Křídla naděje aneb jak je velice rychle přistřihnout (Pomník na oblíbené Koterovské vyhlídce) - zpět na článek

Počet komentářů: 52

 1. Hm, je tam psáno, že lež nahradila pravdu. Píšou tam pravdu, ale musí to odstranit a asi nahradit nějakou děkovačkou vládě. Jak překvapivé. Jsem rád, že v naší zemi, plné ideologicky přeprogramovaných, se našel aspoň někdo, kdo se odvážil vykřiknout, že císař je nahý.

  1. to Jo_Do
   už o tom zpíval p. Kryl třeba
   https://www.youtube.com/watch?v=_1qqFvEQ42o

   Našel, ale ta svoloč mu to pěkně osladí. A důležitý je podle mne i věk dotyčného – 71 let!

   Většině přispěvatelů položím otázku. Ve věku přes 70 let se o něco takového budete snažit? Dáte toto dohromady???

   1. Dneska je to ovsem o to horsi, ze lidi krome strachu maji i totalni nechut. Jak se to pekne prikrada tou salamovou metodou, tak lidi otupi. Blbi bolsani do toho praskli a druhej den litaly tanky po Pze. To pak i ten posledni blbec snadno vidi, kdo je ten dobytek.

    Jen sam nevim, jestli ti dnesni bolsani jsou chytrejsi, aby neudelali stejnou chybu, nebo naopak jsou jeste blbejsi a neschopnejsi, takze jim vsechno priserne dlouho trva a to i v pripade, ze je to v jejich zajmu. Ovsem prave ty nekonecne dlouhe odezvy jim hraji do karet.

    1. Jauvajs. ctrl
     Zkusíme kurz mateřtiny? 🤣🤣🤣 Hlídači hlídající hlídače.
     cwww.facebook.com/61551549951801/videos/749294570572354
     8. 11. 2023 20:03
     https://www.pokec24.cz/krize/uz-to-zacalo-proste-nebudeme-mit-elektrinu-vylezly-horsi-veci-nez-vracene-poplatky/#comments

 2. Chápu podstatu myšlenky, na druhou stranu, ty chyby tam objektivně jsou a působí dojmem, že do toho památníku bylo investováno méně úsilí, než já jsem vložil do tohohle komentáře. Na jednu stranu chtít být brán maximálně vážně, a na druhou stranu nebýt schopen (nebo ochoten) ukočírovat interpunkci a gramatiku v asi třech krátkých odstavcích, to je prostě trapas, pro to jiný výraz neexistuje. Když už to nedám dohromady sám, což je u vlastence, který by teoreticky nic neměl milovat víc, než svůj rodný jazyk, docela na pováženou, tak je možnost to outsourcovat. Kolik může stát korektura těch pěti vět? Rozhodně míň, než by se vyplatilo do toho dát, v situaci, kdy opozice je velmi agresivní a lze čekat, že bude hotova zneužít proti mě doslova i tu zasranou čárku ve větě. A to už vůbec nemluvím o tom, že věta „Nezapomeňte byli jste zrozeni ke SVOBODĚ“ (sic) zní, jakoby se autor scénářů k filmům typu „instalatér Helmut“ dal na dráhu motivačního řečníka.

  1. Upřímně řečeno mne již nedostatky v pravopisu přestali zajímat, důležitější je obsah. Když Vám cosi z úřadu napíše, polibte si prdel, my víme, že nedodržujeme zákony, lhůty, sice pravopisně správně a podepíše se to ministerský rada, tak se mi chce skutečně zvracet.

   1. Forma bez obsahu je prázdná skořápka.
    Obsah bez formy je hromada bordelu.
    Ani jedno, ani druhé nemá cenu. Je prostě potřeba tak nějak rámcově udržet oboje. Zejména v situaci, kdy protivník to dokáže.

    1. Nedokáže. Pravopisné zvratky, které dokážou psát dnešní vysokoškoláci z řad policie i různých úřadů nebo redakcí jsou omračující. A to nejsou jen čárky, ale i neznalost, kde se píše „i“ nebo „y“.

     Nejroztomilejší bývají ty razítka pod textem za který by od benevolentní češtinářky dostali „3-„.

     Namátkou se mi vybavuje, že cosi z čehosi „vyplívá“, jak napsal jeden maňásek z ostravského inspektorátu práce, když, místo kontroly a pokuty, emitoval kouřovou clonu pro jednu firmu.

