Jak se kalila ocel - zpět na článek

Počet komentářů: 174

Přidat komentář
 1. Autore, oprav si odkazy na „Prvním průkopníkem bylo město Tübingen“ a u “ pokrokový deník, jako je Seznam, podléhal dezinformacím“. Oba jdou na článek.

   1. Ten první odkaz, to je tedy síla. Ale předpokládám, že lidem zavřeným doma bez soudu a možnosti propuštění to taky bude po půl roce připadat jako vysněný ráj.

 2. Ty hrubky tam sou taky teda běsný.

  Většina ovcí ovšem sdělení stejně nepobere.

  1. Měnil jsem podměty, aby text byl údernější a nepřečetl jsem si to po sobě pořádně. Asi to bylo tím, že jsem neměl u psaní respirátor. Snad mi čtenáři prominou.
   Panu Vovimu za komentář k době, kdy bylo nutné používat i jiná Y/I píšu kladný bod. Ano, souhlasím, byla to hrozná doba :D

   1. Kašlite na tých hroubkofóbov. Ja som písal na web v časoch, keď klávesnica nemala mäkčene – háčky , a atmosféra na diskusných weboch bola absolutne super. Dnes máme interpunkciu, a atmosféra ako v kafilerii.

 3. Škoda, že takového čtení, mixu aktuálního tématu a jakoby staršího stylu není víc. Prostě bezva. Člověk by občas čekal infinitiv s -ti, ale bylo by to asi přehnané.
  Jo srandičky, ale to byl před rokem lokdaun taky, natož pichpas – navíc vše kvůli přeludu, ne protože Marťani pustoší aspoň jednu polokouli.

  Tübingenská Tageskarte či tak nějak je asi zde http://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/jedine-mesto-v-nemecku-se-vraci-k-normalnimu-zivotu-zavedlo-denni-kartu-40355122. Oni tomu říkají „návrat k normálnímu životu“. Je to normální stejně jako přešitá Stephanie Urválek.

  Pro mladší generaci podotýkám, že do cca poloviny devadesátých zde nebylo běžné, aby se ženy zbavovaly ochlupení běžného u dospělé samice, natož do mrtě. (Snad kromě baletek, co se chystaly na Labutí jezero apod. a manekýnek pro západní katalogy). Je srandovní dívat se na jinak dobré některé ruské seriály o minulé době, kde vcelku reálie sedí, až na úpravu bab, ta bývá současná a pro pamětníky krutě nevěrohodná.

 4. Celkom dobre som sa pobavil. Nechapem negativne hodnotenie clanku.

 5. Zdechnul Kellner.

  1. A pak že rok 2021 bude stát za hovno.

   1. Impérium převezme Křéťa, neboť brousí jeho dcerku. A koupí si nějaký fotbalový klub v Anglii.

    1. No už aby to bylo. Tedy kdyby to zároveň mělo znamenat, že ukončí veškeré aktivity ve fotbale tuzemském.

    2. Nechává mě to zcela chladným.
     Od té doby co vím, že aby mohl jeden člověk TAKTO, do stovek miliard dolarů zbohatnout, tak musí další milióny lidí o něco zchudnout. Ani bolševik, pirát, ani rovnostář či neomarxista. Nic z toho nejsem.
     Možná, nebo spíš určitě blbec, že jsem byl zhnilý se učit. Proto se celý svůj dosavadní život živím sice rukama a hlavou, ale nikdo kvůli mému majetku nezchudnul, ani nepřišel k úhoně.
     Nepřeju nikomu nic zlého, zvláště pak ne těm, kteří ke svému jmění přišli vlastním přičiněním a dřinou.
     Nikoli machinacemi se státním majetkem, který vybudoval někdo jiný, burzovními operacemi, lichvou a dalšími činnostmi, o kterých ani nevíme, že existují.
     Už dávno se přece ukázalo, že koncentrace 99% světového/státního majetku do rukou zlomku promile obyvatel s nečistými úmysly, nebyl a není dobrý nápad. Většinou to plodí jen další zlo, jak ostatně vidíme denně.

