Kterak úředník zabil spolkový život aneb na argumentech nezáleží - zpět na článek

Počet komentářů: 25

  1. To zmíněné čestapo, to si tam jen tak pádluje, že? Přece není možné, aby tam používali motory, když se to nesmí…

    1. To by se mi líbilo, vidět upoceného policajta jak pádluje 5 km na vratké pramici. Leč se toho asi nedočkám.
      Tonje hudba daleké socialistické minulosti.
      Je celkově zvláštní že na brněnské přehradě ani komouši neměli potřebu zřizovat fízlárnu. Byli tam jen hasiči a záchranáři kteří měli motorové čluny.

      Dnes je tam fízlárna, všude okolo kamery, a fízlové si tam jezdí v rychločlunu „vodní Cobra11“ za několik milionů. Už tam chybí je Simír v neoprenu.
      Tedy on to není ani tak člun jako spíš krytá luxusní policejní jachta (tipuju 3-4 mega) .
      Záchranáři samozřejmě jezdí zachraňovat topící na otevřené kocábce za zlomek ceny té policejní.

      Ovšem letošní „předvolební“ léto tu policejní jachtu snad ani nevytáhli. Roky předtím se v tom vozili i s rodinnými příslušníky.
      Viděl jsem tam kromě ploskolebce i nějakou dlouhovlasou blondýnu, na zpáteční cestě už tam nebyla. Tak ji buď vysadil nebo mu kouřila pod „volantem“.

    2. jezdí se elektro

      1. I kdyby člun PČR jezdil na benzín, tak může, protože jejich vozidla mají různé vyjímky (stejně jako hasiči, sanitky nebo vojáci…).

        Ostatně Slovensko plánuje zákaz vjezdu autům se spalovacím motorem do Tater. Otázka „a co horská služba“ se přímo nabízí, ale že prý mají tu vyjímku… Krásná ukázka pokrytectví elektromobility, je to skvělé, bezemisní, ekologické, dojezd na baterie přece stačí každému a nabije se to za 10 minut… ale HS si raději nechá toho naftového Defendera, protože elektro je jim v Tatrách na hovno.

        1. Buďme všetci radi, že horská služby má toho Defendera či Pucha na naftu a na výnimku, a že sa môžu presúvať aj s výstrojom tam kde potrebujú.
          To samozrejme neschvaľuje ten zákaz vjazdu vozidiel so spaľovacím motorom.

  2. Andrejko se zase rval do roztrhání těla za nás….

    Jen je škoda, že to zase byly jen hovna a kecy a že to furt lidi žerou.

    https://echo24.cz/a/SWgWu/po-babisove-selhani-prichazi-nadeje-staty-eu-se-spojuji-za-jadernou-energetiku?utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  3. Lex posterior derogat anterior. Pokud je toto pravda, pak NSS prokázal fatální neznalost pávních zásad a principů. Ale je jasné, že zákon platí pro každého, čili by bylo vhodné, aby na Vranově začali pádlovat přinejmenším fízlové, kteří tam mají nezanedbatelnou motorovou flotilu.

    1. Možná bychom mohli nechat pádlovat i záchranáře k topícímu se, abychom byli zcela konzistentní. Do půl hoďky by ho jistě dostihli a zachránili.

      Já bych na takových malých přehradách povolil jen elektroloďky. Rybářům a rekreantům to bohatě postačí.

      Otázkou je, jak by to vypadalo kdyby ty turistické parníky musely být taky na elektřinu jako na brněnské přehradě.

    2. Nikoli. NSS má pravdu a dobře to vyargumentoval.

  4. Na brněnské pidi-přehradě ANOfertí zmrdi z ministerstva povolili motorové čluny. Místní zazobaní zmrdi si hned nakoupili drahé motorové čluny. Takže oblíbené výletní místo >100 000k brňáků bydlících na severu Brna kde byl doposud klid a ticho – v podstatě přírodní oáza v dosahu šaliny, se změnila v hlučnou smradlavou „pražskou magistrálu“.

    Místní zastupiči to pak omezili tím že všude nasázeli cedule se zákazem kotvení, takže těmto hlučným smraďochům dost zkomplikovali život. Kromě toho když se smraďoch snažil přistát poblíž pláže tak byl hnán svinským krokem a hrozilo že se bude koupat v šatech.

    I tak je to na brněnské miniaturní přehradě v létě docela nesnesitelné, v jednom kuse parníky (byť elektro) do toho se motají jachtaři co předstírají jachtění, ale de facto se jedou pomocí motoru slunit na vodu se svojí rozkuřovačkou, mezi tím se motá jachtařský potěr na jakýchsi samopotápějících se pramicích s plachtou a snaží se taranovat elektroparníky.
    A jako zlatý hřeb se mezi tím motají kamikadze maminy s mrňaty či omladina na paddleboardech, kreří na hladině teprve vytváří ten správný brownův chaotický pohyb.

