I.Quest 2017 AAR + 2018 BAR - zpět na článek

Počet komentářů: 59

 1. By mě zajímalo jak by to všechno dopadlo kdyby to byl opravdu iQ test bez těch všech moderních vymožeností jako je navigace, notebook s internetem a telefony…
  Jinak ta tvoje Fábka je teda solidní šrot, nechceš radši toho roomstra, je to sice taky mrdka ale jede to líp než to tvoje. Hučí to jak vysavač, výkon žádnej, ani se nedivím že já jezdím za 13náct. A vůbec proč jsi nejel alfou když je to tak skvělé vozidlo?
  Jo a jinak šumava je taky trošku z ruky.

  1. Já bych jim ty internety zakázala.

  2. Samozrejme, ze by to slo organizovat i bez elektroniky, ostatne se tak spousta soutezi jeste stale dela. Nicmene jsme ziskali dojem, ze tyhle moderni vymozenosti usnadni soutezicim tu organizacni cast souteze a maji vice casu resit questy, hadanky, atd …

  3. A jak by kontrolovalo, že někdo necheatuje a nepoužívá mobil? To je zcela nereálné u outdoor akce.
   A vždycky se najde nějaký idiot, co hledá každou možnou výhodu…

   1. Jednoduše, znáte orientační běh? Dostavíte se na místo a na místě vám řeknou směr, pak jdete nějakým směrem až dojdete k dalšímu bodu odkud Vás navedou jinam. A GPS můžete hodit ze skály. Navíc bych byl pro aby se soutěž zmenšila a nebylo to roztahané přes deset vesnic ve jménu tvoje auto tvůj přítel. Hezky pěšky, nebo na kole. Nějaký wifikundace konopného listu z rovnice ke kterýmu potřebuješ server někde v CERNu ? Mobil? K čemu mobil? Budete soutěžit jako jedna nerozlučná parta, každej kdo se soutěže zůčastní bude mít na ruce barevnej kroužek. Jakmile u kontrolního bodu (o kterým nebudete vědět že je kontrolní) bude nějaký člen chybět a nebo přibývat, okamžitá diskvalifikace.

    1. Jinými slovy by jsi z toho udělal úplně něco jiného. A co kdyby sis udělal svůj ohníček (orientační běh) a přestal chcát na ten náš (I.Quest)? To je jak protože mám rád ragby, budu proto lidem vysvětlovat, ať se vyserou na tenis.

     1. ty běž taky do piče namyšlenej dedek. Píšu snad něco o tom že váš iq test je na hovno? kromě polohy a vyfikunfací je nahovno, ale to už je první úkol, který musí někdo překonat aby se mohl zúčastnit. Prostě jsem jen napsal úvahu nad tím jak by to asi vypadalo kdyby u toho nebyly IT technologie a Spazikovi jsem na to odpověděl. Tak laskavě zklidni hormon.

      1. Chlapci, prece se tu nebudeme hadat. SkReT ma pravo na svuj nazor. Komu se libi I.Quest, prijede na I.Quest, komu ne, nic se nedeje.

 2. Jak se z toho videa dá poznat, že je problém s kompresí na 4. válci?

  1. Protože je tam slyšet ten tříválec.

 3. Když tu rovnici zapíšete do wolframalpha.com tak jak je, po chvíli chroustání rovnou vypadne pěkný obrázek :-)

  1. Hezkýýýýýýýýýýýýýýýýýýý.

  2. díky

  3. tak to je pecka :)

 4. Účast v téhle soutěži mě už delší dobu láká, ale jednak nemám tým a druhak Alfa Romeo 159 TBi TI není zrovna nejlepší offroad. Letět z Brna na Šumavu abych stíhal start v šest ráno mě sice děsí, ale zážitky mají bejt silný. Měl by některý tým zájem o takového parťáka?

  1. A čím bys do týmu přispěl?

   1. Mám to brát jako dotaz šéfa přihlášeného týmu nebo jen bezduché tlachání jako posledně po emailu? :P

    1. Netuším jak od SkReTa, ale my rádi ještě jednu hlavu do týmu ulovíme. Piš na Rockcvoker@seznam.cz (Tam dostaneš další mejlové spojení, které ale nejsem příliš ochotný uvádět veřejně.

