Jsem cyklozmrd a jsem na to hrdý! - zpět na článek

Počet komentářů: 70

Přidat komentář
 1. Tohle je furt dokola. Je kolo dopravní prostředek? Pak je e-kolo přirozená a skoro i nutná evoluce. Je kolo sportovní prostředek? Tak s ním vypadněte ze silnic.

  1. Dle stejné logiky by měla vypadnout ze silnice polovina motoristů a všichni motorkáči, včetně Dfense. Bo provozují motosport, zákeřně maskovaný za osobní dopravu. A tudíž by měli jezdit na vyhrazeném placeném sportovním okruhu.

   Ostatně, většina vohnoutů na cestu do práce, nákup do hitlermarketu, na chatu apod. nepotřebuje nic lepšího než je Trabant fkombíku.
   To ostatní je v principu jen zbytečný konzum, rozežranost, a něco co patří do kategorie motosport.

   Když vidím ty 40kg blond pindulíny ve 2,5 tunovém SUV jak si to mastí do solárka, fitka nebo za vietnamskou otrokyní udělat si nehty, v nejlepším případě do nějaké pseudopráce kde přenáší 2 papíry z jedné místnosti do druhé a občas vykouří šéfovi…
   …tak si říkám že naše civilizace někde udělala zásadní chybu.

   Podobně jako když vidím penilní nástavce typu RAM a podobné nesmyslné trucky s brutální spotřebou, jejichž majitel „podnikatel“ je má jen na machrování a ježdění z domku za městem do své firmy uprostřed města. (přičemž řemeslník – stavební živnostník, má veškerý vercajk v otřískané Dacii MPV, bez problémů)

   To už je evidentní idiocie.

   1. Ja vam nevim. 95% motorkaru co potkam jedou odnekud nekam. Muze to byt i jen na vylet. No a ze je to zabavnejsi nez autem? A co?

   2. Hele a když automaticky předpokládáš, že ženská v SUV si ho musela zasouložit, protože je to jen futrál na nějakého čuráka, máš to tak i u chlapů? Já znám ženské, které si ta auta kupují samy, za svoje, a vydělaly si na to. Ne že by teda borci ve sporťácích, s kterýma jezdí ze sídliště do firmy třicítkou na tom byli zásadně líp. Jakkoli ty SUV moc nechápu, ono když se dnes podíváš na nabídku aut, tak malá auta u automobilek prořídla naprosto zoufale, a v bazarech to není o nic lepší. Jako ne že by nešlo sehnat něco jiného, ale už se to téměř posunulo do stavu, že při nabídce automobilek je polovina nabídek pomale kombajny na pole. A v bazarech je to totéž, malá auta vybraná, takže si můžeš vybírat mezi oktávkama v kombíku, superbama v kombíku, a sem tam něco jiného (třeba mazda 6 v kombíku).

    A jasně, no, podnikatel si prostě koupí mrdku, u které je kufr k tomu, aby se do něj něco dalo, a ne že je obložený už pomale měkčeným plastem. Tak trochu to připomíná ten klip comedy central s vulvou canyonero.

    1. Vždyť má pravdu. Opálená blondýna, zmalovaná jak štětka, sluneční brýle s tmavými skly, SUV… Jak z učebnice.

     1. Nezapomeň na pysk jak kačer :-D

      1. Jo, na to jsem zapomněl. :)

      2. U nás se tomu říká prostě „pračka na čuráky“ :).

     2. Minulé 2 měsíce jsem si dělal test, kdo řídí SUV v Prahe. Tak z 50 SUV, které jsem potkal, nebo dojel na křižovatc, 38 řídily ženy, vesměs kolem 30-35 a z toho jich 29 byly s blond vlasy.

