Generál Pelz dále odhaluje a jede bomby naostro – úvod do pelzistické dialektiky - zpět na článek

Počet komentářů: 300

Přidat komentář
 1. Jaroslav Neveris Zamazal:

  Máš nějakou profesní kvalifikaci, nebo jsi pouze „redaktor“…?

  .

  1. Vzhledem k určité rafinovanosti té propagandy bych tipoval nějaké vazby na profesionální čučkaře.

   Zjevně inteligencí značně převyšuje ploskolebce z kachlíkárny typu CIA-Koudelka.

   Tak že by lokální rezident a dvojitý agent CIA a MOSSADu ?

   Na druhou stranu „selský rozum“ zhruba na úrovni českých čučkařů. Takže každému člověku kterému ten zdravý selský rozum ještě zbyl, jsou tyhle Zamazalovy mazaniny leda k smíchu.

   1. Říkám to už dlouho, že se sem na Dfens podezřele slézají čučkaři a podobné živly.
    S takovou tu brzy budeme debatovat fakt jen o těch čmelákách, protože každou jinou diskuzi ihned rozeserou.

    Nicméně podobný trend je na všech nezávislých webech. Pár už přímo rozvrátili.
    Takže je třeba tyto parazitické živly prostě ignorovat.
    Nedávat jim verbální „krmivo“.
    To je pak jako snažit se zbavit toulavých koček když jim dáváš před dveře každý večer misku mléka.

    1. Tak to jsem v klidu. Zdejsi zdrave jadro nikdo nerozvrati. Ani sulin z BISky, ani spambot s UI.

     1. Já jsem si přečetl Zamazalův článek. A najednou jsem pochopil, že Rusko je agresor, EU je dobro, NATO je mírotvůrce, Zamazal je skvělý, objektivní a nestranný analytik, a vůbec jsem se najednou stal osvíceným a vědoucím.

      1. Zamazal je zjavným budúucim ministrom Pravdy a Lásky. Trochu nezvyklá karierna cesta cez DF , ale niekde začať treba.

      2. Ja jak mam odpor k drogam tak toho prozreni nikdy nedosahnu.

    2. To je docela vtipný komentář.

     V okamžiku kdy toto píšu je pod tímto článkem 40 komentářů a všechny snad až na jeden jsou výhradně od proruských píč jako jsi ty, koviďáček, jihorus, leon…
     Všechny jsou úplně vo ničem s nulovým informačním a diskusním potenciálem a vesměs jen útočí na autora.
     A vy píčy si tady naříkáte, že vám tu někdo rozesírá diskusi…. :D zajímavý

     BTW naprosto souhlasím s tím, že se sem na DFENSE stáhli samí kokoti, ikdyž to oba myslíme přesně obráceně.

     Podle mě za to může dnešní nesvoboda. Některý nepohodlný weby byly dokonce pod různýma záminkama vypínaný a obecně cenzura moderátorů v diskuzích ať už na zpravodajských portálech či soukromých webech je mnohem větší, než bývala. To celkově způsobilo, že takový průměrný ruský nok jako jsi ty nemá už prakticky kam psát a kde svoji frustraci ventilovat.
     A protože tady je naopak ještě svět v pořádku a nic se tu nemaže, tak jste všichni natáhli sem.

     Za mě říkám, že s tím nesouhlasím a máte moji plnou podporu. Každý by jste měl mít právo svobodně blábolit ty vaše nesmysly kde se vám zachce a rozhodně nesouhlasím s touto perzekucí slabších kusů.

     Ikdyž přiznávám, že má podpora není nezištná. Tak nějak doufám, že by jste se odsud rozptýlili zase na celej net. Věnovat se retardovanejm je sice záslužná činnost, ale někdy toho je už prostě moc.

     1. @x-f
      pro mě je to zajímavé, neb nyní dokážu lépe pochopit Gajdu, Háchu, Emana Moravce, koneckonců i Beneše, Svobodu, Dubčeka a vlastně i Husáka, Štrougala a Jakeše.
      Taky všechny ty udavače, kolaboranty a budovatele národní i jiných socialismů.
      Také mě zaujalo, že ani vzdělání ani majetek, popř. obojí není překážkou víry v úplné píčoviny typu Bůh, hodné Rusko a Čína a EU a USA a jámámnárokismus a postarejteseoměismus a nicnežnárodismus.

      1. No rozhodně je to náhled do myslí lidí, který by mě jinak zprostředkován nebyl. Jako něco podobného ve svém okolí mám, ale v porovnání s tímto je to jen slabý odvar.
       Ono to bude i tím, že člověk nemá potřebu si jí sednou na pivo s někým, kdo má tak odlišné názory a taky ta anonymita zvětší všem koule nejmíň o 1000%… Ventilovat ty konspirace v práci kolegům se nejspíš styděli.

       Jinak víra v hodnou EU se tu myslím moc nenosí. EU tady schytává kritiku nejspíš ze všech stran.
       Hodné USA si taky nemyslím, že by tady někdo propagoval. Rozhodně ne v tom smyslu v jakém tady řada jedinců razí nekonečnou úctu a obdiv k rusům.
       A čína tady je někdy okrajově zmiňována, ale to je tak vše. Čína se zatím neúčastnila žádného velkého konfliktu s USA, tak ji nemají za co milovat. Jo to kdyby zítra vypukl konflikt na Taiwanu v kterém by se nějakou formou podpory angažovaly USA, tak tu máme okamžitě zástupy znalců čínské historie jako přehlídky ušlechtilosti, lidství a úspěchu atd..

       1. kriple, sem se skoro lekl, že bys v tech kecech vo tom, jakej ksindl se sem stahuje, ve vzácné chvilce sebereflexe myslel sebe, nicméně dál už následujou klasický sračky a lži co si taháš z prdele

        trochu tě dovzdělám, kreténku, tady to máš tak hezky shrnutý https://en.wikipedia.org/wiki/Korean_war#China_intervenes_(October–December_1950)

        1. Korejská válka skončila před 70 lety a ne nadarmo se jí říká Zapomenutá válka. Nikoho prakticky nezajímá od doby, co se rozjel Vietnam.

         1. A tak je to bohužel se všemi zločiny KoZa. Už po krátké době nikoho nezajímají, protože je přebijí jiné nové zločiny.
          A jo, já zapomněl. To jsou mírové mise na umravnění nespolupracujících vládců.

          1. Ty leonku a kdo je to ten tvůj koza?

           Vy noci jste ve vymýšlení novotvarů tak rychlý, že se je nestíhám učit a pak vám půlku těch vašich konspirací ani nerozumím.

           Nešlo by to česky?

          2. x-f: to je, pokud se nepletu, původně ruský politický termín pro „kolektivní západ“.

           Je to ze stejné škatulky, jako označovat USA „SŠA“ nebo obviňovat „anglosasy“ (přiznávám bez mučení, že tím posledním jsem se na jistou dobu -než jsem zjistil, kdo na to má copyright- nakazil též).

          3. Termín „kolektivní Západ“ se občas ohání špičky NATO v projevech. Myslím, že jsem to občas slyšel u Stoltenberga, ale dohledávat to nebudu. Je to poměrně přímočaré. NATO coby smlouva o kolektivní bezpečnosti západních států přímo svádí, aby se rovnou řeklo „kolektivní západ“, který se přibližně kryje s NATO.

           V NATO se to těmi „collective“ jen hemží: (https://www.nato.int/cps/en/natohq/topics_110496.htm)

           Takže i Stoltenberg občas řeknu „We, West…“ a pak to zkrátí.

          4. A oni ti Anglosasové jako termín vznikli v 8. století, že jo!

           (https://en.wikipedia.org/wiki/Anglo-Saxons)

          5. Jan Mrcasik:

           „… jsem se na jistou dobu -než jsem zjistil, kdo na to má copyright- nakazil též).“

           – – –

           Běžně platné, u děcek svobody…

           :OD

          6. KoZa (kolektivní západ) je termín používaný NATO pro západ s kolektivní obranou. NATO tedy nepoužívá tu zkratku, oni říkají „collective West“. Ale Češi to zkrátili na KoZa s důvodu české podobnosti s jedním zvířátkem.

          7. Neni pak efektivnejsi pouzivat vyraz NATO?

           Ma to dokonce stejne pismenek, takze to napisete stejne rychlale, ale bude ten termin chapat mbohem vic ctenaru.

           Nebo vas tizi na srdi nejaka konkretni zeme,ktera neni v NATO, ale vami pouzivany vyraz koza ji zahrnuje, tak jste povazoval za potrebne pouzit kozu?

           Jen se trochu obavam, ze zadny oficielni seznam zemi vaseho kolektivniho zapadu neexistuje, takze to stejne nefunguje.

          8. x-f: Nechtěl byste si takto stěžovat u Stoltenberga a špiček NATO, pěkně prosím? Nikdo tady nemůžeme za to, že používají pro skupinu států název „collective West“.

           NATO je lživá zkratka. Máte dojem, že NATO se skupina zemí severního Atlantiku? Prostě vazalové USA / NATO jsou KoZa.

           Navíc NATO je trochu kvantově neurčitý spolek. Některé země se připravují do NATO, jiným je slíbeno do NATO. Pak jsou země, které by v NATO rády byly, ale potřebují souhlas všech členů, který nedostanou. Ti všichni tak nějak spoluprací jako kolektivní západ.

