Markéta Šichtařová v Budějovicích - zpět na článek

Počet komentářů: 647

Přidat komentář
 1. Paní Šichtařovou (pobavilo mě, jak D-fens pořád zdůrazňuje to ing.) mám docela rád. Její prognozy a analýzy jsou celkem spolehlivé pro investování. Celkové, když uděláte přesný opak toho, co prognozuje nebo doporučuje, tak se trefíte.
  A co se týká spřáhnutí se Svobodnými (jichž jsem stále voličem) – sehrává úlohu užitečného idiota. Říká to, co každej ví, ale chce to slyšet od někoho „povolaného, ideálně experta“. Si můžou podat ruce třeba s expertem na energetiku Štěpánem. Podle jejich prognoz při začátku problémů s energiemi a plynem, dneska už měla bejt polovina průmyslu pod drnem a benzín za stovku litr.
  Navíc, volby nevyhrává nějakej program nebo dobré úmysly. Volby vyhrává zvládnutý marketing se vším co k tomu patří (brnkání na lidské vlastnosti typu závist, nepřejícnost, označení nepřítele atd) a známé osoby. Vemte třeba piráty. Tolik let ceklem nic, ale jakmile v kampani začali ukazovat na konkurenci (ten autobus s nápisy pusťte nás na ně si pamatuju dodneška). Kdyby tomu místo Bartoše šéfoval třeba Eben nebo Donutil, tak by to možná i vyhráli. Nebo takové Věci Veřejné. V podstatě ze dne na den vzniknou a hned jsou v parlamentu a vládě. Peníze, marketing, ovládnutí medií, nějaká známá osoba. Babiš dtto. Než vzniklo ANO, zkuste se projít, tak 2 roky zpátky před vznikem, po ulici a zeptat se lidí, jestli by někdo takový mohl vyhrát volby. Tipuju, že 90% by si klepalo na čelo – podvodník, mafián, miliardář, zloděj, STBák, odírá chudáky zaměstnance atd – to se nemůže nikdy stát. A ejhle.

  1. Tak pravý opak toho, co doporučuje Šichtařová, dělá celý tento stát a úspěšně míří do prdele třetí kosmickou.
   Takže jestli jste stejně úspěšný investor, jako tento stát hospodář, tak Vám gratuluji!

   1. Srovnávat aktivity a hospodaření státu versus aktivity drobného investora je, slušně řešeno, nemoudré.

    1. Proč? Protože když to dělá blbě soukromý investor, tak zkrachuje, zatímco když to dělá blbě stát, tak hubou o zem budou rejt jenom občani?

     1. Integrale 14.5.2024 v 17:21

      Zdroje vyplýtvané v rámci chybného podnikatelského záměru budou promrhány v obou případech, takže je to jedno.

     2. Jako třeba v případě Zdeňka Bakaly a jeho OKD?

      Nebo v případě krachujících bank, které sanují státy, protože jsou „too big to fail“?

      Kapitalizace zisků a socializace ztrát – je velice častá.

      Běžné také je, že firma způsobí škody (zamoření jedy třeba) a pak zkrachuje nebo zdrhne. To také hodí na krk státům. Příkladem je třeba TEPCO, které vybouchla jaderná elektrárna ve Fukušimě.

      1. a mohla bych ten vébuch vidět? asi ne, pže seš jenom prolhaná svině, co? :o)

       jo a stád si navymejšlel kokotiny a doteď drtivá většina elekráren neběží, byť do toho nainvestovali bambiliardy, furt je jim to málo, tak pálijou ropu a uhlí z dovozu a sypou si na hlavu oxid uraničitej ze spalin, makes sense vole X-D

       1. Kdybys nebyl tlachal, tak bys věděl, že při havárii v Fukušimě došlo dokonce ke trojici explozí.

        Možná by bylo lepší nejdřív zjišťovat fakta (o programu Svobodných, o radioaktivitě, o Fukušimě) – a pak teprve kritizovat. Jinak to fakt vypadá blbě.

        1. Jinak je poměrně zvykem – daným fyzikálními zákony – že jakmile se rozjede řetězová jaderná reakce – že výbuchy následují. Divím se, že to musím vůbec psát a zdůrazňovat – hlavně „odborníkovi“ na atomové elektrárny jakým je Behemot. Považoval jsem ten fakt za samozřejmý všem lidem.

        2. exploze z uniklýho vodíku vodfoukly střechy reaktorovejch hal, primární kontejnment (má to poněkud jinou konstrukci, jsou to varný reaktory, tak jsou celý obbetonovaný) nebyl porušenej, problém byl vole tavba v aktivní zóně a kvantum vody, co na to museli lejt, část středně zamořené vody byla na začátku vypuštěná, aby bylo možný zachytit silně zamořenou

         hlavní průser byl na začátku, když tu katastrofu teprve začali menežovat, tam došlo k neřízenýmu rozlití silně zamořené vody a vedle jódu (kterej není moc problémovej, s poločasem rozpadu 8 dní se drtivá většina rozpadne dřív, než se to může přes potravní řetězec dostat k lidem) tam v tom jediným momentě došlo k úniku cézia, což bylo řešený dočasným zákazem rybolovu a konzumance vody aj. v okolí, to trvalo dny až týdny

         všecka ostatní voda, což jsou dneska statisíce kubíků, byla následně zachycená

         každopádně s černobylským bordelem je to NAPROSTO nesrovnatelný, kreténi si to tam vodpálili sami a následný řešení bylo sypat do sopky chrlící tuny bordelu tak radioaktivního, že všici hasiči a zaměstnanci, co byli vokolo, zemřeli nejpozdějš během pár tejdnů v příšerným utrpení, na kerý nezabíralo prakticky ani morfium, a řešení bylo tam protočit desetitisíce záklaďáků a vystavit je vysokejm dávkám radiace při tzv. úklidu, kdy sbírali div že né holejma rukama vysoce radioaktivní bordel, sypali ho do haly a pak to vobili plechem

         tady vlnka po zemetresu spláchla celý MĚSTA a zařvalo tam přes DVACET TISÍC lidí, čili s ohledem na objem tédle destrukce to ty elekrárny zvládly naprosto úchvatným způsobem a žaponci to tam do dnešního dne perfektně začistili, po řízeným vypuštění vody s triciem proběhně v dalších desetiletích kompletní demolice a vyčištění na zelenou louku

         takže jak sem to ostatně shrnul na začátku…meleš akorát sračky, se divím, že na tebe pyčo plýtvám svým časem, úplně zbytečný

         1. Takže ti trvalo asi 3 dny, než jsi nějak trochu zareagoval. To té doby jsi jen generoval sračky a nadávky. Vzhledem k tomu, že jsi popřel i exploze – tak to spíše vypadá, že jsi si snažil aspoň malou část dostudovat.

          Problém je, že to v Japonsku probíhalo jinak. Japonci tutlali co se dá – jak vnitřně, tak ke světu. Loajalita je víc než cokoli jiného. Tím donutili po nějak velké státy světa vyslat tam své vědce s měřáky – aby vůbec na místě zjistili, že situace je mnohem horší než Japonci deklarují.

          Nejenom to, státy blízko Japonska si začaly zakládat své měřáky radioaktivity. A také zjišťovali, že jim Japonci nepokrytě lžou.

          A tak dále.

          Dále tuto diskusi nebudu rozvíjet. Abys tři dny psal o hovnech bez jediného věcného argumentu, popíral základní fakta, na to už čekat nebudu. Chápu taktiku zachování tváře, ale hrát ji s tebou nehodlám.

          Diskuse je o tzv. argumentech. Když si k tomu přidáš horu nadávek, je mi to fuk. Ale argumenty chybějí – a bez toho diskuse nemá smysl.

          1. pýčo gde ty máš argumenty k nejakýmu vylejvání vody a výbuchům reaktorů cos tady žvanil? všecko sis to vytahal z prdele, jako obvykle, primární kontejnment je MOŽNÁ lehce narušenej u druhýho reaktoru, to se nebude vědět, dokud to za 20 let nezdemolujou a nedostanou se k tomu – je to celý zalitý v tisících kubíků betonu tvl

           to je kurva docela rozdíl proti tomu, že tam sovětskejm dementům vole uletělo tisícitunový betonový víko a všecky ty sračky šly do vzduchu, kterej tam lidi dejchali

           každej gdo vylezl aspoň pátou třídu základky ví, že do moře můžeš vylejt co chceš a nestane se v dlouhodobým horizontu NIC, pže se to v horizontů dní až týdnů naředí několik řádů POD VOLE PŘIROZENÝ POZADÍ, což je ten zásadní rozdíl – celková uvolněná aktivita vypadá sice obludně, ale při řízeným ředění je měřitelná jenom díky extrémní citlivosti moderních měřicích přístrojů

           žvanění vo svíticích rybách a podobný strašicí hovna si nech vole na sraz se svejma protijadernejma batikovanejma dementama

         2. Behemot: Jaký exploze z uniklýho vodíku? A mohla bych ten vébuch vidět? asi ne, pže seš jenom prolhaná svině, co? :o)

          1. nemlel vole neco vo vybuchlejch REAKTORECH? furt čekám na jakoukoli obrazovou dokundamentacu, máš? davaj

           můžeš mně to doplnit vo vysvětlení, co s tím má společnýho vodfouklá STŘECHA baráku

          2. Měl byses hlavně naučit číst.

           A pak nejdříve přemýšlet a pak reagovat.

           A tím diskusi o jaderných věcech definitivně ze své strany uzavírám.

       2. Stát si nic nevymyslel. Vymysleli si to navládní organizace a následně to nařídila EU. Současně s tím si to vymyslely banky a korporace, které ty kraviny prosazují jako ESG třeba u půjček.

        Stát si také nevymyslel, že třeba banky nebudou dávat půjčky zbrojnímu průmyslu v době, kdy Západ chce na Ukrajině dodávat zbraně proti Rusům.

        Možná by mohl ještě někdo dodat, co si třeba za kraviny naporoučel automobilový průmysl sám od sebe k jeho dodavatelům.

        Pravičáci podporující korporátní fašismus a diktaturu (tedy ne zdraví pravičáci podporující zdravé podnikání a trh) jsou zaslepení náboženští fanatici. Činy korporací, nevládek a mezinárodních organizací lživě házejí na vinu státu. Ještě bychom se mohli ptát, kdo platí ty nevládky, a kdo tahá za nitky mezinárodních organizací – státy to téměř nejsou.

        Do kosočtverce to tu vedou korporace a miliardáři. A dokud to lidé nepochopí, že další koncentrace moci povede k tomu, že kovidový a vakcinační fašismus, nebo ekoterorismus, nebo další budou jen slabý čajíček proti tomu co přijde. Korporáty rádi a zcela mimo stát zavedou sociální kredit jako v Číně, a dokonalou kontrolu všeho a všech. Nesvobodu přinesou korporace v první řadě.

        1. běž se léčit ty magore

         1. Svět je vlastně nádherně černobíle průhledný.

          Za všechno zlé může stát, za vše dobré mohou soukromníci.

          Za vše zlé může Rusko, za vše dobré může Západ.

          Za vše zlé může Babiš a Zeman, za vše dobré může Fiala a Pávek.

          Za vše zlé mohou dezoláti a proruští zaprodanci, za vše dobré může EU a NATO.

          Zapomněl jsem na něco?

     3. Integrale: jak proč? Stát investuje do finančních produktů? V nějaké míře možná ano, ale v daleko větší míře je na straně dlužníka. Opravdu to není dobrý příklad pro srovnání

      1. Slyšel jste něco o státních obligacích? Tak si přečtěte, co to je, a pak můžeme diskutovat.
       Samozřejmě je to finanční produkt, který potom stát pod pohrůžkou násilí nutí kupovat Národní banku (v podstatě též státní, byť se tak netváří), penzijní fondy atd.
       V jistém smyslu slova, pokud to hodně zjednodušíme, je i inflace státní finanční produkt.

       1. Víš co, nejdřív si ujasni zásadní pojmy, pak se můžeme bavit. A začni pojmy INVESTICE a INVESTOR.

       2. Pokud stát ovládá svou měnu – tak inflace je samozřejmě mimo jiné částečně státní produkt.

        Pokud tedy stát ovládá svou měnu, což už je diskutabilní. Západní kapitál už omezil dost vliv státu na měnu – třeba v USA zcela, v ČR do značné míry.

  2. U Báby to máte trochu časově špatně zařazené. 90% lidí by v roce 2009 ani nevědělo, kdo je Babiš. Přívlastky StB, odírá chudáky, zloděj, mafián a podvodník se v rámci širší veřejnosti přilepili, až po prvním větším volebním úspěchu. A jakým způsobem? Najednou vznikly spolky, pořádaly se demonstrace, registrovaly se domény a tak.
   Ostatně se dost dělo. Třeba setí kukuřice v srpnu, že?

   1. Nemám to časové špatně. Samozřejmě, že bych to těm lidem musel říct, že to je oligarcha, který se účastnil privatizace a zprivatizoval kde co, co všechno vlastní, kolik má na kontech, kolik platí zaměstnancům atd, co dělal za socíku. V podstatě opak toho, jak se potom prezentoval v kampaních. Překvapivé je, že dneska už se ví, co je zač, a stejně je to jedno. Je to asi nějaký syndrom, v gangsterským filmu taky máme tendenci fandit darebákovi před fízlama.

    1. nove.kostatko 13.5.2024 v 13:53

     „…dneska už se ví, co je zač,…“

     – – –
     Ale to bylo známo veřejně dávno. Samozřejmě, že líný mediální přesvědčenec to vědět nemusí…

     .

     1. To je možné, ale jsou lidi, kteří si, narozdíl od Corony, váží svého času a neutrácejí ho zbytečně na šmejdění, kde se co píše.

      1. nove.kostatko 13.5.2024 v 16:30

       – – –

       Někdo umí číst rychleji, jiný pomaleji, další téměř vůbec.
       Jeden věnuje čas čučení na porno a kecy o včerejším zápase, druhý se zajímá o realitu současnosti i minulosti.
       Proto třeba někdo ví, kdo je zač ten kandidující a další neví nic, co mu média právě nestrčí před xicht…

       .

    2. Předně, dokud nezačaly ty knihy, články i to forum24.cz se registrovalo až po jeho úspěchu u voleb, tak to lidem bylo u prdele. A nikdo ani neměl zájem zveřejňovat informace. Ale jakmile přišel, „vyhrál“ a šlápl tak zavedeným strukturám do jejich státních penězovodů, začalo se najednou „asi náhodou“ informovat.
     A některé věci byly fakt za hranou. Sejete kukuřici v srpnu?

     1. Jsi s Coronou v rozporu, tak se kucí domluvte.

    3. @n.k
     Stockholmský syndrom?
     Po tom co předvedl za výkon při covidgames je na pováženou, že se lid většinově chystá zvolit repete, ač musím uznat, že nevýkony 5K tomu značně napomohou.
     Pokud nebude koalovat s pragmatickým křídlem ODS, tak mu toho Rajchla s Okamurou škodolibě přeji.
     I když Tomio když dostane fci předsedy Parlamentu a Rajchl místopředsedy, tak by to mohl Andrej elegantně uhrát s menšinovou vládou aspoň do prezidentských voleb 2027.

    4. nove.kostatko: „Babiš zprivatizoval“… kdybyste zkusil udělat jen 10 % toho, co on, tak z vězení nevylezete.
     Já bych řekl „získal podvody a krádežemi díky vazbám na Grégra a Zemana“. To je přesnější.
     A ty prasárny dělal dávno předtím, než založil ANO, bude líp 2011.

     1. To je odpověď na mě? Asi ne, protože nejsme ve sporu a váš příspevěk podepisuji v plném rozsahu.

   2. Takhle to úplně nebylo. To jak podivně přišel k majetkům atd. a co je to za člověka se vědělo už před jeho nástupem do politiky. Jenže protože ho běžní lidé neznali, neb nebyl politicky angažovaný, tak to nikoho nezajímalo.

    Ostatně tohle je zbytečné tady diskutovat. Pokud vás to zajímá, zkuste si o něm vygooglit co nejstarší články/infomace o něm a porovnejte si datum jejich vzniku s tím, kdy začal být politicky významný.

    1. @x-f
     o Andrejovi kdo chtěl mohl vědět vše, koneckonců některé historky jsou tak neuvěřitelné, že si je snad ani nelze vymyslet.
     https://www.mapovani.cz/andrej-babis-a-agrofert/nejbohatsi-cech-ma-tajemstvi/180

     1. Ano, například tenhle článek taky znám a vznikl nějakých deset let před vstupem Báby do politiky. A už podle informací v něm dojde každému slušnému člověku jaká je to křivá svině.

      1. Zatímco životopis Petra Pavla se ladil pár dní před volbami. Jeden den rozvědčík nebyl, vše popíral veřejně. Druhý den už to přiznal.

       Ty nejkřivější křiváky ála Petr Fiala, Petr Pavel, Vít Rakušan, Kolářovic rodina, … (a dlouhý seznam dalších) – jejich životopisy by měly být k dispozici na každém rohu a webu.

       1. Ale to je úplně jiný komanč a agent. Fakt 👌🤣

 2. Blbý je, že konzervativní články na tomto portálu už má jen majitel.
  Smutné…

  1. no, konzervativní… ono se vždycky vytvoří nějaké módní označení, a do toho se nahází vidlema ledacos. takové označení „pravicové“ už úplně vyčpělo a do toho pytle se cpou všeliké nacionální dělnické strany, a za atribut pravice se začíná považovat požadavek na přidělování starobních a invalidních důchodů podle genetického ověření tuzemského původu.
   stejně smutný osud v posledních letech postihuje i adjektivum „konzervativní“ – konzervativní je už kdeco. takže ano, pan domácí píše konzervativní články. technicky konzervativní. když se drží svého kopyta, tak je to fajn.

   1. Tak pravicovou stranu tu máme již dobrých 3é let: Korunu Českou.
    Ale protože jsme se od doby generálních stavů posunuli někam mezi levičácký extremismus a ultralevičácký extremismus, připadá mi vhodnější měně extremistické články nazývat konzervativní. Pravicového už u nás, krom té Koruny České, není nic.

    1. Není co konzervovat. Pokus o to by znamenal jenom konzervaci nahromaděného svinstva. Proto raději používám pojem „reakcionář“.

    2. nejsou to ti monarchisti?

    3. Integrale: vážně označujete monarchistickou stranu za „pravici“? Wow, that’s new!

  2. Jo jo. Víte, jak kdysi chutnal konzervový lančmít? Taková dobrota!

   A víte, jak chutná dnes? Hnus fialovej!

   1. Nemelo bz to byt s velkym ‚F‘?

   2. „… jak kdysi chutnal konzervový lančmít?“

    – – –
    Mňam. Byl vynikající. Po závozu byl obvykle rychle vyprodán, aspoň u nás ve vsi.
    Dobrý byl i kádéčkový.

    .

    1. Zaklad na kazdej vandr. Rvali jsme ho po osmahnuti na kosticky i do gultru.

    2. Lidi, já cca před 25 lety jel opravit jeden program do malého řeznictví v takové prdelce. A tam mi dali jejich „lančmít“, který chutnal jako ten socialistický z konzervy.¨
     Měli to v takové „cihle“, vypadalo to jako „pizza nářez“, nebo „aro nářez z kýty“, ale fakt to chutnalo jako ten lunchmeat z konzervy. Tenkrát mi ten řezník dal recept, že prý je tam jedna fintička. Česnek a cukr. Kolik česneku, tolik cukru. Opravdu cukr a funguje to.

    3. Uz zas lesk a bida lancmitu? Ja to nezazila, ale otec mi sugestivne vypravel. jak to bejvalo mastny jako prase a pokazdy,kdyz to na tabore videl, tak se mu vlnil zaludek…Prosim tedy, vsechny lancmit fans uvest vec na pravou miru.

     1. To je tým spomienkovým optimizmom. Z toho lančmítu aj penisy lepšie stáli než dnes…

      1. To grg :
       :-D

      2. GRG – a co teprve ten pravej socialistickej gothaj. Z toho stály i koule

       1. Jo, z nej vypadavaly kousky sadla, takze kdyz se s koleckem kleplo – voila – a byl z toho emental.

        Na druhou stranu, ten dnesni ma vyhodu v uspore peciva, to neni nutny prikupovat. Vsechno uz je v tom.