     1. OK, díky za nabídku, nejpozději večer se ozvu. ;)

    2. tak auto brát enchceš. Letět z Brna na šumavu v 6 ráno taky nechceš, tak co si o tobě mám myslet. Bezduché tlachání nevím, vedu diskuzi se spoustou lidí. Takovou hru je potřeba hrát hlavou a né tím že se jen zůčastníš, proto jsem se tě ptal čím disponuješ že si na takovou hru troufáš?

     1. Pokud je to takto, pak nám došlo k vzájemnému nepochopení. :) Já jsem psal že Alfa není zrovna ideální auto na offroad protože je nízká, ale pokud bude stačit se pohybovat po zpevněných komunikacích, pak samozřejmě přijedu s ní. Mobil se 4G mám, notebook můžu vzít taky, ale bohužel pouze s přístupem k Wifi. Teoreticky bych mohl zkusit nasdílet připojení mobilu. Notebook je relativně nový a Linux kernel zatím nemá k dispozici driver pro bezdrát. Konektivita přes usb stick Wifi má svoje mouchy, proto ta opatrnost. V autě mám usb zásuvku redukcí do zapalovače cigaret. Problém je jen se šťávou pro noťas. Co se týče vstávání či organizace samotné, to už je na mě. Pokud o mé služby bude zájem, tak si to holt musím zařídit tak, abych to stíhal. :) Co se týče „doporučené“ výbavy dle propozic, v noci než jsem šel spát se mi nepovedlo dohledat na webu její seznam, jen dílčí položky. Co budu schopen s rozumnými náklady sehnat, to vezmu s sebou. Kufr to auto má.

     2. Při vší skromnosti bych rád věřil, že jakožto programátor v oboru telekomunikací snad ještě nějakými zbytky inteligence disponuji. :)

   1. Díky, napíšu tam…

 5. Heheh, YouTube – I.Quest – D-Fens spotted! :-)

 6. Díky DFensovi za tradiční mediální podporu, které si velmi vážíme.

  Kromě krátkého videa „Když se organizátorům nedaří“ jsme vypublikovali i delší promo videoklip, což je takové shrnutí předchozích ročníků: https://youtu.be/nPzCaFmW7R

  Případně celý náš kanál: https://www.youtube.com/channel/UC6sf4QdZNoYY6tXVOb1QM4g/videos?view_as=subscriber

  Týmů je přihlášeno 16, maximální počet 20. Příhlášky pouze do 15.7. takže pokud někdo zvažujete účast, neotálejte.

  Věřím, že letos se to navzdory Šumavě bude DFensovi líbit.

  1. Pardon, překlep, maximální počet týmů 30

   1. Pardon, překlep, shrnutí předchozích ročníků:
    „Při ověřování došlo k chybě.
    Toto video neexistuje.
    Omlouváme se.“

    1. Diky za postreh, zde by melo byt video prehratelne:

     [url]http://i-quest.cz/node/172[/url]

 7. Socky se nudí, běžte radši na golf

  1. Ten nick fakt sedí

   1. Náhodou v paneláku se mi líbí, protože mám hodně sousedů a mám s kým pokecat. Do práce už nechodím protože už asi dvacet let mám všechno hotový a nic nedělám. Jenom jezdím v kabrioletu na golf.

    1. Papiči po zhlédnutí promovidea 2018 na to taky seru, evidentně bych se nedostal ani z prvního kola.

     1. Kdo chce hleda zpusoby, kdo nechce hleda duvody :)

      Ta hra neni nijak dabelsky pekelna, lonsky tym novacku dopadl 6. Samozrejme jsou dobre nejake expy a ty tezko daji ziskat, kdyz to clovek vzda jeste pred startem :)

    2. To mi přijde dost stereotypní.

     Ale tohle je taky něco jako golf, jen je větší ground a neví se dopředu, kde jsou jamky.

