Koronavirové infekce a lidstvo - zpět na článek

Počet komentářů: 86

 1. Možná se to zdá k smíchu, ale vzhledem k tomu nedostatku informací, respektive totálnímu informačnímu zmatku a z toho plynoucího nedostatku informací, se musím ptát, jestli víme, že covid nenapáchá nějaké dlouhodobé škody na těle.
  Už celkem víme, že je to nakažlivé, a že to není až tak moc smrtící. Ale nezpůsobí to v těle nějakou trvalou změnu? Existuje taková možnost?
  Nejde mi jen třeba o trvalé poškození plic či srdce, ale třeba o mnohem skrytější změny. Nemůže to udělat třeba „díru do imunity“, nějaký backdoor, který by tam trvale zůstal? Trvalé změny na mozku, nebo co já vím, třeba snížení plodnosti. Něco, co by se projevilo až za dlouhou dobu, nebo třeba až v dalších generacích.
  Jistě to plyne z neznalosti problematiky, možná někdo znalejší bude s jistotou vědět a umět snadno zdůvodnit, proč je taková obava neoprávněná. Pro mě je to jediná věc, proč se bát nákazy covidem. Prostě je to nevyzkoušené a já už nevěřím pomalu ničemu z toho, co si o tom přečtu.

  Samozřejmě mnohem větší škody napáchal covid na společnosti, ale to je na úplně jinou debatu.

  1. To na co se ptáš není známo ani u některých starších nemocí či toho s čím se v běžném životě setkáváš. Rapidně sníženou plodnost máme již dnes a bojíš se toho?
   Mě tento tvůj komentář přijde ve stylu, co oči nevidí, to srdce nebolí. V době konzumu, obžerství, konzumace potravinového a rakovinotvorného odpadu a z toho plynoucích civilizačních nemocí, bezprostřední okolí plné různých druhů záření, rostoucí ozonové díry…a ty se ptáš, zda-li viry, které tu běžně máme nemají nějaký backdoor?

   1. Ano, a ptám se proto, že na tom viru je spousta podezřelých věcí.
    To, co píšete, si uvědomuju, ale nijak mi to nepomáhá. Nebál bych se covid dostat, kdybych věděl, že tam nic takového nehrozí. Ale protože to tak trochu připomíná (nejen) zrgovy konspirační teorie, tak se mi do toho tak úplně nechce.

    Není to tak, že bych se bál vylézt z baráku. Jen se v rámci všech covidových debat tahle věc nějak ignoruje, a mě by zajímalo, jestli je to třeba proto, že je to úplná kravina.

    1. Zcela jiste napachat trvaly skody muze, na to vem jed. Kazda nemoc muze napachat trvaly skody. Může, ale nemusí. Zalezi ma spouste faktoru.
     A pak je samozřejmě otazka nakolik jsou ty změny citelne.

     1. Jde mi o to, jestli náhodou nenapáchá nějaké cíleně.
      Pokud bych vyvíjel virus určený pro nějaký globální útok, a byla by to „rýmička“, zcela jistě by to tak bylo proto, že by dělal ještě něco jiného, čeho by si nikdo nevšiml, a zároveň díky rýmičkové povaze by se státy nebály promořit. No a teď je otázka, co by bylo to „něco jiného“.
      Samozřejmě to vyžaduje nějaké to konspirační myšlení, ale když se tak dívám odkud se to vzalo, za jakých okolností, a co to napáchalo, no nebyla by to vyloženě škoda, kdyby covid byl jen dílem náhody?

      1. COVID určitě není biologická zbraň. Maximálně výsledek pátrání po ní. Viz
       http://petr-kubac.blog.cz/2004/covid-19-versus-vnukovo-32

       1. Jo, zrovna Kubáč je jeden ze zdrojů, kterým se jakž takž věřit dá, protože jsou snadno ověřitelné. Ale že bych to označil za „určitě“, to spíš ne.
        Číňan není idiot, a nejlepší způsob, jak něco ukrýt, je zařídit, aby to nikdo nehledal. Rozhodně by tam nenechal stopy jednoznačně identifikující, že jde o umělý produkt. A vůbec to nemusel být Číňan.

        1. A četl jste ten článek? S touhle námitkou se totiž logicky vypořádává:

         I přesto bychom mohli předpokládat že se jedná o „super-ultra-konspiraci“. Číňani vyrobil virus, „aby vypadal přirozeně“ a nakazili vlastní obyvatelstvo. K tomu, abyste takovou věc VĚDOMĚ udělali, musíte být opravdoví „experti v oboru“. Pokud by Číňani byli experti v oboru výroby biologických zbraní – bylo by o tom ( alespoň okrajově ) něco známo už před epidemií. Jako je třeba ledacos známo o Izraeli, přestože jejich vláda všechno popírá.

         Druhá analogie : zmíněné chemické útoky „pod cizí vlajkou“ udělaly super-velmoci ve výzkumu a použití chemických zbraní, ne stát, který je rád, že má cisternu chloru pro desinfekci vody. Taky je to na způsobu provedení znát : otrávili ty jedince, které otrávit chtěli, nikoliv celá města a regiony. Místo toho je o Číňanech známo, že jim unikl SARS, který nebyl bojový virus, ale „zkoumaný virus“. To svědčí spíše proti hypotéze „virologické velmoci“ a tím i proti hypotéze „super-ultra-konspirace“.

         Naopak – než by se Čína stala velmocí na „rádoby přirozené bojové viry“, pravděpodobně by jim před tím unikl virus „se stopami optimalizačního softwaru“ – o čemž ( zatím ) není známo, že by se stalo.

         1. Je to nějaká doba, Kubáč byl jeden ze zdrojů, které jsem ohledně koronaviru pravidelně sledoval už od počátku. Teď jsem to prolétl a tenhle odstavec jsem zaznamenal; pořád si myslím, a ano, asi to plyne z mojí neznalosti, že to prostě vůbec nemusel být Číňan.
          Nejsem úplně typický konspirátor, jen ohledně covidu už vůbec netuším, čemu vlastně věřit, takže nezbývá, než vymýšlet svoje. Stejně se pořád přikláním k tomu všeobecně přijímanému názoru, že šlo o náhodný únik přirozeně vzniklé věci. Ale červíček hlodá, když čtu, jak tu např. hellfire odkazoval, některé ty trvalé následky.

          1. Trvaly nasledky ma kde co. Treba „chripajzny“ zpusobuji poškození srdce a kdoviceho jeste a kazdorocne postihnou stovky lidi, zvlast kdyz se zanedba lecba nebo se nemoc rovnou prechodi. Tahle informace jsou bezne dostupný, pravidelne se objevují v mainstreamovych mediich a stejne na to vetsina lidi sere. Respiracni nemoci jsou celkem svinstvo a stejne v „chripkovy“ sezóně vetsina populace sere na nejakou prevenci a vesele chrchlaj kudy chodej a ani rizikovy skupiny se nijak neziniruji prichazet do kontaktu s nakazenejma. A to maj chripky za sebou prokazatelny miliony mrtvejch.