        1. Gothaj je nejlevnější želatina, kterou koupíš. To tvoří asi 3/4 obsahu.

     2. Slecna Ling: neřekl bych, že jsem byl přímo „fan“, ale je pravda, že mi to chutnalo, zvlášť opečené nad ohněm. To už dnes pokud vím nejde, naposled jsem lančmít zkoušel cca 20 let zpátky a byla to spíš taková tužší paštika, nakrájené na plátky to ještě šlo dát na pánvičku, ale chuťově nic moc. Na opíkač nad oheň by to napíchnout nešlo. Nejlepší byl jednoznačně nějaký čínský či co, konzerva se vzorem, barvy tuším červeno-žluté, na tom klikyháky. Ale to jsme někde v druhé půlce osmdesátek.

      BTW kdysi mi chutnaly i jiné konzervy, což mohlo být dané především hladem na puťáku, kde se to jedlo – lečo s moravskou klobásou, trenčanský párek s fazolí a ještě nějaká čočka s párkem. Vše jsem někdy v 90. letech zkoušel a stálo to za prd. To nic neříká o tom, jestli to stálo za prd i na tom puťáku:-))

      Některé chutě se dost mění, co člověku přišlo kdysi fajn je dnes už jen vzpomínka, která nemusí souviset s kvalitou výrobku jako takového. Trochu mi to připomíná „chutě“ filmové – kdysi se mi fakt hodně líbil film s Rutgerem Haurem „Obojek“. Pak jsem to před cca 15 lety koupil v papírové DVD edici za tři pětky a teda píčovina je to strašlivá. Od té doby se na halyvůdské akčňáky, které se mi v mládí líbily, nedívám, abych si to nezkazil. Je klidně možné, že lančmít je úplně to stejné.

      1. Mei Ning vepřové maso Luncheon meat?

       1. Panek: to už nevím, dnešní obal vypadá jinak. Spíš se to podobalo „retro lančmítu“ z Hamé, akorát to nebylo z Hamé:-)
        https://nazjedenie.sk/wp-content/uploads/2017/06/Retro-Luncheon-meat.jpg

       2. Panek 17.5.2024 v 13:24

        Nevím, já si pamatuji Ma Ling Luncheon Meat. Už co děcku mi bylo divné, že je „lunč“ a vepřové maso ve vlastní šťávě dováženo až z Číny. V dobové hantýrce se konzervy označovaly jako „čínské dětičky“. Specifická chuť mohla záviset i na plemeni prasat do konzerv zpracovávaných, v té době byla v ČSSR v módě již landrase.
        Dnes to neumím posoudit, nelze porovnat chuť vzpomínky s výrobkem moderní firmy, která má recepturu odlišnou od receptu libovolné jiné firmy a navíc má těch receptur několik, podle stupně „kchatování kchostů“.

        No, nakonec za to nic nedám, zkusím o Prázdninách ochutnat Marečkův lančmít, je to malý podnik a uzenářské výrobky má dobré.

      2. To fatdwi:
       Dobre odpoledne do CR, doufam,ze se dobre dari, navzdory desti, co pry u Vas ted je. Nicmene, ad ten nestastnej lunchmeat, znate Spam konzervy? To se obcas u ohne basti tady, ale priznam se, ze je to pro me takovej chutovej Chernobyl. Tedy jak rikaval Djatlov, not great, not terrible :-)
       Na Obojek mi ovsem nesahejte, blbost je to strasna, ale ja to miluju. Koukavali jsme na to prave s tatou a vzdycky si k tomu nasmazili horu bramboraku a popouzeli mamku, ze nejenom ze smrdime cesnekem, ale jeste koukama na takovy brakovy s…banality :-) Senza patky to bejvaly:-).

       1. Dalsi takova nase oblibena ptakovina bejvala Hosi z Brazilie :-) Mamicka omdlevala, ze prijdem do kulturniho pekla.

       2. Slecna Ling: jasný, vše v poho, však v kanclu neprší:-)

        Spam neznám, akorát v emailu:-) Co mi tam kdysi chutnalo (opět poznamenané situací chudého studenta, co tam byl peníze vydělávat a nikoliv utrácet a když jsem je tam pak byl utrácet, už jsem tohle zase nekupoval) bylo corned beef, od které značky ale bylo dobré už si nevzpomenu. A taky Campbell’s beef stew (od nich toho bylo jedlého víc, ale beef stew mi utkvělo).

        Obojek – to by mě fakt nenapadlo, že to znáte, natož pak, že se Vám to líbí:-) Hochy z Brazílie ale neznám já, přitom na csfd to má překvapivě dobré hodnocení (ne, že by to něco znamenalo).

        BTW nějaký nedopatřením jsem relativně nedávno viděl Split second a to teda přežilo „test of time“ líp než Obojek, když už jsme u Hauera.

        1. To fatdwi:

         A vite, ze to Campbellovo beef stew vubec neni spatny :-)? Ja se tim rada nacpavala v prvnich pozehnanejch tejdnech, ale mam pocit, ze brzo to zkusim zas, bylo to prekvapive fajn. Obojek,uznavam,ze je asi divny,ze znam, ale tata mel a dodnes ma, pomerne vsestranej vkus, takze od Das Boot po The longestday, od Soumraku do usvitu k Bullet Train nebo Jackie Brown:-)

       3. Copak lančmít, ale pivo už není co bejvalo!

        1. holt na posratí si musíš vzít projímadlo, né samoser :)

        2. zkus lněnej olej bo třeba konvalinku

        3. leon: jo, pamětníkům chybí to obracení lahví v obchodě, jestli tam není zákal.

         1. Pro ty co to neví, tak ne všechny pivovary měli technologii na pasterizováni piva. Proto se takové pivo časem kazilo.

         2. Pivo stojí za hovno dnes. Je to impotentní sterilní europivo, které je vařeno tak, aby se nedalo zkazit. Navíc se vaří v gravitačních bubnech a následně ředí sodovkou.

          Dnešní pivo si můžou strčit do špic.

          Dřív jsem pil pivo skoro denně, dnes dám tam dvě do roka. A nechutná.

      3. Fatwdi: nojo, už ani ten oheň dneska není co bejval

      4. Poctivej komunistickej lansrot sel opekat dobre. A zeby z nej primo chcal tuk, to se teda nepamatuju. Ba naopak, kolikrat jsme otevreli veprovou konzervu (loterie, ze ktere strany) a sadlem z ni jsme vymazli vicko kotliku, na kterym se lansrot smazil. Jinak se to pripeklo.

       Se mi nezda, ze by komari meli dva druhy lansrotu.

     3. Už jsem dlouho několik roků lančmít neměl takže nevím jak dnes chutná a vypadá. Já jsem ho používal například do kečupové špagetové omáčky.
      Pak ale už nešel použít poněvadž se nakrájený na kostičky rozplizl, nedržel tvar kostiček jako před tím.

      1. zkus maťo ve vlastni šťavě, sice jsou z toho takový mírně roztentononc „kostičky“, ale na lepivou pastu se to neroztíká…

       anebo pak na kostičky holt použít např. bavorskou sekanou, vona je to ostatně dost podobná věc, když si to tak vezmeš

      2. No prave, ten soucasnej hnuj vubec nedrzi pohromade. To uz je lepsi tim ty spagety nekurvit a udelat si radeji mlety maso. Do spaget davam hovezi s krutim 1:1, neni to tak tucny jako s veprovym, to kruti doda vodu a celkove se to da.

     4. Slecna Ling 17.5.2024 v 12:41
      „Uz zas lesk a bida lancmitu? Ja to nezazila, ale otec mi sugestivne vypravel. jak to bejvalo mastny jako prase a pokazdy,kdyz to na tabore videl, tak se mu vlnil zaludek…Prosim tedy, vsechny lancmit fans uvest vec na pravou miru.“

      K lančmítu se nebudu vyjadřovat, ale co se týče „mastný jako prase“ – to vyhledávám a labužnicky si mlaskám…
      Za sebe upřímně nechápu, že někdo může opovrhovat mastnotou – někteří dokonce vylévají olej z rybičkových konzerv a podobně…

      1. P.S. Přece jenom se vyjádřím k historickému čínskému lančmítu: konzumoval jsem ho ochotně, akorát mi přišel hodně suchý = málo mastný…
       Ale osmažením na sádle to šlo zlepšit…

      2. To jizlivec :
       Ja treba z tunaka, ale to je ten rodinnej vliv :-) Vam to fakt sedi? Ja treba i ty pitomy bramboraky a bramborovy placky ubrouskuju :-) Ale samozrejme nejsem mira veci, treba mam jen naprd vkus :-)

       1. Moje zena taky vyvali cmundu v ubrouskach, nez ji sni. Tuk je nositelem chuti. Nemusim ho zrat vagon, chleba se sadlem a cibuli jsem nemel snad dvacet let, ale kdybych si dal, tak se s tim moc malovat nebudu a poradne si primaznu. Osulit jidlo jen proto, abych to mohl jist casteji a nedrazdil zlucnik, nebo mozek s vycitkami, to je podle mne pitomost.

   3. Boze, uz zase lancmit? To se tu vomila co pul roku, ne?

    1. Az nam to nahradeji tofu s mletejma broukama, nebude o cem zvanit.

     1. Až to nahradí umělým masem rostoucím v kádinkách – budete se vám škytat i po těch broucích.

      Buňky z potratu telete, které rostou v živném roztoku, množí se – a pak se prodávají jako maso.

      Normální buňka se dělí asi 30 x, pak sama u sebe nadetekuje, že už je stará – a 30 x kopie DNA bude plná chyb – a spáchá vlastní sebevraždu. A tím je všemu dalšímu množení konec. Což je mechanismus v těle, aby se množily mladší buňky. Ale rakovinné buňky se množí donekonečna. Můžete 3 x hádat, co bude v umělém mase. Jestli budou zabíjena další a další telata nebo použity buňky s rakovinnou tendencí.

 3. Jsem voličem Svobodných a to co říká Markéta Šichtařová, podepisuji v plném rozsahu.
  Popravdě si ale myslím, že pravděpodobnost úspěchu ve volbách je velmi malá. S tím materiálem, který je dnes k dispozici by to byl spíš zázrak. Mám na mysli veřejnost, voliče…

  Společnost je dnes většinově rozdělena na dvě zdánlivě odlišné, ale ve skutečnosti velmi podobné skupiny:
  – buřtožrouti,
  – „lepší“ lidé

  Buřtožroutovi je všechno jedno a k volbám často ani nejde. Důležité je se nepředřít, pivo a fotbal. Případně návštěvy obchoďáku a kadeřnictví.

  Pro „lepšího“ člověka je důležité to, jak vypadá před sobě podobnými, exhibice na sockách, dovolenčičky, cyklistické stezky apod.. Ani on se nepředře.

  Obě skupiny vychovávají děti – do jisté míry své klony. Žije se nad poměry tak, že se prožírá to, co vytvořily předchozí generace. Vůle ke změně nula, zatím to jakoby pořád ještě jde…

  Systém je v této fázi neopravitelný. Nezbývá než vyčkat na neodvratný pád ke dnu a pak se zkusit odrazit ode dna – velmi zhruba tak, jak se teď pokoušejí v Argentině.

  Buřtožrout se probudí, až mu okolnosti reálně pohrozí, že „nebude co žrát“.
  „Lepší“ člověk se probudí v okamžiku, kdy si uvědomí, že jaksi už nebudou dovolenčičky ani přiléhavé cyklistické oblečky, protože prostě došly prachy.
  Dřív ne a to ještě jen někteří…možná začnou pro změnu něco dělat.
  To je smutná realita.

  ——-
  Pochopitelně jsem to zjednodušil, jinak to na pár řádcích, psaných venku matlafonem ani nejde… Myšlenka je snad jasná.

  1. účast v tomdle je historicky dycky nízká, takže stačí výrazně míň hlasů

  2. Já nebudu volit Svobodné proto, že jsou reklamou na NATO, a že výrazně akcelerují do války proti Rusku. Pak už mi je jedno, jaký mají další program, jsou pro mě nevolitelní.

   Stejný důvod je PRO a vyjádření místopředsedy Vacka o tom, že NATO je největší a nejlepší organizace, která kdyna světě existovala. A to, že PRO udává demonstranty na jimi pořádaných (Rajchlem) demonstracích.

   1. Alan.Cox 13.5.2024 v 22:07

    „…Svobodné…“
    „Stejný důvod je PRO (Rajchl…)“

    – – –
    Frakce ODS + bafuňář.
    Taky nic…

    .

   2. určitě nemáš jenom všivou hubu plnou sraček, ale vozdrojuješ tady aspoň tři případy, kdy strana negde klačila neco do války, žejo? :o)

    1. Svobodní už v politickém programu dávají velmi nepokrytě najevo, že základní „filozofické východisko“ je „NATO coby nejlepší řešení“. Na to já Svbodným tak nějak seru, protože NATO může za půlku sraček, ve kterých teď jsme, a hodlá je prohlubovat. Minimálně bez NATO by se neválčilo na Ukrajině, ani by válka nezačla.

     ———————–

     Politický program Svobodných

     I. Pojetí státu

     Je nesporné, že pojetí státu má dalekosáhlé důsledky pro každodenní politické rozhodování, pro hlasování o detailech kterékoli legislativní předlohy. Ideje a ideologie mají zásadní význam při získávání podpory lidí pro konkrétní politiku.1 Politika bez filosofického obsahu se stává pouhým mechanickým bojem o moc a zákonitě vede k úpadku svobody.

     4. NATO jako filosofické východisko

     NATO představuje odlišné východisko pro řešení sporů a krizových situací oproti Evropské unii. Oba přístupy (konsensus všech členů versus majorizace a různá kvóra pro blokační minority vycházející z budování nevraživé rovnováhy a vyvažování) jsou do značné míry protikladné a neslučitelné. Právě proto, že důsledný respekt k svrchovanosti je součástí politické filosofie NATO, dávají této alternativě Svobodní přednost. Svobodní považují filosofii NATO za východisko pro Evropu, na základě kterého by se analogicky měly budovat vztahy mezi velkými, středními a malými státy.

     1. Bez NATO bys byl pořád součástí východního bloku, ty ťunťo. Ale možná jsi to chtěl.

      1. Co to meleš, ty vořechu?

      2. Dissenter: můžete prosím tuto myšlenku pro nás pomalejší poněkud rozvést? Prosím vč. aktuální definice pojmu „východní blok“, prosím.
       Děkuji.

       1. Zkusím to já: NATO bylo jeden ze střípků, který vedly ke kolapsu SSSR a tím i ztrátě vlivu na jejich satelity (včetně nás). Pokud ale Dissenter měl na mysli něco jiného, tak se omlouvám.

        1. nove.kostatko: To, pěkně prosím, nikoli.

         USA si výhru a hegemonii zajistili již po 2. světové válce. Dolar coby světová měna (tedy parazitace na bohatství celého světa), zrušení kolonií Británie a dalších států, obrovský přísun expertů do USA po zdrhnutí před Hitlerem a komunisty, a nebyly rozbombardovány jako SSSR a Evropa. Všechno ostatní jsou už kydy.

         Je jasné, že tomuto nešlo odolávat. USA měla prachy a bohatství za nic (a dodnes má), zbytek světa jen to co si vydělá.

         Když bylo Rusku a Číně ve 21. století jasné, že dojde je zteči velmocí, spočítali si, že USA musejí o tyto nezasloužené výhody obrat. Dolar je sice silný, ale jeho význam jako světové měny neustále klesá. Petrodolar už je méně a méně krytý ropou a dolarem. BRICS začíná pomáhat státům vymaňovat se z kolonizace a vazalství USA (emancipace Afriky, Asie, …). Budování nezávislosti na západním světě.

         NATO je nepodstatný hřebíček v celém dění. USA začalo dolarem vysávat svět, a ekonomicky porazilo všechny. Stalo se hegemonem po 2. světové válce.

        2. To ta NATO ovsem byla velmi, velmi maly stripek. Podstata rozpadu SSSR a okolnich satelitu byla v neudrzitelne ekonomice proti USA, ktere po svem krachu v roce 71 dokazaly neuveritelne, doslova se staly Fenixem diky petrodolaru.

         Nejsem ekonom, muj selsky rozum mi rika, ze USA tenhle zavod vyhraly i diky tomu, ze dokazaly vytvorit model, ve kterem se kupi dluhy bez krachu. Na tohle bolsevici neprisli. Vycucli vnitrni zdroje a vychcipali. USA preply na zdroje vnejsi a frcely dal.

         1. Sysop: Přesně tak. Dokázaly celou ekonomiku světa a zásoby ropy světa přepnout na podporu a krytí jejich ekonomiky. Tomu se nedalo konkurovat. Ale jako program parazita se to nedá udržet věčně, protože dříve či později někteří vysávání hostitelé se začali cukat. Takoví hostitelé, co se nechtějí nechat vysávat od USA se pak nazývají agresory: Rusko a další.

          USA navíc vysálo i odborníky. A také know how. Kdo přišel z Evropy, většinou sebou přinesl plány, dokumentaci, a různé cenné tajné znalosti – to je důvod, proč velkou část třeba Čechů by při návratu z emigrace čekal kriminál. USA samozřejmě autorská práva nectila.

          USA si k tomu přidali náboženské kecy o tom, že byli vyspělejší, takoví, makoví. Ale to už patří napůl do třídy náboženských pohádek.

         2. NATO nebyl žádný střípek. Právě síla NATO byla obrovským střepem, kterému se chtěla varšavská smlouva vyrovnat a, od teď máš pravdu, to vedlo k ekonomickému krachu východního bloku. Jistě že dolary a petrodolary v tom sehrály velkou roli, ale NATO opravdu nené jenom USA.

          1. No ja to vidim tak, ze do te lodi schcalo z vice der. Jina vec je, ze rozpad vychodniho bloku pochopily USA jako vyhradne svoje vitezstvi studene valky. Podle mne to je ale omyl. Ono by se to rozsypalo i bez nich, jen o chvilku pozdejc.

           Kdo v NATO toci klikou, to mi vypravet nemusis, ja jsem pro NATO dodaval. Vim, jak to funguje.

          2. Sysop vždyť jo, souhlas s tím co píšeš, nejsme ve sporu. S tím, že jako vítězství to bralo víc zemí, FR, UK, NSR apod.

          3. Re: nove.kostatko 16.5.2024 v 22:33
           Jako osobni vitezstvi to braly USA, je k dohledani hodne vyjadreni presne v tomto duchu. ‚My jsme porazili SSSR!‘. U Frantiku nevim, Nemci – asi i quli NDR – spis prohlasuji, ze SSSR se rozpadl. O nemeckem vitezstvi ani carka.

          4. NATO byl jenom střípek. Byla to jen další součást strategie USA jak použít zdroje celého světa proti Sovětskému svazu a socialistické soustavě států.

           USA se dodnes snaží o totéž. Válčí proti Ruské federaci – a využívá k tomu vojenské, finanční a ekonomické zdroje celé Evropy a Ukrajiny.

           Ruská federace ale pochopila, a zvolila jinou taktiku než ve 20. století. Převedla studenou i horkou válku se Západem z vojenské války na válku opotřebovávácí (atriční), a donutila Západ spotřebovávat obrovské zdroje, které nemá. O další zdroje je Západ připravován stahováním významu dolaru a realizací čím dál větších obchodních toků mimo Západ.

           Ruská federace také založilo nikoli ekvivalent vojenského NATO, ale civilní BRICS. Což je mnohem chytřejší, protože USA hloupě po zbytku světa požadovala ekonomické útoky proti Ruské federaci, čímž se většina světa postavila na zadní.

          5. V BRICS je jedinej silnej hráč a to je Čína. Zbytek je žebrota, se kterou si Čína kdykoliv vytře pozadí.

          6. O to smutnejsi ovsem je, ze zebrota nam natrhne prdel.

          7. Sysop – to se klidně může stát, ale já mluvím a aktuálním stavu.

          8. jasný no, včetně třeba Indie žejo, třetí největší ekonomiky světa, a hlavně že zbytek BRICSu vedle rejží má jenom dohromady už větší HDP, než UŠAndi, spolu s rejžema za chvílu překonajou slavný géčka

           vony totiž ty bejvalý chudý negerstány letí raketově nahoru, třeba zrovna ta Etipia má jednu z nejrychlejš rostoucích ekonomik, čemuž společnejma investicema ostatní členové BRICS výrazně pomůžou (na rozdíl vod žabožroutů a dalších, co je desítky let jenom plundrovali), zatímco ekonomiky KoZa letí hlavně do prdele :o) a další mají stále zájem o vstup

          9. Behemot – ano, i Indie s poměrem HDP na hlavu, stavu ifrastruktury, stavu služeb je žebrota.

          10. nove.kostatko
           17.5.2024 v 12:24

           jenže v globálu nikoho nezajímá, esli průměrnej ovčan je, nebo není žebrota, absolutní úhrnná ekonomická síla se počítá z toho celku

           navíc, ty země a ti lidi tam nechcou být žebrota, chcou růst, rostou a mají eště kurva hodně kam růst – a dyž se západ sebevraždí, tak zisky z prodeje všeho k tomu, aby rostly, nepudou sem, ale rozeberou si to všici v tom BRICSu, kapíš?

