Kdo způsobil, že soudruzi statistici mají tak nehezká data? - zpět na článek

Počet komentářů: 225

 1. Neházel bych to všechno na Lahvu. Slované obecně nemají na politiku vlohy, nejsme holubičí demokraté, jak tvrdili obrozenci, spíš anarchisté. Nejlépe nám je dělat svoji práci, ať už je to obdělávání půdy, kování, tesaření, léčení, montování či opravování, a nejlépe je nám, když Bůh je vysoko a car daleko.

  Historia magistra vitae. Naše jediná panovnická dynastie, Přemyslovci. Podle antropologů vykazují znepokojivě severské rysy, takže si živě dokážu představit vikingského dobrodruha, který dorazil do kotlinky se svou družinou, dobře bojoval i chlastal, a než by urozenci vybrali někoho ze svých, radši to svěřili cizinci. Dál na Východě Rurikovci, dtto.
  Pak Lucemburkové, Jagellonci, Habsburkové. V mezidobí velkolepý solitér, Jiřík z Poděbrad, taky to nakonec svěřil cizincům. Co se Habsburků týče, Marie Terezie to řekla přesně: bez Čech jsem jen chudá kněžna… a bylo to tak, Koruna česká říši živila i platila, přitom politicky se nesrovnatelně lépe prosadili Maďaři. U Hradce Králové se české pluky nechaly masakrovat, a politický zisk vytěžili zase ti Uhři. A ve dvacátém století ještě lépe, maďarskou i československou revoltu udusily sovětské tanky, Maďaři měli gulášový socialismus, my normalizaci.

  1. … a začalo to už kupec Sámo.
   Bohužel nám tu nyní co je správné určuje havlistická sebranka, která urvala ČT při spacákovém palácovém převratu. Teda ne, že bych se jimi řídil, ale stále je tu dost lokajů, kteří chtějí být těmi lepšími lidmi …

  2. Jojo, ten údajně fujfuj Kádárův gulášový socialismus, jsme jezdili vykupovat.
   Oni v tom guláši měli převážně to, o čem Češi mohli akorát snít. A jen ti nejodvážnější z řad tiráků, sem dokázali komponenty toho guláše pašovat. Potom i výpravy pod záminkou turismu, s vyšmelenými forinty navíc v kapse k těm maximálně dovoleným, pod záštitou třeba ROH či Svazarmu. Už tehdy se nám mnozí Maďaři vysmívali, že jsme z Brežněva tak posraní, že mu ještě sami nadbíháme. Já tam byl jen 2x, ale kluci jezdili rok co rok. Ještě v roce 1979 se v ČSSR nevyráběl a nebyl k sehnání pnp komplement ke KC509. Maďarský Tungsram měl už 3 roky licenci Siemens na výrobu BC179 a ještě k tomu BC413 a BC415, nízkošumové speciály, kterých bylo v tamních prodejnách vždy dostatek a za babku. Bez těch licencí by nevyrobili Prometheus ani nic slušného z kazetové techniky či tunerů. Tady se do roku 1980 vyráběl jediný křemíkový pnp tranzistor, mizerný KF517 a jeho odvozeniny pro průmysl, KFY16/KFY18.
   Už tehdy byli Maďaři, zatímco my ještě normalizovali, někde úplně jinde.
   Jaký teda to byl „guláš“, když jejich vláda podporovala nákupy licencí od renomovaného výrobce a následnou produkcí pro ostatní státy VS, se jim ty licence bohatě vyplácely? Až tak, že Tungsram a MEV z toho žijí dodnes a na moderních linkách valí produkci pro STMicroelectronics.

   1. Opět sem dávám odkaz a doporučení na knížky o sovětské zahraniční politice:

    https://www.databazeknih.cz/knihy/cesta-na-vysluni-zahranicni-politika-sovetskeho-svazu-1917-1945-279805

    a zejména druhý díl:
    https://www.databazeknih.cz/knihy/od-stalina-ke-gorbacovovi-mezinarodni-postaveni-a-politika-komunisticke-supervelmoci-1945-1991-398891

    Sověti zdaleka nebyli absolutní vládci ve středovýchodní Evropě, přístup k jednotlivým zemím se výrazně lišil, vždycky tu manévrovací prostor byl, a záviselo na domácích podmínkách i osobnostech, jak partii dokáží sehrát. Finsko, Polsko, my, Rakousko, Maďarsko, Jugoslávie, jak jiné osudy a příběhy.

   2. Počítám, že většina netuší, o čem jste psal. Opomněl jste, že se v Maďarsku daly za pár kaček (okolo 20 Forintů) kupovat BFR90 a BFR91, které sice vykazovaly vyšší šum, než origo verze, ale i tak skvěle fungovaly v kanálových předzesilovačích pro dálkový příjem (i v Praze šla na vyšších místech za bolševika chytat německá a polská TV) a u nás nedostupné IC uA741, NE 555… opět jejich provenience.

