FAKTA A FÁMY O THC ANEB FEŤÁCI RELOADED :o)

Featured Image

Reportáž ze sjezdu „feťáků“ napojených na „Cannabisbusiness“ kontra vysmažené komentáře z článku FEŤÁCI & TI, CO DO TOHO VIDÍ“

Skoro bych řekl, že diskuse pod minulým článkem o THC již dozrála do okamžiku, kdy je možné ukázat, kdo je feťák a prokázat, kdo do toho vidí :o)

Nechť se zvídavý čtenář pobaví v kontextu diskuse nad článkem uveřejněným v roce 1999 v časopise Koktejl, o jehož serióznosti není třeba pochybovat a zhodnotí výkřiky do tmy, které jsou ještě po 7 letech schopni někteří zabedněnci sepsat. Zmiňovaný článek kromě snahy minimalizovat demagogii šířenou okolo THC obsahuje hlavně praktický a celkem fundovaný přehled jak o historii (včetně diskutovaných důvodů prohibice), tak o současnosti využití konopí a THC v oblastech, které ti, co do toho vidí, radostně a zhusta popírají.

Odpůrce THC a známé firmy z d-f webových diskusí spolehlivě rozseká již pretext článku:

Stále ještě mnoho lidí považuje konopí za metlu lidstva, ďáblovu rostlinu, které je třeba se vyhnout sedmimílovými kroky. Jejich obavy pramení ze zpráv v médiích o úspěšných strážcích zákona hrdinně plenících políčka pěstitelů i kuřáků, často označovaných za kriminálníky a narkomany. Jakékoli další informace o této rostlině pak přijímají s nedůvěrou, která hraničí se strachem čerta z kříže. Stav obecného nevědění je trestuhodně nedůstojný jak pro dnes jednu z nejužitečnějších rostlin naší planety, tak pro demokracii, ekonomiku, životní prostředí země a fyzické zdraví jejích obyvatel.

Zda se vydat do německého Hennefu na návštěvu největší události světového konopného sektoru, mezinárodní veletrh Cannabusiness, jsem se nemusel dvakrát rozmýšlet. Nejenom mne totiž zajímalo, jak to s tím konopím vlastně dneska je…

Výroční cenu konopného listu získávají následující komentátoři:

1.cena: Antidrogáč / za nekompromisní postoj, nulovou toleranci a výrok:

„Se zneuživateli drog, feťáky, smažkami, dealery, vařiči a dalším podobným póvlem je nutno zatočit!
Tvrdě, nekompromisně!
Feťák musí ztratit jistotu, že se o něj kdokoli postará. Do závislosti se dostal vlastní vinou, musí tedy trpět.“

Má v podstatě pravdu, ale říká to způsobem, který trhá bránici, má taky můj respekt za konzistentnost názorů, ale svět není černobílý a ne všichni „feťáci“, tj. ti, kdo užívají THC, alkohol, nikotin, kávu, čaj, čokoládu, cukr a X dalších substancí klasifikovaných jako drogy, vyžadují péči, výkrm a dotace daňových poplatníků na léčbu / převýchovu. Mnohým by postačilo, aby se všudypřítomní blbci radši starali o sebe a sami míň chlastali a drogovali :o)

A jak jsou popsány zdrogované smažky v reportáži ?

„Uvnitř jsem nepotkal žádné závislé zločince, zato jsem viděl mnoho seriózně vypadajících podnikatelů v konopných oblecích, také stárnoucí „máničky“, rodiče s kybernetikou a elektronickou hudbou odkojenými ratolestmi ve společnosti kmetů se zvídavými vnoučaty.“

Následující ceny náleží těm, co do toho vidí:

JJ / za zvyšování entropie blbosti v prostoru a skryté obhajování mrzkého vměšování zájmů USA všude, kde vycítí byť i jen náznak příležitosti

„Tu informaci o tetraetylolovu máš od nějakého zeleného bezmozka, co je napojen na nějaký ten lihový penězovod, nebo z jiného zdroje? Zatím jsem totiž tyhle teorie o spiknutí DuPontu slyšel pouze od různých eko pošuků – a pochopitelně jejich teorie zahrnuje i novější náhrady tetraetylolova s tím, že jediné správné řešení je líh. Není to trochu divné?“

A co na to reportáž ?

