Jak jsem budoval kariéru ve státním - zpět na článek

Počet komentářů: 97

  1. Já nemůžu uvěřit tomu, kolik lidí si tady stěžuje na pravopis, ale to, že na úřadě pracujou závistivý notorici, který celej tejden chlastaj, biftek za 25 jim přijde drahej a když maj chvíli střízlivou chvilku, tak vyměřujou pokuty a hledaj, jak by koho natáhli, protože podnikatelé se podle nich dělí jen na zasrané a kontroverzní. To nikomu zjevně divný nepřijde.

    „Tyvole sousede, nějaký lidi ti kradou auto!“
    „Jaroslave prosímtě ušetři mě těch vulgarismů a zkus mi tu informaci přednést gramaticky správně, jinak mi to nestojí za pozornost.“

    Moje kritika je úplně jiná: Jak můžu ověřit validitu zdroje a oveřit data uvedená v článku? Pokud jsou ty informace pravdivý, tak to vidim na semtex, jiný řešení se mi nejeví dostatečně účinný.

    1. mi se to moc nezdá, možná že v Praze je fakt bordel.

      U nás na okrasním městě jsem pár známých co dělali na úřadě měl a teda tohle zní spíš jako nějaká bajka z dob bolševismu. V reálu – chlast ani náhodou, to vůbec neexistuje. Pracovně je prohánějí taky celkem pěkně, protože na ně sypou kopce agendy a furt vyhazujou lidi, zavádějí nové systémy. Prachy nicmoc. Kantýna zadarmo taky prdel nic, to se u nás nevede. Ono taky všechno co je na internetu není nutně pravda, že.

      Ale jak říkám, možná je to tím, že je to v Praze, kde slušný člověk nemá problém sehnat dobrou práci a tak na úřadě dělají debilové, zatímco u nás práce není a i o ten úřad se poperou schopní a snaživí lidé.

      1. Já slyšel od kamaráda podobnou storku z ministerstva vnitra, kde úřednice chodí o hodinu později (protože předchozím vlakem by byla v práci o hodinu dřív a co by tam přece dělala), po obídku si jde poklábosit na kafíčko na další hodinu. Z práce se zdekuje o hodinu dřív s tím, že si to dodělá doma, ale počítač nechá v práci. To není jak v soukromém sektoru jednou, dvakrát a letíš, úředníci mají prý propracovaný systém důtek a zahlazení kárného opatření, takže v reálu je velmi těžké nějakého úředníka vyhodit. Znáte někoho, koho by ze státního sektoru vyhodili pro porušování pracovní kázně?

        1. Znate nekoho kdo ze soukromeho sektoru dostal padaka?
          Za cokoliv (zdupany drahy projekt, piti alkoholu, etc.)?

          1. Ano, zrovna dneska jsme jednoho člověka vyhodili.

          2. Jo u nas v tovarne za chlast tak +100 pracovniku, za mdle vykony tak +10.

          3. Znám případy z obou sektorů.

          4. upřímně, u nás se vyhazuje z 90 % z osobních důvodů, výjimečně i pro neschopnost nebo průser, ale to málokdy

        2. no nemusíme chodit na úřad, ve starých fabrikách tohle funguje ještě běžně. Když máte soustružníka co je sice hovado a občas do práce nedojde vůbec nebo je namol, ale prostě to umí dobře, většinou si ho drží. Celkem norma v podnicích jako Tatra, NHKG atd.

      2. Netvrdím že to takhle musí chodit všude, popisuji jen svoji zkušenost a vzhledem k tomu že tam sedí pořád ti samí lidé, nevěřím že by se něco výrazně mohlo změnit. Ostatně ta absurdita byl ten důvod proč jsem se to vůbec rozhodl sepsat. Ten systém je totiž pro lemply a má za cíl lemply i vychovávat. Ža na běžného správce sypou kopec agendy kterou jako kokot zakládá bez nějakého smyslu do spisu nerozporuji, ostatně i v článku opět píšu že chlastat se dalo snadno proto že k nám nemohl poplatník přijít bez ohlášení. Lidi se vyhazovali jen za to když někdo udělal opravdu mega průser, běžná neschopnost do toho nespadala. Prachy nic moc, to ostaně v článku píšu taky. O kantýně zadarmo jsem nikde nepsal, cena v kantýně je podobná jako ve veřejném bufetu. Ty ceny o kterých jsem psal platily pro školící a zároveň rekreační zařízení pro saměstnance spadající pod MFČR jako napříkla Luhačovice, či Smilovice, každý kdo tam byl vám je potvrdí. Jestli to platí i dnes netuším.