           BTW, silnej uchazeč jsou po letos přijatejch Emirátech ai Saudi, a to už je i s vohledem na ropu docela silnej hráč, s nima bude BRICS ovládat hodně velkou většinu světové produkce

          11. behemot – když jsi ten ovčan, tak to je právě to, co tě zajímá. nebo teda aspoň mě. Co mi platný, že bude bohatý stát nebo pár jedinců, když i slušný šikovný pilný člověk bude přemýšlet, jak uživit rodinu? A to je problém BRICSu. V těch zemích jsou obrovské rozdíly v rozložení bohatství a majetku. A o tom to je.

          12. Ta žebrota ála Spojené Arabské emiráty…

          13. Alain – ano, v SAE je pár bohatých jedinců a zbytek žebrota.

         3. Československo nekrachlo z ekonomických důvodů ale z ideologických. Západní neustávající propaganda přinesla své ovoce.
          A o krach SSSR se zasloužil naivní Gorbačov, který si myslel, že ho Amíci budou respektovat jako sobě rovného. A poslední kapkou byli rádcové z USA, kteří jak víme každému rádi nezištně poradí s ekonomikou. Rádcové jako v té známé české pohádce.

          1. Ekonomicky to nebyl „krach“, ale chcípání. Například na zařízení výroby favorita padla značná část devizových rezerv. Produktivita byla nízká a generovala další zaostávání.

          2. V elektronice to bylo uplne fprdeli, sice se umelo par kvalitnich veci (treba repro), ale jinak uroven polovodicu jak za Krale Klacka. Diky spicene RVHP nulova sance se nekam posunout. Na konci 80ek s velkou slavou prvni kopie 8bitovych mikrocipu. Pokud nekdo chtel nejakou lepsi CMOS logiku, tak to byly ‚rusky‘ brouci, tzn. japonci s novym naterem. Hlavy tu byly, ruce taky, ale RVHP brzda. Osobne si vzpominam, jakej jsem dostal kartac, kdyz jsem si dovolil v diplomce pouzit dva brouky privezeny ze Svajcu, ktere nemely RVHP ekvivalent. Docent se malem posral ve stoje. A kdyz jsem mu rekl, ze ty dva OZ neni cim nahradit, takze bez nich ten kram nebude fungovat, tak mu dosla rec. Takze jsem to protlacil, ale nikde jsem nesmel moc popisovat, co je to za brouky. Komise s plnou hubou chlebicku to nezkoumala. A takhle by se dalo jeste dlouho vypravet.

          3. Sysop: To bylo hodně o sankcích a mezinárodní situaci. Západ dal na spoustu věcí embargo. Úplně stejně, jako to zkouší vůči Rusku nebo Číně.

           Včera jsem si přečetl, že se Huawei nasýřil za USA sankce a štvaní, zapracoval na vývoji, a sdělil Qualcommu – nechtěli jste dodávat, jděte do prdele, my jsme si vyvinuli už naše vlastní, od vás nic nepotřebuje. Nashle, Amíci.

           Já jsem náhodou USA a Západu strašně vděčný. Kdyby nebylo v 90. letech embarga na Macintoshe, tak bych si tehdy koupil. Namísto toho jsem jel stylem PC XT, a bylo to lepší cesta. Ušetřil jsem. Děkuji, děkuji USA!

          4. Embargo na MACy? Kdy? Ja jsem prvniho malyho zmrda koupil v roce ’91 a v roce ’93 jsme meli ctyri Quadry, tusim osmistovky…? Uz nevim. Normalne sly koupit. Az se z Win 3.11 staly W95, zmenil jsem platformu. Paralelne s tema Quadrama jsme meli jeste jednoho SUNa a jednu masinu s UNIXem. Server pak byl NT3.51, to byl hybrid jako prase.

          5. Sysop: Tak to byla asi černota a černý dovoz. Protože v roce 1991 měla USA vláda stále embargo pro dovoz Maců do Československa.

           Například zde vidíš trable policie 1991, která chtěla Macy do svého vybavení: (https://www.policie.cz/clanek/novy-informacni-system-policie-cr.aspx)

           Ale jak říkám, jsem za to rád. Vyhl jsem se tak celému Apple ekosystému, a ušetřil jsem.

          6. Re: Alan.Cox 16.5.2024 v 21:32
           Zadna cernota, vsechny produkty Apple jsem nakupoval pres oficialni zastoupeni Apple v CR, protoze jinak bych se posral z licenci na sw. Tam se nic krast nedalo.

           Ja jsem Apple na pocatku volit musel, protoze pro DTP/DTR nic jineho tehdy za rozumne penize nebylo. Za obdobu Photoshopu na UNIXU jsem tehdy dal patnact mega, to nebyla zadna prdel. Pritom Quadra s kalibrovanym Barco a Photoshopem 2.51 stala dve sta tisic.

          7. Alan.Cox 16.5.2024 v 20:47 a 21:32

           CoCom embargo na pokrocily technologie skutecne zhaslo nekdy na prelomu 80.-90., jenze se tykalo vsech tehdejsich pokrocilejch technologii, vcetne IBM-PC stroju. Jina ve je, ze zacatkem 90. se IBM-PC compatible vyrabely uz i mimo CoCom, takze je sem slo dostat i legalne (jenze na ne nebyly prachy, takze se stejne kupovaly Robotrony nebo TNS, v 80.). Dostat sem treba AppleII slo dost blbe, ale slo (za vlastni). A v 90. koupit Macintosh nebyl vubec problem, pokud mel clovek prachy, jak psal Sysop; taky jsem v 92. mel na praci dve Quadry (800 a 840, tusim).

          8. Jinak já mám doma sklady komoušských součástek, a některé jsou dobré. Tesla, Frolyt, Iskra – nemůžu si stěžovat. I po 40 letech jsou často srovnatelné nebo lepší než co koupím dnes. Samozřejmě jen vybrané věci.

          9. Alan.Cox
           16.5.2024 v 20:51

           jenže je to zpravidla obrovský a hlavně totální ustrnutí ve vývoju, ti co koupili třeba linky na svitky, bouchajou to negde na severu, jsou dneska k smíchu – parametricky obdobný nebo lepší Kemety mám dneska s řádově jinou objemovou hustotou (pro pomalejší, je to menší, kurva menší)

          10. Behemot: Je jasné, že technologický pokrok je znát. 20. století všude ve světě pracovalo s jinými možnostmi.

           Já bych řekl, že jestli něco lidi opravdu shání, tak jsou to elektrolyty na vyšší napětí za rozumnou cenu. Ty všichni hledáme, kudy chodíme. Jakmile se překročí 50 nebo 63 V, tak nabídka prudce klesá a prudce rostou ceny. Kondenzátory nad 100 V (pro větší rozkmit signálu), nebo (pro síťové zdroje) 400 V s rozumným poměrem cena / výkon.

           Totéž platí pro SMD filtrační keramiku X7R kolem 100 nF na napětí 100 / 200 voltů za rozumnou cenu.

           Taky bych řekl, že bastlíři hodně nakoupili do zásoby. Růst ceny součástek je takový, že co jsem před 2 roky kupoval za 10 Kč, dnes stojí aspoň 50 Kč. Ten trend byl už tehdy docela jasný.

           Svitkové kondenzátory se dnes už používají snad jen pro síťové filtry (X, Y tříd) a pro audio. MKT kondenzátory Tesla TC35x nejsou velké. Audio kondenzátory větších kapacit musí být asi dobrý kšeft, když si člověk udělá reklamu mezi audio bastlířema.

           Na malé kapacity do několika nF není nic kvalitnějšího než SMD NP0. Je to dokonce tak kvalitní kondenzátor, že se ani nesmí strčit jako filtrační pro napájení, protože rezonance s vysokým Q by udělala v napájení kurva problém.

           Na filtrační kondenzátory pro napájení (bypass, decoupling) zase není nic lepšího než SMD X7R a podobné. Na hodnotě kapacity tolik nezáleží – pro nf kolem 100 nF, pro vf klidně 10 nF i méně pro vyšší rezonanční kmitočet. Jakmile se překročí nějakých 500 MHz, tak už je docela s návrhem tišťáků strašná prdel, něco jako masochismus a sebetrýznění.

          11. Alan.Cox
           17.5.2024 v 18:27

           do asi 35 V mám kompletní skoro všecko, kolem 400-450 V částečně a dalšíma novejma teď nahrazuju starší; nad 63 a do 200 V je to zatím hluší místo, je to velký, drahý a zas nemůžu vobjedat hned krabice za desítky tisíc a prodávat to po jednom

           kvalitní kondenzátor minimálních rozměrů, s velkou proudovou zatížitelností a životností 10000+ hodin při teplotě a zvlnění na vstupy zdrojů okolo 100-150 uF nestál NIKDY míň jak zhruba 50 vočí, vim to, sem jeden z na-prstech-jedné-ruky prodejců (a taky vim že všecky ty farnely a jiný digikey to berou, na rozdíl vode mně, né po krabicách, ale po kontejnerech, a přesto jsou zpravidla eště o půlku i víc dražší, takže jejich marže jsou tak 90 %)

           ceny za poslední roky vzrostly esli vo 10-20 %, nic drastickýho, spíš se třeba Chemi-Con poslední dobou posral a nejenom že kurvy vyřadily asi čtvrtinu sortimentu (eště že jiní významní japonští výrobci stále dělají ekvivalenty), ale eště na spoustu věcí dali pokutu 100 % ceny při odběru pouze MOQ (1×MPQ), takže aby to vůbec bylo realistický, zrovna z poslední doby tydlety 450V sem odebral v dubnu po jedné krabici a pokud to distributor nedodá, v prosincu mi pošlou ty další, takže mi v tom bude ležet pár desítek tisíc (2 modely!!!) a nebudu to prodávat pět let, ale deset…

           tak jenom nežvaň a hurá vobjednávat :DDD

          12. Behemot, 20:39: Já souhlasím s tím, že kvalitní kondenzátory, zejména mini velikostí, byly vždycky dražší. Chápu, že se součástkami je to těžký. Koneckonců bastlířů už asi moc není.

           Podívám se na to, co máte v nabídce.

          13. Kemet je dobrý hnůj, tyvole. Je menší, protože je omrdaný, to ti nedošlo?
           Jestli dnes někdo dělá dobré svitky, tak je to ES Ostrava a Iskra.
           Už i Wima začala u nižších řad X2 a Y2 kondů omrdávat, takže to občas tahám ze síťových filtrů s prostřílenými fóliemi až tak, že to má třetinu kapacity i míň.

          14. servisdok
           18.5.2024 v 12:44

           jó jásne jásne, budu do zařízení rvát mrtku na technologii 60. let, co má velikost 4/5 toho zařízení :DDDDD

          15. Tu diplomku jsi dělal kdy?
           V druhé půli 80.let nebylo v západním „gold standardu“ nic, co by nemělo ekvivalent v RVHP, byť nepřiznaný. Kromě toho Rus dělal své verze operáků i odolné logiky, které u nás někdo shledal „neperspektivními“, ale Rusáci s jejich pomocí lítali do vesmíru!
           Jako jo – OTA operáky ala LM3080/LM13600/LM13700, nebo tu ekvivalent neměly, takže se musely stavět diskrétně. Na druhou stranu, nebylo moc aplikací, ve kterých by byly potřeba a tam, kde byly OTA potřeba, je šlo postavit diskrétně a vyhrát si s nimi tak, aby v dané aplikaci chodily líp, než ty šváby.
           Sám jsem s diskrétními OTA a SSSR jfety, úspěšně stavěl jeden typ profi čtyřpásmového crossoveru, byla to kopie crossoveru ElectroVoice, který firma používala v tehdy aktuální, druhé verzi Manifoldu, na který hráli Kiss, ale i Stouni.
           Nebylo tam fakticky nic, co by se nedalo nahradit výrobkem RVHP, byť chvíli trvalo, než se všechno sešlo. Nejdýl trvaly právě ty sovětské jfety, než se povedlo zkontaktovat člověka, co to uměl přivézt.
           Elorg KP303, v podstatě šumově ještě lepší verze Toshiby 2SK146, stál v SSSR rubl a 12 kopejek, pro nás jedenáct korun.

          16. servis: Teď jsem zjistil, že existuje audioweb, tak jsem si v diskusi počet. Zjistil jsem, že bastlíři brečí, že jim přestávají vyrábět audio tranzistory a další součástky, který by chtěli. Monopoly a oligopoly se rozhodují vyrábět jen to, co prodají v miliónových sériích – kapitalista likviduje dostupnost součástech účinněji než cokoli jiného. A navíc je to kurevsky drahé.

           Já si také myslím, že v 80. letech už šlo postavit v zásadě vše se součástkami ze socialistického bloku.

           Že je to do určité míry spíše póza vyprávět, jak tu nic nebylo a nic nešlo.

           Co se ale určitě změnilo je, že dříve bastlíři měli znalosti, dnes je to ubohé. Je to vidět i v těch diskusních fórech – dokonce u lidí, kteří se prezentují jako machři. Když to srovnám s tím, co věděli lidé v 70. letech, nebo co teď ví i poslední Rus elektronik na jejich fórech, je to opravdu strašný propad znalostí u Čechů bastlířů.

          17. LWG: Já bych chtěl někdy znát skutečnou situaci.

           Je jasné, že Západ se snaží podporovat tezi, že jsme byli hrozně zaostalí. Asi byli, ale méně než je propaganda. Objektivních informací se nedočubeš.

           Byla studená válka, tak jako je dnes. Totéž co dnes Západ dělá Rusku a Číně, dělal i socialistickému bloku. Myslím, že s tím hodně zápasí, a to jsou kurňa větší země. Ale snaží se. Dělají to samé, co my za socíku – vyvíjí si svoje. Brzy nebudou potřebovat ani Intel ani AMD firmy a jejich produkci.

           Historie se opakuje, ale postupně to ztrácí účinnost.

          18. Coz o to, oni k nam tehdy Nemci a Rakusaci jezdili nakupovat a z5 jezdili s nastosovanejma autama. Ostatne po lesich v pohranici se valely fury obalu, protoze setrili kazdej flek. Takze vsechno u nas sracky asi nebyly. Jenze lidi netankovalo, ze mame kvalitni stavebni kolecka, kdyz chteli sestihlavovy video…

          19. Sysop: To už tak je. V zásadě se to vyměnilo. Lidi můžou mít kvalitní video. A je zase problém mít bydlení, brzy bude problém s energiemi, je problém s potravinami – kvalitou i cenou, totéž s mnohým dalším.

           Vždycky něco je, vždycky něco není.

          20. Re: Alan.Cox 16.5.2024 v 21:36
           Tak ja to vidim u tech Bavoraku. Pokud neco chteji, jsou zvykli makat a hlavne setrit. On pak Cech vidi vyprdenej barak s travickou 2 cm, u garaze dve auta, vzadu bazen a rekne si ‚nojo, Nemci si zijou‘. Zijou, ale taky na tom makaji a nedivi se, jak drahe je treba zradlo, nebo energie (byt energie maji levnejsi, nez my, momentalne). Pro Cechy je spousta veci nezvyk a diveni.

           Jak pises – neni mozny mit vsechno za supa dupa podminek. Tak to nefunguje. Spousta lidi chce vydobytky kapitalismu, ale v jistotach socialismu.

          21. Sysop
           17.5.2024 v 11:34

           nj jenže tady sou už drahnou dobu jistoty kapitalismu (za prachy pořídíš vše, bez nich chcípneš) , akorát že s výdobytkama socialismu (s ohledem na předchozí si stále víc lidí může dovolit jenom podřadnej bordel, případně hodně starý věci – viz věkovej průměr vozidel, nejenom aut, ale ai třeba veřejné dopravy)

          22. Alan.Cox
           16.5.2024 v 20:50

           akorát že rejžáci mají úplně jiný kapitálový možnosti, takže když na to dají pětiletku, maximálně dvě, na koncu se můžou pustit do výroby vlastních polovodičů nejpokročilejšíma technologiema, který si vyvinuli z výzkumáku až po funkční fabriku s vlastníma strojema

           tady bylo vedle nápadů akorát hovno, tvl, dyk ai diskrétní součástky, vod kdy se valily plně automatizovaný robotický fabriky na diskréty např. v TO pouzdrech, nekdy 70. léta snad? tady se to furt poloručně bouchalo do plechovek tpč eště ke koncu vosumdesátejch, s ohromným podílem lidské práce – v čistejch prostorách! tam nemají lidi co dělat, proto taky takový množství zmetků

          23. Behemot, 12:02:

           Rejžáci ale hlavně jsou v roce 2024. Technologie opravdu pokročily, a elektronika udělala obrovský skok.

           Celý svět byl v roce 1970 třeba jinde. U nás byl spíše problém ten, že byly monopoly. Když podnik dělal kvalitně bylo fajn, když ne bylo zle. Měli jsme třeba na hovno svitkové kondenzátory velmi dlouhou dobu.

           Další problém byl v tom, že se sem nedovážely některé integrované obvody a součástky ze Západu. Na druhé straně Západ kupoval některé Tesla součátky (tranzistory KD třeba).

           Na druhé straně bych pár Tesla součástek chtěl, ale není dnes nic podobného ke koupi. Germaniové diody GA20x nebo OAx zejména.

           Dnes je ale jiná doba. Já si dnes na koleně za týden postavím to, co by v roce 1980 navrhoval podnikový tým několik měsíců. Prostě ten technologický vývoj je jinde – pro jednotlivce i pro firmy. Nezávisle na režimu a místě.

           Člověk už si často vymýšlí i bejkoviny, protože stavět cokoli je až moc snadné. Člověka to chvílemi už ani moc neba z tohoto titulu. 99 % práce je spíše dát tomu vzhled, obal, krabici, fazónu než elektronika.

          24. Máš pravdu leone, protože ideologie se srala do všeho, čímž destruovala jak efektivitu, tak rozvoj celého východního bloku.

          25. Hupert: A dnes se ideologie sere do všeho 100 x tolik. Což je na efektivitě a rozvoji většiny Evropy vidět.

     2. já tam teda nevidim nic vo sraní se do cizích zemí, vono negde NATO jednomyslně vodhlasovalo, že nekam najede s tankama? a mohla bych to vidět?

      1. Je hezké, že jsi si přečetl program Svobodných hodně dlouho poté, co ho doporučuješ. Vidím, že jsi ani netušil, že Svobodní chtějí téměř vše vsadit na NATO.

       Ja ten program Svobodných žeru! Ten je príma, škoda že už nevychází Dikobraz:
       ——–

       Jinak já jsem pro snižování daní. Ale přeci jen mě zajímá, jak to Svobodní chtějí realizovat. V programu mají, že chtějí snížit daně. snížit DPH, zrušit daň z nemovitostí, silniční daň, z plynu, elektřiny, uhlí. Dále chtějí zcela zrušit daň z fyzických osob. Také by chtěli zakázat jakékoli budoucí zvýšení daní, každý takový počin by musel projít celolidovým referendem. Zároveň chtějí zastavit snižovat státní dluh. Chvíli mi trvalo najít v programu, jak chtějí toho dosáhnout – a našel jsem! Mají stejný recept jako Petr Fiala. Ekonomika prostě bude (když Sovobodné zvolíme, of course) růst, a tím se vybere více daní. A všichni se budou mít rádi, a lev bude líhat s beránkem.

       V pasážích o ochraně přírody jsem dle obsahu místy čekal němčinu. Rozsáhle se věnují tomu, že každý odhozený papírek je sodoma gomora. Mělo by se to důkladně trestat! Dokonce i vlastník pozemku by měl zákonem dostat právo trestat toho, kdo mu znečistí pozemek. Vodhodíš vajgla a šup, kvérem mezi světla, a jakejs byl! Po rozsáhlých pasážích o odhozeném papírku jsem se dozvěděl, že emisní povolenky jsou ok.

       Úplná a totální privatizace zdravotnictví. Zdravotní pojištění zcela nepovinné. Ještě by zavedli možnost se připojistit, abys kromě léčení dostal v nemocnici i najíst. Jinak hladovka.

       Úplná legalizace měkkých a tvrdých drog – toť přání Svobodných. Huliči všech zemí světa, spojte se!

       Následně jsem se dozvěděl perlu! Transformace systému sociálních dávek. Namísto sociálních dávek úspora na dani. Vzhledem k plánu nulové daně z fyzických osob výše v programu – je to docela prefíkané, kdyby se to podařilo realizovat, jak vyjebat s lidma. Na chudej lid muší bejt přísnost!