     1. Kellnera jsem nikdy neresil. Proti takovymu invalidnimu Janouskovi je to uplne jina kategorie.

    3. Myslis, ze se anglicti fotbaliste nechaji platit od bileho stredoevropana?

     1. Když jim nevadí bílej východoevropan, tak proč ne? Prachy nesmrděj nikomu :)

      1. Nebejt to Anglicani, tak si myslim, ze je to pokrytecke :-)

   2. Tak presne tohle si urcite rekl soudem prideleny notar, ktery bude delat dedicke rizeni.

  2. Zase vrtulník. Není to nějaká organizovaná sabotáž?

   1. Zase? Kdo jinej důležitej v posledních letech uhynul při havárii vrtulníku? Nějak mě nikdo nenapadá.

    1. Ani ne tak důležitej, jako skvělej: Kobe Bryant třeba…

    2. shane:
     Jeden sice ne až tak důležitej, ale dost otravnej hajzlík, s výborným hudebním sluchem, schopný hrát na všemožné hudební nástroje, kšeftařsky nadaný Bobeš – zdechnul v září 2018.
     Nikdy jsem neviděl, že by se ve zprávě z vyšetřování nehody (odborného, nikoli fízlovského) objevil výraz „arogantní“.
     V případě Bobeše tomu tak bylo.

    3. Olivier Dassault, ne tak moc dávno.

     1. Náhoda to neni určitě. Globální Elity DEPOPULUJÍ miliardáře skrze vrtulníky, jasná věc.

      1. …jsem si oddechl, ze armada nakupuje u Bellu.

       1. Kdysi dávno prófa na průmce při Konstrukci letadel kapitolu vrtulníků uvodil slovy:
        „vrtulníky létají především proto, že jsou tak vošlivý až je Země odpuzuje“

      2. Vůbec jste si nevšimli, že v tu dobu byl na Aljašce i Soros? Takže je to jasný. Počkejme na zrg2 ten nám to vysvětlí.

       1. Soros se tam flakal po okoli a pobihal tam s M202 Flash…

    4. Jeden čas byla zakázaná písnička
     Letěla husička, letěla z vysoka,
     nemohla doletět, spadla do potoka…

     poté co se Husákova manželka zabila ve vrtulníku. Ale je to už dávno.

  3. Sice nevím, proč to nešlo napsat nějak lidsky, ale asi to holt nešlo.

   To bude slušná rvačka. Hlavně jsem zvědavej na to, jaký všivárny bude vymýšlet ten estébáckej hajzl, aby si taky kus urval, nebo aby to alespoň zkomplikoval dědicům.

   1. Nomad:
    Nevím, proč bych to měl psát jinak.

   2. Že ty budeš jedna z těch pirátských kurev, co dělají jednu sviňárnu za druhou, ale hlavně ve vší slušnosti a korektnosti?

    1. Že ty budeš jeden z těch závistivejch a škodolibejch dědků, co přejou to nejhorší těm, kdo se vlastním přičiněním mají líp než ty? Kellner mě sice sral svým kamarádíčkováním s Hradem a s Čínou a svým stylem podnikání obecně, ale byl to lidsky slušnej člověk, co se dostal hodně vysoko i bez politického krytí a likvidace konkurentů ve stylu Babiše. To přišlo až po zazmrdování PPF na běžnou míru někdy v poslední dekádě. Zdá se mi trochu zbytečný se o něm vyjadřovat tak, jak to tu předvádí chudák corona, ale od toho se asi nic jiného čekat nedá.

     Jestli je to pro tebe příznakem příslušnosti k pirátům, tak si mě klidně tam klidně zařaď, když už se ti jinak to škatulkování moc nedaří.

     1. Nomad:
      „…Zdá se mi trochu zbytečný se o něm vyjadřovat tak, jak to tu předvádí chudák corona…“
      – – –
      Tebe jeho „podnikání“ sice nepostihlo, jak mě, ovšem daně platíš taky a ani nevíš, kam hučej zrovna díky jeho kšeftům. Jeho PPF má drápy skoro všade.

