MeeToo Czech Edition a Lex Feri: legislativní kličky soudružek z proFem, Konsent a Gender Studies - zpět na článek

Počet komentářů: 162

 1. Hezky a obsáhle popsáno s odkazy. Pro mne dost poučné.
  Četl jsem různé komenty k Ferimu jinde a mraky vohnoutů by ho hned věšely a zavíraly. Nikdo nevíme jak to bylo a před volbami si najednou zázračně mrak žen vzpomene jaký to byl untr samec a jak je otravoval. Odstoupil aniž by mu bylo cokoliv zatím dokázáno a tak to má být. Diskutérům a samozvaným soudcům už ale nevadí trestně stíhaný premiér který nikdy neodstůpí a navíc je oklikou okrádá. Fakt na palici jak je ta naše republika rozobcovaná. Jinak ani netuším koho vlastně volit, poraďte…( mimo ANO, to je snad jasné ).

  1. Já volím Svobodné, už léta. nyní mají slušnou šanci aspoň marginálně ovlivnit politiku. Pro levicové voliče je tu jediná možnost a to SPD.

   1. Čestný člověk k volbám vůbec nechodí. Jde o osobní odpovědnost a principy. Jestliže nesouhlasím s těmi zjevy v politice, na kandidátkách, jestliže nesouhlasím s děním v parlamentu a běžnou praxí obsazování klíčových postů, nemohu s klidným svědomím volit nikoho z lidí, kteří se toho chcou aktivně účastnit.

    1. Jojo já nic já je nevolil, my mlčící většina jsme nejlepší.

     1. Prdlajs nejlepší. Nejsme dobří. Ale čestní. Poznal jsem osobně tolik vrcholných politiků (mnozí byli mí dlouholetí přátelé, spolužáci, dobří známí) a tolikrát jsem se dozvěděl o všech lžích, manipulacích, zákulisních hrách, penězotocích, okrádání lidí za bílého dne, že už s nimi prostě nemohu nic mít.

      1. Možná čestní, ale hloupí a nerozumí volebnímu systému. Nejít k volbám totiž znamená, že váš „nehlas“ se virtuálně rozpočte mezi strany v poměru odevzdaných platných hlasů. Takže pokud někdo chce opravdu „bojkotovat“ volby, protože si z toho panoptika zoufalosti nedokáže vybrat, má jedinou možnost – jít k volbám a do urny hodit neplatný hlas (prázdná obálka, jiná obálka, počmáraný lístek, stránka z novin apod.) Jedině tak je zaručeno, že hlas bude opravdu zmařený a nikdo jej nedostane.

       1. Ale tímto způsobem již se systémem nějakým způsobem obcuješ, přijímáš pravidla hry. Já se prostě neúčastním. Od roku ´92.

        1. V tom případě mlčky přijímáš pravidla hry ostatních, ať chceš či nechceš.

         1. Neúčastním se dosti věcí. Nikdy nepřijímám a nemám zákaznické karty marketů, neúčastním se slevových akcí, nemám telku, neposlouchám popík, nepodávám daňové přiznání (byť bych měl), nechodím k volbám, nepodepisuji petice. Jsem obyčejný sráč, který na víc nestačí, nechce nic měnit, nejni su bojovník, ale alespoň se nějak neúčastním.

          1. „Jsem obyčejný sráč, který na víc nestačí“ – jo. A díky takový jako jsi ty, to tu takhle vypadá. O podstatných věcech rozhoduje max. pětina voličů. Víc nesráčů tu není.

    2. Čestný člověk? Chcete říct alibista, že?

     1. Chodiť k voľbám z presvedčenia, lebo nechceš byť alibista, je veľmi blízko poruchy myslenia, ktorá sa nazýva magické myslenie.

