Hysterie.Idnes.cz – right on target :-))) - zpět na článek

Počet komentářů: 126

Přidat komentář
 1. Celé je to divné… Mám účet na Idnes asi půl roku, vubec tam nic nepíšu, jen jsem se zaregistroval a dneska z ničeho nic mi přišel mail, že me zablokovali. Prostě Orwell v plném proudu.

  1. Asi jsi psal i jinam a holt jsou ta data sdílená.

  2. Tak si raději projeďte PC nějakým aktualizovaným antivirem.

   1. nemyslím si. Spíš jsem dával pluska názorům, která nebyla vhodná.

    1. No jo! Že nepsal, ale klikal! A to je někdy horší! :)

     1. Ony jsou již leckde nasazeny roboty, softwareové, které nejsou moc chytré, takže paušálně reagují na určité náznaky a souvislosti. Mi občas kolabuje přístup na mnou běžně navštěvované portály, aby po pár hodinách byl přístup opět odblokován. Prostě to dělá chyby. A bude dělat. A dovolání nebude.
      Kamarádka dělá nějaké dekorace, věnce. Uveřejnila foto „Velikonoční věnec se slepičkou“ (látkovou, šitou). Facebook jí zrušil profil (zablokoval) pro nešetrné nakládání se zvířaty.

      1. časem budou ty samé roboty vyhodnocovat váš „social rating“, jako to má Čína.
       kdo pomlouvá stranu, nevycestuje za hranice, ale dokonce ho nepustí ani v rámci Číny na vlak.
       Čína to naimplementovala, Západ to opsal.
       počítejte s tím, že chytré kecy na D-F jsou jasné mínuska.
       nenaočkování se západní RNA vakcínou s modifikací lidského genomu, anebo naopak naočkovaní se ruským Sputnikem jsou další mínuska.
       jakákoliv vlastní ekonomická aktivita, krom pobírání dávek, jsou zase mínuska.
       v konečném důsedku nám zakážou dýchat, případně nás pošlou do plynu.
       udělají to ti samí omylní roboti, které programoval negramotný Ind.
       je to tak trošku Severní Korea šmrcnutá Matrixem a Orwellem.
       Obey-Serve.
       ALe víte, co jsem vám řekl.
       Drtivá většina z vás je tak hlouých – naivních – neinformovaných,
       že budete pořád pochybovat, že to není Soroš, že by přece nebyl tak zlý,
       abz vzhubil celou planetu, aby ji měl pro sebe.
       Nenene. Kdepak. Soroš je učiněný lidumil (ironie).

       1. Bojím se že máte bohužel pravdu. Přesně tam to směřuje a bude to horší a horsí :(

        1. šoroš tě chce zabít

        2. Takhle se krade, vážení:

         https://www.seznamzpravy.cz/clanek/babis-chci-zrusit-tendr-na-testy-pro-deti-od-brezna-stejne-do-skol-nepujdou-143398

         Ty minulí bolševici byli ubozí žabaři. Okresní tajemník, si souběžně s kulturákem nechal postavit rodinnou vilu, ještě zbylo na pět dalších, odvážných zlodějů materiálu ve velkém – a ten kulturák dodnes a neporušený stojí :D

         1. soudruh Hamáček nezklamal.

         2. U výrobní linky na kuchání vodňanských kuřat vzdělání netřeba. Naopak je spíš na škodu. Vzdělaný otrok moc přemýšlí, a to je nebezpečné.

          Když tedy neberu v úvahu dystopičtější verzi budoucnosti, kdy půjde o „vodňanské červy“ pěstované na fekáliích a rozkládajících se organických zbytcích. Evropaká unie to již schválila jako povolenou potravinu. Taky nám elity cpou roky do hlav, že hmyz a podobné „fujtajble“ jsou potravinou budoucnosti. A skvělý zdroj proteinů.

          A má to výhodu že výrobu potravinových červů lze velmi snadno automatizovat aby fungovala bez lidského zásahu.

      2. Idnes dává ban i za slovo „blil“, zatímco „pietscha“ projde zatím v pohodě. Dneska mne taky zablokovali na 24 hodin, to už jsem skoro vyvrhel. Nevím, o co jim jde a na co si hrají, většina diskusních příspěvků je na vyšší úrovni než jejich články.

       1. Na LziDnesu jsem byl zablokovan nekdy pred tremi lety. Od te doby jsem zjistil… ze bez toho uplne normalne muzu zit i dal.

        1. Já jsem tam skončil někdy v době, kdy zaváděli registrace na občanku. Předpokládal jsem, že poté už tam zůstanou jenom kokoti a občasný náhled do tamní diskuse mi dává za pravdu.

        2. to je jako si udělat účet na novinkách a pak se divit, že tam banujou dementi….

       2. a proč diskutujete na takových sračkách jako je idnes?

        1. Proč vůbec diskutovat na internetu? S výjimkami to ztratilo smysl. Ani tento web, bohužel, již touto výjimkou není. P.S. konstatuji, nediskutuji.