           Jazyk se jde svými cestami, tak se tomu nedivte. Prostě je to KoZa. Můžete v tom hledat hybridního Putina (v tom případě Putin ovládá Stoltenberga). Nebo prostě nebýt paranoidní za každou cenu. KoZa je nádherná počeštěná zkratka, přímo básnická!

          9. Práv že hovno. Ten výraz se prakticky nepoužívá. Tady jste si kapánek zapřeháněl. Když ho dáte hledat do googlu, tak vám to najde asi 200t nálezů. Když dáte do googlu NATO, tak vám to najde asi 450 milionů nálezů.
           Jinak řečeno, výraz NATO se používá asi tak 2076x častěji, než vaše koza.

           Kupodivu řada materiálů, kde se původ výrazu „collective west“ řeší a kupodivu ani jeden nepotvrzuje vaše slova. Naopak tyto materiály tvrdí, že výraz je poměrně nový a přišel z východu. První zmínky o něm pochází cca z let 2015, kdy s ním přišly ruští nacionalističtí žurnalisté. Například na webu prvního ruského kanálu se začal objevovat až v roce 2015. K zásadnějšímu nárustu používání tohoto výrazu došlo ale až na začátku roku 2021, kdy jej začal používat Putin/kreml.

           Vaše snaha tvrdit, že vy za to nemůžete, že to vedení NATO to používá je zjevně lživý. Naopak se jeví jako nejpravděpodobnější, že jde o novotvar pocházející z ruska, který našel větší uplatnění až v narativech, kterými se snaží Kreml přerámovat konflikt na ulkrajině.

          10. x-f: No jo no, google.

           To si takhle poslouchám Stoltenberga (führera NATO) – a slyším „collective West“. A pak zase. A pak zase. Jestli von ten gůgl není malinko zavostalej, když nehledá v projevech, že jo. Ti Amíci jsou sto let za Rusákama, pardon za Číňanama, pardon za vopicema.

           Pak jsem hledal na google, kolikrát chodím na velkou. Google nic nenašel, takže asi nechodím.

          11. Jinak já nevím, ale mám dojem, že google začíná už dost stát za kulové. Bežně už přes něho nenajdu ani texty, o kterých betonově vím, že jsem je před chvílí četl. Zato progresivní témata jdou najít okamžitě.

           Došlo to tak daleko, že zkouším yandex.ru. Mimo jiné báječně vyhledává obrázky, což google už skoro nedělá, respkektive to zkrouhl.

          12. To vis ze jo.

           Ten tvuj projev co jsi tutove slysel, jen s jeho dohledanim to bohuzel bude jako s tim clankem, ze Hitler je gentleman :D Ty jsi fakt traged :D

           Sice vsechny dohledatelny a overitelny informace mluvi proti tobe, ale ses si tim jistej a trvas na tom. Bez dukazu… ;)

          13. x-f: Mně je celkem u zadele, co si o tom myslíš. Věř, nevěř – co je mi po tom? Najdi si odkaz nebo nenajdi, nejsem tvá sekretářka. Google už stojí dost za prd.

           Jan Mrcasík tu byl schopen psát takové bludy, jako že Anglosasové (latinský termín 13 století starý) jsou termín vymyšlený Rusy, a půlka dalších slov také. Některým lidem ta protiruská paranoia už vymyla mozky.

           Já prostě pracuji a pouštím si audio na pozadí. Poslouchám zásadně tak, že si to stáhnu do počítače, je to mnohem komfotnější. Nevím jak vyhledávat audio na internetu, které jsem stáhl před 3 měsíci.

          14. No ještě před chvíli sis byl jistý tím že je to výraz hojně používaný u špičej NATO a zbylo ti z toho, že jsi to zaslechl jednou v nějakém rozhovoru se Stoltenbergerem asi tři měsíce dozadu, ale nevíš kde a dohledávat to nebudeš :D

           Jasně. Tím je původ výrazu na západě jasně doložený. :D

           To že ho prokazatelně deset let používají ruští nacionalisté a ve velkém opět prokazatelně poslední tři roky Putin na tom nic nemění, protože ty jsi to přes třema měsícema slyšel od Stoltenberga, což teda bohužel nejsi schopný doložit.

           Ty ses fakt musel učit pracovat s faktama a důkazama na východě. Páč nikde jinde nejsou lidi tak blbí, aby ti tohle někdo sežral.

          15. x-f: Nejsem tvá sekretářka, už to píši po několikáté.

           Navíc nejsem debil, a je mi vcelku jedno, jestli nějaký termín používají Rusové. Nepotřebuji dělat salónní máničku jako ty nebo Mrcasík, abych veřejně demonstroval, že cokoli ruskéího je mi odporné – a čekal za to koryto po demonstraci správné uvědomělosti.

           To, že něco používá nějaká skupina neznamená, že ten termín vytvořila. Protiruští debilové výše byli schopni tvrdit, že termín Anglosasové z 8. století vytvořili Rusové pod Putinem – a proto ho nepoužívají. O Janu Mrcasíkovi to říká hodně. Totéž platí pro KoZu.

           Znovu říkám, jestli něco chceš, tak si to najdi sám. Znovu říkám, že nic proti Rusům nemám – protiruskou nenávistí jako debilové netrpím. Navíc jsem Sovětům vděčný za to, že jako Češi existujeme.

          16. Neviem, či v češtine existuje ekvivalent výrazu „srať si do huby“, ale ty pekne ukazuješ, čo to znamená. Keď ťa za blbca označí už aj Behemot, všetkých blbov futrál, tak to už niečo znamená…

          17. grg: Behemot má emotivní projev, za blbce věčně označuje úplně každého. Je to jeho komunikační styl. Kdyby Behemot začal psát slušně a bez nadávek, tak bych volal policajtům, že někdo zabil Behemota a vydává se za něho cizí osoba.

           Protože je Behemot v mnoha oblastech chytrý a přemýšlivý (pokud se nezajde do pravicových hesel, apod.), tak ho mám svým způsobem jako diskutéra rád. Zkalibroval a znormoval jsem si, že jeho střed projevu je trochu ve stylu Touretova syndromu, a chápu to podle toho.

           Já naopak označím grga za blbce, protože Behemotův komunikační styl je naprosto zřejmý. Za váš příspěvek dostáváte klíčenku, a těším se na další podobný postřeh.

         2. 2-3 miliony mrtvejch, z toho většina na severu, po amerikánskejch kobercích celejch měst srovnanejch se zemí, co to je, šak sou to stejně šikmáči, žejo :)

          1. nezajímá. A tebe taky ne, tak si nech ty krokodýlí slzy.

          2. shane 14.5.2024 v 10:00

           Odvážné tvrzení.
           Že byste o Kim Čong-unovi, živé připomínce korejské války, nikdy neslyšel?
           Nebo o United States Forces Korea, prezentujících svou aktuální aktivitu na vlastním webu pod heslem:“ UNITED STATES FORCES KOREA FIGHT TONIGHT!“?

          3. já si nehraju na pravdolásku co dělá světovýho polycajta, teda jenom pokud nende vo UŠAndy, ti můžou kobercovat co chcou jak chcou a kdy chcou, samozřejmě, to je mír s pravdoláskou, ale ti vostatní, to sou šmejdi co je potřeba je nejlíp anihilovat, aby té pravdolásce nestáli v cestě, viš?

       2. @x-f
        ale jo musel jsem to tam dát, neb jsou tu i tací, ač jich je již pomálu.
        U nás v montovně se někteří svými vlastizrádnými a popletenými (jámámnárokism a dotacemilstvo) názory vůbec netají.
        Většinou se jedná o VŠ ve vatě nebo dobře placené dělnictvo.

        1. Kdysi se lidi bavili o obsahu sdělení. Dnes se tu sjela spousta svinských bolševických kádrovačů lidí.

         1. Kdyz nemas argument proti sdeleni, tak se jako spravnej libtard pustis do autora. Nic noveho pod sluncem.

         2. Jasne. Sice prvnich 40 prispevku byly jen osobni vypady tebe a curaku okolo tebe vuci autorovi, bez jakehokoliv sdeleni k obsahu co naznaku diskuse, ake zaroven je to orave ta vase banda co si postezovala na rozeranou diskusi a ted sis jeste poplakal, ze driv se lido bavili o obsahu.

          Ses naprosto odtrzenej od reality, pac kritizujes neco co prave sam delas.

          Prmyslim kde jsem tohle tak videl. Ze by u rusaku? :D

          1. vono to nimrání ve sračkách trochu postrádá smysl, člověk akorát bude sám smrdět, ale esli tě to baví tak směle do toho, můžete se se zmazalem v těch sračkách klidně rochnit vod rána do večera, zmazat se s nima vod hlavy k patě a nazpátek :DDD aspoň nebudete zasmrádat tady, samý jistoty a sociální pozitíva

           ceš nákou tu lednicu teda?

       3. Co je to viera v hodnotu EU?

        1. EU hodnoty chrání henten GayPornoHerec Janda. Se bych ho optal, on je takový hovnotový. Někde kolují i jeho hovnotová videa. Nebo čeba EUroviza. Tam.bylo hovnot.

        2. Blbě čtete.

         Psalo se víra v hodnou EU, nikoliv vira v hodnotu EU.

         1. x-f: Respekt a uznání si musí každý zasloužit, to se nedá nařídit. To platí i pro EU.

