Lockdowny na mnoho let jako reálná varianta? - zpět na článek

Počet komentářů: 111

  1. Já bych řekl, že to skončí ve chvíli, kdy příslušná aktiva změní své vlastníky. Záhy bude načase zbavovat se firem farmaceutických a těch, co vyrábějí zdravotnické potřeby (= vyvaříno) a nakupovat hotely (první vlaštovičky už proběhly zprávami, teď to narychlo nemůžu najít), restaurace atd., jejichž vlastníci buď visí někde na švestce nebo to s velkou ztrátou stihli prodat. Možná ne nutně v tomhle pořadí, frajerů s připravenou hotovostí je dost.

    1. Pokud EU vypise nejaky dotacni program na podporu gastra a cestovniho ruchu, tak mam takovy soukromy tip, kdopa to vsechno skoupi…

      1. řepkovej král, kdo jinej… síť jeho restaurací v čr očekávám tak do roku do dvou…

        1. Zradlo uz ma z nemale casti pod kontrolou, hnojiva v zemedelstvi prakticky uplne, takze logickym krokem bude ovladnuti spotreby.

      2. Hlavně nesplést pořadí: nejdřív koupit, pak dotační program, né vobráceně!!!

  2. To jsou strašný žvásty. Já netuším v jaké generaci autor vyrůstal, ale v mé generaci určitě nebylo snem pobíhat v gas maskách. Byl to šílenej vopruz, většinou o pracovní sobotě, kdy jsme na základce vyfasovali masku, ti šťastnější bez chobotu, nahnali nás nás na hřiště, kde nějakej soudruh zapálil pár větví aby ten smrad spolehlivě proniknul přes netěsnící masku. Na závěr přiběhl soudruh esenbák se zlým vlčákem, co se mu jako snažil rozsápat obalenou ruku hadrama. Jako třešničku na dortu jsme se ve třídě od soudruha ředitele dozvěděli, že při jaderném výbuchu budou živí závidět mrtvým, ale přesto máme ležet v zákopu směrem hlavou od výbuchu. Díky nechci.

    Nechci ani roušky ani další pakárny, dneska jsem zpětně se sebezapřením zkouknul OVM, kde kretén soudruh předseda lékařských odborů plamenně vykřikoval o národní tragedii, aby ho pak kolega Balík vcelku solidně utřel.

    1. Jo, u nas to jeste bylo zakonceno slavnostni strelbou z malorajdy, ktera na celym gymplu byla jen jedna a ucitel OV nikdy nezapomnel pripomenout, ze ten zaver zase musi vratit do skolniho trezoru, protoze je to vsechno silene nebezpecny.

    2. Seš divnej. Braňáky byly prdel a hlavně se tři dny neučilo. Teda učilo, ale jakej je rozdíl mezi obranným a útočným granátem nebo jak se rozliší leteckej poplach od chemickýho. Třetí den jsme si vzali tepláky a batůžky a šli na procházku do přírody, během který jsme dvakrát lehli nohama k epicentru a jednou se prošli alejí v maskách a igeliťákách. Veget.

      1. shane: snem to teda nebylo (ty masky), ale pobíhání v atombordelu (pláštěnka a igelitové pytlíky na ruce-nohy) byla sranda a hlavně, člověk se nemusel učit a to bylo hlavní. U nás se vždy řešily i základy první pomoci – museli jsme fixovat zlomeniny, trénovat dýchání z úst do úst, masáž srdce, improvizovaná nosítka z větví a bundy a odnos raněného. Nebýt toho politického cirkusu kolem (který byl zpětně spíš komický), byla to docela přínosná věc.

        1. A tak jasně, snem byly digi nebo džíska, ne guma na ksichtě. Ale braňáky byly rozhodně nejoblíbenější část školního roku, spolu se školním výletem.

    3. Autor je survivalista. Ti se dělí do dvou základních skupin – na ty, kteří se rozpadu civilizace a ekonomiky bojí… A na ty, kteří se na něj těší protože si myslí, že s Kosou v trezoru a zásobou konzerv z nich budou warlordi-feudálové nebo každopádně alespoň dominantní Alfa samci.

      Třetí skupinu pak představují lidé ražení autora, kteří nejenže se na rozpad ekonomiky těší, ale cíleně jej chtějí vyvolat.

      1. Tak to je asi nejvýstižnější popis prepperství jaký jsem četl.
        Ještě dodám že průměrný český prepper/rozpadlík do svého koníčku narve statisíce až miliony. Jen solární ostrovní systém je položka statisícová.

        A spojuje je samozřejmě víra že to bude v pohodě. A ne že za 2 roky až jim dojdou konzervy, případně až protektorátní vláda pod trestem smrti zakáže všechny zbraně až po příborový nůž, budou fpiči jako všichni ostatní.

