Jak zvolit do sněmovny? - zpět na článek

Počet komentářů: 208

Přidat komentář
 1. Brutální, za to realistický popis. Za mě TSS, když hlas propadne, stane se prd a navíc si nebudu vyčítat, že můj hlas přispěl k naplnění nastíněného scénáře.

  1. PSP ČR – Tisková konference – Hana Lipovská (Volný blok)
   O ekonomickém programu.
   https://videoarchiv.psp.cz/playa.php?cast=656

  2. TSS v čele s politickým turistou Lukášem a v pozadí s bývalým sernatorem Valentou?!?! Vtip?!

 2. Bohužel, jsem letos dospěl k podobnému závěru. Váhám mezi SPD a TSS, resp. mezi tím, jak moc morálně klesnout. TSS považuju za dobrou volbu, SPD zase jako „nezahozený“ hlas. Jen přemýšlím, zda-li mám žaludek na to volit stranu, které se poslední roky vysmívám a která založila svůj úspěch na populismu a strašení lidí. Bohužel jako jediní mají šanci naházet Green Dealu a EU klacky pod nohy. U předvolebních debat jde Pitomio jediný proti proudu (aspoň mi to tak přišlo) a je jediný, z kterým se tak nějak (bohužel) dokážu ztotožnit.

  1. Vidím to stejně.

   SPD je menší zisk a minimální riziko „propadnutí“ hlasu (v průzkumech měli celkem vysoko nad 5 procent).

   TSS je větší zisk – SPD se tam dostane nejspíš stejně a pokud budou dvě strany (SPD+TSS) proti Green dealu, lockdownům a podobným pitomostem, tak tím lépe, ale je tu i větší riziko (těch 5 procent dát nemusí a pak jdou všechny jejich hlasy do kanálu)

   Ideální by bylo, aby volby byly dvoukolové, v prvním by lidé vybírali kdo proleze do druhého (musel by dát min. 5 procent) – tedy prostor pro volbu toho nejlepšího, v druhém už by se rozdělovali křesla (tam je pak rezerva pro volení nejmenšího zla když to první kolo nevyjde)

   1. Je tam jedno aber. Silna SPD vede ke koalici ANO-ODS. Což dle článku také není výhra.

    1. Koalícia Babiš + ANTIBabiš, to je aspoň sranda.

    2. Paradoxní ale je, že zrovna tahle vláda by pro lidi, co jsou zvyklí se živit vlastní prací, asi byla nejlepší z těch, co jsou reálně možné. Akorát se to nesmí říkat nahlas.

     1. A jak se to pozná? Abych věděl, co mám vnímat a nejspíš to nevidím.
      Efektivní zdanění běžných zaměstnanců se radikálně nemění posledních dvacet let. Podnikatelům, protože všichni kradnú, se zavedlo eet a zodpovědnost za DPH cizích subjektů, pro buřiče je tu institut zaklekávání.

      1. Tak zrovna efektivní zdanění zaměstnanců se před pár měsíci snižovalo a prohlasovaly to citované dvě strany…

       1. Myslíš to snížení s mnohaletým zpožděním, které bylo stanoveno zákonem?

   2. „propadnutí“ hlasu … nic nepropadne, správné je vyjádřit se jasně co chci! Kvůli přizdisráčům, co ani neumí jasně říct co chtějí, jsme tam kde jsme.

  2. „Bohužel jako jediní mají šanci naházet Green Dealu a EU klacky pod nohy.“ •••> vidim to bohuzel uplne stejne, SPD i pres obskurnost mi pripada jako nejrozumnejsi volba pro snizeni rizika energeticke katastrofy, EUR meny a import afghanskych a jinych „tlumocniku“. Proto hodim SPD.

  3. Já SPD nevěřím. Ano, hlasují konzistentně proti Covid terorismu, atd. Jsem ale přesvědčený, že jen optimalizují svoji volbu s ohledem na to, co je pro ně dlouhodobě nejlepší (nejziskovější). Jako strana cílící na protestní voliče musí působit naštvaně a hlasovat protestně. A téma, o jaké aktuálně jde, není vůbec důležité. Například: není v jejich zájmu, aby zákon o obecném referendu prošel, protože by nemohli být ti jediní, kteří ho jako jediní „zachránci lidu“ od začátku prosazují a všichni ostatní jim do toho hází vidle. Jen tak mohou stále dokola navrhovat svůj zákon nebo o tom alespoň mluvit. Nevěřím, že v minulém volebním období chtěli opravdu do vlády. Podle mne jen chtěli, aby si jejich voliči mysleli, že mají odvahu „převzít zodpovědnost“. Pokud uvidí příležitost dlouhodobého zisku tím, že by podporovali green deal (nepravděpodobné, ale možné), bez mrknutí oka by ho začali podporovat (změnu postoje by jistě nějak před svými voliči obhájili).