      1. Vždyť jsem tě politoval, co bys mohl chtít víc? A můžu ti i poblahopřát, dneska jsi překonal dokonce i tu nenávistnou a zapšklou lůzu na Novinkách. Jeď, draku, jeď!

       1. Nomad:
        Tak jasně, tobě je fuk, že díky nějakýmu zmrdovi se zbytečně vydojí prachy, stačí ti jeho kladný PR.

       2. Že ty budeš Richter? Přišels umravňovat štamgasty?

        1. No vždyť to říkám, že ti to odhadování moc nejde.

  4. Ještě by mohl Bakala, dlouhý, Bureš, těch sviní je. Curvidotroky z zavřou v okresech a zmrd si letí na Alaska? A určitě mel negativní test.

   1. Odletět může každej. Na cestu na letiště se zákaz nevztahuje.

   2. Cestovat letadlem můžeš….

 6. Musela to být hrozná doba před tím koronavirem – dokonce se muselo u některých rodů v příčestí minulém používat tvrdé Y.

  1. :D Máte bod :D

 7. Lidi dokonale zblbli, jak to ilustruje jedna smutná historka ze života. Onoho dne jsem byl na nákupu v Albertu. Když jsem platil u pokladny, pán se mě zeptal, jestli chci normální účtenku nebo zkrácenou. Nechtěl jsem ani jednu, ale to je fuk. On se totiž Ahold rozhodl, že spasí svět tím, že bude vydávat zkrácené ekologické účtenky, na které se spotřebuje méně papíru, ale na kterých jsou vytištěné všechny podstatné údaje nutné k reklamaci zboží. Teda bude je vydávat jenom, když o to zákazník požádá, jinak se budou zákazníkům vydávat ty staré nezkrácené neekologické účtenky, na které se musely zbytečně vykácet miliony hektarů lesa navíc, a kde jsou stejně vytištěné tytéž údaje. Hned se mi před očima promítla ta scéna ze zasedačky Aholdu, kde nějakej MBA v bílé košili s kravatou uvázanou na Windsorský uzel před kolegy samolibě masturbuje nad svým úžasným novým ekologickým řešením, které má zachránit klima na planetě a jak ho ostatní vohnouti poplácávaj po ramenou, jakej je borec, až se mu z toho staví péro. Prostě nápad na Nobelovu cenu. A přesně takhle dneska přemýšlí většina lidí. Proto jsme tam, kde jsme a směřujeme tam, kam směřujeme.

  1. Keby prestali zasierať poštové schránky letákmi tak by podľa mňa ušetrili skoro toľko papiera čo na tých skrátených účtenkách.

   1. Skoro toľko? Ja by som to odhadol, že na letáky ide minimálne o jeden rád viac papiera.

    1. Fajn. Nabudúce napíšem, že ide o iróniu. Ja to vidím v tých schránkach aké haldy papiera sa ničia zbytočne…..

   2. Nejak tak, jak si v lídlu jiná banda píčusů honí dycky na posledních stránkách tím, jak ušetřili kde jaký bordely. Že pak ty jejich balený vody člověk musí brát nejlíp štyrma rukama, aby se ten balík z mikrotenu okamžitě nerozprcal, že. No ovšem aby začli dělat větší balení uzenin, než většinou akorát 10dekový, kde je pomalu tolik plastu, jak toho obsahu, nebo nejlíp zavedli obsluhovanej pult a dávali to do mastnýho papíru, to už né…

    Jo a samozřejmě těma jejich žvástama je dycky zabitá celá poslední stránka. Kolik to je tun papíru ročně? Ale zas ty jejich letáky už mají i přes 30 stran a tisknou toho vagon každej týden, takže tak :D

    A to nemluvím vo tom, že dřív se dalo bez problémů dostat krabice a přepravky. Dneska všechno nalisujou na paletu a dostaneš piču, takže si pak musíš jít bedny třeba koupit. Samozřejmě plastový, jak jinak.

    Kdepak, 99 ze 100 tady těch (nejen zelenejch) pošuků jsou naprostí čuráci, co pro strom nevidí les.

