Já to vidím úplně jednoduše. Pokud prezident republiky projeví přání zúčastnit se nějaké akce má vláda právo říct: „Doma budeš!“?
Stejně jako ústavní oud to vidím tak, že spíš nemá.
A doplním, že mi nepřijde úplně šťastná strategie vlády, která se rozhodnutí o tom, jestli prezident bude, nebo nebude členem delegace, rozhodla odložit úplně na poslední chvíli. Kdyby už někdy začátkem roku řekli Ano/Ne, mohlo se to řešit mnohem víc v klidu.
cocoqg
Nemá smysl, aby tam jezdil jak Pávek, tak vláda. A jelikož vláda usoudila, že je účast Babiše nutná, tak by tam Pávek byl zbytečný. Normální prezident by to dál nerozmazával.
sinuhet
Chapu, ze se vam nektere casti komentate budou libit, a jine je, a to podle vasi politicke prislusnosti. To neni muj problem, jako anarchista nemam zadne politicke preference, pro me je to nakladne divadlo, show s obrovskymi nasledky na spolecnost. Spolecnost, ktera na sebe dobrovolne nechava pusobit utocne nasili a jeste to chvali. Takze za me z volby Losna nebo Maznak, za me treba Bahnak.
Tahle kauza zase potvrdila, jak katastrofalne jsme na tom s urovni politiku.
Posledni rok plati, ze pokud chcete vedet, co ma v merku a jak bude postupovat Babis, zeptejte se Petrose Michopulose. Fakt, co o Babovi za posledni rok rekl, to plati.
Jedna z veci, na ktere upozornuje od konce voleb, je, ze Babis sice neni dobry politik, ale naucil se to; zatimco ti ostatni ve vlade umi prd. Jediny, kdo ma sanci, mozna, trochu, Babovi odplavat, je prave Macinka. Ostatni jsou jen jeho nastroje, a to vcetne Okamury, Turka, proste vsech.
Na Babisovi je videt jasnej tah na branku. Vyhral volby, okamzite prezidentovi poslal slozeni vlady, a prezident Pavel ho upozornil, ze takhle to nefunguje, a ze si vezme se jmenovanim na cas. Baba nenadaval, neurazel, nerozjel marketingovou kampan; misto toho odjel na dovolenou. Babis je trpelivy. A nejen v tomhle, Babis umi cekat roky.
Katastrofa na tom je, ze prestoze jak spatny Babis je, je to i presto nejlepsi politik.
No a co nadeje Macinka? Neudrzi nervy na uzde. Nedivim se mu. Ale vypada jak idiot. A neni schopen to pak ani dustojne priznat. Schvalne jsem si poustel realtime tiskovky pri esemeskovem vydirani; zatimco Pavel to sehral na vybornou, zatimco Babis se spravne distancoval a delal ze nic, Macinka vypadal jak urvane dite. A na dotaz Blesku, jestli pred tim pil alkohol, odvetil, ze ma dve deti.
A ted je to uplne to same. Cely stat vidi, ze Ustavni soud rozhodl nejak rychle. Ne, ze by ten fakt samotny nekoho nejak zajimal; mnohem vice je to o emocich, podle strany, ke ktere se priklanite. Podle toho je pak dobre, ze US provedl predbezne opatreni, nebo je to naopak hrube nestandardni a ucelove. Baba to vyresil snadno, jedinou vetou rekl vse, a nebylo treba nic dodavat.
Macinka? Ten se nedustojne krouti v mediich a vypravi o puci. Je to jako kdyz prohrajete se spoluzaky ve fotbale piskanem ucitelkou, a pak brecite, ze je to nespravedlnost a sikana, misto abyste si to se svymi protivniky vyresili na jinem poli.
A co je na tom nejhorsi? Ze podle Petrose, a ja mu verim diky jeho recordu za posledni rok, je Macinka jediny, kdo ma sanci Babisovi alespon trochu odolat.
Vsimnete si, do jakeho tlaku ho Baba dostal. Macinka si dvoinistroval, do toho resil Turka, ocividne byl pod tlakem jaxfin, a Baba s Pavkem meli v pici na lehatku, a vubec bych se nedivil, kdyby se tak domluvili.
Tezko rict, jakou maji agendu. Jediny, u koho je znama, je Babis; a ten sveho dosahne. Konkretni agedna prezidenta Pavla nebo Motoristu je nam zatim skryta, jen diky jejich chovani muzeme odhadovat, ze bude vyznamna.
spiderman
Je pravda, že si Pávek chce vzít doprovod 35 pohunků? Původní delegace měla mít snad 12 lidí. To snad není možný, zasranej ústavní soud. Večer objednáš, ráno v Baxaboxu máš… Tipuju, že většina z těch 35 bude nejspíš od Strnada, aby ohlídali Pávka, že při slibování výdajů nebude Strnad jako prostředník vyšachován. Samotnej Kolář by ho možná nedokázal ohlídat 24/7 a jde asi fakt o hodně.
