Festival iniciativní debility - zpět na článek

Počet komentářů: 190

    1. No, ale i tenhle clanek tak nejak nerika, qui bono? Komu vyhovuje zniceni white males? Proc vadi zrovna bily muz. Proc bila zena uz tolik ne.
      Ja odpovedi na tyto dotazy znam, ale autor BK se ji vyhnul.

      Navic to neni presne, vadi ti, co jim kladou odpor. To nejsou jen belosi. Co treba Kayne?
      Ten je sere a je to cernoch, jasne obcas je jen provokuje a rozhodne to neni zadny pro- white nadsenec. To ani omylem. Ale pochopil o co tu jde a razem je enemy of the state.

      1. Other_user2: tady přece vůbec nejde o „zničení bílého muže“, ale o „zničení vzdělaného člověka“. Akorát holt v našich končinách mají historicky vzdělání především bílí, tak to vypadá, že je to namířené proti nim-nám. Není náhoda, že tyhle sračky jedou primárně tam, kde je hodně majetku, protože koho zajímá počet soudružek ve vedení firem v Albánii, že.

        Problém je komplexní, nepřítel neohraničený a tedy špatně identifikovatelný. Plus mnoho ještě horších šmejdů nemá zájem na identifikaci a boji proti skutečnému problému, ale hodlá se na tom přiživit ve svůj prospěch. Například různí náboženští pošuci, kteří mají dojem, že by se dala vyhlásit svatá válka, ve které oni budou ti spravedliví a tak se zase dostanou k lizu a teroru ostatních, jak se dařilo dlouhá staletí. Akorát rozdíl mezi životem v globalismu nebo v náboženství není pro normálního člověka vůbec žádný.

        Takže za mě je válka dvou zvrácených náboženství docela fajn věc, ke které už stačí jen lahvinka a popcorn. Pozitivní navíc je, že hráčů je zaprvé víc a zadruhé si všichni myslí, že nepřítel je každý, kdo si zrovna z černobílé nabídky „my nebo oni“ nevybral „správně“. A ať už vyhraje kdokoliv, prohraje vždy normální člověk s nevymytým mozkem. ALE – ono není jisté, že vyhraje vůbec někdo a to skýtá určitou naději.

        Skutečnou cestou kupředu je jen a pouze rozdrobenost moci a z ní plynoucí konkurence, jak psal v jiném článku tuším Stanik. Bohužel, globalizace má plány jiné a nemyslím, že je teď možné ji (rychle) zastavit, protože akumulace bohatství se stále stupňuje a jedou aktivity (dalo by se říct „projekty“), které ji dále akcelerují (čínský mor – to byla panečku akce – jak doslova pár lidí vysálo miliardy lidí, dle guglu už víc než 5 miliard plně očkovaných, o vedlejších finančních efektech plynoucích z lockdownů nemluvě).

        Takže ač stát se může cokoliv, aktuálně to vypadá na zotročení velké části dnešního Západu dřív, než se to rozpadne a začne zase nová renesance. Mimo různé těžko predikovatelné jevy by právě boj různých frakcí mohl být šancí, pokud se nikomu nepodaří plně vyhrát. Něco jako když je pat v parlamentu, je to pro občana nejlepší.

        Uvidíme. Dokud ale část čtenářů podléhá linkovaným blbostem a řeší podružnosti (případně se nedejbože řadí k těm, kteří se těší, až „jejich“ frakce vyhlásí onu svatou válku, od které si bůhvíproč slibují lepší svět), karta se nezačne ani zpomalovat ve své současné cestě, natož aby se začala obracet.

        1. Zbytečně složitě. Jde o ultimátní upevnění moci elit na plebsem, tak aby neexistovala ani teoretická možnost změny kurzu. A bílý muž (správně má být: střední třída) představuje problém.

          1. Other_user2: ono to je naopak ještě mnohem složitější. Redukcí na „elity vs. plebs“ jste pominul mnoho důležitých věcí a nijak se tím nelišíte od té blbosti co linkoval Jihocech Honza (ten první, o vlákno výš). Přitom byste právě na tom článku, který taky huláká „my vs. oni, svatá válkáááá“ měl okamžitě vidět, jaká je to kravina.

            1. Bílému muži především závidím, že ve svém bílém vyzařování obsahuje celé barevné spektrum, zatímco já jsem pouhá monochromatická položka, ať přepínám mezi žlutou, hnědou, rudou, černou, L,G,B,T,Q nebo jinou menšinou co to jde.