    1. Ten balik vod vem klidne v rozkladu, protoze deflorace probehne u kasy ‚…ja vim, ze na baliku je taky carovej kod, ale my to mame v systemu po kusech, takze ja tu jednu flasku vyndam, jo? Ono to v tom igelitu nejde poradne otocit…‘.

     1. Ja keď si kupujem nealko pivo v plechu a nechcem aby mi to na kase rozmrdali tak zoberiem ešte jedno navyše a to im na pokladni podám a zahlásim, že mám z tohto tovaru 25 kusov. U lahváčov je to jedno, lebo tam to z bedne vyberieš. U minerálky brať jednu navyše je trošku opruz, ale keď sa chce…….

      1. Tak já nakupuju s batohem, takže tam právě tyhle těžší věci jednotlivě v pohodě nahážu. Já taham batoh všude furt, asi sem v tomhle divnej, ale sem na to tak zvyklej a záda děkujou. Pivo je ideální po base, ale birrel ochucenej to nelze no. A ten je dobrej.
       Jinak na vodu, pokud máte v kohoutku slušnou(což třeba u nás fakt je), je naprosto super mít soda stream. Minerálku si koupím jednou za čas, ale na sodovku třeba na limču ze šťávy nebo na střik je soda stream neocenitelnej. A nic netaháš… Nechci tomu dělat PR, ale my jsme s tím doma fakt happy, je to easy, jen mechanický a stačí si najít třba tohle – https://www.linde-gas.cz/cs/location_finder/location_finder.html
       A ty lahve na cca 50 L sodovky se pak plní za asi 90 kč…

       1. Taky jsem běhal na nákupy s batohem, klidně 20-25 kilo, někdy i víc. Tak 4 roky zpátky mě chytla tak strašně záda, že jsem neudělal téměř krok a bolestí jsem, nekecám, brečel. Skřípnutý nerv, plotýnka, možná to píšu blbě, ale takovou bolest bych nikomu nepřál. Po čtyřech jsem ze sprchy sotva dostal do postele.

        1. No já to myslím tak, že mám batoh a jedu autem :-) Na ty těžký věci určitě. Mě víc na záda vadí tahat tašky…

        2. jinak tohle se stát samozřejmě může a mimoto já mam batoh na 33 L, takže to určitě není 25 kg, ale tak 15. Ale když chci projdu a oběhnout jen pekárnu, masnu a třeba Lidušku nebo nějakou zeleninu, tak je batoh ideální….

       2. Tak ono nie každému tečie z kohútika Fatra či Baldovská. Ale sódu by som ani v obchode nekupoval keď mám doma vodovod. Keďže chodím nakupovať s autom tak to nadrbem do tašiek veľkých a čo nevojde tak do kufra a hotovka. Do batohu jedine v lete ak idem na motorke, ale tam potom narvem veci aj do tankvaku.

        1. No jasně. Já mam Piaggio Medley 125, takže sice prskolet, ale pod sedadlo narvu nákup jako kráva, když na to přijde. A nebo spacák, 6 piv a pončo :-)

        2. Ale minerálky nepiješ denně ne? to ani neni úplně zdraví řek bych…

         1. Tak to nie. Stačí, že máš tvrdú vodu vo vodovode a máš to takmer zajedno. Ja pijem minerálku ale aj kvôli jej chuti – hlavne taká Fatra v tej silnejšej verzii je paráda.
          A tak skúter je ako stvorený na také nákupy – tam ten priestor pod sedlom je na nezaplatenie.

          1. Tak nejak, u nas se pije Magnezka pro jeji chut. Jinak dobrou vodu mame i z nasi studny. Brblinky do toho nedavam, telu to nic neprinese, akorat clovek pak prdi a brka o 106.

          2. Což je velice prospěšný pro trávení, samozřejmě.

          3. Na trávení je nejlepší Prazdroj, ta voda tam je hodně zásaditá. Tím je myšleno jedno pivo a v klidu to trávit….To je na žaludek skvělý. Pak to tak nějak jde v pořadí becher, jaeger(ale ty sou sladký a to já třeba nerad), fernet a tatranskej. Ten už teda píše hodně. No a v případě průseru švédský kapky s vodou…

          4. SatanOkkY – tu Fatru zkusim :)

    2. Jen tak na okraj. Všiml si někdo, jak zdražily balené vody? Léta kupuji Tanju s citronovou příchutí. Balená v dvoulitrovkách a roky stála 5,90. Včera jsem zašel do Penny, protože mi došla a koukám, nové balení v 1,5 litrech za 7,90 Kč. Samá sranda.