  3. Jedna věc je ale pravda. Číňan má pár nakažených a vobežene milionový aglomerace armádou a ostnáčem. Jakoby ten režim nemohl úplně klidně dělat opak, a kdyby někdo držkoval, že jsou nemocní a mrtví, tak by prostě taky zmizel. Ty kurvy žlutý vědí víc než přiznávají, to není samo sebou…

    1. Nebo maj nakaženejch miliony jako všude jinde a jen lžou. Co si vybereš je na tobě.

      1. Lzou urcite hodne, ale zvladaji to lip, nez my. Oficialni cisla jsou bludy, ale miliony nemocnych nemaji.

        1. Jak to můžeš vědět? Milion nakaženejch máme už i my tady a to nás je 10 mio dohromady. Rusko má 100 mio lidí a 4 000 000 případů doteď, čína podle čísel 89 000. Tak určitě :D

          1. On ten nas milion je ale kumulativni soucet. My ted aktualne nemame mega nakazenejch. Od pocatku vypuknuti epidemie jsme jich ale mega identifikovali. To neni totez.

            1. Oni jich oficiálně zatím měli dohromady 89 000… https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries

              1. No právě. Naprostej nesmysl. Navic jsou čongové celkem nahačmaný na sebe a flušou kudy choděj. Ideální podmínky pro respirační virózy.
                Podle mýho na to prostě mrdaj. Rizikovou skupinu maj malou a na životech jim zas tak nezáleží. Zato jim sakra záleží aby jim neklekla ekonomika, protože úplně bezproblémovou ji taky nemaj. Tak to prostě nechávaj bejt. Pro většinu to je prostě viróza a ten zbytek má buď prachy na špitál, nebo zhebne.

        2. Psal sem nakaženejch. To neznamená nemocnejch a už zdaleka v nemocnici…

          1. Aha, tak sorry jako. Ja myslel nemocny, ne pozitivni na vir.

          2. jenže oni v reálu nejsou ani nakažení.
            To je jedna z největších lží současné hysterie. Na té nosní sliznici se běžně vyskytují desítky různých virů a o nakaženosti se nikdy v historii lidstva v jejich souvislosti nemluvilo. Sliznice je první bariéra ochraňující organizmus před vniknutím viru. Ovšem po šťourání, které tu sliznici poškodí, je takřka jistota, že člověk něco chytne.
            Další ze lží je, že pokud mi ze sliznice vyšťourají blbonavir a mám příznaky choroby, je tou chorobou kovid. Hovno! Ty chorobu mohl klidně způsobit jakýkoliv jiný z desítek virů, které tam jsou a které nikdo netestuje.
            A z toho plyne i další lež o lidech bez protilátek či opakovaně prodělávajích tuhle zmutovanou rýmu. Ti lidé toho kovida ve valné většině případů vůbec neměli.

            1. Franta Jouda: ono je vůbec zvláštní, že virus je tak šíleně nakažlivý, že se stačí dotknout madla nákupního vozíku, ale pro testy je nutné šťourat klackem někde u mozku. Přitom by mělo z logiky věci stačit plivnout na tester.

              1. logika je v tom, že ve slinách kde dochází k průběžnému odplavování chcíplých fragmentů to PCR test zjistí pouze v případě, že je aktuálně v tvém organizmu zvýšené množství viru. Ve frňáku kde se na sliznici usazuje kdejaký bordel, včetně vylučovaných chcíplých fragmentů to zjistí i v případě, že ti vůbec nic není a ty jsi pouze před 5 minutami prošel zavirovaným kejchnutím, nebo že jsi to v nějaké nezajímavé formě přechodil před 2 měsíci.
                Ostatně proč myslíš, že jsme nejlepší? Ve středoevropském okolí se testuje povětšinou z plivanců. Tomu testu je zcela jedno jestli ho strčíš do nosu, huby a nebo prdele.
                Proto si dovolím tvrdit, že v okamžiku kdy povolí na špejle plivat, je po epidemii.

                1. Franta Jouda: nějaký odkaz na způsoby testování jinde máte?

                  Testu je určitě jedno, kam ho strčím, ale výsledek bude záviset na správnosti použití. Bohužel tomu nerozumím natolik, abych mohl posoudit, proč se zrovna u nás používají zrovna tyto testy, jde-li to jinak a lépe.

                  Nicméně nesouhlasím s interpretací, že zrovna tohle je důvodem bezpříznakových průběhů – pokud bezpříznakový člověk může někoho nakazit, pak musí mít něco i v puse.

                  Další věcí je poměr pozitivních a negativních testů, kde těch negativních není úplně málo. Pokud by stačilo mít něco v nose a jinak vše cajk, pak by počet negativních musel být zanedbatelný, což není (je jich naopak většina, v průměru je pozitivních jen 25% PCR testů).

