I banky mají povinnosti - zpět na článek

Počet komentářů: 441

  1. Fascinuje mě potřeba některých zdejších komentátorů udělat ze sebe debila. P. Vasek usoudil, že jsem všechno udělal schválně, přirovnal mě k cikánovi, nazval upoceným křivákem okresního formátu. Svůj mozeček rozhýbal na úroveň, která mu dovolila toto napsat. Už si neuvědomil, že jsem popsal v článku nějakou časovou osu, že se vše začalo dít v roce 2017 a problémy přišly hlavně v 2019. Takže já, upocený křivák, jsem z bank během půl roku vytáhl víc než mega, pak to trapně skoro dva roky splácel, abych po čase vytáhl Zákon o spotřebitelském úvěru a dosáhl aspoň možnosti splácet jen jistinu. Ano, jsem debil, který se dostal do problémů, ale zase takový velký ne. Nechat to dojít až k zesplatnění, hrozby exekuce, když jsem to tak pečlivě plánoval? Proč jsem to křivácky neudělal dřív? Protože jsem jen malý křivák okresního formátu? Tady se stádečkové typy hrozně rády odvolávají na volební právo, ale to s IQ nemá nic společného. Kdyby mělo, tak spousta z vás ovcí má během voleb volný den, resp. dva.

    1. Richie:
      Já jsem žádný dluhy nikdy nepotřeboval. Dle mýho seš bambula.

      1. Máte pravdu. Taky jsem si dlouho vystačil s jedním a pak relativně, relativně, relativně bezpečnými hypotékami. Měl jste někdy 2 holky nebo černošku?

        1. Černoška je něco, co sem nepatří…

          1. Měl nebo neměl?

            1. Samozřejmě, že ne – proto říkám, že sem nepatří.

            2. To jako že jedna černoška vydá za dvě bílé? Ta idea by se velmi líbila v centrále BLM :-)))

              1. Prej jedna ctyricitka jde vymenit za dve dvacitky, ale na barvu jsem se neptal…

  2. Děkuji za upřímnost.

    1. Richie:
      Máš nějakou kvalifikaci…?

      1. Můžete, prosím, upřesnit otázku? Myslíte pracovní kvalifikaci nebo kvalifikaci vyjadřovat se k černoškám?

        1. Richie:
          Černošky sem fakt nepatří.
          Míním pracovní kvalifikaci…

          1. Budete se asi mnozí divit, ale mám. Ovšem v průběhu let jsem původní povolání opustil a věnoval se jiným oborům. Ať už jako zaměstnanec nebo i jako „podnikající zaměstnanec“. Pokusy o čisté podnikání nebyly úplně úspěšné. Aby se toho zase někdo nechytal – vše jsem tenkrát ještě dokázal vyřešit vlastními prostředky.

            1. Richie:
              To vypadá na dost pochybný byznys…

              1. Není, je to zaměstnání (byly) jako každé jiné. Většinou u zahraničních firem. Omlouvám se, nechci se úplně odkrývat. Zkrátka, do roku 2015 jsem byl úplně v pohodě, bez rizikových dluhů, problémů atd. V 2017 jsem to totálně posral, 18 ještě zvládal, 19 to prasklo, 20 částečné vyřešení, definitivní snad bude v následujících 2 letech. A bude to řešeno prodejem. Výše se někdo divil, že jsem psal, že už mám vyřešeno a zase chci řešit. Mám vyřešeno s bankami, ale chci to doplatit.

                1. Richie:
                  Asi kšeft s pochybným tovarem…

                  1. Co na to říct? Myslím, že 90 % z toho tovaru používáte Vy nebo někdo z rodiny, ale to je fuk. Prostě Váš závěr je takový, že to musí být divné. Proto jsem se Vás ptal na tu černošku. Půjčky jste nikdy neměl, nemáte se k čemu vyjádřit, ale přesto cítíte potřebu to udělat. Takže zřejmě, možná, asi byste se vyjádřil i k sexu s černoškou, i když jste ho nezažil.

                    1. Richie:
                      Jo, takže jsi kšeftoval s nějakými čistícími prostředky, možná nějakými balenými potravinami s delší trvanlivostí apod., prostě takovej ten kšeft, na kterej nepotřebuješ nic pořádnýho umět.