   2. Ty nevolíš nikoho. Buď v klidu.

  2. Nezakladal Urza nejaké to jeho militantné združenie? Síce sa chceli podieľať na voľbách a byť aj v diskusiách v médiach, ale hneď sľubovali, že nechcú aby ich ľudia volili. Klasika – sľubom neurazíš…
   Alebo počkaj s čím príde pán domáci – ten si vie vždy „dobre“ vybrať.
   Alebo to hodíš nejakým zúfalcom, čo nemajú šancu na úspech.
   Alebo odovzdáš neplatný lístok.

   1. To je čo za nezmyselná podriadenosť režimu, ísť a odovzdať neplatný lístok?! Síce vo výsledku je to presne to isté, ako neísť, len neviem, ako si potom pred sebou obhájiš, že si tam poslušne naklusal a hral tú ich nezmyselnú hru.

    1. Sú to alternatívy.
     Niekomu môže vadiť, že nešiel voliť (podľa matematiky to najviac pomôže strane s najvyšším počtom hlasov) ale zároveň nevidí šancu, že by dokázal dať svoj hlas nejakému uskupeniu, tak to proste a jednoducho „odsabotuje“.
     Tak ak nechcem hrať tú ich nezmyselnú hru tak to aby som sa nechal vystreliť na Pluto. Ešte aj pustý ostrov niekomu patrí – alebo si raz niekto zmyslí, že by mu mohol patriť. Alebo sa postavím na druhú stranu barikády a začnem vlastnou hlavou zhánať podporovateľov.

     1. Neplatný hlas ROVNÁ SA žiadny hlas ROVNÁ SA neísť voliť!

      1. Fajn.

    2. Není to stejné, viz volební zákon a můj příspěvek výše ;-)

     1. Vďaka za vysvetlenie pre ostatných.

 2. Stačí se podívat na chlapy do posranecké sněmovny.
  Přijde Vám ten spolek, jako parta sebevědomých alfasamců?
  Je premiér a vicepremiér chlap, nebo spíš ukňučená hromada hoven? Kterou jejich baby čuchají jenom proto, že z toho mají kupu prachů na rozhazování a zajištění pro život?
  Co by normální, pěkná a průměrně chytrá ženská asi tak viděla na takovém Hamáčkovi? Sáhnul by normální chlap s troškou sebevědomí po něčem takovém, jako je ministryně financí? Tady na JV Moravě se říká „tož to ani 3,8″…

  1. No, nevím nevím, jestli ti jedinci, na které náš pan premiér „zaklekl“, ho pokládají zrovna za ukňučenou hromadu hoven… ;-)

   1. Zaklekávání:
    HLP zde -> google „KM plus Slonková“
    A teď jak to bylo doopravdy – google „KM plus pět až sedm“.

 3. mate moj suhlas, to vedie len k vetšiemu rozkolu mezi pohlaviami, teda mužom a ženou. Je to nadherny vplyv meetoo ktoere už doplulo i k nam. Za mojem mladosti ani v 90tkach, nič take ešte nebolo, ak muž chcel a nabiehal žene bolo na nej či sa mu podvolila alebo dostal facku, pripadne mal ako taky takt a pochopil to, teda ustupil. Šilene kde to speje a len to zvyšuje nedoveru mezi partnermi, to aby si chlap pomali pred spanim so slečnou nechal podpisat lajstro že s tym suhlasi, inak smola..mate čo chcete. Na blitie tieto nove trendy a to chovanie niektorych krajnych feministiek a to nič voči istemu kladnemu vlyvu feminizmu v historii, ale tu už ide o jasny rozkol do hodnot ktore nas spajaju.

  1. Není bez zajímavosti, že všecky baby okolo MeeToo a militantní feministky jsou tak ohavné, popřípadě ještě kombinovaně blbé, že normální chlap se k nim radši ani nebude přibližovat.
   Fakt jsem neviděl ani jednu jedinou zastánkyni tady těch sraček, co by stála aspoň za pohled.
   Ty filmový a jiný štětky, co se angažují v MeeToo, v podstatě to vlastně spustily, to je taky výkvět.
   Mnohé nestály za moc ani před těmi 20 lety, kdy údajně musely kouřit producentům, aby se dostaly k roli.

