Kde se vzalo tolik kamionů

Featured Image

Už i naši géniové z poslaneckých lavic si začínají všímat, že na našich silnicích je s těmi kamiony něco v nepořádku. Že je napadá pouze řešení hodné debila, je věc druhá.

Ze všeho nejvíc asi uniká nejen poslancům, ale i zastupitelům měst a obcí začátek řetězu, kvůli kterému jsou ty dálnice ucpané: Velkosklady. Za zvuků fanfár, souhlasného hýkání regionálních i státních korupčníků politiků a neustálého omílání mantry o navyšování počtu pracovních míst zločinecké bandy pod pseudonymem developer staví jak smyslů zbavení nevzhledné kostky, a betonují obrovské plochy kolem našich měst. Dokonce existuje jedna speciální banda holandských zmrdů, kteří nejdřív postaví, a pak podmáznou stavební úřad. Občas se to někde zadrhne, ale oni si počkají, až se vymění garnitura v zastupitelstvu. U menších obcí je to jednoduché, zařídí, aby se do obce „nastěhovalo“ padesát až sto lidí, kteří ve sto procentech přijdou k volbám a dosadí za starostu takového hulibrka, který schválení likvidace pole s pšenicí ochotně zařídí.

Máme postaveno, a teď musíme ta pole, kde se vyrůstalo žrádlo, nějak zaplnit. Nejlépe zbožím. K tomu potřebujeme personál. A protože v okruhu 300 kilometrů neseženete nikoho, kdo by za dvě éčka na hodinu hákoval dvanáct hodin bez možnosti vidět denní světlo, navezete materiál z větší dálky. Bulhary, Ukrajince (dokonce už ani ti nejsou tak blbí), Rumuny, … fantazii se meze nekladou. Dokonce jsem při návštěvě jednoho velkoskladu potkal bandu Mongolů a zároveň oddělené hajzly pro bílé a barevné, protože klukům a holkám z Asie nikdo nevysvětlil, jak používat evropskou mísu. A když už tady ty lidi máme, musíme je také někam uskladnit. Zároveň nikdo nemá čas ani šanci prověřit, zda daný kus z východu není nějaký kripl. A tak oblasti kolem ubytoven začínají být takovými malými no-go zónami, kam se odváží maximálně zesílené hlídky policajtů. Ano, konečně první známka navýšení zaměstnanosti v regionu, sláva našim politikům.

Nedávno jsem četl zajímavý názor na jeden z důvodů dlouhotrvajícího sucha. Plocha zastavěná jak jinak než v zájmu dobra celé společnosti není schopná absorbovat žádnou vodu. Takový sklad může zároveň stát nad puklinou, díky níž se do hlubin dostávala dešťovka tisícovky let. Obrovské plochy střech a asfaltových parkovišť rozhodně nedovolí žádné vodě, aby se vsákla. Stavby zároveň nedokáží absorbovat prakticky žádné sluneční záření a pouze šíří teplo po okolí. Tím se mění mikroklima takové oblasti. Někdo možná namítne, že jeden sklad takovou škodu nemůže nadělat. Ale podívejte se na satelitní snímek jakéhokoli města a uvidíte sami. Prostě něco pravdy na tom názoru je.

Máme sklady, máme lidi, takže nezbývá než něco přivézt. A čím asi? Kamionem. Spoustou kamionů. Zastavte například na nadjezdu u Postřižína a podívejte se, jak plní kamiony naše dálnice jediný z logistických parků. Byznys se skladováním čehokoli v kombinaci s našimi hamižnými politiky je neuvěřitelně výnosný, v důsledku čehož se Čechy staly skladištěm Evropy. Spousta zboží, které se válí ve skladech kolem dálnic, nebyla vyrobena v ČR a ani není určena pro český trh. Teď budu jistě osočen argumentem, že tak to v obchodě bývá. Ale kde je ta inovace a přidaná hodnota, o které naši politici stále melou, schvalujíce další a další zničená pole? Snad ne v tom, že v holandském skladu do balíku 2+1 ke dvěma šamponům přibalí Mongol mejdlo pro Itala? Myslím, že ani daně nejsou v tuto chvíli argumentem, protože žádné nejsou, naopak, takovému dobrodinci jsme přispěli všichni formou investiční pobídky ukradené z našich daní. Doslovný překlad slova Developer se mi tak jeví jako obrovská ironie a výsměch.

Naši politici však místo zrušení podpory těchto zločinných praktik raději budou buzerovat chudáky řidiče, kteří přeci jen pouze vykonávají svojí práci. Netvrdím, že někteří truckeři nejsou hovada, ale Gaussova křivka je spravedlivá i zde. Jen holt kamiony jsou prostě víc vidět, a i víc překáží. Ale ne proto, že by je to nějak extra bavilo.


31.03.2019 Pako

12345 (312x známkováno, průměr: 1,67 z 5)
17 921x přečteno
Updatováno: 31.3.2019 — 21:42

Reklama

D-FENS © 2017