    Ten jejich gulášový socik byl zajímavý tím, že tam fungovalo nepřehlédnutelné množství soukromníků…

    1. βE555 delali snad Rumuni, ne? μA741 byl v RVHP klonovan, pokud vim, jako TESLA MA741, ale jestli ho kopiroval jeste nekdo jinej, netusim. Z vetsich celku mi utkvelo, ze Madari delali krokace a disketovky (MOM). Bulhary mam zas spojeny s licencni vyrobou vlaknove optiky. Mel jsem 4ks jejich APD, vevnitr to vypadalo opravdu hnusne a kvalita obrobeni konektoru taky nic moc. Na jednom bylo cislo vydrapany ocelovou jehlou, mozna to byl jen nejaky pokusny zacatek vyroby.

     1. Zajímavé na tom Maďarsku bylo to, že se tam daly koupit originály těch jmenovaných součástek, nikoli jen jejich pozdější, socialistické kopie. Texas, Signetics, Motorola, RCA, ale i Siemens a SGS Ates.
      To se jim to dělalo..
      Východní Němci dělali zajímavé věci, jenže sem se toho dostalo docela málo, ještě si pamatuju sháňky po fetových OZ řady B081-084 a třeba A2030V – to málo, co sem dovezli, bylo hned pryč. A při nějakém příležitostném zájezdu, se z tohoto segmentu v NDR nedalo volně koupit skoro nic. Zato bílé a obecně domácí techniky, té tam byly spousty, to se sem z těch nákupních zájezdů vozilo ve velkém.

      1. O mandel starší kolegové mně asi před pětadvaceti roky vyprávěli, jak za komárů vyrazili do Györu, čili Rábu. Jeli na svých čezetách, na hlavách helmy zvané kakáče. Po příjezdu na místo jim přecházel zrak nad nabídkou všeho druhu. V první řadě si koupili „bellky“ a v euforii kakáče okamžitě zahodili do příkopu. Následoval nákup gramodesek – Omega, Slade, Sweet. Pak nějaký textil. Vše bylo jen otázkou peněz; ostatně podobně fungoval i Pšonkistán, o Jugošce ani nemluvě.

    2. Tady se nescházejí absoloventi fakulty genderových studií, Fialenkové a podobní tragédi, takže bych řekl, že poměrně dost čtenářů přinejmenším tuší o čem píšete :-).
     Se součástkami to byl na východě tenkrát problém. Socialismus byl neschopný s vývojem držet krok a tak se dělalo z toho co bylo. Mnohdy s pochybnými výsledky. Vzpomínám třeba(i když jsem byl velmi mladý), jaký byl problém dostat se k nízkošumovým VF FETům do pitomého předzesilovače pro dálkový příjem západoněmecké televize….
     Ze zemí východního bloku na tom podle mě byli nejlépe východní němci. Dokázali v 80. letech klonovat například 32 bitové CPU a FPU pro MicroVAX, zvládli i jednomegabitové dynamické RAM a tak dále. Bohužel s poměrně malou výtěžností nebo jen ve fázi ověřovacích sérií, takže náklady byly obrovské a konkurovat na opravdovém trhu to nemohlo…

     Dnešní Evropská Unie se pomalu a jistě zanořuje do podobného bolševického marasmu. Nekonkurenceschopnost, absence výroby špičkových technologií, závislost na dovozu.
     Historie se tak trochu opakuje a my jsme opět mezi těmi prohrávajícími. Socialismus v jakékoliv podobě vždy vede jen k úpadku, zmaru a nakonec k bídě.

    3. V Budapesti nebol problem kupit v 80. rokoch aj zapadne IO – Motorola ECL, 74LS TTL, CMOS 4xxx, LM324.. v malych sukromnych obchodoch. Dederoni vyvinuli 1Mbit DRAM (U6100) vlastnymi silami, Rusi im odmietli poskytnut litograficku technologiu, ludia z Carl Zeiss Jena vyvinuli prislusne pristroje a technologiu (a knowhow pokracovalo cele desatrocia, aj teraz s ASML).. pamatam si, ako nam na jesen 1988 ukazovali v Berline prve kusy z nultej serie, rovnako ako U80601, co bol klon 80286 (zle jazyky tvrdili, ze podklady ziskala Stasi zo zapadonemeckeho Siemensu, ktory mal licenciu od Intelu).

     DDR malo velmi kvalifikovanych ludi, AMD v Drazdanoch by neexistovalo bez nich.

     Najhorsi odpad boli polske UCY.

     1. …u nás byla vcelku zajímavá výroba hybridních IC, WSH111 byl „proklatě rychlej operák“. No a taky spousta komických výrobků – LQ100 v pouzdru, připomínajícím pozlacené „kácéčko“ s uřízlým vrchlíkem, s minimálně světloemitujícím čipem, zalitým červeným transparentním plastem a „dřevěné“ odpory (uhlíkové, zalité v modrém plastu, s barevným kódem.

