Hysterie.Idnes.cz: už nejsou vůbec žádná COVID+ lůžka na JIP! - zpět na článek

Počet komentářů: 224

 1. Děkuji za vysvětleni a poprosil bych i o další inside články z našeho pokrokového zdravotnického prostředí nalakovaného barvou peněz.

  1. +1

  2. Taky se připojuji k prosbě. Netušil jsem že je to až takto ovlivněné, i když jsem si ideály nedělal.

 2. Jen do nich, doktore! A díky!

  Nějak jsem tušil že v tom bude nějaká zdravotněpojišťovací kočičárna, ale těžko se laikovi hledá, když neví co má hledat. V téhle souvislosti se zeptám: Jsou „legální“ propustky ze špitálu na víkend? Instrukce „V případě problémů, zhoršení nevolat RZS ale dopravit se na oddělení třeba po čtyřech“ budí jisté … rozpaky.

  1. za jistých okolností ano – třeba u pacienta na dlouhodobé radioterapii pro tumor. Přes víkend se neozařuje, dojíždění má dlouhé a tak je ve špitále. V USA je to řešené tak, že bydlí v hotelu, protože je to pro něj levnější.
   Jinak nesmíte pustit pacienta na propustku první 3 dny a poslední 3 dny hospitalizace.

   1. Díky, nechci být konkrétní abych někomu nezavařil, ale nejspíš to tedy všechno bylo lege artis.

  2. Ano propustky jsou legální a u nějakých diagnóz jsou dokonce součástí léčby.

   1. Nicméně teď je zákaz návštěv, a tudíž i zákaz propustek.

    1. No na protialkoholních odmašťovnách se propustky dávat budou. Akorát nevím, jak to udělají s testy a karanténou, když je to všude tak nebezpečný..:-))

  3. obložnost je mnohaletá „vlastnost“ systému. Sledovala se i za minulého režimu. Kritická doba bývala třeba o vánočních svátcích, to chtěla většina pacientů být doma. Proto každé lůžkové mívalo seznam ochotných osamocených staroušků, kteří slyšeli na nabídku allinclusive pobytu přes svátky.

 3. No, ať už je kterýkoliv politik jakýkoliv, tak pokud vezmu Váš článek za bernou minci, pak jsem, ač politicky nijak aktivní, taky nevzdělaný idiot, protože takové odrbávání systému by mě ani ve snu nenapadlo a indikaci počtu obsazenosti JIP lůžek bych bral jako dobrý údaj ke sledování. Takže tohle logické spojení (my odrbáváme systém => politik, který to neví je blb) mi nepřijde úplně vhodné.