         2. Pravda, displej treba raz zacas aj utriet.

       4. Voní ráčej být proUkravínskej Píč?

        1. Mě jsou ukrajinci celkem ukradení. Nemyslím si o nich nic extra dobrého, ani špatného.

         Nejsem si jistý, zda to je takto pro ruské píči srozumitelné, protože oni chápou svět striktně dvoubarevný (jsi proti rusům, takže jsi s američanama atd).

         1. Mně jsou ukrajinci také ukradení. Jenom by ty ukradené Ukrajince mohli skladovat jinde než v ČR.

          1. Vzhledem k tomu, že ty naši kreténi přistoupili na to, že budem buď přijímat uprchlíky a dostávat na ně prachy, nebo je budem odmítat a budem za to platit, tak mě příjde mnohem rozumnější mít tady z větší části kompatibilní Ukrajince, který si třeba i najdou práci na pokladnách a u košťat atd, než si sem pak kvůli splnění limitů nechat nacpat údajný Syřany co utíkaj před válkou.

           Jako chápu, že průměrný ukrajinec se bude ucházet o špatně palcenou nekvalifikovanou práci a tudíž je pro tebe a další balíky jako Behemot, leon atd. přímá konkurence a radši by jste tady ty arabáše co makat nebudou, ale pro nás ostatním se tím jako vedlejší efekt zvýší kvalita těch služeb, takže já jsem pro.

          2. Tady je ovsem potreba nejprve udelat brainwashing, aby se dosahlo stejneho stavu nastaveni obyvatel jako v Nemecku – sice se remca, ale karavana jede dal. Cesi jsou v tomhle jeste malo zpracovani a mohli by se treba stavet na zadni a delat hen ten rasyzmus.

          3. x-f
           15.5.2024 v 11:56

           kokote debilní, chochlů se todle vůbec netýká

           dopadne to tak, že tady bude mrtě chochlů tak či tak, z toho půlka nebude tahat a akorát brát dáfky, potom eště kdejakej negr nebo jinej čmoud, tam bude poměr tak 1:19, a do toho eště cigáni a další, co už tady sou pár desetiletí, a všecko se to začne řezat mezi sebou

          4. Re: Behemot 15.5.2024 v 12:16
           Pokud se ale vsichni demokraticky neshodnou, ze viniky za jejich posrane zivoty jsme my. Pak se mezi sebou rezat nebudou.

          5. x-f 15.5.2024 v 11:56
           1. NE – nebudeme dostávat peníze, když budeme přijímat „přerozdělené“ migranty. Peníze z fondu půjdou pouze do zemí exponovaných migračnímu přílivu a státům mimo EU, které budou bránit migraci (Turecko).
           2. NE – Ukrajinec není migrantem, na kterého se vztahuje migrační pakt. Ukrajinci jsou osoby tzv. trpěné, ale ČR už jim z administrativních důvodů letos uděluje povelení k pobytu. Nejedná se tak o nelegální migranty, ale o osoby usazené.
           3. NE – povinné solidární kvóty a příspěvky nejsou dány. Mohou být změněny (rozumějme navýšeny) rozhodnutím. A to nikoli jednomyslným, ale stačí většinovým (kdy postačuje 65% počet obyvatel EU), takže hlas ČR tady nemá stejnou sílu, jako hlas Německa.

          6. Nemecko chce Ukrajince poslat do masomlejnku, tak mozna tam bude chtit poslat i ty od nas a ukrajinska otazka u nas dospeje konecneho reseni.

          7. Sysop: Ukrajinci prostě přejdou z Německa do České republika, kde je nikdo na jatka posílat nebude. Německo bude spokojené, vyřešilo problém.

       5. „A čína tady je někdy okrajově zmiňována, ale to je tak vše. Čína se zatím neúčastnila žádného velkého konfliktu s USA, tak ji nemají za co milovat. Jo to kdyby zítra vypukl konflikt na Taiwanu v kterém by se nějakou formou podpory angažovaly USA, tak tu máme okamžitě zástupy znalců čínské historie jako přehlídky ušlechtilosti, lidství a úspěchu atd.“

        USA je v konfliktu s každým úspěšným státem. USA jsou toho názoru, že když je někdo úspěšný, je třeba ho zničit a rozložit. Nic nesmí konkurovat USA.

        USA je proto v neustálém konfliktu s Čínou. Vojensky se to projevuje jen málo, protože Číňané se nedají vybombardovat – respektive by to bombardovací stranu asi bolelo a Čína by jim udělala bebíško.

        Náhradní strategie USA skrze barevnou revoluci je úspěšná jen málo. Vysvětlování Amíků v angličtině Číňanům, že potřebují americké blaho je málo účinné pro jazykovou bariéru. Rozeštvávání Tibetu už víceméně nemá váhu, Tajwan je v procesu. A lifrování muslimů ála jako ve Švédsku naráží na to, že Čína není kretén, a prostě je klidně vystřílí, když muslimové dělají bordel. Marné je volání po tom, jak Čína ubližuje Ujgurům, Číně je to u prdele co si pindají v Reuters o lidských právech.

        1. Tady jste celkem dost mimo.

         USA nejsou v konfliktu s kazdym uspesnym statem. Naopak s vetsinou tech uspesnych jsou v koalici NATO.

         Pak je tu spousta prumernych statu, ktere jsou USA naprosto u zadele a vubec si jich nevsima.

         No a pak je tady skupinka statu s kterymi opravdu nemaji dobre vztahy a velka cast z nich by se dala popsat spise jako vyslovene neuspesna. Severni korea, iran, irak ate. Jsou spise prdele sveta, nez uspesne staty.
         V pripade ruska se tak o velkem uspechu mluvit neda.

         1. x-f: USA jsou v konfliktu s každým úspěšným státem – na tomto tvrzení trvám. Možná by bylo platnější, že USA jsou v konfliktu s každým státem. Ale nechci být tak kategorický.

          To, že jsou státy v koalici s NATO – to neznamená, že by USA tomu státu nechtělo zakroutit krkem, nebo ho vysát, nebo ho loutkově ovládnout. Jak vidíte třeba na příkladu České republiky, které je též v NATO.

          Vaše hodnocení prdelí světa a Ruska hodnotit nebudu, neb jsou to vaše emoce – a není v tom mnoho racia.

          1. Jasně. My jsme v konfliktu s USA.

           A Angličané, Němci, Frantíci atd. taky.

           Tak to už chápu. Jako trvat si na tom můžete, ale je to samozřejmě na Chocholouška a realitu tím nezměníte. Myslím, že tímto diskuse k tomuto tématu končí, neb si zjevně nemáme co říct.
           Nejdřív si vyřešte konflikty ve své bedně. Diskutovat s blázny je zbytečné, protože dohadovat se, že černá je černá a že bílá je bílá opravdu nemám čas. ;)

           Tak nashle vy racio :D

          2. Ano, Nemci v konfliktu s USA jsou. Nadavaji na Amis dnes a denne. Zaprodani statni politici nejsou celej narod.

          3. Evropa je spíš řekněme od konce války ve vazalském postavení vůči USA. Koneckonců je to na planetě kulturně nejbližší civilizace, jen se prohodily pozice, kdo je hlava a kdo kolonie.
           Ale bytostným zájmem Německa je jednotná Evropa pod jejich vedením a spojení se surovinovou základnou Ruska po dobrém či po zlém. A bytostným zájmem anglosasů je mít rozdělenou Evropu a zabránit spojení Německého průmyslu se surovinovou základnou Ruska.

          4. No právě. Jednou jsme vazaly USA a pak zas že jsme s nimi v konfliktu. To se imo jaksi vylučuje.

           Když jsme byli vazaly sovětů (nebo spíš přesněji rusů, protože sovětský svaz tvořili i státy, které měly jen větší smůlu než my a byly prostě více vazaly rusů), tak jsme s nimi taky jen těžko mohli být v konfliktu. Vazal poslouchá na slovo a nekonfliktí.

           Taky začínám být v nejistotě, kdo že to chce tu surovinovou základu ruska. Tak jsou to USA, nebo Německo? Nebo USA s pomocí vazalů z Německa, nebo USA i Německo a vzájemně si při tom konkurují? :D

           A jakou v tom hraje roli ten Grýn Dýl.Netvrdí se tady, že ho chce Něměcko? Tak chtějí Grýn dýl, nebo ruskou ropu? To se taky vylučuje ne?

          5. Ale prd se vylučuje, to, že jsme ve vazalském postavení neznamená, že nám suverén nebude škodit.

          6. To že nám suverén škodí neznamená, že jsme s ním v konfliktu či že proti němu nějak bojujeme.

           Viz náš vztah se sovětským svazem. Byli jsme jejich vazalský stát, škodili nám, přesto jsme byli krotcí jak beránci a rozhodně jsme s nimi nebyli v konfliktu.

          7. Holt nejsme Maďaři.

          8. @x-f
           vot dialektika taváryšč
           konflikt je mír
           válka je přátelství
           Ukrajina musí být zničena aby ruskojazyčné obyvatelstvo netrpělo
           Rusko je hodné, ale jak je nasereme…
           EU je zlá a kdo z ní nechce vystoupit je taky zlý.
           Čína je hodná, ale běda kdybychom po ní chtěli to co ona po nás, to by se nasrali.
           Židi jsou zlí muslimobijci kdežto muslimové chtějí žít s židy v míru.
           ČR je zkurvená zkorumpovaná USA loutka trpící v EU, ale postačí zvolit Tomia a Jindru a vše se během jednoho volebního období vyřeší.
           Atd., atp.