      Tohle je jediná oblast, ve které lehce trpím ostalgií (bídná součástková základna nutila myslet a na to rád vzpomínám).

      Jo, v roce 1984 jsem byl na Electronice Munich a přivezl jsem si několik hodnotných Sci-Fi knih, např. konstrukční katalog National Semiconductor :-)

      1. Dvouvývodová patka „z kácéčka“, to byl fakticky nevyužitý odpad z výroby diod KA505, použitých v přijímačích IN70 a Rena.
       Elektricky to byl přechod B-E z tranzistoru KC508 a taky se jimi ona dioda později nahrazovala.
       V prvopočátcích výroby té „diody“ KA505, se používaly kompletní třívývodové patky i s kloboukem a s odstřiženým kolektorem, až později, zřejmě v rámci úspor, vymysleli tuhle patku jen dvouvývodovou.
       A tak jediné smysluplné využití, mohla patka mít jen u Si diod, takže proč ne světelných :D No vypadalo to i svítilo otřesně, ale byl to vlastně úplně první a hned prodávaný pokus. Následující LQ110 a další barvy už byly ve 4mm, zase nestandardním celoplastu..

    4. Soukromníci fungovalio nejen v Maďarsku. Drobné služby, řemesla, pekárny, cukrárny, kadeřnictví apod. byly soukromé i v NDR, v Polsku zůstalo soukromé i zemědělství. Jen u nás se to povedlo =D

   3. Máš na mysli ten Prometheus, u nejž po pár letech vyhnila guma v basových reproduktorech a kvůli atypickému tvaru nešly nahradit? Ten Prometheus, kterému se sypaly předvolbové potenciometry a praskaly všechny kladky a lanka? To byla pěkně navoněná sračka. Zlatá česká 814A … :)

    1. Nebyla 814A náhodou slovenská z Tesly Blava? Rádio s poněkud nezvládnutou teplotní kompenzací varikapů, nedostatečně fungujícího AFC či z jakého důvodu bylo nutné ho vždy po čase ručně doladit?

     1. Este lepsie bolo 820A.. ako bonus malo sumovy generator vdaka A273/274D, hoci koncove stupne boli celkom OK.. onehda bola prestrelka v AR, ked Hofhans v recenzii napisal, ze (vtedy) 20 rocny Grundig mal o 20dB lepsie S/N na vystupe, potom nasledovala urazena reakcia z Tesly.

   4. Malé tajemství hlubokého komunismu: leckteré embargované vybavení se pašovalo přes bulharsko-tureckou hranici, kde byla přísnost železné opony změkčena věčnou balkánskou touhou dostat bakšiš. Součástky nevyjímaje.

    Otec je elektroinženýr z ČVUT a pocházel ze Svilengradu, což je přímo na trojmezí GR-TR-BG. Taky o tom věděl svoje.

    1. Aneb jak říkal ten vědátor v Jurském parku, „Život si najde cestu“.

  3. Tak tady jsi úplně mimo. My nejsme žádní vidláci co si v zemljankách chovají vepříky a jen se rýpou v hlíně. Na tuhle úroveň zdegenerovali ukravínci, a koukej jak dopadli. Naopak rusáci nezdegenerovali a mají tam hightech vojenské hračky příští generace. I přesto že jejich prarodiče třeba doposud žijí v roubence postavené pomalu ještě za cara.

   S tímto tvým přístupem bychom zůstali bandou umouněných vesničanů, napůl na kmenové úrovni, které by neustále kolonizovali nějací vyspělí bílí sáhibové ze západu. Jak ty ukravínce.

   Je to často slyšet v autentických rozhovorech s domorodci z Donbasu: „já si tady obdělávám zahrádku, krmím vepříka, pasu kozičku, a najednou mi na hlavu začnou padat bomby.“
   Když je někdo zabedněný senochrup, který si myslí, že to co se děje v hlavním městě země daleko na západě, se ho nijak netýká, protože on má ten domek a zahrádku a je v pohodě, tak podle toho taky tak dopadá.

   Se stejnou demencí jsme volili my ve volbách, s tím, že politika je nějaké v podstatě legrační divadlo, asi jako když fandíš čutálistům v Dolní lhotě proti Horní lhotě. A ono nám teď jde o život.

  4. :-) Poblitiku nebo parazitismus?

  5. Jihočech Honza: že si neumíte vládnout a potřebujete k tomu boha, to je Váš problém. Nevnucujte to ale ostatním. Zatím nikdo horší diktaturu a totalitu, než je náboženství, nevymyslel. I ten nejabsurdnější vykonstruovaný proces komančů nebo podobné zvěře je nic proti tomu, co šlo svého času konstruovat na totálních bludech, když bylo u moci náboženství.