    To jsou věci se kterými se v podstatě musí počítat. Ale ti motorizovaní zmrdi už jsou poslední hřebíček do rakve trpělivosti brnánů co si přišli odpočinout do přírody k vodě. Smrad a kravál, to opravdu ne.
    Rybáři je taky nemůžou vystát bo jim plaší ryby a dělají vlny, což komplikuje vnadění a zejména chytaní se splávkem.

    Toliko k tomu jak to vypadá, když je na relativně malé vodní ploše čilý dopravní ruch.

    1. To je zvlastni. A kdyz jsme tam strilivali Ignis Brunensis, tak na nas ekofasisti rvali, ze tim plasime ryby a ze prave proto jsou vsechny parniky na elektriku. Quli tomu se pak ohnostroje musely prestehovat na Spilas.

  5. Pokud vím, tak ty lodní motory foukají veškerý sajrajt z výfuku do vody. To je docela problematické u záložního zdroje vody pro tento vyprahlý region.
    Tak nevím nač si autor stěžuje. Může byt rád že mu neteče z kohoutku voda s příchutí ropných splodin.

    Pokud vím, tak velké přepravní lodě mají slušný management spalin, na rozdíl od starých dvoutaktních závěsných motorů. Kromě toho“ropnou havárii“ tam způsobí spíš lojza co přelévá palivo z kanystru do nádržky na vratkém člunu.

    Pro vodní zdroj je i malá havárie zahrnující únik ropných produktů v podstatě „černoby“. Vyčistit se to moc nedá a voda je rázem nepitná.

  6. jeden problém jsou velké lodě, … ale obecně Vranovská přehrada je nad Znojemskou, která je přímým zdrojem vody a kontaminace žádoucí není. Vranovská je součástí NP poddyjí, sama o sobě dost významný business s rekreací, stav kdy stovky/tisíce lidí poslouchají řev jednotek vodních skůtrů se spalovákem všechny nadchne. Plavba s elektrem povolená je, půjčují se takové necky pro rodinky, tj. nejde o zákaz motorové plavby, ale o spalováky. Autor si za dalších vyšších pár desítek koupí elektro a může se plachtění věnovat dál.
    K právnímu řešení – obecně má místní úprava PŘEDNOST před obecnou, pokuď ji obecná úprava předpokládá/umožňuje.

    1. Tak nejak je to aj v socialistickom Rakúsku na Neziderskom jazere (Neusiedl See). Je tam pre bežný plebs zákaz používať spaľovacie motory – takže v požičovni si vieš požičať elektrifikovanú plastovú bárku v dvoch rôznych veľkostiach (výkonových a baterkových verziách). Premáva tam aj taká väčšia výletná loď, ale tá je ak sa nemýlim vybavená spaľovacím motorom. No a každý kto tam plachtí tak buď len pohon pomocou vetra alebo pohon elektrifikovaný. Tam sa argumentuje vždycky tou zelenou eko-mantrou, že je to špecifický biotop s vlastnou faunou a flórou atď. Ono okolo toho hlavného jazeru sú aj mokrade a menšie povrchovo oddelené jazerá a spolu dokopy to je brané ako nejaká chránená oblasť.
      U toho pohonu elektrikou pre tie plachetnice je to hlavne otázka financií a hmotnosti. Zapájal som na jednej plachetnici typu Shark takýto jednosmerný 24V DC pohon v cene asi 8000Eur bez DPH. Bola to zostava dvoch 120Ah 12V DC batérií, meniča – riadenie a napájenie motora, nejakého super úsporného DC motora s optimalizovanou vrtuľou, ovládacích prvkov a 24V DC nabíjačky. Je to radosť v tých stiesnených priestoroch ťahať tie hrubé vodiče (lebo kvôli rozloženiu hmotnosti máš baterky vpredu, menič a nabíjačku v strede a motor na konci lode) na prenos tých ampérov, čo je baterka schopná poslať cez menič do motora.

      PS: Navyše na to Neusiedl See je ešte potreba mať plachetnicu s plochým dnom, minimálnym ponorom a „plytkým“ kýlom pod trupom lode, lebo toto jazero je extrémne plytké a je tam veľké riziko uviaznutia na plytčine. Populárne sú tam plachetnice typu Shark.

  7. Pokud tě Kovid nezbavil čichu, raději jachtu prodej, protože čtyři kilometry od Vranovské pláže se bude stavět prasečák.

    1. Dneska někdo staví prasečáky? Já myslel že velkochov prasat se v našich zemích skoro zastavil :)

      1. Smrad z chovu bude na Moravě a jateční pašíci se odvezou do Dolních Rakous (Eggenburg).

  8. A to ještě počkejte, až si Piráti, STAN a Lidovci prosadí „ochranu vody jako ústavní právo“.

    Tyjo, teď mi došlo, že do tohodle bohulibě znějícího trojského koně se vlastně vejde i ten zákaz olověného střeliva v blízkosti stovek metrů od kaluže…

  9. Ve Vranově n. Dyjí jsem žil a vyrůstal, co vím, tak tam byly dvě lodní společnosti, hold dokonce jedna loď shořela a byl případ i údajně uniklé nafty. Tam se děly horší věci.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017