     1. Já to zásadně nekupuju. Bůhví kde se to válí měsíce na sluníčku nebo v mrazech. Stačí litrová karafa vody, v létě trošku ledu, pár plátků citrónu, máty či cokoliv je po ruce a nějaká srajda v plastu tomu nesahá ani po kotníky.

      1. jenže se sifonem je sraní

       1. Sifon. To mám spojený s bombičkama, bylo jich tam snad deset v takový papírový krabičce, měnilo se to u pokladen za pár korun, možná fakt korunu. Pak byly ještě bombičky na smetanu. Doma litrová odrátovaná nádoba :-)

        1. Ja pamatuju vymenu za petikorunu. Ty slehackovy se plnily rajskym plynem, s tim se taky dala delat prdel…

         1. Tohle jsme zásadně sháněli v pubertě. Bylo to prdel, zahulit si a pak si napustit balonek, mít pocit, že se celej svět rozechvěl a třese se a navíc mluvit jak skřítek :DDDDD jo to si pamatuju, na takovýhle kraviny jsem byl vážně eso. (Eso promine)…

          1. Na ‚skritka‘ bylo idealni helium, co se pamatuju. Nejvic sopranistu se motalo okolo pouti a kolotocu :-) Jen je dobry trosku sledovat i okyslicovani zpevaka…

        2. Jo, takovou velkou sifonku na bombičky mám starou asi 40 let a funkční, ale vůbec nevím, zda se ještě ty bombičky dělají a kde je koupit.

         1. Delaji se furt, ale uz je nevymenis v kazdym Pramenu…

   3. To je tezky, cilova skupina neumi moc pracovat ani s matlafouny, ani hen tema internetama, po krame jezdi zalomeni do voziku prave s temi letaky v ruce a hraji indianske hry, kdo ze toho najde nejvic. Tady to bez letaku pujde az s dalsi generaci konzumentu.

    1. Toto som počul, ešte keď som býval v podnájme. Som prskal v kuse nad plnou schránkou odpadu, ale potom som si vypočul argumentáciu starších a pochopil som – oni proste zoberú všetky tie letáky od všetkých reťazcov, urobia zoznam čo by tak nakupovali na najbližší mesiac a idú na vec. Z letákov urobia zoznamy čo a kedy v ktorom reťazci bude najlacnejšie a podľa toho navrhnú postup útoku na Berlín, teda čo to trepem na jednotlivé obchodné reťazce.
     Takže toto by mohla byť pomsta nás mladých – ak nás ešte naserú starci tak začneme spisovať petície na zákaz papierových reklamných letákov celoplošne, celoročne a navždy. To sa bude Gréte páčiť….

   4. Nj, jenže to je pravidelné povinné čtení Burešovych voličů, nezřídka jediné.

    1. A? Co má Burák společnýho s Kaufem?

     1. On nic, ale cílová skupina, která ho volí.

     2. No je jich hodně…

      1. Tak já si ty letáky taky přečtu. Občas tam bejvaj zajímavý věci a slevy. A mám na čem škrábat brambory, čistit houby a čím rozdělávat oheň :-)

       1. Já mám na kaslíku nalepený lístek: Žádné noviny, žádné letáky, byt neprodávám ani nepronajímám.“ A mám klid.

  2. Takhle jednoduchy to zcela urcite nebylo.

   – nejprve ten kravatak pojal myslenku a naplanoval prvni kolo brainstormingu
   – mezitim nechal zpracovat externi firmu studii o vlivu na konzumenta, podil na trhu a financni naklady na upravy sw&hw
   – v prvnim kole prezentoval svuj zeleny napad, jinej kravatak od marketingove kompeny rozbalil svuj PPT s grafy, obrazky rodin v lese a tak
   – nasledne se k tomu vyjadril nekdo z CEO, ze tato nova vyzva je samozrejme zapotrebi, protoze firma kraci k plneni zaveru XVIII sjezd… eh… k plneni zaberu bruselskych dohod o udrzitelnosti klimatu
   – tahle zasedani probehla tri az ctyri
   – uplne nakonec se to hodilo na hlavu nejakymu nestastnikovi v tricku a bermudach, aby to cely zrealizoval v nesmyslnym terminu a dostal za to zodpovednost.