       Důchodová reforma. Samozřejmě zeštíhlit, platit průběžně méně. Ať si lidé spoří hlavně sami.

       Zrušení povinnosti řídit se zákoníkem práce mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem. Když jsi v nouzi, a práci dostaneš jen pod podmínkou, že budeš dělat otroka bez práv, nebo nabízet každý večer svou dceru do postele šéfovi, je to platné – a lze to vymáhat u soudu.

       1. Alan.Cox
        14.5.2024 v 22:14

        že sou pro naťáky vim, holt nigdo není dokonalé, a teď kurva nežvaň a davaj gde naťáci jednomyslně vodhlasovali že nekam najedou s tankama a jinéma bombometčíkama

        1. Behemot: Ale nechal jsi si to povrdit, že Svobodní jsou pro NATO. To bylo řečí, když jsem to napsal.

         Tak pokračujeme:

         (https://svobodni.cz/stanoviska-strany/svobodni-stanovisko-k-bombardovani-ukrajiny/)
         Nyní je potřeba, více než kdy dříve, se nesmířit se současným stavem. Rusko evidentně vycítilo, že USA i většina států západní Evropy má v čele slabé lídry a zkouší co si může dovolit. V bezpečnostních otázkách se tedy nemůžeme spoléhat na iniciativu ostatních a musíme být jako samostatná Česká republika aktivní. Případné sankce přitom musíme cílit tak, abychom jimi v první řadě nepostihli vlastní podnikatele (vyjma obchodníků s vojensky zpracovatelným materiálem).

         (https://svobodni.cz/stanoviska-strany/prohlaseni-svobodnych-k-anexi-ukrajinskych-uzemi/)
         Anexe ukrajinských území narychlo podpořená nelegitimními referendy je tedy automaticky výhrůžkou: “Neopovažujte se tyto násilně připojené oblasti opět získat. Pokusíte-li se o to, jsme schopni to na vás [jaderné bomby] hodit!” Pro zbytek Ukrajiny a vlastně i pro všechny další sousedy Ruské federace by se stalo existenčním nebezpečím, pokud by Západ na toto vydírání přistoupil.

         1. nevidím problém, že sou referenda na pýču bylo jasný každýmu, nemohli mít v rozbombardovaným bordelu ani seznamy voličů tvl, pokud chcou všem zavřít hubu, mělo se to konat opravdu v rozumnejch termínech a s účastí pozorovatelůch

          výsledek by byl stejnej, ale aspoň čistější

          1. Referenda jsou od Ruské federace báječné řešení. Je to mnohem čistější než kdy přišlo od Západu.

           1) Kdy Čechoslováci měli referendum, aby se občané vyjádřili, jestli chtějí mít jeden společný stát, nebo kadžý svůj? Diktátorsky si rozhodli Havel / Klaus s Mečiarem, a na občany se sralo, co mají za názor. To ovšem nikdo nekritizuje, protože to bylo v zájmu USA.

           2) Kdy dostali Němci referendum, zda se chtějí spojit do jednoho státu?

           3) Zfalšované referendum ála Kosovo – o tom by se daly vyprávět legendy.

           Západ zpochybní všechno. Nejdřív se Západ zeptá ve Washingtonu nebo v Langley, jestli je to v USA zájmu. Když ano, tak je všechno v oukeji. Když ne, tak je všechno zpochybněno. Tento double standards ať si strčí do špic.

        2. Také marně přemýšlím, kde je výrazný lídr Svobodných.

         Celkově jsou Svobodní takoví beta samci. Všechna jejich vyjádření jsou taková opatrná, aby náhodou si to nerozházeli. A také akademická, spíše jako studentské odpovědi – ale realitou moc nepoznamenané.

         Politická strana je nejen o programu (který je takový Heisenbergově relačne neurčitý, asi aby si nezadali). Ale strana se také musí umět prosadit – sebe, lídra i program.

         U Svobodných mi hlavně chybí nějaká moudrost a zkušenosti – jakoby to byl juniorsky akademický spolek a sněm. Na těch tvářích i projevech je vidět neotřískanost životem a průrazností.

         1. Když vidím ty vyjukané akademické tváře Svobodných s teoretickými řečmi, tak si říkám jak by uspěli a prosadili se v tomto:

          15. května 2024; Slovensko, Trenčianský kraj, okres Prievidza, obec Handlová, před Domem kultury: Premiér Slovenska Robert Fico (* 15. září 1964) (SMER) byl na setkání s veřejností. Přistoupil k lidem, kteří ho vítali, a v tu chvíli na něho z davu začal střílet útočník a opakovaně střílel. Robert Fico utrpěl průstřel břicha a ruky. Následně přiletěl vrtulník a dopravil ho do Fakultní nemocnice F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici. Roberta Fica čeká operace. Nachází se ve stavu ohrožující život. Údajný útočník byl na místě zadržen.

      2. Jinak samozřejmě máme Svobodné volit do EU, protože oni EU zreformují. A OSN rovnou taky. Jejich program si věru nedává malé cíle.

       Trochu člověka mate, když na stránce eurovoleb máte „korunu nedáme“ (https://svobodni.cz/eurovolby/).

       Ale v programu Svobodných je, že ji klidně dají a vymění za euro, když to lidé v referendu budou chtít.

       Připomíná mi to: Zítra bude pršet, ale je možné, že také bude sluníčko. Pokud nebudou mínusové teploty, tak budou plusové teploty. Ve dne světlo, v noci tma.

    2. Kdybys měl ještě nějaké sračkovité otázky o Svobodných, přečti si nejdříve jejich program a vyjádření. Pak ty sračkovité otázky nemusíš vypouštět ani do diskuse. Najdeš tam mnoho odpovědí.

     Program Svobodných kromě „NATO je bůh a slunce naše jasné“ obsahují další pofiderní věci, které jsou pro mě nezkousnutelné. Mám tak trochu dojem, jako kdyby program Svobodných psal agent CIA spolu s Lejenovou. Ale nechám na přečtení všem čtenářům.

     Ne, tuto sračku zvanou program Svobodných ani za zlaté prase.

     1. vyjádření vysokejch reprezentantů znám, a snad vyjma kokota diviša žádný takový bláboly co na ně lepíš nikdo netvrdí, tak si to hoď své KSČ a vodpal

      1. Ty vole, jak netvrdí! Četl jsi jejich oficiální program?

       To jsou jako ti představitelé negramotní? Program jim napsal v knajpě za dvě piva a jedny startky Dežo Lakatoš, co dokončil pátou třídu? A oni ani netušej, co tam stojí?

       1. jako čímdál většího negramotnýho debila tady prezentuješ hlavně sám sebe

        1. Já jen reaguji na vyjádření Svobodných, které znáš. Versus jejich oficiální program, který napsali.

         Program Svobodných, bez ohledu na obsah, je psán fakt poloautistickým stylem, člověkem nevypsaným a nestrukturovaným. Na místě Svobodných byl to přepsal, zpřehlednil, a zkrátil max. na třetinu současné délky. Češtinářsky i přehlednosti to má kvalitu bruselských směrnic.

         Rozhodně bych vynechal kosočtvercoviny typu několik odstavců, jak by bylo príma, kdyby lidi neodhazovali odpadky na zem – to fakt nikdo od politické strany nečeká jako program. A nikdo to nechce řešit na evropské úrovni, že někdo odhodil vajgla na zem. Nechtějí to Svobodní hnát až k OSN ty vajgly?

         1. Alan.Cox
          15.5.2024 v 2:14

          bejval eště mnohem horší, todle už je notně redakčně kráceno, na druhé straně to nemůže byt jak nápukní seznam, pak by se kdejakej hňup zas chytal toho, že sou to akorát populistický hesla a tydlety kraviny a že nemajou tamtu přectávi atd., to známe

        2. Program Svobodných je plný zbytečné vaty jako toto:

         Stát je politické společenství3 s vlastním řádem4 vztahujícím se na vymezené území5, jehož úkolem je zabezpečovat především individuální svobodu svých občanů. Jinak řečeno stát je společenstvím osob a majetku, garantuje uspořádané vztahy mezi lidmi a vlastnické vztahy, je oprávněn a povinen řešit spory občanů. Demokratický stát je založen na systému vlády reprezentující na zastupitelském principu vůli občanů6

      2. Někdo by měl těm Svobodným opravdu sdělit, že program by chtělo přepsat a poladit. Protože je opravdu takový zvláštní.

  3. Dělat stále to samé (volit Svobodné) a očekávat odlišný výsledek, je jedna z definic šílenství. Jakkoliv to chápu a pokud by byl volební systém takový, že by měl volič více prioritizovaných hlasů a v případě, že byl první v pořadí nezískal mandát, hlas by se přesunul k dalšímu v pořadí, volil bych Svobodné (nebo KČ) taky.

   Nejezdím na kole, na dovolené ano, do holičství chodím taky, ale jím i buřty, exhibice na (mentálních) sockách je jaxi vedlejším produktem života – stačí sem napsat komentář. Přitom nemám pocit, že bych prožíral to, co vytvořily předchozí generace, ba naopak, rozvíjím vcelku úspěšně jejich odkaz. Právě proto mi vadí okrádání.

   „Systém“ at už je jím míněno cokoliv, má v z mého hlediska v podstatě jen dvě relevantní hlediska. Jednak navenek – v rámci omezeného prostoru na zeměkouli, zaručuje možnost nerušeně žít (občanská práva) a dostatečný podíl zdrojů (pořádný klacek)? Tolik k členství v EU a NATO.
   Druhé hledisko směřuje dovnitř a je tím původním sporem levice vs. pravice, neboli zda mi bude ponechána volnost disponování se zdroji nebo budu nucen živit úředníky a socky, přičemž obojí tím získají prostředky a čas mi škodit.

   Ostatní věci jsou nepoměrně méně důležité. Je docela možné, že je krach časem pravděpodobný a že si budu zvykat na čínský nesvobodný kapitalismus, nebo řešit průvodní jevy státního krachu (Argentina, jakkoliv Mileimu fandím a být u nás, budu ho nejspíš volit), ale za nevyhnutelný ho rozhodně nepovažuju. Minimálně ne v dimenzích jednoho života.

   1. Zatím nejpravdědpobnější vývoj je, že vznikne korporátní diktatura.

    Většinu peněz už dnes nevysává stát, ale korporace (zejména, ale nejen supermarkety), které patřičně násobně předraží všechno do astronomických výšin. Ano, nejsou to de facto státní daně, ale vysává to úplně stejně jako ty daně – koupíš si mnohem méně zboží.

    Korporace spolu s bankami budou řídit, jak ekologicky, rasisticky, probuzerantsky, promigračně a jinak se bude celý trh chovat. Budou také vyvolávat cenzurní a jiné tlaky na všechny ekonomické i jiné subjekty. Ale de facto to bude skvělé a progresivní, protože to nebude státní čínský nesvobodný kapitalismus, i když bude mnohem horší a nesvobodnější. Ale nebude to pocházet od státu, ale od korporací, a to je skvělé a pravicové.

    Jinak řečeno, korporace nahradí státy, a zavedou prostředí mnohem horší a drastičtější než by udělal stát. To je zatím trend.

    Zdravím, buďte ESG, mějte ve firmách diverzitu genderovou i buzerantskou. Nezapomeňte netopit uhlím, jinak vám banka úvěr nedá. Banky i korporace si také prosviští vaše sociální sítě, a pokud máte nevhodné názory, tak sorry.

    Všimněte si, že tu diktaturu dokáží komerční subjekty zavést ještě daleko dokonalejší než by kdy zvládl stát. Navíc na stát máte určité (aspoň malé) páky, na korporace máte houby.

    1. Korporacemi tedy myslíš obchodní (v užším smyslu akciové) společnosti? Ty se obvykle řídí zájmem vlastníků a i když některé opravdu velké mají ve svém jednání obdobné nelogičnosti jako stát (byrokracie), přece jen si počínají o poznání logičtěji.

     Jaký mají akcionáři / vlastníci / vedení zájem na rasismu, probuzerantismu (ať už je to cokoliv) a tak podobně? Jakou mají motivaci?

     Motivaci ekologickou chápu. Akcionáři mají obvykle širší rozhled než BFU a zajímá je, v jakém světě žijeme a jestli by se příroda nedala svinit o něco míň (jen o něco, pořád je potřeba profit). Motivaci sdílím.
     Motivaci promigrační chápu. Stárneme a nejde sehnat makáče na jednoduché práce. Teď nám to trochu vyřešili Ukrajinci, ale to nemusí být na dlouho. Motivaci sdílím.

     1. Tady někdo mele o definici šílenství a přitom „sdílí motivaci“ a domnívá se, že jde o ochranu přírody a pracovní sílu pro „jednoduché práce“.
      :-D :-)

      Bože, ty to vidíš, bože ty to vidíš…

      Volič šestikoalice?

      1. Reálně to tak ale je. Bez ohledu na některé další kolaterální motivace u ekologie jako např. zajistit si výlučnost a eko cla.

       Ano, věrný volič ODS, kterou nesnáším. Ale nechci dát ani kousek hlasu levici, čemuž bych se při propadnutí hlasu při volbě Svobodných nevyhnul.

       1. Tak určitě.
        Typický akcionář nebo manažer typické korporace se úplně třese na ochranu přírody a je mu líto kdejakého broučka. A přitom jeho korporát třeba vesele drancuje suroviny na výrobu nesmyslných Lionek do elektrických „aut“ :-) . Probuďte se, člověče.

        Jde především o prachy, pak zase o prachy, potom o moc a možná ještě někde na konci o cosi, přiléhavě nazývané „virtue signalling“

        1. Kde to mám podepsat?

        2. Díky takovýmto „uvědomělým“ „zodpovědným“ „inteligentním“ pravicovým voličům ODS jsme tam kde jsme. Kdyby aspoň po tom, co se provalili Klausove privatizační zlodějny a podvody, si vybrali jinou pravicovou stranu, ale oni ne. Protože jim média valila do hlav, že Klaus je bůh a nikdo to lépe neumí.
         Každá vláda ODS byla katastrofa!

        3. Nepohybuju se ve světovém korporátu, ale hezkých pár top manažerů místních firem dlouho znám nebo jsem měl s nimi co do činění. A můžu s naprosto klidným svědomím říct, že ty lopaty u pásu se chovají (ve vztahu k přírodě, okolním lidem) ve většině případů podstatně bězohledněji, než ti top manažeři. A úplně nejhorší je takovej ten ambiciozní kindermanagement. Ten buď dospěje a dostane rozum (protože to je hlavně o věku, ne o povaze a charakteru), nebo prostě „dostane po hubě“. Generalizuju, vím ,ale tak nějak to je.

        4. Na tom, že jde o prachy, jsme se shodli už dávno (a je to zcela v pořádku). Popisuju tu ten zbytek motivace, který není dán jen snahou dělat se hezkým (proč imrvére :) používat anglismy, že … ) ale i opravdovým přesvědčením.

       2. Jinak vy musíte mít nervy!
        Být dnes voličem ODS s Fialou, Decroix, Novotným a ještě navrch Vystrčilem, to už vyžaduje odolnost celého muže.
        K tomu koalice s piráty a dozimetrem. Tedy klobouk dolů.

        1. Jo, náročné to je. Nicméně ODS Macka, Chalupy a dalších již nemáme. A krom toho, oba zmínění byli v rétorice významně silnější než v činech.
         Pořád chce volba zlevicovatělé ODS méně pevné nervy, než volit napůl Babiše.

     2. Dissenter: Stejně blbé vysvětlení jako to tvoje: Akcionáře zajímá, v jakém světě žijeme. Proto podporují ekologie, toleranci k různým rasám, tolerantní svět i pro odlišné sexuální orientace, a stejně tak chtějí pěkný svět pro lidi z Asie a Afriky, kteří k nám přišli sdílet západní hodnoty do Evropy.

      Aneb podobných papalášských pindů napíši kolik chci. A nebo ti je napíše AI.

      1. Co je špatného na toleranci?

       1. Tolerance je skvělá věc, pokud jsou tolerantní OBĚ strany. Což není splněno ani u BLM černochů, ani u LGBTQ, ani u ekologie, ani u genderových prosazovačů, ani u těch migrantů.

        Na opravdové toleranci nic špatného není, je to skvělá věc. Ale korporáty a neziskovky prosazují nikoli toleranci oboustrannou, ale fašistickou nedotknutelnou určitých skupin nazvanou neznámo proč jako tolerance.

        1. Bláboly. Jak supermarket (který jsi uvedl jako příklad korporace) prosazuje fašistickou nedotknutelnost černých, teplých nebo žen nebo koho myslíš těmi gendery.

         1. No když vás tady čtu, začínám chápat co a jak se to s tou ODS stalo.

          1. dritchie : nejsem volič ODS, ale mám stejný dotaz jako Dissenter, můžu?

         2. ESG, krom jiného.

          1. Půjdu se zeptat k rákosce do supermarketu, jestli ví, co je ESG. Ale budu muset zdrhnout dřív, než na mě vytáhne kver nebo bude volat rychlou na cvoka.

          2. Vietnamec to samozřejmě ví. „ESG nemám, ale seženu. Bude to čištapaděšát.“

    2. Řeči o „předražení“ prozrazují absolutní nepochopení cenotvorby a trhu vůbec tam, kde nejde o přirozený monopol, a tady by to bylo na dlouho, pročež nechám bez vysvětlení.

     1. Dissenter: Nech to bez vysvětlení, protože je to nad tvé síly. Nerozumíš tomu.

      1. Začni knihou Murraye Rothbarda Ekonomie státních zásahů. Až ji přečteš, pochopíš mnohé.

       1. Takže tomu nerozumíš. Pokoušíš se to zakrýt odkazem na knihu.

        1. Napřed si to přečti. :-) Nebyl by ze mě dobrý učitel v pomocné škole.

         1. Takže tomu nerozumíš. Jen víš, že co korporace dělají, dobře dělají – a je úplně jedno co dělají. Klidně ať vraždí a střílejí, hlavně když to nedělá stát, to by bylo fuj.

          Většinu lidí ale zajímá, jak žijí. Co si za peníze mohou koupit. Jestli jim korporace předraží jabka a brambory na trojnásobek proti okolním státům, a nebo jim tytéž prachy sebere stát na dani – je ve výsledku úplně totéž. Pokud tedy není někdo ideologicky v matrixu a čte Rothbarda – a když realita a fakta popírají Rothbarda, tak tím hůře pro realitu a fakta.

          1. Na to je tam trochu málo dat. Například jen v mém okolí je asi 20 obchodů, kde mohu koupit brambory a jablka. Ceny se často liší i několikanásobně. Navíc jdou ceny stále nahoru.

           Normální člověk (tedy ne statistik) prostě chodí do krámu, kde mají dobré brambory za nízkou cenu. Najde si takový obchod. Když půjdu nakupovat do zahraničí – totéž. Kde jsou ceny v polské Biedronce, třeba v té mapě?

          2. Právě proto vznikla podobná srovnání, aby si mentálně slabší člověk nezapamatoval cenu kila jablek v nějaké slevové akci (třeba ještě s věrnostní kartičkou a současným nákupem kýble kytu) a nešermoval s tím pak po zbytek života.
           Ano, ceny jdou stále nahoru, protože hodnota měny stále klesá. Protože inflace. Protože kazíte měnu. Vy = levice a stát.

          3. Dissenter
           14.5.2024 v 22:01

           no jasně, bolševický svině z pjetydemolice, to tydle volíš, žejo, levičáckej zmrde? :o)

          4. Kocoure (fakt mi připomínáš kocoura z Červenýho trpaslíka), z mýho úhlu pohledu jsou levice všichni.
           Takže má smysl rozeznávat i jemné rozdíly a volit modrobolševiky před bábobolševiky. A tyhle všechny před rudochy.

          5. Kocour měl na rozdíl od Behemota rozum. Behemot je spíš Rimmer s vyjadřováním Listera :-)

          6. Dissenter
           14.5.2024 v 22:09

           jednous vole rozšlápl levičácký hovno, tak už budeš smrdět, prostě seš levičáckej kripl, sám ses k tomu přiznal, tak mužeš akorát šoupat nohama

         2. Mimochodem Rothbarda jsem četl. Už dvacet let si vytvářím svou elektronickou knihovničku kvalitních knih. Momentálně v ní mám něco přes 21 tisí titulů.

          Rothbarda jsem smazal coby sračku, ale vím co v ní je.

          Řídím se tím, že pravdu má realita (což je mimochodem základní pravidlo vědy a vědeckého zkoumání), a ne ideologie a teorie. Realita je ta, která určuje co je pravda a co ne.