        1. je mi to jasné, prostě jste trefil takový útvar, věřím že to takhle může v praze na úřadech vypadat, protože tamní pracovní morálka je strašná i v soukromém sektoru.

          Praha = v pondělí a pátek nemá smysl ani telefonovat, protože tam buď rovnou nikdo není nebo na to jen serou. Lidi se prostě nebojí o práci, protože spíš nejsou lidi než že by nebyla práce.

          1. Obávám se, že v tomhle směru smrdí ryba od hlavy. Zaměstnanec není zaměstnancem, protože by překypoval iniciativou. Je to robot, kterej bude dělat co se mu řekne a jeho pracovní morálka bude jen taková, jaká je nejnižší akceptovatelná nadřízeným. Pokud na to nadřízený sere, bude zaměstnanec lempl, by design tam není žádná motivace nějak vystupovat z davu a o něco se snažit, proč, to je vysvětlené v článku. Takže bych neházel do pytle celou Prahu.

            1. je pravda, že velký rozdíl dělá také vlastnictví. české firmy většinou stojí za hovno, zejména ty s dlouholetou historií, jako ČEZ apod. Lidi tam na to totálně mrdají, protože každej je tam něčí kámoš nebo bratranec. Když to patří skpčákům, tak se tam kmitá o poznání víc, ale jak kde.

              Nesouhlasím s vaší teorií zamětnance, možná někde na úřadě. Existují i iniciativní, pracovití a inteligentní zaměstnanci. Srát na to začnou ve chvíli, kdy se ukáže že firmu šéfové tak leda rozkrádají a za iniciativu a výsledky neodměňují, zato odměňují bratrance a kámoše za to, že existují. Ryba opravdu smrdí od hlavy a kde je dobré vedení tam to funguje, kde ne, tam ne.

              Cítím z vás trochu despekt k zaměstnancům, ale já znám dost inteligentních a schopných lidí a podnikat se zatím úspěšně nepodařilo začít nikomu, ani jednomu jedinému a zkoušely jich to v mém okolí desítky. Tady není praha a miliony možností. Tady jsou fabriky, fabriky, pak ještě nějaké fabriky a k tomu pár kancelářských komplexů, co jsou jako fabriky. Cizinec = polák, který kšeftuje líp než kdokoli z našich. Není komu co prodávat, protože kdo nic nemá,. nakupuje v polsku a kdo má, koupí si to v německu.

              Buď zdědíte firmu po fotrovi nebo máte smůlu, rozjet bysznys co vás uživí šlo v 90. letech, možná ještě chvilku po r. 2000, ale teď je trh nasycený a židle obsazeny. Už i v tom stavebnictví jsou karty rozdané.

              1. Jsem se asi špatně vyjádřil, pro zaměstnance mám respekt jako k jakémukoliv jinému člověku, ale moje chápání pracovního prostředí zaměstnanců je dané mantinely, které staví vedení. Když vedení nebude vadit, že někdo chodí do práce o dvě hodiny později, tak to tak budou všichni dělat. Ti, kteří to dělat nebudou a budou se víc snažit, aniž by za to byli odměněni, ti odejdou, protože je to bude srát. Moje první zaměstnání bylo v technologické firmě, kde nadřízený musel vědět všechno to, co všichni podřízení a ještě něco navíc. Zajišťovalo to respekt zespoda a motivaci zhora.

                Stojím si za tím, že pracovní prostředí a morálka je jen taková, jakou vedení vyžaduje, tak to prostě chodí – nedostávám zaplaceno za to, abych dělal, co se po mě nechce.

                1. to vám musím oponovat. U nás nikdo docházku prakticky nekontroluje, foukat nám nedávají, management na nás prakticky úplně sere v dobrém i špatném slova smyslu. Přesto mnoho skoro každý dělá přesčas (neplacený), chodí do práce dřív, nikdo si nedovolí chlastat v práci, nikdo nekrade, všichni se i přesto že to nemá žádný smysl snaží dělat práci pořádně a poctivě a vydělat/ušetřit firmě peníze, i když za to nic nedostanou, protože ti zvrchu na to serou. Ale tak nějak z profesní hrdosti bych si ani tak nedovolil odevzdat ojebanou práci, ani nikdo z mých kolegů.

                  1. Přesně takovou zkušenost mám i já a moc se mi líbí to, že není ojedinělá.
                    Postoj ku práci a ku kvalitě díla a k zákazníkovi (odběrateli) je dán postojem každého jedince, jeho životní filosofií, nikoliv managementem. Je příjemné mít dobrého šéfa, takový je vlastně k nezaplacení, je to to to nejlepší, co člověk může v práci mít. Ale i bez něj je možné mít radost z práce a dobře a rychle posloužit druhým, kteří produkt platí.