          2. Poškození postihnou stovky lidi..

          3. Četl jste ten první komentář?
           Tohle všechno je mi jasné. Ptám se, jestli tam může nebo nemůže být něco skrytějšího, konspiračního a cílenějšího.

          4. Jasne, muze. Mozny je vsechno, jde jen o to, s jakou pravdepodobnosti. Muj příspěvek ma rozsirit obzory a poukazat, ze ta pravdepodobnost velmi malá. Occamova britva, žáno.

          5. Occamova břitva tu docela naráží. Covid je naprostá prkotina a svět se z toho posral. Shodou okolností zrovna v počátku ekonomické krize. Je to kategorie nemoci, ve které nemají vyspělé státy přílišnou výhodu (jako třeba u jiných nemocí s hygienou či léky), zato výhodu mají totalitní státy a i ty svobodné státy zavádějí totalitní praktiky v rámci ochrany zdraví.
           Je dost lidí, kterým covid přímo či nepřímo prospívá.

           Takže o tom, jestli je náhoda to nejméně komplikované řešení, by se dalo přinejmenším dlouho přít.

          6. No, to je asi jako s jinými katastrofami: z řady extrémně dobrých důvodů je extrémně nepravděpodobné, že by se jednalo o konspiraci kdy to někdo cíleně ušil… Ale dá se velice snadno představit, že se někomu hodilo nechat tomu vědomně volný průběh.

           V případě nCOV je prakticky jisté, že Čína zatraceně dobře věděla jak nebezpečné to je a že se to šíří mezi lidmi, ale úmyslně lhala světu 2-3 měsíce a nechala to šířit.

           Optimisté říkají, že to bylo kvůli tomu aby si Čína stihla nasyslit z celého světa FFP3 roušky a respirátory – kterých skutečně prokazatelně v době, kdy lhala že se to nešíří mezi lidmi, koupila obrovská množství – v řádu desetitisíců a statisíců.

           Pesimisté to vidí tak, že když Číňané zjistili že se jim šíří virus, který nezastaví a paralyzuje jim ekonomiku, nechtěli být v „konkurenční nevýhodě“ kdy by se zbytek světa karanténou zničit nemusel, a úmyslně to propagovali ven dle kréde „když my, tak všichni ostatní taky.“

           Každopádně jsou to svině, které jsou tím vinny – a to jak nedbalostně vznikem (buď kvůli tomu, že jsou prasata a utíká jim to z laborek, nebo protože jsou prasata s mokrými trhy a netopýry), tak vědomě šířením.

          7. Jan Mrcasik 13.8.2020 v 23:29
           Moje teorie je, že byl číňany virus(ať už je umělý, nebo ho měli na skladě) vypuštěn do světa(a i k nim domů) kvůli obavám z přehřátí ekonomiky, a tak jak píšete aby si to vyžrali i všichni ostatní a nezískali nad Čínou výhodu.

          8. Jene
           ++

      2. Cíleně určitě ne. Ono by to ani nedavalo smysl. Pokud budu vyrábět nejakou zbran hromadneho ničení, tak potrebuju aby měla co nejvetsi ucinek a hlavne aby ucinkovala hned, ne aby zabíjela pomalu v horizontu roku.
       Co největší účinek je jasny, neucinna zbran je zbran nahovno.
       Okamzity ucinek je nutny proto, aby me nepritel nestačil oddělat driv nez zhebne.
       Pokud mam jed s odlozeným ucinkem, tak tady zase nutne potrebuju utajit ze jsem ho pouzil, aby me otraveny nestačil oddelat driv nez zhebne.
       Covid ovsem neni utajený, o tom ze řádí vedi nejspis i Eskymaci a Krovaci, takze pomaly ucinek neni zadouci.
       A jelikož jeho smrtnost je mizerna, tak nejde o vyvinutou zbraň. Jako zbran je Covid takovej virovej ekvivalent airsoftky. V prirode existuji radove horsi svinstva. Treba plicní mor, 90 procent smrtnost, prenos kapenkama, pocatecni priznaky jako zapal plic. Lecbu je nutno zahájit asi do tri dnu, jinak pápá. Ty tri dny jsou zhruba doba, kdy cloveku zacina bejt opravdu blbe a zacina zvazovat ze paralen a caj asi nepomahaj a jestli by nebylo prece jen dobry zajit k doktorovi.

       1. shane: to vůbec nemusí být pravda.

        Pokud mám popiratelnost, nevadí mi ani odložený účinek, ani pomalý účinek. Naopak – podporují popiratelnost.

        Mimo to viz analogie s historií protipěchotních min. Ty na počátku rovnou zabíjely, ale pak vojáci došli k závěru, že pokud mina jen zmrzačí, vyřadí z boje 3 vojáky (raněného a ty co ho odnáší), plus strašlivým řevem zmrzačeného demoralizuje všechny v doslechu.

        Pokud je tedy cílem nikoli maximální počet mrtvých, nýbrž ekonomická a politická „sebevražda z vystrašení“ – podobně jako např. antraxové dopisy nebo jiné masové hysterie, málo letální virus je ideální, protože tvůrci neublíží a protivníci si pod jeho dojmem ublíží sami. A ještě se rozvrátí, protože si půjdou po krku panikáři a bagatelizátoři.

        1. Miny maji okamzity ucinek. A co se tyce ucinnosti, mrzacici mina je mnohem efektivnejsi a ucinejsi zbran nez mina zabíjejíci. Vojak bez haksny uz si nikdy nezavalci stejne jako vojak na cimprcampr, ale zmrzaceny vojak navic zamestnava vojenske lekare, transportní kapacity, je nutno ho zivit, lecit a navic hrozba zmrzaceni ma vetsi dopad na psychiku vojaka nez hrozba smrti.
         Trvale nasledky covidu jsou zjevne z hlediska populace zanedbatelné, stejne jako smrtnost. Dokonce ani nezabiji lidi v produktivnim veku a deti, ale prevazne tezce nemocné (a) stare lidi.
         Psychologicke dopady na ekonomiku tu samozrejme jsou, ale nejsou (a nebudou) nijak dramatické, navic lidi si casem zvyknou a prestanou se covidu bat.
         Kurna, zvykli si na horsi sajrajty. Vis ze v dobach nejvetsiho rozmachu evropské civilizace, v 19. stoleti, byla az ctvrtina vsech umrti zpusobena tuberkulózou? Velmi nakazlivym a tehdy nelecitelnym svinstvem?

         1. Shane: jenže tehdy jsme neměli senzacechtivé novináře a politiky posedlé „Vizí NULA mrtvých“ a hysterčící s nepochopenou a deformovanou statistikou.

          Ještě v 60. letech svět zasáhla úplně běžná chřipka, která globálně pokosila víc lidí než covídek – a nedělo se nic, protože to nerozmázli novináři a „nulamrtvýchzakaždoucenu“ politici. Bylo to totiž v době před-internetové a před-CNNové.

