Kverulantova zpráva o rámech na policejních vozidlech - zpět na článek

Počet komentářů: 81

Přidat komentář
 1. Nemůžu si pomoci. To, že policejní zmrdi hnusným americkým rámem likvidují pumpičkáře z AutoMatu, mi připadá jako dobrá zpráva.

  1. Ale to len preto, že si nedovidíš na špičku nosa.

   1. Pan domácí kdysi psal o Overbastardingu, kdy zmrdi požírají zmrdy. Bral jsem to jako teorii, ale teď se to děje.

  2. Možná jen do doby než tím rámem sejmou vás nebo někoho známého. Na kole, v autě, na motorce nebo třeba pěšky.

   1. Pokud tedy vážně. Rám je nástroj sloužící k efektivnímu legálnímu (někdy ne úplně) násilí stejně jako obušek, pistole, pouta. Vaše úvaha je různými jedinci aplikována na jakýkoliv nástroj používaný policií: chvaty, zbraně, majáky. Použití této úvahy, že jakýkoliv nástroj, který je možno zneužít, nepatří do rukou policie, armády, … Je čiročirý aktivismus.
    Naopak se dá dogmaticky namítat, že až vaše příbuzné, či přátele sundá smažka v autě, kterou policie neměla čím zastavit, budete prstíčkem kopat, špendlíčkem hrabat.

  3. Slysel jste nekdy uslovi divide et impera?

 2. Odkaz v hlavičce webu na stěžování policajta podle mě dobře vystihuje situaci:
  https://www.blogosfera.cz/2022/11/08/jako-policajt-se-stydim-za-ministra-vnitra-i-policejniho-prezidenta/
  Až se divím, proč policajti nejezdí prostě v tancích. Nebo alespoň nějakých skotech. Dělají tak nebezpečnou, potřebnou a nevděčnou práci, navzdory všem nástrahám zachraňují svět. Možná by se na to dala dát i nějaká kombnajnová nástavba na sbírání exkrementů.

  1. „Funkce operativy je taková, aby splynuli s davem, jen tak můžou dělat svou práci – sbírat informace, pořizovat záznamy a eventuelně neprodleně reagovat v situacích a místech kde to v uniformě proběhnout za stejných podmínek nemůže. “

   Tak mne napadlo, kdoví kolik takových „účastníků“ bývá na dnech mobility organizovaných D-fensem? :-)

   Už zase asi platí, že organizovat cokoliv v počtu dva a vyšším je riziko.

   1. Byvaji dva, co vim, a DF s jejich ucasti pocita.
    Nevim jak ted, ale v predchozich letech jezdili tusim cervenou fabii, a poznat byli, protoze se nechteli nechat fotit. Ale povazuji to za nutne zlo, neni treba kazit si tim akci; ostatne co vim, nikdy s nimi nebyl problem.

    1. já se taky nechcu nechat fotit, tak su taky převlečenej vopičák? :D

    2. Df a jeho fans jsou úplný protirežimní živly porušující zákon. Já to rozhodně za nutné zlo nepovažuji. Je to prostě něco neakceptovatelného. By mě zajímalo jak se to tak stane, že jsou tajní fízle vysláni na takovou akci.

 3. Tohle má přeci definované označení : arogance moci.

 4. Sorry, ale tady naprosto nesouhlasím.

  První otázka je, zda má mít represivní složka státu (dále jen PČR, ale ne jen PČR) právo vozidlo/cyklistu/člověka bezdůvodně zastavit. Dle mého názoru ne. Tady by měl Kverulant intenzivně kverulovat, k tomu, aby PCŘ omezila svobodu jednotlivce, by měla mít ZÁSADNÍ důvod. Tím může být kradené auto, důvodné a zřetelné (!!!) podezření, že je dotyčný hledanou osobou či opilcem (spojené s odškodněním pro toho, koho PČR zdržela neprávem, včetně sankcí pro příslušníka, který zdržuje neprávem opakovaně). Žádné kontrolní kontroly.