          1. Realita viz odpověď na předchozí post. Přečti si znovu, nelži a nežvaň.

          2. Dissenter: Přečetl. Rothbard je sračka. Můj názor po přečtení.

           Já si také umím vymyslet spoustu krásných, nefunkčních teorií a ideologií. Papír snese všechno. Celej svět je spousta tun teorií a názorů. Ale reálně by shořely.

           Základní vadou všech těchto teorií je ignorování faktu, že lidi svou svině a mocensky mezi sebou bojují. A vždy takoví budou. Jakékoli teorie, které neberou v úvahu mocenské boje a různé mocenské síly shoří jak výbuch atomovky v praxi. Jsou to utopie.

           Pravičák, který podporuje nadnárodní korporáty stejně jako malé podnikatele – a dává jim stejná pravidla, aby „měli stejné šance“ – je naiva jako zamilovaná šestnáctka. Ale nepouštět do praxe!

          3. realita je, že korporáty dycky vznikají a rostou pod ochrannejma křídlama stádů

          4. Realita je, že podle slova „korporát“ většinou poznáš hlupáka. Obvykle je to normální firma, která bojuje se státem dle svých možností.

          5. Dissenter: Samozřejmě, protože jsem neadoroval dostatečně blaho, které korporáty přinášejí. A neoznačil jsem dostatečně státa za satana a ďábla.

           Mám nějak dojem, že smyslem lidského života a vesmíru není vyrobit co nejvíce zisku. Mám dojem, že smyslem života je žít, smyslem hospodaření a ekonomie je dobře hospodařit s tím co máme.

           Jsem pravicový v tom, že chci podporu malého a středního podnikání. A podporu všeho užitečného, co kdo vyrání či dělá. Jsem levicový v tom, že nechci vysávání mohutného proudu miliard ze země korporacemi a nic z toho – jen chudobu. Firmy musejí tvořit zisk a je to v pořádku – ale pokud je to jen odsávání zisku a nic jiného, pak je to čistočistý parazitismus.

           Rozuměl jsem různě naivním i idealistickým lidem. Rozumím lidem, co chtějí lásku, co chtějí rodinu, co chtějí bohatství, co chtějí cestovat nebo osouložit co nejvíc bab a x dalším motivacím. Ale nerozumím lidem, co považují za první a nejvyšší a nejušlechtilejší hodnotu vytvářet maximální zisky jako nejvyšší metu celého vesmíru. Stejně jako třeba nerozumím motivaci vyrobit co nejvíce buzerantů na světě jak chce LGBTQ hnutí a nevidím v tom smysl.

          6. Mám dojem, že každý má smysl svého života jiný a jedněm nepřísluší hodnotit, zda je jeden smysl lepší než druhý.
           Opravdová pravice nechce (nedobrovolnou) podporu ničeho, ať každému zůstane jeho zisk a podpoří si z něj to, co uzná za vhodné.

          7. Dissenter: „Mám dojem, že každý má smysl svého života jiný a jedněm nepřísluší hodnotit, zda je jeden smysl lepší než druhý.“
           Tak to tedy občas zatraceně přísluší, když smysl jednoho života je srát se do smyslů života jiných.

          8. Alan – máš ve svém uvažování jednu obrovskou chybu, která bohužel tvoje ekonomické myšlenky mění v hromadu sena. On totiž se každý, kdo něco prodává/nabízí, chocá tak, aby vydělal co nejvíc. Dám ti příklad. Máš bábušku na vesnici, která chová slepice a prodává vajíčka (sousedům a známým, žádný ofic obchod nemá). Obchod ve vesnici zdraží vejce o polovinu. A prodávají vesel e za víc, protože českej človíček si zanadává, ale neudělá to co má – nwukáže na obchodníka fakáče a nějakou dobu prostě vejce omezí nebo utne. Co udělá bábuška? No zdraží je taky, proč by ne? A přitom nemá důvod, náklady na ty slepice má furt stejný, ale proč by si nevydělala víc? A teď zpátky k tomu supermarketu. Ten to dělá stejně. Zdražíme a uvidíme. Lidi kupujou dál? bezva, ceny necháme. A ostatní se přidají. A já pro ten supermarket mám pochopení. Protože to je jeho obživa, navíc když vydělá víc, může investovat, rozšiřovat, eliminovat tím konkurenci. Pro bábušku pochopení už moc nemám. Respektive, respektuju její rozhodnutí prodávat si produkty za kolik chce. Ale bábuška v supermarketu bude nadávat, že za se zdražilo máslo a jaký to jsou zloději.

          9. nove.kostatko: Já nikde nepopírám, že každý chce vydělat co nejvíce. Dokonce ani nikde nepíši, že je to v principu špatně. Ukaž mi v mém textu, kde to popírám.

           Já jen píši, že pokud supermarkety nedostanou meze, tak odsají skoro všechny finance a majetek z České republiky. To je ta výhoda, pokud zisk supermarketů je nejvyšší hodnota ve vesmíru.

           Každá společnost musí vyvážit mocenské síly. Jinak bude vysáta. Což časem povede k mizérii a následně šílené nenávisti. Myslím, že byly doby, kdy vešeli lidi na kandelábry továrníky, bankéře a boháče.

           Jakmile lidi budou hladoví, tak neplatí zákony. Pokud se bude dál podporovat zisk korporací jako nejvyšší ctnost, tak si tu část historie zopakujeme. Už se na ní zapoměnělo.

           Cílem vesmíru ani společnosti není nejvyšší zisk korporací. Ale celá ekonomie a ekonomika se chová, jako kdyby to tak mělo být.

          10. Tuším Alane.Coxi, že tvoje snaha osvětlit tuto rovinu vakcínou zrobotizovaným voličům šestikolky, militantním Svobodným, anebo pozérům Pro Turka, je házení hrachu na zeď.

          11. Alan.Cox:
           Vešeli na kandelábry továrníky, bankéře a boháče ?

           Není to trochu optimistický předpoklad ?
           Jak pověsit někoho kdo se ukrývá na bahamách, ve švýcarsku, v monaku ?
           Případně brázdí oceán na svojí padesátimetrové jachtě ?
           Či si létá mezi soukromýi letišti ve vlastním tryskáči ?

           Naopak, v USA už byli lidi tak naočkovaní a zpitomělí, že ekonomickou krizi považovali za vlastní selhání a nikdo se proti nikomu nebouřil.

           V reálu to i v násilné variantě probíhá tak, že se lidi víceméně mlátí mezi sebou. Třeba vymlátí výlohu již opuštěné pobočky zkrachovalé banky nebo lynčují řadový personál co zavčas neutekl (bo nemá vilu na těch bahamách).

           A co hůř, slepou zuřivost davů je snadné libovolně přesměrovat, třeba vůči kverulantům jako je Alan.Cox a nebo je nechat se mordovat navzájem.

           To si nevzpomínáte jak to probíhalo za „covidu“ ??
           Tehdy jsem už uvažoval že budu viditelně nosit nějakou zbraň, protože proti tomu zvířecímu strachu zmanipulovaných mas lidí, funguje zase jen větší strach.

          12. kaBrnak: Bandera se skrýval v Německu. Trockij se skrýval v Mexiku. A stejně jim to bylo prd platné.

           Když po tobě půjde pár miliónů lidí, pak jediné místo ke srytí je cokoli od Alfa Centauri dále. Na zemi je všechno blízko.

           Slepou nenávist davů lze směrovat na falešné cíle, to je pravda. A také to tak většinou bude. Tak jako dnes je dav směrován proti Rusku, proti Babišovi nebo proti Ficovi. Ale takový dav si stejně nic než chcípat v chudobě nezaslouží, plně mu to náleží.

          13. Alan.Cox: Pochybuji, že nerozumíš těm, co vidí maximální zisk jako nejvyšší metu vesmíru. Vzhledem k tomu, že s touto metou se nakonec zákonitě pojí potřeba ovládnutí jiných tedy nabytí moci, nastává přitom samozřejmě omezení svobody jiných spolu se současným zmocněním se minimálně dílu jejich zisku. Pak záleží jen na tom, zda se rozdělení majetku a moci udrží v mezích přijatelných pro většinu, nebo ti, co chtějí stále víc, začnou využívat podpůrné ideologické pomůcky k ovládání jako LGBTQPedo, vakcinaci, greenmobilitu, rasové mixéry i války.

          14. Korporace rostou běžně mimo křídla států. Je to jen klasický mocenský boj.

           Nejlépe se korporacím daří tam, kde je stát slabý a neschopný. Protože silný stát dělá moci korporací konkurenci a omezuje je.

           V takové Africe, kde vládnou místní křováci, nebo jižní Americe vládnou korporace jak černá ruka. A když narazí někde uprostřed amazonského pralesa na křovácký kmen, tak ho prostě zgenocidují. A jedou dál.

          15. Alan – je to přesně naopak. Silný stát znamená větší moc korporací. Proč? No protože silný stát má silnou byrokracii a prostřednictvím zákonů a regulací ovládá kde co a kde koho. Ano, sice to korporace stojí víc úsilí a peněz, aby věrchuška nastavila právní prostředí a regulace tak, aby jim to vyhovovalo, ale potom to mají snadnější. Pak si ještě ošéfují všechny ty kontrolní úřady, antimonopolní nesmysly a tak dále. A ve finále mají i dost peněz na pokrytí justice. No a potom to z pohledu naivního občana (kterého jsi učebnicovým vzorkem) vypadá, že stát ty korporace reguluje (včetně pokut), ale ve skutečnosti je to úplně obráceně. Korporace rejžují a za zisku platí státní ouřady a justici a stát inkasuje pokuty (které zaplatí zákazníci a které stát rozhází v lepším případě za nesmysly, v horším za nárůst byrokracie a utahování šroubů) .Vydělají všichni, samozřejmě kromě občana, který služby korporátu konzumuje.

          16. nove.kostatko: Stát, který se nechá ovládnout cizí mocí – například korporacemi – NENÍ Z DEFINICE silným státem.

           To, co popisuješ se nazývá FAŠISMUS.

           Takže znovu, nejlépe se korporacím daří opanovat prostředí tam, kde je slabý stát.

          17. Já jsem o ovládnutí státu korporacemi nepsal nic. Klidně může být symbioza silného státu i silných korporací aniž by jeden ovládl druhého. mají to nastavené tak, že oba maxámálně profitují a ten plebs dole to zacvaká. Ostatně, Babiš jako majitel korporace a vládní strany je toho dokonalým prototypem.

          18. nove.kostatko: A té symbióze se říká fašismus. Od slova fasces = svazek státu a kapitálu.

          19. No výborně. A fašismus není příklad silného státu?

          20. Fašismus je jen příklad mafiánské skupiny řádící na určitém kousku území. Pod nadvládou kapitálu.

           Fašistické státy končí při prvním útoku zvenčí, protože o něj nikdo nestojí. Je to tedy slabý stát. Historie pak lakonicky píše „stát rozvrátili barbaři“.

           Jakmile dojde k prvnímu zakolísání, občané nemají zájem kapitalisty ani fašisty nijak hájit. Viz situace na Ukrajině. Při případném útoku na stát se občané rychle přidávají k nepříteli nebo utíkají do zahraničí, případně dezertují. Kdo by fašistický stát bránil!

           Fašistický stát je stát jen do dobrého počasí. Slaboučký, křehoučký.

          21. V tom případě končím diskusi, tohle nikam nevede. Když ti dám konkétní příklady, třeba Babiše, odpovíš že to je najednou příštipkář. No jistě, akorát ovládá většinu potravinářského průmyslu a zěmědělství v ČR. A zároveň tady fňukáš, jak tady korporace všechno zdražujou. Fakt, konec, nelze.

          22. nove.kostatko: Babiš je ale příštipkář. Já přeci nebudu lhát.

           Pokud někdo ovládá nějaké odvětví, říká se tomu monopol nebo oligopol – ale ne fašismus.

          23. Nepleťte sem prosím Babiše. Babiš je slaboučký příštipkář nestojící v globálním světě ani za zmínku. Mějte mozek, a nepřebírejte štvanici na někoho, kdo je malej pán.

           Jak vypadá fašismus vidíte třeba v situaci, kdy nějaký politik chce dostavět bloky českých jaderných elektráren od společnosti, která to umí dobře, a aby to sloužilo Čechům. Myslím, že už to několikrát položilo vládu.

           Typickým projevem fašismu je, když Rusko nechce darovat své suroviny za babku, tak se náhle Rusko stane největším zlem a hrozbou.

           Typickým projevem fašismu je, když Západ vyvolá válku na Ukrajině jen proto, aby BlackRock nakoupil za babku hodně černozemě.

           Typickým projevem fašismu je, když Madelaine Albrightová si přijde bombardováním Kosova k telekomunikační firmě, a do médií sdělí, že těch půl miliónů zabitých dětí za to opravdu stálo.

          24. Jéé, tak dobře. Tak Trump a prezident USA. Už má dušička klid a je jí to dost?

          25. Trump se ale nesnažil o fašistický stát. Nevšiml jsem si ničeho takového. Trump byl daleko blíže nacionalistickému státu (Amerika first, zakroutíme Evropě ruce pokud nebude sloužit Americe).

          26. Merito věci byla symbioza korporátu a státu. tak nic, mějte se.

          27. Symbióza korporátu a státu, kdy ožebračují občany a zemi se z definice nazývá fašismus.

          28. Alan.Cox
           15.5.2024 v 21:49

           pak teda neexistuje moc silnejch stádů, a nejsilnější je u Kima? :DDD

          29. Behemot: Třeba Rusko je stát, který jasně oligarchům sdělil, že když se budou plést do politiky, špatně dopadnou. Ať si podnikají, ale jak strčí pazoury do státu, jsou v prdeli. Třeba Chodorkovskij si myslel, že je to jen žert – ale už si to asi nemyslí.

           Rusko tedy oddělilo kapitalisty od státu, coby silný stát.

           V Číně si také kapitalista zkusí ovlivňovat stát jen jednou v životě. Další pokus má až v příští inkarnaci.

           Zato Západ má typicky impotentní slaboučké státy plně ovládané korporacemi a lobysty. A ty už jen těží zisk a na všechno serou – třeba Boeing. Nebo tohle: (https://web.litterate.cz/pilotem-snadno-a-rychle-aneb-event-stoleti/)

          30. Alan – to je hodně veselá představa vzhledem k tomu, že to Rusko ten oligarcha přímo řídí. A v oligarchii to je tak, že stát je silný vůči svým občanům, ale je zároveň řízen oligarchy. Neboli, stát řídí oligarchové.

          31. nove.kostatko: Je to od tebe veselé. Vymyslíš si lživé teze, a následně z nich uděláš lživé závěry. V USA se říká „garbage in, garbage out“. Když máš hnůj ve faktech, budeš mít hnůj všude co z toho odvodíš.

 4. čím dál víc si na dfensu připadám jako na srazu těch pitomců, co koncem devadesátek házeli dlažební kostky do výloh McDonalda

  1. To tu děláme všichni. Když si týdně neprohodím aspoň jednu výlohu mekáče, můj život nemá smysl.

   1. Alane, je tedy fakt, že dokud jsi mluvil anglicky a makal na Linux kernelu nebo případně ještě na Fusixu, vídal jsem tě na Internetu raději.
    Tady u D-Fense z toho slavného jména padají hlavně howna.

    1. Doufám, že jsem tě moc nestál za vytáčený internet. Nebo jsi nestrávil moc čase na Veronice či Alta Vistě.

    2. To už se tak stává, že člověk co má sám hoven plnou hlavu, rád ukazuje prstem okolo a obviňuje druhé z toho že oni šíří veřejně exkrementy.

     Nicméně jsem netušil že je (ch)Alan takový renesanční člověk co vše umí, všude byl a všechno zná (doopravdy), že by se i DaVinci styděl a v koutě poníženě žmoulal čepici.

     Škoda že na Dfense nepřispíval dřív. A hlavně že je línej psát články a místo toho se dohaduje s kokoty v diskuzích. :-)))))))))))
     Což považuju za ztrátu času a energie která by se dala využít psaním článků.

     1. Já bych psal články zhruba v duchu Challengera. Jen by byly méně emotivní, daleko více ozdrojované. A v pravičáctví bych ubral podporu korporátního fašismu.

      Je zbytečné, abych suploval Challengerovu práci.

      Abych řekl pravdu, Challengerovy emoce docela chápu. Já už jsem také zoufalý. Mít kolem sebe spoustu přeprogramovaných robotů, kteří už nejsou ani lidmi. Všichni lidi jsou chytří jako rádio, vydávají svůj názor za fakta a realitu. Minimum lidí má nějaké zkušenosti, znalosti, moudrost, nebo něco postavilo.

      1) Nedávno mě skupina lidí v práci sdělovala, že viry jsou podvod. Neexistují, vymysleli si je farmafirmy, aby mohly rejžovat. Nikdo nikdy prý viry neviděl – i dodal jsem fotografie různých virů. Nikdo nikdy prý viry neizoloval – zeptal jsem se jich, jestli tedy chtějí vodičku, která obsahuje pouze viry. Ne, ne, ne – viry jsou podvod.

      2) Podobně reagují fanatičtí pravičáci, když je konfrontuji s realitou. „Stát nemá žádné peníze, jen ty co ukradne.“ – dám příklad několika státních podniků, které státu vydělávají peníze. Atd. – to už ode mě v diskusích znáte.

      3) Nebo se ptám, proč jsou Rusové nebezpeční, případně jak mu Rus ublížil. „Rus zabere celou Evropu!“ – „Ale vždyť jsi před chvílí říkal, že nemají zbraně, jídlo, prohrávají na Ukrajině! Jak by mohli zabrat celou Evropu, když nedokáží vyhrát ani nad Kyjevem?“. Ne, ne, ne – ty nevíš, jaký je Rusák svině! Jestli nejsi prokremelská svině!

      Člověk tak nějak pochopil, že davová psychóza způsobuje blbost nějak infekčně. Myslel jsem si původně, že je to jen nenávist tu k Rusovi, ale je to daleko širší záběr. Už je infikováno skoro všechno – dokonce včetně ajťáků, elektronici kupodivu docela odolávají.

      Pochopil jsem, že té infekci blbosti odolávají ve větší míře ti, kteří něco stavějí a vytvářejí. Musí ale vytvářet low level, kde se setkávají s fyzikálními zákony a poměrně často jim ty zákony nakopou zadek, když něco nedomyslí. A zbytek netvořivých lidí žije v ideologiích, názorech, emocích, adrenalinu a stal se nemyslící zombie.

     2. Jinak Alan Cox je velmi známý vývojář Linuxu. Je známý také tím, že nikdy nenavštíví USA, protože nepovažuje USA za demokratickou zemi. Na protest proti tomu, že USA v roce 2001 zadržely a věznily ruského programátora Dmitrije Skljarova, který přijel do USA. Navíc Alan Cox vypadá trochu jako vágus, něco jako Richard Stallman, přesně v tom duchu jak vypadali ajťáci kdysi.

      Jméno Alana Coxe jsem si vypůjčil, nejsem to já kdo dělal na Linuxu.

      Linux se dnes zvrhl podobně jako pravičáství – do podpory korporátních věcí. Současný vývoj Linuxu už je víceméně v gesci korporátů, a se svobodou nemá nic moc společného. Roky o Linuxu rozhodoval korporát Red Hat, ten je tuším teď součástí IBM, pokud se nepletu. Linux už je dávno korporátní záležitost, jen Linus Torvalds je ještě zbytek jeho symbolu, kterým kdysi byl.

  2. Však ano.
   Vám podobných zachránců světa, plných tolerance a lásky, se tu čas od času vyskytne celkem dost.

   1. Na toleranci a lásce není vůbec nic špatného. Je to pro mozek zdravější, než být žlučovitý a nenávistný dědek jakéhokoli věku, aniž by se změnilo cokoli reálného.

    1. Na toleranci není nic, ani dobrého ani špatného, neboť naplnění jí dává až konkrétní uplatnění. Ve společnosti i v technice platí, že překročení správné meze tolerance učiní celek nefunkčním. Nevím, zda tomu není podobně i s láskou, pokud lze tento pojem oprávněně použít i k označení vřelé náklonnosti ke zlu.

     1. @Hupert
      a co překročení meze tolerance zla?
      Já jen přehazuju výhybky, já těm židům místenky do dobytčáku neprodával.
      Já chci jen klid na práci, bůček, žigula a chalupu a kdo drží hubu a krok, tomu nic nehrozí.
      Já chci levný benzín a plyn a elektřinu a všechny levný krámy z Číny, ale taky čistou vodu a vzduch a si psát na net co mě napadne a 10 mega mrtvých banderovců mě nedojímá.
      A hlavně mi tu čínskou jaderku na levnou elektriku nestavějte za barákem.