          1. Nekdy na pocatku 70. let se v Jugoslavii objevily Prave nestovice a dokazali to tam zlikvidovat snad behem dvou mesicu, nebo tak nejak. Stat se tohle dneska v Cesku, tak se sice hned zavrou hranice, ale dal se jen keca a vsude vic novinaru, nez dochtoru.

        2. Jeste k tem minam a valceni – podstatou valky neni protivnika zabit, ale zařídit, aby uz dal nemohl bojovat. Z tohohle hlediska jsou i neletalni prostredky zcela OK, za predpokladu ze nepritele v kratkodobem horizontu vyřadí z boje. Plyn zpusobujici docasne prudke krece, prujmy a zvracení nebo krátkodobé oslepnuti by byl žádaná a ucinna zbran, plyn způsobujíci po deseti letech akutni leukemii je zbran na nic.

         1. nejlépe se voják vyřadí z boje, když se odřízne od munice, paliva a potravy. co je Vám platné, když máte někde dva miliony elitních vycvičených nedemoralizovaných vojáků, když máte na osobu šest nábojů, benzínu na průměrně půl hodiny provozu techniky a menáž končí zítra snídaní. ostatně proto se vždycky v konvenčních válkách bombardovaly primárně železniční křižovatky a fabriky.

          z tohoto pohledu může být chřipčička s nezajímavou smrtností/úmrtností (nebo jaký termit všichni ti rychlokvašení gůglodborníci preferují) velice účinnou zbraní, který protivníka srazí na kolena bez jediného bombardéru ve vzduchu. zvlášť, když je hodnota jednotlivého života u soupeřících stran vnímána zcela rozdílně.

          tím samozřejmě nevznáším žádnou tajnou paranoidní spikleneckou teorii, ale snažím se k tomu A sdělit i B.

          1. Jasne, je mnoho cest. Zrovna tahle je celkem zdlouhavá a náročná. Za posledni velky valky to trvalo sest let nez se někomu tohohle stavu podarilo dosahnout. Za prvni valky to bylo rychlejsi, jen asi ctyri a pul roku.
           Nemoc je dobrej prostředek. Ale ne nemoc kterou vetsina nechytne a z těch nakazenejch ma vetsina akorat trochu teplotu a kasel.
           Součásny skóre je asi 5000 nakazenejch, z toho asi 130 ve spitale a z toho asi 20 na přístrojích. A vetsina populace uz to ma zcela na haku a ani vláda prakticky nic nepodnika. A to uplynulo ani ne pul roku co to k nam oficialne prislo.

          2. shane: pořád nechápeš to klíčové. Asi kvůli naší národní bublině. Podívej se na USA, ty jsou covídkem úplně paralyzované, rozvrácené a demoralizované a Američané z covidu lezou po zdi, šílí a propadají absolutní hysterii. Novináři pak dodávají poslední hřebíček do rakve proklamacemi jako „jak COVID srazil na kolena nejmocnější národ na zemi“ či „USA jsou covidem nejpostiženější národ na světě“.

           Sověti už před 70 lety vymysleli, že válka je jen taková dorážečka na konec – předtím je nejlepší protivníka demoralizovat tak, aby jeho občané A) odmítali bojovat „za ty ostatní kretény“, B) měli cukání k občanské válce, C) odmítali zachovat stávající civilizaci a státnost a požadovali revoluci a něco nového, cokoli nového.

           USA se nachází přesně v tomhle stavu. Lví podíl na tom měli Sověti, kteří tuhle linii tvrdě jeli do 89 a dnes ji jedou znova (slavní „ruští boti“ ani omylem nepropagují žádný konkrétní narativ nebo názory, ale postují co nejextrémnější a „most divisible“ články z obou stran extrémů aby poštvaly Američany proti sobě), a jsem si jistý že Číňani coby pilné kopírující opičky sice okopírovaly sakumprásk námořnictvo a leteckou+armádní strukturu od USA, ale PSYOPS, Aktivní Opatření atd. okopírovali od Rusů a také pilně jedou demoralizaci.

          3. Co vim, tak moznosti toho viru se zkoumaly a vir se „slechtil“. Nemyslim si ale ze to, co vybehlo na ulici, byl uz finalni produkt. A pokud ano, tak opet ojebanej cinskej smejd :-)

          4. Mám 2 teorie, nevím, která je správná:

           1) Únik z laboratoře vzniklý porušením bezpečnostních předpisů.

           2) Test slabšího viru, a průzkum, co by udělalo, kdyby se vypustil do světa.

          5. Bod 2) by byla zcela zasadni strategicka chyba. Ztrata momentu preqapeni plus casove vyhody. Dneska uz bude na svete vagon lidi, co budou umet proti tomu nejakou formou bojovat.

          6. Mně se líbí to polarizované myšlení USA versus Sověti. Vždycky to vede k nesprávným závěrům.

           V USA pobývám docela často. USA není paralyzované koronavirem, ale ve městech, kde to starostové vedou píčou ke zdi ano – většinou Demokrati.

           On totiž Západ tak nějak nevěří v poslední době na fyzikální a přírodní zákony. Ze všeho dělá politickou záležitost, a podle toho k tomu přistupuje. Tento přístup ke koronaviru je jak v USA, tak v České republice – a výsledek se dostavuje. Koronavirus, kterému je politika u prdele, se ve vhodných podmínkách šíří a případy stoupají.

           Jinak USA je rozvráceno už dávno aktivisty, levičáky, černochy a různými radikálními skupinami. Nutno říci, že USA aktivisty byste nechtěli potkat. Jsou to o 10 řádů větší a agresivnější kreténi než čeští aktivisté.

          7. Bodejt, maj tam levnejsi drogy, to se to pak demenstruuje, zejo.

          8. Jan Mrcasik
           10.8.2020 v 15:00

           Začínáš bejt jak zrgo.

           Ve Státech sou demoralizovaní hlavně levičáčtí kreténi a média, většině lidí to bylo u prdele eště před tím feťáckým negrem a už se začínal docela zvedat občanskej odpor proti „opatřením“, a poté, co začala sběř rabovat, tak všichni řeší poněkud akutnější problémy, a sice že esli je dav nezmasakruje i s majetkem a na druhé straně socani u koryt začínají vymejšlet, jak to udělat, aby je lidi nepověsili na lampy, protože už tak měli ve většině černošskejch měst docela dluhovej problém, a teď reálně hrozí, že na konci roku nebude ani na veyplaty zaměstnancům. Už je jim jasný, že z tohodle se jen tak nevykecají a že to bude galaktickej průser, takže teď se budou snažit si zachránit vlastní prdel, protože nic jinýho už nezmůžou.

        3. Princezna Diana byla mj. bojovnice proti nášlapným minám (hlavně kvůli tomu, že zůstanou zakopaný i dlouho po válce a šlapou na ně civilisti, včetně dětí). V dokumentu v TV padlo, že některý miny dokonce maj menší nálož, aby člověka nezabily, ale jen zmrzačily… nevím, jestli to tak mělo vyznít, ale rozhodně to tak vyznělo – jakože je vlastně lepší, když mina člověka zabije…

         1. Je to tak. Ty maly „motylky“ made in U.S.A., jsou presne takto navrhovany. Ten kram se vejde do dlane.

          1. Az na par vyjimek (claymore, skakajici S-Mine) jsou jako mrzacici navrhovany vsechny protipechotni miny uz od sameho vzniku. Je zbytecny plejtvat vybusninou kdyz k dosazeni cile stačí urvat chodidlo.
           Neco jinyho jsou protitankovy miny, ale ty obvykle pěšák nespusti, na to je potreba vetsi zatizeni.