                  1. … pokud bezpříznakový člověk může někoho nakazit, pak musí mít něco i v puse …
                    jenže o tom to přesně je.
                    Pokud to mám v nose a jsem bezpříznakový tak ta existence chcíplého fragmentu viru zjištěná testem neprokazuje nic a už vůbec ne to, že jsem nakažlivý.
                    Pokud to mám ve slinách a jsem bezpříznakový tak podle množství viru, které ve slinách mám jsem i nějakým způsobem nakažlivý.

                    1. Franta Jouda: bezpříznakových je cca 42%, tedy docela dost. Zajímavé by bylo zjistit, kolik z těch bezpříznakových je nakažlivých, protože pokud máte pravdu, pak poměrně dost pozitivních by bylo de facto „false positives“ jen kvůli metodě vyšetření.

                      Nicméně zopakuji otázku – máte data na to, jak to vypadá jinde?

                    2. to už jsou 2 různé otázky.
                      … nějaký odkaz na způsoby testování jinde máte?
                      … máte data na to, jak to vypadá jinde?
                      ne odkazy nemám a data také ne. Mám jen běžné povědomí, které se dá průběžně zachytit v našem demokratickém tisku kde se občas mezi hromadou blábolů člověk dozví i něco použitelného.

                    3. Franta Jouda: je to pořád ta stejná, jen jinak položená. Prostě by to chtělo to tvrzení, že „ve středoevropském okolí se testuje povětšinou z plivanců“ ozdrojovat, to je celé.

                      Neurčité „běžné povědomí“ žel takovým zdrojem není.

                  2. V Bavorsku se testuje vyterem z krku. Overeno dvakrat osobne, v cervnu a v listopadu.

              2. fatdwi 25.1.2021 v 8:37

                Syptomatická práce s fakty.
                Dotknout se madla nákupního vozíku nestačí. Tedy ve většině případů. Stačí se ale dotknout a poté prstem prozkoumat, zda mám sliznici v nose stále plně funkční. Doufám, že v menšině případů.
                V dané souvislosti si vzpomínám, že v minulosti se v příslušných vláknech většina diskutujících bránila pomyšlení na použití MHD argumentem, že by chytli chřipku kontaktem s mastnou tyčí v prostoru, kde každá socka chrchlá.

                1. ygorek: disclamer: nadsázka. Snad se shodneme na tom, že je-li reálné nebezpečí nákazy na cestě „kýchnutí do ruky – ruka na madle – druhá ruka na madle – ruka na sliznici – infekce“, pak původce infekce (pusa první osoby) musí být viry doslova natřískaná a nemůže být problém to ze slin identifikovat a není důvod něco rvát někam k mozku.

                  1. fatdwi 25.1.2021 v 10:01

                    Děkuji za vysvětlení. Na základě vašeho disclaimeru je za „nadsázku“ možné považovat příspěvky v celém diskusním vlákně a nemá smysl se jimi dále zabývat.

                    Pro pořádek: obvyklá definice, tedy ne moje vlastní, termínu „disclaimer“ je „statement that denies something, especially responsibility“, což tak úplně „nadsázka“ není.

                    1. ygorek: však ano, disclaimer, že jde o nadsázku a nelze to tedy brát doslova. Myslel jsem, že je to zřejmé. Není třeba něco brát paušálně, šlo mi naopak o názornost šílené nakažlivosti na straně jedné a poměrně nepříjemné formy testu na straně druhé, která je navíc obhajována tím, že jinde by to nebylo dost průkazné.

                      Tedy obhajování formy testu de facto vyvrací šílenou nakažlivost – pokud není ve slinách dost viru na to, aby se dalo poznat, zda jsem nemocný, pak asi těžko může dojít k přenosu, který předpokládá několik bodů, každý z nich z pohledu obsahu viru silně ztrátový. A opačně, pokud je virus tak strašně nakažlivý, těžko lze tvrdit, že v dutině ústní nic průkazného není a je nutné rvát tyčinku do mozku.

                    2. fatdwi 25.1.2021 v 12:24

                      Můj komentář se týkal výhradně možnosti nákazy přenosem z pevného předmětu.
                      Způsoby testování nemohu posudit a již vůbec ne obhajovat, jsem jen prostý vidlák a schází mi jak příslušné vzdělání, tak zkušenost v oboru.

                      Vaše věta: „Však ano, odmítnutí, že jde o nadsázku a nelze to brát doslova.“ je bohužel prostému vidláku nesrozumitelná.

        3. Ale ani my nemáme miliony nemocných, ale tisíce až max. desetitisíce.

          Není to totiž binární, nýbrž máme 6 stavů – od nejlepšího po nejhorší:
          L1 – naprosto nevystaven viru
          L2 – pozitivní PCR test (pozitivní i na mrtvé fragmenty viru, i 4 měsíce po úspěšném uzdravení atd.)
          L3 – infekční
          L4 – nemocný = má klinické příznaky
          L5 – nemocný s těžkým průběhem
          L6 – tak těžký průběh, že COVID zabije

          Všechna média ovšem operují s kategoriemi „L2“ a „L5/L6“ jako by byly identické a vzájemně plně zaměnitelné. Zmetci.

