Kdo je Pavel Ježík? - zpět na článek

Počet komentářů: 61

  1. Doufám, že to není Stigur….

  2. Jsem slepý pouze já, když v celém článku a diskuzi (ano, i tu jsem prošel) jméno Ježík nevidím? Nebo je to narážka na něco, o čem nevím?

    1. Who is John Galt?

      1. „We are.“ Moc mě baví podobné, rádoby intelektuální narážky a doufání, že ze sebe oponent udělá blbce. Takže: Who is Ježík?

  3. Jo, sorry, 2x je v diskuzi zmíněno jméno Ježík, ale spíše takový výstřel do tmy, nic relevantního.

  4. Pavel Ježík je Satoshi Nakamoto.

  5. Článek sice stojí za prd, ovšem dotýká se horkého tématu. To, co se děje po dopravní stránce kolem Přerova, nemá obdoby. A netýká se to jen Přerovanů, zde je řekl bych celostátní zájem. Vždyť těch deset kilometrů nedostavené dálnice je důležitých i pro spojení Ostrava – Praha, dosud se pořád jezdí po D46 přes Prostějov. Hlavní tah D1 Přerovem vede kolem garáží a přes kruháče. Zde bych s uplatněním totality vůči zeleným zkurvysynům problémy neměl. A že se dálnice dotkne pár lidí v nějakém prdelákově? No tak si ty svoje bazénky a pergolky budete muset postavit jinde.

    1. De_Bill
      4.2.2021 v 3:57

      A že se dálnice dotkne pár lidí v nějakém prdelákově?No tak si ty svoje bazénky a pergolky budete muset postavit jinde.

      no, tak to zase prrrr..
      nemam s tim nic spolecneho, ale potom at ti lide dostanou takove vyrovnani, ze se v klidu duse dobrovolne premisti..

      1. Nu, kdybys měl v nějakém prdelákově dům, třeba i vlastnoručně postavený, se zahradou, pole, louky, les za rohem, byl tam s rodinou spokojenej, taky bys nebyl rád, že ti najednou přes zahradu povede dálnice. Pokud mne někdo takto ruinuje, můj styl života, moje lásky, moje city, moji spokojenost a komfort života, nechť to zaplatí. Ale minimálně ve výši destinásobku. V určitém případě je člověk ochoten vše změnit, opustit svůj domov a začít jinde, proč by to ale měl financovat on sám? Nechť se mi na to tedy ti, v čím zájmu se to fěje, složí …. De-Bille, dáš deset tisíc? Dá tisíc lidí po deseti tisících? Dá pět tisíc lidí po desetitisících? To by bylo asi odpovídající, za to že člověku zničíš vše, co mu je roky milé.

        1. Pokud je něco klasifikováno jako veřejný zájem, pak je třeba to jako veřejný zájem i ohodnotit. Pokud má 10M lidí nějaký zájem a je to pro ně přínos, určitě by neměl být problém aby každej zaplatil pětikorunu. To co tady provozuje stát: „my máme zájem, takže s tebou vyjebeme“ není akceptovatelné. Desetinásobek jak říkáte by mohl být dostatečný. Lidi by měli mít radost, že mohou pomoci veřejnému zájmu, a ne že byli většinou zneužiti.

          1. 5 milionů řidičů každej rok platí 1500 za dálniční známku, to je 7.500.000.000,-Kč, které se bůh ví kde ztratí. V otm je ten celý problém. není problém s vyplacením adekvátní náhrady za výstavbu dálnic, problém je komu se ty peníze vyplací.

            1. Je to 2,5 milionu známek, takže 3,8 miliardy. Jen údržba současných dálnic, je více jak 20 mld. ročně.

              1. Panek: po dálnicích ovšem nejezdí jen osobní auta, kamiony ročně zaplatí něco přes 10 miliard.

                Těch 20 mld ročně je opravdu jen na dálnice a je to jen údržba nebo do toho zahrnujete i generálku, která teď poslední roky probíhá? Nějaký zdroj by nebyl?

              2. Je to všechno veřejné.
                Údržba všech silnic včetně dálnic cca 11 mld. ročně. Registr smluv.
                Modernizace D1 24mld. Registr smluv.
                Příjmy ze známek za 2019 5,42 mld. Závěrka sfdi.
                Příjmy z mýta za 2019 10,3 mld. Závěrka sfdi.
                Příjmy z mýta za 2020 11,5 mld. mytocz.eu

        2. h72
          4.2.2021 v 9:38

          vsak ano, presne to jsem napsal..