   1. Tak pokud hledas stranu, ktere muzes verit, pak to hod komunistum v KSCM. Ti otevrene rikaji, co zavedou, pokud by jim to nejakym omylem vetsina nahazela. Ostatni lzou, jak kdyz FED tiskne. Ja to SPD hodim, protoze jim neverim uplne stejne, jako druhym, ale doposud jsem videl, ze jejich cesta za vydelkem ma nektere trasy shodne s mym ocekavanim od politiku. Takze oni nekam jedou, ja se kousek svezu a je mi fuk, proc tam jedou.

    1. Nejde o to, jak moc které straně věřím (nejsem idealista). Jde o to, jak moc věřím, že zmíněná strana bude hájit mé postoje. A u hlavních témat voleb (green deal, „ismy“ všeho druhu, EU, Covid atd.) to vyznívá daleko lépe pro Trikoloru, než SPD. KSČ(M) ani nehájí mé postoje a ani se jí nedá věřit (jak už bylo historicky nesčetněkrát prokázáno, naposledy v aktuálním volebním období).

     1. Gryndyl bude. A je fuk, co budou pred volbama kde pindat. Pak prijdou vymluvy a zduvodneni, proc to jinak neslo.

  4. “Úkolem politika po volbách je vysvětlit voliči, proč nemůže splnit to, co mu před volbami slíbil” – Miroslav Macek

   1. Yaseeq:
    „…Miroslav Macek…“
    – – –
    A proto zde stále opakuju:

    ZASTÁNCI DEMOKRACIE…!
    NETŘÍŠTĚTE SÍLY!
    VOLTE JEDINOU SPRÁVNOU STRANU – TU, KTERÁ JIŽ DOKÁZALA, ŽE TO DOKÁŽE. TU, KTERÁ V NAŠÍ ZEMI UDRŽELA SVOBODU A DEMOKRACII A ZAMEZILA KOMUNISTŮM V PŘEVZETÍ MOCI. TU, KTERÁ ZABRÁNILA OKUPACI NAŠÍ VLASTI RUSKEM…!

    Volte Odvahu, Dynamiku a Sílu – MERCEDES mezi pravými politickými stranamni…!

    (… muhehé…)

    :OD

  5. Vidím to stejně – a proto tyhle volby to hodím TSS, a kdyby neuspěla, odpříště vysloveně protestní SPD.

   Fakt nesnáším SPD – primitivistická rétorika, nársoc ekonomický program, uzákonění instantní mediokracie skrze přímé referendum – ale to nejspíše neprosadí, zatímco lecjaké svinstvo mohou zastavit.

   Šel jsem před pár dny okolo stánku SPD, kde měli petici proti povinné/vynucované vakcinaci na COVID a proti zavedení Eura. Bez výčitek jsem jim podepsal oboje, text petice je OK a papírová petice je to jediné, co se počítá.

   Škoda, že petice Svobodných proti zavedení Eura nebyla k zastižení a že si Tomio naprosto zbytečně a absurdně udělal vlastní a tříští tím síly. Potvrzuje tím ale, že mu nejde o euro/covvakcíny jako takové, nýbrž jen o PRko, no.

   1. Jan Mrcasik:
    Tak ideově to házíš správně, přesně podle 44-žita. Ten už se nechal slyšet veřejně.
    Je to „motorkář“, ale taky „vlastenec“ a „bojovník“…

    :OD

    1. Nikoli corono, já hlasuji proti ekodaním, greennewdealu a covvakcinovému apartheidu.

     Vážně ti přijde taktické se navážet do lidí, kteří proti těmto výdobytkům hlasují, když ty hlasuješ pro ně?

     A ano, hlasuješ pro ně – buď volbou ČSSD :D nebo nevolením, které zabetonuje pro-ekodaně, pro-greennewdeal, pro-covvakcinační majoritu Národní Fronty.