   Hlavním problémem moderní české „neschopnosti si vládnout“ je chybějící tradice a periodicky se opakující de facto genocida inteligence (která ale moderně není o tom všechny postřílet, stačí, když zdrhnou nebo když je donutíme pracovat někde rukama). To ale není důvod k lísání se k Rusákovi, který nám nic dobrého nepřinesl a už vůbec ne k Číňanovi.

   1. „neschopnosti si vládnout“

    Existuje vůbec něco takového, nebo jsou to jen takové tradiční hemzy z hospody?

    Většina českých institucí nějak funguje, byrokratická zátěž není nijak unikátně český jev. Jsou lépe organizované státy, ale i na poměry EU jsme +- průměr, nic tragického.

    Pod „neschopností si vládnout“ si představuju něco jako Libanon nebo Jižní Afriku, kde nemůžete počítat ani s tím, že vám do baráku zítra ráno půjde elektřina.

    1. Marian Kechlibar: tady myslím není moc co řešit, jsou to hospodské kecy. Pokud někdo sám o sobě prohlašuje, že si neumí vládnout a potřebuje na to cizáka, tak co na to říct?

     Mimochodem, nevím, jestli by nějaký kmenový náčelník v Jižní Africe souhlasil s tím, že si „neumí vládnout“. Na jejich stupni civilizace si vládnou docela normálně – ve srovnání s tím, když jsme na stejném stupni byli my. Když se nad tím zamyslíte, tak nám tu určitá část civilizačního stupně chybí, což může způsobovat dojem, že si teda neumíme vládnout (když neumíme vládnout světu jak kdysi Angličani nebo dnes Američani). Ale to je stejné, jako když se v 90. letech žehralo na nedostatek zkušených manažerů do firem. Kde by se tady vzali? Skutečně schopných ředitelů státních podniků bylo jako šafránu. S politiky dneška je to úplně stejné, stačí se podívat, odkud se berou a jak vypadá jejich ekonomické zázemí.

    2. byrokratická zátěž je průměr jenom proto, že leckde na východě to je ještě horší, na druhé straně, lecos je tam taky velice výrazně pružnější, vo to víc je tady situaca tristní

     problém je hlavně prorůstání organizovanýho zločinu a jinejch rodinnejch klanů do stádní a jiné (samo)správy, která si pak prosazuje svoje zájmy a potlačuje jiný, a celkově neuvěřitelně nabobtnalej stádní aparát jak počtem kusů, tak prachama, co ten ansábl stojí, minimálně vzhledem k výkonu ekonomiky, a že si pak kurvy dávají vodměny vyšší, než lidi na obdobnejch pozicích v rajchu, kde je 2-3× vyšší mzdová hladina…tvl

 2. Bohužel je to v lidech. Tedy přesněji těch s volebním právem.

  Spousta buřtožroutů k volbám ani nejde a je jim vlastně všechno jedno a pak tu máte ty „lepší“, kteří aby vypadali dobře před sobě podobnými, budou volit pravdolásku až do sebezničení.
  Spousta z nich to zelenorudé svinstvo ani nechce, ale ten pocit, že jsou něco lepšího je prostě silnější.

  Takže submisivní, neschopní a prolhaní Fialenkové mají dostatek hlasů zaručen.
  Čistá iracionalita.

  Jsme v těžkém průšvihu…vlastně v průseru.

  1. Určitě to bude i ta „digitální demence nosičů mozků v ruce – ajfounů a androidů kdy vlastními myšlenkami postižení neoplývají ale mají „přítele na telefonu třeba i v podobě profláklé wikipedie což se zas od deziformačních záměrů se ani tak moc lišit nemusí a jistě i tímto působením, roboti. :-)
   https://www.facebook.com/100078302220527/videos/141205198808867/

  2. Nesvádějte to na buřtožrouty. Pravdoláskaři s lepšolidmi byli ve volbách ukáznění, ostatně se to dá i dohledat, jaké následky pro volby, vždycky měla Praha a Čechy obecně. A zbytek státu si to pak vyžíral, ačkoli volil úplně jinak a myslel si, že něco změní. Ne, výsledek voleb vždycky určovala Praha, jakýmkoli způsobem. Naposledy to byly údajné „korespondenční hlasy“ v množství, jaké tu nikdy předtím nebylo. Tak se stalo, že ještě v sobotu měla TOP09 4,8% a v pondělí už 5,2% a to přesto, že pošta a ambasády o víkendu nefungují…

   1. To je tak, když se z politických názorů a volebních preferencí stane statutový symbol.
    Pan inženýr nemůže jezdit fabií a nemůže volit SPD.

    1. Mladý pan inžinýr, těsně po škole, má jezdit fabií dotud, dokud za ním nebudou vidět výsledky jeho práce.
     Pak, až budou ty výsledky vidět, tak ať si jezdí tím, nač si vydělá – a ať si volí, co sám chce.
     Do té doby jde jen o pozérství, plus nezdravé vyžírání korporátní, nebo dokonce státní kasy.