        2. Na iDěsu diskutují lidé, kteří by si ještě před 20 lety počítač nemohli dovolit, nebo byli v dětském věku. IT technika bohužel umožňuje přístup na internet i lidem ducha hodně mdlého a pak ty diskuse i vypadají. Blogy na iDěsu píší většinou lidé, co se potřebují nějak zavděčit majiteli, nebo mají potřebu exhibovat, jak jsou oni výjimečné talenty na psaní a ostatní tupci. Ti, kteří se tomuto kritériu nějak vymykají, ale nejdou ještě zablokovat, tak mohou psát jen do tzv. osobních blogů a jejich „dílo“ se nikdy neobjeví viditelně ve výpisu blogů – jako je třeba cestovatel Větvička.
         No a Novinky? Předpokládám, že valná většina zdejších, inteligentních diskutujících si už obrázek o Novinkách udělala, co se tam slejzá za svoloč. Může tam napsat svůj „názor“ každý doplňovač regálu a skladník ze šroubárny, který si vydělal na laciný smartphone a v práci, nebo v hospodě se někde připojí na wifi, aby to nemusel platit doma, neboť na to už nemá.

         1. Větva? myslíš toho VIP blogera a blogera roku x-krát po sobě? Jo, to je teda cenzura jak noha.

         2. Na Technetu to není taková trága.

         3. Minimálně poslední dva roky, přesunuje cikán Banga Větvičkovy blogy do „osobních“ a on sám, poučen z předchozích nezdarů, nesestrojil elektrickou kytaru, ale dává je do osobních už sám od sebe. Poněvadž redakcí trpěného cikána zná a taky ví, že nemá smysl se s ním dohadovat, ať už veřejně /na to cikán moc slabej/, nebo jinak.
          To se může stát jenom tady v ČR, že je v administraci zaměstnán jako cenzor nevzdělaný cikán, jehož jedinou kvalifikací je to, že je cikán.

          1. Minimáně ještě někdy v prosinci byl Větva normálně v těch top výpisech žebříčků. Pak jsem to přestal sledovat. Takže z tohole hlediska je to zjevně celkem fuk jestli je to v osobních nebo nezařazených. V nominaci na bloggera roku a výhře téhož mu to taky zjevně nebrání.

          2. Tak o tom naštěstí rozhodují čtenáři, karma článků, která se eviduje a nikoliv polovzdělaní cikáni, co se dodnes nenaučili normálně česky..

        3. Mně jde o to přinést tam jiný názor na věc, než je ten mainstreamový, a diskutovat s lidmi, kteří mají jiný názor, a třeba získat jiný pohled na věc.
         Tady na D-FENSu má většina lidí mně blízké názory, to si člověk moc nepodiskutuje, když stačí říct „to je pravda“.

     2. Na redditu to jednu dobu takhle jelo. Jen pluska na příspěvky a komentáře na karanténované subreddity, banán na tři dny. Po vypršení znovu. Teď už to nějka přenastavili, ale byla to zábava.

    2. Nebo někdo napsal něco nevhodného ze stejné IP adresy …

     U některých providerů, např. u mobilu v internetu za jednou IP může být celkem dost lidí.

     1. rovik: Nechce se mi zdát, že by se v dnešní době ještě našel někdo tak vypatlaný, aby uvažoval ve stylu IP adresa == člověk. I když, vlastně kdo ví.

     2. Původně to ale takto bylo.

   1. Ten blbeček z DVTV je něco mezi fízlem u výslechu a funkcionářem SSM.

    1. Tady to hodně nezvládnul :D

     1. Když došlo na medvídka, tak ztratil nervy.:-)

     2. Soros si uz ani neumi nakoupit dobry kadry. Kam sme to dopracovali…

      1. Aby sis to nezakřikl. Anebo snad máš vyběhanou superpendlerskou výjimku, podepsanou samotnou Führerin von der Leyen ?
       Že si děláš prdel ze Séroše?

       1. No,… stran te vyjimky jsem pomerne ve velkem klidu. A ten paprikas mi muze polibit prdel.

       2. bojíš se ho viď ty sráči?

       3. Hele, co to je teď za módu, zesírat se z nějakého feferóna?

        1. Dnešní předposránci, co nemaj ženu, děti ani vlastní život. Za to taky může šoroš. Zergo by ti to potvrdilo.

      2. Kádrová politika… Vtipné je, že tohle slovo se dostalo i do němčiny. Kader. Čtu teď tuhle knížku, vřele doporučuju. https://www.databazeknih.cz/knihy/stasi-nekonecny-pribeh-150141
       Jsou tam i nafocené dokumenty, kde se to jimi jen hemží. Fakt zajímavé, jak tahle instituce fungovala, a jak platné byly Parkinsovovy zákony i zde.

       1. bych řek, že to je právě naopak, z němčiny se to dostalo do češtiny. Die Kader je německy kmen, jádro, personál… Osobní spis se dřív nazýval kmenový list. Die Kaderakte. Je to i ve Švejkovi – nějakej ruskej regiment měl mít kádr z Tiflisu.