        3. A co to zkusit otočit. Pokud si vlastnoručně postavíš s kamarádama dům se zahradou, za rohem pole, louky, les, skvělý sousedy, tak proč se nesložíte a ty pole, louky, les si nekoupíte, aby ten, kdo tam chce něco stavět při koupi vašeho pozemku tu vaší lásku ke kraji dokázal patřičně ohodnotit a za získané prostředky jste se mohl přesunout někam dál?
          Upřímně řečeno jsem toho názoru, že tenhle nárok na to, aby „se mi okolí líbilo“, což v praxi v drtivém procentu znamená, že vlastník tisíce metrů čtverečních s polystyrenovým domkem se snaží tvrdit, že celé jeho dohledové okolí musí vpadat po celý jeho život tak, jak ho viděl poprvé, není nic jiného než špatně maskovaná krádež. Takové to – sousede, ty chceš stavět? A co mi dáš za to, že ti nebudu dělat problémy? Pokud cizí pozemek nevlastním, je očekávání, že s ním vlastník bude dělat to, co chci já, v nejlepším případě extrémní drzostí.
          A k tématu článku – otázka kdo je Pavel Ježík je samozřejmě klíčová. Pavlu Ježíků je po ČR víc. Životní loseři, kteří nic nemají ani materiálně, ani lidsky, nic zajímavého nedělají a tudíž nemají co ztratit. Ale kupodivu podávají naprosto přesně časovaná podání napsaná právnickou mluvou, která naprosto přesně míří na technické, legislativní i administrativní detaily obrovských projektů, které většinou nemůže vědět nikdo jiný, než insider.
          Cílem je, stejně jako v tom „malém“, co píšu vejš, dosáhnout „kompromisu“. Co mi dáte, když nebudu dělat problémy. Pochopitelně prachy nelze vyplatit přímo, to ani v předchozím případě, ale tam je akceptovatelný barter typu – povolím, ale postav mi můj plot. Ale lze postavit třeba zvířecí přechod za miliardu a na to, aby byl echt zvířecí, tak potřebuje hromadu environmentálních studií, certifikací a po provedené výstavbě obvykle několikaletý „ekologický monitoring“, který ale není placený z rozpočtu (takže s cílovým subjektem nevzniká právn vztah, který by byl vidět v rejstříku smluv), ale je součástí zakázky, zajišťuje ho ten, kdo stavbu realizuje a nemusí tudíž dělat takové fuj fuj věci, jako je je otevřené výběrové řízení a lze to zadat přímo „správnému“ subjektu a jeho výstup nepodléhá téměř žádné kontrole.
          Takže i když se právní kancelář se sídlem v Brně, do jejíhož modu operandi toto patří, tváří, že „zastupuje lidi ex offo“, těžiště jejího mnohamilionového podnikání je v této oblasti. Přičemž si počíná jako nejhorší feťák – aby vydělal na svojí denní dávku za litr, tak neváhá ani sekudu způsobit statisícové škody na majetku někoho jiného.

          1. Uvažuješ korektně a jsem v podstatě stejného názoru. Například, jsme domluveni, se dvěma nejbližšími sousedy, že na pozemcích mezi námi, případně okolo nás, se nikdy stavět nebude, a pokud by měnily vlastníka, koupíme to na třetiny a třeba i přeplatíme. Dohromady.

            1. Ja jsem louky kupoval jeste po 80 tKc/ha a zdalo se mi o certech. Ted neni problem dostat o kilo vic.

              1. NU, my jsme teď potřebovali takový pruh, podél pozemku …. hmmm, 300,-/m2.

                1. Muze se stat, ze treba vjezd do garaze bude za desitku za metr, kdyz je blba konstalace. Obecni pozemky, pokud jsou v ramci ruzneho narovnavani pozemmoveho bordelu, jsou obvykle okolo tricetikoruny. Chtel jsem rict, ze i ty blby louky, co pred nedavnem byly za korunu metr, dneska jsou za osmnact az dvacet a to za predpokladu, ze nebudou stavebni aspon sto let.

