze už líp bylo.