        1. Těžko říct, prý je to slovo původem francouzské.

         1. což nic nemění na tom, že vzhledem k naší účasti v habsburské monarchii se to do němčiny zcela jistě nedostalo přes češtinu

          1. To jsem přece netvrdil.

       2. Dřív jsem si kupoval knížky často a rád. Při pohledu na současné ceny mě opouští chuť. Já chápu, že vychází čím dál menší počty ve vydání a knihkupci taky musejí z něčeho žít. Je to stejná situace, jako byla s cédéčky – novinka pětikilo, dvojCD osm až devět stovek – na to vám seru.
        A jak je vidět na současných cenách originálních CD renomovaných gramofirem, tak ono to jde, jen to chce nebýt nenažrané prase. Je dobře, že jim do toho formát mp3 a internet vpálil krumpáč.
        Znám paní, co vevalila sedm tisíc korun českých, větší půlku důchodu, do jakési 10CD kolekce Karla Gotta. S „bonusy“ ve formě brožurky A5 fotek a textů /takový lepší booklet/, předtím stokrát omletých všude jinde v médiích. Jo a bylo tam navíc jedno DVD s nějakým známým megakoncertem a další pičoviny, známé odjinud.
        Znova opakuju, že je dobře, že do toho internet, formáty mp3, FLAC i vypalovačky a paměťová média hodily vidle. Bylo a doposud je, to naprosto nechutný.

        1. Rubáš nemá kapsy… A pokud děti mají alespoň nějaké intelektuální zájmu, budou jednou velmi vděčny. Knížka je knížka, přeci jen pár desítek let vydrží. A já nějak pořád žiji ve světě, ve kterém některé věci vyjdou jen jednou a lépe je mít. Rodinná výchova.

         1. Nj, problém je v tom, že knih co by stálo za to mít doma je minimum. Kupovat si něco co si přečtu jednou a pak mi to bude akorát zabírat místo je dost luxus. Fondy nejsou bezedný a barák nafukovací.
          Takže buď knihovna nebo čtečka. A sem tam něco srdečního do knihovny.

          1. Já teď dost často drancuju knihobudku. Vynikající vynález. Přečtu a pošlu dál. A dobrý na dětský knížky.

          2. Takze knihobudky siri nejen vzdelanost, ale i coronu… Zakazat!

        2. Ešte že ste si za tvojich mladých čias nenahrávali všetko na kotučáky a neskôr na kazety.
         Tebou menované formáty spôsobili skôr to, že kapely už majú vydávanie klasických nosičov skôr ako stratovú činnosť a robia to preto aby mohli na koncertoch hrať rozličné skladby a nielen 5 odrhovačiek dookola. Ale to by sa dalo písať celé hodiny a tom ako to kto vníma či vidí.

      3. hele ten šoroš na toho bacha… ten chce všechny depopulizovat….

       1. Ozaj – má šoroš potomkov? Alebo depopulizuje vo vidine, že sa dožije 200 rockov?

     3. myslím, že to nezvládli oba dva.
      Novinář mu ale skákal do řeči, nenechal ho domluvit, nejvíc ho sralo, když flákanec řekl, že lékaři za nepovolené názory jsou vyhazováni z práce. To ho evidentně vytočilo.

      1. jako fakt to nedal. pravda a láska nezvítězila. mě to vlastně asi i docela bavilo a potěšilo :)

  3. zrejme predvídali, čo tam chceš napísať. Prevencia.

 2. Jako vždy perfektní, díky pane doktore.

  Tož uvidíme – jak výkonného robota nasadí iDěs na sázení pětek tomuto článku tentokrát :D

  1. to by mi bylo velkou ctí…:-)))

   1. Když jsem na iDnes dal odkaz na Váš článek, dostal jsem ban na půl dne. :-)

    1. :-))))
     No jo, to nesmíte spoléhat na nějaké konspirační weby a ruské trolly. To musíte číst hezky prověřené soudruhy na ídnesu. Ti vám zprostředkují ty správné informace…:-)))

   2. Takže Vám doteď nedošlo, co je iDěs zač, že ne?
    Nedošlo Vám například, že ten web patří estébákovi, takže jemu podřízený Plesl rozhoduje o jeho obsahu tak, aby vyhovoval estébákovi, resp. Prcalovi. Když Prcal pošle Pleslovi smsku, ve které je napsáno jen „40% dole“, tak to je pokyn, aby Plesl vydal na titulku článek, obsahující 40% k estébákovi kritického textu a to až v jeho závěrečné části.
    A aby to bylo „korektní“, tak v administraci/cenzuře si za královské peníze vydržují cikány, kteří pak diskriminují píšící či diskutující bělochy.
    Říkala Sabina Slonková na jedné z diskusí, když objížděla republiku s promo na nějakou knížku. Mám to nahraný, byla i tady v KM a bylo narváno študákama.

  2. No visí to tady hodinu? A 774x přečteno :D

  3. To hodnocení předchozího Challengerova čláku připomíná poslední prezidentské volby v USA. Trump vedl, ale pak do volebních místnosti přišli lidé s krabicema hlasovacích lístků a najednou v pět ráno Bidet vyhrál.

   1. A? Překvapuje vás to snad?
    Divíte se, že Goebbels metody fungují?
    Nebo jaká byla pointa sdělení?

    1. Poser si prsa.

     1. No vidíš. Zase Séreš zvítězil.

      1. no tebe zřejmě jebe doprdele

 3. Tpč, předposlední článek pana doktora má 39.186 přečtení :D :D To je teda mazec. Ajťáci, čím se dá taková smršť způsobit?