   1. To play the devil’s advocate, tak vono chlapce to asi neni zadnej med kourit curaka nejakymu zmrdovi aby clovek dostal praci, coz tak nejak vystihuje situaci.

    Nevim jakou praci delas ty, predstavuju si ze nekde neco obrabis na soustruhu, ale mozna ze by se ti to taky zaclo zajidat kdybys pred kazdym kseftem musel vykourit pero majiteli firmy pripadne si vod nej nechat zjebat prdel. Nebo si predstav ze bys musel lizat picu necemu jako je hlavni hygienicka Svrcinova.

    Ber v uvahu ze herecky nemaj zadnou ochranu v Zakoniku prace nebo jinejch zakonech nebo vlastne vubec v nicem. Takze si ty svy chlapacky zvasty zkus nechat projit nanomozkem before you open your stupid fucking cakehole.

    Jinak je samozrejme pravda ze MeToo se zvrhlo v druhy extrem … nicmene vyse napsane se aplikuje.

    1. ‚Takze si ty svy chlapacky zvasty zkus nechat projit nanomozkem before you open your stupid fucking cakehole.‘

     Alespoň jeden komentář, co není k zblití, děkuji.

    2. No nezlobte se na mě, ale máte přece svoji hrdost! Já bych taky své šéfové nelízal píču jenom proto, aby mě nevyhodila (to, jestli by to vůbec teoreticky chtěla, je jiná věc. Násilí a vydírání se zásadně neustupuje).

     1. Tak to be se videlo pokud bys delal nejakou praci kde by lizani pici bylo prerequisite k tomu abys tu praci dostal. Nevim jakou delas praci, nicmene mam obavu ze nejakemu natlaku respektive vydirani se taky poddavas. Uplne nezavislych lidi je pomerne malo lidi. Tipuju se ze to „nasili a vydirani se zasadne neustupuje“ je takovej velkohubej zvast a z by se teprv videlo co a jak if it came to the nitty-gritty. A jestli v tvym pripade ne, tak v pripade naprosty vetsiny lidi jo. Nakonec to lze sledovat v primym prenosu kdy vsichni stahli wocas mezi nohy a ochotne chodej s nehubkem jak zasrany cokly.

      Nosis v praci respirator hrdino?

      Jinak o tom ze ten sexualni aspekt je zneuzivanej do druhyho extremu neni pochyb.

      1. Je dost prací, kde takové „prerequisite“ třeba nejsou a osobně si myslím že reálně taková práce není žádná. Jen se najde někdo kdo se chová jako neskutečný dobytek a je na každém, jestli mu vyhoví, nebo ne. Resp. na takové požadavky přistoupí, nebo ne.
       V ideálním světě by dotyčný nesehnal herce/lidi na tu práci a holt by musel jít.
       V reálném světě se bohužel takoví lidé najdou. Jejich volba. A pak se s tím ještě chlubit, jací to jsou přímo morální vzory…

      2. Demagogie jak prase.
       Nejde srovnávat násilí a nátlak vyvíjený na osobní úrovni s nátlakem legislativním který má oporu ve státní moci.
       Ten problém s přeblafnutím producenta za roli sice je svinstvo, přesto pokud k tomu dotyčné nebyly donuceny násilím tak si zcela vědomě zvyšovaly bonitu, s vědomím, že nepřeblafne-li ona přeblafne jiná. To že jim z toho bylo na blití na věci nic nemění.
       To je jak se studentkama, nekterý umí, některý si titul zaplatí a některý a některý vyšukají.

       1. Kromě toho, u chlapů to funguje stejně. Tam je obdoba v tom, že dotyčný může chodit s šéfem na golf nebo tenis, a přitom mu podlézat, jak skvěle to umí, ikdyž nic netrefí, nebo s vedením popíjet do oblíbeného podniku a tam se rovněž věnovat rektálnímu alpinizmu.