      1. Pak existuje ještě jedno velmi moudré přísloví: Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly.

       Platí i pro různé významy tolerance zde v diskusi, včetně Dachmeistrovy.

     2. no vona je totiž tadleta totalitářská toleranca (budeš tolerovat, co se ti tendle tejden řekne, jinak glackem po hlavě a do krimu) asi podobný dobro (a podobně zkurvenej původní význam slova), jak ta povinná solidarita (budeš platit výpalný, jinak příde dráb s glackem a…)

 5. Jakej je teda vlastně ten důvod že se Turek dal dohromady s tím ušatým traktoristou?

  1. usel to tady psal, je přeca potřeba s spojovat, dyž to udělala pjetydemolyca, kerá je kór v tendle moment složená z větší části z nevolitelnejch zmrdů, co by se sami vo sobě už nevyškrabali pomalu ani na příspěvky za počet hlasů, to si konečně začínají malý strany uvědomovat

   no a podle Macinky je to Rovnej Chlap Co To Myslí Upřímně, nebo neco takovýho, a samotnej krabicoid prohlásil neco podobnýho, si s nim podal ručku, pokecal pár minut a pré byla jasná ruka v rukávě (bo co gde, rači nedomejšlet)

   1. Řekl bych že ušatej čučkař Hranatosti prostě kryje záda a funguje tak trochu jako zastrašovač odpůrců.
    Protože až začne být známější, tak se proti nim vrhnou mraky nepřátel, celá CIA prážská ambasáda a jejich pravdoláskoví nohsledi.
    Protože ta kampaň je zaměřená proti nim.

    Hranatost prohlásila nedávno, že na něj byly podány už desítky trestních oznámení.
    Což mi připadá dost zvláštní, logicky pro to moc nevidím důvod. Bo zatím nikomu moc nepřekáží.
    Zřejmě CIA aktivovala celý jimi financovaný pražský neziskový sektor…

    Mimochodem, vyšel extrémně zajímavý článek o majdanu na Slovači.:

    https://zvedavec.news/komentare/2024/05/10095-simeckov-manual-na-statny-prevrat.htm

    Písal sa február 2009 a meno mladého Michala Šimečku na Slovensku poznal málokto. Dnešný predseda Progresívneho Slovenska, vtedy ešte študoval v Anglicku, kde okrem iného prispieval článkami do odborných časopisov. A tak sa stalo, že Žurnál politických vied (CEU Political Science Journal) mu uverejnil text o metódach nenásilných štátnych prevratov.

    Napoly článok, napoly manuál

    Dvadsať stranová analýza v anglickom jazyku prináša čitateľovi, relatívne podrobné informácie o metodológii, tzv. farebných revolúcií. Určite pamätáte na oranžovú u našich východných susedov, ako aj jej dôsledky.

    Šimečka pomenúva prostriedky, identifikuje nástroje, aké môžu byť efektívne použité k pádu legitímne zvolených vlád v postsocialistických krajinách. A ilustruje ich efektívnosť na príklade Srbska či Ukrajiny.

    Presne tak, autor sa dobrovoľne hlási k tomu, že „autokratické“ vlády alebo režimy (podľa neho napríklad aj „mečiarizmus“) v postsocialistických krajinách treba zhodiť použitím marketingových trikov a postupného vplývania (rozumej: vymývania mozgov) na verejnosť. V tejto súvislosti píše dokonca o cezhraničnej spolupráci „aktivistov“ so skúsenosťami v odbore mobilizácie más. Tieto osoby sú väčšinou združené v mimovládnych organizáciách. Určite ste už počuli napríklad o Nadácii otvorenej spoločnosti – všetci vieme, kto je tam hlavný sponzor…

    Je šokujúce, ako mladý progresívec v článku otvorene priznáva, že bez pomoci „western donors“, teda bez podpory západných „darcov“, by nebolo možné žiadnu „farebnú revolúciu“ doviesť do úspešného konca!

    On to samozrejme nenazýva štátnym prevratom. „Štátny prevrat“ je – tfuj, tfuj! – vulgarizmus.

    On to pomenúva ako „demokratický prielom“. A všetci sú šťastní a aj tráva je zelenšia.

    1. Money, money, money

     Zastavme sa na chvíľu u „western donors“, západných darcoch: Ich peňaženka je plná. Ich koníček je filantropia. To iba sem-tam pomôžu pri zvrhnutí režimu, ktorý nechce poslušne hrať noty (dodané zo zámoria).

     A takto to beží: Finančné injekcie, jedna za druhou. Nakoniec, za čo by chudáci aktivisti s prievanom vo vreckách prenajímali pódiá, z ktorých hania vlády? Veď už len výpožička ozvučenia a tribúny na bratislavskom námestí stojí tisíce eur. Odkiaľ ich mali napríklad organizátori manifestácií Za slušné Slovensko? Z Ódorovej kasičky v tvare prasiatka to asi nebolo. Ale možno mali niečo odložené z polievačky.

     Babka k babce, budú revolúcie!
     Nie veru, rozoberá ďalej Šimečka, bez intenzívnej finančnej podpory zo zahraničia by žiadna občianska iniciatíva nemohla prerásť z lokálnej na celoštátnu.

     Mládež, nositeľka rána:

     Dôležitou súčasťou farebných revolúcií sú mládež a mládežnícke hnutia. Veď mládež je nositeľka našej budúcnosti, sú to naše deti, kto by ich nemiloval?

     Citová vydieračka non plus ultra.
     Mladého Šeligu aj s tou slečnou (na jej meno som už zabudol), ktorá moderovala podujatia Za slušné Slovensko, by určite nadšene vybrali ako tváre hnutia na každom majdanovom kastingu. Veď u nás boli tiež mega úspešní. Plán vyšiel a doláre nevyšli navnivoč. All-right!

     Aktiváciu mimovládok s mládežníckou podporou vníma Šimečka ako kľúčové prvky mobilizácie más. Agenda aktivistov má potom spočívať vo výsmechu, znevažovaní aktuálnej vlády a jej predstaviteľov, a súčasne v podpore opozície. Samotní aktivisti pritom ostávajú „nestranní“, „apolitickí“. Ešte raz: Nestranní a apolitickí.

     1. Občiansky odpor má byť „cool“

      Osoby, ktoré mimovládky verbujú za svoje budúce usilovné včeličky, majú byť podľa Šimečkovej analýzy nielen mladí, ale aj vzdelaní ľudia, prevažne zástupcovia strednej triedy z väčších miest. Vytvorená kampaň má byť potom „imaginative“, teda kreatívna, s použitím predstavivosti. Ľuďom s ich bežnými dennými problémami predsa ťažko predáte nejakú ideu cez analytický rozbor – potrebujete ich chytiť okamžite, nápaditou myšlienkou či už v písanej, alebo grafickej podobe (prečo asi je taký úspešný v mobilizácii mladých voličov opozície projekt ZOMRI…).

      „Občiansky odpor“ má byť „cool“, teda trendový, aby sa ľahko uchytil. Majú byť používané všetky dostupné komunikačné kanály a techniky moderného odvetvia PR (vzťahy s verejnosťou), ako aj techniky korporátneho brandingu. To je keď vytvoríte nejakú značku s chytľavým názvom, k nej výrazný grafický motív, aby si ich ľudia okamžite spojili s vaším odkazom, keď ich uvidia niekde na plagáte alebo na odznačiku – spomínate na „All for Jan“?

      Z ľudského hľadiska je nesmierne smutné a tragické, čo sa udialo novinárovi a jeho snúbenici. Avšak, určití ľudia to dokázali marketingovo geniálne spracovať. A fungovalo to.

     2. Úloha zahraničných agentov

      Predstavte si, vraj existujú „veteráni farebných revolúcií“, ktorí chodia do cudzích krajín „trénovať“ budúcich, „ašpirujúcich revolucionárov“! To nie je sprisahanecká teória – to mám zo Šimečkovho textu.
      Priame priznanie, že za demonštráciami, ktoré vedú k pádom vlád, stoja zahraniční aktéri – teda iným slovom, agenti!

      Samozrejme, všetko v mene demokracie. Pretože podľa niektorých postsocialistické štáty nemajú plnohodnotný demokratický režim, ale len akýsi „hybrid“, kedy sa po voľbách dostávajú k moci „autoritárske“ vlády. A tie predsa treba zosadiť. Lebo aktivistom sa páči len to, čo je prozápadné. Doláre nesmrdia.

      Zosadenie vlády vraj pritom vôbec nie je extra náročná činnosť: „It doesn´t take much to help change the system.“ Asistovať pri zmene systému nie je žiadna veda, voľne preložené.

      Keby som to tam nečítal, tak si myslím, že snívam! Tak tajné služby nás „varujú“ pred snahou Ruska o skrytú manipuláciu verejnej mienky u nás, ale to, že západ skúša manipulovať ľud celkom otvorene, je v poriadku.
      A recept na rozklad režimu podľa Šimečku? Strategické plánovanie, rozvoj organizačnej štruktúry, verbovanie, grafický dizajn kampaňových materiálov, a tak ďalej.

     3. Mimovládky ako „detonátor“

      Podržte sa, ako je formulovaný cieľ týchto subverzívnych činností: nahradiť súčasné politické elity prozápadnými lídrami!
      Prozápadnými lídrami. Chápete, čo to znamená? To je priame priznanie, že pán si praje, aby nás riadili ľudia s jasným príklonom a prepojeniami k západu.

      Na Slovensku je už vážne dovolené všetko?
      A práve mimovládky majú fungovať ako „detonátor“, ktorý prebudí apatickú verejnosť k činom, opäť parafrázujúc predsedu Progresívneho Slovenska.

      Ale nieee, to vôbec neznie ako „majdanizácia“, to je len „demokratická konsolidácia štátu“, navrátenie jeho smerovania späť na tú „jedinú správnu“ trajektóriu. No a čo, že ľudia si v demokratických voľbách zvolili, koho sami uznali za vhodné!

      Úzkej skupine aktivistov, teraz už priznanie financovaným západom, sa to nepáči, a tak rafinovane, pod zámienkou „ohrozenej demokracie a právneho štátu“, naženú masy do ulíc. A budú ich tam hnať, kým nedosiahnu svoje. Ku cti im slúži, že to robia nenásilnou formou.
      Napokon, stačí, že priebežne nám púšťajú mozgový výplach made in USA, ako ho popisuje Šimečka vo svojej práci.

 6. Tak nám zastřelili arcivévodu Fica, paní Mullerová… tedy skoro, třeba to přežije.
  Zajímavé je, že se vždy střílí výhradně na ty politiky kteří nějak překážejí americké mezinárodní politice a projektu PNAC.

  A na fica si nějaký „náhodný střelec“ rozhodl počíhat zrovna když je ve východě masivní „cvičení“ NATO a Fico se šprajcuje být koridorem pro dodávku zbraní na Ukrajinu.

  Přes Maďarsko to nejezdí, brzy by to nejezdilo ani přes Slovač a tradiční spojenec banderovců, tedy ČR by byl v podstatě k ničemu, když by zbraně nemohly proudit od něj na Slovensko.
  Tak bylo potřeba udělat nějaké protiopatřeníčko…

  A jak to vůbec dělá Orbán, že se po něm permanentně nestřílí ? Ten jim leží v žaludku ještě hůř.

  1. Komentář stejně debilní jako kecy toho ministra, který mluví o občanské válce. Jo, ještě chvíli tykhle budou blábolit, a najde se druhej Strelkov. Střelba na Fica je hodně špatně a nikomu to neprospěje, ale klidně je možné, že pro někoho je tohle už prostě za hranou, nechce takovej dobytek ve vedení státu a hráblo mu. https://www.youtube.com/watch?v=-aXWcNVbhS0&t=1s

   1. Jenom je taková náhodička, že vždycky ten dobytek co mu hrábne je na proUSA straně.

    Stejně jako média vždycky štvou proti někomu, kdo by byl na protiUSA nebo na národní straně.

    What a coincidence!

    Kdo tu vyvolává štvanice je zřejmé – Fico to nebyl. Stejně jako to nebyl Babiš, Putin, Rusko, Paroubek, a další. Kolik lidí muselo vypovídat na policii nebo byli v Česku před soudem? Nevšiml jsem si, že někdo kdo řekl něco proti Babišovi nebo proti Rusku. Ale zkus kváknout proti Ukrajincům nebo Židům nebo tal něco!

    1. Media jsou jenom business a nic jiného. A píšou tak, aby měli příjem. Anebo tak, jak jim nakáže majitel (tomu se taky říká cenzura), protože příjem.

     A znova říkám ,media mě víceméně nezajímaj (důvod výše), takže jestli chodí nebo nechodí k soudu někdo, kdo nadáva na babiše, Rusko, Ukačka, Madary, Slováky fe´táky bukvice a já nevím kdo ještě, nevím, nezajímám se o to a je mi to u prdele. Z mého okolí nadává každou chvíli někdo an někoho a u soudu ještě nikdo z nich kvůli tomu nebyl. Asi nadávaj málo, nebo ty máš tý schízy moc.

     1. Média nejsou jen byznys. Možná to tak novináři či majitelé chápou, ale důsledky médií jsou daleko širší. Takže říci, že média jsou jen byznys může jen naiva.

      Já jsem na svou osobu zažil davový lynč zpunktovaný manipulátorem. Skončil jen proto, že jsem hlavě řekl, že pokud se mi něco stane, tak jí sejmu pěstí, protože ona bude na vině, i když na mě vztáhne ruku někdo jiný. Nikdy jsem nevěřil, co mohou navedení lidé udělat a jakých činů se dopustit. A jaká nenávist se v nich probere zcela bez důvodu.

      A teď vidím ve společnosti davový lynč na Rusy. Davový lynč na Babiše. Předtím davový lynč na Fica.

      Byla jen otázka času, kdy se začne střílet. Ale nebuďte optimisti. Zatím se střílelo „jen“ do Fica. Dalším důsledkem protiruské, protibabišovské a další nenávisti a štvanice bude střelba v ulicích. Spousta lidí si to přijde vyřídit kvérem. Pokud jste pro nenávist vůči komukoli, tak toto způsobíte, a tomuto odmetáte cestu.

      1. Jo, to jsou ty náhody

       česká politická scéna byl takovej klasickej rybník. Nastoupil Babiš a ejhle, začala se rozdělovat společnost, stoupá nenávist
       Ukrajina – celkem v klidu si žili. Ale jak začal Rusák podporovat separáty na na Donbasu (daleko před rokem 2014) – tak je tam bordel a te´d i válka. za kterou samo může Západ. A k dovršení logiky, jistě, Západ vyvolá válku na UA, která může klidně skončil UA v Ruských rukou proto, aby BlacjRocj snadno koupil pozemky na UA. Blbější konspiraci nevymyslí ani pětileté dítě. Už snad stačí jenom říct, že USA podmázly Hitlera aby rozesral Evropu, aby WW2 museli vyhrát. A je to komplet.

       Ano, byla otázka času, kdy se začne střílet. Bohužel to tak bývá, když se dostanou k moci egoističtí, ublížení, ubrečení populisti typu Fico, Babiš nebo Putin. A je to o to smutnější, že se tam nedostanou nějakou revolucí nebo násilím, ta blbější část voličstva je tam donese jak krále na nosítkách na hrad. Historie se opakuje.
       Ale jak jsem říkal nahoře, němá to smysl, končím diskusi. Mám tu přichystaný imperialistický film s Travoltou (to je taky kapitalista a imperialista), Píseň pro Bobbyho Longa, z prostředí toho prohnilého dekadentního Západu, kterej se už už třese, aby v Moskvě vztyčil vlajku NATo a USA. Možná, že sledování takového hnusu ve mě vyvolá nějakou tu nenávist, uvidíme…..

       1. Nastoupil Paroubek – a ejhle! Začala se rozdělovat společnost, protože média řvala po nenávisti k Paroubkovi.

        Nastoupil Babiš – a ejhle! Začala se rozdělovat společnost, protože média řvala po nenávisti k Babiš.

        Jasně, i já jako proruský dezolát způsobuji nenávist ve společnosti. Kdybych namísto toho nosil zastrčené paví péro v konečníku na Prague pride, vyvěšoval ukrajinské vlaječky, sral modrožlutá hovna, opakoval pindy z České televize, a oslavoval moudrost Petra Pavla a akceschopnost Petra Fialy – nemusela by média proti mě štvát a ve společnosti by nestoupala nenávist.

       2. Střílet se začne proto, že kdejakej debilní hejhula bez mozku, když v médiím píšou „nenáviďte Frantu Vonáska“ – tak to začne opakovat a nenávidět ho. A pak začne psát do médií, že egoistický, ublížený ubrečený populista Franta Vonásek může za to, že byla jen otázka času než se začne střílet.

        Za proměnnou „Franta Vonásek“ si dosať kohokoli včetně Babiše, Fica, Putina, Paroubka, a řady dalších jmen i v budoucnu.

       3. …a ejhle začala se rozdělovat společnost…
        ——-

        Jen zaslepený jedinec nevidí, že za tím rozdělováním společnosti stojí společně mainstream, neziskovky a progresivní aktivisti vyřvávající po náměstích. První fáze rozdělování je zahájena když nějaká „nevhodná“ osoba (Paroubek, Babiš, Fico) má našlápnuto vyhrát volby, a druhá fáze daleko intenzivnější nastane když volby vyhraje.

        I kdyby byla pravda, že Rusko podporovalo proruský Donbas před r. 2014, tak proč by to mělo vadit když nevadí KoZa svrhávání „neposlušných“ vládců (i vojensky), prokazatelné ovlivňování voleb a pučem svržení legitimně zvoleného Janukovyče.
        Mimochodem separatisty z nich udělala až „uvědomělá“ závislá média. Dostaly z hora noty jak mají psát.
        Vymyslet si může každý co chce navzdory faktům, třeba i že válku na Ukrajině vyprovokovalo Rusko.
        ——–
        Kdyby si se ráčil obtěžovat a zjistil si kdo financoval Hitlera, vyzbrojení a to v rozporu s Versailleskou smlouvou.
        A kdo pomáhal Hitlerovi dostat se na vrchol.

        1. Já taky s ovlivňováním a svžením Janukovyče nesouhlasím. I prřes to, že byl legitimně zvolen pro nějaké názory a vize, kam chce Ukrajinu směřovat, a pak do toho hodil vidle. No, to se občas tomu, kdo lže, stává, že dostane po hubě.

         1. Janukovyce jsem prilis nesledoval, takze nejakej objektivnejsi nazor na nej nemam. Ze byl s Rusama jedna ruka, je samozrejmy, jina vec je, do jake miry to bylo pro Ukrajince spatne. Z pohledu Ukrajince. Ne z pohledu Rusa, nebo z pohledu ovcana EU.

          Jasne je, ze kdyby UA vstoupila do EU, tak ji EU semele. To si nalhavat nemusime. Patnact, dvacet let by UA sla nahoru a pak uz jen dolu. Starsi Ukrajinci by zazili boom. Mladsi… smula. S Rusem by obchod sel do prdele, protoze sankce, ktere zapad na RF uvalil, by proste uvalil, nejaka zaminka by se nasla. To snad taky chape kazdej. Zapad potrebuje novou krev do zil, jinak pujde srat. Takze sankce na RF jsou zcela regulernim nastrojem na zachranu padu zapadu (jednim z mnoha, samozrejme). UA by nemohla existovat s volnym obchodem s EU a soucasne s volnym obchodem s RF.

          Otazkou na debatu u becky piva pak je, kam by se UA ubirala po ztrate ruskeho trhu. To nevim, samozrejme. Mohu jen spekulovat, ze EU by urcite neslo o rozqet UA, to si nebudeme nalhavat. I EU se potrebuje nejak ekonomicky zvetit.

          Janukovyc samozrejme nemohl nic tusit o kovitu, nebo podobnych vecech, ktere pak pohly figurkama, ale ztrata ruskeho trhu mu byla jasna, sam to nekolikrat rekl. Na druhou stranu, Rusaci by tim ztratili ukrajinske zdroje a vyrobu, to je taky jasne. Ostatne uhli z Donbasu do EU proudi porad, bez ohledu na momentalniho vlastnika.

          Kdyz se vykaslu na to, co ‚je spravne‘ podle zapadu a jeho ‚pravidel‘, nebo co je spravne z pohledu Rusaka, tak u tech Ukru si myslim, ze meli tehda zustat samostatni. Necpat se do EU a nejednotit se s RF. Zustat neutralni. Jak ekonomicky, tak vojensky. Jina vec je, jestli by je ovsem CIA a FSB nechaly. To, bohuzel, ne.