          9. Dachmeister má hluboké a mnohadimenzionální vidění příčin a souvislostí. Asi tak jako medúza bez mozku.

          10. Re: x-f 14.5.2024 v 12:13
           To, ze te nekdo nasilim nuti k poslusnosti neznamena, ze s nim nemas konflikt zajmu. Ba naopak v tom vidim primo zaklad. Bez nasili by to neslo.

           A Nemci pod nasilim jsou. Staci, aby nekdo otevrel hubu a uz je v lochu.

          11. Sysop: Chceš říct, že v Německu je to horší se svobodou slova než v Česku?

          12. Re: Alan.Cox 14.5.2024 v 19:14
           Soboda slova v Nemecku? I ty kujone! :-)

           Samozrejme, ze Nemec si smi rikat co chce a co si mysli. Ale jen doma, v sede a zavrenym hajzlovym okynkem. Pochopitelne to plati vyhradne pro ty stare Nemce. „Novi Nemci“ mit obavy z postihu nemusi.

          13. 2 x-f 14.5.2024 v 10:13 Němci JSOU v konfliktu s USA. ráčej se dovzdělat. Jsou dodnes USA okupovanou zemí. Dyť ta zem na západ o Kalamáry Vary nemá ani ústavu, právě proto, že je stále okupovaná.

          14. Jasne. Dalsi na vodvoz k Chocholouskovi.

           :D

          15. Re: Gorgussien 14.5.2024 v 19:35
           Ano, toto mi v mnoha debatach Nemci jasne potvrdili. Ale pred odpovedi se podivali za svoje zada a pokud jsou strizlivi, tak to rikaji i potichu.

           Zrovna tohle je tema, ktere radi otevrene rikaji Nemci, co ziji v Cesku. Normalne reknou, ze v te amikama okupovane zemi neni prdel zit. A ze u nas to ma zpozdeni, takze je to lepsi.

        2. Čína má jejich dlužní úpisy nebo jak a nechce logicky zahubit plniče – neplniče. Navíc prý vlastní celé jejich industrializované pobřeží americkými číňany nebo čínských američanů? Pokud to sleduje karbaník tak při podobném postavení kanady k číně se ani nediví trudoovým epesným neoliberálně digitalejšn sockyjálním engenegerům ala china kdy se zdá že Ťi dává najevo že mu to nevoní. To to pod javorovým listem dopracovali kdy by jim dával oporu čínský prezident. Tonoucí se chytají stejných stébel ale ti co je jim dělají je nechtějí „z-exlovat z provázanosti řeknemE přefouklých pseudo finančních bublin podpodu virtuálu. Trablmakerů NWO &
         https://cz24.news/peter-koenig-digitalna-tyrania-qr-kody-pandemicka-zmluva-who-je-trojskym-konom-ku-globalnemu-otrokarskemu-zriadeniu/

 2. …a pritom na Novinkach by to mohlo mit tak obrovsky uspech…

  1. Vidíš to ideologicky nesprávně, soudruhu !
   Bojovat se musí přímo v řadách nepřítele-dezoláta, rovnou v jámě lvové !
   Tedy tam kde lidi ještě mají zdravý selský rozum.
   Na Hovinkách už žádný nezbyl. Tam je dílo dokonáno.

   1. Taktak, nemilosrdně udeřit:
    https://www.forum24.cz/rusko-postupuje-ukrajina-potrebuje-vojaky-ze-zapadu-nase-ucast-nesmi-byt-tabu
    „Musíme se vypořádat se zrádci, kteří tu hrají Putinovi do karet. V době ohrožení národní bezpečnosti nebude možné tolerovat projevy proruského nacismu v evropských zemích.“

    1. Ale ja nemam nic proti tomu, aby redakce Forum24 sla bojovat na UA. Maji mou plnou podporu.

     1. A ruské armádě přeji přesnou mušku a plné sklady.

    2. A místo silně opevněné zaminované obranné linie hliněný příkop za miliardy, kam se hrabe „oprava“ českých dálnic:

     https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-kam-se-podela-obranna-linie-charkovske-oblasti-co-je-to-za-zradu-rozciluje-se-ukrajinsky-velitel-40471389

     Video se Hovinky asi bály zveřejnit, tak tady je: https://t.me/marsalMalinovskij/6488

     1. Atlantický val 2.0.
      Jak říkám pořád, reenactoři.

     2. Pořád lepší než tenhle humor Vojenské správy, kdy beznohý válečný invalida místo pozvánky na běh Terryho Foxe dostal další předvolání na frontu spolu s vyúčtováním za komunální služby.
      Přičemž mu to urvalo nohy až nad kolenama (poloviční trupák).

      To prostě nevymyslíš:
      https://t.me/marsalMalinovskij/6592

      1. Dr. Grünstein mrtev jest, jeho duch však kráčí dál…
       Tauglich!

     3. Tedy, když jsme u toho sportu, tak se nám rozmáhá nebezpečná adrenalinová záležitost, tzv. „zakarpatský triathlon“.
      To sportovec takhle ujíždí na kole pohraničníkům, poslední kus doběhne v náročném terénu a pak skočí do Tiszy, kde se utopí.

      https://t.me/marsalMalinovskij/6506

      Komu se podaří překonat Tiszu, ten vyhraje „Orbánův pohár vojenského zběha“.

      1. To ma za to, ze do EU utika pres vodu ze spatne svetove strany.

     4. Dira je pripravena, ted to chce, aby Cesi usporadali sbirku na betony. Mohlo by se to jmenovat treba ‚Haskovy betony‘. A pak prachy poslat do Kyjeva, tam s nimi urcite spravne nalozi.

   2. Jak by ne, nemají vzdělání. 🙂 Nenarážím jen na Šefčíka.
    https://www.facebook.com/libor.maly.56/videos/1097203854699738
    Toto nelze?
    https://www.pokec24.cz/blog/nelegalnost-teto-vlady/

 3. Odtržení Krymu zvládli mísní obdobně jako v Kyjevě si zvládli sami udělat majdan a zajistit směřování k demokraci a prosperitě. :-)
  Zajímalo by mne zda si fakt politici KoZa mysleli, že Ukrajinu urvou skrz „softpower“? Za hromady mrtvol můžou stejně, jako příliš hodný Vladimír, i pokud to mysleli jen dobře.

  1. Kdo ví, co si politici KoZa mysleli, pokud vůbec mysleli (očemž se dá pochybovat, jinak by si nenechali zamořit své vlastní země negry a muslimáky).

   Zajímavé je, že všichni veteráni studené války a naprostá většina starších lidí se vzděláním a zkušenostmi před tím varovala.
   „Žádný ruský vládce, ať by si říkal car, generální tajemník nebo president, nemůže tolerovat Ukrajinu v NATO a amerického admirála velícího v Sevastopolu.“

   Že se ale ukáčkům to paktování se Západem vyplatilo. Statisíce mrtvých a zmrzačených, miliony emigrantů, pětina země obsazená Rusy, zničené elektrárny, zhroucená ekonomika a členství v NATO a EU nikde. Zatím jsou na čestném druhém místě hned za zahraniční politikou Polska ve třicátých letech, ale možná to na zlato dotáhnou.

   1. Snad i mysleli, ale vzhledem k úrovni „politiků“ KoZa to ještě nic neznamená (pozitivního).
    Někdo říká, že se navzájem obelhávali až těm svým lžím uvěřili.

   2. Může být i cílem Ukrajince redukovat, půdu prodali, moderní zemědělství moc pracovníků nepotřebuje, minulá verze EU koneckonců taky chtěla redukovat počet podlidí, viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Generalplan_Ost. Průmysl je i jinde a o konkurenci nestojí, takže pokud se rozmlátí něco co ještě fungalo nevadí.

    1. To neni rozbijeni. To je priprava pro budovani.

     1. moc bych nedoufal, že současná EU je schopná něco rozumného vybudovat … , ale třeba jim tam postaví rozhledny propojené cyklostezkami, aby se mohli kochat pohledem na ruiny

      1. Samozrejme, vsak neni dulezite co se vybuduje. Dulezite je, ze tam potecou penize. Uz ted se na to mozna zakladaji neziskovky a hledaji ty spravne kadry.

       Kdyz jsem byl malej, posilali jsme sest korun na Afriku a dostali jsme za to znamecku. Tak treba tady budeme posilat kazdej pres Ukrajinskou dan par tisic a taky pak dostaneme znamecku.

       1. V našem městě se neustále buduje.

        1) Cyklostezky (vždy asi tak 100 metrů kousek, další úsek příště).

        2) Ekologické výstavy.

        3) Kulturní centra.

        4) Dětská hřiště.

        Pro představu, dětské hřiště je cca 30 prken jako podlaha kolem dvou stromů. Cena 760 tisíc Ká čé. Jednou jsem jim navrhl, že to udělám sám za 20 táců. Strašně jsem je rozzuřil, a hledalo se řešení. Pak se zjistilo, že nemám správný certifikát. Kurňa, já bych taky tak kradl, až bych brečel! 30 prken za 3/4 míče!

        1. Nojo, ale na ten Zertifikat je zprostredkovatelska agentura, ktera „vi, jak to chodi“, ma na to predvyplnene formulare ve Wordu z minule akce nekde jinde a za pouhe kilco projekt ostempluje. roskoleni pracovniku dodavatele za pade zase udela jina agentura a a za dalsi kilco na to dohledne treti agentura, ktera zkontroluje, ze vzsledny projekt odpovida projektu. No a pak samozrejme dodavatel tech prken ma patricny Zertifikat, pisek ma Zertifikat, srouby maji Zertifikat,… a hned mame nezamestnanost 3,5 %.