    2. To je prave jedna z veci, kvuli ktere bych tu srandu bral vazne. Pokud kolem toho plasi Cina, ktera ma takovou uctu k jednotlivci, jeho zivote a zdravi… ;)

      1. Tam bych spíš tipoval, že to plašení je záminkou nebo příležitostí k nastolení ještě tvrdší totality než tam mají teď.
        Možná částečně i taktikou vyděsit zbytek světa, aby se přehnanými lockdowny střelil do nohy.

        1. Cina je dost zavisla na exportu na zapad. Kdyz se zapad streli do nohy, tak bude min importovat, protoze lidi buou mit min penez, coz dost poskodi take Cinu. A co si budeme nalhavat, Cina fakt nepotrbeuje virus, aby si nastolila tvrdsi podminky.

          Ja si fakt myslim, ze Cina si nemuze dovolit, aby se ten virus vymkl kontrole, protoze pak by si lidi mohli zacit hrat s myslenkou, ze Komunistickou stranu nepotrebuji, kdyz je nedokaze ochranit. Dale se odkazuji na film Zivot brouka, kde je taktika mravencu objasnena :D

          1. Spotreba Ciny roste, takze zavislost na exportu do USA a Evropy je mensi a mensi. Samozrejme, ze vypadek by bylel, ale uz by nebyl pro Cinu fatalni. Bylo by to, jako treba prestat od Rusu odebirat ropu, plyn, nebo slunecnicova semena. Rusum by to chybelo, ale nepolozilo by je to.

            1. Nooo, krize muze zapricinit zruseni zavislosti na importu, protoze schudneme. Coz by Cinu hodne omezilo.
              Soucasne je treba zminit, ze oblibenym resenim ekonomickych krizi byly valky. A kdyz se podivame na silu armad a na nerostne rezervy Afriky, tak bychom si mohli zopakovat kolonizaci Afriky. Coz by Cinu opet vyrazne bolelo.

              Navic Cina dela ty svoje omezeni taky, takze jeji vnitrni spotreba nebude tak velika.

              Mi prijde, ze je to zbytecny risk. Obzvlat proto, ze Cina planuje skoro na staleti, jim fakt nevadi pockat par dekad, proc by meli mit zajem na tom, aby zapad panikaril, nedava to smysl.

            2. Fatální by to bylo, protože domácí trh ten výpadek nenahradí. Jednak zdaleka nemaj takovou kupní sílu jako Západ, ale hlavně, domácí spotřeba je saturovaná a neomezená akorat tou kupní silou. Není to tak že vyváží na úkor domácí spotřeby a můžou si vybrat jestli prodat doma nebo venku.

              1. A omezená akorát…

  4. První věta, a hned totál pitchovina. A tak dál …

  5. Střednědobé následky po prodělaném COVIDU jsou měřitelnou realitou u velké části lidí včetně těch, které měli jen mírný průběh a dětí. Umí poškodit srdce, plíce i mozek. Otázkou je jak moc dlouhodobě.

    Nie moc dlhodobodo. drvivá väčšina sa krásne zregeneruje. Trvalé následky sú prakticky vylúčené. V prípade mierneho priebehu je to naprostá lež.

    Známé reinfekce ve světě i mém okolí jsou svými následky horší.

    Reinfekcia je u vyliečeného pacienta prakticky vylúčená. Ide vždy o druhú infekciu nejakým iným patogénom s tým, že PCR test ešte 3+ mesiace po prekonaní COVID nachádza stopy po nCOV a teda mylne signalizuje reinfekciu.

    1. S ohledem na to, že vhodně nastavený „testování“ nejspíš dokáže nalézt, že odběr z olea je pozitivní, tak eště furt někdo tu habaďůru bere vážně?

  6. Strawman hned v první větě – není jen špatně uveden autor? Má tam být Urza.

    Můžete ocitovat zdroj, dle kterého máme za poslední 3 měsíce loňského roku „20k nad-úmrtí“? S čím loňské číslo porovnáváte?

    1. ono i to nadumrtí je sporná veličina. V absolutních počtech může vzrůst počet mrtvých, ale v přepočtu na počet obyvatel to už tak být nemusí.
      Dalším problémem je věkové složení obyvatelstva, Jestliže s kovidem se umírá ve věku 80 let a průměrný věk dožití je 80 let, tak zvýšený počet mrtvých svědčí jen o tom, že se před 80 lety narodilo víc dětí.
      No a zaposlední bych jen dodal, že strach a hysterie je naprosto stejným zabijákem jako nemoci.

