Famózní úspěch klimatických spratků

Featured Image

Nějak matně si vzpomínám, že jsem loni touhle dobou v cíli Rallye Krumlov prováděl technickou špionáž a fotil si různé detaily brzd a podvozků pro případné pozdější použití. Měl jsem přitom na sobě tričko s krátkým rukávem.

Předloňský ročník byl skvělý ročník. A nadělal jsem sposutu zajímavých fotek. Například se mi podařilo zachytit moment, jak se Sandra Pokorná, aktuálně nejrychlejší Češka v rallye, objímá s Chantal Galli, ex Mika Biasiona a rallyeovou legendou. Byl to skvělý moment, hlavně proto, že si tohoto nenápadného a vskutku symbolického momentu skoro nikdo nepovšiml. Nebo ten závodní Wartburg, ten mě zaměstnával neskutečně dlouho.

Letos jsem prováděl to samé. Měl jsem na sobě jedno tričko, druhé tričko, softshellovou bundu a stejně mi byla zima. A fotit tam nebylo moc co, všichni radši někam zalezli. Včera jsem se krátce připojil k roadshow Strany nezávislosti. Pršelo a byla zima jak v ruském filmu. Byla mi zima i v bundě, která byla původně navržena pro venkovní činnost policejních jednotek, ale dá ve volně koupit, jsou jich asi velké přebytky, protože policisté raději posedávají v autech a v kancelářích. Bunda asi hřeje jen policajty. V autě jsem si zatopil.

Doma na okně mi kvetou rajčata, která jsem zasel v březnu, aby si děti mohly dát rajčata s příchutí rajčat a vynechat červené koule bez chuti ze supermarketu. Není možné je zasadit ven, protože by zmrzla, takže rostou v pracovně na parapetu. Předpověď počasí neukazuje nic pozitivního, snad by se dala zasadit příští víkend nebo bych je mohl zalévat fridexem. Topení běží každé ráno i večer, podle všeho budu mít větší spotřebu plynu než hlavní stan SS.

Kdy už kurva přijde to globální oteplování?

Jednoznačně mi chybí ten klimatologický prorok, co vždy na podzim zanalyzuje svůj klimatologický model, rozpitvá husu, zanalyzuje kolik má sádla a řekne, jaká bude zima. Pravidelně se plete, takže se na něj dá spolehnout.

Je vidět, že ty demonstrace radikální Klimajugend pomáhají. Stačilo trochu zademonstrovat, klimatická změna se zalekla a už měsíc je chladno. Počasí se zjevně podřídilo zparchantělým záškolákům ve značkových hadrech, kteří definovali svůj nový styl. Já být počasí, tak bych se Grety Thunberg taky bál, protože výčet Grety diagnostikovaných psychických poruch je delší než Marxův manifest a její lékařský spis musí být tlustý jako Leninovy sebrané spisy. Ale je prima, jak doba pokročila. Když jsem byl já malý, tak se prostě těmhle lidem říkalo prostě cvoci, dnes jsou z nich aktivistické celebrity, které nová klimatická církev vozí po světě jako cvičenou opici. Každopádně mešuge spratek Greta vyřkla jasný statement – budu chodit za školu tak dlouho, dokud Švédsko nesníží emise oxidu uhličitého o 15%, což jí dává možnost chodit za školu prakticky nafurt, a hodně mladých komoušů to tady inspiruje. Už žádné fejkování omluvenek a předstírání škrábání v krku. Dneska jde vo klima.

Docela by mně zajímalo, jaký přesně má Klimajugend plán kromě nechození do školy a požadavků zpřísnit environmentální politiku hesly typu “Aspirin zemi nepomůže”. Po několika cyklech zeleného záškoláctví jim tedy vláda vyjde vstříc a zavede nějaké ekologické daně k těm ekologickým daním, které zavedla předtím. Třeba daň ze vzduchu nebo daň ze slunečního svitu. Než se to prosouká legislativním procesem, Klimajugend zestárne, vystuduje nějaký pseudoobor, najde si zaměstnání na nějakém úřadě nebo v neziskovce. Ve vlaku do Itálie zbouchnou nějakou chlupatou ekoložku, protože letadla mají moc velkou uhlíkovou stopu a trup připomíná penis, takže nejsou genderově vyvážená. Odstěhují se z Mutterpensionu, aby zjistili překvapivou a šokující věc, totiž že ty daně, co si vydemonstrovali, budou sami muset platit, takže půjdou demonstrovat znovu za jejich snížení či zrušení. Tomu říkám mít to v hlavě srovnaný.

Taky jste si všimli, že klimatický doomsaying je intenzivnější, když je venku teplo? No ono je těžko poslouchat zprávy o tom, jak se země proměňuje v poušť, když máte místo prstů rampouchy a u nosu nudli. Kognitivní disonance je pak obzvláště výrazná.

Nebo sucho. Babofert nedávno vyvázal zmr. Brabce z postu místopředsedy vlády proto, aby se mohl věnovat boji se suchem. Boj se suchem je geniální politický program, protože se s jistotou bude jednat o boj vítězný. V přírodě to funguje tak, že je buď sucho, nebo je mokro. Pokud bude mokro, na Lidovkách napíšou, že Brabec v boji vítězíí a poráží sucho. Pokud bude sucho, tak napíšou, že Brabec sice ještě úplně sucho neporazil, ale je na dobré cestě, protože kdyby se suchem nebojoval, tak by bylo ještě větší sucho.

Šel jsem zasadit okurku, co jsme dostali od tchyně. Dělá se to tak, že se vyhrabe díra do země a do ní se strčí sazenice tím zeleným nahoru. Moje žena má na to postup – já nejdřív vyhrabu jámu a ona tam pak naleje vodu, aby pro rostlinu ten šok nebyl takový. Blbá rostlina neví, že ministr Brabec bojuje se suchem a voda jí přijde vhod. Tak jsem vyhrabal jámu a žena šla pro okurku. Přinesla rostlinu a říká – tys tam už nalil vodu? A já že ne. Ale voda tam byla. Záhonek byl tak prochcanej, že se tam nahromadila sama.

Zrovna včera ukazovali v televizi takovou mapku a z ní se dalo vyčíst, že pokud bude v Novohradských horách po šest hodin chcát tak, aby napršelo 50 litrů na metr čtvereční, tak nastanou povodně . Což mi nepřipadá jako nijak nereálný scénář.

Brabec proti v boji se suchem jednoznačně vítězí. Ano, bude líp, vlastně už je. Vypadá to, že příští zima bude teplá, pokud nám to červenec a srpen nezkazí.

 


21.05.2019 D-FENS

12345 (437x známkováno, průměr: 1,61 z 5)
28 758x přečteno
Updatováno: 21.5.2019 — 22:29

Reklama

D-FENS © 2017