                  Takze to kupovani klidu a soukromi cim dal tim vic leze do penez. Ja jsem skoupil vsechno okolo, kam oko dohledne a tehdy se mi u toho ruka krivila. Dneska jsem za to rad, ale za dnesni ceny uz bych asi premejslel trikrat tolik.

                  1. No nevím, naše obec se tu teď snažila „narovnat“ jeden case, kdy měl majitel zaplocenej pruh metr podle cesty a po přeměření operátu projevil zájem, že by ho koupil tak, že mu ho nabídla za 4000/metr. No neber to.

            2. Mám to tak stejně. Říkal jsem sousedovi, „Kdybys chtěl někdy prodat ten a ten pozemek pro stavbu, přijď nejdřív za mnou a já ho koupím“. A on říkal, „To je snad samozřejmost, to se tak mezi sousedy dělá…“

              1. Ano, tak by měly dobré sousedské vztahy vypadat, i když na to právní nárok není.

          2. q: +1. Aktuálně zažívám na vlastní kůži. Kdyby si ti kriplové za plotem aspoň na férovku řekli, co chtějí, aby přestali vysírat. Jenže problém je, že to jediné, co skutečně chtějí, je status quo. Tzn. „my už bydlíme a ty si naser!“. Ta bezmoc, když dodržíte všechny zákonama a vyhláškama stanovený podmínky (takže by si jeden řekl, že ty zákony a vyhlášky byly vytvořeny a nastaveny tak, aby žádný stavebník nemohl při dodržení těch předpisů nijak zasáhnout do kvality bydlení sousedů) a stejně má někdo tu moc a možnost, házet do toho stavebníkovi vidle… Mimochodem, tou právní kanceláří asi myslí Frank Bold, že?

            1. Ano, naprosto typický use-case – pole uprostřed dědiny. Usekne se první pruh, převede na SP, prodá, lidi si postavěj baráky. Když se totéž chce udělat s druhým pruhem, narazí to na odpor těch z prvního pruhu, protože „kam si budou chodit venčit pejsky“, „kvalita života poklesne“, „přistěhoval jsem se a byla tu louka, teď tu budou domy“. A další už se nepostaví a udělá se tam „park“. Co na to, že na druhou stranu za dvěma barákama je les a pole kam oko dohlédne. My tu chceme park.
              Takže se to řeší tím, že se koupí celý pole, prodá se developerovi, kterej tam vysekne baráky jeden jako druhej, pak to prodá , nastěhujou se tam lidi, který kompletně přetížej celou infrastrukturu a všichni jsou v prdeli.
              Přitom kdyby to parcelovali po těch pruzích, tak se tam co pět let postaví 5 indivindi baráků, ti tam odchovají děti, uvolněj školku a můžou se přistěhovat další a všichni by byli hepy.
              Jenže takhle to u nás nefunguje, protože občani jsou kreténi, no.

            2. PS, ad poslední věta – nemůžeme ani neznačovat :-P
              Aktuálně se borci spolu s hnutí duha připravují na klimatickou změnu, protože jak známo z ekologických organizací – daleko lépe se klimatická změna snáší, pokud jí sledujeme z hybridního klimatizovaného Bentley, než z autobusu biometan a snažej se přimět rozsáhlou mediální kampaní k recertifikaci Lesů ČR na novou ekologickou normu. LČR už certifikované jsou asi 20 let, normou, která říká to samé, ale má podstatnou vadu – není třeba jí obnovovat. Novou normu, ačkoliv je obsahově stejná, je třeba ročně obnovovat a její cena se navíc počítá z rozlohy lesa, ne z úkonu, takže má samá pozitiva a sociální jistoty a dělá jí tu pouze jedna firma, takže nehrozí žádné riziko.
              Předběžná kalkulace na úvodní certifikaci je zhruba jedna miliarda, pravidelný maintenance je za zhruba půlku.
              Myslím, že pan „expert na lesy“ bude moct do důchodu.

          3. V zásadě ano. Proti tomu ale stojí institut vyvlastnění, takže když se stát rozhodne, že dálnice povede po tvojí zahrádce, taháš za kratší konec provazu.