          2. Mimochodem, motylkovy miny PFM-1 pouzivali i Rusove, kteri ten koncept zcela jiste obslehli od americke BLU-43 Dragontooth z dobu Vietnamske valky.
           PFM-1 se nechvalne proslavily v Afghánistánu, kde zelene miny na piskovem povrchu vypadaly jako detske hracky a dost deti to odsralo. Nejspis to byl jen klasickej rusackej bordel, nicmene protiruska propaganda tvrdila ze to bylo umyslne.

          3. Jojo, presne tyhle jsem mel na mysli. Puvodne (z vojenskeho hlediska) levna a ucinna zbran vyvinuta Amiky a ve finale rozsypana napriklad v Afganu Rusaky. Rusaci nemeli duvod chtit, aby to zabijelo a zranovalo deti. Ne, ze by jim na nich nejak extra zalezelo, ale taky ne, ze by decka byly cil.

   2. Z čeho usuzujete že máme rapdidně sníženou plodnost? Osobně bych že plodnost se moc nemění, zvyšuje se ovšem věk prvorodiček, takže to pak navenek vypadá, jako že je to problém s plodností.

    1. Podle nejakych lékařských vyzkumu přibývá muzu s nedostatečným počtem spermii.
     Vek prvorodicek sam o sobe az takovou roli nehraje, plodnost sice s vekem klesá, ale ne zas tak dramaticky.
     Vtip je prej v tom, ze kdyz nemuze otehotnet dvacítka tak to proste nikdo neřeši, casu dost, zatimco po tricitce ten cas tlaci vic, proto se s tim casteji chodi k lekari. Ze prej kdyz ma zenska problem otehotnet ve triceti, tak ze by s největší pravděpodobností mela stejnej problem i ve dvaceti. A prej v tom hraje roli i to, ze kdyz začne brat hormonalni antikoncepci moc brzo, nez se ji ustali cyklus, tak ze pak i po vysazeni trva az roky nez se to srovna.
     Ale co felcar to nazor, tak si vyber.
     A taky hraje roli psychika. Kamaradka nekdy v pozdni dvacitce nemohla otehotnet, tak sli na umely, nasadili ji oplodneny vajicko, za ctrnact dni ji kanzel oplodnil prirozenou cestou,takze dvojcata. Asi za sedm let zkoušeli treti decko, asi dva roky nic a pak nekde na dovoleny se zadarilo. Celkem tri zdravý deti. Takze zjevne plodna byla, manzel taky, ale proste jsou i jiny faktory.

     1. Je to tak, kvalita spermatu jde dolu. Nejde jen o mnozstvi spermii, ale i o jejich pohyblivost a stav. Casto jsou ruzne poskozene.

      Vlivu je na to udajne nekolik, od slipu, pres malo pohybu, spatne zivotni prostredi, etc.

      Je sice pravda, ze pro oplodneni staci jedna spermie, ale pravdepodobnost oplodneni klesa. Udajne toto ma vetsi vliv, nez vek zeny. Nicmene, hormonalni antikoncepce je pro zensky organismus hodne velky problem. Sice je to pro zenskou pohodlne, ale s rostoucim vekem to prinasi problemy od cevnich, pres ruzne pigmentove skvrny, atd. Samozrejme, ze po vysazeni mnohdy trva dlouho, nez se telo srovna, presne jak pises.

      1. Jj. Varlata nemaj rady moc velky teplo, proto je pytel mimo telo aby se to lip chladilo. Tesny kalhoty a slipy ho moc prehrejvaj a kvalita spermii jde do kopru.
       Plus jak pises, tech faktoru je cela rada. Taky snad koureni, strava, chemie, stres… Navic kdyz si vezmes ze zenska je plodna jen par dni v mesici…

      2. Kdysi tu někdo psal zajímavou zkušenost, že měl problém s kvalitou spermií – vyšlo mu to v laborce. Tak přestal mobil nosit v kapse kalhot u pasu – a do měsíce mu v těch samých testech kvalita spermií výrazně stoupla.

       Jinak s tím životním prostředím je to spíš mýtus, vzduch máme čistší než kdykoli za posledních 200 let a ty hormony ve vodě jsou dost hoax. Nedávno jsem četl zajímavý rozhovor s nějakým biochemikem a ten říkal, že koncentrace ženských hormonů ve vodě je u nás několik řádů pod úrovní, kdy by to mohlo cokoli dělat. Že všechno je to vlastně o tom, že jsme se technicky naučili měřit strašně nízké koncentrace, tak z nich šílíme. A dával konkrétní případ, kdy bylo „nebezpečné množství“ jakési látky úředně stanoveno přesně na hodnotu, která se před 15 lety dala jako nejmenší změřit…

       1. Já bych byl trochu opatrnější, ty subletální koncentrace různých sračiček taky mají celkem vliv. Akorát už to nejni tak znatelný, jako když vyteče z chěmičky pár tun starýho dobrýho dichromanu. Tohle jsou plíživé změny, které se nepoznají jednoduše.

       2. Jo to psal přímo sysop.

        Jináč ovšem pokaváď mají u čističek ryby divný pohlavní změny, asi to nebude jen tak samo od sebe, žejo? Nikdo neřiká, že to je všude a ve velké míře, taky se s tím začlo něco dělat, ale rozhodně to byl existující jev.

     2. Vono stačí začát i pozděj, ale zobat hormony deset, patnáct let v kuse, to se tomu potom taky kolikrát nechce zrovna moc dobře nastartovat…

    2. Problém s plodností tu je. Navíc čím dál více pouštíme do vod a prostředí látky, které v lidském těle fungují jako ženské hormony.

     Například hormonální antikoncepce. Nebo všechno s bisfenolem A – například polykarbonát (CD / DVD / BluRay), nebo všechny ty termotiskárnové papírky, jako jsou složenky z obchodu ála EET, nebo epoxidové pryskyřice, nebo různé plastové flašky.

     Neustále tak ve vodě i všude stoupají látky, které tělo považuje za ženské hormony. Je to znát i na plodnosti nejen lidí.

  2. Trvalé poškození některých orgánů po covid je již vcelku dobře známo. Závisí to zejména na tíži onemocnění (délka a závažnost hypoxie, tedy stavu nedostatku kyslíku v organismu), celkovém zdravotním stavu organismu a na kyslíkové náročnosti jednotlivých orgánů (nejvíce mozek, srdce, ledviny). Níže odkaz na článek pojednávající o postižení mozku.
   https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1002/jmv.26207

   1. Jakože půl roku poté, co se vir objevil a rozšířil je „něco dobře známo“ z hlediska dlouhodobýh vlivů? Ale no tak. Testování běžné kosmetiky trvá déle.