     1. moravan:
      „… cosi z čehosi „vyplívá“…“
      – – –
      Viděl jsem „krytycký“, „vítečně“, „profilaxe“, „vydlice“, „lyšta“ v různých hlášeních, dokumentech a zprávách jedné velké firmy přes přenosy dat a telekomunikace.
      Vše VŠ, nejen Bc. či Mgr., ale i Ing.

      .

      1. @corona: Řekl bych, že právě Ing. může být na pravopis větší kopyto než Mgr. Jinak jsou oba tyto tituly na stejném stupni vzdělání, inženýr není neco víc než magistr..

       1. DF:
        „… inženýr není neco víc než magistr…“
        – – –
        Za „nás“ (X) prakticky nepřicházelo do úvahy, aby se totálně pravopisné kopyto dostalo byť na čtyřleté SOU s maturitou. Na SŠ technického směru, kde jsem vyskytoval, byl pachatel pravopisné chyby silně ostouzen a na stupních vyšších to bylo ještě ostřejší.

        Připouštím, že za současné svobo & demo nároky obecně všude klesají a i titul Ing. dostává často kdejaký jouda (VŠE apod.). Je tedy možné, že právě Ing. může být na pravopis větší kopyto než Mgr., který má jazyk coby hlavní obor.

        .

       2. DF 25.11.11.2023 v 9:09

        Moji kolegové byli ve všech případech magistři a inženýry se stali po dalších dvou letech studia. Rozdíl je pozorovatelný.
        Na druhé straně je pravda, že na základě zkušeností ze společné práce či zábavy je mezi mými kolegy lidí s inženýrským myšlením maximálně čtvrtina.
        Co se týče pravopisu, tak tam je posuzování bakalářů, magistrů a podobných učenců scestné. Požadovaná dovednost je založena na učivu základní školy případně rozvinutém na škole střední. Základy je nezbytné podporovat a udržovat četbou.

        1. V rámci boloňského procesu se jak magistrem, tak inženýrem* stává bakalář po dalších dvou letech studia…
         Je-li někdo magistrem a poté studuje na inženýra, je jeho předchozí magisterské studium zcela irelevantní, protože navazuje na dřívější bakalářské…

         * Inženýrem se jeden stane úspěšným ukončením MAGISTERSKÉHO studia v technickém či ekonomickém oboru…

  2. to Nitus
   Každá mince má dvě strany a navíc ji ještě můžete postavit na hranu.
   Osobně si myslím. Většina z mladší generace na ty chyby jednak nepřijde a jednak ji to ani nezajímá. Většině starších tak nějak bude šumák, že ve větě chybí čárka, příp. jméno starosty je s jedním „n“. Důležité je samotné sdělení. Ano souhlasím, forma to může degradovat. Ale v tomto případě dle mne nešlo o formu.
   Kdybych měl „posuzovat“ jen podle pravopisu, tak bych valnou většinu s čím jsem se setkal, musel hodit do „stoupy“. Doteď si pamatuji, např. pamětní kámen s nápisem z cca r. 1920 a to s chybou.
   Když to chcete brát důsledně, tak proč státní moc nedokáže sepsat smlouvu bez chyb? Proč jednou je uvedena hodnota bez DPH a pak vč. DPH? Atd., atd.

   1. Nechci být pasivně agresivní, ale v tomto případě mince nemá dvě strany. Jsou tam trapný, zbytečný chyby, který v těch třech větách prostě být nemusí, protože kdokoliv gramotný by je autorovi vychytal během pěti minut? Jsou. Kde je ta druhá strana? Že to není jediný odfláklý text, který kdy lidstvo stvořilo, na věci nic nemění. A to, že ty chyby jsou nepodstatné, protože adresáti na ně částečně nepřijdou a částečně jim budou pytel, to zjevně taky není pravda. Už jen tím, že autorovi oponenti je tomuto úspěšně omlátili o hlavu, se jejich význam prokázal zcela nepochybně. Nepodstatná chyba se pozná tak, že nemá žádné důsledky.

    1. to Nitus
     Napište sem ty chyby. A nebojte se.
     A to, co je vytýkáno, je především sdělení pravdy.