     1. Jan Mrcasik:
      Jo jo. Já nikde neuvedl, pro koho hlasuju, bo to sám ještě nevím – jen to, že hlasovat PLATNÝM hlasem určitě budu…

      1. Takže se vysmíváš těm, kteří se nějak rozhodli, z pozice toho, kdo ještě nebyl schopen se rozhodnout.

       Ještě lepší :D

       1. Jan Mrcasik:
        Za mou osobu žádná strana kopat nehodlá. Jsem nucen vhodit opět nějaký drobek < 1,5%, který nebude mít nic ani z mého hlasu, jen jsem ještě nevybral konkrétní.

        No a voličům té "SSO" bo jak si říká ta partičkáj, se opravdu trochu směju. Martin Pánek a jeho kolo, Jedlička a jeho Liberlánd, Matějka a jeho bludy, matadoři z ODS Mach a Payne, uhehe, to jsou zábavné figurky.

        "Motorkáři", já to chápu, že máš rád razanci a úder na střed…

        :OD

        1. Jest rozdíl mezi volbou strany, která za mně rozhodně nekope ale alespoň mne nehodlá odkráglovat, versus volbou strany, která veřejně slibuje, že mi zakroutí krkem.

         Ale nečekal jsem, že bys byl schopen až takového mentálního výkonu.

         1. Jan Mrcasik:
          Stranu, která by mi chtěla kroutit krkem, rozhodně volit nebudu. Třeba takovou ODS, která už mi dost uškodila nebo PirStán, kterej se chystá zdanit nemovitost na neúnosnou mez.
          Partičkáj „SSO“ je grupa poblázněnců; ovšem pokud by se věci namanuly, bude mi škodit taky.

          Pamatuješ na radar, mentální výkone…?

          :OD

          1. Založit a udržet při životě novou partaj v našich podmínkách je nyní tak o 500 mega až miliardě, na což měl v poslední době jedině Bureš.
           ODS mi nikdy krkem nekroutila. Ba naopak těch pár let co byla reálně u moci se tu dalo smysluplně podnikat.
           Takže jí celou dobu volím a nadále volit budu neb je to pro mne jediná squadra co není plně vypatlaná.
           Její excesy byly a jsou jen malým zlomkem toho co předvedla ČSSD, všechny ty Unije svatých a d. Té Burešovic bandě nesahají ani po kotníky …

          2. kiv61:
           „…ODS mi nikdy krkem nekroutila…“
           – – –
           Mně jo. A zkurvila mi toho dost.
           No není vypatlaná – takovej Fiala je výrazná osobnost, ten opravdu „umí“. Tak nějak ten program antizeman-antibabiš, a pak už jen svobo-demo a komunistí-bububů.
           Fakt jen zlomek excesů – ale já mám na tohle sakra dobrou paměť, jak na machýrky ze svýho okolí, tak i na různý vyšší hajzlíky z toho účelového zlodějskopodvodnického sdružení…

           :OD

          3. Corona: ano, radar pamatuji. Úplně stejní potřeštění hysterici na obou stranách, akorát s různým znaménkem pro/proti.

           Na jedné straně hrozili hysterici preventivním jaderným úderem na ČR z Ruska a tajnou instalací balistických raket v Brdech :D a na druhé straně hystericky jasánkovali, že je přece „spojenecká povinnost“ a málem otázka národní cti si sem šoupnout radar, o který nakonec ani ti Američani sami nijak moc nestáli.

           Samozřejmě se nedá neuznat, že vrcholem trapnosti byla zpívající Parkanová :P

           Ale i druhá strana měla své, třeba úžasného Tamáše a celou tu bandu Zelených trotlů z Greenpeace, u kterých křížová výprava proti radaru dokonce dočasně přebila i jejich boj proti autům a Temelínu.

           Jo, já vím. Ty jsi určitě hysterický nebyl, ty jsi zachoval naprosto chladnou hlavu a racionálně argumentoval proti z objektivních důvodů. Přísně tajných objektivních důvodů, o kterých můžeš dodneška jen mlžit, ani naznačovat nemůžeš!

           A pak kdo tu jede konspiračky…

          4. Ale hlavně – Svobodní vznikli v roce 2009.
           Chceš mi říct, co mají společného s „causou radar“ z roku 2006?

          5. Jan Mrcasik:
           Ano, radar – já zachoval naprosto chladnou hlavu a racionálně argumentoval proti z objektivních důvodů.
           A nemusím nic mlžit.