    1. Viz níže.

    2. A ano, posthypoxicke změny a poškození orgánů je známé, polemizovat můžeme nad tím, jak moc bude postižení nevratné anebo dlouhodobé.

  3. to asi nemá teď cenu řešit

   jako trvalo desítky let, než se přišlo na to, že jsme jako populace zatraceně promoření toxoplazmózou z koček, která způsobuje mimo jiné i změny procesů v mozku a tím změny chování a má to skoro každý

 2. V praxi tady bylo NĚCO neznámého původu a účelu (kdoví jestli to byl vůbec virus) co se však projevovalo poměrně konkrétními PŘÍZNAKY. A ty jsou jediným reálným vodítkem. Co to bylo, o tom nám mohli navyprávět (a taky navyprávěli) hromadu pohádek. Takže fakta posbíraná v mém okolí (žádné pohádky Prymuly a Babišuly o zlé Koronule, ani lži WHO a amerických politiků):

  —PŘÍZNAKY se objevily už v lisopadu-prosinci, u většiny co znám tak kolem vánoc, leden/únor, ale znám jednoho co měl podobné PŘÍZNAKY už loni koncem léta. Ty PŘÍZNAKY byly od „3 dny mi bylo divně a pak jsem se přes víkend snažil vyzvracet plíce, odháněl jsem manželku od telefonu aby nevolala záchranku a v úterý to zcela přešlo“ až po skoro měsíční podivnou virózu/nevirózu doprovázenou podivným kašlem po celou dobu nemoci, ačkoliv dotyčný se dušoval že veškeré rýmičky co kdy doposud měl, se mu držely výhradně v krku nebo v dutinách, plíce a průdušky skoro nikdy.
  —společné PŘÍZNAKY byly v tom, že to celou dobu bylo na průduškách až plicích, nejtěžší průběh jsem zaznamenal u jedné slečny navrátivší se z lyžovačky, teploty 39, oboustranný zápal plic, ale dnes už je zase jako rybička (což ale mohl být normální zápal plic co člověk chytí v zimě na horách).

  —takže pokud to NĚCO byl vůbec nějaký virus, nebo případně koronavirus, tak naše populace už je promořená a současná hysterie je zcela nesmyslná

  Ovšem já kdybych byl henten iluminát a vybíral si co použiju pro fejkovou epidemii za účelem zavedení čipové totality a naprostého zotročení lidí na celé planetě, tak bych si asi vybral něco jako koronavirus, o kterém se dle článku, pořádně nic moc neví, a pokud byl zkoumaný, tak jen v těch drůbežárnách. Což v praxi znamená, že bych si mohl vymyslet bambilión nesmyslných příznaků včetně samovolného vyskakování oční bulvy z důlků a přibližně stejné množství nesmyslných „protiepidemických opatření“ jako že je nejlepší ochrana stát po pás ve vodě, na hlavě mít cihlu, otáčet se proti směru hodinových ručiček a přitom zpívat častušky.
  Jo a ještě bych za každou cenu zamezil vystupování odborníků co doporučují vitamíny, odpočinek a klid jako prokázanou prevenci i terapii. Protože by mi to vážně mohlo narušit moji hysterickou kampaň v médiích a lidi by se courali na slunku. Což by dost výrazně snížilo mnou naplánovanou úmrtnost doochodců na vyděšení, zanedbání lékařské péče a nedostatek kvalitní stravy (co bych pak vydával za úmrtí na covid).

  1. On ma Covid nejake specifické priznaky? A jake, prosim pekne?
   Z toho co se o tom napsalo jasne vyplývá, ze ma uplne stejne příznaky jako spousta jinych viroz. Ze dokud nekdo neudela test, tak neni poznat jestli je to Covid nebo jina viroza.

   1. Ale vždyť tady o tom už drahnou dobu hovořím, Mlho! Nauč se napřed číst, než se pokusíš něco psát.
    Ty příznaky byli zvláštní v tom že to šlo jakoby rovnou na průdušky a plíce i u lidí, kteří od dětství neměli žádné problémy s průduškami a veškeré zimní nachlazení a virózy se odbyly bolestí v krku nebo zánětem dutin.
    Nehledě na to, že jsem nemluvil o covidu ale o NĚČEM co neznáme co mělo nějaké PŘÍZNAKY. Naprosto s to nepochopils! Přečti ještě jednou.
    Ta závěrečná vsuvka o iluminátech už byla mimo faktologickou část, jasně jsem to deklaroval jako coby-kdyby a oddělil to od předchozího mezerou.

    1. Nejdřív píšete: „V praxi tady bylo NĚCO neznámého původu a účelu (kdoví jestli to byl vůbec virus) co se však projevovalo poměrně konkrétními PŘÍZNAKY“

     Prostě jedna paní povídala, a tahle ještě měla dost velkou fantazii, protože jako konkrétní příznaky popsala 3 až 30 denní kašlík až zvracení plic.

   2. Taky by mě zajímala přesnost těch slavnejch testů ve srovnání komunistická chřipka vs. n namátkovejch jinejch koronavirovejch rým. Asi to bude trvat docela dlouho, než vůbec někdo sesbírá další koroňáky a test provede (teď se snad koroňákům dostane trochu víc financování), ale vůbec bych se nedivil, kdybychom pak nad výsledkama valili bulvy. Vona už spousta virologů totiž naznačovala obavy, že některý testy možná ukážou víceméně jakýkoli koronavirový infekce, takže ehm :D

  2. re: kaBrňák

   Nechci Vám kazit radost, ale nějaký koronový vir tu asi je, konečně načíst si ho ze vzorků není takový problém, to nedělá jedna iluminátská laboratoř, ale fakticky kde kdo.

   Vámi popisované příznaky znám léta – provázejí řadu lidí při řadě onemocnění.

   1. OT:
    LWG, mohl bych Vás prosím kontaktovat (nejlépe mailem) a zkonzultovat s Vámi jednu záležitost?

    1. Ano. LWG na seznamu.

 3. Kurva, to sa Vám dobre keca doma pri PC. Ja tu zatiaľ stojím v rade na vy….. covid test. Mal som nadšefa poslať s tým nápadom do prdele

 4. A co lidstvo a koronavirové infekce dál? Zvyklo se spoléhat na jakési panely odborníků. Ale řekl bych, že další směřování je politické. Zvážit, jakým směrem povede risk. Protože toho víme málo, tak nemůžeme nic jiného než riskovat. Můžeme opravdu risknout promoření populace, ale nevíme, co to udělá. Můžeme risknout dlouhá drakonická karanténní opatření, ale nevíme, co to udělá. Žádá si to silného politika, ochotného nést tíhu svého risku.

  Dovoluju si autora upozotnit na svuj clanek z 11 brezna zde na DFENS
  http://dfens-cz.com/proc-nakaza-novym-koronavirem-zaskocila-italii-nepripravenou/
  ktery ma aktualne pres 20tisic precteni a
  kde (v plejade protichudnych informaci, polopravd a vylozenych dezinformaci z te doby)
  velice presne popisuju pricinu sireni COVID19 (uvedomte si, ze jsem to psal v dobe, kdy WHO jeste nevyhlasil pandemii!!!!!) , predikuju smrtnost a rozsireni po Evrope a take, jaka opatreni je treba prijmout.