      1. Tady na KM jezdí s těmi přefouknutými krávami většinou brunety. A kromě barvy vlasů, se u těch mladých holek dodneška projevují genetické následky nájezdů Mongolů. A pak s tím jezdí ještě šmizly.
       Šmizla je v našem nářečí takové to kostnaté, šlachovité cosi okolo 45. Je to zmalované, vyčesané a vyoblékané tak, že to má asi vypadat jako že o 20 roků mladší. Ale moc se to nedaří, nepomáhá ani vzdálenost, ani špatné brýle

    2. „Já znám ženské, které si ta auta kupují samy, za svoje, a vydělaly si na to.“ – Hele neříkám že neexistují, ale bude to tak jedna z dvaceti, takže když se to šmahem předpokládá jako že auto koupil nabíječ/manža/šéf, tak to je celkem trefa… Už Hausmann navrhoval takový test („kdybyste si stoupli ke vjezdu na parkoviště a ptali se jedné ženské po druhé, kde na to vzala…“)

     1. To je statistika jak noha :D No ale samozřejmě když to potvrdil gender studies odborník p. Hausmann tak je to určo pravda, nastopro (eyeroll).

    3. „ty SUV moc nechápu“

     Já mám velké SUV, když tak vysvětlím :-)

     1. Jasne, argumenty vlastníkov SUV sme už počuli, ale myslíme si o nich, že sú všetky nezmyselné, ergo nepochopiteľné.

      1. Ani jeden není pochopitelný? Nj, co se dá dělat, asi to dám pryč a koupím si Citigo.

       1. Prečo by si to robil?! Pokiaľ si si to kúpil za poctivo zarobené peniaze, tak je to tvoja vec a nemusíš ju nikomu zdôvodňovať.

        1. Zapomněl jsem přidat smajlík :-) Ale to vy taky :-)

       2. Člověku by se až zachtělo uvěřit, že všecky ty mladý holky ve 2,5t SUV jezdí jen proto, že jak na potvoru jiný auto po ruce neměly.
        Je přeci úplná blbost, aby nabijáci kupovali zajdům tak kravský a celkově drahý káry jenom proto, aby se zajdům při srážce s autobusem náhodou něco nestalo!
        Umíte si představit, jak se do toho v podpatkách blbě leze? Dyť je to skoro stejný, jak lézt do toho autobusu!
        To prostě není možné..

        1. Neumím, lodičky ve velikosti 45 neměli a ještě se na mě dívali divně.

         1. Lebo velkost 45 uz nie je lodicka ale kanoe.

        2. Moje zena na steklich nechodi, blondata pica to taky neni a presto chtela Jeep Laredo pote, co do ni na jedne krizovatce vletel doochodce s popelnikama misto bryli a z auta (P307) mela rohlik. Do maly chrchly uz ji nedostanu.

     2. Ako veľké SUV ak to nieje tajomstvo?

    4. V dnešnej dobe nieje problém vyrobiť malé auto so spaľovacím motorom (OK už to asi bude problém po škrtoch automobiliek hlavne v rámci EU, ale niekto by sa ešte hádam našiel), ale problém ho je v rámci EU predať. To malé auto bude stáť porovnateľné peniaze čo auto strednej triedy a to preto lebo: emisné normy EU (kde pri nižšej hmotnosti auta klesá aj povolené množstvo emisií pre dané vozidlo) a z toho rezultujúca flotilová spotreba a z toho rezultujúca pokuta pre automobilky (lebo živia nezanedbateľnú časť európanov a preto ich zjavne treba potrestať a zrušiť), náklady na povinnú výbavu vozidla a bezpečnostné systémy, komplikovanosť pohonných agregátov a absurdnosť ich homologácie pre „legálnu“ prevádzku na pozemných komunikáciach a z toho rezultujúce obmedzenie rôznorodosti pohonných jednotiek, atď.
     Ale neviem načo to tu píšem keď drvivá väčšina čitateľov tohto fóra je v „obraze“.