 8. Zdar. Pokud by jste někdo chtěli splnit D-F přání – tedy nepřihlásit se, paralelně by jste ovšem chtěli I.Quest 2018 zažít, tak budoucí vítěz ročníku team C&K CMCU Representation přijme do svých řad ještě jeden výkonný mozek.

 9. Ad Links4U : Musím se vyjádřit k blogu pana Pilce na téma regulace reklam. Primitivní nálepkování komunisty nechám stranou.
  Tohle je téma, které řeším už několik let. Vlastním dům na obchodní třídě a pronajímám přízemí domu ke komerčním účelům. A protože mi není jedno, jak vypadá prostředí ve kterém žiji, stanovil jsem si jednoduché omezení reklamy umístěné na fasádě nebo před domem. Přestože je to můj dům a moje pravidla, za ty léta jsem si vyslechl hodně o šikaně a omezování podnikání. Uhádnete, s jakým bodem omezení měli uchazeči největší problém? To neuhodnete. Je to povolení dávat na fasádu jen reklamu o provozovně, která se v domě nachází.
  Pak následuje omezení barvy a velikosti reklamy. Různé pestrobarevné kýče od teplých designérů jsou tím mimo hru, a to je asi velký problém.
  T-Mobile se též ucházel o pronájem prodejny, a jeho zástupci mi tvrdili, že to růžové logo se prostě změnit nemůže, tak ať to teda jako beru.
  Když se chce, hledá se řešení. když se nechce, hledají se výmluvy. Podívejte na tuto fotku, daleko větší globální firma McDonalds a tak nenápadná provozovna? Když se chce…
  https://www.google.cz/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&ved=2ahUKEwjX_e30p5LcAhUDUlAKHeBoACcQjRx6BAgBEAU&url=https%3A%2F%2Fwww.tripadvisor.cz%2FLocationPhotoDirectLink-g187870-d1320309-i197559379-McDonald_s-Venice_Veneto.html&psig=AOvVaw0PndodagMqR9E1CA7WCT4x&ust=1531235754894085

  Lidé jsou zvyklí, že se tohle téma neřeší, a že když podnikatel zašustí penězi, tak může všechno. Když si hraje na svém písečku, tak prakticky může. Ale pokud vstupuje jeho podnikání do veřejného prostoru musí brát ohled na zvyklosti a místo, a tak se k němu chovat.
  Proč si doma uklízíme, kupujeme hezký nábytek a dekorace? Proč pečlivě čistíme interiér našich aut, umýváme a leštíme jeho karoserii?
  A fasáda domu a ulice už je něco jiného? Kvalitu života dělá také prostředí ve kterém žijeme, tohle nemůžete vyvrátit. A když nemá člověk dost soudnosti nebo vkusu a kurví ráz celé ulice, tak by mělo zasáhnout město a ten humus regulovat. A že soudnost mají tak 2 majitelé z 10.
  Tak než začnete povykovat něco o komunistech, zkuste se podívat a zamyslet se, jak vůbec tento problém vznikl.

  1. Nechť si každej dělá se svým majetkem co je mu libo, tvrdit, že nějakej vocas, toho času ve funkci, ví co je pro vlastníka správný je hovadina. Vohánět se vlastním vkusem už je absolutní nonsence.

   1. To je krásně naivní představa. Jenže to koliduje s veřejným prostorem. Ví vlastník jednoho domu, co je dobré pro ráz celé ulice?
    A nesnažte se vnutit, že vkus je věc subjektivní. Vkus vlastní nemusí být totožný s obecně přijímaným standardem.

    https://www.google.cz/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjQy9TBt5LcAhUCPFAKHe_SDSIQjRx6BAgBEAU&url=https%3A%2F%2Fwww.reality-trutnov.cz%2Fkomercni-prostory%2Fhotely%2F%3Fid%3DBVK27074N74988&psig=AOvVaw0N9RlT6IIjDJ11viLNXzOj&ust=1531239876738113

    Co tohle, nemyslíte, že je tam reklamy ještě málo?