  1. 1) myslím, že pokud chce někdo řídit pandémii, jako například soudruh Hamáček, musí mít odpovídající znalosti systému, který řídí. Jinak tam má pustit toho, kdo tomu rozumí. Pokud se někdo sere na vedoucí post a nerozumí systému, kterému velí, pak je to zcela jednoznačně pablb a mě nepřipadá úplně vhodné, že tohle chování soudruha Hamáčka považujete za legitimní. Nyní je Hamáček velký soudruh a odborník přes pandémii, ale už se pro něj chystá post v diplomacii (prý bude velvyslancem v Kanadě), kde bude pochopitelně taky na slovo vzatý soudruh odborník. Největším odborníkem je ovšem soudruh Hamáček na ústavu. Hahaha. To pan Vojtěch, šumař ze Včelné, je zase velkým diplomatickým esem ve Finsku. Jistě proto, že je to veleodborník.
   2) dochtoři jsou medicínští žoldáci, jako každý jiný člověk reagují na ekonomické pobídky. Je to zcela přirozené a dělá to každý – proto je to i legitimní. Nepřipadá mi vhodné to zrovna u zdravotníků kritizovat, když jinak je to ve společnosti normální. Zkuste si třeba stěžovat, až vás ojebe advokát dle tarifu a až zjistíte, co všechno je právní úkon, to teprve něco uvidíte, ale vysázíte na stůl obsah peněženky, ani nemrknete. BTW – ukazatel hospitalizovanosti na JIP je toho času tzv. nepřímý ukazatel plateb, tedy přímo u konkrétního pacoše Vám to case mix index v DRG nezvedne (pokud nepřekročíte high trimming point), ale v dlouhodobém horizontu dostanete víc zaplaceno za základní sazbu. Bere se mimochodem zpětně dle referenčního období. Pokud chcete vědět víc, prostudujte si úhradovou vyhlášku. COVID pacienti představují výjimku z tohoto pravidla, protože tam špitály mají ještě navíc speciální finanční incentivu – byli by blbí, kdyby ji nevyužili, protože až za rok přijdou hubené časy, bude se jim zvyšovat objem práce a krátit platby (což je za krize zákonité), když VZP nebude mít prachy – zažili jsme už několikrát aniž by to komukoli z mravokárců vadilo, tak ani pes neštěkne a všichni budou mít radost, když ministr zdravotnictví uprostřed inflační spirály řekne, že zdravotníkům se v rámci „boje proti inflaci“ sníží reální příjmy. Naposledy takto argumentoval jistý soudruh jménem Heger v roce 2013, já už něco pamatuju.
   3) dochtoři si systém plateb nevymysleli. Taky nemají odpovědnost za to, aby léčení bylo co nejlevnější, to je odpovědnost Vaší zdravotní pojišťovny. Ta si to má hlídat. Že to dělají tímto prasáckým a populistickým způsobem, že krátí platy všem, je jejich problém, ne problém špitálu. Jsou daleko horší díry ve zdravotnictví, týkají se kupříkladu nacenění výkonů, naprosté neindikovanosti některých výkonů, „protáčení“ zdravých nemocných a bezdůvodné „kontroly po roce“, nehospodárnost chování pacientů apod. Naprostá většina ekonomické dysbalance a neefektivity ve zdravotnictví není věc zdravotníků. Dokud pacient nebude vtažen do decision-makingu svojí peněženkou, tak to nebude jinak.

   1. Článek fajn, díky.

    Bokem bych se chtěl bych zeptat, v kterých bodech Vám vymezení toho, co je úkon právní pomoci podle tarifu připadá nepřiměřené (jde jen o názor, spousta smluvních odměn je konstruovaná jinak než tarifem – např za čas).

    Pro širší veřejnost uvádím definici úkonů z tarifu – vyhl. 177/96 Sb.

    § 11

    Úkony právní služby
    (1) Mimosmluvní odměna náleží za každý z těchto úkonů právní služby:
    a) převzetí a příprava zastoupení nebo obhajoby na základě smlouvy o poskytnutí právních služeb,
    b) první porada s klientem včetně převzetí a přípravy zastoupení nebo obhajoby, je-li klientovi zástupce nebo obhájce ustanoven soudem,
    c) další porada s klientem přesahující jednu hodinu,
    d) písemné podání nebo návrh ve věci samé, výzva k plnění se základním skutkovým a právním rozborem předcházející návrhu ve věci samé,
    e) účast při vyšetřovacích úkonech v přípravném řízení, a to každé započaté dvě hodiny,
    f) prostudování spisu při skončení vyšetřování, a to každé započaté dvě hodiny,
    g) účast při úkonu správního nebo jiného orgánu, účast na jednání před soudem nebo jiným orgánem, a to každé započaté dvě hodiny,
    h) sepsání právního rozboru věci,
    i) jednání s protistranou, a to každé dvě započaté hodiny,
    j) návrh na předběžné opatření, dojde-li k němu před zahájením řízení, odvolání proti rozhodnutí o předběžném opatření a vyjádření k nim,
    k) odvolání, dovolání, návrh na obnovu řízení, žaloba pro zmatečnost, popřípadě stížnost proti rozhodnutí o návrhu na obnovu řízení a vyjádření k nim,
    l) podnět k podání stížnosti pro porušení zákona a vyjádření ke stížnosti pro porušení zákona,
    m) sepsání listiny o právním jednání.