  2. Já nevím, ale léta jsem jezdil na běžném kole do práce, na poštu, atd. (potom jsem se přestěhoval dál a z různých důvodů musím autem) Paní, co má reklamku naproti tam občas jezdí na kole pořád. I ze vzdádlenějších vesnic jezdí některá děcka do školy, potkávám je. Jo, když jsem učil na vesnické škole, tak jsem tam jezdil na kole. Okolo baráku mi pravidelně jezdí paní, podle časů na šichtu do kolbenky. Kamarádka, pokud zrovna nemusí s kočárkem, objíždí město za nákupy, organizací početné rodiny, atd. na kole. Dokud jsem bydlel ve městě, tak jsem na kole řešil většinu „drobných pochůzek“, na vesnici je to z jednoho konce na druhý také elegantnější než „startuju studený, za půl minuty brzdím a chcípnu to, toto třikrát denně“.

   Takže pokud Vám rozumím, kdybychom přesedli na elektrokola, tak cajk, jinak

   Takže dotaz – a lidi, co chodí do města z vesnice pěšky (není to častý jev, ale potká se)po okraji silnic, do nejbližšího města nevede žádná místní účelová nebo něco podobného, ty mají taky vypadnout?

   1. Měl bych to dovysvětlit. Nemám nic proti používání kola jako dopravního prostředku, a proto nechápu ty nářky nad e-koly. Jako uživatel dopravního prostředku přece koukám na to, abych se z bodu A do bodu B dopravil co nejefektivněji, a pokud jsem dospěl k závěru, že to bude bez fyzické zátěže, tak v tom přece není problém a e-kolo je prostě taková dopravní evoluce kola. Ruku v ruce s tím dodávám, že dle mého názoru by každý uživatel dopravního prostředku na veřejných komunikacích měl být povinně držitelem nějakého minimálního řidičského oprávnění a testu způsobilosti tento prostředek ovládat, protože co někdy předvádí někteří cyklisté za minely, to se pak nemůžou divit, že končí na krchově. Možná by je pak přešla ta kravina s 1,5 metry, protože se na tom aspoň nebudou klinkat jak opilci.

    Pokud má být ovšem kolo sportovní náčiní, na kterém si má uživatel honit fyzičku a sebevědomí, přičemž logicky nesnáší všechny e-kolegy, i kdyby tito jezdili jak dokonalost sama, nechť laskavě vypadne z pozemní komunikace a jezdí si někde na nějakém k tomu určeném sportovišti. Tam ho e-kolegové štvát nepochybně nebudou.

    Ad chodci, kteří se nám do toho zamotali, u nich není o čem, protože nevjíždí do křižovatek protisměrem, neskáčou z končících cyklostezek přímo pod kola aut a víceméně nijak významně neovlivňují dění na pozemní komunikaci.

    1. E-kolo pomáhá, ale nejezdí samo (pokud není hacknuté), v nějakým kopcovitým terénu není člověk tak vyflusanej, na rovině dojede dál. Pořizujou si to hodně starší lidi (protože tělo už neslouží jak zamlada) nebo to chlapi pořizují svým manželkám aby jim stačily. (Já to nemám, ale nemám potřebu vymezovat se proti tomu.)

     1. Ale tak může jezdit i samo, mrkni na Novakola ;-) I když to je spíš e-enduro ;-)

      1. Dle legislativy elektrokolo nemůže jezdit samo bez šlapání (a rychlost na elektro je omezená). Pokud to tak není, nejedná se o elektrokolo, je to vlastně motorka, se všemi nevýhodami, tzn. registrace, řidičák, STK…

       1. Tak teoreticky se na tom dá taky šlapat, ale proč bys to dělal:-) Já vím, že je to legislativně už za hranicí, ale trápí mě to asi jako nějaké uhlíkové stopy za kravama.

        1. Na tu legislativu pozor, našel jsem článek o týpkovi, co měl papíry v čistírně, tak jezdil na nějaké e-koloběžce a pak ho zastavili policajti a zjistili, že to výkonem už nespadá do kategorie e-kolo –> řízení vozidla se zákazem řízení.

         Nějaké e-kolo, co vypadá jako kolo a někdo ho hacknul, aby nemusel šlapat, případně to jezdilo na elektro nad 25km/h (nebo kde je ta hranice), to splyne s davem, ale to e-enduro, co na první pohled vypadá jako motorka = jeden aktivní policajt tě zastaví a máš to za body.