              1. Neberte mě ale vážně, chtěl jsem jen přispět k festivalu debility.

            2. Ono to ale takto zredukovat lze a dokonce to je i vhodné. Nemá cenu se tu zabývat užitečnými idioty v podobě různých „Last generation“ hnutí. Smysl má hledat pouze onu cestu peněz a v čím zájmu to je, to jaké komiky si elity najmuli tentokrát je celkem podružné. Zda pak dojde k nějaké renesanci, nebo se to elitám nepovede se zlatou miliardou je otázka a spekulace, zatím nic nesvědčí že se to nepovede, viz kovid fašismus a jak spokojeně běžely ovce do ohrady.

              Technologie současnosti umožňují pojmout totalitu úplně jiným způsobem na to potřeba nezapomínat.

              1. Other_user2: kdyby to bylo takhle jednoduché, stačí ty elity najít a zlikvidovat. Problém a současně naděje je v tom, že těch „elit“ je docela dost a jejich zájmy jsou často protichůdné. Tomu právě odpovídá i výběr komiků, protože to je důležité. Ne všichni pracují pro jednoho pána.

        2. Tak on se v podobne situaci svet nachazel uz vicekrat, poprve si o tom muzeme tak nejak souvisleji precist od pana Platona, ze. Mezitim nam narostl pocet sracek lidi na planete, rozvinuly se urychlujici technologie, ale princip zustava stale stejny.

      2. tak plodný žencký se dycky asimilovaly, ne? málokdy byl tak výraznej program jejich likvidace…s pár výjimkama

        1. Plodný se vždycky asi i milovaly :) Ale hlavně, ženy lze od podstaty manipulovat lépe.

          1. …a muze od prostaty.

    2. Malý myšlenkový experiment; kdyby vzdělání nebylo ovládáno státem, nebylo nutnou podmínkou ho formálně absolvovat (nikoli mít znalosti) pro zastávání řady pozic a bylo by investicí, kterou by si zájemce platil (a tedy rozmýšlel), byl by mezi studenty zájem o „homokurzy“?
      Není zájem o „homokurzy“ daný taky tím, že žblabuňky dokáže opakovat každý, zatímo diferenciální rovnice jsou fuška?

      Hint: profesní vzdělávání obsahují genderismu více nebo méně než klasická školní výuka?

      1. K tomu má zajímavý text Marian Kechlibar.
        https://kechlibar.net/2022/11/20/litost-po-nakupu-skolni-verze/
        Ukazuje se, že řada studentů zjistí, že to co vystudovali, není tak úplně to co chtějí dělat bez ohledu na obor.

        1. Kechlibar ovsem vynechal, ze chyba je v rodine, ne ve statu. Videl jsem dvakrat v zivote zajimavou situaci:

          1) Cikani si hrali venku na hristi, mali fakani, hlidal je stary Cikan. A hrali fotbal. Starej koukal, jak jeden mladej se tak nejak poflakuje a povida mu ‚dys da gola, dam ti bura‘. Mladej cosi remcal, ale nakonec se hodne aktivne zapojil do hry. Po nejakem case to tam vstrelil a hura za dedou. A deda hrabl do kapsy (fakt nekecam) a dal mu nejaky peniz. Byl jsem na balkone, detail jsem nevidel, ale kluk byl spokojenej. A pak hral, i kdyz mu deda nic neslibil.

          2) Byl jsem na obchodnim jednani u Vietnamce. Hodne movitej clovek v Brne, udelal pro svoje zamestnance i hospodu a tam jsme debatovali. Mel tam sveho maleho kluka. Krome toho, ze se pochlubil naprosto perfektnim vysvedcenim, povida tatikovi, je by rad dzus. Tatik bez mrknuti oka povida ‚vem si tamhle na baru dzus a dej tam do kasy deset korun‘. A dal kluka neresil. Ten tam stal, koukal a povida ‚ale ja nemam deset korun‘. Tatik se na nej otocil a povida ‚bez tamhle za barmankou, umej tam deset taliru a pak prijd, ja ti dam deset korum‘ a mrkl na barmanku, ktera se jen usmala. Kluk sel, sudlil tam talire, nejak se s tim porval a prisel za tatikem, kterej mu dal deset korun. A kluk si v tatikove hospode koupil dzus.

          Delame to my taky tak? Necht si kazdej odpovi sam. V tom je pak ten rozdil, proc ti rakosnici uz v osmnacti vedi, co je to domaci ekonomika.

          1. Sysop: někteří to tak dělají. Byl jsem nedávno v hospodě, běhal tam kluk servírky (hospoda zjevně nebyla její, klukovy mohlo být tak 9 let, s ohledem na velikost byl číšníků několik). Bral objednávky, roznášel pití a v jeden moment bere objednávku na nějaké pivo. A servírka: no počkej, to ale nemáme! A on: ale máme, před chvíli to Franta narazil, už jsem to nesl na pětku. Maminka jen „aha, tak jo“ a dál si šla po svém.