  1. Samozřejmě se dá způsobit nějakým robotem a nějaké procento „přečtení“ určitě způsobí. Tady bych ale předpokládal jednodušší řešení – článek Challengera někdo odkazoval v diskusi na iBabiš, tak si ho víc všímali (a to je správně)

   Mimochodem díky za další skvělý článek.

   1. Udělat robota, který se logne na diskusi a dá hodnocení 5 uí udělat dítě v první třídě.
    Kdysi tu měl DFENS captcha, ale zrušil to.
    Chyba.
    Včera mu také někdo shodil web, pravděpodobně ovládl server a databázi a stáhl si všecky informace, které si D-F ukládá, například vaše IP adresy a informace o prohlížeči.
    To sice neumí šestileté dítě, ale umí to dvanáctiletý smrad s přiručkou hackerem snadno a rychle.

    1. Co jsem teď zkusil, tak hodnotit lze i nepřihlášen a to i víckrát bez nějakého hackování. Zdá se, že duplicitní hlasování není blokované nijak, ani přes IP, ani přes cookies ….

     Otevřu článek v jiném browseru. Zmáčknu čudlík pro hodnocení „1“, hodnocení se připíše. Dám reload stránky. Znovu zmáčknu „1“ … a zase se připíše.

     Což zvládne i cvičená opice, na to není třeba hacker (I když „hacker“ si to může zjednodušit např. použitím curl :)

     1. 30.000 za den nenaklikáš rukou za den. Den má 1440 minut, to mas jeden klik za tři sekundy, to zhruba tak odpovídá reloadu stránky.
      Čili je to akce jednoho borečka, který to nechal běžet 24h. Stačí mít VPNku a přepínat okna s porhlížeči. Skript schopný najít hodnocení pět, zmáčknout refresh a přepnout se do jiného okna napíše i prvňák.
      Akorát důchodce je na to už moc blbej. Přitom důchodci jsou ti správně vybrainwashovaní, co vás umlátí hůlkou, když budete tvrdit, že JIPky jsou uměle obsazené.
      Od těch bych ty pětky čekal. Ale ne. Byl to někaký lepšolid v mladší věkové skupině. Cca 6-50 let. pravděpodobně muž, idiot a počítačový amatér.

      1. Stačí WinParrot. Script dnes nenapíše ani většina středoškoláků.

      2. Kli za 3 sekundy? Ty asi nehraješ zrovna Counter Strike viď?

       1. Sem si hned řikal, jako člověk, co ročně prodá pytel mikrspínačů a jehož aktivitu už tady dovozci že „herních“ myší zaznamenali tak před pěti lety, co sem jim do byznysu začal házet pořádný čtverky…že esli nás má za debile, nebo má tak pomalou linku…? :D

     2. Nějak jsem ale nepochopil proč to nějaký idiot dělal? co z toho má? článek byl dobrý, pravdivý, poskytoval zajímavý náhled. Informační hodnota článku se touto akcí nesnížila.

      1. To je třeba důvod, proč jsem to neudělal já. Mohl bych to lehce udělat.
       Také bych mohl napsat klikací skript a poslat tam 300.000 jedniček, abych to přebil.
       Jenže já už z dětských nápadů vyrostl. Nemám motivaci se zabývat takovými dětinskými věcmi .

       1. zabal to

  2. Na FB jsem to videl sdilene v ruznych skupinach kuprikladu. Obcas nejaky clanek takhle protece, kor ted a jeste takova kacirska myslenka. No a partija klika a klika.

 4. Řada nemocnic je naprosto zoufale zadlužených a tlačí ty dluhy před sebou už roky. A tak si opečovávají pracoviště kde je poměr výnos/náklady nejlepší. Ideálem je taková spánková laboratoř. Chodí tam defacto zdraví lidé co nevyžadují žádnou péči ani spotřebu materiálu. Jen jídlo z nemocniční vyvařovny. Takové lidi si tam hýčkají celé dny. Zatímco jinde vás propustí 3.den po operaci, div vám při odchodu neprasknou stehy.

  Takže mi bylo hned jasné, že se „covidových“ pacientů co tam srkají čaj a znuděně koukají na televizi, hned chytnou. Co na tom, že sestry pomalu cedí krev v atombordelech, které rozhodně nebyly určené k 8hodinové šichtě, bo nemají nucenou cirkulaci vzduchu.

  Z jednoho podniku kde se používají atombordely s cirkulací vzduchu vím, že po 12 hodinové šichtě je i mladý zdravý chlap tak vyřízený, že sotva plete nohama a není schopen logického uvažování, jen mechanických úkonů. A je s podivem, že se na tom rizikovém pracovišti doposud nestala nějaká těžká nehoda.

  1. Jedou 3+1. Tři hodiny v obleku a hodina „odpočinku“, což je většinou doplňování tekutin a služba u telefonu, nebo papírovaní. Vyřízený jsou prý tak, že to je jakoby chodily do práce s těžkou chřipkou, kdy si ráno ani nepamatují, jak se večer dostali do postele. Kamarádova tchýně takhle po směně prý dojela na sídliště, zaparkovala, chcípla motor a usnula za volantem.