  2. Kecy!
    Pracovníci FÚ vždy měli a mají zakázáno podnikat a nebo být v kolektivních orgánech právnických osob (dnes včetně SVJ) kvůli střetu zájmů!
    Povoleno (písemným souhlasem) bylo pár vyjímek, jako třeba vyučování cizích jazyků, přednášení a školení.
    Jestliže jste odváděl DPH, jak tvrdíte. Musel jste být registrován, tudíž by Vás okamžitě vyzvali, nebo by následovalo kárné řízení a propuštění. Pár jedinců své podnikání tedy vedlo na své příbuzné, ale to z Vaše textu ani komentářů nevyplývá, kupodivu.

    Další kecy jsou o tom, jak se v Praze na FÚ chlastalo!
    Nejsem z Prahy, ale všichni víme, jaká fluktuace na pražských FÚ byla a je. Na každém oddělení je prakticky pořád několik nováčků, o kterých nikdo nic neví a nemůže se spolehnout na jejich loajalitu. Jestli se v nějakém kolektivu (soukromém či státním) popíjí, tak jedině v takovém, který je konstantní již několik let a všichni se znají. Na pražských FÚ si to nedovedu představit.

    A zase kecy!
    Pseudo docházka do práce. Spaní na pracovišti. Vyřízení dvou případů za měsíc. Tomuhle věří málokdo. Já bych fakt chtěl vidět pracovníka FÚ, který dle Vašich slov bere 18 tis. čistého (a to i v téhle době!!!) a přitom vyřídí cca 25 písemností za rok (taky Vaše slova).

    Takže máme všichni věřit, že Vy, který jste dle vlastních slov už na střední pil a bral drogy, opustil zaměstnání, které Vám přinášelo pravidelný nadprůměrný příjem a přitom jste v něm ani nemusel být? Vždyť to chce každý rentier, brát za nic! Vy jste opustil tohle? Vy, který byl líný jít i studovat VŠ?

    Jste k smíchu.

    1. Mně se ta tvrzení také zdají většinou trochu divná, ale na nějakém maloměstě možná něco z toho možné je/bylo.

      Osobně ovšem vím o človku, který opustil kariéru na úřadě právě proto, že věčné nicnedělání mu lezlo na mozek a on se bál, že tam opradu zblbne, ztratí pracovní návyky apod.

    2. Nu, s tím studováním VŠ jste to přehnal, VŠ je rozmar, koníček, to nevypovídá o lenosti, anobrž o zaměření člověka. Znám lidi, kteří mají dvě vysoké školy, doktorát, a živí se rukama, protože je to prostě víc baví, či jim to víc sype.

    3. Nejste vy z Plzně? Jenom Plzeňácí zaměňují mě-mi, nikde jinde jsem to neslyšel. Tam bych tomu chlastání i rozuměl.

      1. Sorry to mělo bejt na autora.

    4. Kolega úředník kterého jsem se dotknul? :-) Asi nemám co rozporovat, bylo by to tvrzení proti tvrzení. Ostatně sám píšete že z Prahy nejste, ale samozřejmě víte jak to v ní chodí. Nemám k tomu co dodat. Ohledně vyřízených dvou případů za měsíc jste asi opět nepřesně četl, v článku nic takového pokud vím není. A jen k té poslední věci.. V článku podle mého názoru poměrně detailně píšu kolik sem v zaměstnání trávil času a za jakých podmínek. Pokud jste z toho udělal závěr že jsem do práce nemusel vůbec chodit, tak jste četl nepozorně. Místo jsem opouštěl jednak proto že mi lezlo těžce na nervy (zřejmě neumím dobře psát a z článku to není patrné) a též proto že hezkých 18tis bylo ve srovnání s tím co jsem v té době již vydělával almužna. I kdybych nic jiného neměl, místo bych změnil stejně. Prachy nejsou všechno.

      1. S tím chlastem je to asi různý místo od místa – byl jsem na malém úřadě, kde se trošku popíjelo (samozřejmě ne, aby byl člověk opilej), a pak na krajském, kde jsem dostal „výprc“ že jsem si nesl na pracoviště pito (že by si poplatníci mohli myslet, že se na úřadě chlastá). Zdravím autora – možná bývalého kolegu – já to pro naprostou ztrátu iluzí vzdal po 4 letech :)

      2. No jasně, hodnotítě, že nejsem z Prahy, takže nemůžu vědět, jak to tam chodí? A že pak teda není co dodat? Ale já přeci uvedl jasný argument ohledně fluktuace a kolektivu!
        Ale třeba mám z Prahy navíc přítelkyni, manželku, spolužáka nebo třeba milence! A nebo jsem tam třeba působil a to postupně hned na několika FÚ.
        Ohledně 2 vyřízených případů za měsíc, že to v článku není? SI DĚLÁTE SRANDU? Jeden případ za 3 týdny? To jsou 2 za šest týdnů! To je ještě méně než 2 za měsíc, tak netvrďte, že to v článku není!