    (2) Mimosmluvní odměna ve výši jedné poloviny náleží za každý z těchto úkonů právní služby:
    a) návrh na předběžné opatření, dojde-li k němu po zahájení řízení, návrh na zajištění důkazu nebo dědictví,
    b) návrh na opravu odůvodnění rozhodnutí, na odstranění následků zmeškání lhůty a na změnu rozhodnutí odsuzujícího k plnění v budoucnu splatných dávek nebo k plnění ve splátkách,
    c) odvolání proti rozhodnutí, pokud nejde o rozhodnutí ve věci samé, a vyjádření k takovému odvolání,
    d) návrhy a stížnosti ve věcech, ve kterých se rozhoduje ve veřejném zasedání, a vyjádření k nim, s výjimkou odvolání, návrhu na obnovu řízení a podnětu ke stížnosti pro porušení zákona,
    e) jde-li o výkon rozhodnutí, za první poradu s klientem včetně převzetí a přípravy zastoupení, za sepsání návrhu na zahájení řízení, vyjádření k návrhu, zastupování při jednání a sepsání odvolání proti rozhodnutí,
    f) účast při jednání, při kterém došlo pouze k vyhlášení rozhodnutí,
    g) účast při přípravě jednání1d),
    h) jednoduchá výzva k plnění.

    (3) Za úkony právní služby neuvedené v odstavcích 1 a 2 náleží odměna jako za úkony, jimž jsou svou povahou a účelem nejbližší.

   2. Challenger :
    “ 1) myslím, že pokud chce někdo řídit pandémii, jako například soudruh Hamáček, musí mít odpovídající znalosti systému, který řídí. “

    – sranduješ ? Problém nie je V NEZNALOSTI systému. Problém je v tom, že politici majú sadistické chúťky, a zapáčilo sa im tyranizovanie ovčanov. O to viac, že väčšina ovčanov si v tej buzerácii libuje.
    Navyše – je niekoľko konspiračných teórií, ktoré vysvetľujú chovanie politikov veľmi sofistikovane, a vypadajú hodne realisticky.

  2. … taky mě napadlo, třeba Hamáček není tak úplně blbej, když chce zneužít zkreslených dat o využití JIP na prodlužování stavu nouze a fízlí represe. Třeba tu fízlí represi skutečně chce mít dlouho. Třeba jsou blbí, ti, kteří mu to žerou.

   1. Ceo musi udelat rozhodnuti kdyz ma k dispozici 10% dat (nevim kde jsem to cetl), a on opravdu neni blbej. Jen vyuziva toho co se da pro svuj benefit. Ted se to hodi pro propagaci nouzoveho stavu. A ta represe se take hodi pro prodluzovani nouzoveho stavu (ted mam na mysli nove zavreni okresu), nebo aspon nevidim zadny benefit v policejni represi jako takove ani pro Hamacka (necham se vyvest z omylu).

    1. K vysvetleni, zavreni okresu bylo ciste pro komouse par dni pred koncem nouzoveho stavu aby se ziskaly preference, aneb „my ted neco delame!“, „koukejte, prvni den jsme vratili 500 aut, zachranime vas pred mutaci!“, „je -20 stupnu a tvori se 20km kolony, policajti chcipaj“ … kdyz jsem tamtudy jel tak vzdy mavnou rukou (asi proto ze se v minus 20ti neobtezuju stahnout ani okenko a jen blbe cumim). Propaganda nouzaku, to je duvod proc to byli hlavni clanky na idnesu (idnes v nadpisu chapu, je to babisovo medium a svete div se, co se pise tam se v kratkem horizontu opravdu stane v politicke svere dokud je Babis u moci, sleduji uz nekolik let).

     1. Btw, rekord v blbym cumeni je 20 sekund, do te doby vzdy mavli at jedu. Vsechno kolem 5. hodiny rano. Po tom co me mamrd v rousce co jel predemnou zdrzoval dve minuty kontrolu objizdim pres 20m vzdalene paroviste pro kamiony. A uprimne, kdo zna teren a nedokaze do minuty vymyslet zpusob jak projet musi byt uplny dement. T.č. jich máme dle idnesu v ČR přes 1000. A nebo měli půl minuty.

