Kde máme koule? Tam, kde vy jste nechaly svou ženskost, dámy. - zpět na článek

Počet komentářů: 36

 1. Zenske nevi, co chteji a nedaji pokoj, dokud to nedostanou. To platilo vzdycky, plati to i ted a bude to platit i v budoucnu. To je jistota. Mas v mnohem pravdu, Pako, ale stejne tak ji mela i autorka predchazejiciho clanku. Jeji clanek byl o jiste skupine chlapu, netykal se tvoji skupinky kamaradu.

  U zenske ve vedeni ozbrojenych sil naopak ocenuju, ze se neobleka do batikovaneho tricka a kvetovane sukne, ale stylizuje se do trochu babochlapi role. Patrne je to i jeji styl, ktery jde i trochu dal, protoze kdyz manzelka zacala sdilet na instagramu (coz je v nasi rodine jediny pristupovy bod na socialni sit) fotky ze strelnice, tak ji zacala dotycna sledovat a fotky hodnotit kladne.

  Vzdycky byli uslapnuti a zamlkli kluci – romantici, co se stydeli holku oslovit, vzdycky byly holky – lovkyne, neni to zadny supermoderni trend. Ale ono to jde i jinak. U nas ve tride treba vetsina kluku chtela stabilni vztah, radsi, nez sex s co nejvetsim poctem holek, dokonce i fotbalisti, atleti a metalisti. Svagrova je s tim svym od ctrnacti let, je ji dvaadvacet, jemu podobne, je to namakanej sportovec, co hraje zavodne hokej, je to mechanik, ma rad vikendove chlastacky, rybareni a ma auto se silnym motorem. Pritom na valentyna, nebo jak to slavi, nezapomina a nosi kytky. A vubec, kdyz je v okoli zenska, automaticky prepina do uplne jineho tonu bez volu, debilu a kurev.

  Mam spis dojem, ze se necitis prilis jisty v kramlflecich a mas pochybnosti o sve muznosti, kdyz sis ten clanek takhle vztahnul.

  1. spise to je tak, ze stat tak dlouho „vylepsoval“ postavreni zen, az ho „vylepsil“ natolik, ze nezbyva , nez to cele zahodit a zacit uplne odznova. Jinymi slovy, zapadni normy chovani mezi zenou a muzem uz nevyhovuje nikomu ze zucastnenych.
   Teda krom nejake hrstce globalistu, aktivistu, uchylaku z posahanych sexualnich mensin, exhibicionistu, pravniku… nevim, jestli jsem neco nezapomnel. Jo, hlavne to jeste nevyhovuje detem, ktere jsou ofiko priorita cislo jedna, v realu ale na ne vsichni serou, posadi je pred obrazpovku a koupi jim telefon..

   1. Každý člověk si musí vybrat. Celý problém začal tím, že někdo ženám vysvětlil, že mohou mít vše. Konkrétně, že mohou stihnout perfektní celoživotní kariéru, spokojené partnerství, několik dětí, a ještě se celý život u toho bavit každý den. To je samozřejmě (až na vzácné výjimky) blbost jako vrata. Člověk si prostě musí vybrat některé z životních možností – a zbytek prostě obětovat. Ženám to ale západní společnost zapomněla říci, a tak se hledá viník frustrací.

    Ale úplně nejhorší, co společnost ženám udělal je, že ji učinila sebeodpovědnou za svůj život. Jestli něco ženy (většina žen, ne všechny) nenávidí, a jsou ochotny za to komukoli vyškrávat oči je – když nemá své chování či myšlení, které dopadlo špatně na kohokoli svést. A to se pak ženy neznají. I proto se jim někdy zdá západním ženám stát se muslimkou, kde omezení přichází z vnějšku a ony za to nemohou.

 2. Článek mě pobavil, dávám bludišťáka. V kontextu původního článku autor trefně aplikoval princip kolektivní viny.

  1. Tak tak. Bez původního článku by to nemělo koule :)

 3. Milé PAKO, nehodlám se s ostatníma ženskýma dohadovat, co vlastně chceme, protože já vím co chci. Oblékám se jako ženská, chovám se jako ženská a pozvání na kafe neberu jako urážku. Slepice z MeeToo můžou táhnout k čertu, stejně jako ostatní feministky a vlastně celá ta svoloč, co prosazuje společný hajzlíky, třetí pohlaví, těhotné otce a podobné hlouposti. Kvóty na ženský mne uráží. Můj článek byl povzdech nad tím, kam jsme my ženský dohnaly mužský… A radost z toho teda nemám.