    2. V Rakousku na cyklostezkách mi přijde, že těch elektrokol už je kolikrát víc, než všeho ostatního.

     1. Já to vidím jako ideální. Chci dojet na menší nákup, tak vezmu ruksak, e-kolo či jinou e-kravinku a jsem tam cobydup. Často v čase, co autem neudělám ani omylem. Na krátké vzdálenosti a pojížďky kolem komína je to prostě ideální, tím spíš někde ve městě. Proto považuju tyhle e-bazmeky za určitou evoluci ve smyslu krátkých tras za dobrého počasí.

      1. Pokud bych to chtěl požít na nákup nebo občasnou cestu do práce „v pohodlí“, tak nějak netuším co by mě motivovalo k tomu použít elektrokolo proti skútru. Skútr není omezený na 25 km/h (což pravda některé elektrokrámy taky ne), má nějaký úložný prostor (a dá se na něj hodit dozadu kufr nebo něco, ale většinou je něco i pod sedačkou). Po stránce zabezpečení nevím jak elektrokolo funguje.

       Pravda, nedá se s tím na cyklostezku, legálně. Ale jinak mi to přijde lepší varianta (což nicméně neznamená, že někdo jiný to nemá jinak, a elektrokolo mu dává smysl). Fakt teda je, že pokud bych chtěl být na stezce, ala projet si cyklostezku podél Dunaje přes půl Rakouska, tak je elektrokolo asi logická volba, pro člověka kterému by ze sedla na kole upadla prdel.

       1. Skútr jsem měl taky, než jsem si na něm ustlal téměř v nulové rychlosti při manipulaci, načež jsem měl nohu v gypsu, což je ten důvod, proč elektrokolo :-D Je mnohem víc flexibilnější stran manipulace, parkování, průchodností terénu atp. Je to hodně o prioritách a usecase, to je jasný. A s tím omezením, to hackneš i z obýváku :-)

 2. je celkem rozdíl mezi cyklozmrdem a cyklistou. Cyklozmrd jezdí po silnicích otravuje kde se dá, chvilku po silnici, chvilku po přechodu, chvilku chodník a chvilku cyklostezka. Myslí si že mu všechno patří a může si dělat co chce. To je charakteristika lidí z Auto*matu.
  Cyklista má kolo jako koníček a prostředek sportovní zábavy. Nevysírá, jezdí většinou po polních cestách a chápe že si musí dávat bacha aby někoho nesejmul, nebo někdo jeho.
  Myslím že cyklozmrdů je menšina, ale křičí hodně nahlas a občas se někteří dostanou i k veslu – viz praha a ten jejich dopravní fašista.

  1. Tak tato definice „cyklozmrda“ sedí nejmíň na 1/3 motoristů. Zajímavé.

   1. Po chodniku autem jezdi popelari, policajti, hasici, sanitky, plynari, obcas stehovaci. Samej cyklozmrd, jak koukam.

    1. A když zaměníš slovo jezdí za slovo parkují, už to sedí?

     1. Muhehe, pobavil. Good

    2. Popeláře sem eště neviděl, a ty půlmetrový koleje poté, co po tom chodníku projedou, chodíš asi zahazovat ty, co? :o)

  2. Občas by tyhle diskuze snesly palcování příspěvků, podobně jako na Lupě jen kladný bod (palec nahoru), aby člověk nemusel psát souhlasný příspěvek, že to sedí jak prdel na hrnec :).

 3. Náhodou, až s existencí elektrokola mi začíná kolo dávat smysl, je to supr dopravní prostředek i když ekonomicky to moc dobře nevychází. Cyklistika jako sport se mi vždy hnusila, my tvůřčí géniové potřebujeme trochu víc než jen tupě šlapat a čumět do asfaltu. Takže když na kolo, tak ať je to elektro, kde se za jízdy dá krásně kochat.