           Radar měl sloužit USA.
           Když se objevil odpor místního obyvatelstva, začaly se brousit hrany – „i pro NATO“, „i pro naši obranu“ atd.
           Nasadil se Klvaňa.
           A firma Seyferle prováděla vrty – nikdo z úřadů nechtěl odpovědět, proč se dělaj a hlavně KDO je platí.
           To vše je svinstvo.
           ====================

           Radar mělo dle ofic. keců obsluhovat a hlídat s veškerou režií údajně max. 200 lidu, nic víc. Obsazen měl být pouze objekt uvnitř prostoru a bývalý muničák.

           Samozřejmě, že v reálu by to muselo být jinak – na to snad stačí vědět, kam dosáhne minomet a taky jak je třeba takovou věc střežit.
           Takže hodně tisíc lidu, zabrání letiště Bechyně pro éra a toho plácku v Brdech pro vrtulníky. Nejmíň čtyři oddíly Patriotů.
           Ale o tom se nepovídalo, aby se nejitřilo.

           Chceš povídat o konspiračkách…?

           :O)))

          6. To je všechno? Dříve jsi tu vyprávěl, jak jsi tajně procházel Brdy a nacházel tam neurčité neřádstvo tak strašné, že o tom nemůžeš ani vyprávět. Právě v souvislosti s těmi vrty.

           Pouhé tajné vrty tě překvapují? Ze všech lidí tebe? Očekával jsi, že si to MOČR vypíše ve veřejném řízení?

           To hlídání by jistě takto dávalo logiku, leč nemůžeš „podle sebe soudit tebe“ – USA to takto dobře zabezpečené nemívají. Jaksi ignoruješ empirii. Podívej se laskavě, jak důkladně jsou hlídány obdobné objekty v NSR a Belgii (NATINADS radary, americké základny vč. strategické důležitosti), nebo americké základny PVO a radarů v Jihokorejské republice či Japonsku.

       2. … a teď dojde na datum narození.

 3. Herr Doktor, vynikající článek..naprosto vystihuje morální dno obyvatel čr..Jen toho hradního ožralu-tomu sem to hodil, bylo to menší zlo než fíkus, slizák a bezpáteřní vítač drahoš..
  Nicméně volby jako takové sou stejně úplně k hovnu..je potřeba zvolit REVOLUCI,tentokrát ale krvavou..v lidech už to bublá dlouho,..žádná sqadra TSS nás určitě nespasí..

  1. Ta revoluce, v ktorej budú proti sebe bojovať voliči jednotlivých strán, to bude sranda. Nakoniec vyhrá Babiš, ……
   Najsrandovnejšie je to, že revolúciu potrebujú tí voliči, ktorí nemajú šancu zvíťaziť vo voľbach. Tí pod 5-percentní. V revolucii zničia tých 40-perecentných.

  2. Zaujímavé, že všetci tí, čo si želajú krvavú revolúciu, veria tomu, že skončia na víťaznej strane. Hrozná naivita.

 4. Pekne a ctive.

  Tady je myslim relevantni video z Ciny, k ekonomicke uvaze v clanku.

  https://www.youtube.com/watch?v=lKbLB_T-IjY

  Vidim v tom smer, kam to vsechno povede, pokud se z te korupce stane standard. Ve videu povidaji o tom jak Cinska vlada usilovne nicila veskere moznosti cinanu jakkoliv si setrit, a proto jedinou posledni moznosti jak si Cinan mohl nasetrit byly nemovitosti

  Nemovitosti, u kterych v Cine neznate dne ani hodiny, kdy vam mistni urednik naridi zbourat barak a odstehovat se.

  Nemovitosti, ktere se rozpadaji v horizontu 3-5 let.

