Křídla naděje aneb jak je velice rychle přistřihnout (Pomník na oblíbené Koterovské vyhlídce)

Featured Image

Dostal jsem tip na článek z médií. Tak jsem kouknul. Ano, ano. Dezoláti řádí naprosto všude, jak nás informují média:

Plzeňská radnice hasí skandál: Dezopomník řeší Desatero i vládu

„Nejspíš pořádný šok zažívá vedení radnice druhého plzeňského obvodu Slovany. Ta totiž podpořila vznik monumentu Křídla naděje, který nově zdobí Koterovskou vyhlídku. Nikdo ale nejspíš netušil, že bude skrývat zpackané Desatero a protivládní litanii.“

No on ten monument sice nově zdobí, ale ty texty nám to kazí.

Autorovi díla jsou vyčítány pravopisné chyby. Ale třeba ten počet „n“ u dárce sedí. Ano, uznávám jsou ob řádek, ale možná také autor narážel na neschopnost státní moci např. sepsat smlouvu bez překlepů.

„Desatero autor nedokázal ani správně přepsat, navíc za něj ukryl slova kritizující vládu nebo NATO.“

Tak jsem na desatero kouknul třeba sem:

Ano, není to úplně doslovně přepsáno. Ale že by i server, informující o bohoslužbách, farnostech ve zveřejněném desateru ukrýval slova kritizující vládu a NATO?

Nádherná novořeč:

„Na dnešním jednání vedení obvodu s panem Jiřím Štruncem k artefaktu „Křídla naděje“se dospělo k dohodě, že do konce týdne dojde k odstranění „doprovodného textu“ a úpravě textu s „mecenáši“. Tímto považují obě strany celou událost za ukončenou,“ sdělil Aschenbrenner.

No a nyní smluvně (jedná se o 120 tisíc Kč):

https://smlouvy.gov.cz/smlouva/21168167

https://smlouvy.gov.cz/smlouva/24134617

https://usneseni.plzen.eu/

To je samozřejmě věc právní, proč dvě smlouvy atd. Osobně vidím problém ve špatné formulaci smlouvy, možná i nereálných termínech, možná také obstrukce ze strany státní moci. Srovnejte třeba jen termíny, které jsou najednou úplně „jinde“ v té pozdější smlouvě.

Pokud článek uvádí: „Je tak otázkou, zda za snahou duchovního obohacení kolemjdoucích není jen snaha obohatit sám sebe“, tak ve smlouvě je uvedeno:

„Obdarovaný je povinen po dobu udržitelnosti projektu o skulpturu Křídla naděje řádně pečovat a udržovat ji v řádném technickém i estetickém stavu na své náklady a na svoji odpovědnost.“

Což může být dle mého názoru i likvidační.

Opět je nicméně vidět, že státní moc vykonávají totální diletanti, nic si pořádně smluvně neošetřili, ale jsou najednou v šoku. A takto se vážení a milí přátelé nakládá s vašimi daněmi.

Vzkaz pro autora díla (71-letý kovář z nedalekých Smědčic Jiří Štrunc). Vím, že je těžké pochopit, čím jste se vlastně provinil. Ono napsat pravdu (rapidně se zhoršuje život obyčejných lidí, ceny vylétly strmě nahoru, Rusko válčí s UA, kterou podporuje EU, NATO a USA, manipulace, Lež nahradila pravdu atd.) je „o hubu“.

Jestli Vás to úplně nepálí, nechte to tak. Čas máte do nejpozději do 30. 11.2026 umístit skulpturu Křídla naděje uvedenou pod písni, a)…

Mám to jako tip výlet.

 


05.11.2023 RK

12345 (95x známkováno, průměr: 1,55 z 5)
8 042x přečteno
Updatováno: 8.11.2023 — 23:00
D-FENS © 2017