        A je všeobecně známo, že takovíto lidé mívají vyšší plat a obsazují vyšší pozice než nějací nerdi a introverti, co si udělají svoji práci jak je od nich požadovaná, ale mimopracovních aktivit se nijak neúčastní.

        Ale o tom se tady na DF diskutuje už 20 let.

    3. Ale veď je tá oná hentá – demokracia. Môžu milé „hérečky“ ísť robiť kľudne niečo iné ak sa im nepozdávajú pracovné podmienky. Ono je to celé taká dvojsečná zbraň. Na jednej strane máš znásilnenie (to tu asi nikto nebude schvaľovať) a na druhej nastavenie huby, kundy či prdele s vidinou osobného zisku (po vzájomnej dohode oboch strán). No a potom si „ctená dáma“ po sto rokoch spomenie, že jej to je nepríjemné, že pred sto rokmi vyfajčila Windsteina (či jak sa volá) a že to je zrazu odporné a neviem aké. Ale kurva si už nespomenie, že vďaka tomu mala parádny život na vysokej nohe ako celebrita. To je to klasické feministické – zobrať si len výhody a povinnosti nechať chlapom. A samozrjem sa to ešte teraz zastreší nejakou anonymnou kokotinou typu MeeToo a ide sa na lov.
     Keby ma šéf otravoval s kokotinami (a to nehovorím o tvojích výmysloch typu, že mu mám vyfajčiť či nastaviť prdel aby som mohol sústružiť – a navyše servisdok je elektrikár) tak buď sa nechám jebať s vidinou lepšieho platu (abo niečoho iného) alebo mu jebnem s dverami a idem inde. Samozrejme, ľahšie sa o tom teoretizuje ako sa to praktikuje, ale život je otázkou priorít.

     1. „pracovné podmienky.“

      Ja ti rozumim a zcasti souhlasim. Jak jsem rikal, I’m playing the devil’s advocate a.k.a. the court jester a nabizim pohled z druhy strany, kterou tak trochu znam zblizka z pozice jedny z profesi kterou jsem v zivote delal.

      To neni o pracovnich podminkach, to je proste o tom ze bez toho aby treba herecka gave a blowjob to a fat prick fucking asshole like Weinstein, she won’t even be considered for the role.

      Kdyby na kazdej kontrakt pripojeni zasuvky bylo potreba vylizat picu prislusny klientce (majici podobu hlavni hygienicky Svrcinove), tak by servisdok lizal picu az by se mu vod huby kourilo.

      Hope you’re getting the message.

      1. Napíšem ti to takto.
       Píšeš ako kokot. Ani čisto po americky ani po česky. Čítať to ide úplne debilne. Takže aj keby si mal nejaký názor s ktorým by som súhlasil (čo podľa tvojich príspevkov asi nenastane) tak aj tak by som na to pozitívne nereagoval, lebo by som to nezvládol.

       1. Well, there is only one thing for you to do, then … say auf wiedersehen to your … sorry, that’s from the movie … go fuck yourself …

        https://www.youtube.com/watch?v=OTBKYbALcSA

        Note that the above-referenced movie was produced by the main protagonist of the MeeToo circus …

        BTW, I don’t give a flying fuck if you agree with my opinions.

       2. SatanOkkY
        31.5.2021 v 17:15
        No asi tak. Píše jako by mu bylo deset (žádný dospělejší důvod proč tak píše mě nenapadá). Žiju v zahraničí už pěkných pár let – 360 dní v roce mluvím a přemýšlím v angličtině, ale můj mozek ještě funguje dost na to, abych zvládl psát v češtině. Jestli to nebude souviset s tím, co všechno musí dělat pro to, aby si udržel zaměnstnání. Mi přijde, že někteří tu považují pracovní poměr za galeje, ze kterých 20 let nesmí odejít. Navíc, u těch hereček to asi bude stylem když vykouří, bude mít roli za 20mega USD, když ne, dostane jen 300tis USD za roli. Jako chápal bych, kdyby musela nastavit za chleba pro sebe a dvě děti. Tenhle typ „charity“ nemusím. Ale to asi nebude ten případ v podobě účastnic MeToo. Zase na druhou stranu, pokud některá byla znásilněná, tak toho šmejda samozřejmě zahrabat pod Alcatraz.