  No, takze to co se ted stalo v Cine s nemovitostmi pravdepodobne znamena, ze bezni Cinane prave prichazi o vic penez nez bezni Cesi. Jak se rika, nikdy neni tak spatne, aby nemohlo byt hur. Slovy Ivana Mladka…

  „My máme chaloupku v Blatné, je nám to ale prd platné, babička ještě v ní hospodaří a nám to plány maří. Víme, co sílu jí dává, každý den po ránu vstává, utíká pro noviny do schránky, hltá z té druhé stránky. Jak je to ve světě špatné, nejlepší, že je to v Blatné, přečte si, co je kde za doktrínu a pak jde na latrínu.“

 5. Nojo. Jen z té anální lízy vypadlo jisté Tomio a his parta(j) blbečků. Tak se na ně podívejme. Hodně lidí, včetně některých čtenářů tohoto webu, považuje Okamuru a his analfabets za řešení. Jenže Okamura je přinejlepším verbální masturbant, který nic z toho, co slibuje nechce realizovat, protože nestojí o zodpovědnost za následky. Spíš je to ale zasranej trojskej kůň. Prostě frajerovi v Bruseli změnili zadání a z Ambasadora Evropské Komise pro Multikulturalismus v ČR (Ano, toto zaměstnání náš neohrožený ochránce skutečně vykonával), stvořili vůdce konzervativní opozice v protektorátu, jehož jediným cílem je tento myšlenkový proud zesměšnit a paralyzovat. SPD měla ve sněmovně několikrát možnost, když ne něco prosadit, nebo přímo zarazit, tak alespoň obstruovat. Vždycky uhnuli. Kdo měl tu pochybnou čest s Okamurou mluvit, ví, že je to jak z Werichovi pohádky. Pleje len. Vůbec ho nezajímá, co kdo kolem říká. Jen opakuje svoje marketingová hesla. Když mu řeknete, že je píča, usměje se a začne vám vyprávět o tom, jak mu Maminka dělala svačinu, když byl ještě malé Tomio. Okamura pro nikoho ze svých voličů a pro nic ze svých proklamací nehodlá hnout prstem a všichni kolem jsou jen stafáž. Je mu to totiž u prdele. Nebo kope za pravý opak.

  Tím se dostáváme k tomu, že tahle oportunistická píča fakt nepotřebuje koalovat s Burešem. On nechce nic prosadit a utrácet politický kredit. On klidně může další čtyři roky sedět na prdeli, kecat blbosti, brát plat, vyvádět prostředky z partaje blbečků a ještě mu pravděpodobně dál porostou preference tím, že Bába mezitím sežere další strany v koale a nebo nám PirStáni a SPOLUpachatelé předvedou ukázky digitálního koncentráku, což prostě oboje zase přihodí nějaké to procentníčko pro Tomio. Navíc do žádné vlády ani jít nemůže, protože v SPD je kromě Tomia a Fialového Radima spoustu dalších flákanců, ale většina z nich umí stěží číst a nekoktat. To i Imbecil Vojtěch je proti tomu ministerský kádr jak vyšitý. Ergo tím tedy celkem dost padá pravděpodobnost toho, že SPD zkoalují s Bábou, protože Tomio ví, že by to byl jeho politický konec (konec party blbečků je mu samozřejmě u prdele, ale utratil by i svůj politický kredit). Myslím, že to je také důvod politické performace ušatého Kombajnéra.

  K těmhle volbám mám jedinou věštbu, jak cikánka Jolanda: „Vidím velký špatný!“

  1. A co když je jednání a chování Tomia pro nás nepochopitelné, protože přecejenom jě v něm půlka asiata?

  2. Okamura má politiku jako dobrej zdroj příjmů. Ale to bez vyjímky všichni. V Okamurově partaji je pár podivnejch lidí. Ale zase je potřeba přihlídnout k tomu, že před minulejma volbama zakládal stranu narychlo a prostě bral co bylo. Viz. totální úlet Volnej.
   Dnes už je ta strana personálně daleko silnější a i když proti Tomiovi můžu mít spoustu výhrad, realita je prostě taková že on a jeho lidi (hlavně v EU parlamentu) hlasujou podle toho co hlásaj. Což se u těch ostatních pokrytců říct nedá.

   1. Ty prachy jsou to posledni, co mne zajima. Okamura i kdyby se sebevic snazil, tak vetsi diru, nez Sillerovka stejne svym platem nespacha. Vubec neresim, kolik kdo bere. At bere kazdej miliardu rocne, kdyz bude zeme v plusu a budeme prosperovat.

    1. Problém vzdělaných pravičáků je, že jsou i tak trochu pravdoláskaři a hrají si na lepší často pokryteckou společnost, takže kandidát nesmí být vidlák a rozhodně nesmí navenek projevovat společensky závadná témata. Prostě musí jak muslimští teroristi „být slušný a zdravit sousedy“. To Okamura nedělá, takže šel z kola ven.