  1. No… manzelce umrel ScorpyMax. Vyschly kodany. Starej 12 let, postupne daval min a min. Nehodlam opravovat picovinu za trinact stovek ceskejch, takze jsem dneska koupil jinej. Zajimavy ovsem bylo, ze jsem k nemu vzal fungl novy baterky od Kodaku, jako byly doma v lednici jiny asi deset let stary a s tema se tomu nejak moc nechtelo jet. Se staryma fpoho. Zatizil jsem je, zmeril, a… voila… ty stary maji mensi vnitrni odpor, nez ty cerstve koupeny.

   Takze, uplne stejne to bude s tema autama. Ted se vsichni poserou a budou tam rvat relativne kvalitni zdroje. Pak se trh postupne vycisti, slabsi jedinci odpadnou a pak nastane ta nirvana, ze ty baterky pujdou kvalitativne do kopru. At uz z duvodu uspory materialu, technologii, nebo proste nekdo zaplati nejakejm zelenejm, aby provarili, jsk jsou vlastne stavajici baterky neeko a jak je potreba nasadit na ne Euro12345 normu.

   Svet, jakej jsme znali, se uz nevrati. A Covidem to fakt neni.

   1. Sledujete F1? Jak tam od letoška zakázali některé materiály, že jsou málo dostupné. Zvýšili minimální hmotnosti, aby se nemusely používat ultramoderní materiály. A zařízli rychlé stáje, aby je ti pomalejší nemuseli nákladným vývojem dohánět. Heh! Včera dokonce Perez normálně svoji formuli nastartoval! Prý už to musí mít povinně všechny monoposty.

    1. Napřed to za posledních 10 – 15 let totálně rozregulovali na sračky a teď se možná trošku náznakem objevuje relativně rozum. Ale zase jen za cenu regulací. Na F1 je krásně vidět, jak tyhle regulace ve finále akorát všechno pohřbí. Koho dneska zajímá F1? Okruhy jsou od nástupu turbo V6 se zvukem mixéru od Ety poloprázdné. Tankovat se nesmí. Strategie v podstatě nula. Předjíždění bez nesmyslných a neférových udělátek naprosto v prdeli.

     Je to velmi podobné jako když do nějakého oboru vstoupí dotace pro vyvolené a státní regulace. Taky to nikde a ničemu neprospívá.

    2. Když spolu bojoval Renault V6 turbo a Ferrari V 12 atmosféra, to byl jinej hukot. Bylo to rozmanité. Lotus vymyslel neskutečné věci. Dneska je to vše jen zregulovaná nudná sračka. Bohužel třeba rally to tak do 5ti let čeká taky. Ale snad aspoň Eko svazáci povolí rally historiků…

     1. shifty: zrovna Bahrajn nebyl špatný závod (prý, nedívám se, stačí mi sestřih na YT). Dnes je holt jiná doba a bylo by divné, kdyby se to v F1 neprojevilo. Bijí se tu celospolečenské bludy o fair play („musí mít všichni stejné podmínky, jinak to neplatí“) s ekonomickou realitou (cílem sponzorů je vítězství). Z toho pak – jako ve všem dotovaném – vzniká ještě větší nespravedlnost než kdyby žádná regulace nebyla. Ale průměrný volič je spokojen, iluze funguje a na realitu sere pes, mimo jiné proto, že o té ví divák hovno.