          1. Janukovyč byl svržen, protože se to hodilo USA.

           V té době se koketovalo se vstupem Ukrajiny do EU. Podmínkou vstupu bylo přerušit vazby s Ruskem a obchodní cesty s Ruskem. Janukovyč si nechal vypočítat, jak by ekonomicky dopadla Ukrajina, kdyby Ukrajina přerušila vazby s Ruskem a kdyby je nepřerušila. Člověk nemusí být zrovna génius, aby bylo jasné, co znamená pro Ukrajinu po ekonomické stránce zrušit import / export s Ruskem.

           Janukovyč se rozhodl, že o půl roku odloží vstup do EU a prodiskutuje ekonomickou stránku věci.

           A v tu chvíli akční Viktoria Nulandová začala bušit do akce. Západ povolal odstřelovače několika států na střechy okolí Náměstí nezávislosti s příkazem střílet do kohokoli a zažehnout převrat. Byli tam odstřelovači tajných služeb Izraele, Francie, Británie a dalších států. Sama Viktoria Nuland zvládla zařídit Majdan 2014 za pouhých 5 miliard dolarů. A ještě rozdávat pečivo v Kyjevě na podporu demonstrantů.

           Po převratu se v parlamentě běžně střílelo, nebo rozdávali rány pěstí. Kdo nešel podle notičet Anglosasů, a neschvaloval v Kyjevě zákony podle západních pánů – byl zastřelen, zbit, zmrzačen zcela běžně. Přímo v parlamentu při hlasování. Je jasné, že se poměrně hladce pak podařilo zavést zákony a fungování podle USA a britského přání.

           Bylo v zájmu USA odstřihnout Ukrajinu od Ruska. Začala šílená nenávist proti Rusům. Zabte Rusy, zabte Rusy – stálo všude – na každém rohu, v televizi, rádiu, médiích, politice. Plakáty „Zabij si svého Moskala“. Zakázal se ruský jazyk (i maďarský) na Ukrajině. Upálení lidí v Domě odborů v Oděse. Zabíjení Ukrajinců ruského etnika. Genocidy na východní Ukrajině – a když se zabíjení lidé chtěli bránit, celý Západ mluvil o hnusných separatistech. [Mimochodem přesně takto, zatím jen první dvě věty, to probíhá i v České republice. Zbytek bude následovat i u nás, nebojte se.]

           Vždycky se najde spousta kreténů ochotných do morku kostí nenávidět Rusy, ačkoli mu žádný Rus ani nezkřivil vlásek na hlavě. Nechápou, že je to součást psychologické operace Anglosasů, aby mohli tuto zemi vysát a dovést do bídy – vzor Ukrajina.

           Svržení Janukovyše bylo asi tak čisté a demokratické, jako Luciferovo peklo samo.

          2. Říkal jsem, že diskuse s tebou nemá smysl, ale přece jenom. Znova ta kravina o 5MLD na majdan v 2014. Je to několikrát vyvrácenej blábol, jsou to prachy do Ukrajiny za spoustu let včetně prachů za sanaci černobylu (stavba sarkofágu). Ale prostě jednou někdo plácne hloupost, respektive vytrhne jednu větu, senzace je na světě ale atačí, aby spousta neyslících jelit si to vzalo za svý a posílaj dál. Neúčastnil jsi se někdy řetězových dopisů? Nebo nějaký pyramidový hry?. Obávám se, že stejně věrohodný budou další kraviny co píšeš. Jsi jede nz těch, co zbaští všechno i s navijákem, co mu předhodí.

          3. nove.kostatko:

           „…kravina o 5MLD…“

           – – –
           Tu věc jsem nezkoumal. Ale viděl jsem konkrétní lidi, jak štvou. Dědek s fajfkou, třeba. Proč to dělal…?

           .

          4. corona: nove.kostatko je vyprávěč pohádek. Fakta neuznává, nejsou ho hodna.

          5. nove.kostatko 20:02:

           Vždyť těch 5 miliard máš zaneseno i v té blbé wikipedii! Včetně účelu, na které byly použity. I s odkazem na zdroje informací!

           Cituji wikipedii, heslo Victoria Nuland: In December 2013, she said in a speech to the US–Ukraine Foundation that the U.S. had invested over $5 billion on democratic skills and institutions, civic participation, and good governance in Ukraine since 1991. She stated that these were preconditions for Ukraine to achieve its European aspirations.

           Jasně je tam sděleno, že od roku 1991 do 2013 USA investoly na Ukrajinu 5 miliard dolarů do demokratizace, občanské angažovanost a zlepšení vlády na Ukrajině! Nic jiného z toho nebylo.

           Nech si ty blbé kecy, že to chceš zkusit – a drž se faktů, navíc faktů veřejně potvrzených členy a představiteli USA vlády. Ani já nemám zájem o diskusi na základě tvých snů, přání a matrixu.

          6. Alain: Děkuji, že jsi potvrdil co jsem napsal. A popřel jsi sám sebe, cituji tě: Sama Viktoria Nuland zvládla zařídit Majdan 2014 za pouhých 5 miliard dolarů.

           není nad to blábolit něco o faktech a sám se jimi umlátit.

          7. nove.kostatko 16.5.2024 v 21:30

           – – –

           Tak určitě. Blekota s fajfkou zajisté nehrotil, žádné politické intervence se nekonaly a nekonají.
           Mimochodem jsem si všiml, že máš sklony blamovat stran tvého věku…

           :OD

          8. Corona – jasně že USA podporovaly Ukrajinu, aby ji měly ve své sféře vlivu. Nikdy jsem neříkal nic jiného. Stejně jako Rusko posílalo prachy proruským organizacím, aby dělaly bordel.

           A kdepak blamuju o svém věku?

          9. nove.kostatko 16.5.2024 v 21:45

           – – –
           Ano, dědek s fajfkou vykřikoval, že ČR je ve válce s Ruskem. Už dávno, přes deset roků tomu.

           Mlels o kuponový privatizaci…

           .

          10. Corona: Kuponovky jsem se účastnil a získal akcie, které mám doteď. Co to má společného s věkem?

          11. nove.kostatko 16.5.2024 v 22:53

           – – –
           Pokud vůbec, pak pouze II. vlny (jako většina populační exploze).
           Můj původní odhad byl spíš konec Y, náběh k Z – tím je tedy jisté, že se o reálné dění příliš nezajímáš…

           .

          12. Corona – správně, druhé vlny.

          13. nove.kostatko 17.5.2024 v 12:31

           – – –
           Ano. A můj prvotní předpoklad byl, že ani té druhé – působíš jako mladší ročník, než cca ~75.
           ZVS ses vyhnul, předpokládám. Tvoje kvalifikace vysoce pravděpodobně není technického směru.

           .

          14. Corona, ZVS jsem absolvoval. Nebude jednodušší, když ti pošlu moje CV? Než tu plevelit diskusi :-)

          15. Viktoria Nulandová byla vysokého postavení u vlády – a nejvyšší osoba, která určovala dění USA na Ukrajině. Zahraniční politika USA na Ukrajině je dítě Viktorie Nulandové. A současný stav, kdy Rusové drtí Ukrajinu a Západ je důvodem, proč musela na ministerstvu zahraničí skončit.

           Viktoria Nulandová se narodila rodině původně Židů, kteří imigrovali z Besarábie (Ukrajina / Moldávie).
           Navíc vystudovala na USA univerzitě ruský jazyk, kulturu, reálie, politiku. Měla to celé na starosti od cca 1993 – nejen Ukrajinu.

          16. Alain – to všechno sedí, akorát nechápu, v čem je to v rozporu s tím co jsem psal?

          17. nove.kostatko
           Když nebylo do majdanu investováno 5 mld tak kolik?
           Podle tebe je v pořádku a tak to má být, že USA ovlivňují politiku suverénního státu a rozhodují kdo má vládnout?
           A jestliže do rozvoje Ukrajiny Amíci investovali 5 mld, tak proč zrovna do Ukrajiny?? Investovali taky pár miliard do rozvoje ČR?

          18. leon – Pokud o to má země zájem, tak je mi to jedno. Všichni jsou něčím ovlivnění. Ostatně, USA prachama ovlivňovaly a podporovaly i další postsovětské země, obecně známý fakt.
           A co se týká podpory USA pro ČR – tak spousta jelit na tomhle webu bulí, jak USA platěj místní politiky, aby dělaly to co chtěj. Takže sice jiným způsobem, ale zřejmě ano. A je to správně označené jako investice, něco za to budou chtít.

          19. nove.kostatko 17.5.2024 v 12:37

           „…je to správně označené jako investice, něco za to budou chtít.“

           – – –
           Ano, např. zlikvidovat konkurenci, nechat zabít někoho z opozice či ji jinak potlačit. Tojsou tyhle investice.
           Dle tebe v pořádku, dle mne svinstvo.

           A až budou chcípat v ukrajinském bahně žoldové AČR, bude to následek toho svinstva. Takže pak za tebe dobře, nebo špatně…?

           .

          20. Corona – já píšu, že to je správně? Píšu, že pokud s tím země souhlasí, je mi to jedno.

          21. nove.kostatko
           Snad nejsi tak naivní aby sis myslel, že to ovlivňování ze strany USA je pro dobro ovlivňované země.
           Takže když jsou u moci vlastizrádní politici, kteří o „ovlivňování“ mají zájem a dokonce chtějí mít pro jistotu vojenskou základnu tak je vše v pořádku.
           A je taky v pořádku když si USA dosadí poslušné politiky, kteří mají zájem místo těch, kteří zájem neměli?
           A jak je to v případě, když o to ovlivňování není zájem a přesto to USA dělá, co potom?

          22. Nezištné to pochopiteľne nie je, ale obvykle to býva win-win (aj preto sa americká kultúra rozšírila všade možne po svete), čo teda pri ovplyvňovaní zo strany Sovietskeho Ruska zďaleka nebývalo bežné.

          23. Obvykle to právě win-win nebývá. Ty si nikdy neslyšel o vraždách vládců, kteří nechtěli „spolupracovat“? A o podpoře diktátorů kteří spolupracovat chtěli? Si neslyšel památný výrok mírotvůrce Obamy, že musí mít největší vojenskou sílu aby mohly kroutit ruce těm, kteří nebudou dělat to co po nich chce USA?
           Na Ukrajině to bylo podle tebe taky win-win, když Janukovyč odložil podpis přístupové smlouvy a tak se ho Amíci rozhodly vyměnit? Spadá to ještě do tvého win-win?

          24. leon:

           „…Janukovyč odložil… “

           – – –
           Ano. Nesplnil, byl odstraněn.
           To takový Václav Havel splnil, proto má bystu v americkém kongresu…

           .

          25. grg: Některou kulturu by si USA mohlo nechat klidně pro sebe.

           Kultura úchyláckého LGBTQ.

           Kultura rasismu, kterého se USA nedokázali nikdy zbavit. Teď provozují rasismus vůči bělochům. A snaží se to vyvážet do celého světa ve formě olizování podrážek bot černochům, nebo poklekávání před černochy na mezinárodních sportovních akcích.

           Kultura nenávisti, nenávisti až do morku kostí tu k Rusku, tu k Bělorusku, tu k Číně – a vyvážení nenávisti do celého světa.

           Kultura blbosti. Jak funguje třeba školství podle USA vzoru, to nepotřebuje komentář. Totéž bude ve zdravotnictví.

          26. grg: A proto se ruská kultura rozšířila všude po světě. A francouzská kultura všude po světě. Nebo kdysi německá či italská. A v historii třeba římská.

           Ve vážné hudbě nemá USA téměř co nabídnout, kraluje Rusko a Německo. O baletu ani nemluvě.

           V seriózní filozofii nemá USA téměř co nabídnout. Tam se mu nikdy nic nepovedlo – generuje jen šarlatánskou ezoteriku, teorie o páté či šesté dimenzi, a vytváření konců světa ála 2012.

           A brzy se ukáže, že třeba i ve vojenství nemá USA téměř co nabídnout.

           Ono se zapomíná, že mnoho z USA je import ze zahraničí spolu s imigranty.

          27. Já bych řekl, že tou americkou kulturou grg myslí hamurgery, colaloku, obezitu, akční filmy jak zachraňují svět, porno, průvody teploušů.
           O tom, jak je kdo kulturnější nejlépe vypovídá jak vypadá metro v Rusku a jak v USA.

          28. To je hlavně důkaz nemyšlení a černobílého pohledu (tunelového vidění) na svět toho, kdo ty věci píše.

           USA je dobro, Rusko je zlo – a pak už si jen vymýšlí pitomosti na základě této víry.

           Korporace jsou dobro, stát je zlo – je zase základní chyba Šichtařové a půlky pravice. Pak si vymýšlí pitomá hesla, která jsou lživá – jako že stát nemá žádné vlastní peníze a jiné hlouposti.

           Fiala/Pávek je dobro, Babiš/Zeman/Okamura jsou zlo – je příčinou fanatizace půlky lidí, včetně příčiny atentátu na Fica.

           Atd. atd. atd.

          29. Alan.Cox
           17.5.2024 v 19:32

           ty seš stejně vymatlanej magor tvl

           korporáte :D

          30. Behemot: Mě by někdy zajímalo, jak by třeba anarchokapitalismus řešil, když se má jeden Urza postavit s celou svou silou své jedné osoby a financí vůči korporaci nebo mafiánské skupině.

           Mně prostě přijde, že lidé by měli více přemýšlet.

           Anarchokapitalismus mi přijde spíše jako sekta, a Rothbard něco jako autor koráu té sekty. Nikdo se už nezajímá, jestli to nejsou ptákoviny. Jestli to bude fungovat v praxi.

           Totéž mi přijde u moderní pravice, která prostě postaví vedle sebe člověka či malého podnikatele a nadnárodní korporace a počítá s nimi jako se subjekty se stejnou mocenskou silou. S tím, že neviditelná ruka trhu (tedy silnější subjekt) sám rozhodne.

           Beru to tak, že někdo je černobílý – a realitu si zjednoduše do kategorií dobro – zlo. Jen to nevyjadřuje složitost světa.

          31. Alan.Cox:

           Dost nabízí USA kolem kultury fetu:

           https://youtu.be/p5AeGKSDVdE?si=lko16tD7L9-PAxoH&t=11

           .

          32. To corona:Si tu hrajes na znalce, dedo..A copak je to teda za drogu, co tam vidis? Sver se nam, blbounku

          33. Slecna Ling 17.5.2024 v 20:58

           – – –
           Ty truhlíku, každý kdo o tu informaci brnknul ví, že fentanyl.
           A nehraj si tu na letušku…

           .

          34. A jak to vis? Keta to bejt nemuze? Kdyz si clovek neni jistej, a to tz bejt nemuzes, pusu drz, truhliku

          35. Fentanyl je levnej,keta zas dostupna, takze plichta stejci. Ale libi se mi ,jak mas kategorickej nazor, bez toho, ze bys o farmakologii nebo US toxikomanii cokoliv vedel. Zas jsme videli dokument na Hovinkach,ze :-) Inu uplnej medialni presvedcenec.Nevis, nechapes, nestudujes :-).

          36. Slecna Ling:

           Je to fentanyl a je ho tam dost.
           Kdo z nás dvou je mediální přesvědčenec je jasný – stačí tvoje šplechty na aktuální témata, z těch je to znát.

           Tu letušku nezkoušej, nebo tě rozstřelím otázkou, na který vyšumíš…

           .

          37. Ale ja se te prece na nic neptam. Ja z tebe mam prdel, to ti nedoslo, dedo :-)? I kdyz prosim te jo, na neco z letectvi se me zeptej, at te muzu znemoznit totalne :D .

          38. I kdyz vlastne radsi ne. Ty si pletes letusku, s pilotem, pilota s mechanikem, handligare s tou milou pani na prepazce…Radsi snad tichoucko :-) za kokota uz tu jses,ale to vis, vzdycky to jde rozsirit :-)

          39. Slecna Ling:

           „… neco z letectvi se me zeptej,…“

           – – –
           Fajn.
           Kdo má alespoň základní znalosti o eroplánech, pozná, že tenhle „projekt“ je blud, neuplatnitelný v praxi:

           https://zuri.com/

           Otázka na tebe:

           Proč tohle nebude lítat se čtyřmi cestujícími ČR – HR, jak si tvůrce vysnil…?

           .

          40. Boze corono, tva otazka je hloupa by defualt…Pokud si managment vezme do hlav,ze bude litat slon Dumbo,tak bude.Za me odpoved,kde to ma licence, safety tests a kolik to stoji? Tusim,ze dost…A vypada to teda hnusne, ale ok, to je jen estetika.Taky nechapu hlasku travel without airports…Postavit letiste je kumst.Kvuli vetru, podlozi, etc…Co je tohle za halucinaci?

          41. Slecna Ling 17.5.2024 v 21:47

           „Boze corono, tva otazka je hloupa by defualt…“

           – – –
           1.
           Nemusíš už potvrzovat, který nick jsi používal dříve.

           2.
           Ten „projekt“ do HR nikoho vozit nikdy nebude, prodělali by na tom prdel.
           Vymýšlí totiž trakař…

           .

          42. Takze jsme se poprve v zivote prijemne shodli.Ne ze bys mi byl symatitectejsi. Je to proste futuristicka vize, podminena jednou a nejak,no a nazdar.

          43. Slecna Ling:

           Kdo má trochu šajn, ten ví, že:

           – hybridní pohon je nesmysl,
           – vrtulník funguje v praxi 80 let, nač vymýšlet suplung,
           – do téhle voloviny nenacpou 4 cestující ani své bágly

           .

          44. Protoze vetsi komfort? Teda v uvozovkach, nechci urazet piloty vrtulniku. Upilotovat vrtulnik je sileny. Staci mi sem tam litanie kluku od AA, jak se s tim neda,kdyz by treba bylo zadouci na prvni dobrou prepravit zraneny… My si to predstavujem trochu moc jednoduse, ale kdo pilotuje vrtulnik, to je fakt uz slechta…a stejne obcas nestastne neohrabana.Pritom nejlepsi z nejlepsich, v ramci civilu.

          45. Slecna Ling, 22:10: Až na to, že samy úřady ve Filadelfii potvrzují, že se tam fetuje fentanyl jako největší problém. Takže corona měl pravdu.

           Ostatně fentanyl je teď v USA obrovský problém. Pašuje se tam přes Mexiko, a obviňuje se z toho Čína.

           (https://www.dea.gov/engage/operation-engage-philadelphia)

          46. No – nejvetsi problem ve Statech neni keta ani fentanyl, ale chlast a kokain. Verte mi, ziju tam. Ale na druhou stranu, a ted oteviram jine dvere, fakt vas sere, cim si kdo, kurvi zdravi a psyche? Pri nastaveni zdejsich zdravotnich uhrad,je mi to nejak lhostejno. At si to Darwin prebere….

          47. Slecna Ling: Mě nejvíc sere, že USA exportuje ty jejich nejhorší věci – drogy, nenávist, rasismus, nekvalitní školství a zdravotnictví, kulturní podprůměrnost, chudobu – do České republiky. To mě sere ze všeho nejvíc. I když je asi pravda, že půlka z toho byla exportována dříve Brity do USA.

           To, že si jiní lidé kurví život – soucítím s tím, že jsou to lidé. Není mi to úplně lhostejné. Ačkoli reálně vím, že s tím stejně houby nadělám, a že většině těm lidem není pomoci.

           Pragmaticky to také není jen jejich věc. Ti lidi budou šířit násilí, infekce, kriminalitu. Je příliš krátkozraké si myslet, že se to týká jen jich. Možná naučí fetovat vaše děti. Možná jen znásilní tvou dceru. Možná že se jen budete dívat na posrané ulice. Možná se budete muset časem odstěhovat, protože ve vašem bydlišti nebude bezpečno. Možná vyvraždí vaše sousedy.

          48. Alane,ja zila v nekolika statech US, ale a ted to myslim vazne,nejvic ohrozene, jsem se vzdycky citila v CR. Od covidu nasobne. Mate pro to nejake vysvetleni? Ja myslim, ze vidite zlo, tam kde neni.Nezvladnuta imigracni otazka,opaleni obcane a je toho v CR vic…

          49. Slecna Ling: Na druhé straně tu žije pár Američanů, kteří se odstěhovali do ČR, protože se tu cítí mnohem bezpečněji než v USA. Třeba novinář Erik Best.

           USA bohužel zlo pro Čechy, a pro celou Evropu je. Jednoho dne se bude muset Evropa od USA oddělit a vyházet všechny ty páté kolony USA, a ty loutkové vlády USA zrušit – mimo jiné i českou. Vliv USA a jejich negace jsou čím dál zřejmější.