 5. Díky za fakt super články.
  Rád bych se Challengera zeptal, jak se za ten téměř rok, co tady problém Covid-19 máme, fakticky realizoval nějaký krizový management v našem zdravotnictví? Co reálného se za ten téměř rok změnilo?
  Díky

  1. No tak zavedli jsme triáž neCOVID pacientů, aby ve špitále nikoho nenakazili. To dělají všude a je to správný postup, odděluje se provoz COVID + a COVID-, nikoli ovšem v ambulantním provozu.
   Zavedli jsme COVIDária pro lidi COVID+, buď pokud mají COVID a vyžadují hospitalizaci, nebo pokud jsou COVID+ a mají nějaký jiný důvod k hospitalizaci (těch je víc).

   Očekával bych pravidelné testování zdravotníků – nezavedeno.
   Očekával bych školení vhodných lékařů, aby mohli případně posílit směny na ÁRU – nezavedeno.
   Očekával bych totéž u sester – služby na COVIDáriích zavedeny na bázi dobrovolnosti – 100-200 na hodinu za infekční příplatek je pro ně žádoucí incentiva, hrnou se tam všichni.
   Očekával bych větší aktivitu v očkování – čeká se na příkazy shora.
   Zavedly se mobilní očkovací týmy – mladí doktoři tam chodí dobrovolně, je to lépe placené.
   Očekával bych nějaký slušný management lidí v čekárnách – zkouší se objednávání na čas, což jakž takž jde, ale nahrnou-li se do čekárny vohnouti bez objednání s neakutním problémem, neřeší se to.
   Očekával bych, že po očkování bude pro očkované lidi úleva – nezavedeno.
   Náš špitál je na tom poměrně dobře.

   Ačkoli ti, kteří prohrají ruskou ruletu s receptory si to odserou a nikdo s tím nic nenadělá, problém zdaleka není tak tragický, jak by se na první pohled mohlo zdát.

   1. jenže jim nejde o účinná opatření proti COVID.
    jim jde o to, aby COVID přetrval navěky a mohli tím omluvit utahování šroubů a krach ekonomiky.
    chápu Challengere, že si to jako naivní člověk nejsi schopen vysvětlit racionálně.
    neumíš si představit, že by někdo byl tak zlý a chtěl zabít všecky lidi.
    ne COVDem, ale „proticovidovými“ opatřeními.
    tohle mi hlava nebere.
    jinak inteligentní člověk, ale zároveň totální zabedněnec.
    hele, mi to je jedno.
    tohle je evoluce.
    lidi jako jsi ty to mají už spočítané.

    1. Jeden prirodzene očakáva korupciu a kriminalitu vo všetkom, čo sa vynorí z bezútešného močiara, ktorý sa bežne nazýva Washington, DC. Myslí si napríklad na dvoch veľkých vedcov, ktorí v rámci útoku Úradu pre potraviny a liečivá na najvýznamnejšieho člena Vysokej školy medicíny na Illinoiskej univerzite, vytvorili spektroskopickú analýzu, ktorá bola inzerovaná verejnosti v časopise Life (4. októbra 1963), ktorý bol jedným z najbežnejšie publikovaných časopisov v krajine. Keď nezávislé laboratórium urobilo vlastnú spektroskopickú analýzu a odhalilo podvod, prirodzenou reakciou administratívy bolo vyslanie agentov, ktorí hrozili represáliami proti spoločnostiam využívajúcim služby nezávislých laboratórií. To všetko v skutočnosti nie je v kontraste s rovnakými divokými represáliami Úradu pre kontrolu potravín a liečiv z júla 1976 proti riaditeľovi jednej z jej vlastných pobočiek, ktorý, hoci bol zamestnancom federálnej vlády, bol nepochybne čestným človekom. Dr. Anthony Morris dostal tri dni na to, aby opustil budovu, a všetky jeho záznamy a dokonca aj jeho laboratórium boli tak dôkladne zničené, ako to mohla urobiť iba horda Hunov. Jeho veľkým priestupkom bolo zverejnenie údajov, ktoré zničili veľký plán naočkovania populácie proti z veľkej časti fiktívnej „prasacej chrípke“, ktorá mohla mať – a možno aj mala mať – výsledok, ktorý by duplikoval slávnu epidémiu smrteľnej chrípky v roku 1918, kedy zomieralo veľké množstvo Američanov, a byrokrati a „odborníci“ v celej ich sláve sa preháňali po celej krajine, vydávali hlasné zvuky a cicajli čoraz viac krvi z vydeseného obyvateľstva.

    2. aaa :
     „neumíš si představit, že by někdo byl tak zlý a chtěl zabít všecky lidi.“

     – ani ja si to neviem predstaviť. Ani svojich otrokov otrokári nezabíjali. Mŕtvy otrok nie je otrok.
     Ostatné podpisujem.

     1. Představ si že jsi latifundista kterému se tak daří a otroci se mu díky tomu tak množí, že najednou zjišťuje že na jeho farmě je celkem 1 000 otroků.
      Což už je docela hodně hladových krků. A latifundista zjišťuje, že velkou plochu půdy spotřebuje jen na nakrmení těch otroků. A už to začíná narušovat rozhlohu půdy, kde pěstuje vybrané plodiny pro potřeby vlastní rodiny, jakož i pastviny kde má býčky s tím nejjemnějším masíčkem. A on musí ty pastviny rozorávat aby tam mohl pěstovat kukuřici a proso pro krmení těch 1 000 otroků.