  3. Dávám autorovi za 1, za to jak dokázal vyjebat se systémem. Aspoň na plichtu, a dostat se zpět před rok 1989 kdy existovaly bezúročné půjčky :-D
    Nepotěšilo mě ale zde v diskuzi to naprosté vohnoutství čtenářů, hodné štamgastů v sadomaso salónech, kteří by se v klidu připlazili ještě olízat ruku systému která je předtím zmlátila, případně líbat botu co je nakopla.
    Silně mi to připomíná ten experiment s tlupou opic, banánem a ledovou sprchou. Jak nakonec zmydlili tu nic netušící opici co se jen k banánu přiblížila, aniž by sami věděli proč (kdo to neznáte, vygooglete, jde o základní princip fungování současné zdegenerované společnosti).
    Takových článků bych uvítal víc. Myslím že tu byl jeden podobný o úspěšném úprku před exekutory. Nemo to možná bylo jen vlákno v diskuzi, kde dotyčný popisoval své zkušenosti. Už si to přesně nepamatuju.

    1. myslíte ten experiment, který se nikdy neuskutečnil?

      1. Že by výše popsaná studie mohla stát na reálných základech, ukazuje studie G. R. Stephensona z roku 1967. Jeho experiment sice nemá natolik expresivní rysy (banán, žebřík, studená sprcha), ale v důsledku popisuje podobné jednání primátů. Stephenson vycvičil dospělé samce a samice makaků, aby se vyhýbali manipulaci s konkrétním objektem a poté do klece s vycvičeným jedincem umístil nepoznamenané zvíře stejného věku a pohlaví a zároveň inkriminovaný předmět. Vycvičený samec během doby jejich interakce skutečně odtáhl svého naivního partnera pryč od předmětu, za který byl dříve trestán, zatímco další dva vycvičení samci předvedli něco, co bylo popsáno jako „výhružné výrazy tváře spolu s postojem ukazujícím strach“, když se nevycvičený jedinec přiblížil k onomu předmětu. Poté, co byly opice, které neprošly výcvikem, ale byly spárované se cvičenými jedinci, umístěny samotné do klece s předmětem, předváděly značně omezenou manipulaci se cvičným objektem v porovnání s dřívějškem. Naneštěstí výcvik a testování nebyly schváleny kvůli použití diskriminační procedury, takže povaha přenesených informací nemůže být přesně určena, ale výstupní údaje jsou rozhodně zajímavé. Zdroj: wiki.answers.com, Stephenson, G. R. (1967). Cultural acquisition of a specific learned response among rhesus monkeys. In: Starek, D., Schneider, R., and Kuhn, H. J. (eds.), Progress in PrimatologyStuttgart: Fischer, pp. 279-288. Mentioned in: Galef, B. G., Jr. (1976). Social Transmission of Acquired Behavior: A Discussion of Tradition and Social Learning in Vertebrates. In: Rosenblatt, J.S., Hinde, R.A., Shaw, E. and Beer, C. (eds.), Advances in the study of behavior, Vol. 6, New York: Academic Press, pp. 87-88

        1. takže neuskutečnil

          1. Tady ten experiment poměrně úspěšně probíhá. V článku se píše, že by se mohl uskutečnit a odkazuje na jiný, velmi podobný.

            1. Jenže v reálu tento experiment dokazuje pouze fakt, že i opice jsou schopny předat si zkušenost, na horký kamna se nesahá a vykládán je tak, že hloupé opice si na kamna nechtějí šáhnout, i když ta popálená opice už v kleci není.

          2. Tento experiment můžete pozorovat denně všude kolem sebe. Reálně takhle v principu funguje současná společnost. A ve zdejší diskuzi je to taky časté.

    2. Děkuji, přečetl jsem si o opičkách a viděl pana x-f, jak stahuje ty nové opice ze žebříku a křičí: My jsme tady všichni pravičáci a banány nejíme.

      1. Až na to, že nad tím žebříkem nevisely banány, ale úplně něco jiného,že?

        1. U x-f je to spíše o nadužívání zájmena „my“. Takový ten srábek, co se schovává za kamarády a křičí, že my se nebojíme a my vám rozbijeme hubu. Přečtěte si jeho články. Téma H i30, golf 1,4 apod. A to ještě půjčené na pár dnů. Služební auto má nějakou fábii, takže pro zdejší pravičáky, kterým se chce vyrovnat není zajímavý. Pracuje u nějaké menší české firmy, dostal služební auto. Mohl si vybrat, ale moc na výběr neměl. Ve větších firmách, resp. pro fakt důležité zaměstnance to funguje jinak. Dostanete peníze a je na vás, co si koupíte. U většiny větších, lepších firem je oktavie základ a spíš už je to superb nebo passat. X-f dá auto do servisu a dostane i30. Já jsem měl ve smlouvě stejný nebo lepší model. X-f si kupuje jako auto do rodiny ojetou alfu do 100 000,-. Mám pocit, že tam snad psal 59 tis. nevím, už to nebudu hledat. O alfě recenze moc dobře nemluví. Ale to je jeho boj. Jen by tady neměl urážet a raději řešit, aby jeho přítelkyně nejezdila v šuntech. A to tam chce vozit i děti.

