Macrone, Macrone, ty špatně dopadneš

Featured Image
… takhle proti našim americkým zachráncům?

Víme přece, jak nám ve všech směrech pomáhají,  jak nás například zachránili proti trvalému politickému vydírání levným ruským plynem a ropou, které spočívalo v tom, že jsme dlouhodobě objednávali a Rusové levně dodávali. Celá desetiletí – jak jsme to jenom mohli dopustit? Používat levnou elektřinu, levně topit, bez výčitek svědomí kvůli pochybné morálce levných energií z Ruska. Naštěstí nás EU přivedla na správnou cestu tím, že nás donutila vyměnit ty ee-levné ruské zdroje za mnohem sympatičtější a především morálně mnohem kvalitnější plyn z USA. USA totiž nikdy nezačaly s nikým válku, ani neokradly žádnou zem, takže jako zdroj a spolehlivý dodavatel čehokoliv jsou absolutně bezúhonné.

Například nám pohotově slíbily jejich vlastní LNG, který se sice bude muset dopravovat tankery přes oceán, takže bohužel je a trvale bude o něco dražší, než ten ošklivácký ruský plyn z potrubí. Shodou okolností bylo ruské plynové potrubí v kritickém termínu vyhozeno do vzduchu, resp. do moře, čímž byl deal mezi EU a USA zpečetěn na věky věků a nikdy jinak. Atˇ to stojí co to stojí, amen.

Neměli bychom zapomenout ani na to,  jak nás americké farmaceutické koncerny zachránily před kompletním vyhynutím tím, že nám velmi vřele doporučily – s pomocí nových WHO-zákonů a směrnic – nákup jejich vynikajicích vakcín proti covidu (první soudní procesy kvůli katastrofálním vedlejším účinkům těchto skvělých vakcín budou např. v Německu zahájeny od 29.4.23). Obrovské miliardové dluhy za jejich nákup i za poškozené zdraví budou zřejmě splácet ještě naše děti.

A ty, Macrone, si dovolíš navrhnout Evropě distancovat se od USA? Víc samostatnosti a nezávislosti v zahraniční politice, týkající se např. postojů vůči Rusku nebo vůči Taiwanu? No to sis teda dovolil hodně. Navíc potom, co naše špičková politická garnitura, vedená Dvěma-svetry, navštívila Taiwan a ukázala té zlé Číně jasně, jak si z ní nic nedělá. Prostě hrdinové. Tak se dělá správná politika, kterou jistě ocení hlavně naši noví přátelé ve Washingtonu. Aby viděli, že proti Číně nestojí sami – elitní pražská vládní garnitura je kdykoliv podpoří. Klesající vývoz našich výrobků do Číny přitom nikoho nezajímá.

A za těchto okolností někdo zcela vážně navrhne Evropě spolupracovat s Čínou, nebo i s jinými zeměmi? Bez povolení USA???

No ty to asi pěkně schytáš, Emmanueli. I za to, že tebe Xi v Pekingu oprašoval od rána do večera, ale s madame Von der Leyen prostě a jednoduše  vyběhnul (Smailey, potlesk). To jsme teda fakt zvědaví, jak dlouho ti to odhodlání vydrží…


16.04.2023 HS

12345 (377x známkováno, průměr: 2,22 z 5)
15 116x přečteno
Updatováno: 16.4.2023 — 22:14
D-FENS © 2017