  Druhá otázka je, jak intenzivně má PČR drbana nahánět. Pokud je to opravdu drban, je morální povinností PČR ho účinně dohnat, zpacifikovat, a nějaké poškození jeho zdraví, kola nebo auta je vcelku nezajímavé. Nechci PČR, která nedovede ochránit. Pokud se splete, a šlo o člověka, jehož neměli „pouvoir“ nahánět, musí být dotyčný dramaticky odškodněn a to i přesto, že měl povinnost spolupracovat.
  Z předloženého vytěženého záznamu se zdá, že se vůbec nezabýval důvodem zastavení. A to je přitom nejdůležitější.

  Jedině takto dosáhneme svobodného života. Chtít po policii, aby (byť mírně) otravovala ctihodné občany a mírně jednala s drbany, je cesta do pekel.

  1. Policie by hlavně měla mít ze zákona povinnost každý zákrok obhájit, tedy doložit, co vedlo k rozhodnutí policie zákrok provést. Ať už jde o bourání do cyklistů nebo o šaškování s plácačkou a zastavovací loterii. Každý policajt by si měl být vědom toho, že když neprokáže důvod k zákroku, bude následovat postih. Dementi z řad lidu by na to řekli, že to bude znamenat anarchii všech zločinců. Ne, to je blbost. Bude to jen znamenat motivaci policie zaměřit se na skutečné zlo.
   Jinými slovy, pokud má policie informaci o tom, že někdo jede autem vyvraždit ulici, ať si klidně nasadí deset nárazníků a hurá do akce. Ale je nepřípustné dělat to jen proto, že někdo policajtům nezastavil na plácačku.

 5. Marná snaha, veřejné mínění je na straně těch ozbrojených opic. Když napíšu nějak do diskuze, že policajti tu nejsou od toho, aby vytvářeli nebezpečné situace a náháněli nějaké zvířátko rychlostí 150 km/h v ulicích, sesype se na mě sprcha nadávek od kreténů, kteří prskají, že musí být pořádek, že policie by jinak byla k smíchu atd. No policie k smíchu je. Právě proto, co vyvádí. Ale abychom byli fér, není to vina policie. Takové je přímo státní zadání. Stát nemá zájem na tom, aby zlo na silnicích bylo potlačeno. Stát jej má jako záminku k represi. Proto je možné pořád číst články o tom, že nějaký imbecil nasbíral X zákazů řízení. Tihle zkrachovalci jsou úmyslně ponecháni ve svých radovánkách. Policajti pak musejí sbírat čárky bouráním do cyklistů nebo postáváním s plácačkou a čekáním, až k nim nějaký vyvrhel sám dojete. Celý ten systém je k blití a kdo má trochu soudnosti, tak pro takovou zrůdnost nebude pracovat.

 6. Jasně, člověk jim pošle peníze a hochštapler Vojtěch Razima za ně místo boje proti policejním nesmyslům bude splétat svoje nesmyslné příběhy o kardinálu Dukovi.

 7. Pro zajímavost jak jsou chlapci drzí:
  https://www.facebook.com/groups/44822867939/permalink/10160606032572940/
  (pro místní služebnu se 4 služebními vozy si vyhradili 21 parkovacích míst)
  Citace z radnice:
  Dobrý den, jednalo se požadavek místního oddělení policie ČR z důvodů stavu policistů. Bylo mi sděleno, že pokud neumožníme policistům tento počet parkovacích míst, dojde k významnému odchodu místních policistů na jiná pracoviště. Většina místních policistů dojíždí každý den do Prahy a museli by platit za každodenní parkování. Bohužel v současné době má policie ČR III., kam spadá MČ Praha 9, pod stav 150 uniformovaných policistů a to je skutečně mnoho. Naprosto chápu všechny vaše argumenty, ale ochrana zdraví nebo majetku by měla mít prioritu. Nicméně nechám prověřit možnost rozšíření parkovacích míst na magistrátním pozemku, jak navrhujete. Děkuji T.H.

Napsat komentář

D-FENS © 2017