  1. Když se nechaj…

  2. Milá Louise, chyba je v obou táborech. Nic se nemá přehánět. Ani přehnaná emancipace, ani machismus. Že jsme se my, chlapi, nechali zahnat do defenzivy, je jen důsledek naší mužské pohodlnosti. A přehnané ambicioznosti některých „žen“, které se stále snaží dokázat, že jsou lepší než muži. Dovolím si tvrdit, že to, co s vámi jelo na lanovce, nebyl reprezentativní vzorek. Není to s námi až tak špatné. Ale rozhodně by to mohlo být lepší. Přeji Vám alespoň tři květiny do roka (svátek, narozeniny a výročí) a spoustu dvojsmyslných narážek do vysokého věku.

  3. Ony opravdu trochu dohnaly. To je problém demokracie, rovného hlasovacího práva atp. Muži totiž obvykle něco chtějí, jsou ve zmocňování se světa a jeho přetváření aktivnější. Je to naše podstata. Ženy jsou v tom samém naopak pasivnější mnohdy přizpůsobivější, méně riskují. To je zase jejich podstata. Problém je v tom, že pokud se hlasuje, tak pokud chceš změnu, potřebuješ většinu. Pokud změnu odmítáš, stačí ti plichta. Pokud hlasuje pár, výsledek je zřejmý. Muž, který nemůže prosadit svou utíká do pasivity, do hospody a nebo se z něj pomalu stává „žena“.

 4. Boze, pohle pako, to je ale zamindrakovanej kokot :-(
  A neni to zdaleka jeho prvni clanek, kde je to prvni myslenka, ktera me po jeho precteni napadne :-(
  A tohle bude nekoho poucovat :-((

  1. Máte nějaký mindrák? Doporučuji pročíst znovu body po vstupu na tyto stránky :-)

  2. Měl by sis vyměnit tampón.

 5. Proč mám pocit, že tenhle typ článků píšou jen zoufalci a zoufalkyně? Možná se pletu, ale jak tento žblept, tak výžblept autorky, na mě působí jako fňukání, že ostatní lidé nejsou jako já. Bůů, já rád vanilkovou zmrzlinu, ale většina lidí čokoládovou, co si jen počnu? No tak co třeba to vůbec neřešit, vypustit ze slovníku dětinské fráze o koulích a obklopit se společností, která vám vyhovuje? Máte rádi macho styl, debaty o sportu a flirt? Myslím, že není problém si takovou partu lidí najít. Dáváte naopak přednost citlivosti a k debatě o lidských právech si rádi dáte dýňové laté? No tak co vám brání?

  Proč prostě nedokážete překousnout, že někdo jiný vede život jinak než vy?

  A nebo že by to byla nějaká kompenzace? Měl jsem spolužáka velmi malého vzrůstu. Paradoxně když se opil, často byl verbálně agresivní a dělal ramena. Prostě proto, že to bylo mrně a v jádru ho to strašně sralo. V opilosti to pak vyplouvalo na povrch. Nemáte to náhodou podobně? Chtěli byste oba být ve svojí skupině hrozně cool, ti drsní borci a tak, jenže nejste, tak si to kompenzujete těmihle přepálenými reakcemi? A jestli ne, proč vůbec tohle řešíte? Proč si prostě nežijete spokojeně svůj život? Proč by měl spokojený člověk potřebu to tak hrotit? A uvědomujete si, že se vaše fňuky vlastně vůbec neliší od fňuků na blogíscích feminacistek? Těm se taky strašně nelíbí, že úplně cizím lidem vyhovují odlišné modely chování a společenského soužití.

 6. Idealisticky založený muž se rozčiluje nad stavem současných „moderních“ žen.
  Pragmaticky založený muž to neřeší a užívá si žen ve stylu čínské elektroniky či kondomu: po použití (omrzení) zahoďte.
  A ženatý muž si po pár letech plete oprátku.

  Trouba který se v dnešní době ožení (což je čistě právní úkon na kterém nakonec vydějají jen vypasení rozvodoví právníci, ačkoliv si blbky), je za to manželkou po zásluze potrestán.
  Okamžikem svatby nebo narození dětí končí pro chlapa veškeré výhody jaké ve vztahu doposud měl. Dál už jenom povinnosti a průsery.

  1. Podotýkám, že okamžik narození dítěte přináší podobnou zátěž u svazků sezdaných a nesezdaných. Taktéž řeším rozchodové problémy a občas mi do píva brečí nějaký nesezdaný kamarád (k tomu jest hospoda velmi vhodnou institucí).

   PS: Vypasení právníci… viděli jsme se někde?

  2. „Trouba který se v dnešní době ožení…“

   Záleží na tom, koho si jako nejbližšího vedle sebe pro život zvolíte. Zvolíte-li dobře, máte někoho, kdo vám průsery, které život přináší, pomůže řešit. V opačném případě vám ty průsery bude násobit.

   to LWG: vypasený vypadá jinak, máš co dohánět:).

 7. Že prý chlap musí být buď bezpáteřní eunuch, nebo barbar Conan obtěžující cokoli s ňadry co nemá mužský doprovod, třetího není, to je rétorika, kterou bych čekal od nějakého primitiva z arabské polopouště (nebo Anatolie).