      1. Franta Jouda: argument o složení počtu obyvatelstva zvýšená úmrtí nevysvětlí, resp. ne v takové míře (vizte níže).

        Strach – to rozhodně, ale to se bohužel nikdy nedozvíme, není to jak měřit a ani není zájem, ukazovalo by to na zodpovědnost covidiotů a to se nesmí, ti přece dělají vše správně (jak řekla i soudružka Patelová v odkazu na britskou šikanu „menšiny, co to nedělá dobře“ a která k tomu navíc používá lživý argument o zatemňování oken).

        A pokud jde o absolutní počty, pak se stačí podívat na data a uvidíte sám, že nemáte pravdu. Nárůst počtu mrtvých je skokový. Za týdny 1-50 byl nárůst dvojnásobný v porovnání s chřipkovou epidemií 2015 a ještě se to zhorší (protože 2015 byl nárůst mrtvých hlavně na jaře, zatímco loni je nárůst mrtvých hlavně v posledním kvartálu). 2015 oproti 2014 zemřelo o 6.2% více lidí, 2020 12.6 (a data za 51-53 týden budou situaci jen zhoršovat).

        Dále, je vidět podstatný nárůst ve věkové kategorii 75-84 – v roce 2015 to bylo 5% (ale reálně vyšší, protože 2014 bylo -6.2, takže se významně obrátil trend), v roce 2020 je to 18.7 a opět, není to za celý rok. V kategorii 85+ je efekt o něco horší než chřipka – ta byla 2015 o 11.1 navíc (předchozí rok -1.1), za 2020 13.9 a opět to není finální číslo.

        Škoda, že nikdy nezjistíme, kolik lidí padlo za oběť covidu a kolik vládním opatřením. A to není zdaleka konečný účet vladní šikany, protože mrtví v budoucnu teprve budou kvůli zhoršené péči.

        1. zdaleka největším průserem je dle mého naprosté selhání, zejména primární, zdravotní péče. Což je také projevem strachu. Praktici, stejně jako nemalá část obyvatelstva, se posrali strachy a přestali ordinovat. Pokud máte teplotu, jste naprosto bez šance, že vás nějaký doktor vyšetří. Jenže ona teplota nemusí být vždycky jen příznakem téhle zmutované rýmy.

          1. Franta Jouda: cca 95% nárůstu mrtvých je na vrub věkové kategorii 65+. Neřekl bych, že to na podzim byla až taková hrůza – tyhle storky jsou hlavně z jara. Přitom drtivá většina mrtvých je právě v posledním kvartálu, ne na začátku roku. Tj. nemyslím si, že vliv zanedbané péče praktiků je až tak velký – na jaře, kdy to tak reálně bylo se zas tak moc (nadlimitně) neumíralo (tj. že by se umíralo na jiné věci než covid kvůli tomu, že lékaři neordinovali).

            1. Na druhou stranu je ale dost pravděpodobný, že se ta případná zanedbaná péče začne projevovat až se zpožděním, což by klidně mohlo odpovídat tomu zimnímu nárůstu. I u tý rakoviny je většinou pár měsíců mezi bodem kdy už je pozdě na léčbu a smrtí.

              1. shane: to už podle mě berete moc hopem – nemyslím si totiž, že příznakem rakoviny jsou potíže jako u covidu a že by tedy v listopadu umírali „s covidem na raka“ tisíce lidí, které neošetřil praktický lékař v dubnu, protože se bál.

                Bohužel mám nového raka ve svém okolí a přestože to může být ta výjimka, co potvrzuje pravidlo, tak diagnóza na podzim nebyla problém. Mimochodem dotyčná osoba měla loni i toho covida.

                Takže spíš, než koncem loňského roku se v průběhu letoška bude zvedat počet lidí, kteří to „nedají“ kvůli odloženým zákrokům a dalším radostem vládní covidové šikany, která přece tak krásně chrání lidi a bez které by to nešlo.

                BTW všiml jste si, kolik podnikatelů položil „covid“ a nikoliv „vládní šikana“? To bude stejné i s nemocemi a mrtvými, „odložená péče“ přece není kvůli opatřením vlády, ale kvůli covidu, to dá rozum. A na to se vyplatí zemřít, doporučují 4 z 5 pacientů.

                1. Ne všechno musí bejt rakovina. Srdeční a cévní potíže taky neni radno zanedbávat.
                  Ale pro pořádek – ja netvrdím že to musí bejt zanedbaná péče. Jen to, že argument že by se to projevilo dřív nezv zimě nic nevyvrací.

                  1. shane: pokud někdo tvrdí, že „zdaleka největším průserem je dle mého naprosté selhání, zejména primární, zdravotní péče“, pak je dle mého zcela relevantní to brát dle toho, kolik lidí na takové selhání „zařvalo“. V době, kdy takové selhávání bylo skutečné (i zde spousta story o vystrašených lékařích, kteří nechtěli brát pacienty), se sice zvedl počet úmrtí, ale v žádném případě nešlo o počet „zdaleka největší“.