           Já jsem si v USA připadal prázdně a bezesmyslně. Američané jsou skvělí lidé, opravdu fajn. Ale USA a ta země mi přišla taková divná. Jako bych byl sám v poušti. Chyběla mi lidská vřelost a srdečnost. Lidem na sobě nezáleží, možná mimo rodiny. Usmívají se na sebe, objímají se, ukazují si fotografie – a dál nic.

           Firma mi nabízela, že mi pomůže získat občanství USA. Já v tom ale neviděl smysl. Firmě jsem řekl, že bych si to moc přál, ale moje home sick je příliš veliké.

          50. Slečna Ling: 22:35: A proto úřady píší, že tam všichni fetují fentanyl. A Slečna Ling je čínský papež a asyrský bůh srandy.

          51. Nedobirejte si, zajedte si a pokoukejte. Mam pocit,ze konkretne vy, rad hovorite, ale moc toho osobne navideno nemate.A taky tu z vas mistni maji tim padem prdel. Inu skoda. Ono to neni vsechno black and white.

          52. Slečna Ling: Já rád nemluvím, já rád diskutuji. Tak se dozvídám nejvíc. Bohužel většina lidí jsou spíše věřící než myslící – mají své černobílé pravdy. Jak píšete – věci nejsou jen black and white. Příčinné souvislosti jsou také mnohodimanzionální a složité. Svět nejde zredukovat na anděly a ďábly.

           Ta virtuální identita je sranda. Nikdo neví kdo jste, co profesionálně děláte, co umíte a co ne. Já nemám sebemenší důvod prozrazovat svůj život ani profesi ani vzdělání. Je to taková hra.

           Když někdo něco umí, rád poslouchám a přiučím se. Ani nedutám.

           Je snadné vytáhnout některé karty a získat si okamžitě respekt ve svém oboru. Ale nedělám to. Ani v životě, pokud mě někdo nezná. Je to zajímavější. Musíte sice snést občas nadávky a posměšky, ale je to autentičtější. Jedete jen svými argumenty, ne osobou. Líbí se mi to.

          53. Hlavně pod tím videem píší, že podobné to začíná být i v Paříži a Londýně.

           USA kultura v roce 2024, kterou USA exportuje do zahraničí jsou teď hlavně drogy, nenávist k Rusku, LGBTQ, rasismus a války, nenávist k vlastencům v Evropě a štvanice proti nim.

           Ale Black Lives Matter se povedl ne? Defund the police! Defund the police! Decolonize white people! No white days at universities!

           Nejlepší bylo to autonomní centrum v Seatle, kde si zabrali několik bloků. Mělo to být potvrzení kultury černochů v USA. Po několika dnes to museli násilně uzavřít, protože 3 vraždy. Trump to pak násilně rozpustil, jinak by to byla krvavá řež – mezi černochy.

          54. USA a jeho agresivita a vysávání, stejně jako vytváření pátých kolon USA a loutkových vlád ve státech – už leze většina světa krkem.

           Jakmile Afrika získala nyní možnost osvobodit se od vlivu USA a Francie – radostně požádala Rusko o pomoc a nelitují.

           A tak je to i s většinou Asie. Vždyť USA bylo odkopnuto už i jeho dříve loajálním spojencem Spojenými Arabskými Emiráty!

          55. leon: proč ne? ovlivňování USA, NSR evidentně neublížilo, hlavně při srovnání a výsledku ovlivňování NDR od SSSR.

          56. Je třeba vidět souvislosti. USA nebyly vůbec postižené válkou naopak na válce vydělaly, tudíž mohly nasypat do NSR dolarů kolik jen šlo a udělat z NSR výkladní skříň kapitalismu.

          57. leon: no a proč tedy o pár příspěvků vejš bulíš, že USA cpou prachy do Ukrajiny a je to špatně?

          58. nove.kostatko
           Pokusím se to vysvětlit tak, abys to pochopil i ty. NSR se stala kořistí Američanů poté když viděli, že Rudá armáda vítězí, tak se připojili k vítězům právě kvůli podílu na kořisti. A kvůli propagaci jak je kapitalismus úžasný a báječný oproti socialismu, nasypali do NSR spoustu dolarů. Jinak NSR k ničemu nepotřebovali leda tak pro vojenskou základnu blízko hranic se SSSR a aby odtamtud mohli škodit Evropě ze všech sil.
           A do Ukrajiny cpou prachy (uplácejí politiky, podporují opozici a militanty) jen aby ji ovládly, rozebrali si ji a udělali si tam základnu NATO přímo na hranicích s Ruskem.
           Ještě si neodpověděl kolik investovaly USA do majdanu.

           CIA: Undermining and Nazifying Ukraine Since 1953 https://www.voltairenet.org/article189895.html
           UK Commanders in Ukraine Met Neo-Nazi-linked National Guard to ‘Deepen Military Cooperation’ https://1url.cz/N1z0g
           Neo-Nazis are exploiting Russia’s war in Ukraine for their own purposes https://1url.cz/A1z0X
           Ukraine: „The most Blatant Coup in History“ https://1url.cz/U1z0O

          59. Hlavne, srovnavat Nemecko s UA se musi v delsim casovem meritku. USA skoupily nemeckej prumysl hned po prvni valce, kdy byl za pusu. A diky nemu ovladly znacnou cast nemeckeho exportu. Ono je potreba si uvedomit, ze Nemci by drive, nebo pozdeji USA konkurovali. Takhle to USA mely lip v merku. Pak prisla druha valka, supr kseft pro USA, nez jim Ada zacal potapet obchodni lode. Jenze potapel americkym spolecnostem, kdezto jine americke rodiny, vlastnici nemecky prumysl, holt vydelavaly. USA je smes zajmu ruznych rodin. Pak samozrejme vejvar na podpore nemecke armady, ale jen do okamziku, nez to Rusak vzal sturmem a hrozilo, ze zacne brzdit az nekde za Parizi. Takze vylodeni a honem honem zachranit, co se da. Po druhe valce samozrejme rozqet USA, prouverovani Nemecka a zaprazeni Nemcu do vozu. A Nemci, zvykli makat, ten vuz skutecne rozjeli.

           Naproti tomu mame UA, kde vlastni prumysl spis tezkej, to lehci bud holport s Rusama, nebo kdekym venku. A mega zemedelstvi, ktere je ale soli v ocich od Polaku az po Spanely. Takze zeme vhodna spis na GMO experimenty, ruzne chemo- a bio- laboratore a hlavne poradnou zakladnu proti Rusku, protoze Kosovo je na dnesni pomery uz moc daleko, Rusak stiha reagovat na to, co na nej leti.

           Investice do UA ze strany USA jsou uplne jineho druhu, nez byly do Nemecka. Vetsina tech prachu, co Kongres priklepl, ani neopusti USA. Takze na UA dorazi spis vyrobky, ktere se tam zkonzumuji (neco se vystrili, neco rozkrade a zbytek Rusak rozmlati – win win win). Zadluzena UA se pak rozebere na prvocinitele, pricemz po valce to bude financovat EU, ale vlastnici budou v USA.

          60. No a to je přesně ono. Tady se furt motá dohromady stát/vlivní lidé businessu v tom státě

           Pokud by USA nechtěly, aby to Rusák vzal šturmem, mohly to snadno ovlivnit podporou Ruska. Rozsahem podpory je mohli hodně přibrzdit, možná i zastavit. Klidně se na to mohli i vykašlat a v tom případě by to Rusák neustál a padnul by. Naopak, pokud USA chtěly, mohly tlačit a postupovat daleko rychleji, ale jejich smýšlení ohledně lidských obětí je prostě jiné. U Rusa, čím víc obětí, tím je to vízězství slavnější (což je úplně zvrácená logika).

           Co se týká rozdílu investic NSR/UA. Jasně, že je to rozdíl. V NSR se neřešilo, jestli se má kamarádit se Západem nebo SSSR. Ale to co píše leon ohledně výkladní skříně je volovina. Proč by si vychovali konkurenci?

           A co tyka toho win win win – podle mě je to hloupost. A to z jednoduchého důvodu. Je velké riziko (od začátku invaze), že Rusko Ukrajinu schlamstne. A bude v čudu nejen investice, ale taky ztráta prestiže a vlivu. Na Ukrajině není nic, co by za tohle riziko stálo a nějaké posunutí hranic NATO k Rusku už vůbec ne.
           Ostatně, před dvěma roky (po začátku invaze) jsem říkal, že pokud se v Rusku nestane změna ve vedení země, tak UA prohraje a je jenom otázka, jako moc.

          61. Re: nove.kostatko 19.5.2024 v 14:32
           USA jsou smeska zajmu, to neni jako Nemecko, kde sice neco bubla v hrnci, ale americkej kuchar ma ruku na knofliku od plynu. Neda se proste rict ‚USA chteji‘. Jedine az pote, ze je to vyslednice vsech tech tlaku. Ostatne, pokud se nepletu, tak zrovna Bushojc byli po valce u soudu a soud naridil rozporcovani IG Farben AG, protoze Bushojc si na valce pekne namastili kapsy, zatimco jine rodiny, vlastnici chemicky v USA, utrely.

           Soucasna valka na UA je neco podobneho. Jsou nejake zajmy Kongresu, pak jsou zajmy Bidenu, pak jsou zajmy BlackRocku, pak jsou zajmy Lockheedu, zajmy General Dynamics, atd… takze jedni chteji porazit a rozporcovat Rusko, jini zase chteji vycistit zasoby konkurencnich zbrani a prodat svoje, jini chteji porcovat UA, atd. A tyto zajmy se ruzne prelevaji podobne, jako Rusaci meni svoje cile a strategii take. Na pocatku chteji svrhnout a vymenit vladu, dneska chteji ruskojazycnou cast UA pod sebe.

           Co kdo dal chce, jsou uz jen spekulace a zbozna prani. Typu ‚USA chteji III. svetovou v Evrope‘, nebo ‚Rusak chce obsadit Evropu‘ a dalsi a dalsi zvasty, nepodlozene zadnymi dukazy. Co nekdo a chce a ceho bude dosazeno, nikdo nevi. Je to, jako lano s jednim uzlem, deseti konci a u kazdeho konce nejaka skupina tahne na svoji stranu.

           K te konkurenci v Nemecku – jak rikam, zapad jsou RODINY. Ano, vime, ze cca 20 rodin ovlada drtivou vetsinu zapadniho trhu, ale jsou i jini, mensi, presto bohati, kteri ovladaji nektere mensi casti. Takze se klidne stane, ze jedna americka familie ovlada automobilku v USA a jina americka familie ovlada automobilku v Nemecku. To mas, jako tri pekare v jednom meste. Taky existuji vsichni, taky by kazdy z nich rad, aby ti zbyli dva vychcipali. Ale takovej je zivot. Kdyby USA byly podobne struktury, jako treba Cina, jo, to by byla jina. Pro nas, Cesko, by to ale byla totalni katastrofa.

          62. Sysop, 12:32: Což je přesně důvod, proč se musí vozit do Evropy ukrajinské obilí bez cla a omezení. Protože je to v americkém zájmu – vlastník Ukrajiny chce vydělávat. Koho to poškodí v Evropě je buřt.

           Děje se tak proto, že Evropa je plná USA pátých kolon a USA loutkových vlád. Jinak by USA zájmy nemohly převážit nad zájmy evropských států.

          63. Re: Alan.Cox 19.5.2024 v 18:07
           Ano, je to dobre videt treba na mladym Bidenovi. Ma na UA vlastni xefty, vlastni investice, mnohdy v rozporu se zajmy Kongresu. A takovych ‚oligarchu‘ je tam samozrejme vic. Na UA kradl, kdo mohl a koho mistni ukrajinsti oligarchove neoddelali. Takze tam dominuji ‚zajmy‘, jako obvykle. Co poskodi EU, je jim u prdele, protoze na EU vari zase jina parta.

          64. Leon:
           Nejsme ve sporu a potvrzuje to, jak někdo psal nahoře, že v případě vlivu USA to je často win win. V případě SSSR, no nějak si na případ win win nevzpomínám. Možná Vietnam, ale zaplatili za ten vliv (Vietnamci) dost.
           Kolik investovaly USA do Majdanu netuším.

          65. nove.kostatko
           19.5.2024 v 14:12

           jak pro koho, dycky se najde skupina, která z toho tyje, a všici ostatní, co jsou biti; generálně paušalizovat a tvrdit, jaký je strkání prstů UŠAndů kamkoli generální dobro je opravdu kretenismus a výhra propagandy, pže to velice často bylo pěkný svinstvo, tekly potoky krve, zničený nesčetný množství životů, akorát se vo tom nemluví, bagatelizuje se to a po čase popírá

           např. v Jižní Americe, nebo taky na pobřeží rudýho moře, má dlouhá řada zemí poměrně dost zkušeností s tím, jaká je pro ně výhra, dyž jim začne UŠAnďák „pomáhat“, že ani nestačijou hloubit hroby tvl

          66. Řeč byla o těch případech (alespoň za mě) kdy s tím ten ovlivňovaný“ stát souhlasí.

          67. nove.kostatko
           19.5.2024 v 16:50

           tak vole po krvavé řeži vítězná grupa, co stád uzme, samozřejmě souhlasí až se jim můžou palice ukejvat, a jako co? gdo se gdy ptal vobyčejnejch lidí, co to pak musí zaplatit?

    2. Tím dobytkem jsem myslel ten dobytek z videa, co jsem tam vložil odkaz.

   2. Moj zlaty, ked sa teraz zmatozi nejaky priaznivec sucasnej vlady a vystreli na niekoho z opozicie, mas pocit ze budeme dalej alebo blizsie k obcianskej vojne? To nie su kecy, to je vazne riziko, ludia u nas su neskutocne rozdeleni a toto vobec neprispeje k naprave, naopak, situacia sa vyostri. Proces skurvenia politickej kultury tu nastal davno a ano, zacal ho jeden zo sucasnych opozicnych predstavitelov. Tym ostatnym sa to hodilo tak boli ticho, teraz sme len zozali co zasiali.

    1. Moj zlatý, keď progresivistí hnojí a vyvolávají nenávist k lidem i opozice – ať fanatického, frenetického a psychopatické úrovně – tak ti progresivisti mají obrovský díl viny.

     Progresivisti mají velkou část krve na rukách.

     1. Je to tak, ale nemozeme dopustit aby sa to prenieslo do ulic vo forme nasilia. A ze to momentalne ide velmi lahko zneuzit sa ani nemusime bavit.

      1. semancko: Souhlasím. Ale dokud se bude Fico (nebo někdo jiný) nazývat BEZDŮVODNĚ druhým Hitlerem, a největší katastrofou, a štvát až do krajnosti – tak se nakonec střílet bude v každém městě.

       Ono je snadné vyvolat zbytečnou nenávist. Ale je to otevřená Pandořina skříňka.

       U vás už progresivisté zabili Lačanského (nevím, jestli si to jméno pamatuji dobře). A teď leze z atentátníka, že byl vyhecován proti vládě Fica, až mu hráblo – viz první uveřejněný výslech.

       1. Samozrejme, ale to sa nehodilo a tak sa Matovicova linia stala akceptovanou. Teda pokial sluzila na okiadzanie Fica, ked to skusila druha strana tak to bol iny humbuk okolo toho… skoda reci

       2. @ Alan

        Generál policie Milan Lučanský. Psychopatovičova justice ho nechala ve vazbě umlátit k smrti, prý cikánskými vězni. Taková obyčejná sebevražda.

  2. Jsem se docetl, ze strelec byl clenem polovojenske PRORUSKE skupiny, jacisi „branci“, nebo co. Tak uvidime, jestli uz dneska v tom bude Putin, nebo az zitra.

   1. No, Putinovy podržtašky už včera vřískaly, že Západ a Ukrajina. Mají náskok.

    1. Takovyma srackama snad nema smysl se zabyvat. Ja jsem vcera v kostce precetl reportaz a dneska rano jsem se koukl, ze Fico je po operaci. Tim to pro mne zvadlo a pak nekde za dva tydny si nekde prectu, pokud mozno z ofiko zdroje (treba Policie), co bylo jak bylo. Dal je mi to u prdele, protoze ‚nazory‘, ‚vyjadreni experta‘, ‚debata‘ a podobne veci, jsou mlacenim prazdne slamy pro nekoho, kdo to chce konzumovat a prezvykovat.

     1. Jojo, mám to stejně. Já jsem to ani nikde nečetl, jenom jsem se vyskytoval někde, kde měli puštěné radio (ani nevím jaká stanice) a tam to říkali.

     2. Policejní zpráva: Útočník byl napojen na proruské skupiny, pod jejichž vlivem spáchal pokus o atentát. Tajné služby Slovenska nyní šetří identifikaci osob z Ruské federace napojených na útočníka. Útočník byl ve skutečnosti součástí daleko větší akce, která ohrožuje bezpečnostní situaci Slovenska.

      1. Proruskej dezolat postrelil proruskeho dezolata. To zni logicky.

       1. Já s tím problém nemám, Lenin nechal zabít Trockého, Gottwald Slánského, SS zlividovaly SA… vnitroduhová konkurence bývá silnější, než mezidruhová.

        1. Mrtvej Lenin ze záhrobí nechal zabít Trockého.

        2. Problem trosku je, ze soudruh atentatnik je qideni na ruznych videich, kde vyvolava slavu Ukrajine, takze s tim jeho proruskym postojem to asi nebude az tak horky.

       2. Nie je to tak davno, co boli siroko akceptovane aj vacsie sracky. Myslim si, ze Goebbels bol uplny luzer, ked vidim co sa tu deje.

        1. Ta nenávist ze strany progresivistů je strašná.

         U nás byl Miroslav Ševčík vyhozen z univerzity proto, že pomohl těžce zraněnému člověku na protivládní demonstraci 11. března 2023. Toho člověka těžce zranili policisté.

         1. Uznej sam, ze takovej clovek ale nema na akademicke poode co pohledavat, protoze neslape brazdu, jako jeho kolegove, co visi pricucnuti na statnim cecku. Bila vrana je problem.

      2. Alan Cox 16.5.2024 v 15:48
       Tak ono se to dalo čekat. Stejně tak se dá čekat nějaké omezení „exprémistů“ z opozice (tj. všech mimo vládu a ANO), protože přece takoví dělají atentáty.
       Okamžitě po atentátu, když Fiala a spol. náhle zapomněli na to, jak se k Ficovi chovali, byla otázka času, jak to zkusí využít.

       1. Celá ta nenávist a štvanice je důsledkem dehumanizace řady skupin a lidí ze strany progresivistů a liberální demokracie.

        Odtud už je jen krůček k tomu, když řada lidí a skupin „ně ljúdi“ – je prostě začít střílet jako králíky.

        Ale samozřejmě se atentát proti Ficovi v českých vodách ze strany Fialy využije jen k dalšímu zvýšení dehumanizace (statusu „ně ljúdi“) vůči vybraným skupinám lidí.

        1. Jo. Zabít člověka, s tím má většina lidí problém. Ale zašlápnou švába nebo filcku, to je hned.

         1. Klasicke okno pana Overtona. Postupne z nepritele udelat necloveka a pak uz je jeho neutralizace jen formalita, za vseobecneho jasani davu.

     3. Sysop 16.5.2024 v 5:32
      Aby se pachatel náhodou neoběsil v cele…

      1. Basnici mivaji sklony prechazet od melancholie k autodestrukci. To je pravda.

       1. Policejní ředitelé také. Nebo třeba prezidenti Srbska.

       2. A co teprve židovští finančníci se zálibou v teenkách.

 7. Tak to napojení Juraje Cintuly na proruské skupiny asi neklapne. Ale je nespočet dalších variant – od hrdinství proti Ficovi, přes variantu, že si to Fico narafičil sám, atd.

  Podle slovenských médií se J. Cintula politicky angažoval proti Robertu Ficovi už v minulosti. Stanice Markíza ve čtvrtek na svém webu napsala, že muž koncem dubna protestoval proti jeho vládě na jejím výjezdním zasedání v Dolné Krupé nedaleko Trnavy. „Stalo se to 24. dubna. Hrstka protestujících, mezi kterými byl i Juraj C., křičela slova jako ‚Ať žije Ukrajina‘, ‚zrádci‘ nebo ‚dost bylo Fica‘. Měli i transparenty na podporu RTVS,“ popisuje televize.

  1. Tady je další foto útočníka, který ho ukazuje na demonstraci coby zastánce NATO.

   (https://www.facebook.com/photo.php?fbid=7984852838192559&set=p.7984852838192559&type=3)

Napsat komentář

D-FENS © 2017