            1. To je pravda, ale i vyvlastnění bylo plánováno tak, že je prostředkem krajním a za úplatu a stát má možnosti, jak mu předejít odkupem a ty zhusta využívá (což zase vede ke spekulacím „informovaných“, kteří najednou volají z čísla bez historie pod smyšleným jménem a tu vaší bažinu u lesa chtějí využívat na biochov oveček pro chudého důchodce, ale to je jiná pohádka).
              Že je to využíváno obcema, který využívají „díry“ v zákoně, že pokud obci nechceš prodat pozemek třeba na park, nebo hřbitov, tak ho v příští aktualizaci územního plánu označí za „veřejný zájem – k vyvlastnění“ a hned v den nabytí úřední moci posílají návrh na odkup následovaný vyvlastňovací titulem, pokud se aktivně nebráníš, to je druhá věc, protože z původní verze zákona a záměru zákonodárce, kdy se to týkalo pouze celostátního zájmu, se stalo veřejným titulem naprosto všechno, z čeho má starosta obce noční poluci. Bohužel v naší vesničce střediskové s tím máme docela zkušenosti, aneb „že vám to vrátili v restituci ještě neznamená, že vám to nesebereme my“.

              1. Plánováno asi ano, ale co jsem měl poslední možnost se bavit se zaměstnanci ŘSD, tak už se to prý naučili a zhusta to využívají. Že by mohly vyvalastňovat i obce je pro mě novinka a černá můra zároveň. Takže i když skoupím kam oko dohlédne, pořád mi může před okny vyrůst např. větrník, paráda.

                1. Nevím. Co mám informace, tak se ten institut používá hlavně u nekontanktních/neznámých vlastníků (spolu se stanovením opatrovníka, což je v téhle kombinaci teprve pořádná jízda) a její četnost nevzrůstá a naopak pracujou s prodejem, protože vyvlastnění se může při aktivním odporu docela protáhnout a to je pro ně problém.
                  A ano, obce těhle institutů mají docela dost. Doporučuju třeba institut veřejného prostranství – jakmile se ti na pozemek může jinak než že se přeleze dvoumetrovej plot a je tam nedejbože jen tráva, jedná se o „veřejné prostranství“, což může znamenat, že už není tvoje – nemůžeš nikomu už nikdy zakázat vstup, pokud budou aktivně proti, pokud ti tam někdo složí stavební materiál, pak obec může vybírat poplatek za zábor veřejného prostranství, ale pokud ti tam někdo vysype bordel, je tvoje povinnost ho ASAP odstranit, aby tam lidi mohli veřejně chodit – to poslední prakticky vyzkoušeno v rozšířené rodině.
                  Vítej v moderním sociálním státě.

                  1. Prosím tě už mi nic nepiš, já jsem takovej naivní blbeček a teď nebudu moct usnout.

                    1. No a už vůbec si na zahradě nenech vyrůst strom, aby měl kmen víc jak 80cm obvod nebo roští na ploše víc jak 20 metrů, protože v tom okamžiku už to taky nepatří tobě, ale občanům :-D
                      Takže zavčasu popíliť. Všetko popíliť!

                    2. Už pár let mám ve sklepě složený plot na celou zahradu. Až sleze sníh, začnu vrtat díry pro sloupky…

                    3. @q
                      Musels konat s péčí řádného hospodáře, jak to nalomil poslední vítr, hrozilo že to padne na cyklisty a matky s kočárkama. Vlastně bys očekával metál nebo tak něco.

                    4. Naopak, nech len pise. V casoch ked som extremne nasraty na kanadsku vladu je toto presne to co potrebujem.

                    5. No, já si občas hledám pro porovnání, jak je to jinde, jestli sme fakt v takový prdeli a ono to nikde není výrazně lepší, i když je to většinou promyšlenější a v kontextu.
                      Liší se četnost použití těhle instrumentů, který sice existují, ale někde v dědině na serverní moravě ani nevědí, že existují, protože jsou rádi za každého, kdo se tam přistěhuje, ale v našem satelitu u práglu, kde by chtěl žít každý neváhají ani vteřinu, aby toho maximálně využili proti občanovi (a co si budem povídat, hlavně občani proti sobě).
                      Někde jsem narazil na text (ale neověřil jsem jeho validitu, takže možná je to urban legend), že někde v typově podobným místě v US existuje místní vyhláška, která dovoluje prodat dům jen tomu zájemci, který je schválen nějakým výborem sousedů, nebo kýho čerta. A probíhá to tak, že se seženou zájemci o barák a ty pak mají prezentačku před novými sousedy, jak jsou dobří sousedé, jaké jsou jejich majetkové poměry a musí se za ně zaručit někdo z předchozího bydliště a ten výbor sousedů pak rozhoduje palcem nahoru nebo dolu, jestli jsou potencionální kupci hodni nebo nehodni a barák může být prodán jen těm, kdo jsou hodni.
                      To si pak ještě říkám, že u nás ten sousedskej aktivismus dosud není tak špatnej. Ale co není, může být.