                    Jasně, že někteří mohli umřít později, ale k tomu už si myslím nemáme data ani jeden (statistiku, kolik lidí chodí k praktickým lékařům s něčím, co je v horizontu 4-8 měsíců zabije, pokud k němu nepřijdou a tedy jsou oběti jarního neordinování a zemřeli na podzim-v zimě).

                2. Zase nepanikařme, ty zásadní věci se opravdu neodkládaly – ani diagnostika, ani terapie, nebo jen minimálně. Problém nebude zdravotnictví, ale stres, únava, znechucení, deprese, rozpady rodin, alkoholismus a tak. Klasický Bastiat „Co je a co není vidět“.

                  špička ledovce:
                  https://www.idnes.cz/ceske-budejovice/zpravy/cukrarna-slunicko-ceske-budejovice-konec-koronavirus.A210122_103435_budejovice-zpravy_khr

                  1. Oni to spíš odkládali ti lidi, ze strachu. Kdo se odváží vstoupit do jámy covidové tak bývá vyslyšen.

                    1. Asi jak kde, moje manželka dělá v nemocnici a měla na drátě paní, která jí brečela do telefonu kvůli zrušenému termínu plánované operace, že jí to fakt bolí a ten (nezhoubný) nádor v hlavě potřebuje odoperovat. Ale prostě není ničí známá, operace jsou zrušené, tak smůla.
                      Jako neměly by se počítat i oběti těch nesmyslných opatření? Na takový výzkum asi nikdo grant nedostane, to není politicky vhodné zadání, i s otisknutím výsledků v médiích by mohl být problém, ale kdybyste o něčem slyšeli, dejte prosím vědět.

                  2. Ty kráso, a vedle toho:
                    https://www.idnes.cz/ceske-budejovice/zpravy/kun-ockovani-soud-ustavni-soud-tetanus-zdravi-zraneni.A210127_104807_budejovice-zpravy_pkr

                    „Nová a nečekaná zkušenost s (neúspěšně) opakovanými pokusy o výkon soudního rozhodnutí, kterým má být dítě odňato z péče rodičů, je nepříjemná a musela být pro celou rodinu stresující, to však samo o sobě nepřiměřený zásah do jejich základních práv nepředstavuje, neboť se tak stalo na základě soudního rozhodnutí vydaného v mezích ústavnosti,“ stojí v usnesení soudce zpravodaje Jaromíra Jirsy.

          2. Franta Jouda 25.1.2021 v 8:56

            Nemáte pravdu.
            Vykoušel jsem to před třemi týdny při bakteriální infekci s teplotou nad 39°C u svého praktického lékaře.
            Ordinační hodiny má stejné jako předloni a loni.

            1. fajn, jeden funguje. Z těch ke kterým chodím já a moji známí, nefunguje ani jeden.
              Moje matka, dost přes 80, je až na vysoký tlak z medicinského hlediska naprosto zdravá. Přesto svého praktika viděla naposledy loni v lednu, kdy jí změřil tlak a předepsal prášky. Od té doby jí po telefonickém kontaktu jednou za kvartál pošle další recept. Odmítá návštěvu … prý není důvod. Absolutní nezájem, že by během roku mohlo dojít k nějaké změně.

              1. Franta Jouda 25.1.2021 v 10:38

                „…tady je jeden!“ (THX Monty Python FC)
                Pokud do toho budeme tahat příbuzné, pak hlásím dalšího lékaře v jiném kraji. Paní se léčí se srdcem, chodí pravidelně jednou měsíčně na kontrolu a cca jednou za čtvrt roku vyfasuje holtr.
                Sestra to má stejně jako vaše matka, až na vysoký tlak je z medicínského hlediska naprosto zdravá. Před lety si domluvila, že jednou za kvartál vyfasuje elektronický recept, aby nemusela „chodit po doktorech“. Na kontrolu zajde tuším jednou ročně.
                Taková debata samozřejmě nemá smysl, popis sociální bubliny není statistika.

                Obdivuji, jak elegantně jste abstrahoval meritum věci, cituji:“Pokud máte teplotu, jste naprosto bez šance, že vás nějaký doktor vyšetří.“ Pokud je vaše matka z medicinského hlediska naprosto zdravá, pak je pravděpodobné, že teplotu nemá. Nebo se opět mýlím?

                1. Já hlásím zubařka zalezlou doma už rok, řešeno i přes pojí-štěnicovnu, těm je to naprosto u prdele a melou hovna, nejsou s to nikde v rozumné vzdálenosti (zhruba mezi Brnem a Slavkovem) dodat nikoho, kdo by BRAL. Zubařů je tam dost, ale odmítají brát.