     1. Vy vole, problém není v tom, jestli zdraví sousedy. Problém je, že ten frajer dlouhá léta profesionálně pracoval na instalaci toho, před čím nás teď verbálně chrání. Kandidát může být ledacos. Ale ambasadora evropské komise pro multikulturalismus opravdu nedám.

      1. A to se nějak vylučuje? Pořád mi je bližší nácek, který aktivně pomáhal židům nebo sovět, který pomohl vyhrát válku než brit, který je pravičák, mluví slušně a zdraví, ale z nějakého záhadného důvodu mě prodal do otroctví. Pořád mi je tedy bližší takový oportunista jako Okamura, který účelově a krátkodobě pomůže věci než ideologičtí černí svazáci případně vysněný pravicový a ideální zato neexistující politik. A to Okamura rozhodně není můj favorit.

  3. No jo, jenže takhle můžeš pomluvit každého z těch parlamentnívh blbečků. Já se obávám, že jsme už dávno přešli z fáze Kdo je nejlepší do fáze Kdo nadělá nejmenší škody. A jsme rázem někde jinde: například v prvním kole by mě nikdo a nic nedonutil dát hlas Zemanovi, a taky jsem mu ho nedal. Prakticky jediná věc by mne donutila dát mu hlas: želé stahovač Drahoš ve druhém kole. A taky že jo. Takže asi tak.

   1. Technická: jediný reálný vliv prezidenta je nominovat ČNB, a v tom byl keynesiánský eurofilní eurofederalista Zeman úplně stejný, jako keynesiánský eurofilní eurofederalista Drahoš.

    Já jsem hodil prázdnou obálku s pocitem levné morální satisfakce, že menší zlo neexistovalo :)

 6. Já myslím, že Babiš první pokus k sestavení vlády mít nebude, jelikož Koudelka. Vypadá to, že Babiš ho odvolat nemůže, protože se bojí, ale Ovar se ho chce zbavit hodně. Pokud nebude ve sněmovně nějaká výrazná většina, tak Ovar klidně jmenuje premiérem nějakého svého poskoka, který samozřejmě důvěru nezíská, ale může bez důvěry vládnout hodně dlouho.

  Btw, koalice spolu+pirstan se bojím o trochu míň než autor textu. Taková koalice o pěti stranách toho moc neprosadí a vůbec by mě nepřekvapily předčasné volby do dvou let. Pak je ovšem otázka, co v té době bude dělat Bureš, jestli si bude užívat politcký důchod, čekat ve vazbě na soud, nebo bude lídr opozice s potenciálem atakovat 40%….

  1. Ohledně té vlády dvou koalic to vidím velmi podobně. Piráti se znemožní úplně stejně, jako v Praze na magoši a v reálu ta vláda udělá kulový, což je možná ještě ten nejlepší výsledek. Nyní jde o to nakopat Bureše do zadku, protože to už opravdu začíná být nepěkné a na ty kulturní války atd. přijde čas až v těch dalších volbách.

  2. V té době bude Bureš kandidovat na presidenta… úspěšně :-(

  3. Moc neprosadí. Mhm.

   A Topolánkovu koalu ODS+TOP+Zelení vy dva pamatujete?

   Ano, Zelení se v ní „znemožnili“ – ale škody již byly napáchány a nikdy nebyly odčiněny. Přítel kůrovec v bezzásahových zónách, OZE, biomasa, dekarbonizační srajdy, ekodaně z převodu auta byly myslím také jejich výdobytek…

 7. „Zlodějští politici, banda zlodějů, führer Babiš, Fradulentní bankozmrdi ,zloději, loupeživé „keynesiánské“ oligarchie, ……“
  – toto je stručný výcuc z autorovej mysle. Je jasné, že autor je “ mierne nasraný“ . Ale celkom NEoprávnene. Autor, (pravdepodobne silný demokrat) akosi odmieta právo väčšiny voličov zvoliť si katastrofu, vlastnú smrť, biedu, ……

  Autor akosi odmieta pochopiť, že tato katastrofa NIE JE VADOU demokracie, ale je PRINCIPIALNOU vlastnosťou demokracie.
  Podľa autora je Babiš symbolom ZLA. Skutočný demokrat by preto volil OPOZÍCIU, ktorej princípom je ANTIBabiš. Lenže – blbé : Opakom Babišovho ZLA je iné ZLO. A možno ešte väčšie.