        A zase: Já nenapsal, že jste do zaměstnání vůbec nechodil. Já napsal: „přinášelo nadprůměrný příjem a přitom nemusel být“. To jak dlouho jste z pracovního úvazku v zaměstnání denně nemusel být nikde z mého textu rozhodně nevyplývá, takže jak můžete tvrdit, že jsem napsal, že jste do práce vůvec nemusel chodit? Tak zas jen záměrně překrucujete!

        Ale na NEJDŮLEŽITĚJSÍ rozpor, pro který jsem se vlastně já rozhodl registrovat a reagovat, jste asi jen omylem ZAPOMNĚL! Můj komentář začíná právě odkazem na tzv. střet zájmů, kdy jste Vy uvedl, že jste při práci na FÚ ještě i podnikal. Jakmile Vám to někdo znalý rozporoval v komentářích, okamžitě jste kontroval naprostým nesmyslem, který vychází z tzv. lidových HOAX ohledně úředníků. Ale na mé argumenty, ohledně Vašich nesmyslných tvrzení s odvodem DPH, kdy jste dne 15.08.16 uvedl, že: „Měsíčně jsem na DPH zaplatil tak dvakrát tolik než jsem bral v čistém na FÚ. Takže na černo to fakt nebylo.“ Na to jste raději nereagoval.
        ***
        To nám tu jaksi vysvětlete, jak může být nějaká osoba registrovaným plátcem DPH, odvádět pod svým jménem měsíčně DPH ve výši víc jak 30000 (je to z Vašich slov) a přitom nemít ŽL či koncesi a nebo být podílníkem či statutářem právnické osoby.
        ***

        Už Váš článek obsahuje velkou snůžku naprostých nesmyslů, ale Vaše komentáře, kterými jste se snažil jakoby odborně „odpálkovat“ věcné argumeny v komentářích, tomu dávají korunu a jednoznačný PUNC! Tohle Vám může věřit jen naprostý „konzum“, který by mohl klidně řídit celý svět, ale raději si dá to osmý a půjde, aby mu neutekl další díl toho jeho nekonečného seriálu.

        1. Ano hodnotím. Nemůžeš vědět, jak to chodilo na našem konkrétním referátu. Jsem rád, že jsem se trefil, když jsem tě odhadl na úředníka. Přesto tvoje zkušenost z FÚ absolutně nevylučuje tu mou a naopak. Víc k tomu nemám co dodat.

          Ohledně dvou vyřízených případů za měsíc. Skutečně v článku nic takového není. Pokud seš si jist že ano, neváhej konkrétně citovat a rád se omluvím a vyjádřím

          Nemuset být v práci pro mě znamená zřejmě něco jiného než pro tebe. Já v práci být musel, i když ne zdaleka tolik kolik bych oficiálně měl. Je to slovíčkaření a není důvod se o tom hádat. V době když jsem dával výpověď, už jsem jezdil autem za dvojku, plat na úřadě pro mne nebyl důležitý. Mysli si o tom cokoli chceš.

          Střet zájmů. Pokud někde v diskuzi píšu, že jsem nemněl ŽL, opět mne neváhej citovat.

          A vlastně nechápu vůbec proč tě to tak rozčiluje.

  3. Mám podobnou zkušenost z IT oddělení na MÚ.
    Sice tam nechlastalo a docházka byla modla, ale ohledně pracovní náplně dost podobný případ. Ráno přijít na osmou, u kafe pročíst co se stalo ve světě a odpoledne se dvakrát rychlým krokem projít po chodbě, potkat co nejvíce kolegů a je to. Pak všemi dostupnými způsoby zabíjet nudu, ideálně tak, aby to nikdo neviděl (třeba si pospat na hajzlu). Že tam nikdo vlastně nic nedělá, je v rámci úřadu veřejné tajemství. Jediná opravdová starost byla, jak na konci roku utratit všechny zbývající peníze z rozpočtu. Návrh, že by se prostě nespotřebovaly a vratily byl ale zamítnut s tím, že „to nejde, příští rok bychom přece dostali vo to míň“!
    A nejvíc úředníky a úřednice zprudí, když přijdete s inovací, která jim zjednoduší každododenní práci z dvou hodin (úřednickým tempem) na dvě kliknutí. Vydržel jsem půl roku a adios.

