Jak vyhrát prohru - zpět na článek

Počet komentářů: 26

Přidat komentář
 1. Je to čímdál častější. Když už si žencký neberou stád (což je pořád zdaleka nejčastější), tak se sčuchnou dohromady. Něco jako byť atomární rodina už je úspěšně téměř zcela rozložený.

  1. Pokud by to tak bylo (není, zaplať pámbu), provokovalo by to otázku, zda kvalita mužů (a mužství) tak klesla, že se žencký obracejí jinam.

   1. společnost jde do prdele tak nejak celkově, takže toto asi není výjimkou; nejsou vony to nakonec ty sqělý nový západní hovnoty? :o)

    ráčil si taky všimnout, jak se to těm ženckejm žije potom dobře…když je minimálně ve 2/3 případů futruje stád a_eště_k_tomu nějakej ten chlap? (:

    hrozný překvápko, že se to ani dneska prakticky neděje v regionech, kde si žencký stále ještě po rozvodu (pokud i ten vůbec existuje :D) nemůžou vzít pana stáda :oD sou to ale hnusní zpátečníci, že má žencká jakejs-takejs nárok na vyživování do doby, kdy jaksi v té domácnosti je, nikoli poté, co se zebere a vodejde…asi bude potřeba jim tam taky dovézt ty západní hovnoty! že by třeba na křídlech efpjetatřycýtek?? ale ouha, voni se radši spaktujou s ďáblama (jako sou rejžáci, iránci, rusáci) co jim dodají moderní zbraně včetně PVO a eště k tomu jim NE-cpou úchylný hovnoty…nák se nám to sere…

    1. Sociální dávky bych nejradši vymýtil en bloc, ale nepředstavuj si, že podpora osamělých matek na mateřšké je nějaké extra terno.
     Myslím, že ani jeden bychom za to nevstali z postele.

   2. takovej příklad za všechny, úplně mimoděk vodevřu vedle list a todle na mě vypadne:

    Jsem pohodová holčina :) miluji srandu a nesnáším nudu :)
    todle si dá 25letá holka do vážnýho seznámení, chápeš to? když se na to podiváš, máš z toho na první, druhou, padesátou dobrou, pocit, že todle je vztahovej materiál? je to jedna z dalších mnoha roztočenejch spirál – řada i respektovanejch, cenama ověšenejch psychologů a sociologů (samozřejmě i psycholožek a socioložek) už samozřejmě leta píše i celý KNÍŽKY vo tom, jak jsou muži dneska zfeminizovaní, mj. i výchovou svobodnejma matkama bez pořádnejch mužskejch vzorů

    ale to samý z druhé strany jsou dneska žencký (a samozřejmě o tom píšou taky :D), který jsou dneska eště vychovávaný rozumným konzervativním způsobem v nějaké aspoň elementární zdrženlivosti, slušnosti, cudnosti? v rodinnejch hodnotách, aby si osvojily základní dovednosti, který budou potřebovat? todle citovaný není žádná výjimka, to je, bohužel, naprostej etalon tédle věkové skupiny – v pětadvaceti neumí ani hovno a nemá ani nejmenší ponětí, co vlastně vztah vůbec obnáší, však stačí kunda a hezká tvářička přece a svět jí bude padat k nohám :o)

    1. Ze miluje srandu a nesnasi nudu, bych ji nezazlival, pokud neocekava, ze tu srandu bez nudy ji nebude zajistovat jeji budouci donor.

     1. ale to přesně vona čeká, její představa vztahu bude, že bude mít „supr parťáka“ na tu srandu – a hlavně samozřejmě kasičku a blbce, co bude běhat vokolo a všecko zařizovat, přičemž vona přinese (kdovíesli) tak kundu

      když by ses na férovku zeptal, jaká je todle kvalifikace, co do vztahu taky hodlá přinést, tak bys byl eště rád, že nikdo neodpoví ;-) :DDD

      1. :-)
       Na tohle se hodí bonmot o tom, kdo hledá vztah stejným způsobem jako obchodního partnera – taky podobně vztah skončí.
       Při seznamování jde úplně o něco jiného než jak se budou v pozdějším vztahu dělit povinnosti, prachy a věno, aspoň doufám, že to tak stále je.

   3. Ale prd. Kvalita chlapu i zenskych tak nejak osciluje zaroven. Ono spis jde skutecne spis o ty hovnoty. Krestanstvi uz nema paky, jak nekoho nutit cucet v nefunkcnim vztahu, na deti cim dal tim vic lidi sere a manzelstvi se tim padem stava spise ekonomickym obchodem. V okamziku, kdy jeden z partneru zjisti, ze muze mit i lepsi zdroj, nez partnera (pripadne ty zdroje kombinovat), tak jde do prdele. Business, nic vic. Hodnoty, ktere nejdou koupit, vymeni za ty, ktere koupit proste jdou.

    1. tak tak, ten materiál je celkově čímdál horší, však to vidíš sám i v práci, co ti chodí na pohovory, i u dodavatelů, konkurence, dyž vlezeš nekam do krámu a zeptáš se, všude, prudkej úpadek ve všem – hovnotovej, vědomostní/dovednostní…

    2. Jaký šel, takovou potkal. Při krátkosti života je lepší v nefunkčním stavu netrčet, pokud nemáš to štěstí, že zůstal (z něj opět uděláš) funkční.
     Podíl hodnot, které lze koupit, a které koupit nelze, je konstatní od počátku věků.