                  1. Behemot 27.1.2021 v 15:22

                    Hezký!
                    Hlásím, že čep a sken mi zubař udělal 23.12.2020 a korunku nasadil v úterý 26.1.2021.
                    Ale další pojištěnce odmítá brát, to je pravda, i když do digitální technicky od skeneru po CNC frézu investoval asi dost (ceny těchto zařízení neznám).

                2. Já hlásím obě svoje dvorní kadeřnice, obě zalezlé doma. Nůžky už jim začínají rezivět a mě se začínají bát malé děcka.

                  1. srvisdok 27.1.2021 v 16:43

                    Moje holička je také zalezlá doma, ale většinou jen přes noc. Ráno sedne do auta a projede se s několika zastávkami po vsi. Kadeřník, ten má nůžky rezavé velmi pravděpodobně. To jo.

                    Nepsal jsem někde výše:“Taková debata samozřejmě nemá smysl, popis sociální bubliny není statistika.“?

        2. fatdwi – bud mam nieco fest s ocami, alebo trepes uplne kraviny. „Za týdny 1-50 byl nárůst dvojnásobný“ – najdi mi ten dvojnasovny narast na tomto grafe prosim – https://www.czso.cz/csu/czso/obypz_cr
          Na dvojnasobok sa to sotva dostalo na 2 tyzdne v novembri a odvtedy to ma klesajucu tendenciu. Prvych 40 tyzdnov nie je narast umrti ZIADNY voci dlhodobemu. Tak co tu trepes za kraviny? Aj keby posledne 4 tyzdne co tam este nie su vynesene vyskocili zase k 4000, zpriemerovanim celeho roku dostaneme narast odhadom do 50% (co ma od dvojnasobku dost podstatne daleko, zhruba tak 4x).

          1. msk: oči máte asi dobré, ale číst neumíte. Zkusím to znovu:
            „Za týdny 1-50 byl nárůst dvojnásobný v porovnání s chřipkovou epidemií 2015…“

            Chřipková epidemie 2015 znamenala, že meziročně zemřelo o 6.2% lidí více. Covid zatím znamená, že oproti 2019 zemřelo v roce 2020 o dvakrát tolik, tedy o 12.6% více. A to je bez týdnů 51-53, tj. ten meziroční nárůst 2020/2019 bude ještě vyšší. Tj. ať už za to může covid nebo vládní restrikce, reálně loni zemřelo o dost víc lidí než kolik zemřelo když byla chřipková epidemi.

            1. A co z toho plyne? Celkem dobře komentoval ty kecy někde na lžidnes člověk v diskusi: opravdu POŘÁDNÝM pohledem na data snadno člověk dojde k tomu, že se prodlužoval v poslední dekádě stále dál věk dožití. Přibýval počet lidí kolem 80, protože dostárly populačně silný ročníky kolem války, co už měly slušnou péči.

              Z druhé strany to ale omezuje FAKT, že nikdo nežije věčně, nemůžou stárnout furt pryč a je tam bariéra, skrz kterou se většina nedostane – nad 100 jen malá hrstečka, nad 90 taky málo lidí. Z toho se dá aproximovat, že většina lidí, co teď mohla zemřít najednou, by dost možná zemřela ještě letos, příští rok, nebo tak přespříští rok tak či tak, i kdyby tady komunistická rýmečka nebyla! Prostě ty ročníky začly poslední hlavně tři roky umírat tak nějak hromadnějc. Takže dělat průměr od začátku 90. let je trochu chucpe, protože populačně silnž ročníky začly umírat ve větším až v posledních letech, takže má smysl se dívat na tendle trend. Takže ty propagandistický smradlavý lži vo tom, kterak mohli tady s náma být eště dalších deset let, ať si strčí do prdele.

              Pokud se kolem roku R narodí spousta lidí, o dost víc, než před tím a potom a dožití je zhruba 80 let, tak většina prostě umře kolem roku R+80. TO JE KURVA TEĎ!

              V každým případě se jedná vo kolik, pár tisíc lidí? Do piče dyby padaly statisíce každej měsíc, tak je asi něco špatně, ale vo čem se tady do prdele bavíme? Statisícům (a čím dýl, tím víc to bude milionům) je ničenej život PRÁVĚ TEĎ A CELEJ POSLEDNÍ ROK, protože by v nejhorším umřelo o pár tisíc lidí ve věku, kdy to stejně musí očekávat KAŽDEJ DEN, víc? A navíc co mají za život, že.

              1. Tak ono by stačilo neporovnávat rok 2015, ale 1995 (to byla epidemie) s rokem 2020 a pak ta čísla vypadají úplně jinak. Zatím poslední ministr zdravotnictví, evidentně zralý na odpis, na mě dělá dojem, že se snaží marně vysvětlit, že ten vyšší počet „nadúmrtí“ (fuj, to jsou strašný pojmy) nesouvisí pouze s tou novou chřipkou. Prostě zařvalo a bohužel zařve ještě více lidí s jinýmy dg díky strachu jít do nemocnice, díky tomu, že lůžka jsou plná seniorů, kterým se nechce (nebo je nechtějí) zpět do důchoďáků a jestli je pravda, že nemocnice dostávají extra bonusy za ležáky s covidem, tak to nemá řešení. Vlastně má, ještě více mrtvejch bez plánovaných operací. Ale tabulky vypadají „strašně, apokalypticky, děsivě“. Píšou cucáci „novináři“, kteří neumí ani česky.