„Konopí začali na starém kontinentě potírat křesťané, neboť bylo spojeno s pohanskými náboženstvími. Domovinou moderní prohibice marihuany jsou Spojené státy americké. Příčinou byly nejspíš obavy nově se vyvíjejícího „synteticko-chemického“ průmyslu před konkurencí. Průmyslová lobby vyvinula tlaky na přijetí zákonů stavících pěstování konopí mimo zákon pro jeho psychotropní účinky. Přestože začátkem roku 1937 zjistilo americké ministerstvo zdravotnictví, že „…cannabis může být brán po relativně dlouhé období bez toho, aby přivodil sociální nebo emocionální otřesy. Marihuana je návyková stejně jako káva, čaj a cukr.“ (Warum Hanf? – Schweizerische Hanfkoordation), byla daň z marihuany v roce 1937 vyhlášena. S tímto zákonem se pěstování stávalo stále méně atraktivním. Konopí pak bylo vytlačeno novými umělými a nylonovými vlákny firmy DuPont. Současně se rozmohlo pěstování bavlny.“

nebo

„No já THC (jako ostatně drtivou většinu drog) nemusím. Nicméně jediné, proti čemu je IMHO třeba tvrdě postupovat je fakt, že následky blbosti konsumentů drog povinně zaplatí ostatní, nikoli tito konsumenti.

Ať se každý sjíždí, čím chce. Jediné, co chci já je, aby důsledky své blbosti nesl sám, případně spolu s těmi, kteří se pro to dobrovolně rozhodnou.“

A co na to reportáž ?

Pro západní medicínu a farmacii zákaz neplatil, neboť použití pro medicínu a vědu bylo výslovně vyjmuto ze zákazu. Nejvíce dnes na prohibici vydělávají mezinárodní mafie a překupníci – tři sta miliard dolarů ročně.

THC je nejdůležitější farmakologická látka, která je obsažena v konopí, a zároveň stejná látka, která způsobuje charakteristické psychické efekty. Celosvětově je na trh připuštěn pouze jeden preparát THC, vyráběný v USA (firmou Unimed) – synteticky vyráběný Marinol, který smí být používán v sedmadvaceti státech. Z tohoto monopolního postavení vychází také jeho vysoká cena. „Například ošetření svalových křečí tímto medikamentem u nemocných sklerózou přijde v Německu ročně na deset tisíc marek. Syntetický THC nemůže nabídnout žádné farmakologické přednosti oproti přírodnímu výtažku konopí (rozuměj marihuaně, hašiši, konopné tinktuře), kterým by se dalo ošetření provést při méně než desetiprocentních nákladech Marinolu.“ Očekává se ale příchod dalšího THC preparátu na trh, který by měla uvést švýcarská farmaceutická firma. V Německu se od 1. února 1998 vyrábí a smí předepisovat lék obsahující THC a používaný jako anestetikum – Dronabinol.

Zmrzlik / za mezery v dějepisu

„Pokud mi nekdo predhazuje, ze se podobna latka pouziva v evrope jiz 25 stoleti, tak muze mit samozrejme pravdu, ale mezi jakymi vrstvami se to pouzivalo? Ja si sve predky nepredstavuji jako samany poskakujici kolem ohne, treba tomu tak kdysi bylo, ale mozna taky u toho pojidali syrove maso a vysavali lidske mozky…

Rozsireni marihuany v dnesni dobe je patologicke a je ho treba durazne vymytit. Jeho pruvodnimi jevy jsou idioti strikajici nesmysly na zdi, skrabajici okna tramvaji, poustejici si nahlas hluk, ktery nazyvaji hudba. K tomu se snazi, aby to vyznelo, my jsme lepsi, my kourime travu.“

A co na to reportáž ?