          1. @Richie
            vůbec nechápu, proč to řešíte. Naše reakce se daly naprosto přesně očekávat. Jo možná by se sem tam našlo nějaké rozhřešení, pokud by případná závislost byla popsána poněkud otevřeněji.
            V reálu nad tím žebříkem visely nejspíš peníze z lehkovážných půjček naházený do bedny. Tak se nedivte, že i opice, které gamblera nikdy neviděli křičí, na ten žebřík se neleze. A jestli jezdíme v Trabantu nebo ve Veyronu na tom nic nemění.

            1. Spíš bych to viděl na lidské opice a nad žebříkem místo banánů visí modla kapitalizmu bez přívlastků. Načež se objeví nový opičák, kterému se ta modla pranic nelíbí, tak leze na žebřík aby ji svrhnul.
              Načež dostane od ostatních lidských opic pořádnou nakládačku, bo je to jejich modla. Nikdo z nich ovšem už neví, přoč ji vlastně uctívají, k čemu jim je vlastně prospěšná, a proč se kvůli ní klidně do krve porvou s jinými opicemi.
              Prostě opičí jednání které řídí současnou společnost.

          2. Strategie posmivat se mi, ze jsem na pozici druheho auta v rodine, ktere ujede jen cca 2000kk rocne koupil ojetinu za 60 tisic by na me mohla fungovat jen za predpokladu, ze jsem zamindrakovanej kokot jako ty. Lec nejsem, takze se me to vubec nedotklo ;)

            PS. Platil jsem hotove a bez pujcky ;)

          3. re: Richie

            Asi Vám nerozumím. Proč by nemohl mít rozumný názor člověk, který má jako služební auto fabii. Tak prostě není tak důležitý zaměstnanec. No a?

            A cena automobilu je jedna z posledních hodnot, podle kterých bych lidi hodnotil. Moji rodiče např. drželi trabanta do doby, než jej bylo nutno vyřadit pro technické problémy a potom si koupili olítaný favorit, priority měli prostě jinde. A tak jsem je na letiště na měsíční zámořskou dovolenou vezl tímto letitým autem. Pak si zase koupili olítanou felcku, že jim to stačí a světe div se – stačilo, jakkoliv v jiných směrech se rozšoupli podstatně více a něco uspořili, až před důchodem si tedy koupili novotu. Jo, a po splacení zaměstnaneckých půjček na začátku devadesátek si nikdy na nic nepůjčili, nic si nelízli, atd.

            1. O to nejde. Peníze hrají v životě Richiho evidentně důležitou roli. Když zjistil, že si je nedokáže vydělat, tak si životní úroveň zvedal v krátkodobém horizontu půjčkama. Co to znamená do budoucna nedokázal posoudit, protože je finančně negramotný a spoléhal se, že se postará stát do jehož vedení opakovaně volí levičáky. Přísun peněz začal vysychat, když se přestalo dařit ochcávat skoring systémy bank a splácet půjčky půjčkami.
              Házet peníze do beden se taky neukázalo jako výdělečná činnost.

              Když mě tady tedy tvrdí že kecám, že jsem neměl jako služebáka Golfa, ale jen fabii a snaží se mě posmívat, že jsem domů koupil ojetinu jen za 60 tisíc, tak proto, že podle sebe usuzuje, že mě to hrubě poníží.
              Sám si totiž uvědomuje, že přišel o veškerý majetek a finance a že bude přicházet o část svých sociálních dávek ještě asi tak příštích deset let. Bez výhledu na pořízení nových půjček se cítí být dnem společnosti a ponížený. Chybně pak předpokládá, že obdobně může ponížit jiné.