 2. Blahopřeju k dobrýmu konci a hlavně k novýmu začátku.
  Někdy je lepší rychle seknout, i když to něco stojí (a nemyslím jen prachy) a neohlížet se.

  1. Segra moji zeny je uz trikrat rozvedena. Uz ma pet krizku na krku a porad neco hleda. Ja s moji zenou mame prvni manzelstvi a i kdyz ponekud italske, tak drzi. Ono neni umeni se na neco vysrat. Hlavne ale pak clovek nesmi zjistit, ze vlastne nic lepsiho nenachazi.

   1. ani nedejchám, kolik lidí tady se v duchu ptá autora, esli dá za pár let vědět, jak ta hvězda dopadla…já nebudu baba a tímdle ho otevřeně žádám, aby dal v párletejch intervalech vědět :)

    totiž v celkem mnoha případech tyto zjistí celkem brzo, že je neco blbě, málokterá ale má tu sebereflexi (a kontrolu nad svým egem) si přiznat, že lví podíl na tom průseru mají vony, řada jich (eště podporovaná podobnejma v okolí, případně feminazi soudružkama) zhořkne úplně a začnou vinu za všecko zlo na světě dávat chlapům všeobecně a fanaticky se ujišťovat, že svobodný jsou na tom nejlíp (u takovejch je potom dobrá prdel sledovat tu jejich kognitivní disonanci, jak jsou všici chlapi na hovno, ale potřebujou-li naprosto cokoli, tak komupak zavolají? X-D)

    1. Za neshody v manželství vždycky mohou obě strany. Manželka i tchyně.

   2. Takže nakonec jste jste křesťani katolíci, jen bez toho církevního balastu…

    Země musela prožít mnoho zlého, než zapomněla, že v ní žili elfové.

   3. K tomu nezbývá než gratulovat. Přestože moje první manželství bylo dobré (a zůstali jsme minimálně dobrými známými, když ne vyloženě přáteli), druhé je lepší. :-)

 3. Nějak si ty „výhody“ společné péče nedokážu představit. Jestli tomu rozumím, tak děti budou fakticky pořád u matky a autor si je bude brát kdykoliv uzná za vhodné a matka dětí mu to dovolí? Už tady přece může být problém, například při naplánování dovolených nebo víkendových výletů na stejnou dobu. A ta forma financování všeho mně taky není jasná. To jako bude matka všechny nákupy oblečení a obutí, všechny kroužky dětí apod. hradit a následně bude otci posílat účty k proplacení? Děti vlastně nikdy nebudou vědět, s kým a kdy budou? Děti mají mít hlavně jistotu, v tomhle případě mají jen jistotu nejistoty. Rodičům za tohle jedno pěkně „poděkují“.

 4. Budeme se těšít na pokračování jak za pár měsíců/let přileze s prosíkem zpátky…

  Držte se!

  1. Proč myslíte? Jednomu mému známému kdysi taky utekla manželka za ženskou, nevrátila se nikdy. Je to už 25 let….

   1. Jenže to bylo před 25ti lety.
    Tohle je typický pro moderní ženy.

    https://youtu.be/2HSw63pAD84?si=A9w68IVRIVqh7IKz

    Takových už bylo co se po xx letech rozvedli protože potkali někoho jinyho jen aby to za pár týdnů zakončilo, rozbili rodinu kvůli uletu. A pak brečí že je nikdo nechce, protože jim je vysoce přes 30 a nikdo je nebere vážně.

 5. Kdysi se tady v diskusi objevil odkaz na judikát týkající se Společného jmění manželů (SJM). Šlo o to, že dům koupený na hypotéku před uzavřením manželství ani splátky hypotéky (i ty zaplacené později během manželství) nespadají do SJM.
  Nemá někdo odkaz na příslušný judikát?

  1. Nemám, ale mělo by to tak být. Zrovna tak tam nespadají různé půjčky a podobně. Mělo by to jít najít poměrně snadno.

  2. Mám za to, že splátky hypotéky, pokiaľ boli platené z prostriedkov nadobudnutých počas manželstva (t.j. nie trebárs z úspor preukázateľne existujúcich pred manželstvom) tam spadajú (= pri rozvode a delení musí majiteľ domu druhému z manželov vyplatiť polovicu z týchto splátok, resp. sa to príslušne započíta do rozpočítavania majetku). Jedine, že by to v ČR bolo nejako inak než na Slovensku….

   1. Bylo tam něco v tom smyslu, že dotyčná žena věděla už před manželstvím, že muž splácí hypotéku. Tedy žena musela počítat s tím, že část peněz půjde na splátky hypotéky. V tomto případě soud rozhodl, že splátky zaplacené během manželství nespadají do SJM.

    1. To mi príde ako vcelku ezoterické zdôvodnenie, nie veľmi ďaleko od „žena vedela už pred manželstvom, že dotyčný je fanatik do áut, preto náklady na kúpu a tuning vozidiel nespadajú do BSM (SJM)“. Ten rozsudok by som veru tiež rád videl.

Napsat komentář

D-FENS © 2017