              2. Korektnější by byl podíl lidí z dané věkové skupiny, kteří v tu dobu zemřeli místo absolutních čísel. To by znegovalo vliv toho jak se kdy v minulosti moc rodilo.

                Ale i kdyby tu vlnu měl na svědomí z větší části opravdu covid, tak by to nebyl důvod k panice – v reálu je dost lidí co na tom jsou od nějakého bodu se zdravím špatně a jsou ve stavu kdy by je pokosila víceméně jakákoliv viróza – a to často i nějaká o dost slabší než třeba chřipka nebo covid.

                Pokud mají štěstí, můžou ještě pár roků žít, postupně takovíto lidé v populaci přibývají s tím jak se starým jejich stav horší.
                Pokud mají smůlu a přijde nějaká epidemie chřipky nebo jako teď covid … tak to tyhle lidi z velké části smete do rakví a udělá to na grafu úmrtí vlnku.

                To se ale děje pořád a bude se to dít dále.

              3. Behemot: z toho plyne to, co jsem napsal, tedy že úmrtnost je skokově horší. Ve věkové skupině nad 64 let zemřelo o 15k lidí víc než v roce 2019, z toho drtivá většina v období říjen-prosinec. Např. ve věkové skupině 75-84 zemřelo za 10 týdnů (41.-50.) téměř přesně 2x tolik lidí než v roce 2019.

                Pokud jde o závěry, nejsme ve sporu, ale nemám rád nesmysly a to, že „TO JE KURVA TEĎ“ nesmysl je. Bez covidu a s tím souvisejícího vládního šílenství by takhle statistika za loňský rok s největší pravděpodobností nevypadala, nebyl by k tomu žádný důvod. Že by ale postupně šla čísla nahoru je pochopitelně jasné.

                Zameřil bych se nikoliv na popírání nebo bagatelizaci, ale na zjevně porušenou proporcionalitu. S Vaším přístupem jste ale kontraproduktivní, zkuste někde na rodinné sešlosti tohle říct prarodičům. Nebo třeba na pohřbu nějaké babiččiny kamarádky. Staří lidé nejsou blbí a arogance ve smyslu „stejně byste chcípli“ se mě osobně docela příčí.

                1. Jo, proložilo by se to do dvou zim. Hroznej rozdíl teda.

  7. Názor že Covid je jen chřipečka tu teda rozhodně nepřevládá. Převládá tu názor že Covid je ošklivá nemoc co může i zabit, ale že způsob boje s tou nemocí stojí za hovno a napáchá víc škody než ta nemoc.

    1. Ono by se muselo vysvětlit, co se myslí tou „chřipečkou“. Pokud běžné podzimní a zimní nachlazení, tak to určitě ne. Pokud se tím myslí opravdová chřipka – influenza, tak v zásadě ano – i to může být velmi závažná choroba, když sedne na správného člověka, nemluvě už o těch „správných“ shiftech a driftech jako na konci I. světové války nebo v šedesátých létech.

      1. Chřipka dokáže mít velmi závažné důsledky pro organismus. Rozvrat metabolismu se všemu důsledky (ketonový režim, extrémní zátěž těla škodlivinami), důsledky na srdečnám svalu, bolesti hlavy, kloubů, svalové křeče, zápal plic, který snadno přejde v chronický …. atd.

      2. Někde jsem narazil na hezky rozdělení. Že je chřipka a chřipečka a pak covid a covídek. A že nejde srovnávat covid a chřipečku ani chřipku a covídek. Že chřipka a covid jsou oboje dost hnusný smrtící nemoci, ale že naštěstí si drtivá většina nakažených projde akorát tou chřipečkou a covídkem.

  8. https://echo24.cz/a/SbL2d/eu-chce-rozpoznavani-obliceju-na-verejnosti-nepripustne-bouri-se-pirati-ano-bylo-pro?utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

    Takže ANO je pro, ODS a piráti ne, zatím. Jen si vzpomínám, jak se tu často poslední dobou prezentuje jak to jediný ANO jde protoi těm kravinám z unie a tak.
    Tak tady je realita hlasování v EU. ANO je pro tento velký čínský vzor.

  9. Pred cca rokom som si vypočul niekoľko prednášok pana MUDr. Martin Jan Stránskeho (čechoameričan).
    Dnes pri čítaní tohto článku, a pri čítani diskusie dostávam ďaľší dôkaz pravdivosti jeho tvrdení. Je mi smutno…..

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017