            Když pak řešila něco u našeho stolu, tak říkám, že paráda, jak synka zapojuje a ona: a co mám dělat, když ho nechám doma, bude akorát celej večer koukat na televizi nebo do mobilu.

            Takže tahle reflexe tu je a nemusí to být nutně u pracháče, co dává dětem lekce. Ale je jí pochopitelně zoufale málo a pokud by se na to člověk podíval z pohledu „kolik % Čechů vs. kolik % Vietnamců“, je jasné, jak to dopadne (v těch jejich večerkách makají děti snad každý den, po škole pěkně do práce).

          2. Otázka je, jestli bod 1) je pravidlo nebo výjimka.
            Bod 2) je asi spíše pravidlo, oni ti Asiati ví své.
            Poměrně zajímavé jsou třeba přijímačky na VŠ v Jižní Koreji. Kdoví, jak by tam vypadalo, kdyby tam měl na starosti náš Cermat :)

            https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3235758-v-jizni-koreji-nepristavala-letadla-armada-prerusila-cviceni-zivot-v-zemi-omezily
            https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/chci-umrit-deti-v-jizni-koreji-zazivaji-ve-skole-celodenni-d/r~44cafccce15e11e5819a002590604f2e/
            https://zahranicni.hn.cz/c1-63106770-v-jizni-koreji-zavladlo-hrobove-ticho-aby-meli-studenti-klid-na-prijimacky

            1. I kdyby 1) byla vyjimka, porad jsem ji videl o 1x casteji, nez u bilych.

              V Cine ve skolach existuji telesne tresty. Na druhou stranu – nekolikrat jsem tady psal, jak vypada uroven universitnich praci cisnkych skolaku. To je o vesmir jinde, nez co mame tady. Ono se breci, jak nas Cinan valcuje cenama a jak za vsechno muze on (kradeni patentu) a Rus (ten muze uplne za vsechno), coz ale uplne odpoutava pozornost od faktu, ze za nemalo veci si muzeme proste sami. Treba i proto, ze nase skolstvi roste pouze stran mezd ucitelu, ale ne stran urovne vzdelani.

              Jeden by si mohl myslet, ze hloupy narod je nasim cilem…

              1. Btw,… a uz jsem to tady tusim ventiloval, pro USB konvertory jsme doposud pouzivali cipy od FTDI. Je to vicemene standard pro USB rozhrani a prevodniky na I2C, RSxxx, atd. No a posledni dobou, cca tri roky, jsou urcite potize se spolehlivosti tech cipu. Spatne funguje ochrana proti ESD, podpurny firmware ma chyby, v knihovnach jsou poznamky v cinstine…

                …a co cert nechtel, narazil jsem na jiny cip, kompletne vyrobeny v Cine. Zadna kopie FTDI, uplne jinak se chova, evidentne jina struktura. Knihovna k nemu jako vino, cinsky setup software jede a nepada, manual v perfektni akglictine (rikal kolega, rodily Anglan, co to cetl), cena 4x (!) nizsi, nez od FTDI.

                Proste – p r u s e r.

                1. No jak kde. Já jsem třeba uvažoval že si koupím elektromotor do výpletu kola a elektrifikujuho, když nebude hen ten benelín.
                  Říkal jsem si že ty cca 4 000 na to obětovat můžu.
                  A ejhle, oni za to chcou rákosky už 10 000 !
                  Sice už i s výpletem a ráfkem, ale tohle už překračuje tu psychologickou hranici „když se to nepovede, tak ty prachy oželím“.

                  A u celých elektrokol to samé. Už to není že z aliexpresu to koupím za polovičku a možná míň. Spíš tak o 20-30% levněji, s trochu lepšími parametry.
                  Jenže nevím co do toho nacpali za aušus baterky a musím oželet záruku. A to už je na hraně, to se už moc nevyplatí. Koupit kolo za 25k a zjistit že tam je něco špatně a já to nemůžu nijak reklamovat ani opravit. Bo nejsou k tomu servisy.

                  Divím se že si nějaký mladší Servisdok nezařídil servis na čínskou elektroniku. Brzy by měl obrovské kšefty z toho.

                  1. „…servis na čínskou elektroniku…“
                    – – –
                    Otázkou je, zda se vyplatí. Obludné koloběžky mají elektromotory, kterým při přetížení čmoudne vinutí. Oprava převinutím reálná, ale obtížná. Výměna motoru – nový je ovšem za cenu podobnou koloběžce…

                    1. V drtive vetsine se vyrobky z Ciny opravovat nevyplati. Jsou proste zadavatelem tak optimalizovane, ze se s opravama nepocita. Misto sroubovani nyty, misto pajeni bodovani, misto FR4 laminatu papundekl. Elyty na 500 hodin provozu, apod.