    1. Nelíbí se ti co mám pověšený na vlastním baráku? Nebo jakou má barvu? Nebo tvar voken. Tak mi zaplať víc než jakej to má pro mě užitek a já to změním. Jinak di do prdele.

     Tak jistě, vkus je takovej kterej preferujou vocasové jako ty.

     1. Ale ale, to jste vycáknul nějak brzy. Jinak „vocasové“ jako já jen nechtějí aby to tu vypadalo jako na Balkánu. Z domu opadává omítka, ale hlavně že před ním stojí nový mercedes.)

      1. Jasně vole, ty něco chceš, ale platit to maj druhý. Takže ne vocas, ale (rudá) kunda z ryby.

       1. Mě neurazíte, vím že takhle byste se mnou osobně nemluvil.)
        A mluvte k věci. Jaké placení druhých? Copak vlastnění nemovitosti je jen pohoda a svoboda? Jsou to také povinnosti. A odpovědnost. A tu zřejmě nechcete převzít.

        1. Co to blábolíš, vole? Jakou bych měl mít vůči tobě povinnost co si dělám se svým majetkem? Co je ti do toho?
         A s veřejnym zájmem si vyliž prdel.

         1. Ano, třeba ten dům udržovat, aby neohrožoval okolí. Třeba padající omítkou, víme?
          Vy budete stejný sobec jako soused. Domlouvali jsme mu roky, ale dům opravil až když mu spadl kus římsy na auto. Sobeček no.

          1. Nezabrušuj. Vo tom řeč nejde, vole. Když to bude padat na můj pozemek tak je ti potom hovno.

          2. No, teoreticky mu po tom je hovno. Lenze celkovy vyzor ulice ma vplyv na ceny lokalnych nehnutelnosti, takze ked urobis zo svojho domu chliev tak uz to susedom tak jedno nie je. A tusim sa ze existuju nejake kreativne sposoby ako by ti svoju nespokojnost mohli dat najavo. No a potom existuju aj take extremy ako niektore neigborhoods v USA kde si clovek moze kupit dom len po podpise susedskej zmluvy, ktora, mimo ine, zavazuje vyhybat sa excesom vo vonkajsom vzhlade domu.

          3. Pokud to koupím s nějakým omezením tak je to richtig. Pokud si udělám zelenožlutofialovou fasádu a barva nebyla součástí podmínek, tak mi nějakej vocas, kterýmu se to nelíbí je u zadku.

  2. Pěkné, pěkné :-) Ale úplně špatně. Krásná levicová představa o tom, že všichni budou mít z rozhodnutí stavebního úřadu opravenou omítku v jedné ze tří přípustných barev a truhlíky s pelargóniemi za oknem, bere za své, když se podíváte tváří v tvář realitě. Na stavebním odboru jeden úplatný šéf a deset podřízených, vesměs absolventů stavárny nebo architektury, kteří poté, co je jako neschopné samostatně vyprojektovat ani kůlnu vyhodili už ze třetí projekční kanceláře, našli doživotní azyl na stavebním odboru, odkud poučují své schopnější a úspěšnější kolegy ze soukromého sektoru a buzerují investory nesmyslnými požadavky :-) Zažil jsem a raději jsem volil nákup pozemku v „lepší čtvrti“ a stavbu domu mezi sousedy, se kterými se třeba úplně nemusíme vzájemně trefit do vkusu, ale kteří o své bydlení dbají a nemají proletářské choutky na svoji nenápaditost upozorňovat nápadnými stavebními excesy :-)

   1. Je to opet jen o penezich. Pro absolventy fakult architektury a stavebky jsou stavebni urady vnimany presne jak rikate, jako karierni chlev, kam se propadnou ti neschopni. Ovsem ti neschopni maji pak dost velke slovo v tom, jak ve finale bude mesto vypadat a pusobit. Jenze zadny schopny absolvent nema proste motivaci jit delat na stavebni urad, kde by byla jeho mozna nakonec vice patrna a platna, nez kdyz bude nekde v arch. atelieru klikat v autocadu a lepit stromky do modelu.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017