  3. >Spousta buřtožroutů k volbám ani nejde a je jim vlastně všechno jedno

   Soudruhu já teda k volbám nechodím a buřty nežeru (žeru jen maso a zeleninu, v burtech není ani jedno) nějak ti ta statisika nevychází

   Je hezké že nadáváš že lidi nechodí k volbám ale už si neuvědomuješ že demogracie je zároveň ta nejhorší forma vlády.

   Je to právě ta tvá demogracie která umožňuje politikům beztrestně kurvit lidem životy, je to ta demogracie ktera umožňuje politikům k funkci přistupovat způsobem „a po mě (za 4 roky) potopa“ .

   1. Muzu se prosim te zeptat, proc by sis mel kupovat burty bez masa? Ze te to natolik trapi, ze je kvuli tomu ani nejis…
    Trebas ja kdyz chci burty, proste si koupim normalni masove burty. Proc to neudelas take?

  4. Nevím, jaké je přesně rozdělení voličů a nevoličů podle preferencí, ale míra volební neúčasti je u nás opravdu velká.

   Volby do PSP ČR se pohybují kolem 60 %, prezidentská volba dosáhla na 70 %. Pak mají malé, ale disciplinované skupiny možnost se prosadit nad svoji skutečnou populační váhu.

   V tomhle se musíme stydět i před Turky, kteří považují 75 % za velmi špatnou účast a běžně se blíží k 90 %. Z postkomunistické střední Evropy ale nevybočujeme – PL, SK, HU mají podobné hodnoty.

 3. Pan domací je lehce mimo. Akviziční ceny reportujeme – virbl – protože jsme si to sami vybrali. Každý stát reportuje nějak, metodika Eurostatu umožňuje vlastně cokoliv, jak si to kdo určil, ovšem změny metodologie musí hlásit a zdůvodnit. No a co bylo pro každýho vohnouta doteď nejjednodušší? Opsat ceník ČEZu. Jen teď to ČEZ posral, zapomněl, že se jeho cení bude někam reportovat a dokonce srovnávat. Tak se na to přišlo….

  1. Jenže ono je to pro mnoho lidí skutečně likvidační cena, Pokud dostavěli domek na distribučním území ČEZ, tak skutečně dostali ceníkovou cenu 12000 Kč/MWh. A protože od ledna 6000 doplácí stát, tak kolabuje státní rozpočet. Navíc strop neplatí pro firmy, a ty krachují. Nemá asi cenu zmiňovat, že zlodějský ČEZ je ze 70% státní a cena na burze je letos trvale 2500 Kč/MWh. U levného ruského plynu, kterého jsme měli loni plné zásobníky, byla zlodějna podobná.

   1. Rozporoval jsem výrok, že „Nejhorší na tom je, že soudruzi z EUROstatu to skutečně nevyčíslili tak docela správně.“ Naopak, vyčíslili to zcela korektně.

 4. Nejvtipnejsi je protiargument, ze tyto ceny skoro nikdo neplati. Ano, ZATIM je nikdo neplati, protoze ZATIM maji vsichni ceny fixovane. Nicmene az lidem skonci fixace, tak jim to vzroste PODLE TECH ZKURVENYCH CENIKU, ktery EUROSTAT pouzil. Fiala je bud totalne blbej, nebo nechape, ze tady mel drzet hubu. Protoze cim vic se v tom hovne bude rejpat, tim horsi to bude pro nej a jeho vladu.

  1. Skoro nigdo? I stávajícím zákazníkům to narostlo o minmálněbvysoký desítky procent, a kdejaký vesnický a maloměstský výtopny co jely na spotu a šly o stovky procent nahoru teď čelí vzpouře, pže lidi se diví, že najednou doplácí vysoký desítky tisíc.

   Konečně přišlo vyúčtování na elektriku, jak známo, energie se kundily už od podzima 2021, nicméně dodavatel to měl nasmlouvaný rozumně a zatím se to drželo. Až se to zkurvilo naprosto všude, tak poslali že by to zvedli na asi trojnásobek s nabídkou, že si zajistili vodněkáď za lepčí, když se upíšu na novej tarif a i bez pětidemoličních dotačních kurváren to mám „jenom“ za dvojnásobek (hluboce pod těma šesti korunama, což by furt byl krásnej čtyřnásobek – tolik k tomu, jak to fyjalová kunda a ti pýče vokolo krásně vyjednaly – pro svoje sponzorující energošmejdy).

   Distribuční poplatky dokonce o mrzký drobáky od ledna klesly, což ale nevyrovná ani nárůst fixních plateb za OM a RP, který šly taky o třetinu nahoru. Teď navíc pude distribuca ještě vejš, než vůbec byla přetím.