         1. na papíře, a v reálu mega a půl lidí v chudobě že sou rádi, že majou co žrát, a desítky giga ročně na dáfkách

          nák ten stroj přestává byt dobře mazané, což?

       2. Já už byl za lásky k Africe o něco starší a když jsem řekl, ať v Africe raději natáhnou ruku po lopatě a ne po almužně a že musím dětem koupit boty, nějak se mi při výplatě smrskly prémie. Dodnes mi ty menší boty potomci vyčítají.

        1. Hele, ale zase těm komoušům věřím, že ty prachy do té Afriky skutečně došly. Na rozdíl od dnešních neziskovek žebrajících prachy na černoušky.

         Jednou jsem nějakému foundraiserovi nabídl, že namísto darů pro Afriku dám černochům vydělat. Budu kupovat kobalt nebo diamanty z Afriky, ať mi to zprotředkuje. Tvářil se nějak divně.

         1. Jo, stačí si projít pár výročních zpráv humanitárních organizací a pojmy jako charita či tíseň se poněkud rozmažou.

  2. zkratka KoZa znamená kokotský západ ?

   1. „…kokotský západ?“

    – – –

    Kolektivní.
    Jako „my“ všichni kolektiv, přece…

    :OD

    1. Tak tak, musi z toho dychnout ten levicacky pocit tepla a bezpeci.

     1. Zkratka WW, znamená buď We West nebo World War. Možná obojí.

 4. Rusko je především ochotné pro úspěch v konfliktu obětovat hodně materiálu, svobody i životů.
  Ukrajina to má podobně, ale je o hodně slabší soupeř.

  Západ není ochoten obětovat životy skoro žádné (budiž, přece jen, „nám“ zatím jde jen o peníze, ne o život), materiál také skoro žádný (vzhledem k výkonnosti ekonomik USA a EU jsou to drobty, zbrojní výroba posiluje pomalu) a přesvědčení o tom, že je cenné nechat slyšet i disentní hlasy je sice racionální, ale v demokracii může být zárodkem krachu.

  Z hlediska pozorovatele je to zajímavý pohled na úpadek degenerující rozmazlené a svobodné civilizace, která těžko přemůže primitivní (ale účinnou) diktaturu. Přitom řešení je relativně jednoduché; dotahovat věci do konce. Jenže kdo ho prosadí?
  Už se narodil evropský nebo americký politik formátu alespoň Benjamina Netanjahu (když necháme laťku nízko)?

  1. Ochotné? A zbývá mu něco jiného? Pokud chce být doopravdy suverénní zemí, velmocí, a ne jen místem na mapě určeným k exploataci?

   1. Tak by se měl tázat leda „jihorus Honza“. :-)

    1. Tak snad Ivan, ne?

     Tohle psal tuším Neff, že jsme po plyšáku mysleli, že se Rusko stane „normální“ zemí. Tedy poslušným územím ovládaným liberální oligarchií/novou aristokracií, bez výrazu či kultury, zdroj surovin a lidí.

     Vytvořilo Rusko Putina, nebo Putin Rusko?

  2. Holt, vetsi pes mrda. A to se tyka vsech svetovych mocnosti. Na UA se rozhoduje o tom, jestli tam bude mrdat ten rusky, nebo ten americky. O nic jineho nejde. My o tom muzeme jen zvanit a doufat, ze taky jednu nechytime.

   1. My jsme malý cíl, proto si můžeme dovolit libovolně žvanit. Spadnout do ruské sféry vlivu není otázka nejbližších let a až to bude hrozit, bude většina proruských filcek už mrtvých.
    Co by nám mělo vadit je pokles vnímané síly Západu, který povede k „vystrčení růžků“ konkurentů. A tím pádem zbyde pro Západ (včetně nás) menší kousek zdrojů. Z pohledu jedince jako já nebo ty to významné není, oba máme dovednost, která se dá prodat kdekoli na světě a dobře.

    1. V soucasnosti jsme pro zapad zdroj. Zatim. Jako lidska sila uz moc ne, platy tady docela narostly, Bulhar je levnejsi. Nerosty prakticky nemame a ta troska zlata nestoji za rec. Jako odbytiste prestavame byt zajimavi, protoze nam klesa kupni sila. Takze zatim jeste dojit jdeme, proto jsme pro zapad uzitecni. Jak dlouho, tezko odhadnout.

     Pro Rusko mame hodnotu spis politickou, jako mrtva zona proti zapadu. Jinak mu nabidnout nemame co a pri soucasnem stavu naseho zbytku prumyslu vlastne uz ani jako konzument jeho surovin nestojime za rec. Mozna ve spojeni s Cinanem muzeme mit potencial jako odbytiste a casem zdroj. Cinan je hospodarnejsi nez zapad a chytrejsi, nez Rus.

     Jinak ano, ja o sebe obavu nemam, chytim se vsude aspon tak, abych prezil. Ale pripravit pro zivot potomstvo, to je dneska rebus.

     1. Vyexploatovat a oblít vyžilými feťáky co třeba se „sortou učí i vaše děti.
      Výňatek a odkaz.
      Rusové tvrdí, že anglosasové zhruba 1x za 100 let dají dohromady zdroje celé Evropy a vyrazí pokusit se vyloupit zdroje na území Ruska.
      https://cz24.news/fialova-hruzovlada-na-nejhorsi-strane-historie-je-velmi-pravdepodobne-ze-spicky-petidemolice-skonci-na-seznamu-hledanych-valecnych-zlocincu-bez-sance-ukryt-se-v-zahranici/
      Jak říká Pjakin že už jim tejčrovka železná lejdy oznámila že jsou v rusku potřeba jen na obsluhu jejich zdrojů surovin a energií v počtu do 10. miliónů. A jupííí
      To že oznámila svým podnikatelům že půjdou na své zdroje po rudém koberci, kdopak ho asi dělá a i asi bude že jo pitvat nebudu.
      bonus
      https://cz24.news/komedianti-v-politice-a-radeni-historicky-nejhorsi-ceske-vlady-bezpecnostny-analytik-koller-odhaluje-sokujici-informace/

      1. Třeba dejte od času cca. 1:43:00 / 1:45:30
       https://odysee.com/@lesapan5:a/33Hoax:6

    2. Vida, už to leze ven. A pak že to nepůjde. Jde o zdroje.
     Teď k té vnímané síle. Sem se mrknul na EUrovizi a vnímal jsem. Fakt.. síla.

     1. asi tak, jeden pohled řekne víc, než tisíc slov

    3. Co by nám mělo nejvíc vadit je fašismus KoZa. Jinak nás ten fašismus semele jako ve 40.letech minulého století.

     1. S fasismem to je jako s gruppensexem. V principu to neni uplne spatna vec, ale musis byt na tom spravnem miste.

      1. Ale jakmile se do toho gruppensexu začne montovat někdo jako výherci Eurovize 2024, pak už jediné správné místo je pryč.

      2. Tak to ve své podstatě platí třeba i o popravišti.
       Když jsi na tom správném konci klacku, tak si tam třeba hezky zadarmo potrénuješ střelbu na terč.
       Co má odsouzený na hrudi.

       1. Ostatně, oni si to pomatení Azováci celých 8 let mysleli taky, že jsou na tom správném místě a na té správné straně.
        Přibližně do doby než začala Azovstal obkličovat ruská armáda.

       2. Samozrejme. U toho grupace se muze stat, ze nejlepsi je, byt majitelem toho podniku, ale radeji se osobne nezapojovat.

        1. No a odtud už je jen krůčkem k otázkám.

         Kdo je majitelem toho podniku, který řídí českou vládu?

         Kdo je majitelem toho podniku, který udržuje válku na Ukrajině?

         Kdo je majitelem toho podniku, který práská do kočáru s green dealem a rejžuje na emisních povolenkách?

         1. Koudelka knows.

          1. šak za to má taky další hvjezdu, hvjezda naša jasná, slunko namazaný, ne?

           akorát že, no, hm…na tom ach tak strašný východě majou plný saka metálů dědci z opravdu ozbrojené složky (armáda), a né kdejakej civil ve hnusným saku, jak ostatně tudle bylo u razimojc, že, kolik desítek generálůch u vězeňské, u celníků, hatiti…

          2. Já bych mu dal ještě vyšší šarži: generalisimus.

  3. Rusi nebo Ukrajinci ať si obětují dle libosti. Ale rozhodně nestojím o to, aby mne zmetci sloužící cizákům obětovali taky, což už se částečně stalo rozjebanou ekonomikou. Dovedli to do stavu, že si dokážu představit jejich „obětování“, klidně bych oželel, že nepolezou na dřevěné podium na Staromáku a poslal je v kleci do Ruska jako gesto dobré vůle :-)

   1. Já už všude v okolí rozhlašuji, že pokud mě zmobilizují na frontu proti Rusovi, tak ještě před nástupem ke komisi osobně zavraždím pět chciválků, co štvou hlasitě proti Rusku. Klidně souseda. Když mě chtějí poslat na smrt, tak vezmu předtím k Alláhovi pár viníků. Nějak to kolem mě utichá.