                    6. q 5.2.2021 v 4:54

                      Take miesta v USA existuju, a celkom urcite nielen jedno. Ale realita je trocha odlisna. V prvom rade, slovo vyhlaska evokuje ze ide o oficialne opatrenie ktore prislo od starostu/primatora. To ale nie je pravda. Ide o interne dohody obyvatelov nejakych komunit v meste. Neviem presne ze ake podmienky tie komunity musia splnat na to aby taketo dohody mali nejaku pravnu vahu. Ale funguje to. Opakujem, taketo zalezitosti neprichadzaju z uradov. Prave naopak, urady, hlavne tie osadene laviciarmi, nie su takymito dohodami prave dvakrat nadsene. Lebo diskriminacia. Ale zda sa ze pravo nakladat s vlastnym majetkom podla vlstneho uvazenia je silnejsie. Je na kazdom sudruhovi aby sa rozhodol ci chce v takychto zalezitostiach participovat. Pokial ide o uz existujuce komunity, najjednodusie riesenie je nekupit si tam dom pokial sa zaujemcovi pravidla komunity nepacia.

                    7. q: ano, ale to nemá s „vyhláškami“ nic společného, jsou to družstva, hledejte např. pravidla ve slavné Dakota Building, před kterou byl zabit (a kde bydlel) Lennon.

                      Existují i jiné vychytávky, key word je HOA – Home Owners Association. Je to velmi výživná věc, doporučuji googlit war stories.

          4. Takhle to nefunguje. Abys měl do budoucna při stavbě/rekonstrukci baráku klid, potřebuješ cca dvasta hektarů. To fakt nikdo z těch pergolovejch domkařů, s bazénem jako kádí na ryby, nedá. No a pak vysíraj, že jim kolem baráku vede estakáda a jebat, že těžká doprava musí jezdit městem.

            1. Tohle uznávám. Těch dvě sta hektarů je rozumný zá/kolem – humenek. Ono se to zdá moc, ale je to vlastně jen 5 x 4 km. Což je tak na krátkou procházku. Pokud bude terén členitý, máš šanci neuvodět sousedy a dokonce nalézt malebná zákoutí. Akorát v Čechách už stojí hektar zhruba 350 000,-, s tím, že pokud to je něco, co ty chceš, nikoliv něco libovolného, je to dražší.

              1. 200 ha = 2 km^2, ergo 2 x 1 km…
                5 x 4 km = 20 km^2 = 2000 ha…

  6. Nevím kdo je Ježík a jsem až priliž vytížen svou leností to hledat, ale naprosto souhlasím že Přerově je do nebevolajici díra z dopravního hladiska. Již v dobách minulých kdy jsem tama omylem projížděl mi to přišlo tristní, ale poslední rok a půl tudy projíždím dvakrát týdně směr Ol-Otr a je to jednoznačně nejhorší a nejotravnější úsek cesty a to i v dobách mimo špičku stejně tak absence nějaké rozumné objižďky.
    A jestli onen pán, zmíněn v članku stejně plytkém jako můj příspěvek, tomuto stavu přispívá resp. zachovává divím se, že už si ho přerovaci nenašli a nepověsili na nejvyšší komín penamacké chemičky

    1. To potvrzuju. Ten úsek Otrokovice-Olomouc byl děs už před 20 lety. Měli jsme, poblíž Olomouce v obci Horka, nějakou práci a asi dva týdny se tam ze zlínského skladu jezdilo. Přestože doprava tehdy neměla takovou hustotu, jako dneska a tolik nevysíraly kamióny, byly to neskutečně otravný cesty a ten průjezd přes Přerov…Vždycky to bylo ghetto a tím i zůstane.