        1. I don’t believe this shit, why don’t you come off of it. This guy is writing in Ukrainian or maybe Slovak, I can’t tell and you’re riding my ass about an innocent English word here and there …? Stop nagging, loser …

         1. 亲我屁股

          1. je to blbeček, tenhle světácky převlečenej Zerg1. pořád stejnej kretén….

         2. here and there? Pičo sorry, napíšeš půlku věty v češtině, půlku v angličtině, a ještě blbě. Seru na to, názory asi úplně blbý nemáš ale kurva NEDÁ SE TO ČÍST!

    4. Když berou ženský život jako obchod s vagínou, tak potom nesou následky. To je to samý jako ty, co chtěj dárky, večeře, a pak si stěžujou, že je chlap chce jenom píchat, když na tenhle jejich business přistoupí. Příjmy z prostituce (resp. společensky maskovaný prostituce) chtěj, ale poskytnout tu službu, za kterou dostaly zaplaceno, to už se zdráhaj. Když si někdo zvolí kouření kokotů, aby dostal lepší práci (resp. job, kde mu stačí blowjob, ať tomu i zerg rozumí), jeho/její volba. Oficiální šlapky taky po letech nepronásledujou zákazníky, že to vlastně dělat nechtěly. Proč by měly ty neoficiální?
     Jak se říká, každá je prostitutka, rozdíl je jenom v ceně a formě :-)

     1. Brume, nevim jestli jsi blby jak tago nebo predstiras ze jsi blby jak tago.

      Nechapes ze zensky (nutne) „neberou zivot jako obchod s vaginou“. To je na nich vynucovano uchyly (nevim jestli jsi jeden z nich) kteri nejsou schopni dosahnout sexualni gratifikace jinak nez pouzitim sve ekonomicke sily. Neni to samozrejme uplne cernobily a lisi se to od situace k situaci, nicmene v nekterych pripadech pokud chce treba herecka pracovat, then blowjobs it is.

      Jak uz jsem psal vyse, tak je vysoce pravdepodobne ze i ty se podvolujes nejakemu podobnemu vydirani v ramci tve spolecnesko-ekonomicke existence. Pravdepodobne nekouris curaky ale nejake jine kompromisy skoro urcite delas.

      Jinak obchod s vaginou implikuje i to ze je tam curak involved. Skus si to nechat projit svym nanomozkem.

   2. No tak Chytilová byla tehdy prý šťabajzna za kterou slintali všichni chlapi v branži. A Sommerová se taky do postele nebohého Sommera určitě nedostala s papírovým pytlíkem na hlavě.
    Poznal jsem docela dost feministických blábolilek s poměrně ucházejícím sex appealem.

    1. Než otevřely ústa, počítám… ne?

 4. Já jsem docela na pochybách, že Feri je v tomto případu obětí a že to na něj ušili. Z logiky neomarxizmu, černý míšenec versus bílá ochechule, je ten černý a priory nevinný a ta bílá viníkem. Celé je to podivné.
  Kromě toho si pamatuju, že zatímco my jsme se v čekárně při VŠ zkouškách potili v těsných špatně padnoucích oblecích a sakách (zvlášť letní zkouškové), tak spolužačky dělaly závody zvané „dobrý den, kozy ven“.
  Tedy jaká si vezme co nejkratší sukýnku a co nejhlubší výstřih či nejprůhlednější blůzku. Toliko k tomu „sexuálnímu obtěžování“ které na VŠ probíhalo spíš ze strany žaček na učitelích.