   To je ten zlej, ach tak zlej Gazprom, co energie má a eště mi nabídne cenu. Vykundění pizdy z préčka neinformujou vůbec NIJAK, cenu si zvedají svévolně třikrát ročně, na odečet elměru se vyserou a vemou to podle přeloňské spotřeby, aby si moli naúčtovat vo deset litrů víc (spotřebu sem v tamto místě snížil skoro vo polovinu). Obě vyúčtování se nekryjou vo 4 měsíce, takže nemůžu říct přesně, ale šmejdopréčo začínalo vo třetinu dráž, než Gazprom, už loni do léta to průběžně zvedli vo asi 80 % a končili sice 60 halířů pod Gazpromem, jenže to bylo taky vo 2 měsíce dřív, tipuju, že už po vyúčtování to zvedli eště a teď to jede tak za pět, možná rovnou za těch režimních zlodějskejch 6 vočí/kWh silovky. Loni na jaře to eště furt bylo 2,2!!

   Takže ani nedejchám, že zrovna moc daleko vod reality to nebude. Naprosto zoufale na tom byli ti, co jim zdechl dodavatel a noví jim to napálili za spot, ale ti, co jim končí fix ve fyjalové drahotě, taky zapláčou, a ti bez fixu na tom nejsou vo moc líp, pže jim to během jednoho roku energošmejd taky klidně vo 4/5.

   1. kurvadrát, tolik překlepů, holt datlování v posteli X-D

 5. Co se Fialovy vlády týče, tak největší chybu vidím v tom, že absolutně neumí komunikovat s občany.
  Co se vyprázdění politiky týče, ono je to složitější. V tom rozhodně není jen Havlův koncept nepolitické politiky, ten za to může jen z části. Horšími přísadami do koktejlu byla opoziční smlouva, dotace různého druhu a Topolánkův koncept ODS ve stylu měkký obal, tvrdé jádro. Klaus se Zemanem si v roce 1998 rozparcelovali tuto zemi na sféry vlivu. Tím se z politických stran nestal nosič myšlenek, nýbrž nosič prebend a funkcí. Dokonaly to pak různé dotace, kdy se z politických stran staly vlastně firmy na přístup k dotacím. A Topolánkovo vedení ODS ve stylu tvrdé jádro, měkký obal tento proces jen dokončilo. Z toho pak pošel naprosto slizký Babiš, který vyhrál vlastně bez programu. Fiala je tak jen pokračování toho, co tu nastolila dvojice Klaus Zeman.

  1. ODSS nikdy s „voličskými hovny“ nekomunikovala. Jen před volbama vždy vytvořila nějakou hysterickou kampaň ve stylu „kdo nevolí modré straky, je bolševický rudý nok a stalinista“.
   A klub BDSM masochistů, jejich voličů, se vždy poslušně připlazil a těm svým ekonomickým dominám to hodil do urny.
   Aby je pak dalších 5 let tito kopali okovanou botou do držky, okrádali je, ničili i ty poslední zbytky sociálního zabezpečení a rozdávali svým kamarádíčkům to co ještě zbylo ze státního a ze socialistické infrastruktury.

   Fialenko/Ropušan to jen povýšil na vyšší level. Už není z čeho krást, ty směšné zbytky infrastruktury jako je Česká pošta, Budvar, české lesy, stačí jen pro uspokojení jeho nejbližších kamarádíčků.
   Takže se berou desítky/stovky miliard půjček a zadlužují nejen nás, ale už i děti a vnoučata.

   Teď se ještě skvěle nakrmí „tvrdé jádro voličů ODS“ tedy exekutorské mafie. Až lidem skončí fixace a přijdou jim příští jaro doplatky za energie. To bude kšeftování s exekuovanými nemovitostmi !

   1. Už se to opakuje nejmíň čtvrtstoletí. Nejen ODS, ale skoro všecky strany, si na své voliče vzpomněly měsíc před volbami. A potom zas prd, celé funkční období.
    Dokud se nezavesí bendové, dýnstbíři, langři a všichni jim podobní, nic se nezmění.

   2. To zas musím trochu rozporovat, zejména Klaus za své premiérské éry celkem rád cestoval po republice a bavil se aspoň s místními starosty a podnikateli, někdy i s občany „na náměstích“. ODS byla v roce 1992 dokonce jediná převážně česká strana, která se snažila vést kampaň i na Slovensku, a prý z toho byly legendární zážitky.

    Po roce 1997 se to ale zhoršilo a Fiala je z hlediska komunikace s lidmi úplná trága. On nezapře akademika ze slonovinové věže, to jsou profese, které nemají styk s veřejností v popisu práce. No, při příštích volbách se uvidí, ty už nepůjde vyhrát jen pokřikem „my nejsme Babiš“.

    Ne, že bych čekal zlepšení, ale nějaká změna asi bude.