     1. Tenhle požadavek nechápu. Jsou tam ty chyby? Jsou. Na tom už jsme se hodli, respektive nikdo z nás to nerozporuje, takže se na tom shodneme tak nějak inherentně. Tak proč mám ausgerechnet já provádět korekturu toho veledíla? Jestli dědek nedá dohromady gramaticky správnou větu (jako že zjevně nedá), tak ať si na to někoho najme. Respektive teď ať už si na to nikoho nenajímá, neboť je jaksi pozdě. Zadarmo, a ještě s křížkem po funuse, je to nesmyslná práce doslova tuplem.

      To je otázka. Můžeme to tak brát, nicméně „pravda“ je velmi subjektivní, a navíc pravdu mu těžko někdo vyčte otevřeně (logicky, nepřímo by tím přiznal, že je to pravda, a to je asi to poslední, co by si přál). To, co mu je vytýkáno, je všechno ostatní, a to je mu zjevně vytýkáno úspěšně. Takže jediná objektivní pravda široko daleko je, že to zvoral, a tím to končí. Historie se neptá jak, historie se ptá jestli.

      1. „To je otázka. Můžeme to tak brát, nicméně „pravda“ je velmi subjektivní,..
       Bez pochyb, přání je otcem myšlenky ale jsou i tací a proto píp. :-)

       1. Tvl, tato reakce je skoro k věci. To mě trochu děsí, nakonec z tebe ještě vychovám člověka, a co potom. Sice tomu ještě něco chybí, konkrétně například aby to dávalo smysl, ale i tak to je téměř až nebezpečně významný pokrok.

        1. Kdo ti řekl co jsem, já vím.
         https://www.youtube.com/watch?v=KIVPH6-ahR8 :-)
         Ne, narodil jsem se celý modrý a nedýchal jsem, ekg asi nezkoušeli ale fakt vím že jsem nechtěl a tu pupeční šňůru okolo krku jsem si omotal při „prozření tak 3-4? měsíc. ..neměl jsem sílu. .. ta matrice letěla kam nechtěla i věděla proč. ..mohl jsem být kacíř na žalář. :-)) Vzpomenu si na cokoliv za den, týden, rok. .-) S minulou existencí to tak není ale byla. Trošku lítám v tom a vím proč, že skutečný stav je bezčasí a ovládnutím prostoru s hmotou je čas brnkačka. Předpokládám že jsem byl, přesně ten pocit nesedí, dejme tomu energetická entita ale samozřejmě že informace skrz které žijeme je podstata boží a život, ovšem ale kdy jsou podsouvané čertoviny.
         Jsem nebezpečný? No když mne točí tak i rád.

        2. Hele, já klidně připustím, že jsem degoš. Mohl by sem někdo napsat úplný výčet těch chyb? Ať náhodou nepřehlédnu něco zásadního,posměchuhodného.

         Udělat tento monument v 71 je solidní výkon. Většina lidí v tomto věku má problém udržet moč, ale na mistra se snaží vyhrabat max špíny, a urážet za trest jeho dílo jak jen to jde. Krom toho, pravopis i větná skladba se s lety obojí měnilo, a TEORETICKY to může mít OK podle starších pravidel.

 3. Trochu nechápu pointu článku.
  Na jednu stranu to vypadá, že dědovi fandíte, ale na druhou zase že vám vadí, že se to spolufinancovalo z veřejných peněz.
  Nebo jste o tom chtěl prostě jen informovat?

  Jinak já na tom nevidím nic moc zvláštního. 120 tisíc není zas tak moc. Jinde za to koupí sotva půl lavičky, nebo nějaký květináč. Pokud to někde lahodí oku, tak proč ne. Běžně stojí jiná umělecká díla násobně víc.

  Ovšem pokud to stojí na veřejném prostranství a bylo to financováno z veřejných peněz, tak by to děda neměl zneužívat pro prezentaci svých zapšklých pindů, takže mě příjde naprosto v pořádku, že po něm chtějí, aby to odstranil.

  Mě to příjde legrační. Dneska si každej druhej myslí, buhví jakej není disident. V dnešní době, kdy máme svobodu slova, každej si může plácat co chce a nic se mu nestane a jsou tu lidi, který se pasujou div ne na úrověň Kryla, když někam napíšou něco o Fialenkovi atd.
  Děda zneužil situace a natlačil ty žvásty kam neměl. Teď bude chodit utvrzelej ve svým názoru jakou tady máme totalitu, protože ho donutili to dát pryč.