  7. Jen pro info. Obec Horní Moštěnice je singulár (ta Moštěnice), ne plurál (ty Moštěnice).

    1. Taky se v Přerově na světelných křižovatkách preventivně zamykáte zevnitř, jako já? Už jsem tamtudy nejel asi rok, takže nevím, jak dnes. Ale ještě před dvěma lety bylo skoro nemyslitelné, v té jedné černé ulici se nezamknout.
      Do auta přede mnou vletělo pět nezletilých cikáňat s nožíkama, vmžiku měli otevřený kufr a auto komplet vybrali. Než jsem se dovolal na 158, byli pryč, několik desítek sekund to bylo.

      1. Ted uz Cikani nikde nejsou, nahradili je Romove.

        1. Pane, máte skvělý smysl pro humor. =)

      2. Takový zkušenosti nemám, ale je fakt, že tam na radioburzu jezdím dycky před sedmou ráno a odjíždíme tak kolem oběda. V sobotu. To asi negři po páteční párty eště chrápou, ne?

      3. Tak toliko štěstí jsem neutrpěl, ani abych něco takového byť jen viděl, ale že je Přerov upadající díra.. je bohužel pravda.

  8. NEVÍM KDO JE JEŽÍK A JE MI TO U PIČE !!!

    DNEŠNÍ ZPRÁVA:

    Blatný k aktuální situaci: Je to špatné, zavedená opatření přestala fungovat

    DOPIČE VY KOKOTI, KDY UŽ KURVA VSTANEM PŮJDEM UDĚLAT DEFENESTRACI ???

    NA CO KURVA ČEKÁME???

    JDEM 15.ÚNORA 2021, SRAZ nábřeží Edvarda Beneše 128/4, Praha, 118 00

    V 10:00

    KLACKY, VIDLE, ZBRANĚ, PEPŘÁKY, DĚLBUCHY, HASIČÁKY S SEBOU !!!

    JDEM TO TAM ROZMLATIT A TU PAKÁŽ OD TAMA VYKOPAT !!! VČETNĚ PRYMULY !!!

    STORNUJEME VŠECHNY ZÁKONY ZPĚT K ROKU 1989 A PŘEVEDEME STÁT NA ŠVÝCARSKÝ SYSTÉM !!!

    LETOŠNÍ VOLBY JSOU DALEKO A NIC NEZMĚNÍ !!!

    MUSÍME TO UDĚLAT TEĎ HNED!!!

    JÁ UŽ VÁS MRDÁM VY KOKOTI !!!

    1. Blatny je jak hodnej policajt, co rika „lidi, prosim, vydrzte to.“ a Bures je ten zlej policat: „Musime pritvrdit“. Je to banda klaunu a diletantu, nemam duvod jim verit jedine slovo nebo je nedejboze v cemkoliv poslouchat. Nasrat a rozmazat.

  9. ŘSD se vždy chovali jako darebáci. Stačí připomenout dálnici okolo Tábora. Odškodnili královsky stavby dočasné ( dvě pumpy, které měly dočasné povolení a skončily by i bez vyplacení ) a stavbu trvalou bratrů Bratránkových ne. Spor se táhne již více než 15 let. Dálnice je defakto zatím černá stavba a jezdí se jen v jednom pruhu kterému se tím zkrátí životnost na polovinu. Odškodnit chlapce co makají v montérkách to ne ale odškodnit pumpaře to ano. Na to prašule byly a hned. Dobré je, jak všichni jichž se to majetkově netýká volají po vyvlastnění, veřejném zájmu a dalších fíčurách. ŘSD jsou darebáci ( nejprotivnější redaktor bývalé ČST je jejím mluvčím, to snad mluví za vše ). Rozhazují miliardy ale vyrovnat se s majiteli – to se sakra kroutí…

    1. Totéž na D11 – zemědělci se necukali nechat si rozdělit pole dálnicí výměnou za slib, že ŘSD jim postaví podjezdy – načež ŘSD rozhodla, že aniprt, z jedné půlky pole na druhou se bude jezdit 12km (!) zajížďkou… A když se pak zemědělci bránili, hrozilo vyvlastněním a v médiích vč. idnesu je vykreslovalo jako darebáky, spekulanty a kverulanty kteří se „nechtějí dohodnout“.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017