  Babiš = ZLO ……. Opozícia = väčšie ZLO.
  Kua, akosi sa tá demokracia pokazila. Zostáva iba TRETIA možnosť :
  NEVILIŤ , teda „voliť“ ANARCHOKAPITALIZMUS.
  Lenže , pre demokrata je
  ANARCHOKAPITALIZMUS = najväčšie ZLO.
  Je to sloboda, v ktorej je ovčan bez „riadenia z hora“. A toto žiadny demokrat nedovolí.

 8. Preštudovať si komentáre k textu, …… a potom hneď písať dizertačku z psychiatrie. Keby som bol mladší, tak si urobím doktorát.
  Po preštudovaní diskusie je jasné, ako dopadnú voľby. To „dopadnú“ je správny výraz. Dopadnú.
  „Demokracia“ je najrýchlejší spôsob, ako rozjebať spoločnosť .
  Z názorov demokratov sa zdá, že cieľom volieb nie je urobiť fungujucu spoločnosť, ale cieľom je POSRAŤ život ostatným. A vlastne aj sebe. Demokracia zvíťazí, spoločnosť bude dojebaná.

  1. No jistě, v pohádkovém anarchokapitalismu by oligarchové přestali mít potřebu hrabat pod sebe a pokud ne, vesničané by s nimi zatočili jako ve Vodním světě. A kdo pohádkám nevěří, musí bejt duševně nemocnej, jinak si to neumíte vysvětlit, že?

   1. Což o to, hrabat budou, ale princip, že zvedáním ruky v parlamentu můžu někoho legálně okrást rozkládá společnost sám o sobě i bez hrabání.

    1. No pokud vím, v Afghánistánu se právě jedna vláda spakovala, ta nová se zvedáním ruky v parlamentu nezdrzovala a stejně to na žádny anarchoráj nevypadá. Proč?

     1. Maximum se řeší na lokální úrovni na základě lokálních zvyklostí. Na nějakou vládu nebo parlament v Kábulu každej sere. To má asi k tomu anarchoráji o dost blíž než centrální parlamentní kdemohkradcie.

      1. Samozřejmě s ohledem na to, že jde v podstatě o středověkou společnost.

       1. To, že má středověká totalita blíž k anarchoráji než západní demokracie je poměrně děsivé.

        1. Ale pravdive.

        2. starter25 4.10.2021 v 13:36
         Zásada, že veškerá půda patří Alláhovi, je přímo základním pilířem anarchokapitalismu.
         Uchovávání předepsaných forem vlastnictví a rozdělení společnosti je sankcionováno přímo koránem. Islám přikazuje určité přerozdělení majetku prostřednictvím zakátu u všech a sadáky u některých – „dobrovolná almužna“ majetných muslimů.
         V sociologii islámu přežívají takové normy společenského života, jako je třeba potřeba pomsty či kořisti.

         To, že má středověká totalita blíž k anarchoráji než západní demokracie je jistě možné, ale nikoli děsivé.

  2. Hm, no, trofnu si napsat hypotezu, ze problem vsech spolecenskych zrizeni je ve slozeni lidi, kteri v dane spolecnosti jsou. Takze ani sebelepsi zrizeni nebude fungovat, pokud v nem bude kriticke mnozstvi dusevnich kriplu. Jako dukaz si dovolim napriklad predlozit rok ’87 a rok ’91. Oba v jinem zrizeni, nicmene se stejnymi lidmi, ergo v dlouhodobem horizontu vedouci do srovnatelne prdele.

   Spolecenske zrizeni je jen prostredek, jak ti vychcanejsi ojebavaji ty submisivnejsi. Nic jineho. A modelovat si to muzeme na jakemkoli zrizeni chceme.

 9. Já kdybych byl autorem „čehokoliv“, tak v každé zemi najdu oportunistu a domluvím si s ním, aby vedl opozici proti mému „čemukoliv“. A tím by ten oportunista zajistil vychytání voličů, kteří jsou proti mému „čemukoliv“, tak, aby nevznikla nějaká skutečná opozice proti mému „čemukoliv“. Oportunista pak se svým mandátem, který mu svěřili odpůrci mého „čehokoliv“, za mírnou úplatu mé „cokoliv“ podpoří.

Napsat komentář

D-FENS © 2017