     2. Mně se nejvíc líbilo to období, kdy byly motory rozdělené na buď 1.6 turbo, nebo 3.0 atmosféra, bez omezení počtu válců, samozřejmě bez elektriky, zato se sekvenčními převodovkami a bez hromady dalších buzerací.
      To byla ještě F1 sport pro chlapy s koulema, kteří něco uměli – ne pro nagelované vymóděné negry s podporou, o jaké se kdysi nezdálo ani Laudovi. Je to od momentu, kdy to sešněrovali všelijakými povinnými rekuperacemi a zelenými vlivy, naprostá nuda.
      Dneska o kilometr dál od dráhy už nikdo neví, že tam lítá 300km/h světová špička spalovací motorařiny, aerodynamiky, brzdařiny, pneumatikařiny..
      Zvuk 3.0 V12 Ferrari, bez jakýchkoli eko-tlumičů, na výjezdech ze zatáček točící běžně 13.000 – 15.000 rpm, se kterým jezdil tuším ještě Schumacher /možná si to pletu s jiným vozem/, tak takový zvuk si dneska poslechnout, nebo vychutnat jízdu takovým vozem, může dovolit jen leda jeho syn, když si zažádá o povolení týmu, vlastníka a jestli ještě existují mechanici, co mu takové auto připraví a nastartujou.
      F1 prý budou mít povinně elektrické startéry, už to kterýsi tým zkouší.
      Někde jsem zběžně četl, že mladý měl při nějaké významné události s tatovým autem chvíli jezdit, ale nevím už, jestli to vůbec proběhlo.

      1. Videl jsem kdzsi na Nemcich porad Wetten das, kde se herci sazeli o to a ono. I prismykali tam ctyri mechanikz od Obuvnika a k tomu bednu soucastek. Prej, za jak dlouho z toho bordelu slozej motor, kterej nastartujou. Je to davno a ten si uz nepamatuju, ale jestli byly snad dve minuty, ani ne a VHUUUUAAAAAMMMMMM motor zarval do salu, prvni rady si cvrkly. To byl, panecku, koncert.

       Nevim, jestli tam jednou budou navijet spulky na motory a pak za usirvouciho ticha je protocej…?

     3. Shifty, fakt myslíš, že si někdo lajzne někam pustit bývalé béčka, aby jim to tam orvalo asfalt a vyházelo kostky? Pochybuju :D

      1. Jasně, jezděj každej rok legendy :-) https://www.youtube.com/watch?v=nSvIs_k0-SU

       i u nás se sem tam objeví Stratos, Lancia 037, starý Porsche… na šumavě jezdí evropský historici a je na co koukat. Letos je to nejspíš bez diváků, ale já zrovna v tom termínu hrozně rád na šumavě houbařím… :-)

       1. Kaltovskej veteranklub nam tak dvakrat za sezonu projede okolo baraku. Zahazuju, co mam zrovna v ruce a visim na plote jak malej fracek.

        1. Jojo, já rally miluju. A to jak ty současný auta, tak právě ještě víc ty historiky. Předloni jsem samozřejmě byl, loni se nejelo, letos bez lidí, jedu na houby :D
         https://www.youtube.com/watch?v=6ZNz4OjtiPA – předloňský. Ta Lancia Delta jela jak praštěná, husí kůže vždycky….

         1. A ty sierry taky. Ono i tyhle modernější historici, auta mého dětství, stojí obvykle za to :)

   2. to má na karlíky nebo co?

    1. Nema ZP a obcas je na druhym baraku sama.

     1. A tydle hračky k něčemu sou? To by to muselo dávat tak 50 kV a úměrně tomu větší proud – jenže tydle opravdu fungující sou samozřejmě zakázaný. To už je lepší nějaký vhodný Dčko, teď se to trochu zamíchalo teda, ale…

      A samozřejmě zbroják udělat. I dyž pokud je to nutná obrana, tak je jedno, esli drbana zastřelíš třeba načerno vyrobenou houfnicou, čin jinak trestný…

      1. Zbrojak moje zena nedostane. A tahle hracka je dobra, kombinuje peprak s elektrikou, vyboj dava trikrat za sekundu na delce 6 cm. S tim uz se da neco delat. Verim tomu, ze dat to na hercnu, tak je po starostech.