              1. To je dobrý žrádlo, todlencto. Týpek, co není schopen dostát svým závazkům, se bude jiným smát, v jakých jezdí plečkách. Taky jsem jednoho takovýho znal, na starém Aceru měl hackintoš, k tomu nejnovější iphone na splátky, a všude vykládal, jak je to dokonalej ekosystém s absolutní spolehlivostí a neomezenou servisovaností. Dokud se mu ten iPhone nevysral, a on nesplácel dál za nefunkční věc. Pak to najednou byly největší sračky, rychle utekl na widle a Android a prohlašoval, jak byl chytrej, když si nekoupil ten macbook.
                Co z toho tihle lidi mají, to nevím. Ale Apple je alespoň levnější snobismus než auta.

                1. Pokud ho nenapadlo si ten iPhone dát v záruce opravit, zřejmě se jednalo o člověka, kterému není stejně pomoci.

      2. Asi takhle. Na rozdil od tebe mam vuli a tak nemam na nicem zavislost.
        Pokazde kdyz vlezu na svuj ucet a blika tam na me predschvalena nabidka na spotrebak, tak necitim potrebu si honem pujcit mega a jit ho nahazet do beden. Dokonce nemusim honit penize sem tam mezi uctama, abych ochcal skoring banky. Staci me narozdil od tebe si tu dobre placenou praci udrzet.

        Na rozdil od tebe jsem neprisel o sve nemovitosti a narozdil od tebe nemusim pristich 12 let splacet pujcky po kterych me vubec nic nezbylo.

        A na rozdil od tebe se o sebe staram sam. Nikdo o me nemusi pecovat a na nikoho se nevymlouvam.

        Takze kdyz me takovy dezolat jako ty, co uz si stihnul pokurvit zivot prirovnava k opici, tak se tomu muzu jen smat ;)

    3. Vůbec mě to nepřekvapuje.

      1. Jak vono se to řiká…touché? :)

    1. To je ta hodná paní která prosazovala ideu, že zredukovat slovanstvo na nějakých 60 milionů (jak říkal John Major) je zbytečný humanizmus, a že na obsluhu britsko-amerických těžebních zařízení na sibiři jich bude bohatě stačit 15 milionů ?

      1. Tak kdyz mohl odklanet zidy Zid Hitler, proc by nemohla odklanet Slovany slovanska Madla? A jeste k tomu cerpat…

        1. Ona ale židovka je. A kdysi dávno jí Srbové zachránili prdel před transportem. Za to jim o několik desítek let zařídila vybombardování území a ukradení Kosova.

  4. Díky za upřímný příběh.
    Člověk je tvor omylný, tady možná autor ještě neuznal všechny svoje omyly (kdo z nás jo?), ale díky za to, že popsal, co se mu dělo. Když člověk dělá nějakou pitomost, většinou u toho nepřemýšlí nad tím, jak velká ta pitomost je – jestli je to prkotina, nebo je to megaprůser. Jinak by tu pitomost ani neudělal. A mě pak baví dozvídat se, jak k tomu vlastně došlo.
    Protože jsem sám těch pitomostí udělal hromady. Konec konců z toho se člověk poučí mnohem více než z úspěchů. A upřímně přiznat, co člověka k těm pitomostem vedlo, není vůbec jednoduché.
    Doufám, že v tom autor bude pokračovat, a i když je mu značně vyčítáno, jak článek napsal, či jak problém pojal, doufám, že zůstane nadále upřímný při své nedokonalosti.
    Tady třeba poučením pro mě je, že i když se člověk dostane daleko za hranice toho, co se dá považovat za normální sadu omylů, pořád se to dá zvládnout.

    1. Ještě jsem si vzpomněl, před pár lety jsem ležel v horečkách, když mám horečku nad určitou teplotu tak začnu mít halucinace (míchají se mi sny, představy, realita…), a v tom mi volá neznámé číslo.
      „Co kdybyste měl teď na účtu sto tisíc korun, co byste dělal?“
      „Eeeh cože?“
      „No já bych vám teď hned poslal sto tisíc, jaký by to byl pocit?“
      „No asi dost napytel, když by ty peníze nebyly moje.“
      „Ale byly, byla by to okamžitá půjčka.“
      „To by teda byly asi pěkně drahý peníze, co bych s nima měl jako dělat?“
      „No to je právě úplně na vás, mohl byste si za ně koupit cokoli, co byste chtěl.“
      „Ale já ty peníze nepotřebuju.“
      „To nevadí, tak si je tam necháte jen tak ležet. Do hodiny tam budou, co vy na to?“