  On je ale ohromnej rozdíl v tom, že dřív byli lidi postihovaný za to co napsali a ne za to kam to napsali.

  Ještě jedna malá na konec. Válka mezi Ruskem a Ukrajinou je podporována především Ruskem. EU, NATO a Amerika jsou jaksi až druhořadí sponzoři.

  1. Tebe asi přesvědčí že i hovno je voňavka, sorry jako. 🤣

   1. Možná se radši drž toho spamování offtopic hoven. To ti sice taky jde jak psovi pastva, ale aspoň to nevyvolává marnou naději, že tenhle příspěvek možná bude stát za přečtení.

    1. Čechrej si peří, jo klofáku. Ale nedělej tautologa. Ješivo

    2. Mám to dávno v Ignore. Na ty sračky je zbytečné reagovat. ;-)

     1. Ano, hormonálně koncipovaný fekálpornografe. Zkáruj si svoje dítě, vole retardovaný. Kryplové omezení kádrovací. A co dávate něco jiného tupí omezenci dělající omezence, fašouni.
      https://www.youtube.com/watch?v=78xevqrUaUk

      1. Vzhledem k tomu, že RomanL psal, že tě má v Ignore, a tím pádem si tvůj příspěvek asi těžko přečte, je jeho samotná existence víceméně jenom další projev tvé demence. A to se nebavím o takových detailech, jako že to, co píšeš, je nejenom hovno, ale navíc fakt mimo jakoukoliv normu vkusu.

       Na druhou stranu, je svým způsobem celkem zajímavé vidět, do jakého pekla se může propadnout nijak oslnivě inteligentní, nicméně zjevně gramotný člověk, když se „utrhne ze řetězu“.

       1. No jo pořád blbne, ještě má ty dyflnbachie? :-)))

  2. to x-f
   Pointa článku je v samotném článku.
   Těch 120 tis. je pouze část, co to „stálo“. Přispělo na to x-dalších sponzorů. Viz foto.
   Přečtěte si ty smlouvy (viz odkazy). Vy tam někde vidíte, co dané dílo nesmí obsahovat??? Pokud to tam není, tak pro státní…bohužel. Tak si to měli zasmluvnit, že součástí nebude žádný psaný text atd.
   A až něco takového, myšleno teď pomník, ve věku 70 vyfiknete, tak klobouk dolů. A nemyslím jen vlastní zhotovení, ale vše další okolo.

   1. To tam psano neni.

    Ale ve smlouve je vyslovne uvedeno, ze smlouva nezaklada obdarovanemu pravo uzivat pozemek darce.

    Tj. On mel podle smlouvy povinnost tam to dilo dat, ale zaroven smlouva neuklada darci povinnost ji tam nechat.

    Takze oni za nim mohli prijit a rict mu, at ty blaboly da pryc, nebo at si to rovnou odveze cele. A on se nenspis rozhodl, ze nez aby to tam nebylo vubec, tak se radsi vzda tech cedulek.

    1. to x-f
     Přečtěte to prosím celé a zapřemýšlejte nad rozpory. Takže např. také:
     Dárce tímto uděluje obdarovanému příkaz ve smyslu § 2064 občanského zákoníku k tomu, aby skulpturu Křídla naděje umístil na Koterovskou vyhlídku za podmínek ujednaných v této smlouvě nejméně na dobu 5 roků ode dne uzavření této smlouvy (dále jen „doba udržitelnosti projektu“). Obdarovaný je povinen po dobu udržitelnosti projektu o skulpturu Křídla naděje řádně pečovat a udržovat ji v řádném technickém i estetickém stavu na své náklady a na svoji odpovědnost.

     1. Ono predpokladat, ze deda to dava pryc nedobrovolne muze byt take chyba.

      To ze bojuje proti vlade jeste neznamena, ze si to chce rozhodit s mistnima.

      Navic pokud se chce citit jako disident a bojovnik proti totalite, tak se mu historka jak ho to donutili dat pryc hodi do kramu.

      Kdyby to tam zustalo, tak by ten pribeh o potlacovani pravdy nestimoval.

      1. To x-f
       Vycházíte z několika mylných předpokladů.
       Děda to může třeba být (z pohledu rodiny), ale nezapomínejte, že se vlastně může ještě za chvíli jednat o věk, kdy budete tzv. v produktivním věku / „pracovním procesu“.
       Podívejte se, kde jsou Smědčice a kde uváděná vyhlídka.
       Myslíte si, že v 71 letech řešíte, jestli nějaký … vás vnímá jako bojovníka proti něčemu?
       Co je „nestimoval“???