                      Jo, jina vec je, kdyz si nekdo u Cinana objedna kvalitni vec. Porad je to levnejsi, nez ze zapadu, kvalita stejna, ale to by obchodnik tolik nevyvaril.

                      Dokud se z Ciny bude vozit to, co je u nas za ty prachy nevyrobitelny, tak se to opravovat nebude dat.

                  2. kaBrnak:
                    Mladší servisdok by to detekoval nejspíš stejně, jako ten starý.
                    Oprava se ve většině případů nevyplatí, protože je tak pracná a vyžaduje tolik improvizací, kolik vyžaduje. Naprostá většina je už od počátku konstruována jako neopravovatelná.

                    To jen mladí „odborníci“ z různých neziskovek, se pokoušejí tahat prachy ze státu na ty různé, medializované „opravárny“, kde mlaďoši vítězoslavně poskládají ze tří, různě porouchaných fénů jeden funkční – ovšem náklady hradí někdo jiný. Bez záruk čehokoli, samozřejmě.
                    Jakou životnost asi bude mít přístroj, poskládaný ze tří jetých, přičemž v každém z nich se porouchalo něco jiného?
                    To bych asi uměl taky, kdybych na to měl žaludek a dostatečně vypláchnutý mozek.

                2. Cinania sa poucili.. predtym bolo vela cinskych fake FTDI USB FT232 kopii, bol aj mierny rozruch, ked FTDI USB driver vymazal USB PID, ak detekoval cinsku kopiu (a klony prestali fungovat).. cca 2013/14.

                  1. Jojo, tehdy se jen obslehavalo. Dneska maji vlastni vyvoj a ve finale je to lepsi, jak FTDI. Jak stran spolehlivosti, tak stran chyb, ktere jsou ‚vlastnost‘. Cinan tam ma vic vychytavek napriklad pro optimalizaci dummy bytes, timeframe, atd. FTDI tohle ani zdaleka neumi.

                    Horsi je, co s tim. Z hlediska bezpecnosti (ergo – odolnosti proti sankcim) se snazim volit cipy z USA. Jenze Cinan je cim dal tim lepsi a cenove nekde jinde.

                    1. Ked su cinske cipy dobre aj pre Boeing alebo Lockheed.. jasne, ze sa tym nechvalia v mediach, ale o to viac ich pouzivaju.

      2. Myslim, ze se nam vzdelani prizpusobuje inteligenci naroda, pricemz spravne by to melo byt presne opacne.

  1. Trochu starší zpráva, z 2. prosince, t.me/neCT24/21839, která ale zapadá do tématu (nadpisu) článku.

    Podle vzhledu by to mohl být satyr – kdyby měl kopýtka a samože, kdyby to byl samec sakumpikum.

    Vzhledem k tomu, že se jedná o směs vzor 22, tak je škoda peněz na provoz toho sálu. Zdalipak ti, co to platí, si na to vydělali svou prací? Anebo se to přerozdělilo ze společných_peněz, něco jako na Ukrajince, na poslance, na úředníky, na armádu a na obrázek saku s presidentem Putinem? Ale je možné, že to snad bylo setkání těchto osob mezi sebou a za jejich – takže dobrý.

    Mužům svědčí prostná nebo cvičení se zbraní, jako na jedné starší spartakiádě. Kdepak flitry.

    Sokolhodkovicky.cz píše, že „moderní gymnastika je ryze ženský sport, který v sobě pojí krásu a eleganci, balet, tanec a manipulace s náčiním. Je ideálním dívčím sportem, který klade důraz na krásné držení těla, rytmiku, dynamiku a sportovní pojetí.*

    „Slova „ženský“ a „dívčím“ je třeba chápat v duchu švábodoby. „Žena“ a „dívka“ není ženou a dívkou ve starém, chybném a překonaném pojetí, ale jen takto – zcela bezobsažně – označenou osobou, kterou může být libolně kdokoliv a cokoliv, koho nebo co to zrovna napadne. Třeba tramvaj, fikus, zatáčka před Kauflandem, Jan Novák, semafor, brýle fialového premiéra, rakev se zesnulým generálem Pinochetem, buvolec běločelý v liberecké ZOO atd.

    * S tím lze souhlasit, ovšem pokud se z volnočasové záliby nestane stroj na peníze bafuňářů a v druhé řadě ostatních zúčastněných. Domnívám se, že mnohý tak zvaný vrcholový sport s jeho poškozováním zdraví „sportovců“, byť se poškozují dobrovolně, je zábavou pro ty prosté z nás.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017