     2. Az mi prijde pro vladu nedostatecne vyuzity potencial zavreni hranic ze strany nemecka pro „mutaci“. Jo a pisu z hotelu z Nemecka. :)

      1. Taky jsem se dneska v Germanii otocil. Prijel jsem na caru, rekl, ze jedu na test, zajel na test a zase frcel domu. Test potrebuju na zitra, ale to tam Bayerische Rote Kreuz neni.

   2. Challenger :
    „… taky mě napadlo, třeba Hamáček není tak úplně blbej, “

    – prvá zásada :
    Politici nikdy nie sú blbí. Politici sú predovšetkým GAUNERI.

    Blbý politik by sa tam ani nedostal, resp. by ho vykopli veľmi rýchlo.
    Nepriateľa nemožno podceňovať.

  3. V ČR někdo něco ojebává? Nene

 4. Dalsi clanek od Challengera co odkryva informace ktere laik bez hlubsiho patrani nema sanci zjistit. Opet diky.

 5. Pane doktore, děkuji za článek, ale nemáte strach že skončíte u lopaty podobně jako kolega z Hranic?

 6. Super článek od insidera, nutně potřebuju další věci od Challengera a nemusí to být jen o Covidu. Všichni, kromě největších zoufalců, tak nějak tuší, že BlábolišDnes je jen snůška presstitutích sraček, ale nedostatkem a rozporností toho mála informací a v závalu doomsayingu v tom všichni tak nějak tápou a nadávají jeden na druhého a neví kam. Čím víc takových článků tím lépe. Jen bacha ať nedopadnete jak ten primář, co natočil video o tom, že covid je z větší části jen mediální hysterie … a primář už není.

 7. Skvělý článek, buď si musíte být jistý, že na Vás nepřijdou, nebo už máte „plán B“ (asi to nebude zase Malta, přepokládám).

  Mě na argumentaci „volnými lůžky na JIP“ nejvíc zajala myšlenka, že lidi jsou vážně tak tupí. Zase vidím ty smajlíky na předvolebních billboardech pro anofert a uvědomuji si propast mezi normálním člověkem a běžným voličem. Člověk by si myslel, že na to, že na JIPce běžne nebývá volno a že tato lůžka nejsou v nemocnicích „zbytečně do zásoby“ bude stačit IQ tak 80, ale zjevně nestačí. Kdyby stačilo, mikina by takovou kravinu vůbec nezkusil.

 8. Autor článku píše:“V souvislosti s nadějí, že výjimečný stav bude zrušen, se aktivovala média, především ta, která vlastní holding Agrofert, a začala mela. Ještě neuplynuly ani 2 dny, ale počet nemocných už nám šíleně narůstá a největší problém je s obsazeností JIP, kde kritičtí pacienti bojují o holý život. Nejhorší situace je, no považte, v Plzeňském kraji, tam už je jen jedno lůžko na JIP pro COVID+ pacienty! No to přece soudruh Babiš nemůže nechat jen tak a musí utáhnout šrouby. Především musí zavírat vleky a sjezdovky na horách, zavírat restaurace a vůbec všechny zdravé lidi buzerovat. Pandémie přece není žádnej holubník.“

  Skvělé!
  Znamená to navíc, že lékaři citovaní v médiích, především těch, která vlastní holding Agrofert, říkali něco jiného a redaktoři posléze napsali opak.
  Znamená to také, že lékaři nebo manageři nemocnic zpovídaní ve veřejnoprávní televizi a rozhlase přímo lhali. Nebo byly rozhovory předtočeny a vysílány s patřičným dabingem.
  Spiknutí je opravdu důkladně připraveno a pečlivě realizováno.

  1. „V souvislosti s nadějí, že výjimečný stav bude zrušen, se aktivovala média,….“

   – správne má byť :

   „V souvislosti S OBAVAMI , že výjimečný stav bude zrušen, se aktivovala média, …..“

 9. Děkuji za článek.Jste hrdina a máte můj obdiv za kuráž poukázat na skutečný stav věci.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017