  1. Tvůrčí géniové, jak už věděl bolševik, jsou líné lemry s tendencí k tělesnému úpadku. Proto tyto ichtyly proháněl od dětství různými kolektivními sporty a tělocvikem.

   A já jsem za to dnes bolševikovi vděčný, když vidím ty obtloustlé brejlaté motovidla valící se ze školy, které by potřebovaly molitanový overal, kdyby měly provozovat ty fyzické aktivity co naše generace.

   Zvlášť ve městech je to katastrofa. Na venkově děcka pořád pobíhají venku.

   Ono totiž ve zdravém těle je zdravý duch. Ve zdegenerovaném těle zdravý duch z principu být nemůže.

   Kromě toho znám dost tvůrčích lidí, ověšených i tituly, kteří permanentně jezdí na kole, silničkáře i MTB a to až do věku kdy jim to znemožnila artritída. Případně fanatické běžkaře a taterské výletníky.

   Společné mají to, že se narodili do roku 1970. Ti mladší spíš vysedávají v hospodách a degenerují.

   1. Byl byste tak laskav a to, čím se chceme dopravovat, jak moc u toho chceme bobtnat a jak dlouho to tady chceme vydržet, nechal laskavě na nás? Působíte dojmem klasického levičáka, který ví nejlépe, co je pro ostatní dobré.

   2. Hm, a já jsem právě kvůli tomuhle bolševikovi vděčný, že šel do prdele (on tedy šel jen proto, aby udělal místo svému novému, mladému nástupci, ale to je jiná věc). Ale aspoň jsem stihnul dát děti do soukromé školy, kde je učili to, co jsem já považoval za správné jim dát do života :-)

  2. Cyklistika je jeden z najlepších športov. Ideálne na horskom mimo asfalt, kde človek za deň stihne pokochať toľko prírody, čo peši nedá ani za 4 dni. Neviem, čo si za tvorivého génia, pokiaľ si pod cyklistikou nevieš predstaviť nič iné, ako tupé šľapanie a čumenie do asfaltu.

   1. Tak ja bych jako cyklozmrda nazval prave curaky a kundy kteri s kolem mrdaji v prirode. Tim nemam na mysli rozumny lidi kteri jezdi v klidu po polnich cestach. Tim mam na mysli mrdky ktery jezdej po lese, pesinach, serou na chodce, a na vsechno vostatni.

    Jakkoli treba chapu nektery kroutice volantem, ktery treba spechaj protoze jejich boyfriend jim zavolal ze se maj dostavit pronto a vykourit mu pero, ze je sere pomalejsi cyklista, ale fakt je ze nikde neni psano ze silnice jsou jenom pro auta. Kola tam muzou jezdit taky a existujou pravidla provozu.

    Nikde sice neni psano ze kola nemuzou jezdit v lese, aspon predpokladam, ale tam by meli mit priority chodci, zvirata, priroda, etc. a ne nejaka sebestredna mrdka na kole.

    BTW, kdyz jdu v lese po pesine a riti se na me kolo tak toho zmrda sejmu pripadne mu vrazim klacek mezi spokes. Takze pokud nekdo neco takovyho praktikuje tak bacha.

 4. Mám dvě ne-zcela-k-věci připomínky…
  Jízdou na kole zcela jistě zvyšujete uhlíkovou stopu ve srovnání s ležením na kanapi a lemtáním piva bez předchozí fyzické aktivity…
  Byl-li myšlen Velkopopovický kozel (nebo velkopopvický Kozel?), pak ten dle mého názoru má koule…
  A neměl-li by, byl by to hňup a nikoliv skopec…

  1. Ano, Velkopopovický kozel má koule. Skopec nemá. A ani to není kozel…

  2. To je nezmysel. Uhlíkovú stopu zvyšuješ tak, že páliš fosílne palivo (ja napríklad pri pedálovaní nepijem benzín). Keď sa najem obnoviteľnej stravy (t.j. napríklad zemiakov, čo som si sám dopestoval, nie doviezol cez pol zemegule), a následne tú energiu vybicyklujem, tak žiadne „nové“ CO2 nevznikne.
   To je len technická poznámka, ako to správne ekofašisticky chápať, nie že by som mal niečo proti páleniu ropy.