    1. A.C.: Obávám se, že takto budeš odveden mezi prvními, protože možnost zlikvidovat primárně ideové odpůrce si vrchnost jistě nenechá ujít. No a za tebou pak půjdou ti chciválkové, co se zdrželi případně ještě s těmi, které nám některé solidárně válečné země vrátí.

     1. Já se obávám, že na vojnu se budou lidé hlásit sami. Pětikoalice neustále razantně zlepšuje ekonomiku země, takže pro obrovskou spoustu lidí bude nechat se naverbovat brzy jediná možnost jak uživit rodinu.

      Ostatně k tomu to směřuje. Česká republika jako země, ve které budou lidé dělat za pár šlupek chleba, aby přežili do zítřka. Nebude průmysl, nebude práce, nebude nic funkčního, venku kriminalita migrantů, muslimů a ukrajinců – zato opuletní daně, zato ideologický výplach jak z orwellova románu, ministerstvo pravdy, všude plno práskačů a udavačů. Do toho LGBTQ průvody, písně progresivních umělců na náměstích. A mnoho českých dětí bude trpět na podvýživu a nemoci, na které Válek nesehnal léky nebo lékaře.

      1. No, nepotěšil jste mě… :-(

      2. S drobnými úpravami výstižný popis postsovětské Ukrajiny.
       Ale zase jsou gerojové.

      3. Do tech sracek je jeste dlouha cesta. A on je rozdil, kdyz jde vajevat Rusak nekde z polocinske stepi, kterej ma deset sourozencu a o televizi maximalne slysel a nebo, kdyz ma jit valcit ajtak z Prahy, kterej zrovna koupil novy bawo a tesi se na ukrajinsky kurvy v bordelu. On ten sesup shora dolu je mnohem bolestivejsi a myslim si, ze lidi spis budou volit utek na jiny svetadil, nez se nechat naverbovat.

       1. Já to tady psal už před rokem. Lidi budou zdrhat a emigrovat do Ruské federace.

        S Prahou to máš jako s Kyjevem. Tam si ani nevšimnou, že jinde chcípají. Pořád si jedou svoje šou, kurvy, zábavy. A jinde prostě teče krev. Vůbec podezírám Kyjev (s Pražákama to bude stejné), že hlavní důvod posílání vojáků na jatka je, aby jim zábava a šou ještě chvíli vydržela. Protože Rus by jim to zatrhl, a způsobil ten pád dolů.

        Pokud se těšíš na bawo a kurvy, a máš na to prachy, tak se asi nenecháš naverbovat z hladu a chudoby.

        1. Chapu, ale do toho hladu a chudoby je jeste hodne, hodne daleko. I timhle tempem. Je klidne mozny, ze ti schopnejsi to vezmou do USA, ktere i z tohoto duvodu srotuji Evropu, aby mozky zdrhly k nim. A pak ti spise manualne zrucni to vezmou do Ruska, kde se uplatni kazdej, kdo umi delat rukama. Proc ne. Ono je to vlastne fuk.

         1. Do hlavu je daleko, nutriční podvýživa už je za humny.

          Jako mozek bych raději zdrhnul do Ruska nebo Asie. Větší uplatnění, větší kariéra, větší perspektiva. A právě hodně lidí potřebují. Rozšiřování výroby, nejen zbrojní, jede na plné koule.

          USA je divný stát. Strávil jsem tam pracovně dost let, a nee. Každým rokem jde USA víc a víc do prdele. Je tam silně vidět, že se všechno monopolizuje a každý obor ovládá jedna nebo několik obřích korporací. Představa, že vybuduješ podnik od nuly stále jde, ale ztuha. Musíš být zdravej, bohatej, mladej a dravej – jinak jsi v háji.

          Jestli chceš dělat zajímavou práci a technologie, musíš na Východ. V USA musíš jen na strategii chtít co nejvíc doláčů, druh práce už je spíše vedlejší.

          1. Bacha na to… v Rusku jsou hodne, hodne kvalitni univerzity a jejich produkty opravdu neco umi. Tam neni az tak jednoduchy naburacet s inzenyrskym diplomem plus MBA a myslet si, ze padnou na prdel.

           Obcas jsem i v praci mel debatu pres Teams s Rusy a Nemci se nechytali vubec. Kdyz ti vyvojar z fleku vyplivne matice pro vypocet polynomialni rovnice sesteho radu a mezitim jeste preskakuje, protoze nektere operace dela zhlavy, tak se zapotis. Podobne jsme resili jeden problem s rezavenim nerezi a ruskej chemik v oboru metalurgie sypal rovnice takovou rychlosti, ze to nase hypa supa multimedialni obrazovka nestihala zobrazovat.

           Jedinej, kdo s tim nemel problem byl jeden cinskej student, kterej si u nas momentalne dela praxi a pristi rok se vraci domu do Malajsie.

           Nevim, jestli to takhle funguje i s Amikama, co jsem mel osobni zkusenost z podnikani, kde muj partak byl Amik a delali jsme ruzne debaty s profikama v oboru vybusnin, chemie, SFX apod., tak sice ano, blbi nebyli, ale zadnej propastnej rozdil oproti nasim znalostem.

          2. Já už hledám odborné věci na ruském webu delší čas.

           Rozdíl mezi Američanem a Rusem je ten, že Amík je skvěle oháklý, má perfektní prezientaci a vystupování i materiály. Rus je prostě skvělý odborník, a na zbytek občas kašle.

           Včera jsem viděl video, jak Putin (znovu inaugurován do úřadu) se baví s těmi vysokými generály, co řídí válku na Ukrajině. A oni prostě na ten vzhled dost kašlou, třeba Surovikin nevypadá jako voháklej manekýn, jak by vypadal v USA (pokud by nedával najevo, že je trans).

           To je ten rozdíl. V USA si natřásáš peří, jedeš na prezentaci a na doláče. Na Východě se prezentuješ tím co umíš, a klidně vypadej jako polovágus.

          3. No jasne, ale prave proto mas jako odbornik vetsi sanci se chytit v USA, nez v Rusku, kde je hodne odborniku proste chytrejsich, nez jsi sam. Ja to vidim jako problem. Ale mozna proto, kolik mi je. Ve triceti bych to treba videl jinak.

         2. Sysop 14.5.2024 v 19:58
          Do chudoby a hladu je asi tak daleko jako k vyhození pojistek –
          zavření pár hitlermarketů, bank a benzínek.

      4. To je tak děsivé, že to asi bude pravda.
       Čím míň jídla budou lidi mít, tím víc je budou krmit ideologickýma sračkama.

       Ale ono to jinak nemohlo dopadnout, když se ti „zombíci“ neprobudili ani s covidem, špejlováním, lockdowny a ani s masivní militarizací českého státu Fialenkem.

       1. Jak se vlastně vůbec stalo, že je taková nenávist proti Rusům?

        Mě by to opravdu zajímalo, myslím tu otázku vážně. Jak se stalo, že Češi tak do morku kostí nenávidí Rusy až zvířecky. Mě by zajímal ten proces, jak se toho dosáhlo.

        Nebo jestli je tak snadné lidem předhodit kohokoli jako předmět k zuřivé nenávisti.

        1. Tuto otázku na jiných diskuzích jsem taky kladl. A ještě zajímavější je, kde se ta šílená nenávist bere u polistopadové generace. To je učí ve škole nenávidět Rusko?

         1. leon 14.5.2024 v 20:22
          „To je učí ve škole nenávidět Rusko?“
          Někde ano. Ale víc fungují různí youtubeři, posílání statusů, PePa107 atd.

        2. Ale jak kdo. Techt echt nenavistnejch zase tak moc neni. Ale hodne lidi se necha strhnout, protoze jim to vyhovuje. Za minule totality tech echt nenavistnejch vuci zapadu taky byla hrstka, ale umeli strhnout a nebo si vynutit poslusnost tech, kteri to meli fpici.

         Vzpomen si, jak se to budovalo. Hned po kotrmelci se navazalo na ’68, Kocab mel pravidelne orgasmy, pak se resilo osvobozeni behem druhe valky a nespravedlnost s ruskym tutlanim spojeneckeho podilu a na techto faktech, ktere proste zpochybnit nelze, se zacal budovat kult nenavisti vuci Rusku.

         Co bylo za tim a koho zajmy to byly, to ted neresim, to vime. Spis je fascinujici, jak se podarilo nenavist vuci bolsevikum pekne zkonvertovat na nenavist vuci narodu. To umel Goebbels a jak vidno, soucasni politici jsou dobrymi zaky.

         1. No já nevím. Už i v příbuzenstvu, rodině, známých, kamarádech – množství těch, co sdělují, že Rusáky nenávidí rozhodně není málo. A množí se. Ta nenávist je prostě až neovladatelná.

          Naprosto chápu, že třeba lidi, které minulý režim zavřel do kriminálu, že prostě averzi mají. Rozumím třeba Cibulkovi se siderickým kyvadélkem, že všude vidí ruské agenty, pro jistotu i dvojité. Přeci jen byl v těžkým lágru, a rozhodně má důvod nenávidět jako komunisty, tak Moskvu.

          Kultu srpna 68, kdy je rok co rok měsíční mediální organismus, jsem si všiml.

          Ale už před 10 lety jsem se musel rozloučil s pražským kamarádem z mládí, se kterým jsem prožil mnoho let v dětství. Prostě mu hráblo. Pravidelně každou půlhodinu, ať se mluvilo o čemkoli, najednou sdělil: „Největší nebzpečí je Rusko.“ Když psal maily, bylo to v něm aspoň dvakrát napsáno. Myslím, že i zamilované dopisy šperkoval varováním před Ruskem.