  Já si myslím že prostě Feri hraje divadýlko ve prospěch MeToo feministické mafie. Že to mají domluvené. Cílem tohoto divadýlka je na názorném příkladu inspirovat všechny fifleny k podobným krokům. Kdy se někomu samy cpou o překot do postele, a když o něj dostanou kopačky, tak aby ho hned obvinily z obtěžování.
  Vsaďte se, že pokud bude Feri „vykopnut“ z politiky, tak na další dobře placené místo, třeba v nějaké neziskovce nebo nějakém sorosovském fondu.
  Takhle to totiž funguje.

  A nebo je potřeba jako kádr u Pirátů, kde bude hrát roli „napraveného hříšníka“ a vystupovat jako obhájce žen a feminizmu. Stejně jako si sypali popel na hlavu levicoví politici, co se stali obětí migráčků či nějakého rapefestu v Západních chalifátech.
  To je to samé, dát poříklad vohnoutům, že takhle se mají chovat.

 5. Tak já pamatuju Danielu Drtinovou coby studentku práv a žurnalistiky, jak šukala s nějakým Adamem z Etiopie až se kolej Hvězda na chodbě za dveřmi srocovala, v tramvaji mu seděla na klíně a pohoršovala se, když se po koncertu Orlíku na Větrníku chlapci trochu rozhajlovali.
  Takže pochopím když se mladý afročech s květákem na hlavě a neklidnou klobásou v rozkroku rozhodne zašukat si, že je z 80% úspěšný a pak má dojem, že těch zbylých 20% mu taky dá.
  Nicméně, že bych v tom spatřoval nějaké předvolební spiknutí radikálních feministek, tak to opravdu ne.
  Na druhou stranu, odstoupil, nekandiduje, takových pomrdných je v politice celosvětově doslova po kokot, tak to považuji za marginálii.
  https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/sexualni-obtezovani-londyn-presidents-club_1801242334_rez

  1. Drtinovou? Blééé.

   1. Tak bylo jí o 30 let méně.
    Kdybych byl černý, taky bych si na 208 zašukal, křičela u toho hezky.
    Možná by mi k tomu chybělo 15cm, ale to už fakt spekuluji… ;-)

 6. hernajs je mi vás chlapi líto, vlastně ní nás, ale dřív nebo později na tento přístup dojedou všichni, i ty normální ženské.
  no a ještě je tu prostor pro podobné kampaně těch dalších 70 pohlaví.takovy případ znásilnění, pokusu atp.v polyamornich vztazích by možná soud rozklíčoval až po úmrtí několika zúčastněných.
  to jsou fakt sračky dekadentní a nezbývá než si počkat až se to podělá, a mezitím si založit soukromé kluby s příznivě nakloněnými ženami.

 7. Dog eats dog!

 8. občas jsem docela rád, že je mi skoro 70, svůj život jsem prožil v době, kdy žena si svoji čest bránila fackou a ne žalobou, kdy jsme si jako děti hráli na doktory, aniž by nás posílali k psychologům, kdy jsme na mejdanech a večírcích dělali vše, co se dá s holkou (dámou) dělat ( a ony to dělaly s námi) aniž by nám hrozilo nějaké mítů a kdy jsme mohli pochválit kolegyni nové šaty či účes nebo ji přátelsky obejmou či políbit, aniž by nás osočila ze sexismu. Tohle všechno kupodivu šlo. Není to ani tak dávno.
  Dnes už mám věk, kdy mne soudružky feministky můžou, ale při představě, že bych byl teď v situaci dvacetiletého chlapa, tak to tedy fakt ne….

  1. Ano, jsem na tom stejně. A to je hodně smutné.

 9. Hustý. Nějak nám to zrychluje a zrychluje. Jsem zvědavej, jak dlouho se dá ještě přikládat pod kotel. A hlavně co bude potom.

  1. Ví bůh…
   Nebo spíš výbuch…

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017