  A to z velice dobre zmapovane Diamond Princess, ktera velmi dobre reprezentuje onu autorem vybajenou „velmi tezce dostupnou biolaborator na viry“,
  kde se ten „novy“ virus (tou dobou znamy v Cine tri mesice) nadherne siril klimatizacnimi sachtami skrz HEPA filtry na nedobrovolne „dobrovolniky“, kteri ten novy virus hostili,
  zatimco nas mainstream pel ody na rousky a zlehcoval system karanten a socialniho distancingu a mektal neco o „prehnanych opatrenich poskozujicich ekonomiku, panice a rýmečce, případně o neživotaschopném viru z laboratoře, který sám chcípne do měsíce“.
  P.S: SPECIALNE pro DEBILNI BANIK FANBOYS, nepredikoval jsem miliony mrtvých v Itálii, ale 360 tisíc „v případě špatné nebo neúčinné karantény“.
  Jak víme, Itálie přijala drakonická opatření a stejně zemřelo 35tisíc lidí oficiálně a 100tisíc lidí neoficiálně, jelikož oficiální statistiky jsou dílem cinknuté a dílem se v průběhu kulminace pandemie nikdo nezdržoval dělat testy na pacientech, kteří zemřeli s příznaky COVID19, ale nikdy nebyli testováni.
  Prostě je vojáci naházeli na náklaďáky a odvezli někam do spalovny.
  Znovu říkám, psal jsem to dávno před tou kulminací, 11 března, když bylo v itálii 10tisíc prokázaných nákaz a pětset mrtvých, kdy si papež cesele potřepával prackou s věřícíma na náměstí a kdy se celá Evropa domnívala, že to k nám snad ani nedoleze.

  Čili to odcituju:

  V Itálii nyní mají téměř 10.000 potvrzených případů a téměř 500 mrtvých což dává nadprůměrnou mortalitu 5%. Média to omlouvají tím, že populace v Itálii je „stará“. Mno. To asi nebude ten pravý důvod. Pokud se lidé dlouhodobě zdržují v infikovaném prostředí (vzpomeňte na loď Diamond Princess) a nedodržují karanténu (viz aerosolové šíření skrz HEPA filtry klimatizací), nakazí se velice rychle kolem 20% lidí (to je těch 700 případů z 3.700). Oni by se časem nakazili skoro všichni (cca 70%), než by zabrala imunita skupiny, díky tomu, že ti, co se s nákazou vypořádali, mají protilátky a nákazu dále nepřenášejí. Ale tak dlouho zdá se nikdo zatím nečekal :D, takže s jistotou nevíme, jak dlouho by to trvalo, než skupinová imunita zabere.

  Aktuálních 10.000 případů v Itálii je podle mne bohužel jen špička ledovce, skutečné číslo bude o řád vyšší a kolik Italů je skutečně dnes nakažených se dozvíme až s týdenním odstupem, až uplyne inkubační doba nových nákaz. Potom by těch 5% mortality nebylo důsledkem „staré populace“, jak tvrdí média, ale „mizerného testování“, což je mnohem pravděpodobnější vysvětlení. Pokud by se potvrdily nejhorší scénáře, tak to znamená, že vedle těchto 10.000 potvrzených nákaz se v Itálii nachází dalších cca 100.000 nakažených, kteří nemají vážnější obtíže, ať už z důvodu, že patří mezi těch „šťastných“ 20% populace, u které nový koronavirus způsobuje bezpříznakový průběh onemocnění, anebo z důvodu, že patří mezi těch 60% s normálním průběhem, akorát že to „statečně“ přecházejí a odmítají se nechat otestovat, protože by dostali domácí karanténu, anebo se nakazili teprve nedávno a ještě neuplynula inkubační doba, po jejímž uplynutí spadnou do jedné ze tří skupin – bezpříznakoví, normální průběh, těžký průběh. Ať tak nebo onak, všichni tito nakažení a nezdetekovaní Italové dále šíří nákazu, což znamená scénář ala Diamond Princess a špatná nebo neúčinná karanténa znamená 20% nakažených, což při šedesátimilionové italské populaci dělá parádních 12 milionů, z toho 2,4 miliony s těžkým průběhem, vyžadujícím nemocniční lůžko a 360 tisíc mrtvých, i kdyby nemocniční lůžko dostali, jako že ho nedostanou. To je prosím ta rýmečka, jak o ní mluví Kavárna a média.

  PS2 pro autora.
  Vyser se na protičínskou rétoriku. Čína v tom jede s pravděpodobností fifty-fifty. Z Wuchanu to mohli úplně stejně rozšířit američtí agenti, je to tvrzení proti tvrzení.
  Že jsou číňani komunisti a nemáme je rádi je sice krásné, ale nic to nedokazuje. Hlavně, když Američani se ukazují jako největší kokoti na světě, viz Trump a jeho svalnaté prohášení, že USA skoncují s koronavirem do Velikonoc. To bylo keců, jací jsou Číňani babráci a ono to vypadá, že to babráci vyřešili stokrát lépe, než my, že jejich ekonomika vypadá zdravěji, než ta naše a že ta naše slavná opatření neustále kritizovaná opozicí jako přehnaná, nás okamžitě po jejich ukončení ženou vstříc druhé vlně. Surprise, surprise….

  1. Milý zrg1,

   o koronaviru SARS-2 je toho známo asi milionkrát více, než se snaží navodit dojem autor článku. Autor je pro jistotu anonymní, což plně odpovídá obsahové „hodnotě“ článku.

   Zhruba asi tak si podle vzoru autora článku představuji Karla Marxe, když burcoval do politického boje: „Nic o tématu nevím, ale musí se najít odvážný politik, který povede do boje.“

   1. Kdyby nekdo snad chtel vedet muj nazor, tak s 99% pravdepodobnosti v tom jedou vojaci.
    Pres veskere proklamace, jak lidi nebudou pouzivat biologicke a chemicke zbrane, chachacha.
    Je to proste takovy Skripal2 na steroidech.

    Vsichni, kdo meli technologie, v tom potencionalne jedou.
    Americani jsou uplne bez debat, stejne jako Cinani, vsak Obamovic administrativa tu biolaborator ve Wuchanu platila a kazdy vi, ze Cinani maji knowhow na sekvencovani virove RNA.
    Rusove jsou samozrejme take bez debat, stejne jako muzeme polemizovat, proc tak promptne poslali do Italie svuj team lekaru s celou polni laboratori.
    Jediny, kdo je patrne mimo podezreni, jsou Evropani, to byli vzdy takove mentalne zretardovane zpomalene lopaty s armadou pro paradu.
    I kdyz technologie jsou tu taky.