          Ve škole, protože mám půlku příbuzenstva učitelů, se pořádaly dobrovolné sbírky proti Rusku. Shodli se, že Rusovi je to potřeba natřít a vyzabíjet ho. Nic povinného, ale většina učitelů nadšeně do toho skočila.

          Jak se to povedlo?

          1. to je jednoduché… novináři, umělci, sportovci. Opakování mantry SSSR = Rusko, 68 = Rusko, Stalin a Brežněv = Rusko, osvobození = Ukrajina, vznik 2WW = Rusko.
           S těmi učiteli souhlas, a mám zkušenost s pražskejma náplavama. Mě přijde, že po cca 2 letech jim začne seriozně jebat. Známý bydlí leta v praze, je fajn, dokud: uprchlíci? byl jsem xenofob. covid? odmítal se se mnou scházet kvůli neočkování. UA/Rusko? nebaví se se mnou, protože nechci vyhladit russssssssko. vysledoval jsem, že titéž, co podporovali přivandrovalce, frčeli na covidu a frčí i na válce. Jen těch militantních v našem prdelákově nění tolik.

          2. Ukricenyho blba je vzdycky nejvic slyset. At je to ucitel nebo prazak nebo cokoliv. Asi tak..

          3. Re: DF 15.5.2024 v 8:02
           Jo, to bude zrejme pricina. Totiz – tenhle fenomen, ze Rusko muze za uplne vsechny problemy, jsem slysel od jednodussich delniku i tady v praci a to i v roce 19, pred kovitem i nejakymi vyraznejsimi problemy na UA. Na primou otazku „co ti kdy jakej Rus v zivote udelal?“ jsem nikdy nedostal kloudnou odpoved. Na jejich obranu musim rict, ze NIKDY, slovy N I K D Y jsem neslysel nic o druhe valce. Jako, ze jim Rusaci natrhli prdel. Nic takovyho. Spis jen takovy neurcity „se to rika“, nebo „psali to v novinach“ a podobny kecy. Naopak pred dvema lety, kdyz Rusko napadlo UA, hned druhej den na reditelstvi u kavovaru (suverenne nejlepsi kafe ve fabrice, tak tam krome vedeni leze i nase oddeleni) hned padaly nazory, ze to neni dobry, protoze je to strelba do vlastni nohy pro nas a Rusak nakonec stejne zase vyhraje. Ani slovo o nejake protiruske nenavisti. Nutno ovsem dodat, ze se tam slejzaj lidi, kteri maji vyssi vzdelani, vetsi rozhled a nezerou domaci propagandu.

           Takze kde se ta nenavist vzala v Nemcich? No, kupodivu, hlavne z mainstreamu. Kazdopadne posledni dobou, tak cca rok, pozoruju, ze i nemeckej mainstream zacina mit trhliny a obcas vyplave neco, kde si s gustem odplivne na USA. Cim dal tim vic prosakuje, ze podpora UA je picovina. Ale zrejme to nebude nejakym prozrenim, spis uz mainstream nezvlada drzet lzi na nekolika frontach a Prio#1 ma imigrace. Tam se ideova linie musi drzet jako Volkssturm pred Berlinem. Takze zacinaji obetovat protiruskou propagandu.

          4. Tak vzdelanim to asi tak uplne nebude. V moji nejblizsi rodine jsou skoro vsichni „jen“ vyuceni a tyhle mainstream hovninarsky nazory zerou jen tri dospely, pracujici. Jeden moravak(nejmladsi z rodiny) z vesnice a dve naplaveny prazandy..

          5. Samotne vzdelani urcite neni dominantni faktor. Ale jeden z mnoha.

          6. Presne tak, na blba narazis kdekoliv..
           ..a treba ty „hura akce“ v zamestnani jsou kapitoulou samou pro sebe kdy snad nekde hrozi i nejaka sikana, ustrky apod. za opacny nazor nez ma presvedcena vetsina nebo hlavne teda vedeni.

          7. Sysop:“Na jejich obranu musim rict, ze NIKDY, slovy N I K D Y jsem neslysel nic o druhe valce. Jako, ze jim Rusaci natrhli prdel.“
           Já se tím, že mi někdo v bitce „natrh prdel“, taky nikdy nechlubil. Ty jo? V ČR je myslím nenávist vůči Rusům kromě nesoudnosti hlavně u starších následkem toho, že mnozí z nich zkoušeli za socíku natrhnout prdel Rusům a teď se snaží smýt nenávistí jako šampónem, co jim z toho ulpělo ve vlasech.

          8. treb: Moje zkušenosti s okolím jsou podobné. Když lidem média naimplantují iracionální strach, tu z covidu, tu z Rusa, který chce uchvátit svět a vytvoří se podmínky pro trestání ideozločinů, vyvolá to u některých skupin zákonitě strach velmi racionální – o koryto u umělců, učitelů, novinářů i sportovců, neboť jsou veřejně viditelní. U těch ostatních záleží často na tom, zda u nich převládne nad zdravým rozumem strach ze ztráty přízně jim blízkých vyděšenců či pravověrných věřících.

          9. no a právě ta veřejná viditelnost ovládá masy. nevím, jestli si to dotyční umělci (apod) uvědomují (a dělají to z vychcanosti) a nebo ne (z blbosti). Ale obyč lidi jim to bohužel žerou. takový typický obrázek nyní: „Umřela Postlerová, víš to?“. já: „jo, tomu se nedalo uniknout. A víš že umřel pan Staněk?“. dotyčná: „a kdo to byl?“.

           že umřela nějaká Postlerová je možná smutný, ale je to úplně stejná událost, jako že umřel pan Staněk, ale lidi zajímá ten mediálně známej, i když bezvýznamnej. Nevim, proč bych se měl dojímat zrovna nad Postlerovou.

          10. A určitě má taky vliv propaganda v Hollywoodských filmech kde američtí hrdinové zachraňují svět před zlem a to zlo většinou představuje nějaká evropská východní země, muslimská země nebo marťani.

          11. treb 15.5.2024 v 7:43
           Je to tak. Taky Seznam jede už řadu let propagandu „denně aspoň dva negativní články o Rusku“… a hodně lidí 40+ má Seznam jako otvírací stranu.
           Mimochodem i mnozí vysloveně protirežimně smýšlející ho mají – prostě nevědí, že mohou mít i jinou stránku.

          12. @Hroch: Je mi 40+ a uz ani nevim, co to je „otviraci strana“? Asi tak 15 let vstupuju na internet pres mail nebo zalozky.

          13. DF
           16.5.2024 v 19:12

           to je to co se hned vodevře dementům, co neumijou nastavit ani about:blank, ani vodvírání posledního sezení, dyž pustijou prohlížeč (pže mají nejakej zvláštní důvod ho ukončovat)

          14. DF 16.5.2024 v 19:12
           O.K., počáteční (úvodní) stránka. A domovská, většinou to splývá.
           Netvrdím, že všichni. Mně je dokonce 50+ a Seznam tam fakt nemám. Ale hodně lidí má, strašně na něj nadávají, ale přesvědčit je, ať si tam dají třeba Huhla, je nadlidský výkon.

          15. @Hroch: Jasne. Predtim si pamatuju, ze jsem tam stridal centrum, seznam, idnes, ctk.. podle momentalniho nasrani na dane hovninare dane grupy. Dneska uz lezu leda anonymne na ctk a idnes, pze ty ostatni srackomety mi uz vnucujou povinny cookies nebo chteji prachy..

          16. DF
           16.5.2024 v 19:12

           sračky a eště za ně platit? no tvl, toe doba…i dyž pravda, dyž sou lidi, co platijou za to, že je ženská zbičuje, pochčije a nakonec jim vrazí do prdele dildo a dyž sou moc hodní, tak je možná vyhoní…

          17. DF 16.5.2024 v 19:41
           Jo, ty sušenky. Ty nakonec přesvědčily moji drahou, aby si zrušila Seznam, páč se jí to nechce odklikávat, ani jsem jí to nemusel zakazovat. Do tý doby pro ni platilo internet=Seznam.

     2. Ja mam problem s autoritama. Jak dostanu masinkver, vystrilim stab. Ja za to nemuzu.

      1. Sysop, kurwa, co takle jejich autority? Myslete agresivně, člověče! Štáb v pořádku, ale jejich, kurwa jejich!

       1. @LWG
        inu aby se vystřílením štábu sám nestal autoritou.
        Mně se tydlencti vlastizrádci ala hrábě Stauffenberg nějak eklují, proč rovnou nepřeběhnout k nepříteli, když sdílím jeho hovnoty?
        Jiná věc by byla, kdyby pak sám stanul v čele revoluce za lepší zítřky, než by někdo usoudil, že má problém s autoritou.

        1. To nema se zradou vlasti vubec, ale vubec nic spolecneho. Vlastizradci jsou predevsim ti, kteri namisto diplomacie valku voli a to v pripade, kdy ta valka vubec neni nutna.

         Nejsem topra fojak, mam mozek.

         1. @Sysop
          Chápu, vlast zradila Sysopa! ;-)
          A cením si sysifofské sysopovské vytrvalosti čekat nejen na jejím území na změnu k obrazu svému.
          Takový 4.odboj v ilegalitě + infiltrace k nepříteli, třeba dajli i medajli na stará kolena.