      A tak dále. Byl jsem tehdy dost při vědomí, aby mě nenapadla nějaká hovadina, ale umím si představit, že v nestřeženém okamžiku, akutně těžké finanční situaci, snížené psychické odolnosti, na to leckdo může kývnout. A zrovna tohle by asi byly vážně hodně drahé peníze. Staral jsem se něco přes rok o jednu vymahačskou firmu, takové ty půjčky do výplaty, tři, pět tisíc, to bylo svinstvo, fujtajxl, jeden by se poblil. U telefonů dělaly jen ženské, mám nekorektní teorii, že tohle by chlap dělat nemohl. Volat samoživitelkám v nouzi a hledat strategii, jak z nich vymlátit co nejvíc tím, že budou správně splácet co nejméně… měli tam na to rozvěšené vývojové diagramy, tabulky, ideálně všechno vymyslet tak, aby to ten člověk pokud možno nikdy nesplatil.

      1. Otázka pro právníka: co by se stalo, kdyby se telefonnímu nabízeči půjčky člověk nepředstavil svým pravým jménem, ale s půjčkou souhlasil a jako cílový účet zadal účet MFČR pro dobrovolné příspěvky do státního rozpočtu?

        Vysoudil by to dotyčný z majitele telefonního čísla, nebo by se musel soudit s příjemcem peněz = státem? :o)

        1. Nebylo by to bráno jako podvod? Něco jako „uvést jiného v omyl za účelem vlastního prospěchu“, přičemž vlastním prospěchem by byla škodolibost? :-D
          Nepředstavit se pravým jménem by byl asi průser, ono se to všechno nahrává…

          1. To pravé jméno považuji za nejmenší problém – nemají jak prokázat, že jste u telefonu byl vy. Mohlo to zvednout děcko, ožralý kamarád, nepříčetný bratranec…

            1. Od toho je tam ta nahrávka, ne? Hlas se pozná snadno. Navíc bych řekl, že já se představovat nemusel, obvykle to u cizích čísel nedělám, než vím, o koho se jedná. Oni mají ty databáze celkem vychytané. Dokonce i policajti mají číslo na leckoho.
              Zrovna minulý týden mi volal nějaký Ind a vysvětloval mi, že jsem byl vybrán na základě mého profilu k nějaké investici snů do bitcoinu, ó jaké to štěstí; stačilo se ho zeptat, jak se jmenuju, když mě teda vybrali, a byl klid.

  5. Ja se musim zastat autora.
    Ma-li stat nejake povinnosti – sebemensi a sebehloupejsi – je na tom stavena obhajoba a je povazovana za relevantni.

    V pripade vztahu banka/spotrebitel je banka taky ta silnejsi. VOP i smlouva jsou dle jejich vzoru a stat jim dava moznosti, jak se dostat ke splatkam od dluznika pres jeho majetek a exekuce na prijmy. Povazuju za nanejvys fer, ze si maji hlidat svoje zakonne povinnosti. I z obchodniho hlediska si evidentne autora neprokleply a uz predluzenemu mu proste schvalily „cokoliv“ s tim, ze to pak z nej kdyztak dostanou.
    Jestli to chapu spravne, jistinu navic autor splati, jedine o co uverujici spolecnosti prijdou jsou uroky a tz. cena penez. Oproti tomu, jake palky plati dluznik za ruzna zpozdeni, exekutorske poplatky a urokove penale, mi to vlastne prijde jako veeeeeeeeeeeeelmi mirne klepnuti pres prsty pro veritele.

    1. Jelikož autor „různě protáčel“ přes účty odstupné, úschovu od rodiny a pak proháněl úvěr od KB přes ČSOB, byl bych s tím zastáváním se opatrnější. Kdoví, co dalšího do článku nenapsal.

      1. Přesně tak. V článku se sám přiznal, že účelově točil peníze mezi účty, aby tomu scoringu banky pomohl. Taky pokud vím, tak obvykle se i u předschválených úvěrů musí vyplnit příjmy, výdaje, jiné splátky atd. A bez odsouhlasení, že jsou informace pravdivé nejde pokračovat.