    Chapu, ze COVID19 je relativne cajicek, ale treba presne tento typ viru potrebovali,
    pokud chteli udelat „ostry test“ v celosvetovem meritku.
    Ony i ty zelene mozky nejsou uplni debili a tezko by zamerne vypustili neco s 99% procentni smrtnosti a schopnosti zmutovat trikrat do mesice,
    coz tyhle viry dokazou znamenite.

    Cili muj zaver.
    Mozna ze lekari o koronavirech vedi docela malo, ale vojaci o nich vi naprosto jiste velmi mnoho.
    COVID19 stoprocnente nepreskocil z netopyra ani z polivky, ve ktere se hejbaly poloziva zviratka, to jsou typicke mainstreamove dezinformace.
    COVID19 nekdo nasekvencoval zamerne v biolaboratori a zamerne pustildo sveta,
    ze by se geneticka informace tak rychle vyvinula prirozenou evoluci bez znamych mezistupnu a predchudcu je temer stoprocentne vylouceno.
    Take ho zamerne vypustili v CIne a vzhledem k te proticinske mainstreamove barazi temer od pocatku to je stoprocentne hra tajnych sluzeb a Deep state USA.
    Jinzmi slovy je to test, jak je Cina schopna reagovat na utok biologickou zbrani yza souasne full scale informacni a obchodni valky.
    Pruzkum bojem se tomu rika.
    Je to hrozne zabave sledovat, kam az jsou americani schopni zajit, prestoze Cina a Rusko jsou jaderne velmoci s aktualni prevahou ve strategickych zbranich a hypersonickych technologiich.
    IMHO tomu prospelo, ze globalni elity tlaci na regime change v USA, coz vysvetluje, proc v USA veskere demokraticke staty a samospravy od zacatku torpedovaly veskere snahy trumpovy administrativy zabranit nejhorsimu, z cehoz povstal novy termin „COVIDIOTI“.
    Zadni idioti se nerodi sami od sebe, pokud je mainstream nenaockuje temi spravnzmi idiotskymi nazory.
    Nebudu jmenovat Mrcasika a jeho bandu banikovskych (COV)idiotu.

    1. Podle mě šlo o akci která sledovala podobné cíle jako 2.světová válka. Tedy přeformátovat svět směrem k větší totalitě a ovladatelnosti mas. Ale nejdůležitější cíl byl taky stejný – Rusko.
     Tedy:

     a) pošleme do světa nějaký relativně neškodný virus do lokálních ohnisek (italské město, wuchan, další vytipované města) který kosí nanejvýš doochodce, ale stejně počítáme že jich víc umře na vyděšení a nedostatek lékařské pěče

     b) je potřeba aby lidi byli co nejvíc vyděšení a bezmyšlenkovitě přijali všechny svinstva od čipové totality po omezení svobody pohybu, povinnou internaci pod záminkou nakažení virem a zrušení většiny demokratických práv (volby jen přes počítač, aby výsledek mohli vždy ovlivnit podle sebe)

     c) Rusko: -do ruska prdneme nějaký opravdu high-tech smrtící virus abychom rozložili celou společnost, davové šílenství pak směřujeme na Putina a jeho svrhnutí jako neschopného a zároveň máme záminku proč tam poslat modré nebo jinak počmárané přílby nebo rovnou US army pod záminkou zvládnutí nebezpečné epidemie
     Vypadá to jako rizikový scénář, dost nebezpečný. Jenže my víme, že rusové mají vymakanou ochranu proti biologickým zbraním ještě z dob SSSR včetně epidemiologických plánů, protože počítali že jednou na ně takhle zaútočíme. Navíc je Rusko odlehlé a do Evropy se infekce nikdy nedostane. Takže rizika minimální a svrhnutí Putina velmi pravděpodobné.

     Proto rusáci na začátku epidemi tak šíleli s opatřeními a nevycházením, ačkoliv neměli prakticky žádné nakažené, protože jim tenhle scénář napadení Ruska biologickými zbraněmi byl známý.

     1. Zvláštní je, že z Ruska ten virus nepřišel jinam a to ani jako vzorek nebo popis.

    2. V době, kdy genetické manipulace jsou za pár drobných. Teoreticky bych je mohl dělat i já doma v obýváku, je mi to tehcnicky a finančně dostupné. Se nedá očekávat nic jiného, než že po světě létá tisíce lidsky vyrobených breberek.

     O koronaviru víme opravdu hodně – zde bych si dovolil říci, že článek nepokrytě lže, když tvrdí opak. Jak píše článek, koronaviry známe 90 let, zhruba plus mínus stejně dlouho jako známe DNA / RNA, nebo jak známe základní metabolické dráhy v organismech ála Krebsův cyklus. Tedy známe toto všechno – z hlediska rychlosti vědeckotechnického vývoje – už kurevsky dlouho.

     O koronavirech máme mnoho informací, a rozhodně jsme nevstupovali do zcela čisté vody. Ten článek je ryzí lež, ryzí pokrytectví, ryzí ideologická směska autorových marxistických vlhkých snů. Což ani nijak nezakrývá, a postupně se revolučně na konci článku dostal k potřebě politika – führera, který celou tu říší povede.

     Problém je, že skutečné informace o koronaviru – pro laiky – byly zastíněny tím, že každý kdo má díru do zadku se cítil oprávněn být odborníkem. Mediální a veřejný prostor je tak zahlušen vatou jedinců, co věří, že článkem o koronaviru se jim prodlouží penis na dvojnásobek, a oni do konce života prošukají život s osmnáctiletými modelkami.

     Aby to nebylo málo, farmaceutické firmy větří astronomické zisky. A tak nabízejí prodej deště zvaný „vakcína na koronavirus“. Zde bych se mohl rozepsat, ale asi bych se neudržel, a nadával bych jako dlaždič. Koronavirus je RNA virus. RNA je chemicky nestabilní molekula z mnoha důvodů (použití cukru ribózy, snadné samovolné i jiné překlopení některých bází pouhou transaminací, a tak dále). RNA tedy mutuje jako o závod. V současné době neexistuje jediný virus SARS-Cov-2, ale tisíce, spíše desetitisíce mutací. Když získáte imunitu na jednu mutaci, pořád je tu dalších tisíce mutací, co vás stejně skolí. Jinak řečeno, vakcína i kolektivní imunita je z pohádek Hanse Christina Andresena.

     Odborné informace jsou, a není jich málo. Ale musíte vynechat tu vatu a chaos ála tento článek v médiích.

  2. Výtah: ve všem sem měl pravdu, sem jediný Orákulum a vy všichni ste čuráci.

   No ty kokso, takle splachovací hajzl sem už dlouho neviděl. Už aspoň víme, z jakýho materiálu se losují svině co dělají dozorce v lágrech a podobně.

 5. Marně se ptám, co vlastně chtěl článek sdělit. Dal by se shrnout do jediné věty: O koronaviru nic nevím, ale musí se najít nový odvážný revoluční politik, který povede lidstvu kupředu, zpátky ni krok. Nic víc kromě notoricky obecně známých faktů v něm nebylo.

  To je projev, který jste přednesl na půdě parlamentu nebo EU, abyste burcoval do boje, politického řešení a evropské jednoty?