          1. Vlast nezradila Sysopa. Sysop jen popravuje ty, co zradili vlast.

           Kdyby byli Češi prchlivější, tak až půjde do tuhého, tak by byl rychlý proces s Kolářovic rodinou, Uhlovic rodinou. Neziskovky jako Člověk v tísni, Hnutí Duha by bylo rychle personálně zlikvidováno. A třeba takový řeporyjský Novotný by nestačil možná ani přejít ulici. Vít Rakušan by pak byl nedobrovolně v kontaktní kampani bez cenzury.

          2. Tak. Vlast mi nic neudelala. Vlast mam rad a i proto tady dal ziju a vychovavam dalsi generaci danovych poplatniku.

         2. Sysop: válka není nikdy nutná. Stačí se vzdát. Vyzkoušeno, plně funkční. Mrtví budou akorát zarytí odpůrci a těm to patří (říkal jistý JH, stačilo držet hubu a nemuselo se jim nic stát). Hrdinům zručným v zacházení s bílou vlajkou 3x hurá, to jsou ti praví diplomaté, co nikdy nezpůsobí válku.

          Jak praví klasik, český národ je prosíravý.

          1. fatdwi: jako obvykle zapomínáte na podstatnou věc – za jakých podmínek. A historie je plná takových případů, kdy přidat se k k agresorovi vyšlo lépe.
           Kontrolní otázka: je UA v lepší situaci, než na jaře 2022? Získá lepší podmíny, než by měla tehdy?

          2. JH: nezapomínám, platnost „vzdám se = nebude válka“ je obecná.

           A jistě, kolaborantům se kolikrát vedlo fajn, o tom žádná.

           Otázka nemá odpověď – tehdá chtěl Putin jedinou věc a to je kapitulace celé UA, nebyl ochoten vyjednávat o nějakých částečných ziscích. Neviděl jsem nikde, že by změnil ústavu, že jim teda Ukrajina nepatří, takže je to pro Kyjev dost podobně kosočtvercem ke zdi, protože se Rusáky nepodařilo vykopat ven.

          3. Ergo, pujdu kopat do srsniho hnizda a az vylitnou, necham se popichat. Ano, to je samozrejme pravda a proti tomu nelze nic namitnout.

          4. Pokud vím, tak anexi těch čtyř regionů podepsal a nechal parlamentem schválit až PO selhání jednání v Turecku. Navíc jednat se dalo dřív, ostatně s tím Zelenský vyhrál volby. Ale sotva se tak stal, začal si hrát na vojáčky a dopadlo to, jak dopadlo.

          5. Zelenskemu v utery pristi tyden vyprsi prezidentsky mandat, takze ho uz neuvidime.

           Nepletu se, ze ne?

          6. Zelenský je pouhá loutka řízená z USA. On o ničem nerozhoduje. A dnes už není žádným tajemstvím, že KoZa zarazil všechna jednání o uzavření dohody mezi Ukrajinou a Ruskem po zahájení denacifikace a demilitarizace Donbasu. Stejně jako se ví, že Minsk I a II byly podvod na Rusko. Takže není co řešit a vymýšlet kdo za to může.

          7. Víš fatdwi, někdy uvažuješ vcelku rozumně, ale občas nad tvýma přitroublýma řečma kroutím hlavou. Nevím, proč si bereš do huby národ, když každý jouda ví, že stát a potažmo národ někdo zastupuje a rozhodnutí o tom, zda bojovat nebo ne, je na vedení země či armády, do čeho v dané chvíli zpravidla národ ani nemá jak zasáhnout. Dojde-li k rozhodnutí bojovat, jde pak národ bojovat. Zda je každý ztotožněný s tím, za co bojuje, je otázka, ale když už jde o život, jdou jiné důvody stranou. Faktem ovšem je, že smysluplnost mydlení se mezi sebou je dost zásadní věc a člověk zpravidla zvažuje možné přínosy a ztráty, tedy vyjma ideologů, co mají, jak zpívá v jedné písni Dan Bárta: „spravedlivý ciferník jak albín Landa Dan…“ a fatdwi, dodal bych. Jinak jak víme, viděno za celek, smysl kdekterého rozhodnutí a konání lze dodatečně, z pohledu historie, jakkoliv převracet, jako když byly české jednotky rakouské armády bity českými jednotkami ruské armády carské https://www.vhu.cz/zborov-bitva-ktera-cs-vojakum-vydobyla-respekt/. Hrdinství i zbabělost jsou původu individuálního, ale lze je namnožit – příkladem, tlakem nebo davovou psychózou. Jakákoliv tvrzení o tom, že některý národ je statečný anebo zbabělý, jsou bláboly a pokud jde o vyvěšování bílých vlajek, je to tak, že v historii se kolikrát vzdali i hrdinové, pokud vyhodnotili situaci jako bezvýchodnou a boj jako zbytečně ztrátový. Každý, kdo je přesvědčený, že je třeba bojovat, ať jde a neotravuje ostatní, aby šli před ním.

          8. Hupert: myslel jsem, že je ironie zřejmá (Cimrman) stejně jako že jsem příspěvek nenapsal jako první, ale coby reakci na Sysopa. Tedy že existuje něco jako kontext. Že tam vidíte věci, které jsem nepsal, za to nemůžu.

          9. fatdwi: Sysop to napsal jinak a hubenou kozu nepotřebuji strkat pod rentgen.

       2. Ja jsem od prirody linej a ten stab, kterej by me donutil jit do zakopu, je bliz.

        1. Jé, já nevěděl, že ten sapík je nabitej! Já fakt nechtěl!

         1. ‚Vedel jsem, ze je nabitej a chtel jsem ho tady vyprazdnit. Co jsem nechtel bylo, stat v munduru v teto situaci. Tak pa.‘

 5. Pelz na rozdíl od Zamazala má charakter, tady je jeho známý souhrn toho co se dělo před začátkem této války. Na konci jsou ještě pak i nějaké videa…
  https://kispep.wordpress.com/2023/10/02/tak-sel-cas-s-ukrajinou/

 6. Článek je názorná ukázka jak se má psát propaganda, demagogie, ideologie.

 7. Kolik bis plati za tyto clanky?

  1. 30 stříbrných jako před 2000 lety

 8. Pánbůh s námi a zlý pryč, Nměci budou vyzbrojovat budoucí kalifovu armádu:
  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-nemecko-sbohem-pacifismu-vitej-vojenska-mocnosti-40471196
  Ten slovník je kouzelný:“bojovat s nelítostným nasazením“. Za minulé války se také používala fráze „fanatischer Widerstand“.

  1. Z odkazu:

   „„Obranné myšlení znamená myslet v nejhorších scénářích,“ uvedl.“

   – – –

   Tak lepším scénářem bude útočné myšlení. Nutno však vhodně využít kanonenfutr z V4…

   .

  2. zas ty lukačovičovy sračky tvl?

  3. To ta mocnost bude muset hlavne sehnat vojaky, protoze blbi jsou nepouzitelni a chytri jim uz dva roky utikaj. Asi nejlepsi bude, naverbovat bezence ze Syrie, Afganu, Iraku, at je srandy kopec.

   1. A mohli by jim rovnou říkat askaríové, sipáhiové, bašibozuci nebo akindžiové, ať se cítí jako doma.

   2. Já bych rovnou provedl změny v gramatice německého jazyka.

    Namísto der, die, das by bylo al- al- al-.

    1. Zrovna ted jsem debatoval s jednim Nemcem, co bydli v nasi prdeli tady v Cesku. Tipuje, ze chalifat bude v Nemecku behem 10-15 let max.

     1. Hned po Švédsku. A po Německu přijde na řadu Francie.

      1. No ale bude to napinavy a vitez jen o prsa korejske divky.

       1. Mě by jen zajímalo, jestli LGBTQ průvody jsou i v no-go zónách. A jestli feministky dělají demonstrace v no-go zónách.

        Mám dojem, že nejdůležitější boj za lidská práva by měl být vykonáván mezi muslimy.

        Navrhuji feministkám připravit transparenty, megafony a dokumentátory s mobily – a vtrhnout protestovat do mešit.

        1. Alan.Cox:

         „…v no-go zónách… v no-go zónách.“

         – – –
         Onehdá jsem měl položit otázku Pospíšilovi. Jsem se zeptal, zda plánuje no-go zóny v Plzni. Neodpověděl, cítil se otázkou velice dotčen a lapal po dechu…

         .

         1. Ono by stačilo, kdyby se třeba pořádalo kojení skupin žen přímo v mešitách. Aby ženy ukázaly na předsudky ve společnosti a budovaly toleranci.

          Jak píše Laktační liga: (https://www.lidovky.cz/domov/hromadne-kojeni-na-pobockach-raiffeisenbank-protestni-akce-je-reakci-na-vykazani-matky-z-banky.A190413_162936_ln_domov_zdp)

          1. To je asi tak stejne, jako bys chtel, aby Fiala sel do Brusele poukazovat na totalitni manyry.

           Nejlip se prece bojuje tam, kde nic nehrozi.

     2. A opět – stejně jako v případě bordelu na Blízkém východě by se tuze hodilo přátelsky nakloněné Rusko se silnou armádou a spoustou místa, kam by se dalo eventuelně evakuovat. Ale to my ne, my máme hovnoty a američní neokoni si chtějí hrát na impérium.

      1. Rusko by nenechalo Lejenovou vydělat na vakcínách. To je problém.

      1. tak jedině kalachem, anebo mačetou?

Napsat komentář

D-FENS © 2017