  6. Přijde mi jaksi typické, že z toho autor vybruslil relativně snadno. Já mám takový smyšlený příběh o smyšleném pánovi, který jsem sestavil ze smyšlených dokumentů. Smyšlený pán bydlel řekněme v obecním bytě, kde si nedělal příliš starostí s placením nájmu. Než ho město vyhodilo, dlužil smyšlený pán na nájmu a energiích dejme tomu 300 tisíc, později k tomu přibylo penále 4 miliony za x let (ponechme stranou, jak moc v rozporu s dobrými mravy to je, ale ve smlouvě to bylo). Jezdil vlastním autem na leasing, ten platil včas, ale občas se projel i MHD, nevěděl ovšem, že se za ní musí platit, což mu nedošlo ani po několika pokutách. Protože ty pokuty považoval za nespravedlivé, tak je taky nezaplatil. Neplatil ani za telefon, ale když ho odstřihli, změnil operátora, kterému už platil, protože jak telefon, tak auto potřeboval k práci. Smyšlený pán si vzal půjčku v jedné smyšlené bance, protože když ho vykopli z bytu, moc peněz neměl, ale bydlet někde musel. Půjčka nebyla vysoká, nepotřeboval velký byt, protože jeho smyšlená přítelkyně mu i se smyšleným dítětem záhy zamávala. Soud následně stanovil výživné, ale kdo by se obíral takovými otravnými věcmi. V novém bytě nájem platil, protože chtěl předejít dalším mrzutostem. Nicméně mu přišlo fajn si na nájem vždycky půjčit a pak to nezaplatit, takže vystřídal několik nebankovních společností. Přišly samozřejmě i první exekuce, ale ukázalo se, že není z čeho brát. Ačkoli byl smyšlený pán OSVČ s nadprůměrným příjmem, bankovní účet neměl, peníze skladoval na účtu své smyšlené nové přítelkyně, bydlel v podnájmu, kde toho taky moc nebylo, a k dluhům přibyly ještě odměny exekutorům. Smyšlený pán skončil v insolvenci, insolvenční správce však žádný majetek patřící smyšlenému pánovi, který by bylo možné sepsat do majetkové podstaty, nedohledal. I když byl smyšlený pán kulantně řečeno nekontaktní, podařilo se nakonec insolvenčnímu správci dohledat nějaké příjmy, ale nedokázal stanovit jeho čistý příjem. V insolvenčním řízení se sešly banky, nebankovní společnosti, dopr. podnik (resp. vymahači skupující pohledávky), telefonní operátor, exekutoři, bývalá smyšlená přítelkyně s výživným a taky finanční úřad, protože jak jistě tušíte, smyšlený pán si nedělal velkou hlavu s DPH anebo si možná myslel, že DPH platí odběratel přímo finančnímu úřadu, což se časem stalo samozřejmě skutečností, ale to bychom zabíhali do přílišných technických detailů. Finanční úřad přispěl částkou poměrně malou zhruba v řádu nižších desítek tisíc Kč, protože smyšlenému pánovi vyměřil každý měsíc akorát penále 500 Kč za opožděné tvrzení daně (rozuměj nepodal přiznání k DPH), které je opožděné dosud. S rozvojem Andrejových šmírovacích technologií (kontrolní hlášení k DPH) nalezl finanční úřad subjekty, kterým smyšlený pán fakturoval, vyžádal si všechny faktury za několik let, ale z neznámého důvodu žádnou daň nevyměřil, koneckonců je to celé smyšlené, tak si v tom vyprávění mohu dovolit i takovou věc. Takže sumasumárum sekera téměř 5 milionů, i když po odečtení všelijakých penále ten dluh tak drastický nebyl, jen lehce přes půl mega. Smyšlený pán nekomunikuje s insolvenčním správcem, do majetkové podstaty ze svých příjmů nepřispívá a správce záhy podává trestní oznámení pro porušování povinností dlužníka v insolvenčním řízení. Podle policie ale nebyla naplněna skutková podstata žádného trestného činu, a tak insolvenční správce po čtyřech letech podává konečnou zprávu, že smyšlený pán má holou prdel, všechny v píči a vůbec na všechno sere. Nebylo to napsáno úplně přesně takhle, ale nějak v tom smyslu.

    A teď otázka zdejším právně vzdělaným čtenářům – je to konec? Smyšlený pán dále zvesela podniká, příjmy nějaké má, mohou se věřitelé ještě domoci svých pohledávek?

  7. Člověk musí být opravdový idiot, když si vezme spotřební úvěr = „dneska ti dáme 100k a za rok nám vrátíš 110k“ pod heslem „hloupej kdo dává, hloupější kdo nebere“… :-D

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017