 6. S Fÿalovou derniérou bych moc nepočítal. 5K drží kromě posranecké stoosmičky také většinu srátorů v horní komoře, za prdelí má Pávka, Rychetského a mainstream. O zahraničním loutkovodičství a tudíž masivní podpoře ani nemluvě. 5K si může dělat, co chce, což také dělá a dělat bude.

  1. @rhol
   Tak vidím, že aspoň někdo v tom má jasno.
   Pan domácí je mistr v bičování mrtvých koní, od Macha a Svobodných přes Matějku s Czexitem až po ukázkového zmrda Rajchla s PRO.

   1. Rajchl je alespoň self-made man na rozdíl od např. Nerudové,co jste jí podepsal kandidátní listinu.Takovej čučkařce.

    1. @tenton
     podepsal a až ty seznamy najdou…
     Selfmademan?
     Zajisté.
     Zmrd?
     Rozhodně!

   2. V čem je Rajchl „zmrd“? Připomínám, že na tomto serveru to není nadávka, ale terminus technicus.

    1. @JH
     Vymotat se v bratrstvu přátel kožené koule až na č.2 a vytunelovat dědkům pár stovek m2 uválcované oplocené cihlové drti už vyžaduje nemalou dávku zmrdství…
     https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/jindrich-rajchl-demonstrace-blsany-svaz-dukla-berbr-chvalovsky-husak_2303160700_jgr

     1. Každý správný chlap mám mít kostlivce ve skříni. Všimnul sis, že Dušíni vymřeli?
      https://www.kdejsme.cz/prijmeni/Du%C5%A1%C3%ADn/hustota/
      Za mě dobrý.

      1. @JH
       za mě ne…

       1. Dachsmeister: tohle je zbytečné, účel světí prostředky a přinejhorším si dáte zpověď a je vše zase růžové. Jedno, jaká jste svině, hlavně, když věříte ve stejnou blbost jako JH.

        V linkovaném článku mě ale pobavilo tohle:
        „Věnuji se rapu, poslouchal jsem ho od dob Tupaca Shakura…“

        Já si pořád říkal, na čem s panem domácím našli společnou řeč a tohle bude ono:-)) Asi mu Rajchl pochválil gangsta články:-))

     2. Páni.
      A já si celou dobu myslel, že to zmrdství spočívá v něčem úplně jiném, než ve kdysi běžných praktikách ODS.
      Můžete to přiblížit víc?

  2. V koalici jsou STAN, kteri uz se znovu v tak velkem poctu do PSP nepodivaji, takze je otazka, kdy STAN klesnou preference dost na to, aby vladu s opozici bodli do zad a tvarili se jako pseudozachranci situace. Ona to 5k bohuzel az tak moc nekazi, aby se nejake napady na vypousteni rybniku zacaly objevovat. Obzvlast proto, ze nekterym je jasno, ze v pristi vlade asi nebudou. A opozici zatim vlada vyhovuje, protoze je plna debilu, co kazdej napad vyzvani do medii(a hlavne ty hloupe) a vede je Fiala, ktery v PR taky neni zrovna dobrej. Tohle by mohla bejt vlada ODS, ktera nepadne :D

 7. Nehezká data? Tohle jsem asi nemusel, no, ale…
  https://www.topcz.net/wp-content/uploads/2023/04/6808dbf9-0e2e-4ab1-83dc-b05c51d77cf5_600x338.jpg
  Žel vše souvisí se vším a věru bezprávné postavení rozvojové kolonie taky znamená to že ti co překovali zbraně na pluhy žuví ty co to neudělali což he jasná tráva když rozhodnutí o títe zemi lidí předali jak o celku kterémi žáný lgitimní statut čína neuělila a lejno prý šlo celním obavenímpro turity takže o diplomatické imunitě nemůže býtřeši a pro ně bez statutu ciž he tedy patrně pro všechny kromě poddaných otroků. A amrdolům kteří vykazují všehny znaky jednat s okolím povýšeně a při nelibosti je vybombují do středověku se lovy bombami že jim „spojenci budou dělat vlastně pomyšlení jinak jim zkroutí ruce což je rétorika zřejmě značně nediplomatická hegemona, ovšem upřímnost se cení. Tedy ale s důsledky sociálního postavení kdy to začalo plíživě již se zrušením domobrany a vlastní zájmy nebýt vykořisťováni šly v niveč s důsledky které se ekonomicky promítli v nejhorší nepřátele vlastních lidí cenami energií což je supervaluta která byla kuliúm odmítnuta v jasném postoji přenášet hodnoty jiným v rozvojovce za mrzké mzdy od roku snad 2012 či 14 oficiálně ale v totalitě se samozřejmě hodnoty pravdivých informací a necenzurované dostupnosti stavů prostě nenosí formantům záběrů „ziskovců. / a držhubný nikde :-))) v lágru netřeba
  https://pravyprostor.net/sobotni-zamysleni-svoboda-slova-dle-petra-fialy/
  A dalo by se pokračovat jistě v mnoha destruovaných oblastech životů které se samozřejmě odrazí ve snížení kvalit životních úrovní v blbákově brutálně funkčně nevzdělaných programově a dám teď jen namátkou tento odkaz a Vrábela.
  https://www.topcz.net/chytra-mesta-nocni-mura-podobe-geofencingu/
  https://www.youtube.com/watch?v=URhKaEnFJAA
  A ještě tedy jisté působení právnických osob korporátů kteří na lidská práva s těmito „kácí bobek a tupé kašpary & poblitiky staví do haptáku intelektových smrtí. :-)))
  https://www.youtube.com/watch?v=zK87uDviI7M
  https://www.youtube.com/watch?v=oTEFxp2lWd0