Já to vidím úplně jednoduše. Pokud prezident republiky projeví přání zúčastnit se nějaké akce má vláda právo říct: „Doma budeš!“?
Stejně jako ústavní oud to vidím tak, že spíš nemá.
A doplním, že mi nepřijde úplně šťastná strategie vlády, která se rozhodnutí o tom, jestli prezident bude, nebo nebude členem delegace, rozhodla odložit úplně na poslední chvíli. Kdyby už někdy začátkem roku řekli Ano/Ne, mohlo se to řešit mnohem víc v klidu.
Nemá smysl, aby tam jezdil jak Pávek, tak vláda. A jelikož vláda usoudila, že je účast Babiše nutná, tak by tam Pávek byl zbytečný. Normální prezident by to dál nerozmazával.
Chapu, ze se vam nektere casti komentate budou libit, a jine je, a to podle vasi politicke prislusnosti. To neni muj problem, jako anarchista nemam zadne politicke preference, pro me je to nakladne divadlo, show s obrovskymi nasledky na spolecnost. Spolecnost, ktera na sebe dobrovolne nechava pusobit utocne nasili a jeste to chvali. Takze za me z volby Losna nebo Maznak, za me treba Bahnak.
Tahle kauza zase potvrdila, jak katastrofalne jsme na tom s urovni politiku.
Posledni rok plati, ze pokud chcete vedet, co ma v merku a jak bude postupovat Babis, zeptejte se Petrose Michopulose. Fakt, co o Babovi za posledni rok rekl, to plati.
Jedna z veci, na ktere upozornuje od konce voleb, je, ze Babis sice neni dobry politik, ale naucil se to; zatimco ti ostatni ve vlade umi prd. Jediny, kdo ma sanci, mozna, trochu, Babovi odplavat, je prave Macinka. Ostatni jsou jen jeho nastroje, a to vcetne Okamury, Turka, proste vsech.
Na Babisovi je videt jasnej tah na branku. Vyhral volby, okamzite prezidentovi poslal slozeni vlady, a prezident Pavel ho upozornil, ze takhle to nefunguje, a ze si vezme se jmenovanim na cas. Baba nenadaval, neurazel, nerozjel marketingovou kampan; misto toho odjel na dovolenou. Babis je trpelivy. A nejen v tomhle, Babis umi cekat roky.
Katastrofa na tom je, ze prestoze jak spatny Babis je, je to i presto nejlepsi politik.
No a co nadeje Macinka? Neudrzi nervy na uzde. Nedivim se mu. Ale vypada jak idiot. A neni schopen to pak ani dustojne priznat. Schvalne jsem si poustel realtime tiskovky pri esemeskovem vydirani; zatimco Pavel to sehral na vybornou, zatimco Babis se spravne distancoval a delal ze nic, Macinka vypadal jak urvane dite. A na dotaz Blesku, jestli pred tim pil alkohol, odvetil, ze ma dve deti.
A ted je to uplne to same. Cely stat vidi, ze Ustavni soud rozhodl nejak rychle. Ne, ze by ten fakt samotny nekoho nejak zajimal; mnohem vice je to o emocich, podle strany, ke ktere se priklanite. Podle toho je pak dobre, ze US provedl predbezne opatreni, nebo je to naopak hrube nestandardni a ucelove. Baba to vyresil snadno, jedinou vetou rekl vse, a nebylo treba nic dodavat.
Macinka? Ten se nedustojne krouti v mediich a vypravi o puci. Je to jako kdyz prohrajete se spoluzaky ve fotbale piskanem ucitelkou, a pak brecite, ze je to nespravedlnost a sikana, misto abyste si to se svymi protivniky vyresili na jinem poli.
A co je na tom nejhorsi? Ze podle Petrose, a ja mu verim diky jeho recordu za posledni rok, je Macinka jediny, kdo ma sanci Babisovi alespon trochu odolat.
Vsimnete si, do jakeho tlaku ho Baba dostal. Macinka si dvoinistroval, do toho resil Turka, ocividne byl pod tlakem jaxfin, a Baba s Pavkem meli v pici na lehatku, a vubec bych se nedivil, kdyby se tak domluvili.
Tezko rict, jakou maji agendu. Jediny, u koho je znama, je Babis; a ten sveho dosahne. Konkretni agedna prezidenta Pavla nebo Motoristu je nam zatim skryta, jen diky jejich chovani muzeme odhadovat, ze bude vyznamna.
Je pravda, že si Pávek chce vzít doprovod 35 pohunků? Původní delegace měla mít snad 12 lidí. To snad není možný, zasranej ústavní soud. Večer objednáš, ráno v Baxaboxu máš… Tipuju, že většina z těch 35 bude nejspíš od Strnada, aby ohlídali Pávka, že při slibování výdajů nebude Strnad jako prostředník vyšachován. Samotnej Kolář by ho možná nedokázal ohlídat 24/7 a jde asi fakt o hodně.