      Kromě toho si nechal obědnat děličku bavlníkových semen, se kterou není na oddělování semen potřeba 10 otroků, ale už jen 1 otrok.
      A když si to vše spočítá, plus započte další stroje a nářadí jaké má v plánu si objednat u výrobce, tak s překvapením zjišťuje, že místo 1 000 otroků jich pro potřeby statku a své rodiny potřebuje jen desetinu, necelou stovku otroků. Že těch 900 je tam jaksi přebytečných. Jen je musí krmit a šatit a to zabere většinu rozlohy jeho latifundií.
      Přemýšlí, že kdyby se jich zbavil, tak může z většiny pozemků odělat oboru, kde by mohl chovat nějakou zvěř a pořádat tam lovy pro svoji zábavu i pro zábavu okolních otrokářů. A ještě by měl na svém talíři kvalitní masíčko z divoké zvěře.

      Ale jak se zbavit přebytečných 90% otroků, když je nikdo nechce koupit, protože všichni okolo si množí vlastní otroky?
      Kdyby je povraždil, tak by se mohli začít bouřit otroci na ostatních plantážích. A ještě by někdo tomu masakru unikl, a pak by v noci podřezal krky jemu a jeho rodině.

      A pak si vzpomněl na indiány a nakažené přikrývky. Co kdybych jim otrávil vodu zdechlinami a oni by prostě pomřeli spontánně a bez velkého humbuku a já bych ještě byl za humanistu, že se o ty nemocné starám, ale jaksi bohužel, mi stejně umřeli navzdory úpěnlivé snaze.

      1. Máš už ten začátek špatně, je to pičovina hned v první větě.
       Latifundista, který není úplně vypatlaný, nenechá všechny podmínky k množení otroků takové, aby jejich počet překročil nějakou míru potřebnosti.
       Zbytek toho textu jsou jen pičoviny, vycházející hned z té první.

       1. Je celkom možné, že biologickým výberom mohol byť vytvorený živočíšny druh, ktorý sa automaticky živí na našom druhu rovnako inštinktívne ako vlci lovia karibu, aj keď samozrejme s oveľa väčšou prefíkanosťou a všestrannosťou.

        Táto hypotéza je otvorená námietke, že ak môžeme povedať, došlo k výraznej zmene v činnosti Židov v minulom storočí a to približne v čase „Protokolov“. Predtým sa zdalo, že votrelci boli spokojní s vykorisťovaním Árijcov a biologicky sa nimi živili; súčasným cieľom je zjavne vyhladenie nášho druhu rasovým krížením a masakry, čiže sa zdá, že organizácia a ovládnutie židovských kolónií sionistami priniesla zmenu úmysle, ktorá musí byť aspoň do značnej miery vedome stanovená a plánovaná.

        Z toho vyplýva určitá miera vlády nejakého druhu direktoriátu, ktorý má schopnosť a moc ich rase stanoviť ciele. Alternatívou je vysvetliť zmenu ako prirodzený dôsledok postupného oslabovania našej rasy menej priamymi útokmi počas posledných tisícok rokov alebo viac, čo je porovnateľné so zmenou aktivity vlčej svorky, keď cíti, že lovený karibu sa blíži vyčerpaniu.

        Nech už je vysvetlenie akékoľvek, odhodlanie Židov vyhladiť Árijcov nie je nerozumné.

        Dobrou analógiu možno vidieť u hovädzieho dobytka chovaného v juhozápadnej časti Spojených štátov. Po dlhú dobu bola obľúbeným plemenom texaská longhornka, ktoré bolo vytrvalé plemeno, schopné bojovať s kojotmi a inými predátormi a samo prežiť v divočine, kým ho kovboji nezohnali pre dlhú cestu na trh, ale bolo to tiež nebezpečné zviera, ktoré zaútočilo na svojich majiteľov. Teraz je prakticky vyhynuté, pretože ho na farmách nahradili poslušnejšie plemená, napríklad čierna anguska, pretože dravce boli vyhubení a dobytok sa teraz pasie medzi ploty alebo sa jednoducho vykrmuje na obilie, ktoré je pre neho zaistené, a ráznosť potenciálne nebezpečnej longhornky už nie je potrebná, zatiaľ čo poslušnejší a pomalší zvieratá dávajú jemnejšie mäso.

        Na začiatku dvadsiateho storočia si Árijci vo všetkých praktických ohľadoch podrobili celý svet a urobili ho pre Židov všade bezpečným aj pohodlným, zatiaľ čo udalosti v Nemecku v 30. rokoch dokázali, že Árijci môžu byť pre Pánsku Rasu nebezpeční, ak sa vymknú kontrole. Vyhladenie tohto druhu sa preto zdá byť logickým krokom pre samozvaný „Boží Ľud“.

        1. A budeš s tím něco dělat, nebo tohle už je výsledek?

        2. Chazaři byli vždy zcela destruktivní, jako hejno sarančat. Žádná změna.
         Rozdíl byl v tom, že když to přehnali, tak jejich pán naopak povolil regulační mechanizmus v podobě pogromů, kdy byla populace chazarských parazito-predárorů zredukována na přijatelnou úroveň.

         Jako jistá protiváha která sloužila i Církev.