    1. Přesně tak! Také jsem pracovala na jednom MÚ. Už při vstupním školení jsem byla instruována, že si musím práci rozdělit na celý den :D

  4. DPH, Kontrolní hlášení a EET je brnkačka vážení kolegové. To obchod s cennými papíry, to je teprve hukot.
    Výkaznictví pro ČNB (reporty o stavech účtů a obchodech klientů, některé z toho denně!), dále pak pro naši milovanou EU denně reporty EMIR (European Market Infrastructure Regulation).
    Doporučuji jen nahlédnout a budete zvracet.

  5. No jasně, hodnotítě, že nejsem z Prahy, takže nemůžu vědět, jak to tam chodí? A že pak teda není co dodat? Ale já přeci uvedl jasný argument ohledně fluktuace a kolektivu!
    Ale třeba mám z Prahy navíc přítelkyni, manželku, spolužáka nebo třeba milence! A nebo jsem tam třeba působil a to postupně hned na několika FÚ.
    Ohledně 2 vyřízených případů za měsíc, že to v článku není? SI DĚLÁTE SRANDU? Jeden případ za 3 týdny? To jsou 2 za šest týdnů! To je ještě méně než 2 za měsíc, tak netvrďte, že to v článku není!

    A zase: Já nenapsal, že jste do zaměstnání vůbec nechodil. Já napsal: “přinášelo nadprůměrný příjem a přitom nemusel být”. To jak dlouho jste z pracovního úvazku v zaměstnání denně nemusel být nikde z mého textu rozhodně nevyplývá, takže jak můžete tvrdit, že jsem napsal, že jste do práce vůvec nemusel chodit? Tak zas jen záměrně překrucujete!

    Ale na NEJDŮLEŽITĚJSÍ rozpor, pro který jsem se vlastně já rozhodl registrovat a reagovat, jste asi jen omylem ZAPOMNĚL! Můj komentář začíná právě odkazem na tzv. střet zájmů, kdy jste Vy uvedl, že jste při práci na FÚ ještě i podnikal. Jakmile Vám to někdo znalý rozporoval v komentářích, okamžitě jste kontroval naprostým nesmyslem, který vychází z tzv. lidových HOAX ohledně úředníků. Ale na mé argumenty, ohledně Vašich nesmyslných tvrzení s odvodem DPH, kdy jste dne 15.08.16 uvedl, že: “Měsíčně jsem na DPH zaplatil tak dvakrát tolik než jsem bral v čistém na FÚ. Takže na černo to fakt nebylo.” Na to jste raději nereagoval.
    ***
    To nám tu jaksi vysvětlete, jak může být nějaká osoba registrovaným plátcem DPH, odvádět pod svým jménem měsíčně DPH ve výši víc jak 30000 (je to z Vašich slov) a přitom nemít ŽL či koncesi a nebo být podílníkem či statutářem právnické osoby.
    ***

    Už Váš článek obsahuje velkou snůžku naprostých nesmyslů, ale Vaše komentáře, kterými jste se snažil jakoby odborně “odpálkovat” věcné argumeny v komentářích, tomu dávají korunu a jednoznačný PUNC! Tohle Vám může věřit jen naprostý “konzum”, který by mohl klidně řídit celý svět, ale raději si dá to osmý a půjde, aby mu neutekl další díl toho jeho nekonečného seriálu.

  6. Pracovala jsem na úřadě 3 měsíce a nikdy v životě jsem nezažila tolik nudy. A keců kolegyň o přepracovanosti. A důležitých keců… Oficiální pracovní náplň přitom zněla tak ušlechtile!

    1. Kamarádka pracuje ve státní instituci, jejíž nejméně třetina pracuje jen a jen na tom, jak okrást (a pomocí PR lhát) ty, co odvádějí z platu část výdělku pro tento účel. V podstatě se bojí už asi dva roky, že jí vyhoděj, protože se o ní ví, že je drzá, nekonformní, a že tam dělá tak dlouho, že vidí všem pod pokličku. Přitomn je hodně pokorná … jen prostě už ví své … i její šéf se s ní raději již nenechává vidět (byť byli kdysi hodně provázáni). Prostě si tam každý hlídá teplé místečko a nějak moc jim nevadí, že lžou a kradou. A zas tak moc tam nepracují, já to tam znám a nebudu to dělat. Ani za několik desítek tisíc. Blil bych.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017