Krkonoše Amerikou AAR

Featured Image

První srpnovou sobotu proběhl ve Vrchlabí již třetí ročník akce Krkonoše Amerikou. Oficiální web naleznete zde. Pořadatel je Milan Metelka, který si to celé vymyslel a již třikrát zrealizoval.

Podmínkou účasti je americké auto – bez rozdílu věku, kubatury či účelu užití. Takže se na vrchlabském náměstí sešla skutečně všehochuť od Forda z roku 1926 až po letošní Ford Mustang, od klasických rodinných aut, přes sporťáky až po dodávku či vojenský Ford Mutt. Nebyl však vyhnán ani MG Midget v konfiguraci pro americký trh.

Akce probíhá ve Vrchlabí, a to na náměstí a v autokempu Vejsplachy. Neplatí se žádné vstupné, není třeba žádná registrace, stačí jen vytáhnout z garáže „ameriku“ a během sobotního dopoledne dorazit – letos se tam sešlo 123 exponátů. Asi nejzajímavějším autem byl CORD z roku 1937, ale zaujal mne i HUMMER H1 nebo růžový Cadillac. Majitelé sporťáků Corvette to pojali tak trochu jako svůj sraz a myslím, že jich tam bylo nejvíc, následoval je Mustang – opět zde bylo zastoupeno několik generací. Fotky z celé akce lze nalézt na rajčeti.

Ve 13 hodin pak vyráží spanilá jízda na Benecko, kam vyjela snad všichna auta, a to včetně již zmíněného stařičkého Forda z roku 1926. Na zpáteční cestu byl již naložen na podval. Přestože kolona byla dlouhá a velmi pomalá, reakce ostatních řidičů byla neuvěřitelná – odstavili svá auta na kraji, vystoupili a začali si spanilou jízdu natáčet nebo fotit. Našli jen dva idioti, kteří měli pocit, že se musí mezi účastníky vecpat, takže se zařadili do kolony velmi pomalu jedoucích řidičů, kteří mávali, troubili či túrovali motory tak, aby si diváci přišli na své. Ti dva idioti měli škodovky, čemuž jejich chování celkem odpovídalo.

Na Benecku nezklamali ve Wellness hotelu Skalka, byla to taková hospoda Na Mýtince – dost je překvapilo, že tam dorazilo cca 200 hostů a chtějí se občerstvit, nebo snad dokonce najíst. Chuť na zmrzlinu nás tedy přešla. Celou věc dorazila servírka, která nám sdělila, že přišlo nečekaně mnoho hostů – a to prosím u akce, která se pořádá již třetím rokem ve stejném termínu a spanilá jízda má stálou trasu …

Nicméně to asi byla jediná vada na kráse, protože jinak je to akce velmi příjemná s komorní atmosférou a nezkažená různými komerčně-reklamními aktivitami.


19.08.2018 Louise

12345 (65x známkováno, průměr: 2,58 z 5)
9 035x přečteno
Updatováno: 28.7.2019 — 23:20

Reklama

D-FENS © 2017