         Byť obě skupiny jsou tajně řízeny z jednoho centra. Jen vohnouti si myslí že spolu doopravdy bojují.

       2. Nikoliv. Latifundista mohl udělat špatný výpočet plenitby otroků a nechal je šukat víc než je zdrávo a tak se mu přemnožili.

        To podstatnější ale jsou ty „stroje“. Se kterými jeden otrok zvládne to co předtím 5-10 otroků.

        Kdo chce vidět paralelu s dnešním světem, ten ji tam vidí. Kdo je zbabělý vidět drsnou pravdu, ten ji tam neuvidí ani kdyby si s tím textem vytapetoval pokoj.

      2. Proč by měl utrácet prachy za děličku, když má nadbytek otroků? Nebo si k tý děličce koupí mašinu na spřádání bavlny a tkalcovský stav kterýžto mu budou obsluhovat ti nadbyteční otroci.
       Resumé: seš debil, kablbáku.

       1. Ono ti to kolikrát šuká taknějak jako protržený. Já jsem takhle koupil na trhu jihoamerický sumečky, pět, aby se mohli kamarádit a nebylo jim smutno. Oni se kamárádí tak hodně, že mam dneska sumečků deset. Začínají si v tomhle množství likvidovat biotop, technicky je to hodně na hraně. Je to problém, nikdo to nechce, sníst se to nedá, vylejt do hajzlu je mi líto a poslat řekou do Prahy taky neni dobrej nápad. Na spřádání bavlny se myslim moc nehoděj.

        No a takhle to klidně může dopadnout, když je otrokář měkkosrdcatej.

        1. Nj, měkkosrdcatej otrokář je špatnej otrokář. By mu za chvíli lezli otroci po hlavě.

         1. Nou plíz :-)

        2. Sníst se to nedá? Jakto? Koukal se co je v psích a kočičích konzervách?

        3. hlavně to neházej do tý řeky… to to radši hoď na kompost. tyhle jebky jsou snad ještě horší jak kormoráni…

       2. Krypteia bola starodávna sparťanská inštitúcia, do ktorej boli zo svojej výcvikové jednotky v agoge vybraní najskvelejší a najinteligentnejší mladí muži a poslaní, aby prežili sami v divočine okolo Sparty a zabíjali členov otrockej populácie, heloty.

        Existuje niekoľko vysvetlení, prečo sa Sparťania rozhodli nainštalovať takú inštitúciu do svojej kultúry. Po prvé to bolo vojenské cvičenie a obrad. Najlepší regrúti sparťanskej agogy boli vyslaní do fyzicky náročných jesenných podmienok, v izolácii od svojich priateľov a kolegov regrútov a mimo pohodlia bojové formácie hoplitov, kde bola prvoradá spolupráca a vzájomná závislosť; teraz boli títo účastníci úplne osamotení v drsnom a nemilosrdnom prostredí bez prístrešia, vyzbrojení iba nožom a minimálnymi zásobami oblečenia a potravín. Nielen to, ale okrem toho, že sami prežili v divočine, museli tiež preskúmať okolitú krajinu a identifikovať, zamerať a zabiť tých jednotlivcov, o ktorých sa domnievali, že sú pre nich a ich mesto najnebezpečnejší.

        Ďalším dôležitým aspektom krypteie bolo, že ovládala nahnevanú populáciu otrokov. Tým, že sa Sparta zbavila najsilnejších a najodvážnejších helotů, dúfala, že zaistí svoju vnútornú bezpečnosť odstránením tých častí helotskej populácie, ktoré predstavujú najväčšiu potenciálnu hrozbu pre bezpečnosť Sparty.

        Resumé: si debil, shane.

   2. Díky. Moc toho tedy není, na nouzový stav…

    1. upřímně to je snad víc, než sem čekal…

 6. „zda to ty prolhané vonuce vylaborovaly na rozkaz svých šéfů sami nebo zda to opsali z webu Ministerstva pravdy … tedy pardon … zdravotnictví. “
  Tak si představuju, co by napsal pan zrg1.
  Napsal by asi něco v tom smyslu, že v oběžníku EU,
  podle prováděcí příručky Great Reset, je jasně napsáno,
  že počet nakažených a hospitalizovaných smí jen růst.
  Že lockdown na neurčito se má jen přiostřovat a prodlužovat.
  Že co se ještě hýbe, musí se zastavit, i kdyby na chleba nebylo.
  Ekonomika nesplatitelných dluhů se musí transformovat na ekonomiku ještě nesplatitelnějších dluhů,
  kde bohatí budou ještě bohatější a chudí chcípnou hladem.
  Challengere, vidíš krásné, nepodstatné detaily.
  Celkový obraz ti uniká, ale nejsi v tom sám.
  Většina ovcí jako jsi i ty ví úplné hovno.
  Soroš přátelé, za vším je Soroš.
  Nebraňte se této myšlence, protože ona jediná dává smysl.

  1. Knihu „Covid 19 The great reset“ si může kdokoliv stáhnout na nejmenovaném českém úložišti.
   Jen je třeba umět číst mezi řádky. Tam je to podstatné.

   Nejvíc je ale fascinující, jak 3 měsíce po vypuknutí plandémie je už na světě kniha, která rozsáhle „analyzuje“ následky něčeho co teprv nedávno začalo takovým stylem, že je jasné že tu „jakože analýzu“ musel dělat celé roky tým zkušených odborníků.