  Někdo ale halt dokáže zcela odignorovat těch asi 6 století, kdy se chlapi dokázali chovat mužně* a zároveň k ženám galantně. Říkalo se jim „gentlemani“ a dobyli známý svět, než je v roce 1969 zlikvidovaly infikované univerzity a sovětská propaganda.

  A pod slovem „galantní“ si vybaví jen automobil od Mitsubishi.

  ________________
  *“muž“ je, narozdíl od „chlapa“ což je pohlaví, determinován v prvé řadě svým charakterem: má rovnou páteř a konstantní hodnoty; drží jednou dané slovo i když je to nevýhodné (a proto neplýtvá sliby); netrpí nedostatkem sebevědomí který by jej činil ani servilním, ani angresivním; ví co dokáže a zná svou hodnotu a proto si nepotřebuje nic dokazovat před trhany; má srovnané životní priority; má v životě něco, za co by mu stálo se obětovat; atd.

 8. LWG:
  Je tu ale jeden zásadní rozdíl. V párech nesezdaných dáma ani zdaleka tolik nedržkuje a nevyskakuje si, protože nemůže utéct s většinou majetku partnera. Jen na ty alimenty má nárok. Ale třeba na barák který dotyčný postavil a zafinancoval, už nárok nemá. A to si každá sakra dobře rozmyslí, jestli zdrhne do nejistoty do nějakého podnájmu který neutáhne, a bude čekat než soudy za několik let vyřeší alimenty v její prospěch, nebo si to partner zařídí tak aby nevykazoval žádný příjem ani majetek a ona bude totálně nahraná po zbytek života.

  K těm vypaseným právníkům, dnes je docela běžné, že se manželův právník domluví s manželčiným a s dotyčnou na tom, že společnými silami oškubou manžela a o majetky se pak rozdělí. Už jsem se setkal s případy, kdy nebylo zcela zřejmé jestli dotyčný advokát (nikoliv ex offo) pracuje pro klienta nebo pro protistranu. Jestli si připadáte málo vypasený, můžete to zkusit dělat taky tak (alespoň do doby než vám nějaký zruinovaný zoufalec neustřelí hlavu brokovnicí).

  Ještě technická poznámka mimo téma.
  Chlapi se dělí na dvě skupiny:
  a) jedni jsou gentlemani a chivají se galantně
  b) ti druzí mají hezkou babu na každém prstě a sexu víc než potřebují
  :-)))

  Neboli, těm prvním holky ze zásady nedají. Ale zato se k nim vždycky chodí vybrečet, když je ten druhý po pár měsících divokého sexu a využívaní všeho druhu, odkopne.

  1. No a pak jsou tu ještě ti, co si od střední školy nevrzli, táhne jim na 40 a oblažují internet nářky na téma, jací jsou kanci, ale jak jsou ženy plémě ďáblovo, ne?

   1. A pak jsou taky psychologové amatéři, co chodí do diskusí vypisovat svoje analýzy vytažený z prdele na základě příspěvků vo hovně.

    1. Ty jo, to už jsem to dotáhl na amatéra? To je čest. :)

     1. Ani ne. Psychology mám někde poblíž astrologů.

 9. Nechtel bych ti do toho hazet vidle, ale to je jak fnukani, ze afroamericany jiz nemuzeme mit za otroky a co je to dnes za dobu.
  Vypujcim si tvoji frazi. Minulost se da presne popsat jako být chápavý, tolerantní, něžný, pořádkumilovný, vtipný, umytý, učesaný, čistý, upravený, voňavý, uvareno, vyprano, vyzehleno, uklizeno. Jenze to byl vyhradni pozadavek na zeny. Duvod byl ale v drtive vetsine pripadu existencni, plus to zesilovaly socialni tlaky (socialni vylouceni napr), pokud si odmyslime, ze v hodne pripadech se lidi meli doopravdy radi.
  Dnes technika dosahla takove urovne, ze starost o domacnost je jednodussi a platy zen takovych urovni, ze nemale procento z nich chlapa proste nepotrebuje.
  To by samo o sobe nebyl problem. Bohuzel to komplikuje pudova potreba partnera u zen i muzu. Drive to byly zajete vzorce a dnes prave tato svoboda zpusobuje vyssi naroky na obe pohlavi z hlediska chovani se jako muz a jako zena a zjevne chybejici silne stimuly vedou k rezignaci/lenosti a k cykleni kdyz muz neni muz nebudu zena a naopak atd.
  Krasny priklad odpovednosti plynouci ze svobody a jeji selhavani.
  Chtelo by to tedy koule tu odpovednost prijmout, kdyz jsme na webu, ktery se tu svobodou a odpovednosti zaklina k kazdem druhem clanku.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017