   1. Vydychovaním CO2 asi predsa len vytváraš nejakú tú uhlíkovú stopu a čím vyššia fyzická záťaž tým väčšia spotreba kyslíka a produkcia CO2 (plus zrejme aj iných plynov). Takže uhlíková neutralita jedine vďaka naším mŕtvolam. Ale asi aj tam bude v rámci hnilobného procesu produkcia kdejakých fuj-fuj plynov – ale zase len na dobu určitú a potom už bude ráj na zemi. Neviem síce pre koho, ale zelení eko-fašisti sa už na tento raj tešia…..

 5. Předvídat je těžké, zvláště pak budoucnost, ale co se týká elektrokol, zjevně nás nečeká nic jiného než jejich absolutní i procentuální nárust, zvýšení povolené rychlosti, zrušení povinnosti předstírat šlapání – v podstatě konvergence zdola k elektroskútrům. Důvod je jednoduchý. Pokud nevezmeme do rukou mokré ručníky [1] a nevypráskáme Scheinherry z radnic, čeká nás masivní přesun z aut na jízdní kola. Propustnost komunikace (jízdní pruh o šířce 3 m) je pro jízdní kola zhruba poloviční oproti osobním automobilům. Abychom se vůbec někam dostali, bude nezbytné zvýšit rychlost jízdních kol na 30 až 40 km/h, což je hodnota pro dopravního uživatele bicyklu – nesportovce jinak zcela nedostupná.

  [1] Adams, D. Stopařův průvodce po Galaxii.

  1. Tady někdo nechápe agendu Great Resetu.
   Vyšší rychlost elektrokol nepovolí, ani odstranění šlapání. Naopak zavedou všude ve městech 30ku a budou likvidovat automobilizmus jak to půjde.
   Začátek očekávám po volbách, kdy Pyjáti ukrojí kus preferencí Burešovi.

   Vypráskání pár poskoků z radnic na této celosvětové (kromě Ruska) agendě nic nezmění.

  2. Pokud by se zrusily omezeni pro e-cola, tak se tesim na to, ze RevX se bude dat provozovat. Sice stoji ranec, ale do toho bych sel.

 6. Teda ne ze by se mi chtely pocitat precesni sily pri otackach 28 palcoveho kola pri 30km v horsim terenu, ktere se tak realne daji jet coby terenni cykloelev, ale rekl bych, i v nepatrne vyssi rychlosti by autor vic nez siroke riditka upotrebil ocelove koule a chranic na zuby

  1. Je to trochu aj o technike. Bežne jazdim downhill po lese 30-40 kmh. Na trubke toho je…

 7. Pro pobavení: Známá co má jateční váhu a Mastná Ája by vedle ní vypadala jako lunt se, bojujíc se svou nenažraností, stala e-cyklistkou.
  Protože bezpečnost, tak helmička, že ju.
  Když jede nakole okolo, sedla ani část ebycklu pod ním nevidět, no a nad tím usmívajícím se rozměrným obličejem, zvícím velikosti kravského lejna komicky ční ten plastový škopíček. Neubráním se myšlénce, co zachrání ABS o tloušťce jednoho milimetru, vržené proti tvrdé překážce z výšky jednoho metru a popoháněné přitažlivostí pro bezmála dva metrické centy váhy.
  Nic proti, i sváry na tom vehiklu ještě držej :-)

 8. Drobná korekce: 29 má slušný gyroskopický moment, ovšem ten se projevuje jako setrvačnost, čili pomáhá stabilizovat bicykl v nerovném terénu a v oblouku příliš nevadí, pokud tedy pilot nezatáčí jako na tříkolce otáčením řidítek.

 9. Článek nezaujal, nepoučil, nevadí… Diskuze je ovšem výživně imbecilní a protrollená. Tak zase čau.

Napsat komentář

D-FENS © 2017