   A že tedy nejde o analýzu, ale spíš o jakýsi „jízdní řád“ předem naplánovaných celospolečenských a celoplanetárních procesů, včetně rozsáhlých ekonomických a sociologických důsledků a opatření.

   Jasné je ovšem jedno. Na přírodní epidemii prodělají úplně všichni, celá společnost včetně těch bohatých. Na naplánované „epidemii“ většina společnosti prodělá ve všech ohledech, zatímco hrstka lidí co ji provádí a uskutečňují, na tom pohádkově zbohatne a získá neuvěřitelnou moc.
   V jakém stavu byly království po morové epidemii? V naprosto dezolátním. I sami panovníci na tom byli bledě. A co vidíme dnes? Určité vrstvy společnosti pohádkově bohatnou a určité vrstvy důležité pro chod budoucího orwellovského státu (úřednictvo, politici) jsou úplně vysmátí, navštěvují restaurace, chodí si na fotbal…

  2. aaa :
   “ v oběžníku EU, podle prováděcí příručky Great Reset, je jasně napsáno, že …… “

   Príručka pre Great Reset je uverejnená na webe Svetového ekonomického fóra, a podpísaná „riaditeľom Zemegule“ pánom Klaus Schwab,- zakladateľ a výkonný predseda WEF

   Takže info priamo zo zdroja.
   „„Pandémia predstavuje vzácne, ale úzke okno príležitostí na premietnutie, reimaginizáciu a resetovanie nášho sveta“ – profesor Klaus Schwab, zakladateľ a výkonný predseda Svetového ekonomického fóra. „

 7. Statistika, zdroj pro články na idnes, je zde:
  https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19?utm_source=general&utm_medium=widget&utm_campaign=covid-19

  A u počtu hospitalizací dole (Přehled hospitalizací…) je nejlepší ten „víkendový“ propad až na 5851 pacientů a jejich ultrarychlý návrat k hodnotám na 6347 během 24 hodin. Nj, lékaři propustí dojičky na víkend pryč, pže si potřebují odfrknout a stav personálu o víkendech je nižší – a nahrnou to tam zpátky, když jich je v práci víc, tedy v pondělí – 6347 :) Tak to bude kolem 6350 oscilovat. Na jeden den to ale opravdu vyskočilo zpětně po opravě na těch 6422, ale to je exces. A o víkendu to zase propadne na 5850 tipuju.

  Zajímavá je křivka počtu hospitalizovaných na počet provedených testů. Chceš víc pozitivních ? Začni dělat 30+ tisíc antigenních apod. Prase, aby se v tom vyznalo (kde je pravda).

  1. Jo ale COVID+ JIP jsem zapomněl zmínit – tam jsou nárůsty o 20 procent. Což může být problém (nebudu teď brát v úvahu články Challengera).

 8. Tak mi umrel kamarad. Sel do nemocnice na dialyzu, jako obvykle. Jen, holt, uz se pak neprobudil. Samozrejme mu do umrtni napsali COVID, pritom zadnej nemel, takze rodina mela problem se dostat do jeho baraku aspon nakrmit papouska, protoze hyena rekla, ze tam deset dni nikdo nesmi. Jako jo, zijeme lepe a radostneji.

  1. Cože se to říká o statistice?

   1. Prej selhani jednotlivce neni selhani systemu, nebo co mi to vzdycky statni poskoci rikaji, kdyz se ukaze, ze neco omylem, nebo umyslne zmrvili…

    Ja mam ale spis pocit, ze cely system sestava ze selhavajicich jednotlivcu.

    1. Keď sú jednotlivci primerane motivovaní (alebo primerane zastrašení) , tak konaju ako jeden muž.

    2. zajímavý že ti jednotlivci selhávají tak často, že by si podle toho mohli ve švajcu řídit hodinky, co?

  2. Upřímnou soustrast. Jak je vidět, svádět na COVID budou teď cokoli. Je pro ně snazší napsat: „umřel na COVID“, než přiznat: „Měco jsme pokazili a pacienta jsme zabili.“

  3. Neprobudil z čeho?

  4. Úprimne, dúfam že v budúcnosti nahradí lekárov (aspoň do určitej miery) nejaký software. Vyjde to narovnako a ak do toho implementujú nejakú tu UI, bude to nadstavba terajšieho stavu. Veď aj ten typek čo to zhodil na Hirošimu bol už v podstate humanoid. Akurát si to neuvedomoval.

 9. Vaseho kamarada je mi uprimne lito.

  1. Dik, byl to fajn chlap. Holt to tak v zivote chodi. Stve mne na tom ale, jakej balast se na to nabaluje.

   1. upřímnou soustrast

   2. To mě taky mrzí. to kolem je k poblití.

   3. Přidávám se ke kondolenci.
    Já už raději do nemocnice nelezu, bo vážně hrozí že tam půjdu s třískou v palci a zpátky mě povezou v rakvi. Tak současný zdravotní systém funguje.

    1. Tak fungovala biela mafia odjakživa. Lekári vás na začiatku zmerajú a zvážia do rakvy a potom vás do nej tlačia. :-)

Napsat komentář

D-FENS © 2017