       1. neštymoval, asi se to slovo liší podle oblasti

       2. No zjevne mu stalo za to vyrabet se s tema jeho politickejma manifestama. Pochybuju, ze se s tim vyrabel jen pro sve poteseni.

        1. to x-f
         A nebude jednodušší místo spekulací, když za ním zajedete a zeptáte se ho na to přímo (jméno vč. adresy zveřejnila již média)?

         1. Divnej kovář.Asi mu už hráblo…

          1. to Forge
           Řekněte mu to osobně. Hrdino za klávesnicí :-)

          2. Ztráta času, když je divnej.

          3. Ditto vy Fatdwimu a jinejm. V zasade vas obdivuju, ze sem po ty sprse jeste lezete

          4. On to všem řekne do očí, až mu přes D-FENSe pošlou svoje nacionále, aby na ně mohl podat trestní oznámení pro pomluvu, neboť zcela prokazatelně není komunista :-) Fakt jim to řekne, čestný pionýrský. Vůbec ty osobní údaje prostě nesbalí a neodejde středem…

          5. to Nitus
           Nějak nerozumím, proč tu zatahujute svoje „žvásty“ týkající se diskuze k úplně jinému článku. Tj. proč???
           A pokud máte problém, platí již dříve sdělené.

          6. Že máš zhruba stejně smyslu pro humor, jako pro realitu, to není žádná novinka, takže předpokládám, že nemá cenu ti vysvětlovat, že je to ironie. A ten přístup „co se stalo v diskusi pod článkem XY, nechť zůstane v diskusi pod článkem XY“ mě upřímně pobavil. Nezáleží na tom kde se to stalo, ale co to bylo a kdo v tom figuroval, neboť lidé (na rozdíl od novinářských článků) nejsou pokaždé jiní jen proto, že jednou je tématem monetární politika a podruhé letecká konstrukce. Nebo to řeknu jinak a řekněme pregnantněji- podle té samé logiky bys mohl svojí ženě říct „jasně, že jsem ti byl nevěrnej, ale to bylo včera a v ložnici, tak proč to taháš do dnešní debaty, která se odehrává v kuchyni?“

           „A pokud máte problém, platí již dříve sdělené.“
           Při vší úctě, jestli tu někdo má problém, a docela závažnej, tak to nejsem já.

         2. Temer jiste si s panem nemam co rict, takze je to pro me jen dalsi podivin.
          Nemam potrebu potkat se s kazdym blaznem a pochopit jeho niterni pohnutky s kterymi stejne nesouhlasim.

          Vas to zjevne trapi vic, kdyz jste o tom mel potrebu napsat clanek. A jel jste za nim?

          1. Ono kdyby bylo po vůli RK, tak veškeré zdejší osazenstvo nedělá nic jiného, než že vyřizuje svého druhu jím přidělené úkoly, zhruba podle klíče „bylo opravdu bylo fajn to udělat“. Z nějakého nejasného důvodu to tu bere velmi vážně a nechápe, že tady diskutujeme pro prdel, že je to doslova zabíjení času. Proto taky měl ambice podávat trestní oznámení a žaloby za to, že o něm někdo v anonymní internetové diskusi psal něco, co se mu nelíbilo (což zní tím absurdněji, čím detailněji to člověk popíše). Neteoretizuj, zajeď se ho zeptat! Jo tebe to zase tak moc nezajímá? Tak proč se o tom vůbec bavíš? NO PROTOŽE KURVA MŮŽU, MAGORE! Ale to on prostě nepobírá.

          2. To me nemusis vysvetlovat. Ten na koho podaval tu zalobu sem byla ja :D

           Bohuzel to ztroskotalo na tom, ze jsem mu nedodal sve jmeno a adresu. Spravedlnost tak zustala doslova slepa :D

          3. A jo vlastně…

 4. Tak jsem se tam byl kouknout.
  Na mapy.cz se to jmenuje Vyhlídka na Božkov. 49.7236886N, 13.4384497E
  Jeden z listů je už tedy pryč (hádejte který). A sponzor č. 1 byl vymazán.
  Fotky:
  https://uloz.to/file/XW1QGpBgKNgx/kridla-zip

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017