  Nebo jak mám tomu článku rozumět?

  1. lepe bych to nerekl.
   Clanek vyznel v duchu „nic o tom nevime, ale urcite za to muzou Cinani“.

   1. Asi tak.

 6. Tenhle článek asi byl vyslyšením D-FENSovy výzvy ke zpracování článku o koronavirech.
  Ale přijde mi, jako by tu výzvu vyslyšel a ještě lépe splnil někdo jiný – viz zde Lidovky: https://www.lidovky.cz/domov/novy-koronavirovy-manual-od-experta-z-bulovky-co-se-o-covidu-potvrdilo-jak-se-chranit-a-co-s-rizikov.A200807_153224_ln_domov_ele

  1. Pokud d-fens, který problematice virologie absolutně nerozumí, ale zato má k němu neochvějné polotické a ideologické stanovisko. A žádá článek v jeho politickém duchu – tak se to asi povedlo.

   Ještě bych tedy doporučoval články: Koronavirus a anarchokapitalismus, Koronavirus a David Gruber, Koronavirus a zasraní cyklisté. Pak myslím, že by d-fens byl absolutně v extázi.

   Mám tu velkou smůlu, že o biochemii a virologii něco vím, a u tohoto článku jsem ukrutně trpěl.

 7. Vláda zavádí s účinností od 1.9.2020 nové opatření. Všechny osoby budou mimo své obvyklé bydliště povinny chodit pozpátku, neboť bylo zjištěno, že většina populace má zdravotní problémy různé intenzity s krční páteří. Toto opatření má za cíl důkladné a dlouhodobé procvičování svalů krku neustálým ohlížením se za sebe a tím přispívat ke zlepšení zdravotního stavu veřejnosti. Policie se zaměří na kontrolu dodržování tohoto opatření. Za nerespektování nařízení hrozí pokuta v blokovém řízení na místě ve výši až 1 000 000 Kč, ve správním řízení ve výši až 10 000 000 Kč.

  S účinností od 7.9.2020 15:41 vláda zavádí nové opatření spočívající v chůzi po čtyřech končetinách. Zdravotním průzkumem obyvatelstva byla zjištěna probíhající epidemie osteoartrózy chrupavky hlezenního kloubu. Účelem opatření je nižší zátěž a namáhání těchto chrupavek a tím snadnější a účinnější ochrana zdraví obyvatelstva. Od této povinnosti jsou osvobozeni všichni občané starší 90 let, kteří mají alespoň jednoho příbuzného v pokolení přímém žijícího v Japonsku a zároveň pobírají na Novém Zélandu sirotčí důchod ve výši nejméně 1452 NZD týdně. Za nerespektování nařízení hrozí pokuta v blokovém řízení ve výši až 14651,58 reichsmar.., EUR. Při nezaplacení pokuty na místě v indických rupiích nebo thajských bahtech je přestupce povinen uhradit k této částce navíc penále ve výši 1000 % za každou minutu prodlení. Důkazní břemeno spočívá na přestupci. Vláda rozhodla, že audiovizuální záznam a svědectví jiných osob se v takovém případě nepřipouštějí jako důkazní materiál.

  Podepsán:

  Vůdce

  (Spolu to zvládneme)

  1. A co na to cyklisti? Je potreba jezdit pozpatku, nebo staci sednout opacne? Prijde mi to dost uspechane a nedotazene, jen aby nebyly zmatky!

  2. No když jsi zmínil ty cyklisty:
   https://www.idnes.cz/sport/cyklistika/ms-silnicni-zruseno.A200812_164852_cyklistika_rou
   Kdy už konečně přestane svět blbnout?

   1. No a tady zas uzavřeli skrz zyklobuzny hlavní tah dědinou, paralelně s další déletrvající uzavírkou, takže se to muselo objíždět bůhví kama. Jediný štěstí, že ta uzavírka jen asi hodinu a půl.

 8. K opětovnému nasazení roušek na tlamy :
  Porušení nařízení vlády je přestupek. https://www.iurium.cz/2020/04/06/materialni-hledisko-prestupku-rouska-pokuta/
  Přestupek musí naplňovat i materiální znak (někoho tím poškozovat nebo být společensky nebezpečný).
  Když si nechám udělat negativní test na Covid, tak přece bez roušky (respirátoru, šály…) nikoho neohrožuji. Jak dlouho je takový test platný ? Pokud jen pár okamžiků, tak k čemu je buzerace s testy při překračování hranic? Nemá materiální znak přestupku (to, že jsem nakažen a ohrožuji ostatní) dokazovat správní orgán ? Jak to provede ?
  Mám v úmyslu to v září aplikovat, ale nevadilo by mi si přečíst doporučení a nápady ostaních.

  1. Hlavně bych to moc nemedializoval a vůbec o tom nepsal na internetu, protože jinak hysterčící média a panikařící davy také mohou v kolaboraci s politiky a STAN zrušit materiální aspekt přestupku. „Když to hrozí šířit COVID a zabít miliony důchodců“.

   A propos, zase se vrátím ke Švédsku:

   A Británie je tu důležitá ještě v jednom ohledu: proslulý epidemiologický model Nialla Fergusona z Imperial College v Londýně předpovídal Británii 500 tisíc mrtvých, pokud se vláda nerozhodne pro karanténu. Dnes jsou čísla o trochu vyšší než 40 tisíc (po jednom statistickém očištění, další korekce v metodice by zřejmě číslo stlačily níž), což je hodně, a přece v jiném řádu.

   Karanténisté mají vždycky argument, že ona zmíněná apokalypsa by právě nastala, kdyby se nepřikročilo k plošnému zavírání ekonomiky a škol. Tady se ale stalo to, že skupina epidemiologů z univerzity v Uppsale, která laxní postup své země ostře kritizovala, vzala Fergusonův model a přiložila ho na Švédsko. Vyšlo jim, že do konce června bude při zachování dosavadní strategie v zemi 96 tisíc mrtvých do konce června. V takovém případě by se samozřejmě i HDP poroučel k zemi prudčeji než o oněch 8,4 procenta.

   Dnes tedy víme, že cenou za liberální epidemická opatření v zemi velikosti České republiky není nekontrolovatelný, exponenciální nárůst infekce, ale zřejmě několik set nebo několik tisíc předčasných smrtí. Pro čistotu debaty o karanténě by se od švédských 5,7 tisíce mrtvých musela odečíst asi polovina, která zemřela v domovech důchodců; ty v časech epidemie nařídí zavřít i nejliberálnější epidemiolog, samozřejmě se zavřely i ve Švédsku, virus do nich bohužel přesto pronikl.

   Hysterčící epidemiologové jako slovutný Ferguson nadhodnotili následky COVIDu „jenom“ 16x…

  2. Nařízení čeho? Ta banda idiotů přece na tak drastickou věc nemá ani smykem pravomoce, snad se eště aspoň něco pamatuju. Nebo zas vyhlásili válku či co to? Na to beztak taky nemají pravomoce a musí to odmávat vobě komory ne?

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017