       1. Takže trochu dražší hračka. Todle je na hovno, fetku to akorát nasere.

        Pokud je slepá nebo nějakej rapl, tak jedině nějaký to Dčko. Koukni se po něčem vyrobeným před 1897 tuším, revolvery se eště najdou, 5-6 kulí by mělo stačit a výhoda revolveru je, že je podstatně odolnější proti závadám.

        1. Hranice pro kategorii D je rok 1890.

         První sériově vyráběná pistole byla až v roce 1893 (Borchardt C-93), první použitelná (rozumný úchop, tolik nekope, …) o něco později (např. Mauser C96), takže technicky „nejpokročilejší“ co se dá v tomhle sehnat je nějaký revolver (a to i na klasické střelivo se středovým zápalem), případně puška (např. Gewehr 88).

         Datem výroby by tam spadly třeba i starší exempláře kulometu Maxim, i když ty by krom kategorie D spadly i do A (přecejen je to kulomet :)

         1. Z historickeho hlediska jsou to zajimavosti, na prakticke noseni pro bezneho neexponovaneho cloveka je to k hovnu. Ve finale se obrana timto, nebo jakoukoli jinou strelnou palnou bude posuzovat z hlediska primerenosti uplne stejne.

         2. Jestli D na domovní obranu,tak bych se podíval po nějaký brokovnici dvojce vyrobený před 1890. Je jich celkem dost, konstrukce je furt stejná, munice běžně dostupná a nejsou drahý.
          S revolverama před 1890 je problém, že ty v použitelnejch kalibrech s dostupnou municí a v dobrým stavu stojí ranec. Jo,různý lefoše a belgický kapesní mrdky jsou levný, ale většinou jsou to vraky a když ne, tak se střelivo už sto let nevyrábí.

          1. S prachama zrovna problém nebude, myslim.

           Je fakt, že na doma asi nějaká kozlica stačí a ty se vyrábí staletí, to jo.

          2. A když to bude lankasterka, tak ji můžeš mít nabitou roky a ničemu to nevadí. U hamerlesky se kurví pružiny, lankasterka je jak revolver.

        2. Fetku v dobrý lajně akorát tak nasere i .45 ACP, tam pomůže jen brokovnice, kulomet nebo rpg….

        3. https://navratdoreality.cz/zastreleni-tvrdaka-12873.html

         tady dostal asi 7 než konečně upadnul….. než vůbec jeho tělo bylo ochotný vypnout…..

         1. Tohle bylo i predmetem mnoha stiznosti udatnych nacku pri obrane protektoratu proti najezdu ozralych vychodnich muziku.

        4. Ta hracka je, jako kdyz do tebe narazi nakladak. Zajdi si nekam do prodejny a vyzkousej sam na sobe. Pro beznou zenskou to neni spatny. Rozhodne se nasledky nebudou prezkoumavat stejne, jako u strelne palne. A pokud bys odrazel utok fetaka, nebo ozraly, tak pro netrenovanyho cloveka je casto i devitka k hovnu, protoze provrta mekky tkane, ale nic fatalniho, pokud dotycnej bezhlave ‚nejak strili pred sebe‘. Plus, pokud tohle nekde zapomene, nebo ztrati, tak o hovno jde. Vzhledem ke zvazeni prinosu a risik mi to prislo byt optimalnim resenim. Tam, kde jsem ja, to nepotrebuje, zbrani i streliva je dost.

         1. Měl sem nějakou dobu nějaký ty hračky s 500 kV, je to naprosto ku hovnu.

          Jak řikám, pokud to nejsou ty varianty 50 kV a velkej proud (protože jedině ten proud způsobí nucený stahy svaloviny, napětí nehraje roli), kterýžto ovšem fakt fungujou a proto sou u nás zakázaný, tak to je na nic.

          1. Tak prinejhorsim muze zena aplikovat sproste slovo, coz pri jeji kadenci a intenzite je taky na zbrojak.

 8. Zaujímavý článok, taká parodia na absurdistán. Za rok, dva, to bude Príručka správneho Europana pre budovanie šťastnej spoločnosti.

Napsat komentář

D-FENS © 2017