Konopí provází člověka v dějinách po tisíciletí, přičemž za jeho rodiště je považována Asie. Zřejmě v Číně, kde tuto rostlinu zvali ma, započala její cesta kolem světa. Jako ganja ji poznali Indové, cannabis jí říkali Řekové, hanf se stalo jejím jménem v Německu. Konopí nalezneme u keltských knížat, slyšíme o jeho využití u Vikingů, Thráků, Zulů, Skythů, Merowingů nebo Arabů. S Kryštofem Kolumbem přeplula rostlina Atlantik, kde ji nazvali hemp.

Prakticky od doby tisíc let před naším letopočtem až do roku 1883 bylo konopí v průmyslu nejvyužívanější zemědělskou plodinou. Dělaly se z něj tisíce produktů od různých druhů vláken, látek, olejů, papíru, až po léčiva a potravu pro lidi a zvířata.

AllienCZ / speciální cena – medaile za blábolení a „názorově emotivní vyrovnanost podloženou nedemagogickými fakty“

„Jaké vlivy na lidský organizmus má asi 60 látek, které jsou prostřednictvím THC v těle dlouhodobě skladovány, se ještě ani úplně neví, ale zatím výsledky posledních výzkumů „na objednávku“ (na rozdíl od „objednávek“ rostlinkářů) nejsou vůbec růžové. Můžeme hovořit ve dvou rovinách, jestli „hulení“ škodí, nebo ne …… a nebo jestli pěstování trávy legalizovat, či nikoliv. Pokud to budeme účelově míchat dohromady, nevznikne z toho nikdy nic lepšího, než tento Aleffuv opičí výkřik. :-( K čemu je pak demagogie ve stylu “ káva, čaj, mlíko, sex – je taky droga, tak to mi uniká úplně. Podobné zhovadilosti jsou s gustem úspěšně používány na jedince, které mají místo klasického povrchu lidského těla VLNU, považuje nás, Aleff, zcela neskrytě za takové? To je tedy docela odvážnej. Co zaseje, to sklidí..“

A co na to reportáž ?

Jakékoli poškození paměti nebo mozku je dnes už vědecky vyvráceno. Cannabinoidy také umožňují používat část mozku, která obvykle používána není. Dokazují to jejich receptory, ne dávno objevené v lidském mozku.

nebo

„fet jako fet, princip je stejný, ovšem zatímco alkohol nebo cigarety člověka spíš poškozují, THC kromě toho dává i užitek – to je bohužel pro vás nepříjemný fakt.“ …. tak takhle, jak jste to napsal, je to nepochybně Váš blábol dne :-)“ ….

A co na to reportáž ?

Dnes se navíc konopí – marihuany využívá k léčení extrémních ztrát hmotnosti při pokročilém onemocnění AIDS nebo rakovinou, při poruchách pohybového ústrojí a ochrnutí, reaktivní a endogenní depresi, nevolnosti a zvracení při chemoterapii a v neposlední řadě závislosti na opiátech, alkoholu a dalších tvrdých drogách.

… A aby nemuseli lékaři svým pacientům předepisovat nezdravé kouření, zkoumají se možnosti výroby marihuanových náplastí nebo aerosolů. Marihuany by se dalo využít u pacientů, jejichž příznaky jsou neléčitelné dnešními léky, zejména mají-li tyto léky nepříjemné vedlejší účinky.


Jinak doufám, že ti, kdo ještě nerezignovali na používání vlastního mozku (i ti, kdo neholdují používání té části mozku, která obvykle používána není) před odjezdem na weekend nezapomněli změnit vládu. Mohlo by se snadno stát, že 1000 krát opakované lži budou opět nabývat tvarů oficiálních pravd a že se všudypřítomná omezenost zanese jako národní charakter do ústavy a pak Pán Bůh s námi :o)

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
219x přečteno
Updatováno: 28.11.2015 — 0:06
D-FENS © 2017