  1. Gramatikům slabikáře uděluji výsostné právo vyšilovat nadmíru. cha cha chá
   Ostatní mohou dle francimóru, choutek a vášní i nedospělých nikdy. :-)))

   1. Ěnom podtknu že to jak píšu je vskutku božsky vyvaděnou klávesou kdy zůstávají i viset zamáčknuté klávesy, k čertu a u noťase nejde vůbec zlitá. Měl jsem mít nový orchestrion před čarodějnicemi ale vesmír mi asi nepřeje, no. Tak si užijte taky. :-)

    1. Vem moblil a namlouvej to přes mikrofon. Výsredek bude lepší :)

     1. Nasypej si to do rasova pytle a přeber. Vydlabanej edizone. :-))))))))))))))))))))))))))))

     2. De(mo)bila jen fakt vyjímečně. A sprsknu :-) vám pohádku o černé helikoptéře když jsem dal složenou orgonitovou pyramidku pod zadní sklo u auta tak dokonce ve vesnici mezi baráky do kopce jsem ji měl na jedoucím autem a tak nízko že kdybych otevřel okénko tak ji snad chytnu za lyžinu. A byla to tak černá že se na dalo zírat jak do tunelu, nebyla slyšet ale asi nějak detekovatelná asi byla když to poté brala podél lesa po vrcholky stromů. Že si to dovolí? No, ale nato mám vyprávění cestovatele jak se dostal pomocí šamana do blízkosti ještě nenalezených kmenů aby se přesvědčil že existují v jižní americe. Jeli na loďce neoblečení protože jinak by ho uviděli a prý umlátili jako „démona. Ale že bělochy neznají tak je prostě nevidí a mozek jim je prostě neregistruje. A asi tam znali obsah krmelce místních tak si klidně letí helikoptérou vesnicí, asi nějak jim ty intelekty poměří. Zazvonil zvonec a pohádky je konec. :-)))

 8. Jestli se Alternativa jako Svobodní,PRO, Tříkolka a spol nedokáže vyrovnat s dvanáct let mrtvým politikem, co je pořád drží v šachu mimo vládu tak to asi nejsou tak ostré tužky v penále jak si myslí.
  Takže politické strany stoji za hovno, NGO taky, takže zbývá už jen brečet na netu a čekat na smrt? Nebo na restart anarchokapitalismem? Co přijde dříve?

 9. Já bych ohledeně modrého kmehra z ODSS – Fialenka, tolik nehýřil optimizmem. Je známo, že ti krvaví diktátoři, které k moci dosadily a udržovali USA jako jejich loutky, se tam udržely díky jejich podpoře dost dlouho. Minimálně do doby než jim do toho hodili vidle sověti a zorganizovali tam nějakou levicovou bojůvku. A domorodci zhnusení terorem diktátora USA, se rádi přidali a provedli převrat.
  Jenže tohle nám už bohužel nehrozí.

  Kupodivu to funguje třeba v Africe či jižní americe, kde se teď provádí masivní dedolarizace a de-USA-izace.
  Protože američani, tím jak vrhli veškeré svoje vojenské a rozvědkové zdroje na východní Evropu a Ukrajinu, tak jim chybí v té latinské americe.
  Prostě to vře ve všech jejich koloniích a protektorátech po celém světě, a na to už nemají zdroje, aby tam poslali letadlové lodě a probombardovali se tam opět k „demokracii“.

  Ono jim tedy nezbývalo nic jiného, než vše vsadit na jednu kartu, tedy masivní útok na Rusko pomocí ovládnutých zemí v Evropě. Protože dolar se hroutí, stejně jako celé USA. A zachránit je můžou jen zdroje z Evropy a především Ruska. Jako je před krachem v roce 1990 zachránil pád východního bloku, na jehož vysávání pak bohatli dalších 20 let.

  1. Defraudanti nemohou zbohatnout když mají v palicí meluzínu vše promr, pardon promrhají vniveč, trubky.
   klasika
   https://www.youtube.com/watch?v=yYvkICbTZIQ
   https://www.youtube.com/watch?v=8Ac34Khe-fc

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017